A kto studiuje prawo? - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 23:29   #61
karinagrycz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: A kto studiuje prawo?

aham dziękuje ślicznie
karinagrycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 11:25   #62
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: A kto studiuje prawo?

Dziewczyny, a ja mam do Was taką prośbę. Wykonuję prace na konkurs "Moje wymarzone miejsce pracy" i właśnie chciałabym napisać w tej pracy o studiach prawniczych, a konkretnie o zawodzie adwokata. Czy mogłybyście się wypowiedzieć na temat studiów jak i tego konkretnego zawodu. Owszem jest tu sporo wypowiedzi, ale chciałabym żeby to było bardziej sprecyzowane. A nie chce przekręcać żadnych wypowiedzi. I napiszcie jeszcze czy zgadzacie się, abym zamieściła waszą wypowiedź w mojej pracy( podpiszcie się imieniem i na jakiej uczelni studiujecie, lub studiowałyście)

Z góry dziękuję
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 18:07   #63
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: A kto studiuje prawo?

przejrzałam sobie to forum i utwierdziłam się w przekonaniu że prawnicy to mają skłonność do mądrzenia się,pyskówek,używania słów bardziej elokwentnych, a całe środowisko to jeden wielki wyścig szczurów. I do tego ja też mam te wszystkie cechy .......)))))))))))) dobry prawnik musi mieć gadane.
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:47   #64
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez agaal Pokaż wiadomość
przejrzałam sobie to forum i utwierdziłam się w przekonaniu że prawnicy to mają skłonność do mądrzenia się,pyskówek,używania słów bardziej elokwentnych, a całe środowisko to jeden wielki wyścig szczurów. I do tego ja też mam te wszystkie cechy .......)))))))))))) dobry prawnik musi mieć gadane.
i co w zwiazku z tym?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 22:01   #65
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: A kto studiuje prawo?

W sumie takie moje przemyślenia niezobowiązujące już mi się w głowie przewraca od tych kodeksów.Szukam osoby która się przygotowuje na aplikację ....aby się jakoś mobilizować na forach prawniczych nikogo konkretnego nie znalazłam może tu...a może ktoś podpowie gdzie szukać albo kogoś zna.Najlepiej osobę studiująca kt ma w miare nowe materiały lub pracującą w "w branży" prawniczej czyli jest na bieżąco. Ja jestem 3 lata po studiach i mi trudno wyłapać błędy w moich materiałach. Jest taki wątek?

Edytowane przez agaal
Czas edycji: 2009-02-26 o 22:06
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 08:24   #66
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez agaal Pokaż wiadomość
W sumie takie moje przemyślenia niezobowiązujące już mi się w głowie przewraca od tych kodeksów.Szukam osoby która się przygotowuje na aplikację ....aby się jakoś mobilizować na forach prawniczych nikogo konkretnego nie znalazłam może tu...a może ktoś podpowie gdzie szukać albo kogoś zna.Najlepiej osobę studiująca kt ma w miare nowe materiały lub pracującą w "w branży" prawniczej czyli jest na bieżąco. Ja jestem 3 lata po studiach i mi trudno wyłapać błędy w moich materiałach. Jest taki wątek?
Agaal ja jestem na piatym roku. Została mi procedura administracyjna i karna do zdania. Na aplikacje natomiast wybieram sie dopiero w przyszlym roku,
Dzieki Bogu mam juz prace "w zawodzie"... Najlepiej jest sciagac ustawy ze strony Sejmu (teksty ujednolicone) jezeli chcesz miec aktualne akty prawne.
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:59   #67
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Agaal ja jestem na piatym roku. Została mi procedura administracyjna i karna do zdania. Na aplikacje natomiast wybieram sie dopiero w przyszlym roku,
Dzieki Bogu mam juz prace "w zawodzie"... Najlepiej jest sciagac ustawy ze strony Sejmu (teksty ujednolicone) jezeli chcesz miec aktualne akty prawne.
U mnie słabo z mobilizacją i .......czarno to wiedzę ...
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 17:55   #68
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: A kto studiuje prawo?

