Zaproszenie ślubne- przykrość - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 10:41   #31
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Troche nieladnie,tez by mi sie przykro zrobilo.Bo w koncu to jestescie prawie rodzina.Olej to i tyle,idz na wesele i baw sie dobrze.
Wiesz,nie wiadomo o co sie czlowiek obrazi,a z drugiej strony to i lepiej bo nie musisz dokladac sie do prezentu.
Ja tez mialam zagwozdke z jedna para jak powinnam dac im zaproszenie.Moja kuzynka i przyjaciel mojego Tezeta sa razem od wielu lat,zareczeni a slub planuja w 2017.Po dlugich depatach wypisalismy im jedno zaproszenie i wymienilismy z nazwiska kazde z nich.Oni jednak oczekiwali ze kazde z nich dostanie osobne zaproszenie,na drukowanie nowych zaproszen jest juz za pozno,wiec zostalo jak jest.Do tego ten przyjaciel bedzie swiadkiem mojego Tezeta.
Tego to już w ogóle nie rozumiem.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 10:49   #32
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
Szczerze to chyba nigdy nie zrozumiem tego żalu o bycie wymienionym jako "osoba towarzysząca" na zaproszeniu. Rok to tak naprawdę bardzo krótko, ja ze swoim facetem jestem już 6 lat i nie obraziłabym się za "OT" na zaproszeniu - wszak nie jestem jeszcze jego żoną, związek nie jest sformalizowany, w czym problem? Gorzej by było, gdyby w ogóle Cię nie zaprosili wiedząc o Twoim istnieniu

Poza tym, często zdarza się tak, że jedna strona nie chce iść na wesele - nie lubi ludzi, muzyki, nie ma ochoty lub po prostu będzie wtedy na długo planowanym, ważnym szkoleniu. Wiele osób w takiej sytuacji prosi kogoś innego, koleżankę, kolegę, brata czy kogokolwiek, zatem zaproszenie "osoby towarzyszącej" jest w takim przypadku bardzo taktownym posunięciem.

Nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma
Co? Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby przykładowo Michał, narzeczony Anki, zabierał na wesele swoją koleżankę, bo jego para nie lubi wesel i nie ma ochoty na nie iść..

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tego to już w ogóle nie rozumiem.
No ja tak samo
__________________

Edytowane przez wildDaisy
Czas edycji: 2015-04-26 o 10:51
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:06   #33
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Tego to już w ogóle nie rozumiem.
No bo on jako swiadek to piwinien dostac specjalne zaproszenie a nie byc dopisany do zaproszenia mojej kuzynki.Moj problem byl taki ,ze oni oboje sa naszymi goscmi,gdyby nie byli razem to i tak kazde z nich dostaloby zaproszenia.
Nigdy sie wszystkim nie dogodzi.
Na zaproszeniu powinno sie wpisywac pierwsza kobiete,i niektorzy maja problem ,bo co zrobic gdy zapraszamy mezczyzne a dana kobieta jest tylko dodatkiem,tak jak w przypadku autorki
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:11   #34
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Co? Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby przykładowo Michał, narzeczony Anki, zabierał na wesele swoją koleżankę, bo jego para nie lubi wesel i nie ma ochoty na nie iść..
Był kiedyś o tym wątek na Intymnym, z którego wynikało że czasem takie sytuacje się zdarzają - tzn. że jakaś koleżanka chciała "pożyczyć" na wesele partnera autorki tamtego wątku. Osobiście napisałam tam, że nie byłabym zadowolona z faktu "wypożyczania" mojego faceta innej na wesele, no ale nie zmienia faktu, że dużo osób nie widziało w tym nic złego i dużo pisało również, że jak ich TŻ nie może w danym terminie iść z nią, to zapraszały kolegów Napisałam o tym, bo być może siostra TŻ autorki tego wątku pomyślała w podobny sposób.
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:17   #35
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
No bo on jako swiadek to piwinien dostac specjalne zaproszenie a nie byc dopisany do zaproszenia mojej kuzynki.Moj problem byl taki ,ze oni oboje sa naszymi goscmi,gdyby nie byli razem to i tak kazde z nich dostaloby zaproszenia.
Nigdy sie wszystkim nie dogodzi.
Na zaproszeniu powinno sie wpisywac pierwsza kobiete,i niektorzy maja problem ,bo co zrobic gdy zapraszamy mezczyzne a dana kobieta jest tylko dodatkiem,tak jak w przypadku autorki
Nie wiedziałam o tym, że świadek powinien dostać specjalne zaproszenie Dlaczego?

