Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-24, 13:00   #151
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cieszę się że widzę tu jednak myślące osoby.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:35   #152
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
To samo gadam ludziom, że cudu nie będzie z siedzenia w domu. Tylko słyszę, że przykro mi ze masz kredyt i mieszkanie w budowie i uśmieszki, że ich utrata pracy ani kryzys nie dotkną.
W sumie na wizażu to samo, co chwilę ktoś wyśmiewa, jak się napisze o kryzysie, że haha hihi, takie mundre jesteśmy i wszystko wiemy, jakby tych osób miało to nie dotknąć w ogóle. Zawodowe płatki śniegu normalnie, na ich pracę kryzys nie wpłynie, tylko na jakichś frajerów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:47   #153
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W sumie na wizażu to samo, co chwilę ktoś wyśmiewa, jak się napisze o kryzysie, że haha hihi, takie mundre jesteśmy i wszystko wiemy, jakby tych osób miało to nie dotknąć w ogóle. Zawodowe płatki śniegu normalnie, na ich pracę kryzys nie wpłynie, tylko na jakichś frajerów.
Jak nie będą mieć z czego zapłacić rachunków, kredytów to dotrze. Boleśnie. A na to się zanosi i nie trzeba być wcale czarnowidzem. Ja się zgadzam, że zdrowie jest najważniejsze, ale można jednak zapobiegać rozsądnie a nie paraliżować cały kraj.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:51   #154
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jak nie będą mieć z czego zapłacić rachunków, kredytów to dotrze. Boleśnie. A na to się zanosi i nie trzeba być wcale czarnowidzem. Ja się zgadzam, że zdrowie jest najważniejsze, ale można jednak zapobiegać rozsądnie a nie paraliżować cały kraj.
Mój dziadek mówi, żeby zrobić np izolację starszych osób i narażonych. a reszta musi pracować żeby biedy nie było. Moja rodzina już ograniczyła kontakt z dziadkiem. Czyli się da... ale najlepiej siedźmy w domu, a teraz zejdźmy do piwnicy. Dobrze, że chociaż od jutra można do sklepu czy apteki. Moje samotne spacery w lesie skończyły się.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:51   #155
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Bo oni już wydali rezerwy. Dawno temu na socjale.

Jedyny plus tej epidemii (oczywiście jest ona tragedią dla wszystkich) to fakt, że może w końcu dotrze do ludzi kto nami rządził. Do tych, którzy na nich głosowali też, jak wylecą z roboty bez środków do życia.
I na to mam szczerą nadzieję.

I że będzie jak w Korei i ktoś przywlecze na mszę koronę i wszystkich pozaraża.

W ogóle mam nadzieję, że ulga dla debili się skończy i będą konsekwencje.

Skończą się zasiłeczki, finansowanie patologii, bo nie będzie z czego.

Przykro mi, że w uczciwych ludzi uderzy, w ciężko pracujących, ale mających akurat gorszy czas. I we mnie też pewnie uderzy.

Ale trudno. Polacy zdecydowali i mam nadzieję, że bardzo boleśnie z tą decyzją będą teraz żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 13:56   #156
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Oby malało. Może Ci, którzy na nich głosowali osobiście doświadczą "przygotowania szpitali" (oczywiście NIKOMU nie życzę), może ktoś z rodziny straci pracę, może opozycja wystąpi o tabelę z rozliczeniem naszego budżetu z lat rządzenia PiS, może nie starczy na socjale. Serio, pokładam ogromne nadzieje, że ich wyborcy osobiście zderzą się z ty co się dzieje - informacje w TVPIS vs RZECZYWISTOŚĆ
A ja życzę. Z całego serca.

Przykro mi, wiem, że to nie jest moralnie spoko.

Ale nie potrafię inaczej.