Kto sie wybiera na dzien prawa w Łazarskim? albo moze szerzej na prawo na tej uczelni? ja na pewno pojde posluchac co powiedza na dniu otwartym, od dawna mysle o prawie, a z tego co slyszalam ta uczelnia ma niezla opinie...
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:29   #69
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez agaal Pokaż wiadomość
U mnie słabo z mobilizacją i .......czarno to wiedzę ...

Agaal jak tam z mobilizacja?
Ja siedzę nad procedurą karną i jak patrze na kodekst to juz mi sie rzygać za przeproszeniem chce... a do egz połtora tygodnia...
Ale dziś znalazlam czterolistną konczynkę...moze to jakis znak
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 20:52   #70
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
Kto sie wybiera na dzien prawa w Łazarskim? albo moze szerzej na prawo na tej uczelni? ja na pewno pojde posluchac co powiedza na dniu otwartym, od dawna mysle o prawie, a z tego co slyszalam ta uczelnia ma niezla opinie...
A co dokladnie na temat tej uczelni cie interesuje??
_______________

Ja wlasnie ucze sie jednoczesnie pr. pracy i pr. spolek handlowych. Oba te egzaminy mam jednego dnia za 1,5 tygodnia Nie moge w ogole sie skupic, masakra jakas
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:00   #71
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
Kto sie wybiera na dzien prawa w Łazarskim? albo moze szerzej na prawo na tej uczelni? ja na pewno pojde posluchac co powiedza na dniu otwartym, od dawna mysle o prawie, a z tego co slyszalam ta uczelnia ma niezla opinie...
o nie...
to jest Wyższa Szkoł Lansu i Baunsu a nie nauki prawa...
Jeśli myślisz o aplikacji to od razu skreśl tą uczelnię.
No chyba, że wychodzisz z założenia ze wszystkiego nauczysz sie sama...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 08:42   #72
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: A kto studiuje prawo?

Tak naprawde wszedzie trzeba sie uczyc. Wiadomo, ze do Lazarskiego ida ludzie, ktorzy maja kase, gdyz czesne nie sa male i rok nauki kosztuje cos kolo 6200zl. Ale po pierwszym roku rowno polowa studentow odpada. Mimo, iz jest to uczelnia prywatna, trzeba sie tam sporo uczyc. Nie ma szans, zeby myslec, ze jak placisz to zdajesz. Poza tym jest to jedyna niepanstwowa uczelnia, ktora moze nadawac tytul doktora prawa. No i do tego dochodzi aplikacja. Z pierwszej reki wiem, ze czlonkowie komisji egzaminacyjnej na aplikacje byli bardzo pozytywnie zaskoczeni duza wiedza studentow z tej uczelni.
Generalnie uczelnia jest spoko, biurkokracja jest katastrofa. Niech nikt sobie nie mysli, ze jak placi to pracownicy dziekanatu czy biur nauk i karier nie robia problemow.
Uczyc sie trzeba, juz za pierwsza poprawke sie placi, wiec czesto ma sie wieksza motywacje do nauki, jesli nie chce sie miec poprawek. No a warunek to juz w ogole 700-900zl. Takze szkole polecam, ale tylko tym, ktorzy o prawie mysla na powaznie a nie tym, ktorzy nie wiedza co ze soba zrobic wiec tam ida. Juz po pierwszym semestrze odpada tak duzo ludzi, ze po 1 roku zostaje polowa.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:37   #73
stearyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 37
Dot.: A kto studiuje prawo?

Ale ci co odpadają, to ludzie, którzy minęli się z powołaniem, czy aż taki odsiew jest na egzaminach? Bo ja też jestem zainteresowana tematem no i wiecie, wola walki jest, ale czy jej starczy?

Pewnie jutro spotkamy się na tym dniu otwartym
stearyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:59   #74
Marinaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 62
Dot.: A kto studiuje prawo?

