Ubezpieczenie zdrowotne - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-16, 20:55   #121
Yuuita
Raczkowanie
 
Avatar Yuuita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Ubezpieczenie

poszlam do urzedu pracy zaraz po odebraniu dyplomu wlasnie w celu otrzymania ubezpieczenia, polecam
Yuuita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:11   #122
gumka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 295
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez kukuleczka Pokaż wiadomość
24 września miałam obronę pracy magisterskiej i w związku z tym mam pytani, co z ubezpieczeniem? Z tego co czytałam na internecie mam je 4 miesiące od skończenia studiów natomiast kolega ostatnio się dowiadywał i okazało się że ubezpieczenia już nie mamy. Aktualnie szukam pracy i nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy.
jest sie ubezpieczonym do konca studiow 4 miesiace , chyba ze masz wiecej niz 26 lat.
Tak samo jest po maturze, licencjacie, magistrze .Nikt nie wie czy aplikujesz na doktorat a legitymacje masz podbita do kiedy? u mnie obrona byla w lipcu i normalnie zleceniowke mialam studencka do konca pazdziernika.(tak jak legitymacje).
gumka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:12   #123
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez kukuleczka Pokaż wiadomość
Nie.

Chyba po prostu się zarejestruje jako bezrobotna a nie bede się zastanawiać do kiedy mam czas.
Na nic nie czekaj. Jezeli po studiach nie podjela zadnej pracy zarobkowej to idz i zarejestruj sie jako bezrobotna. To nic nie kosztuje, a bedziesz miala spokoj.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 21:16   #124
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez kukuleczka Pokaż wiadomość
24 września miałam obronę pracy magisterskiej i w związku z tym mam pytani, co z ubezpieczeniem? Z tego co czytałam na internecie mam je 4 miesiące od skończenia studiów natomiast kolega ostatnio się dowiadywał i okazało się że ubezpieczenia już nie mamy. Aktualnie szukam pracy i nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy.
Też mnie po obronie nastraszono, że z dniem obrony utraciłam status studenta ibw związku z tym ubezpieczenie, a wiedziałam, że jest 4-miesięczny okres karencji. Dla pewności zadzwoniłam na infolinię Rzecznika Praw Ubezpieczonych i tam potwierdzono tę informację. Może zrób to samo i zyskasz spokój

Wysłane z telefonu.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 07:50   #125
kukuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 16
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Yuuita Pokaż wiadomość
poszlam do urzedu pracy zaraz po odebraniu dyplomu wlasnie w celu otrzymania ubezpieczenia, polecam
o właśnie bo ja dyplom dostane dopiero w grudniu, jako zaświadczenie że uczelnie skończyłam w dziekanacie skserowali mi tą ostatnią strone z indeksu i dali pieczątke. To wystarczy?

Cytat:
Napisane przez gumka24 Pokaż wiadomość
jest sie ubezpieczonym do konca studiow 4 miesiace , chyba ze masz wiecej niz 26 lat.
Tak samo jest po maturze, licencjacie, magistrze .Nikt nie wie czy aplikujesz na doktorat a legitymacje masz podbita do kiedy? u mnie obrona byla w lipcu i normalnie zleceniowke mialam studencka do konca pazdziernika.(tak jak legitymacje).
Nie mam jeszcze 26 lat, obrony były we wrześniu i legitymacje miałąm do końca października.

Staram się o prace w jednej firmie i w zasadzie mogą mi z dnia na dzień zadzwonić dlatego się tak z tym wstrzymywałam.
kukuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 07:53   #126
OskarE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Bezrobotna z wyboru - ubezpieczenie.