No ja bym i tak ten dodatek wypisała pierwszy na zaproszeniu

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
Był kiedyś o tym wątek na Intymnym, z którego wynikało że czasem takie sytuacje się zdarzają - tzn. że jakaś koleżanka chciała "pożyczyć" na wesele partnera autorki tamtego wątku. Osobiście napisałam tam, że nie byłabym zadowolona z faktu "wypożyczania" mojego faceta innej na wesele, no ale nie zmienia faktu, że dużo osób nie widziało w tym nic złego i dużo pisało również, że jak ich TŻ nie może w danym terminie iść z nią, to zapraszały kolegów Napisałam o tym, bo być może siostra TŻ autorki tego wątku pomyślała w podobny sposób.
Aaaa, w ten sposób Ja się z taką sytuacją jeszcze nie spotkałam, nawet nie wpadłabym na to, żeby zapraszać zajętego faceta na wesele jako moja osoba towarzysząca
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:25   #36
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Kiedy zapraszali moja siostre na wesele to pomylili sie w imieniu jej corki. Jakos sie potem z tego smiala i nie robila dramatu. Tobie tez to radze, autorko.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Troche nieladnie,tez by mi sie przykro zrobilo.Bo w koncu to jestescie prawie rodzina.Olej to i tyle,idz na wesele i baw sie dobrze.
Wiesz,nie wiadomo o co sie czlowiek obrazi,a z drugiej strony to i lepiej bo nie musisz dokladac sie do prezentu.
Ja tez mialam zagwozdke z jedna para jak powinnam dac im zaproszenie.Moja kuzynka i przyjaciel mojego Tezeta sa razem od wielu lat,zareczeni a slub planuja w 2017.Po dlugich depatach wypisalismy im jedno zaproszenie i wymienilismy z nazwiska kazde z nich.Oni jednak oczekiwali ze kazde z nich dostanie osobne zaproszenie,na drukowanie nowych zaproszen jest juz za pozno,wiec zostalo jak jest.Do tego ten przyjaciel bedzie swiadkiem mojego Tezeta.
Ludziom sie w tylkach przewraca. Nie wiem dlaczego do niektórych nie dociera, ze nie sa pepkami wszechswiata.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 11:55   #37
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cud nie kobieta Pokaż wiadomość

Ludziom sie w tylkach przewraca. Nie wiem dlaczego do niektórych nie dociera, ze nie sa pepkami wszechswiata.
Może oczekują zaproszenia jak ze Shreka 2, z fanfarami
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 11:59   #38
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Nie obraziłabym się, gdyby ktoś mnie wypisał na zaproszeniu jako "osobę towarzyszącą", pewnie bym się zdziwiła i za chwilę zapomniała o sprawie, co nie zmienia faktu, że wypisywanie nie-singla z os. towarzyszącą to wg mnie faux pas, szczególnie w przypadku tak bliskiej rodziny i tego, że panna młoda zna Cię osobiście.
Zapomnij o sprawie i baw się dobrze
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:11   #39
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Abosolutnie się tak nie zachowuję! Po prostu gdybym miała się postawić w jej miejscu,na pewno bym to zrobiła, dała nowe zaproszenie. Bo to jej gafa,że nie porozmawiała z bratem i nie dowiedziała się. Gdyby to zrobila teraz byloby zupelnie co innego. Bo gdyby nie jej tok myślenia i to,że podjęła tę decyzję tylko dlatego,żeby unikac takiej sytuacji jaka byla z jej kuzynem nie omawiając tego z A. nie byłoby żadnych przykrości i niedomówień.


Zachowujesz. Jak histeryczka.

Weź skończ, bo to żałosne. Musisz miec bardzo spokojne życie, skoro takie problemy sobie wynajdujesz...
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:25   #40
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Też bym nie wpadła na pomysł, żeby iść z zajętym facetem mając swojego.