Jeśli się nie zderzą z rzeczywistością, to już nigdy nie zrozumieją.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:02   #157
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mój dziadek mówi, żeby zrobić np izolację starszych osób i narażonych. a reszta musi pracować żeby biedy nie było. Moja rodzina już ograniczyła kontakt z dziadkiem. Czyli się da... ale najlepiej siedźmy w domu, a teraz zejdźmy do piwnicy. Dobrze, że chociaż od jutra można do sklepu czy apteki. Moje samotne spacery w lesie skończyły się.
Twj dziadek ma rację.
Osoby starsze powinny być chronione ale reszta pownna po prostu zachowywać rozsądek, ostrożność i może pracować.
Moja mama mówi, że boi się powrotu lat 90-tych (początku), gdzie bezrobocie sięgało 20% a wyjście do restauracji było materialną rozpustą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 14:02   #158
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Jaki sens ma zamykanie wszystkiego i wprowadzanie kolejnych ograniczeń, jak jednocześnie sprowadza się tysiące ludzi z zagranicy, którzy cisną się na lotniskach, a potem są puszczani wolno do domów? No jaki? Przecież to jest idiotyczne.

Dalej robimy śmieszne ilości testów, a WHO zaleca już nawet testy przesiewowe i strategie innych krajów pokazują, że ma to sens, bo można odizolować nosicieli, a u nas mogą oni sobie dalej chodzić do pracy i zarażać innych. Zero logiki.

To są pozorowane działania i tak bujać to my się możemy przez kolejne pół roku.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:03   #159
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja życzę. Z całego serca.

Przykro mi, wiem, że to nie jest moralnie spoko.

Ale nie potrafię inaczej.

Jeśli się nie zderzą z rzeczywistością, to już nigdy nie zrozumieją.
Tyle razy huknęli łbem w tą rzeczywistość a i tak nie zrozumieli.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:17   #160
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mój dziadek mówi, żeby zrobić np izolację starszych osób i narażonych. a reszta musi pracować żeby biedy nie było. Moja rodzina już ograniczyła kontakt z dziadkiem. Czyli się da... ale najlepiej siedźmy w domu, a teraz zejdźmy do piwnicy. Dobrze, że chociaż od jutra można do sklepu czy apteki. Moje samotne spacery w lesie skończyły się.
Ja tam i tak mam zamiar spacerować. Nie będzie mi nikt skakać po głowie, najwyżej powiem, że idę do sklepu.

Tak czytam co te nasze asy wymyśliły i miedzy wierszami chyba też do nich dociera, że tak się nie da i to zaraz â˜☠â˜☠â˜☠nie.

Na moje - teraz restrykcje do świąt, żeby trochę to spłaszczyć, później ludzie starsi i z grupy ryzyka w domach, a reszta wraca do normalnego życia, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. I obym miała rację, bo inaczej rozwalą ten i tak już ledwo stojący kraj z kartonu. Wydaje mi się, że chyba powoli oswajają się z tym, że ich paniczna reakcja jest na długą skalę bez sensu.

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2020-03-24 o 14:21
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:17   #161
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tyle razy huknęli łbem w tą rzeczywistość a i tak nie zrozumieli.
Ale zawsze miał im kto dać. A teraz będzie lipa
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 14:28   #162
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mój dziadek mówi, żeby zrobić np izolację starszych osób i narażonych. a reszta musi pracować żeby biedy nie było. Moja rodzina już ograniczyła kontakt z dziadkiem. Czyli się da... ale najlepiej siedźmy w domu, a teraz zejdźmy do piwnicy. Dobrze, że chociaż od jutra można do sklepu czy apteki. Moje samotne spacery w lesie skończyły się.
Czy możemy wymienić premiera na Twojego dziadka?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:42   #163
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Jestem za
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 14:43   #164
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Nie zaszczepisz całej ludzkości to po pierwsze, po drugie nie działają każde szczepionki na każdego tak jest np z grypą. Jedni nadal chorują mimo szczepienia. Podobno szczepienie przeciw grypie nie pomaga totalnie przy koronawirusie.
Kolejny fakt przed wprowadzeniem szczepionki na rynek trwają lata badań i testów. Mówi się w optymistycznym wariancie ze szczepionka może być za 1,5 roku. Czyli prędzej ludzie padną z biedy.
Porównanie koronawirusa do grypy w kontekście szczepień jest zupełnie z tyłka, bo wirusy te są zupełnie inne. Grypa może mieć kilka różnych wersji ze względu na specyficzną budowę materiału genetycznego i dlatego szczepionka można działać różnie na różne osoby. A mimo to warto się szczepić, szczególnie teraz, bo raczej nikt nie chce mieć covid i grypy równocześnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 15:01   #165
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Czy możemy wymienić premiera na Twojego dziadka?
Mój dziadek zawsze był w opozycji a tak na serio swoje lata ma przeszedł niejedno w życiu i mówi, że w biedzie i chorobie to dopiero nikt nie pomoże.
Siedzi w domu, kazał też starszym sąsiadom haha a mój tata nosi zakupy i podaje przez drzwi. Da się, kurcze wszystko się da.
Jeszcze dzwoni do mojej mamy parę razy dziennie i mówi jak się czuje. Ja też staram się pomagac 60 letniej sąsiadce, gdzie wynajmuje mieszkanie obok niej.