Witam. Ostatnio zdecydowałam że nie chce pracować ponieważ chcę cały swój czas poświęcić dziecku i domu. Ponadto nie mam opieki do dziecka, a na różnego rodzaju instytucje które zapewniają dziecku opiekę podczas gdy ja będę w pracy poprostu mnie nie stać. Nie mam też męża. Chcę sama opłacać swoje ubezpieczenie, tylko proszę powiedzieć gdzie mam się udać? Do ZUS? Ile będzie kosztować takie ubezpieczenie dla mnie? W posredniaku nie chce się rejestrować ponieważ i tak zaraz mnie wywala.
OskarE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 09:11   #127
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Bezrobotna z wyboru - ubezpieczenie.

Cytat:
Napisane przez OskarE Pokaż wiadomość
Witam. Ostatnio zdecydowałam że nie chce pracować ponieważ chcę cały swój czas poświęcić dziecku i domu. Ponadto nie mam opieki do dziecka, a na różnego rodzaju instytucje które zapewniają dziecku opiekę podczas gdy ja będę w pracy poprostu mnie nie stać. Nie mam też męża. Chcę sama opłacać swoje ubezpieczenie, tylko proszę powiedzieć gdzie mam się udać? Do ZUS? Ile będzie kosztować takie ubezpieczenie dla mnie? W posredniaku nie chce się rejestrować ponieważ i tak zaraz mnie wywala.
Udajesz się do NFZ i podpisujesz z nimi umowę na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne.
Reszta informacji tutaj:
http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/z...e-dobrowolnie/
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-22, 15:43   #128
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Ile muszę wypracować na umowie zleceniu, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne?

Cześć Jestem aktualnie osobą bezrobotną, chcę podjąć się na kilka miesięcy pracy dorywczej na umowę zlecenie. Czy jest jakiś próg wysokości zarobków/dni pracy/czegokolwiek, do którego muszę dobić, żeby obowiązywało mnie ubezpieczenie zdrowotne? Podejrzewam, że tak, bo byłoby to zbyt piękne
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 16:16   #129
Laguna2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 146
Dot.: Ile muszę wypracować na umowie zleceniu, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne?

Nie ma takiego progu/kwoty itd. Wystarczy, że nie masz innego tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego, to z automatu obejmą Cię wszystkie składki (poza dobrowolną chorobową).

Problemem może być jedynie Pracodawca, gdyż nie bardzo są chętni do opłacania składek (zwłaszcza społecznych)
Laguna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 18:17   #130
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Podłączę się trochę pod wątek. Mam pytanie odnośnie do studiów i zusu

Pracuję na umowie o dzieło od maja zeszłego roku (nowa umowa średnio co 2 miesiące) - w maju jeszcze studiowałam na jednej uczelni, więc podałam pracodawcy jej dane. Skończyłam te studia 6 lipca. 7 sierpnia zostałam przyjęta do grona studentów innej uczelni W ogóle jednak nie pomyślałam o tym, żeby zgłosić pracodawcy zmianę uczelni, tak więc pracując do grudnia, miał dane o starej uczelni, nie odprowadzał składek. Czy zmiana uczelni jest istotna? Tzn. czy zus może się przyczepić do niego lub do mnie? We wrześniu pracodawca przysłał mi umowę o dzieło "z okresem wykonania zadania" 1-31 sierpnia (czyli 6 dni łapią się na mój okres bycia nie-studentem).. Czy to coś robi?
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 12:13   #131
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Pracuję na umowie o dzieło od maja zeszłego roku (nowa umowa średnio co 2 miesiące) - w maju jeszcze studiowałam na jednej uczelni, więc podałam pracodawcy jej dane. Skończyłam te studia 6 lipca. 7 sierpnia zostałam przyjęta do grona studentów innej uczelni W ogóle jednak nie pomyślałam o tym, żeby zgłosić pracodawcy zmianę uczelni, tak więc pracując do grudnia, miał dane o starej uczelni, nie odprowadzał składek. Czy zmiana uczelni jest istotna? Tzn. czy zus może się przyczepić do niego lub do mnie? We wrześniu pracodawca przysłał mi umowę o dzieło "z okresem wykonania zadania" 1-31 sierpnia (czyli 6 dni łapią się na mój okres bycia nie-studentem).. Czy to coś robi?
Nie jest. Z dużym prawdopodobieństwem pracodawca ma tylko mgliste pojęcie o tym że studiujesz, nazwa uczelni obchodzi go tyle co nic.
Swoją drogą umowa o dzieło co miesiąc i to pewnie kiedy pracujesz w pełnym wymiarze godzin to kpina.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 12:30   #132
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Pracodawca ma mieć tylko potwierdzoną informację, że studiujesz, bo ubezpieczenie masz u rodzica (o ile Cię zgłosił i masz poniżej 26lat).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 23:56   #133
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Nie jest. Z dużym prawdopodobieństwem pracodawca ma tylko mgliste pojęcie o tym że studiujesz, nazwa uczelni obchodzi go tyle co nic.
ok dzięki

