wychodzić za mąż w takiej sytuacji??? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-14, 17:10   #91
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

On ma do zdania 3 przemioty z 4 roku, na ktorym jest obecnie plus przedmiot z 3 roku, który oblał.
przez koronawirusa mieliśmy zajęcia on line, a że sesja sie zbliża, to ma zajec relatywnie mało.
ja studiuje księgowość
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:14   #92
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Powiedziałam, ale on uparł się na tą fantastyczną wizje jego rodziców i nie ma zmiłuj. Powiedziałam też, że ja do wwa sie nie chce wyprowadzać
A my Ci mówimy, żebyś pozwoliła mu te plany zweryfikować. W międzyczasie Ty zweryfikuj swoje, bo Twoje są na równie glinianych nogach. Miło, że Ci łatwiej, bo masz rodziców do pomocy, ale weź pod uwagę, że w małej miejscowości, w której chcesz mieszkać, możecie mieć problem ze znalezieniem pracy i Twoja wizja tez może okazać się nierealna. Naprawdę spróbujcie najpierw poszukać pracy i tu, i tam i zobaczycie, co Wam w ogóle z tego wyjdzie.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
On ma do zdania 3 przemioty z 4 roku, na ktorym jest obecnie plus przedmiot z 3 roku, który oblał.
przez koronawirusa mieliśmy zajęcia on line, a że sesja sie zbliża, to ma zajec relatywnie mało.
ja studiuje księgowość
A nie mówiłaś, że jesteście na ostatnim roku i piszecie magisterkę? Poza tym od kiedy na zarządzaniu są jednostopniowe studia?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-14 o 17:31
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:19   #93
Mamba00
Rozeznanie
 
Avatar Mamba00
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 767
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
On ma do zdania 3 przemioty z 4 roku, na ktorym jest obecnie plus przedmiot z 3 roku, który oblał.
przez koronawirusa mieliśmy zajęcia on line, a że sesja sie zbliża, to ma zajec relatywnie mało.
ja studiuje księgowość
Chcesz nam powiedzieć że chłop ma 4 przedmioty do zdania na niezbyt ciężkim kierunku i uczy się 7 dni w tygodniu po 12 h? Ja bym raczej sprawdziła, czy ta nauka nie nazywa się przypadkiem Need for Speed.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamba00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:33   #94
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Nie, to nie need for spped uczymy sie w tym samym pokoju, więc on serio sie uczy. U nas na uczelni magisterke pisze sie od 4 roku.
Nie nastawiam sie, że w swojej miejscowości znajdę pracę, mogę pracować w Warszawie (albo gdziekolwiek indziej) i dojeżdżać np. pociągiem, bo byłoby nawet szybciej niż samochodem. Czasami dojeżdżanie do pracy spoza Warszawy jest szybsze niż dojazd z mieszkania z jakieś części wwa do miejsca pracy.
Wyliczyłam i po prostu wychodzi taniej, więc lepiej mieć te pare stówek w portfelu. Nie oszukujmy sie Warszawa jest droga, szczególnie dl młodych rodziców, po świeżo skończonych studiach.
Niestety mój TŻ tego nie rozumie i najwidoczniej nie chce
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:40   #95
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Tak z innej beczki to jak jednak zdecydujesz się na ten ślub to koniecznie z rozdzielnością majątkową.
Skoro Twojego lubego tak ciągnie do kredytów to ja na Twoim miejscu nigdy na wspólnotę majątkową bym się nie zgodziła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I jeszcze tylko dodam że jak chłop uczy się 7 dni w tygodniu po 12h a dalej ma warunki to on sie chyba do studiowania nie nadaje 🤷☠♀️

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2020-05-14 o 17:43
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:42   #96
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