Edytowane przez KrolowaDancingu
Czas edycji: 2020-03-24 o 15:02
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 15:05   #166
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Ogólnie to stwierdzam, że Kononowicz jednak miał rację : nie będzie niczego.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 15:43   #167
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mój dziadek mówi, żeby zrobić np izolację starszych osób i narażonych. a reszta musi pracować żeby biedy nie było. Moja rodzina już ograniczyła kontakt z dziadkiem. Czyli się da... ale najlepiej siedźmy w domu, a teraz zejdźmy do piwnicy. Dobrze, że chociaż od jutra można do sklepu czy apteki. Moje samotne spacery w lesie skończyły się.
Informacyjnie - możesz iść na spacer

https://noizz.pl/spoleczenstwo/koron...edynke/2nt18qy

To dla mnie też ważne, godzinę szukałam sensownej odpowiedzi. Ja na przykład biegam., więc dla mnie to mega ważne
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 16:32   #168
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Plus u moich znajomych już zaczęły się pierwsze zwolnienia. My siedzimy cicho ze strachu. Tak wygląda pomoc od rządu, to będzie pic na wodę i nic z tego.
Niestety każdemu nie mogą pomóc pieniądze się same nie wydrukują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ja już się zaczęłam użalać nas sobą Mam 26 lat. Dopiero zaczynam, wszystko szło gładko, miło, przyjemnie. Zaczynałam od 1400 po studiach, ale gospodarka szła pięknie, więc powoli zaczęłam coś odkładać. Nie miliony, ale żyłam fajnie (wyjazdy, podróże, wynajem fajnego mieszkania) a w portfelu mimo to coś zostawało. Z TŻ zaczęliśmy optymistycznie patrzeć na życie. A tu nagle BUM i nic nie będzie. Sprowadziłam TŻ z Holandii, pracował też w Anglii (13 lat łącznie za granicą).. cieszyłam się, że będę z nim tutaj, w Polsce, bo w końcu da się żyć. I co? I już myślimy żeby razem jechać do UK, bo tam przynajmniej mają fundusze żeby ruszyć z gospodarką (do tego kupili dużo złota przed wyjściem z Unii). I o to jestem wściekła. Polska też mogła mieć rezerwy, ale nie ma, bo rządzą nią idioci, którzy wszystko rozdali
Za 1400 zł byłaś w stanie coś odłożyć gratuluję u mnie to 1200 zł sam wynajem mieszkania kosztuje 21 metrów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ja to już straciłam nadzieję, że do ludzi cokolwiek dotrze. wątpię, żeby dostali po d*pie i zrozumieli, czyja to wina. jestem pewna, że PiS wyskoczy niedługo z narracją pt. to wina Tuska i PO.

