Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 11:31   #31
kasienka99
Przyczajenie
 
Avatar kasienka99
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Wrocław świetne miasto, jest sporo miejsc z jedzeniem na poziomie, wystarczy się przejść w okolice rynku, albo nad Odrę, byłam w tym OK wine bar, baaaaardzo mi się spodobało, widok, spokój, jedzenie.. może nie jest to miejsce na co dzień, ale na jakąś uroczystość na pewno
kasienka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 08:16   #32
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

W centrum jest sporo hosteli. Generalnie jest z czego wybierać.
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 17:19   #33
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Uwielbiam Wrocław, zawsze czuję się tam jak dzieciak kiedy biegam po mieście w poszukiwaniu krasnali. Świetna sprawa
Tak jak ktoś wyżej napisał w centrum jest sporo hosteli, które oferują noclegi w całkiem przyzwoitych cenach.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 15:51   #34
tungus
Raczkowanie
 
Avatar tungus
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 56
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Właśnie niedawno z Wrocławia wróciłam. Skorzystałam z tanich lotów, polecam
Jeśli chodzi o noclegi sprawdź stronę xxx, można znaleźć super miejsca, przytulne i miłe, nie takie jak w hostelach czy hotelach.
Jedzenie.. hm, tradycyjnie mogę polecić Siesta Trattoria, choć jedzenie tam nie jest tradycyjne ;-) to pyszna knajpka z włoską kuchnią i sympatyczną atmosferą.
Zwiedzić, wg mnie (!) must see ZOO, Hala Stulecia i Ogród Japoński, można zawsze wyskoczyć w Góry Stołowe na 1 dzień
__________________
Kilka lat później...

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-26 o 00:20 Powód: Reklama.
tungus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 19:41   #35
jabuuszko
Raczkowanie
 
Avatar jabuuszko
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: CrazyWorld
Wiadomości: 95
Lightbulb tani nocleg - wrocław

hej Kochani ! niedługo z przyjaciółką wybieram się do Wrocławia i mam do Was oto pytanie :
- gdzie znajdziemy jakiś tani nocleg / hostel, motel ? najlepiej jakby był jak najbliżej Dworca głównego.
wystarczy nam jeden pokój i łazienka nie potrzebujemy luksusów tylko żeby się gdzieś przespać 1-2 noce .
za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczna!

#dziękuję.
jabuuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 20:03   #36
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: tani nocleg - wrocław

Już jest podobny wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236909
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 07:45   #37
gaja5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Jeśli nie wiecie jakie miejsca odwiedzić we Wrocławiu, to polecam skorzystać z usług firmy xxx. Ostatnio wybrałam się na wycieczkę pieszą. Zwiedziliśmy m.in. Plac Solny, Kościół pw. św. Elżbiety czy Ostrów Tumski. Ale jeśli ktoś nie lubi chodzić to może skorzystać z oferty wycieczki melexem, statkiem albo rowerem
Wrocław jest piękny o tej porze roku!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-06 o 20:58 Powód: Reklama.
gaja5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 11:56   #38
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

To super miasto. Polecam dreptać uliczkami, ponieważ centrum i śródmieście ma wyjątkowy klimat. szczególnie polecam Zoo, Halę Stulecia, Ogród Japoński, Muzeum Narodowe. Jeżeli chodzi o jedzenie polecam knajpkę na rynku z młynem w nazwie (chyba jakaś sieciówka), serwują przepyszne pierogi z pieca. A jeżeli zdecydujecie się na zjedzenie posiłku w tak zwanej dziupli, to czeka Was niespodzianka Wrocław super i krasnale super !
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 13:37   #39
Marika088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 35
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Ja polecam gorąco Wrocław, cudowne miejsce. Na pewno mieszkać blisko centrum, bo jest tam masa miejsc do zwiedzenia, Wrocław też słynie z ogromnej ilości knajp, np. w Rynku, czy koło wyspy - tam polecam szczególnie dla miłośników wina i dobrego jedzenia OK Wine&Bar. Do tego warto zwiedzic zoo, pergolę,stadion, i mnóstwo świetnych parków
Marika088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 13:20   #40
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

A nocleg z dziećmi? Jakiś apartament? Co polecicie? No i co warto zobaczyć? Póki co znalazłam obszerną listę na stronie: http://kochamczytac.pl/co-wroclaw-of...-we-wroclawiu/ jednak wolałabym poznać Wasze wskazówki. gdzie się spodoba 4 i 5-latkowi? Dziękuję za wskazówki!
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 12:30   #41
funnysky77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Polecam korzystać z http://www.kwaterydlafirm.pl sama niedawno nocowałam w jednym z hoteli. Mają ładne pokoje, które są czyste i przewietrzone, można również zjeść dobre śniadanie
funnysky77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-03, 20:55   #42
aalicia88
Przyczajenie
 
Avatar aalicia88
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Wrocław - co zwiedzić?