A jesteś pewna, że ta uczelnia działa legalnie? Bo w naszym kraju zarówno zarządzanie, jak i finanse, to studia dwustopniowe. Studia licencjackie nie mogą trwać krócej niż sześć semestrów, a studia magisterskie nie mogą trwać krócej niż cztery semestry. A na "czwartym" roku, czyli pierwszym magisterki nie można poprawiać przedmiotów z trzeciego, bo żeby się dostać na magisterkę, trzeba najpierw mieć licencjat, czyli zaliczyć wszystko ze studiów licencjackich, napisać pracę i ją obronić, a potem przejść rekrutację na studia magisterskie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:44   #97
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że ta uczelnia działa legalnie? Bo w naszym kraju zarówno zarządzanie, jak i finanse, to studia dwustopniowe. Studia licencjackie nie mogą trwać krócej niż sześć semestrów, a studia magisterskie nie mogą trwać krócej niż cztery semestry. A na "czwartym" roku, czyli pierwszym magisterki nie można poprawiać przedmiotów z trzeciego, bo żeby się dostać na magisterkę, trzeba najpierw mieć licencjat, czyli zaliczyć wszystko ze studiów licencjackich, napisać pracę i ją obronić, a potem przejść rekrutację na studia magisterskie.
Są jeszcze studia jednolite. Nie trzeba najpierw robić licencjatu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 17:45   #98
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87849254]Są jeszcze studia jednolite. Nie trzeba najpierw robić licencjatu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ale jednolite to tylko prawo i medycyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:48   #99
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jednolite to tylko prawo i medycyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I pedagogika chyba teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:48   #100
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jednolite to tylko prawo i medycyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba jeszcze klika innych ale fakt doczytałam i zarządzanie tylko w opcji licencjat plus mgr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:51   #101
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jednolite to tylko prawo i medycyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, to nie jest kwestia wyboru, tylko ustawy. Prawo i medycyna* muszą być jednolite, a inne w większości muszą być dwustopniowe. Tylko w przypadku psychologii są dopuszczone obie formy.

*jeszcze weterynaria, farmacja, analityka medyczna i fizjoterapia.

EDIT

Sprawdziłam i nie tylko psychologia ma obie formy. Jeszcze teologia i kierunki artystyczne. No ale na pewno nie FiR i zarządzanie.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
I pedagogika chyba teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miała być, ale czy to już weszło?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-14 o 17:51
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 17:52   #102
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No, to nie jest kwestia wyboru, tylko ustawy. Prawo i medycyna muszą być jednolite, a inne muszą być dwustopniowe. Tylko w przypadku psychologii są dopuszczone obie formy.
A, to o psychologii nie wiedziałam. Że prawo to wiedziałam.

U mnie na uczelni była taka akcja, że się warunkiem zaliczało przedmioty z magisterki podczas powatarzania 3 roku licencjatu, ale wpisywali te oceny jako ITS wszystkie na drugim roku magisterki.

W sensie że zaliczyłeś w 2010, ale wpisane miałeś do indeksu na 2011 na przykład.

Ja bym się nie odważyła brać w tym udziału, że po latach mi zabiorą tytuł, czy coś. Ale chętnych nie brakowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:56   #103
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No, to nie jest kwestia wyboru, tylko ustawy. Prawo i medycyna* muszą być jednolite, a inne w większości muszą być dwustopniowe. Tylko w przypadku psychologii są dopuszczone obie formy.

*jeszcze weterynaria, farmacja, analityka medyczna i fizjoterapia.

EDIT

Sprawdziłam i nie tylko psychologia ma obie formy. Jeszcze teologia i kierunki artystyczne. No ale na pewno nie FiR i zarządzanie.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------



Miała być, ale czy to już weszło?
Chyba jeszcze nie, ale ręki nie dam sobie uciąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 17:57   #104
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A, to o psychologii nie wiedziałam. Że prawo to wiedziałam.

U mnie na uczelni była taka akcja, że się warunkiem zaliczało przedmioty z magisterki podczas powatarzania 3 roku licencjatu, ale wpisywali te oceny jako ITS wszystkie na drugim roku magisterki.

W sensie że zaliczyłeś w 2010, ale wpisane miałeś do indeksu na 2011 na przykład.