pewnie do wyborów prezydenckich będą udawać, że wcale nie siedzimy po uszy w g*wnie, tylko po to, żeby Duduś wygrał. może nawet dlatego nie chcą wyborów przekładać. wiedzą, że ten statek niedługo pójdzie na dno, ale orkiestra będzie grać, dopóki ciemny lud nie wybierze Dudusia.
Już nawet nie wiadomo na kogoś głosować w tym kraju poprzednia partia rządząca była wcale nie lepsza no ale lepiej jakieś zmiany wprowadzić niż ciągle w to samo bagno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Jest w tym dużo racji, ale w końcu, nawet jeśli Duduś wygra to prawda wyjdzie. Rząd można obalić.
Ludzie bez środków do życia są nieobliczalni, warto o tym pamiętać i w tym widzę nadzieję, jeśli wygra. Nie będzie plusów to będą bunty na pokładzie.
Ta bańka i tak pęknie.
Masz rację ja tu widzę wszędzie samych emerytów którzy są wkurzeni do granic możliwości
Nawet już Panie w biedronkach czy urzędach to wiek 50 plus kto mógł ten wyjechał z tego kraju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

To,że ktoś ma kredyt to musi się liczyć z tym że różnie może być to jest niestety ryzyko wisane w tak długi kredyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 16:34   #169
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87687702]Ale tego, że będzie krach nikt nie neguje. Tylko innego sposobu, żeby powstrzymać epidemię nie ma, nie ma innej opcji niż trzymać ludzi w domach. Bo jak się zrobi wyjątek i da komuś palec, to zaraz ktoś będzie chciał rękę.
Tu są dwa wyjścia: złe i złe.
Nikt też nie zamyka zakładów pracy na złość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zgadzam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 16:36   #170
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i nadal nie doczytałaś uważnie.

strategia tłumienia daje czas. czas na nowe i lepsze testy, czas na szczepionkę, czas na opracowanie leczenia. zanim przyjdzie druga fala świat będzie lepiej przygotowany.

w strategii łagodzenia poświęcamy teraz tysiące ludzi, po to żeby np w jesieni się zorientować że mamy szczepionkę i oni mogli przeżyć

Ty naprawdę przeczytałaś tek tekst czy Ci się nie chciało,bo za długi?
bo jak to drugie to trochę bez sensu że chcesz o nim dyskutować


poza tym bardzo bardzo ciekawe czemu UK nagle sięga po co raz drastyczniejsze środki (już jest chociażby zakaz zgromadzeń większych niż 2 osoby) skoro ta strategia łagodzenia jest taka cudowna? czemu nagle zmieniają taktykę?
Pewnie doszli do wniosku,że ich służba zdrowia nie da rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Magmag0194
Serio kasa dla Ciebie ważniejsza?
Długi jakie długi?
Możesz nawet zawiesić ratę kredytu,mieszkanie wynająć komuś jest milion opcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:00   #171
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
i nadal nie doczytałaś uważnie.

strategia tłumienia daje czas. czas na nowe i lepsze testy, czas na szczepionkę, czas na opracowanie leczenia. zanim przyjdzie druga fala świat będzie lepiej przygotowany.

w strategii łagodzenia poświęcamy teraz tysiące ludzi, po to żeby np w jesieni się zorientować że mamy szczepionkę i oni mogli przeżyć

Ty naprawdę przeczytałaś tek tekst czy Ci się nie chciało,bo za długi?
bo jak to drugie to trochę bez sensu że chcesz o nim dyskutować


poza tym bardzo bardzo ciekawe czemu UK nagle sięga po co raz drastyczniejsze środki (już jest chociażby zakaz zgromadzeń większych niż 2 osoby) skoro ta strategia łagodzenia jest taka cudowna? czemu nagle zmieniają taktykę?
A Ty przeczytałaś co piszę?
Ta startegia nie działa w krajach biednych. Koniec i kropka. Jej podstawą są testy w ogromnej ilości lub testy i reżim. MY TESTÓW NIE MAMY.
Efekt końcowy? Rozwalnie gospodarki w oczekiwaniu na zbawienie w postaci szczepionki. Przecież i tak nie zaszczepimy się wszyscy na raz.
Możnaby powiedzieć, że okej, nie mamy testów, więc siedźmy w domach. Tyle, że nie ma szans, żeby ludzie siedzieli tyle w domach, bo gospodarka runie i umrą w tych domach z głodu. Polska to nie rejon Chin, gdzie gospodarkę nakręcała w tym czasie cała reszta potężnego kraju. To cześć Europy, a Europa teraz płonie razem. To tak, jakby całe Chiny na raz zachorowały. Też by upadły.
Trzeba rozróżnić jedną rzecz - nie ma kraju, który dobrze sobie radzi prowadząc metodę Chińską. Metoda Chińska gasi pożar. Ale różnicą jest jednak pożar w Katowicach, pożar w całej Polsce, a pożar w całej Europie. Nie uważasz?
Pożar mamy teraz we Włoszech i w Hiszpanii. Już są szacunki, że Włochy cofną się o 10! lat gospodarczo.
Dobrze radzą sobie kraje stosujące metodę koreańską, tyle, że ich na to stać.