No ja niestety już wiem, że matura mi nie poszła wybitnie więc na UW się na pewno nie dostanę, ale słyszałam, że Łazarski trzyma poziom jeśli chodzi o uczelnie prywatne i że łatwo się dostać a trudniej utrzymać... moja matura to był niefart, a że prawo mnie interesuje to wiem, że mogę na naukę poświęcić dużo czasu i energii, a chcę na prawde to umieć a nie tylko dobrnąć do "papierka"... Łazarski jest zawsze wysoko w rankingach uczelni prywatnych... a no i przejdę się na dzień otwarty oczywiście- zwłaszcza, że nawet zapewnili dodatkowe atrakcje- pokazy technik sledczych czy cos takiego- nawet fajnie
Marinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 11:11   #75
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Marinaaa Pokaż wiadomość
No ja niestety już wiem, że matura mi nie poszła wybitnie więc na UW się na pewno nie dostanę, ale słyszałam, że Łazarski trzyma poziom jeśli chodzi o uczelnie prywatne i że łatwo się dostać a trudniej utrzymać... moja matura to był niefart, a że prawo mnie interesuje to wiem, że mogę na naukę poświęcić dużo czasu i energii, a chcę na prawde to umieć a nie tylko dobrnąć do "papierka"... Łazarski jest zawsze wysoko w rankingach uczelni prywatnych... a no i przejdę się na dzień otwarty oczywiście- zwłaszcza, że nawet zapewnili dodatkowe atrakcje- pokazy technik sledczych czy cos takiego- nawet fajnie
to już lepiej idź na UW na niestacjonarne (dzienne tyle że płacisz) niz do Łazarskiego...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 14:13   #76
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
to już lepiej idź na UW na niestacjonarne (dzienne tyle że płacisz) niz do Łazarskiego...
Wiem jak jest na niestacjonarnych na UW na prawie a jak jest w Lazarskim i moim zdaniem Lazarski jest lepszy. Niestacjonarne na UW kosztuja 1,5 tys zl wiecej za rok, i tak chodzi sie z dziennymi a wiekszosc wykladowcow w obu uczelniach jest taka sama, bo w Lazarskim ucza glownie ci z UW, czasem z UJ albo UP.
Wiadomo ze i tu sie da zdac i tu. UW ma renome, ale przenoszenie sie po 1 roku jest koszmarne

A ludzie w Lazarskim po 1 roku odpadaja, bo mysleli, ze jak placisz to zdajesz. Zdecydowana wiekszosc to ten typ. A jak sie uczysz to da sie zdac. Jest mnostwo wartosciowych ludzi, ktorzy sa bardzo sympatyczni, tak jak z reszta wszedzie.

Do Lazarskiego bardzo latwo sie dostac, bo oni wiedza, ze i tak duzo odpadnie w trakcie studiow, a dzieki tym ktorzy odpadli maja kase, wiec nie stawiaja duzych wymagan.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-06-20 o 14:18
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 11:09   #77
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Wiem jak jest na niestacjonarnych na UW na prawie a jak jest w Lazarskim i moim zdaniem Lazarski jest lepszy. Niestacjonarne na UW kosztuja 1,5 tys zl wiecej za rok, i tak chodzi sie z dziennymi a wiekszosc wykladowcow w obu uczelniach jest taka sama, bo w Lazarskim ucza glownie ci z UW, czasem z UJ albo UP.
Wiadomo ze i tu sie da zdac i tu. UW ma renome, ale przenoszenie sie po 1 roku jest koszmarne

A ludzie w Lazarskim po 1 roku odpadaja, bo mysleli, ze jak placisz to zdajesz. Zdecydowana wiekszosc to ten typ. A jak sie uczysz to da sie zdac. Jest mnostwo wartosciowych ludzi, ktorzy sa bardzo sympatyczni, tak jak z reszta wszedzie.