Ja bym się nie odważyła brać w tym udziału, że po latach mi zabiorą tytuł, czy coś. Ale chętnych nie brakowało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kiedyś słyszałam o prywatnych uczelniach, które pozwalały ludziom, którzy nie zdali matury, chodzić na zajęcia i zaliczać, a wpisywali im to rok później, jak już tę maturę zdali. Także najpierw pomyślałam, że autorka trolluje, ale kuźwa diabli wiedzą, może i takie cuda się dzieją.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:06   #105
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Mamba00 Pokaż wiadomość
Chcesz nam powiedzieć że chłop ma 4 przedmioty do zdania na niezbyt ciężkim kierunku i uczy się 7 dni w tygodniu po 12 h? Ja bym raczej sprawdziła, czy ta nauka nie nazywa się przypadkiem Need for Speed.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może niezbyt ogarnia materiał.... To przedmioty ścisłe? Czy do wykucia nazewnictwo, artykuly, ustawy? Mózg mu jeszcze nie wyparował?
Aha czyli on studiuje zarządzanie? W jakim odstępie czasu na te zaliczenia że tak zakuwa?

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2020-05-14 o 18:10
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:09   #106
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Może niezbyt ogarnia materiał.... To przedmioty ścisłe? Czy do wykucia nazewnictwo, artykuly, ustawy? Mózg mu jeszcze nie wyparował?
Jeśli studiuje zarządzanie, to ma tam raczej przedmioty ekonomiczne przede wszystkim. Na pierwszym roku mógł mieć jakieś podstawy matematyki. Ale nie oszukujmy się, że ze wszystkich kierunków ekonomicznych zarządzanie uchodzi za najłatwiejszy, a przedmiotów tam niewiele, więc trudno uwierzyć, żeby był aż taki obłożony. Zarządzanie to taka głownie zbieranina wprowadzeń do wszystkiego: do rachunkowości, do ekonomii, do psychologii w biznesie, do marketingu, do zarządzania projektami. Wszystko i nic w zasadzie.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-14 o 18:12
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:13   #107
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jeśli studiuje zarządzanie, to ma tam raczej przedmioty ekonomiczne przede wszystkim. Na pierwszym roku mógł mieć jakieś podstawy matematyki. Ale nie oszukujmy się, że ze wszystkich kierunków ekonomicznych zarządzanie uchodzi za najłatwiejszy, a przedmiotów tam niewiele, więc trudno uwierzyć, żeby był aż taki obłożony.
U mnie cięższe przedmioty były na inzynierce na mgr to już znośne. Często chyba tak robią by oblac tych słabszych studentów wcześniej.
Czyli facet po prostu gorzej ogarnia.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:17   #108
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Tak na marginesie, to nie ma też kierunku księgowość, który autorka twierdzi, że studiuje. To może być co najwyżej specjalizacja najczęściej na finansach i rachunkowości, czasem na ekonomii. Niemniej jeśli dziewczyna jest na FiR i ma specjalizację z księgowości, to ma zdecydowanie lepsze perspektywy zarobkowe niż jej facet, ale nie w małym mieście. W dużym mieście księgowa może wyciągnąć 10 tysięcy, zwłaszcza jeśli ogarnia też języki obce.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 18:36   #109
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
Nie, to nie need for spped uczymy sie w tym samym pokoju, więc on serio sie uczy. U nas na uczelni magisterke pisze sie od 4 roku.

Nie nastawiam sie, że w swojej miejscowości znajdę pracę, mogę pracować w Warszawie (albo gdziekolwiek indziej) i dojeżdżać np. pociągiem, bo byłoby nawet szybciej niż samochodem. Czasami dojeżdżanie do pracy spoza Warszawy jest szybsze niż dojazd z mieszkania z jakieś części wwa do miejsca pracy.

Wyliczyłam i po prostu wychodzi taniej, więc lepiej mieć te pare stówek w portfelu. Nie oszukujmy sie Warszawa jest droga, szczególnie dl młodych rodziców, po świeżo skończonych studiach.

Niestety mój TŻ tego nie rozumie i najwidoczniej nie chce
Ty i Twój facet pracujecie na etacie?
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 19:17   #110
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
zaliczka jest już zapłacona za salę, zespół i kościół... brzmi to wszystko śmiesznie i niepoważnie :/ nawet nie wiem jak mogło do tego wszystkiego dojść... przecież można było spokojnie mieszkać, pojechać do drugich dziadków na weekend, później oni do nas, my kończymy studia i idziemy do pracy i mieszkamy tam gdzie MY chcemy, a nie tam gdzie ktoś kazał
ale nie, muszą być jakies takie cyrki... nie rozumiem dlaczego jego rodzice chcą mieć tyle i aż do powiedzenia :conf used:
Brzmisz jakby ciebie przy tym nie było. Co za parcie z tym ślubem i wywalać najpierw hajsy na wesele skoro ani żadne z was nie pracuje ani nie pożyliście razem a takie są różnice u was w podstawach. Przecież takie wesele to też są pieniądze.