Swoją drogą nie podoba mi się również jak ktoś nie ma swojej drugiej połówki i idzie z kolegą czy koleżanką. Ja jak nie miałam Tż to chodziłam sama. A już szukanie na siłę tak jak niektórzy potrafią to już w ogóle dla mnie nie do ogarnięcia.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:30   #41
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Też bym nie wpadła na pomysł, żeby iść z zajętym facetem mając swojego.

Swoją drogą nie podoba mi się również jak ktoś nie ma swojej drugiej połówki i idzie z kolegą czy koleżanką. Ja jak nie miałam Tż to chodziłam sama. A już szukanie na siłę tak jak niektórzy potrafią to już w ogóle dla mnie nie do ogarnięcia.
lol, to z kim ma się bawić jak nie ze swoją os. towarzyszącą jeśli to jest kolega/koleżanka?
pozostaje chyba tylko taniec w kółeczku

jak to sobie wyobrażasz, dajesz komuś zaproszenie i mówisz "ej sorry, ale nie masz tżta to przyjdź sama, bo z kolegą mi się nie podoba"?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 14:34   #42
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
lol, to z kim ma się bawić jak nie ze swoją os. towarzyszącą jeśli to jest kolega/koleżanka?
pozostaje chyba tylko taniec w kółeczku

jak to sobie wyobrażasz, dajesz komuś zaproszenie i mówisz "ej sorry, ale nie masz tżta to przyjdź sama, bo z kolegą mi się nie podoba"?
Chodziło jej chyba bardziej o szukanie kogoś na siłę Tak jak w przypadku studniówek, wypytywanie koleżanek "ej, nie masz może jakiegoś wolnego kolegi, nieważne, że go nie znam, który poszedłby ze mną na wesele/studniówkę, bo ja nie mam nikogo, a trochę siara iść samej?" Mi nie przeszkadza branie ze sobą kolegi, no bo z kim ma się bawić moja koleżanka bez pary jak nie z kolegą? Z moim wujkiem Zdzichem?
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:34   #43
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Troche nieladnie,tez by mi sie przykro zrobilo.Bo w koncu to jestescie prawie rodzina.Olej to i tyle,idz na wesele i baw sie dobrze.


Wiesz,nie wiadomo o co sie czlowiek obrazi,a z drugiej strony to i lepiej bo nie musisz dokladac sie do prezentu.


Ja tez mialam zagwozdke z jedna para jak powinnam dac im zaproszenie.Moja kuzynka i przyjaciel mojego Tezeta sa razem od wielu lat,zareczeni a slub planuja w 2017.Po dlugich depatach wypisalismy im jedno zaproszenie i wymienilismy z nazwiska kazde z nich.Oni jednak oczekiwali ze kazde z nich dostanie osobne zaproszenie,na drukowanie nowych zaproszen jest juz za pozno,wiec zostalo jak jest.Do tego ten przyjaciel bedzie swiadkiem mojego Tezeta.


Prawie rodzina? Po roku chodzenia?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:37   #44
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Chodziło jej chyba bardziej o szukanie kogoś na siłę Tak jak w przypadku studniówek, wypytywanie koleżanek "ej, nie masz może jakiegoś wolnego kolegi, nieważne, że go nie znam, który poszedłby ze mną na wesele/studniówkę, bo ja nie mam nikogo, a trochę siara iść samej?" Mi nie przeszkadza branie ze sobą kolegi, no bo z kim ma się bawić moja koleżanka bez pary jak nie z kolegą? Z moim wujkiem Zdzichem?
wyraźnie jest napisane:

Cytat:
Swoją drogą nie podoba mi się również jak ktoś nie ma swojej drugiej połówki i idzie z kolegą czy koleżanką.
kolega/koleżanka to chyba nie z łapanki.
jestem w szoku, że komuś przyjście z kolegą się może nie podobać.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:46   #45
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
wyraźnie jest napisane:



kolega/koleżanka to chyba nie z łapanki.
jestem w szoku, że komuś przyjście z kolegą się może nie podobać.
Ahh, no racja