Cytat:
Swoją drogą umowa o dzieło co miesiąc i to pewnie kiedy pracujesz w pełnym wymiarze godzin to kpina.
Nie, to nie jest moja stała praca, dorabiam sobie w ten sposób. Pracuję raptem kilka dni w miesiącu po parę godzin. Stąd też umowy sporządzamy co 2 miesiące, żeby pracodawca nie rozdrabniał się z przelewami

Cytat:
Pracodawca ma mieć tylko potwierdzoną informację, że studiujesz, bo ubezpieczenie masz u rodzica (o ile Cię zgłosił i masz poniżej 26lat).
Aaa to ok Dzięki wielkie.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 15:04   #134
Katarzynaaa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Pytanie odnosnie ubezpieczenia zdrowotnego

Witam. Mam nadzieje ze uzyskam tutaj od Was porade. Mialam umowe na 3 mc na okres probny ale zaszlam w ciaze i zostala przedluzona do dnia porodu. Powiedzcie proszę co z ubezpieczeniem po porodzie zeby nie placic za szpital. Ktos mi powiedzial ze zasilek maciezynski mi sie nie nalezy wiec ubezpieczenia z zusu nie bede miec. Nie wiem ile w tym prawdy .
Katarzynaaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 19:47   #135
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Pytanie odnosnie ubezpieczenia zdrowotnego

Cytat:
Napisane przez Katarzynaaa27 Pokaż wiadomość
Witam. Mam nadzieje ze uzyskam tutaj od Was porade. Mialam umowe na 3 mc na okres probny ale zaszlam w ciaze i zostala przedluzona do dnia porodu. Powiedzcie proszę co z ubezpieczeniem po porodzie zeby nie placic za szpital. Ktos mi powiedzial ze zasilek maciezynski mi sie nie nalezy wiec ubezpieczenia z zusu nie bede miec. Nie wiem ile w tym prawdy .
Kobiety w ciąży i 6 tygodni po porodzie opiekę medyczną mają darmową, nie musisz być ubezpieczona. Za poród, pobyt w szpitalu nic nie zapłacisz.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 05:42   #136
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Pytanie odnosnie ubezpieczenia zdrowotnego

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Kobiety w ciąży i 6 tygodni po porodzie opiekę medyczną mają darmową, nie musisz być ubezpieczona. Za poród, pobyt w szpitalu nic nie zapłacisz.
Dokładnie.

Druga sprawa - macierzyński i tak Ci się należy - te 20tygodni, tylko papiery musisz złożyć do ZUSu, bo rodzicielski na bank Ci nie przysługuje skoro umowa wygaśnie.

Niech mnie ktoś poprawi w razie wu.. ale znajoma też miała taką sytuacje ale to było z 2,3 lata temu może przepisy się zmieniły...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-16, 20:01   #137
Aleksandrakkonieczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1
Dot.: ubezpieczenie

Ja mam ubezpieczenie w /reklama/ i jestem zadowolona, różne opcje cenowe do wyboru, więc bez sciemy można znaleźć cos dla siebie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-12-16 o 20:40 Powód: reklama
Aleksandrakkonieczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 21:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.