Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-02, 17:54   #3331
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, od kilku lat borykam się z plamieniami. Mam stwierdzone PCOS, biorę tabletki obniżające androgeny i luteinę jak nie mam okresu/plamię/mam torbiel/chcę wyregulować cykl.
Miałam dwa nieudane podejścia do tabletek antykoncepcyjnych i nie chcę do nich wracać. Mam 4 opakowania luteiny i mam ją brać od 16 do 25 dnia cyklu, ale plamię w tym i poprzednim cyklu już od 11-12 dnia. Czy mogę zacząć wcześniej brać?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 07:06   #3332
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Od kilku dni mam upławy koloru pomarańczowego (dokładnie taki łososiowy). Nie mam poza tym żadnych dolegliwości - nic nie swędzi, nie piecze, ale upławy delikatnie się nasilają z dnia na dzień. W internecie nie ma nic na temat pomarańczowych upławów, nigdy w życiu wcześniej też takich nie miałam... Podejrzewam jakąś infekcję, ale wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie (lada dzień zacznie mi się okres). Może ktoś miał kiedyś takie upławy i wie co mogą oznaczać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 08:18   #3333
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Od kilku dni mam upławy koloru pomarańczowego (dokładnie taki łososiowy). Nie mam poza tym żadnych dolegliwości - nic nie swędzi, nie piecze, ale upławy delikatnie się nasilają z dnia na dzień. W internecie nie ma nic na temat pomarańczowych upławów, nigdy w życiu wcześniej też takich nie miałam... Podejrzewam jakąś infekcję, ale wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie (lada dzień zacznie mi się okres). Może ktoś miał kiedyś takie upławy i wie co mogą oznaczać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze to takie plamienie przed okresem? Jak są upławy to kolor jest chyba taki bardziej brązowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 08:22   #3334
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Moze to takie plamienie przed okresem? Jak są upławy to kolor jest chyba taki bardziej brązowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej żółty.
Brązowe też mogą być od zakrzepniętej krwi.

Ja bym obstawiała poczatek krwawienia. Na wszelki wypadek wspomnij ginekologowi o tym, nawet jeśli minie po okresie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 08:42   #3335
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Raczej żółty.
Brązowe też mogą być od zakrzepniętej krwi.

Ja bym obstawiała poczatek krwawienia. Na wszelki wypadek wspomnij ginekologowi o tym, nawet jeśli minie po okresie.
Dziękuję za odpowiedzi do ginekologa tak czy inaczej pójdę, choćby do kontroli, bo nie byłam już 2 lata i jestem już umówiona może faktycznie to jakaś minimalna domieszka krwii po prostu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:51   #3336
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Od trzech dni mam brązowe/lekko krwiste plamienia, czasami przemieszane ze śluzem jakby owulacyjnym. Jestem obecnie w 16 dniu cyklu ..
No i nie mam pojęcia czy jest to związane z plamieniami czy też nie , ale odczuwam bóle w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, jelit?
Trudno mi nawet powiedzieć skąd ten ból pochodzi, na pewno jest gorzej przy pochylaniu się oraz przy spożywaniu posiłków..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 15:43   #3337
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Od trzech dni mam brązowe/lekko krwiste plamienia, czasami przemieszane ze śluzem jakby owulacyjnym. Jestem obecnie w 16 dniu cyklu ..
No i nie mam pojęcia czy jest to związane z plamieniami czy też nie , ale odczuwam bóle w okolicy kręgosłupa lędźwiowego, jelit?
Trudno mi nawet powiedzieć skąd ten ból pochodzi, na pewno jest gorzej przy pochylaniu się oraz przy spożywaniu posiłków..
Idź do ginekologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 18:35   #3338
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Idź do ginekologa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, jutro się umówię, ale nie wiadomo na jaki termin. Bo nie wiem czy z moimi objawami, problemami lekarz weźmie mnie tak od razu? Dlatego pytam co to może być, bo nim trafię do lekarza będę musiała jeszcze trochę poczekać.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 18:37   #3339
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ok, jutro się umówię, ale nie wiadomo na jaki termin. Bo nie wiem czy z moimi objawami, problemami lekarz weźmie mnie tak od razu? Dlatego pytam co to może być, bo nim trafię do lekarza będę musiała jeszcze trochę poczekać.
A czemu miałby cię nie przyjąć? Masz problem, więc z nim idziesz. Od tego jest lekarz żeby zbadał i postawił diagnozę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:26   #3340
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ok spróbuję, ale mój ginekolog jest tylko dwa dni w tygodniu - w dodatku ma sporo pacjentów , no a ja nie jestem umówiona być może to co mi dolega to tylko i wyłącznie plamienie owulacyjne, żadna patologia? Cierpię również na zespół jelita drażliwego, ale ten przewlekły wędrujący ból okolic macicy , jelit czy kręgosłupa dosyć mi doskwiera..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:31   #3341
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ok spróbuję, ale mój ginekolog jest tylko dwa dni w tygodniu - w dodatku ma sporo pacjentów , no a ja nie jestem umówiona być może to co mi dolega to tylko i wyłącznie plamienie owulacyjne, żadna patologia? Cierpię również na zespół jelita drażliwego, ale ten przewlekły wędrujący ból okolic macicy , jelit czy kręgosłupa dosyć mi doskwiera..
My tutaj ci nie wywróżymy co Ci jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-01, 13:36   #3342
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ok, byłam w czwartek u gina i faktycznie wyszło , że mam torbiel która jest silnie unaczyniona i częściowo pęknięta.. Od tej pory źle się czuję, mam mdłości no i bóle brzucha oczywiście. Ale badania krwi wyszły okej, nie kwalifikuję się na operację - choć źle się czuję, muszę to przeczekać, mam nadzieję, że przejdzie..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 13:47   #3343
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ok, byłam w czwartek u gina i faktycznie wyszło , że mam torbiel która jest silnie unaczyniona i częściowo pęknięta.. Od tej pory źle się czuję, mam mdłości no i bóle brzucha oczywiście. Ale badania krwi wyszły okej, nie kwalifikuję się na operację - choć źle się czuję, muszę to przeczekać, mam nadzieję, że przejdzie..
No widzisz, warto chodzić do lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 16:00   #3344
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ja również byłam u ginekologa... Ale niestety nie wiadomo co oznaczały te łososiowe upławy przed okresem. Obecnie wszystko jest w porządku Mógł to być początek infekcji, który się sam się wyleczył przy pomocy probiotyku (kupiłam na wszelki wypadek provag i codziennie połykałam aż do wizyty u lekarza, bo miałam jednak trochę odległy termin, a po drodze jeszcze okres). Jeśli się będzie powtarzać / nasilać mam znów przyjść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2019-06-12 o 16:02
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 21:20   #3345
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Ja mam ciągle uplawy cytologia badania ok albo gęste albo zielone ph badanie w porządku. może ginekolog zlecic posiew? W takik przypadku u dwóch już byłam i nie powiedzieli za wiele