Ja bym sama w życiu nie przyszłabym z kimś z łapanki, nie wiadomo kto to, czy nie narobi mi wstydu na tym weselu. W sumie też wolałabym, że do mnie koleżanki czy koledzy nie przyszli z kimś z łapanki, właśnie z tego powodu, który wcześniej napisałam Ale to ich decyzja kogo ze sobą zabiorą
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 16:45   #46
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
lol, to z kim ma się bawić jak nie ze swoją os. towarzyszącą jeśli to jest kolega/koleżanka?
pozostaje chyba tylko taniec w kółeczku

jak to sobie wyobrażasz, dajesz komuś zaproszenie i mówisz "ej sorry, ale nie masz tżta to przyjdź sama, bo z kolegą mi się nie podoba"?
Jak nie mam chłopaka to idę sama albo nie idę wcale. Dla mnie to proste. Nie widzę sensu naciągania znajomych czy rodzinę na dodatkowe koszty skoro jestem sama.
Natomiast nie napisałam, że jak będę zapraszać na swój ślub to bez osób towarzyszących. Zresztą chyba nie będę miała takiego dylematu, bo nie będziemy zapraszać znajomych a w rodzinie wszyscy zajęci . Ale gdyby ktoś się taki trafił, to zaprosiłabym oczywiście z osobą towarzyszącą, bo taki jest zwyczaj. Tak samo jak nie wyobrażam sobie zaprosić samych dorosłych bez dzieci tylko że tak sobie wymyśliłam.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2015-04-26 o 16:47
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 16:55   #47
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

czyli zaprosiłabyś z os. towarzyszącą, bo tak wypada, a w duchu hejtowałabyś, że ktoś przyjdzie z koleżanką i naciąga cię na koszty?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 17:08   #48
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Moje drogie...Mam nadzieje,że poznam Wasze zdanie na ten temat...
Jestem ze swoim chłopakiem rok czasu...Kilka dni temu on dostał od swojej siostry zaproszenie na ślub..z osobą towarzyszącą.. Zrobiło mi się przykro, ponieważ mam z nią dobry kontakt, chodzimy do nich, ja sobie z nią plotkuje, jestesmy w kontakcie telefonicznym,a ona zrobiła coś takiego...Co najlepsze później dowiedziałam się,że mojemu chłopakowi też było głupio jak zobaczył to zaproszenie..Wiem,że nasz związek trwa może krótko,bo nie 3 czy 7 lat,ale moim zdaniem nie powinno to mieć wpływu. Kiedy jego siostra dowiedziała sie o tym,ze jest mi przykro zaczęła się tłumaczyć,że mieli w rodzinie taką sytuacje,kiedy zaproszony został ich kuzyn z dziewczyną(kompletna idiotka),ale przed weselem się rozstali, a co najgorsze na wesele przyszli oboje i nie było za przyjemnie...Rozumiem,że mogła się tego obawiać,że chciała temu zapobiec...Ale kurcze,moim zdaniem powinna porozmawiać z A.(moim chłopakiem) na ten temat i on by powiedział,że nawet gdybyśmy się rozstali to ja bym na to wesele nie przyszła,rozumiem,że ona mogła tego nie wiedzieć,ale gdyby z nim porozmawiała to on by jej to powiedział...Dla mnie to jest kompletny idiotyzm...bo logiczne chyba jest to,że zostałabym zaproszona na to wesele tylko ze względu na to,ze jestem jego dziewczyna i gdybyśmy się rozstali nie miałabym prawa na nie iść...a idiotką nie jestem. Ja mam 3 rodzeństwa,każde z nich brało już ślub i za każdym razem każde z nich pytał się mnie co ma napisać, w końcu jestem ich siostrą,a nie jakąś daleką kuzynką...Niestety jego siostra nawet nie pofatygowała się,żeby mnie przeprosić,że wyszła taka niezręczna sytuacja,(choć A.jeszcze z nią rozmawiał i powiedział,że mogła się go zapytać) nowego zaproszenia też nie ma zamiaru nam wręczyć...Tak się cieszyłam na ten ślub,wesele,a teraz odechciało mi się na nie iść,nie czuję się zaproszona... Dziewczyny,co na ten temat myślicie ? Proszę wypowiedzcie się na ten temat ...
moglo CI sie zrobic przykro, ale zeby aż tak?! no bez przesady.
zycze Ci zeby ów chłopak z Toba byl, ale np ja mam slub za 5mieisecy, mialam zapraszac brata z dziewczyna i sie rozstali. no i co tu duzo mowic - lubilam ją jako dziewczyne mojego brata, ale osobiscie bym jej na slub nie zaprosiła :P

wiec tak - bylaby osobą towarzyszącą, choc ja wypisalabym ją z imienia.