UK zaspało. Teraz gasi pożar. Tyle, że oni już izolują grupę ryzyka (chociaż za późno)
, więc jestem w stanie się założyć, że poradzą sobie lepiej niż my. I gospodarczo i w kwestii ilości zgonów. Tam za miesiąc już będzie po wszystkim, a u nas za miesiąc są prognozy na szczyt epidemii...

Wracając do szczepionki - równie dobrze możemy siedzieć w domach ile trzeba, a na jesień okaże się, że mamy inny szczep i możemy ją wyrzucić. A może jej nie być wcale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:04   #172
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Pewnie doszli do wniosku,że ich służba zdrowia nie da rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Magmag0194
Serio kasa dla Ciebie ważniejsza?
Długi jakie długi?
Możesz nawet zawiesić ratę kredytu,mieszkanie wynająć komuś jest milion opcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, żeby za 3 miesiące i tak musieć je zapłacić.
Jeśli żywiciel rodziny straci pracę to uważasz, że nic się nie stanie? Przypominam, że pracy nie będzie. Więc co? Chwilówki żeby przeżyć? Co z firmami, które stoją? Będziemy po wszystkim 3x częściej robić paznokcie i chodzić do fryzjera? Nie sądzę.

Nie chodzi o kasę, chodzi o środki do życia dla tych rodzin. Serio nie rozumiesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2020-03-24 o 17:05
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:10   #173
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Tak, żeby za 3 miesiące i tak musieć je zapłacić.
Jeśli żywiciel rodziny straci pracę to uważasz, że nic się nie stanie? Przypominam, że pracy nie będzie. Więc co? Chwilówki żeby przeżyć? Co z firmami, które stoją? Będziemy po wszystkim 3x częściej robić paznokcie i chodzić do fryzjera? Nie sądzę.

Nie chodzi o kasę, chodzi o środki do życia dla tych rodzin. Serio nie rozumiesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No domyślam się,że to łatwa sytuacja nie jest i dużo osób będzie zmuszonych firmy zamknąć.
Myśle,że rodzina pomoże żeby się u niej zatrzymać nie ma tu złotego środka.
Będzie trzeba zaczynać wszystko od początku a masz tu jakieś inne wyjście z tej sytuacji?
Bo ja widzę tylko to sensowne,że wszystko musi być zamknięte dla naszego bezpieczeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:14   #174
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
A Ty przeczytałaś co piszę?
Ta startegia nie działa w krajach biednych. Koniec i kropka. Jej podstawą są testy w ogromnej ilości lub testy i reżim. MY TESTÓW NIE MAMY.
Efekt końcowy? Rozwalnie gospodarki w oczekiwaniu na zbawienie w postaci szczepionki. Przecież i tak nie zaszczepimy się wszyscy na raz.
Możnaby powiedzieć, że okej, nie mamy testów, więc siedźmy w domach. Tyle, że nie ma szans, żeby ludzie siedzieli tyle w domach, bo gospodarka runie i umrą w tych domach z głodu. Polska to nie rejon Chin, gdzie gospodarkę nakręcała w tym czasie cała reszta potężnego kraju. To cześć Europy, a Europa teraz płonie razem. To tak, jakby całe Chiny na raz zachorowały. Też by upadły.
Trzeba rozróżnić jedną rzecz - nie ma kraju, który dobrze sobie radzi prowadząc metodę Chińską. Metoda Chińska gasi pożar. Ale różnicą jest jednak pożar w Katowicach, pożar w całej Polsce, a pożar w całej Europie. Nie uważasz?
Pożar mamy teraz we Włoszech i w Hiszpanii. Już są szacunki, że Włochy cofną się o 10! lat gospodarczo.
Dobrze radzą sobie kraje stosujące metodę koreańską, tyle, że ich na to stać.