Jeżeli chodzi o nocleg to polecam Ibis przy Stadionie. Hotel całkiem fajny, a ceny naprawdę przystępne nawet za 39 zł. Obok przystanek tramwajowy, więc z łatwością można dojechać do centrum.
aalicia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 17:56   #43
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353
Wrocław - wycieczka

Planuję zrobić sobie na wiosnę lub latem 2-dniową wycieczkę do Wrocławia. Nigdy tam nie byłam, dlatego mam parę pytań.
1. Co trzeba zwiedzić już tam będąc? Najważniejsze obiekty żeby zmieścić się w tych dwóch dniach.
2. Czy odległości między zwiedzanymi obiektami są duże i trzeba dojeżdżać? Jeśli tak, to czym najlepiej?
3. Polećcie jakieś tanie miejsca na noclegi. Wiadomo, wystarczy żeby było czysto, nie oczekuję luksusów. Najlepiej w centrum żeby wystarczył tylko spacerek, aby tam dojść.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 11:44   #44
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Wrocław - wycieczka

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Planuję zrobić sobie na wiosnę lub latem 2-dniową wycieczkę do Wrocławia. Nigdy tam nie byłam, dlatego mam parę pytań.
1. Co trzeba zwiedzić już tam będąc? Najważniejsze obiekty żeby zmieścić się w tych dwóch dniach.
2. Czy odległości między zwiedzanymi obiektami są duże i trzeba dojeżdżać? Jeśli tak, to czym najlepiej?
3. Polećcie jakieś tanie miejsca na noclegi. Wiadomo, wystarczy żeby było czysto, nie oczekuję luksusów. Najlepiej w centrum żeby wystarczył tylko spacerek, aby tam dojść.
To zależy? Jeśli interesują cie zabytki.. to wpisz w google wszyscy chodzą do Rynku, Panorama, Ostrów Tumski, Pergola, ZOO i na Most Pokutnic

Edytowane przez basia_pn
Czas edycji: 2017-01-17 o 11:44 Powód: literówka
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 17:25   #45
dareyou999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Jest sporo do zwiedzania - pytanie co cię interesuje Ja polecam ogród japoński, piękny . Jako nocleg polecam ci xxx Korzystne ceny, oczywiście schludnie z dostępem do TV i internetu. Ja byłam zadowolona.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-01-29 o 18:17
dareyou999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 14:27   #46
dareyou999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Ze swojej strony powiem jeszcze, że miło spędziłam czas w hostelu Swiebodzki. Przepiękny, zabytkowy obiekt. Pokoje były również komfortowe i ładnie urządzone. W pokoju miałam wifi i telewizję no i co najważniejsze - nie obciążył mojej kieszeni.
dareyou999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 07:46   #47
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Zoo! Koniecznie! Po modernizacji podrożało, ale naprawdę warto! Dodam, że jest bardzo blisko ogrodu japońskiego i hali stulecia.
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 09:46   #48
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

szukam w miarę taniego hotelu/hostelu, na studencką kieszeń. ma być łóżko i łazienka (niekoniecznie w pokoju, może być też taka na korytarzu) i będę szczęśliwa.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 06:27   #49
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Ja polecam z całego serca restaurację masala grill&bar, jedzenie PRZE PY SZNE.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 11:10   #50
majcia2
Raczkowanie
 
Avatar majcia2
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 252
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Czy ktoś korzystał z noclegu w wrocapartaments na ul Gwiaździstej 6 ?? Szukam opinie na jego temat
majcia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 11:50   #51
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

O właśnie, pisałam o restauracji, a nie napisałam o hotelu - Gray apartaments & studio - super miły właściciel, wyposażenie MEGA, ładna łazienka, dobre ciśnienie wody (wbrew pozorom to jest ważne) ekspres do kawy (z kawą!)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 12:30   #52
Tola18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Witajcie!
Jeśli chodzi o zwiedzanie to polecam zobaczyć Panoramę Racławicką i Ostrów Tumski oraz przepłynąć się statkiem. Co do noclegu z kilku apartamentów w których byłam najbardziej pasował mi <reklama>[/U]
Mają apartamenty przy ul. Krawieckiej, w samym centrum, w sercu miasta, fajna baza wypadowa by zobaczyć Rynek nocą i za dnia!