aczkolwiek - przesadzasz. dramatyzujesz. i robisz z igły widły. a fakt ze PM musiala Ci sie tłumaczyc ze byla afera prawie rodzinna to juz w ogole abstrakcja

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Tak,tak...ale jak dowiedziała się o tym,że jest mi przykro i nie tylko mi bo mojemu chłopakowi też to nawet nie przeprosiła za zaistniałą sytuacje...ani nie zaproponowala nowego zaproszenia. A kiedy mój A. poszedł do niej w odwiedziny i zaczął ten temat i powiedział jej,że mu też było głupio to jeszcze się wzburzyła..


---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Ja rozumiem,że gdyby to było zaproszenie od jakiegoś kuzyna, czy kogoś kto mnie nie zna,nie ma ze mną kontaktu...ale jak sobie pomyśle,że mam iśc na wesele i na wizytowce obok mojego A.będzie ''osoba towarzyszaca X..'' to to zepsuje mi cala zabawe...Dodam,jeszcze,że oni mają jeszcze jednego brata.. on ze swoją dziewczyna sa razem 3 lata , i dostali normalne zaproszenia z imienia i nazwiska...
ej laska... wez spuść z tonu bo robisz sie na ważniejszą niż Panna Młoda
chadzasz na wesela? normalnie ze zaprasza sie czyjąs dziewczyne czasaim jako os.tow, ale taktownie bedzie przed slubem zapytac z kim przychodzi i wydrukowac winietke immienna.. juz bez przesady.
az strach pomyslec co bedzie jak np tą druga dziewczyne wezmie na swiadkowa i beda kolo nich siedziec aTy gdzies biedna porzucona zupelnie przy innym stole.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Abosolutnie się tak nie zachowuję! Po prostu gdybym miała się postawić w jej miejscu,na pewno bym to zrobiła, dała nowe zaproszenie. Bo to jej gafa,że nie porozmawiała z bratem i nie dowiedziała się. Gdyby to zrobila teraz byloby zupelnie co innego. Bo gdyby nie jej tok myślenia i to,że podjęła tę decyzję tylko dlatego,żeby unikac takiej sytuacji jaka byla z jej kuzynem nie omawiając tego z A. nie byłoby żadnych przykrości i niedomówień.
zachwoujesz, wlasnie sie tak zachowujesz
żadna gafa, ustalila ze krotkie związki idą jako os.tow, a dluzsze z imienia
tak jak ja sobie ustalilam ze do lat 18 nie ma zaproszen z os.tow:P
po prostu. taki schemat przyjela i musisz z tym sie pogodzic.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam kobietki Teraz już tak w większej mierze to ze mnie zeszło
Choć i tak uważam,że zachowała się nietaktowanie i powinna przeprosić,jeśli nie chce mnie to swojego brata, chociażby dlatego,że wyszła taka głupia sytuacja tylko przez to,że nie pomyślała mądrze ;P
wg mnie Ty zachowalas sie nietaktownie.
PMka moze zaprosic kogo chce, moze wlasnie Cie nie chce wiec zapisala os.tow zeby brat sobie z kims innym przyszedł?
zaden nietakt z jej strony.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 17:14   #49
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Po 6 latach mieszkania razem tez siostra TŻ napisała na zaproszeniu "osoba towarzysząca". W ogóle nie zwróciłam na to uwagi aż do dzisiaj. Dla mnie to nic nienormalnego.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 17:47   #50
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
czyli zaprosiłabyś z os. towarzyszącą, bo tak wypada, a w duchu hejtowałabyś, że ktoś przyjdzie z koleżanką i naciąga cię na koszty?