Do Lazarskiego bardzo latwo sie dostac, bo oni wiedza, ze i tak duzo odpadnie w trakcie studiow, a dzieki tym ktorzy odpadli maja kase, wiec nie stawiaja duzych wymagan.
Jeżeli chodzi o prawo to z UW nie ma prawie nikogo (naliczyłam jakies 3 osoby na całą kadrę) jeśli chodzi o wykładowców
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 15:31   #78
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: A kto studiuje prawo?

ja skończyłam 5 rok - obronę mam wyznaczoną na lipiec 2009r. i powiem szczerze, że gdybym miała ponownie wybierać to wybrałabym każdy kierunek ale NIE prawo.
Pracuje 3 lata w "wymierze sprawiedliwości" chcialam startować na aplikacje prokuratorską ewent. sądową - no ale to co zrobili w tym roku można nazwać tylko tak "JAJA"
pozdrawiam wszystkich
Pani prawnik, która wybrala studia prawnicze po to aby mieć "rozeznanie kodeksowe"
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 19:17   #79
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
ja skończyłam 5 rok - obronę mam wyznaczoną na lipiec 2009r. i powiem szczerze, że gdybym miała ponownie wybierać to wybrałabym każdy kierunek ale NIE prawo.
Pracuje 3 lata w "wymierze sprawiedliwości" chcialam startować na aplikacje prokuratorską ewent. sądową - no ale to co zrobili w tym roku można nazwać tylko tak "JAJA"
pozdrawiam wszystkich
Pani prawnik, która wybrala studia prawnicze po to aby mieć "rozeznanie kodeksowe"
A ja gdybym miala jeszcze raz wybierac to znowu bym wybrala prawo. To byl chyba najlepszy wybor w moim zyciu.
A z tym, ze z aplikacja robia sobie jaja calkowicie sie zgadzam.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 13:27   #80
Estate
Raczkowanie
 
Avatar Estate
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 64
Dot.: A kto studiuje prawo?

prawda jest taka, że na każdej uczelni trzeba sie mniej lub więcej uczyć. ja mam swoje zdanie na temat uczelni prywatnych, tak samo co do studiów niestacjonarnych. mam znajomych, którzy tak studiują i z rozmów wiem jaka różnica jest między poziomami.

studia są bardzo ciekawe, rozwijające, ale też wymagające. po ukończeniu jest duże pole popisu jeśli chodzi o pracę, bo można wykonywać zawody stricte prawnicze, ale też dochodzą wszelkie służby mundurowe, praca w dyplomacji, praca w urzędach i instytucjach państwowych, różnego rodzaju przedsiębiorstwa prywatne, doradztwo podatkowe itp. myślę, że na brak pracy nie można narzekać. ja dodatkowo studiuję systemy bezpieczeństwa publicznego, bo będę starać się właśnie o zatrudnienie w służbach mundurowych.

co do wymagań na same studia, ile uczelni, tyle kryteriów... zazwyczaj: j. polski, historia, wos, matematyka, geografia (wiadomo, że najlepiej na rozszerzeniu).
samo dostanie się na studia to dopiero połowa (a może nawet mniej) sukcesu. pierwszy rok z perspektywy czasu uważam za bardzo łatwy (właśnie skończyłam 3ci rok). w zasadzie ściśle z prawem ma on niewiele wspólnego :P później jest ciekawiej, ale i trudniej. w porównaniu z innymi kierunkami prawo jest dość ciężkie i czasochłonne, ale też później perspektywy są większe niż po innych kierunkach, bo ma się bardzo szeroką wiedzę z wielu dziedzin.
ja jestem ze swojego wyboru bardzo zadowolona, ale trzeba to przemyśleć, bo praca w zawodzie prawniczym wymaga nauki niemal przez całe życie, bo przepisy ciągle się zmieniają i trzeba być na bieżąco.
Estate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 00:56   #81
stearyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 37
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A ja gdybym miala jeszcze raz wybierac to znowu bym wybrala prawo. To byl chyba najlepszy wybor w moim zyciu.
A z tym, ze z aplikacja robia sobie jaja calkowicie sie zgadzam.
Nie no, w tym roku to już chyba będzie łatwiej trochę się dostać na aplikację, nie? Bo ten zeszłoroczny egzamin to była zdecydowana przesada.