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 11:26   #3346
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Ja mam ciągle uplawy cytologia badania ok albo gęste albo zielone ph badanie w porządku. może ginekolog zlecic posiew? W takik przypadku u dwóch już byłam i nie powiedzieli za wiele

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz sama zrobić, nie potrzebujesz skierowania od ginekologa.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 03:58   #3347
Beatka2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Próbuję odnaleźć tutaj jakiekolwiek wskazówki, ale na razie wędruję z wątku do wątku nie dowiaduję się niczego nowego.

Od zawsze miałam dziwne, nieregularne miesiączki. Możliwe, że na ten wpływ miało też intensywne odchudzanie. Jednak mimo wszystko nie były jakieś skąpe, wręcz przeciwnie. Od 2018 roku okresy stały się dla mnie potwornie bolesne i nawet tabletki przeciwbólowe mi nie pomagały. Byłam u dwóch pań ginekolog, ostatni raz w czerwcu i niczego się nie dowiedziałam oprócz tego, że mam lekką nadżerkę, ale to około rok temu.

Ostatni prawdziwy okres miałam 24 czerwca. Zaczął się niewinnie. Najpierw wieczorne plamienie, cała noc spokoju i popołudniu fala krwi. Jednak potem długo, długo cisza. Nigdy wcześniej stres i podróże nie wpływały na moje cykle trwające od 31 do 37 dni (rok temu w maju 40 dni). Po prostu jak okres miał przyjść to przychodził i nie przejmował się czy akurat go chcę czy nie. W tym miesiącu sprawa jest zupełnie inna.

Najpierw @ się spóźniał. 40 dnia dostałam różowego plamienia. Dalej cisza. 41 lub 42 dnia cyklu pojawiło się okropne szare plamienie widocznie tylko na papierze toaletowym, ale nie na wkładce. Jedyne co to byłam rozdrażniona i pobolewały mnie plecy (bolą mnie co jakiś czas od dwóch miesięcy w okolicy krzyża, lekarz zwala to na korzonki). W tej szarej, dziwnej wydzielanie zauważalne były szare kawałki czegoś co nie przypominało ciągliwych skrzepów z poprzednich okresów. Wyglądały na dość zbite, a kształtem kojarzyły się z prostokątami. Dzień później pojawiła się brunatna barwa naprzemian z szarą. Dalej brak śladów na wkładce. Wtedy nadeszła środa. Ślady na wkładce dokładnie takie same jak przy końcówce okresu, a skrzepy bardziej wyglądały na te okresowe. Natomiast w czwartek po raz kolejny pojawiły się brunatne ślady na wkładce i dość duży, czarny skrzep na papierze toaletowym. Mam wrażenie, że podczas tego czegoś, bo nie nazwę tego okresem, zobaczyłam na papierze wszystkie możliwe kolory plamień.