UK zaspało. Teraz gasi pożar. Tyle, że oni już izolują grupę ryzyka (chociaż za późno)
, więc jestem w stanie się założyć, że poradzą sobie lepiej niż my. I gospodarczo i w kwestii ilości zgonów. Tam za miesiąc już będzie po wszystkim, a u nas za miesiąc są prognozy na szczyt epidemii...

Wracając do szczepionki - równie dobrze możemy siedzieć w domach ile trzeba, a na jesień okaże się, że mamy inny szczep i możemy ją wyrzucić. A może jej nie być wcale.

Zgadzam się.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:15   #175
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Wizazanka1988rok zapewne uważa, że jej nic nie grozi, ją i dziecko utrzymają jej rodzice, ich kryzys przecież ominie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:15   #176
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
No domyślam się,że to łatwa sytuacja nie jest i dużo osób będzie zmuszonych firmy zamknąć.
Myśle,że rodzina pomoże żeby się u niej zatrzymać nie ma tu złotego środka.
Będzie trzeba zaczynać wszystko od początku a masz tu jakieś inne wyjście z tej sytuacji?
Bo ja widzę tylko to sensowne,że wszystko musi być zamknięte dla naszego bezpieczeństwa

Ty zawsze jesteś taka biedna i sama, a teraz wszystkim nagle ma pomóc rodzina. Aha.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:16   #177
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

A kto ma im pomóc według Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:16   #178
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
No domyślam się,że to łatwa sytuacja nie jest i dużo osób będzie zmuszonych firmy zamknąć.
Myśle,że rodzina pomoże żeby się u niej zatrzymać nie ma tu złotego środka.
Będzie trzeba zaczynać wszystko od początku a masz tu jakieś inne wyjście z tej sytuacji?
Bo ja widzę tylko to sensowne,że wszystko musi być zamknięte dla naszego bezpieczeństwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od początku mówiłam, że szalenie żałuję i poniekąd wstyd mi, że Europa tak zaspała. Na przykładzie spóźnionych działań UK widać, że DA SIĘ odizolować grupę ryzyka. Gdybyśmy zabrali się za to wcześniej to reszta społeczeństwa funkcjonowałaby normalnie, a i w szpitalach byliby miejsce, jeśli ktoś teoretycznie niezagrożony miałby silny przebieg.
Rozwiązanie na teraz?
Zamknięcie wszystkich ludzi w domach na 2 tyg. Zamknięcie wszystkiego i wszędzie, włącznie z budowlanką i innymi branżami, ale najpierw CAŁKOWITA izolacja grupy ryzyka z zapewnieniem środków do życia (codzienne dostawy dla nich). WSZYSCY poza medykami i ich zapleczem, elwktrownia itp. siedzą w domach.
Po tym czasie WSZYSCY wracamy do pracy. A nie takie ciągnięcie trupa za włosy przez następne x miesięcy.
Wiadmo, ten plan wymagałby dopracowania i ma słabe punkty, ale ogólna idea chyba jest zrozumiała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:17   #179
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Wizazanka1988rok zapewne uważa, że jej nic nie grozi, ją i dziecko utrzymają jej rodzice, ich kryzys przecież ominie.
Tego nie napisałam
Ale na szczęście w kredyty się nie pakowałam bo różnie bywa,własnego biznesu też nie miałam więc tego tak mocno nie odczuje
Nikt z mojego otoczenia pracy nie stracił,zobaczymy jak z tym kryzysem będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:20   #180
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Magmag0194
miejmy nadzieję,że za 3 tygodnie wszystko wróci do normy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

I druga kwestia czy kredyty i własna działalność to nie jest ryzyko wpisane w jakieś straty?
Trzeba się liczyć z tym niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.