Mam nadzieję, że po tych 5 latach jak skończę studia nie będą aż takich problemów robić.
stearyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 07:56   #82
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez ripley Pokaż wiadomość
Widze, że dyskusja była gorąca Dziękuję wszyskim za podzielenie się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Dlugo myślałam o tym co pisałyście. Tak.... mam 31 lat, pieniądze to nie problem, problemem dla mnie jest kolejnych 30 lat pracy w zawodzie którego nie lubie. pablosita zmobilizowałaś mnie i pocieszyłaś - dziękuję Chyba zostanę najstarszym kandydatem na studia prawnicze w dodatku z marnymi szansami na przyszłość
szugarbejb - twoja wypowiedz ma dla mnie duże znaczenie, chyba powalcze troche . Potem i tak pół życia zastanawiałabym sie czy była szansa i czy jej nie zmarnowałam.
Ripley, jestem ciekawa jaką podjęłaś decyzję, stoję przed podobnym dylematem.
Nie wiem, jaką masz sytuację rodzinną, bo problem dzieci też trzeba jakoś w te studia wpleść. Boję się, że np. zajdę w ciążę na I roku i już na studia po urodzeniu dziecka nie wrócę .
W ubiegłym roku złożyłam nawet papiery na prawo na UG, ale cotygodniowe zjazdy w planie zajęć sprawiły, że musiałam ze studiów zrezygnować. Obowiązków zawodowych (i małżeńskich) nie byłabym w stanie przy takim natłoku wyjazdów pogodzić. Zwłaszcza, że do Gdańska mam z domu jakieś 300 km.
I też wieczny dylemat, czy nie za stara, czy nie szkoda czasu i zdrowia. Czy jednak warto realizować marzenia, nawet na zaocznym prawie i mniej renomowanej uczelni? Czy samozaparcie w takiej sytuacji wystarczy, by np. dostać się na wymarzoną aplikację....
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 10:34   #83
aliqua
Raczkowanie
 
Avatar aliqua
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier...:)
Wiadomości: 166
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cześc dziewczyny
czy może jest tu jakaś studentka prawa z UG?
Interesuje mnie jak wyglądają studia na tej uczelni, jakie jest podejście do studenta, czy plan zajec jest bardzo napięty i czy jest czas na cos poza nauką ?

dostałam się na prawo, ale ciagle waham się czy nie zmienic kierunku na skandynawistykę

pozdrawiam
aliqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 11:11   #84
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez aliqua Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny
czy może jest tu jakaś studentka prawa z UG?
Interesuje mnie jak wyglądają studia na tej uczelni, jakie jest podejście do studenta, czy plan zajec jest bardzo napięty i czy jest czas na cos poza nauką ?

dostałam się na prawo, ale ciagle waham się czy nie zmienic kierunku na skandynawistykę

pozdrawiam
Ja studiuje na UG
nauki jest sporo, zajęć nie ma za dużo (szczególnie dla tych którzy zaczęli studia od zeszłego roku, bo jest okrojony godzinowo program studiów) ja zaczynam od października 4 rok, wiec idę jeszcze wg starego programu)
a na coś poza nauką zawsze czas się znajdzie tylko trzeba sobie to rozsądnie wszystko rozplanować
jeśli masz jakieś pytania jeszcze to chętnie odpowiem
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:40   #85
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