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-06-06 o 14:07 Powód: link
Tola18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 09:13   #53
Jabadabadu124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Hejka. Potrzebuje jednego noclegu w grudniu dla jednej osoby we Wrocławiu. Oglądam hostele i widzę że większość ma kierującym na pokoje wieloosobowe. Któraś z Was spala w takich pokojach? Jest jakaś intymność? Czy są tam inne dziewczyny? Nie chciałabym być jedyna dziewczyna w pokoju. Druga sprawa to toalety i prysznice. Czy możecie polecić taki hostel gdzie te przybytki są wspólne i takie wieloosobowe? Chodzi mi o to aby nie była to jednoosobowa łazienka zamykana na klucz tylko taka w której jest kilka kibelków i kilka prysznicy. W takich pojedynczych to wiem z doświadczenia że ciężko o czystość i preferuje właśnie takie "zbiorcze" 😀.

Poradźcie coś dziewczyny.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Oczywiście chodziło mi o pokoje koedukacyjne 😀
Jabadabadu124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 10:31   #54
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Wrocław to duże miasto, więc w hostelach są pokoje koedukacyjne jak i dwu- lub jednoosobowe. Spałam wiele razy w pokojach wieloosobowych za granicą i mi to nie przeszkadza. Natomiast wszystko o co pytasz zależy od danego hostelu i ludzi na jakich trafisz. Osobiście nie mam żadnych złych doświadczeń, ale może się zdarzyć, że ktoś cię obudzi w nocy, bo właśnie o tej porze przybywa do hostelu, albo po prostu wraca z imprezy. Szukasz noclegów przez booking.com?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 11:08   #55
Jabadabadu124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Spałam również wiele razy w pokojach wieloosobowych i wiem z czym to się wiąże. Z tym że nie mam do tej pory złych wspomnień. Wiadomo, że trzeba się trochę dostosować do innych Ale zawsze trafiłam na fajne dziewczyny w pokojach. Jednak nigdy nie spałam w koedukacyjnym. Domyślam się że np przebranie się w piżamę w pokoju nie wchodzi w grę 😀. I nie mam jakichś fobii przed chłopakami. Ale nie chciałabym być jedna dziewczyna i siedmiu chłopaków w pokoju.

Tak noclegu szukam między innymi przez booking. Ale właśnie nigdzie nie ma podane jakie są lazienki i toalety. A na tym w sumie mi zależy najbardziej. Dlatego pytam osób które już korzystały z noclegów i mogą polecić.
Jabadabadu124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 14:02   #56
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Zdarzyło mi się 2 razy być jedyną dziewczyną w pokoju, więc może cię to spotkać, ale ja to dobrze wspominam, nic strasznego,wolę pokoje koedukacyjne niż dla samych kobiet. Ja się zawsze przebieram w łazience, bo tak mi wygodnie po kąpieli albo prysznicu.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 14:34   #57
Jabadabadu124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Jakoś przeżyje ta koedukację 😀

Wszystkie pobyty w hostelach zawsze miło wspominam więc myślę że i tym razem będzie podobnie.

Najbardziej zależy mi właśnie na tych dużych łazienkach. Bo w tych pojedynczych to zawsze zajęte, nachlapane, brudno i w ogóle. Najgorsze wspominam jak gdzieś była "prywatna" łazienka dla pokoju ośmioosobowego. Kolejka do kąpania, kolejka do sikania, nie wspomnę już o grubszych sprawach 😀. Najgorzej było rano. Dlatego wolę duże wieloosobowe łazienki.
Jabadabadu124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 06:40   #58
Jabadabadu124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Nikt, nic?
Jabadabadu124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 19:24   #59
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Wrocław - co zwiedzić, gdzie nocować?

Na rynku jest wiele fajnych knajp. Zwłaszcza ulica Szewska przypadła mi do gustu.
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-17 20:24:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.