Nie uważam, że to ciąża. Już mam dość wypowiedzi "Idź do psychologa". Nie uprawiałam seksu z penetracją z chłopakiem, nie dochodził na mnie (ani nawet na prześcieradło) oraz nie wkładał mi paluchów umazganych spermą do pochwy. Walę mu prawą ręką, więc nawet jak coś zostało mi pod paznokciem to podcieram się lewą. W dodatku obliczenia mi się nie zgadzają na krwawienie implantacyjne. Dodam, że przez wakacje mieszkałam u niego dwa tygodnie, ale do zbliżenia doszło trzy. Żadne z nich nie było ryzykowane.

Gina mam dopiero na 28 sierpnia.

Jak myślicie, z czym mogę mieć do czynienia w takim razie i na co powinnam się przygotować? PCOS? A może coś jeszcze innego? To pierwszy raz, gdy tak mam. Zazwyczaj plamię tylko na koniec okresu, nigdy zamiast niego.
Beatka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 09:12   #3348
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Beatka2000 Pokaż wiadomość



Gina mam dopiero na 28 sierpnia.

Jak myślicie, z czym mogę mieć do czynienia w takim razie i na co powinnam się przygotować? PCOS? A może coś jeszcze innego? To pierwszy raz, gdy tak mam. Zazwyczaj plamię tylko na koniec okresu, nigdy zamiast niego.
Mogłaś mieć cykl bezowulacyjny, ale generalnie to co opisujesz (długie cykle itp) to klasyczne objawy pcos. Myśle jednak, ze jeśli tk by było to, już byłabyś zdiagnozowana.
Dobrze, ze idziesz do ginekologa.
I błagam, następnym razem zadbaj o mniej obrazowe opisy...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 12:51   #3349
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Hej, dziewczyny! Doradźcie, bo nie wiem czy martwić się już, czy dopiero za chwilę. Zaczęłam niedawno przyjmować Qlairę - pierwszy blister przeszedł elegancko, bez plamień, krwawienie było króciutkie i skąpe. Teraz jestem mniej więcej w połowie drugiego blistra - od trzech dni plamiłam, z czego wczoraj mocno i bolało mnie podbrzusze jak w trakcie okresu. Przed chwilą zaczęłam krwawić jasną krwią jak w czasie krwawienia z odstawienia, co to może oznaczać? Wiem, że przy pierwszych trzech opakowaniach można plamić, ale to krwawienie tak wcześnie mnie zmartwiło, bo mam przed sobą jeszcze połowę opakowania. Dodam tylko, że nie pominęłam żadnej tabletki, biegunek, wymiotów też nie było.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2019-08-09 o 12:52
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-09, 14:09   #3350
Beatka2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 38
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Przepraszam, ale czułam, że jeśli nie opiszę wszystkiego to będę miała wyrzuty sumienia, że coś pominęłam.

Cykl bezowulacyjny pasowałby moim zdaniem. Zawsze na owulację czuję się jak fontanna, a teraz aż sama się dziwiłam, że nic takiego nie miało miejsca. Jednak dziękuję za odpowiedź Mając 19 lat łatwo się zestresować byle zmianą w organizmie.
Beatka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 14:46   #3351
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;87067481]Hej, dziewczyny! Doradźcie, bo nie wiem czy martwić się już, czy dopiero za chwilę. Zaczęłam niedawno przyjmować Qlairę - pierwszy blister przeszedł elegancko, bez plamień, krwawienie było króciutkie i skąpe. Teraz jestem mniej więcej w połowie drugiego blistra - od trzech dni plamiłam, z czego wczoraj mocno i bolało mnie podbrzusze jak w trakcie okresu. Przed chwilą zaczęłam krwawić jasną krwią jak w czasie krwawienia z odstawienia, co to może oznaczać? Wiem, że przy pierwszych trzech opakowaniach można plamić, ale to krwawienie tak wcześnie mnie zmartwiło, bo mam przed sobą jeszcze połowę opakowania. Dodam tylko, że nie pominęłam żadnej tabletki, biegunek, wymiotów też nie było.[/QUOTE]Hej. Myślę, że organizm jest w szoku i ma to związek z początkami przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.