Ja też w zeszłym roku dostałam się na prawo UG (zaoczne, żadna sztuka). Ale nauki nie podjęłam. Tak jak pisałam, cotygodniowe zjazdy sprawiły, że bym nie podołała wszystkim obowiązkom, a zwłaszcza dojazdom 300km do Gdańska . Jeśli jesteście na miejscu macie lepiej.
Ripley odezwij się, jestem ciekawa, jaką decyzję podjęłaś.
I ogólnie w temacie, czy 30tka to za stary wiek na prawo? Zwłaszcza, gdy już się nie ma takiego wyboru uczelni, bo jedne są zbyt daleko od pracy, zamieszkania. Inne ze względu na cotygodniowe zjazdy kolidują z obowiązkami zawodowymi. W takiej sytuacji może zamiast prawa na marnej uczelni lepiej wcale nie tracić czasu...?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 16:24   #86
madame_butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 84
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cześć Dostałam się na prawo UW i chciałabym się dowiedzieć waszej opinii o tym wydziale, może dostać kilka rad na początek. Obawiam się, że nie ogarnę tego całego systemu punktowego, czy to był dla was jakiś problem? I jak to jest z ludźmi na prawie?Bo słyszałam plotki, że są mało towarzyscy i nastawieni jedynie na "wyścig szczurów".
madame_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 19:06   #87
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez madame_butterfly Pokaż wiadomość
Cześć Dostałam się na prawo UW i chciałabym się dowiedzieć waszej opinii o tym wydziale, może dostać kilka rad na początek. Obawiam się, że nie ogarnę tego całego systemu punktowego, czy to był dla was jakiś problem? I jak to jest z ludźmi na prawie?Bo słyszałam plotki, że są mało towarzyscy i nastawieni jedynie na "wyścig szczurów".
Ja teraz bede zaczynala III rok prawa na UW, wiec jak masz pytania to zapraszam na PW albo na gg
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:52   #88
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: A kto studiuje prawo?

E tam. Moje wypowiedzi są niewidoczne?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:17   #89
whatIthink
Raczkowanie
 
Avatar whatIthink
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 409
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez madame_butterfly Pokaż wiadomość
Cześć Dostałam się na prawo UW i chciałabym się dowiedzieć waszej opinii o tym wydziale, może dostać kilka rad na początek. Obawiam się, że nie ogarnę tego całego systemu punktowego, czy to był dla was jakiś problem? I jak to jest z ludźmi na prawie?Bo słyszałam plotki, że są mało towarzyscy i nastawieni jedynie na "wyścig szczurów".

Zaczynam III rok prawa na UW od października. Hmm... nie jest tak strasznie, niektóre ploty są wyssane z palca. Ludzie są tacy jak wszędzie, jest ich strasznie dużo ( ok. 1200 na roku, dzienni i wieczorowi mają razem zajęcia), więc nie ma co liczyć na indywidualne podejście czy kameralną atmosferę.O systemie punktowym możesz sobie poczytać na stronie wpia uw, myślę, że do końca I roku już dobrze go poznasz. I nie stresuj się nim, i tak starczy Ci pkt na I roku, sami Cię przyporządkują do grup, nie musisz się na nic sama rejestrować.
Pozdrawiam
__________________
Człowiek zawsze dla siebie stanowi 100%, choćby dla innych był kimś zupełnie obojętnym.

06.06.2013 r. - Piotruś
whatIthink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 07:53   #90
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: A kto studiuje prawo?

Cytat:
Napisane przez whatIthink Pokaż wiadomość
Zaczynam III rok prawa na UW od października. Hmm... nie jest tak strasznie, niektóre ploty są wyssane z palca. Ludzie są tacy jak wszędzie, jest ich strasznie dużo ( ok. 1200 na roku, dzienni i wieczorowi mają razem zajęcia), więc nie ma co liczyć na indywidualne podejście czy kameralną atmosferę.O systemie punktowym możesz sobie poczytać na stronie wpia uw, myślę, że do końca I roku już dobrze go poznasz. I nie stresuj się nim, i tak starczy Ci pkt na I roku, sami Cię przyporządkują do grup, nie musisz się na nic sama rejestrować.
Pozdrawiam
Tu sie akurat mylisz, bo pozmieniali i teraz I rok musi mieć jakiegoś speca albo oguna zeby dobic do 60
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-22 18:01:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.