Nie, to oznacza tyle, że skoro zaprosiłabym tę osobę na wesele tzn. że jest dla mnie ważna i z kim przyszłaby na wesele to już jej sprawa. Nie dorabiaj ideologii. A ja poza Tż nie mam nikogo na tyle bliskiego z kim chciałabym pójść na wesele. Więc gdybym wpadła na taki pomysł, żeby kogoś wziąć to uznałabym, że naciągam młodych, bo biorę "byle kogo". Wcale to nie musi oznaczać, że tak samo myślałabym o tych, których zapraszam. Idąc tym tropem, który próbujesz mi wmówić to powinnam zaprosić np. tylko ciocię (bez wujka, bo go nie lubię) albo bez dzieci, bo z nimi nie mam kontaktu. BEZ PRZESADY.

EOT
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 17:47   #51
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Co? Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby przykładowo Michał, narzeczony Anki, zabierał na wesele swoją koleżankę, bo jego para nie lubi wesel i nie ma ochoty na nie iść..



No ja tak samo
No to nie musi nie lubić wesel, może się rozchorować parę dni przed, a mój facet np. często wyjeżdża w dalekie trasy i jak go nie ma i nie jestem zaproszona imiennie z nim to mogę sobie wziąć brata/ kumpla/ kochanka/ kogo tam jeszcze. To jest po prostu bywa wygodne bez względu na powód, zaproszenie na nazwisko xx na dwie osoby, kropka
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:00   #52
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

na każdym zaproszeniu od strony TŻ byłam wypisywana jako osoba towarzysząca, nawet gdy PM mnie znali, no nie powiem czasem było mi przykro no ale wiem że od strony TŻ nie jest ważne ile ze sobą jesteście, czy mieszkacie razem czy nie, para nie ma ślubu to zaproszenie jest z od towarzyszącą, nawet jeśli zapraszana para ma w niedługim czasie brać ślub. w życiu mi do głowy nie przyszło żeby się obrażać a już tym bardziej żądać innego zaproszenia, jakby mi ktoś wyskoczył że mam mu dać nowe imienne zaproszenie to bym chyba się zapytała tej osoby czy jest pewna że chce żeby to akurat ona przyszła jako osoba towarzysząca
to że młodzi nie wiedzą czy się przypadkiem nie rozstaniecie przed ślubem i dlatego wręczają takie zaproszenia to dla mnie kiepski argument, bo równie dobrze jakieś małżeństwo może się też rozstać
w sumie to fajnie że dostaliście zaproszenie, jak rodzeństwo TŻ brało ślub to rodzeństwu nie wręczali zaproszeń tylko przyjęli że skoro biorą ślub to logiczne że rodzeństwo jest zaproszone

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jak nie mam chłopaka to idę sama albo nie idę wcale. Dla mnie to proste. Nie widzę sensu naciągania znajomych czy rodzinę na dodatkowe koszty skoro jestem sama.
ale dlaczego naciąganie na dodatkowe koszty? załóżmy że talerzyk kosztuje np 150 idę sama daję do koperty 200, idę z kimś to dla mnie logiczne jest dać więcej więc daję np 400. i gdzie tu jest naciąganie młodych na dodatkowe koszty?

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2015-04-26 o 21:03
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:47   #53
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość


ale dlaczego naciąganie na dodatkowe koszty? załóżmy że talerzyk kosztuje np 150 idę sama daję do koperty 200, idę z kimś to dla mnie logiczne jest dać więcej więc daję np 400. i gdzie tu jest naciąganie młodych na dodatkowe koszty?
Wszystko jest pięknie jeśli Cię rzeczywiście stać,zeby zasponsorować komuś taką imprezę i włożyć do koperty 2 x więcej. W praktyce nie zawsze tak to wygląda. A wręcz bym powiedziała, że przeważnie nie. Zresztą... nieważne. Nie ciągnijmy już tego wątku bo jest niejako OT.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:52   #54
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Wszystko jest pięknie jeśli Cię rzeczywiście stać,zeby zasponsorować komuś taką imprezę i włożyć do koperty 2 x więcej. W praktyce nie zawsze tak to wygląda. A wręcz bym powiedziała, że przeważnie nie. Zresztą... nieważne. Nie ciągnijmy już tego wątku bo jest niejako OT.
spoko tylko że dla mnie logiczne że jak idę z kimś to daję więcej a jak mnie nie stać to idę sama lub wcale
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:57   #55
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Terha, sama ten ot zaczęłaś.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 23:53   #56
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Wszystko jest pięknie jeśli Cię rzeczywiście stać,zeby zasponsorować komuś taką imprezę i włożyć do koperty 2 x więcej. W praktyce nie zawsze tak to wygląda. A wręcz bym powiedziała, że przeważnie nie. Zresztą... nieważne. Nie ciągnijmy już tego wątku bo jest niejako OT.


Czyli co, Twoi goście moga sie bawić dobrze na weselu (tj z osoba towarzysząca) tylko i wyłącznie, gdy ich na to stac?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 08:49   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam kobietki Teraz już tak w większej mierze to ze mnie zeszło
Choć i tak uważam,że zachowała się nietaktowanie i powinna przeprosić,jeśli nie chce mnie to swojego brata, chociażby dlatego,że wyszła taka głupia sytuacja tylko przez to,że nie pomyślała mądrze ;P
ale jej zachowanie WCALE nie było nietaktowne. to wy przesadzacie i szukacie dziury w całym.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

a i proszenie o drugie, poprawione zaproszenie to niezła bucowatość.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:03   #58
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale jej zachowanie WCALE nie było nietaktowne. to wy przesadzacie i szukacie dziury w całym.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

a i proszenie o drugie, poprawione zaproszenie to niezła bucowatość.


Poza tym zastanów się, czy jakbyś nie była z jej bratem to czy w ogóle byłabyś zaproszona na to wesele?
Najwyraźniej nie.

Rok to nie tak długo, ani nie jesteście ze sobą zaręczeni, ja na miejscu tej dziewczyny w ogóle byłabym zaskoczona waszym zachowanie. I nie rozumiałabym o co chodzi.

Będąc w dłuższym związku dostawałam zaproszenia 'z osobą towarzyszącą', czasem nawet na winietce było tak napisane i nigdy jakoś nie robiłam (ani ja, ani ówczesny partner) problemów.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:28   #59
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Prawie rodzina? Po roku chodzenia?
Ech, właśnie, też mnie to zastanowiło.
Prawie rodzina to jest wtedy, jak ludzie tworzą stały związek - nie wiem, są ze sobą iks lat, są zaręczeni, kilka lat razem mieszkają. Wtedy rozumiem wpisywanie obydwóch nazwisk na zaproszeniu ślubnym. Ale po roku "chodzenia"? Chyba trochę przesada.

Wiele razy otrzymałam od innych zaproszenie jako "osoba towarzysząca" będąc w związku już kilka lat. NIGDY nie przyszłoby mi do głowy, żeby robić z tego aferę

Cytat:
Napisane przez misiolekk
Kiedy jego siostra dowiedziała sie o tym,ze jest mi przykro zaczęła się tłumaczyć,że mieli w rodzinie taką sytuacje,kiedy zaproszony został ich kuzyn z dziewczyną(kompletna idiotka),ale przed weselem się rozstali, a co najgorsze na wesele przyszli oboje i nie było za przyjemnie...
Po 1. - mieli już taką sytuację i wcale się nie dziwię, że zrobili tak a nie inaczej.
Po 2. - któż Cię uprawnił i jakie masz podstawy do nazywania obcej, jak przypuszczam, dziewczyny kompletną idiotką? Domagasz się kultury i poszanowania własnej osoby a sama tym za bardzo nie grzeszysz. Zacznij od siebie.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:33   #60
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

tak sobie myślę, że jakbym była tą panną młodą i autorka by mi taki cyrk zrobiła domagając się nowego zaproszenia (wtf) oraz przeprosin (wtf x 100), to bym jej powiedziała, że w ogóle jej tam nie chce widzieć albo dałabym nowe zaproszenie dla brata i zamiast ot wpisałabym jakąś jego koleżankę z imienia i nazwiska
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.