Ogólnie kłócisz się z nim o abstrakty takie same jakby się wkurzał że mu zabraniasz osiodłać rakietę i śmignąć na marsa. Facet jeszcze nie dostał pierwszej wypłaty a zakup mieszkania i to w stolicy wypasionego samochodu wakacje i opiekunka do dziecka to jego cele startowe.
Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Przeciez ci podajemy bardzo proste rozwiazanie. NIKT WAM KREDYTU NIE DA, NIE MA O CZYM DYSKUTOWAC

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak poza konkursem był ostatnio jakiś artykuł o zadłużeniach Kennedy wklejała
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,...y-wzielam.html

rekordzista lat 23 i dług z 3,5 mln. Jakoś to zrobił więc ogólnie trochę można się obawiać takiego wizjonerskiego męża.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

No dobra żeby nie było baboli sprawdziłam pi razy drzwi i to bez wybitnych szczegółów w kalkulatorze i wyszło że za auto za 70 tyś na 5 lat miesięcznie np. 1400 zł. To co wy za samochód przepraszam chcecie kupić z ratą 2700 ?
Ty się czytasz w ogóle?

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-05-14 o 19:10
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:31   #111
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No tak poza konkursem był ostatnio jakiś artykuł o zadłużeniach Kennedy wklejała
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,...y-wzielam.html
Kiedy czytam te historie, to naprawdę żałuję, że nie zostałam komornikiem. Niemniej historie są o chwilówkach, a to pożyczki, nie kredyty. Pożyczkę może dać każdy, kredyt tylko bank. I bank jednak sprawdza dochody i zadłużenie. A za taką chwilówkę mieszkania nie kupisz. Niemniej na pewno ich biorcy stanowią znaczną część klienteli komorników.

Z jednej strony trudno uwierzyć, że ktoś, kto, jak twierdzi, studiuje księgowość albo zarządzanie, aż tak nie ogarnia dorosłego życia jak autorka i jej chłopak, a zwłaszcza systemu wyższej edukacji, systemu kredytów czy leasingów. W końcu niby mają mieć wykształcenie ekonomiczne. Z drugiej jak widać po artykule nie oni jedni.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-14 o 19:33
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:41   #112
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Mnie raczej chodziło że ''można?'' ''Można''.

No mi się ta historia też kupy dupy nie trzyma, mieszkanie w warszawie za takie hajsy i zero jakiejkolwiek zdolności kredytowej. No ale kłótnia przedmałżeńska jest, jak złoto.
I jeszcze ten samochód z ratą 2700 u bezrobotnych 23latków którzy nigdy nie pracowali też wygrywa internety.
Reszta to już wisienka na torcie. Domyślam się że to luksusik autko niezbędne by z wawci odwiedzać rodziców narzeczonego. Wesele też musi być.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-05-14 o 19:44
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:42   #113
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Brzmisz jakby ciebie przy tym nie było. Co za parcie z tym ślubem i wywalać najpierw hajsy na wesele skoro ani żadne z was nie pracuje ani nie pożyliście razem a takie są różnice u was w podstawach. Przecież takie wesele to też są pieniądze.

Ogólnie kłócisz się z nim o abstrakty takie same jakby się wkurzał że mu zabraniasz osiodłać rakietę i śmignąć na marsa. Facet jeszcze nie dostał pierwszej wypłaty a zakup mieszkania i to w stolicy wypasionego samochodu wakacje i opiekunka do dziecka to jego cele startowe.

No tak poza konkursem był ostatnio jakiś artykuł o zadłużeniach Kennedy wklejała
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,...y-wzielam.html

rekordzista lat 23 i dług z 3,5 mln. Jakoś to zrobił więc ogólnie trochę można się obawiać takiego wizjonerskiego męża.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

No dobra żeby nie było baboli sprawdziłam pi razy drzwi i to bez wybitnych szczegółów w kalkulatorze i wyszło że za auto za 70 tyś na 5 lat miesięcznie np. 1400 zł. To co wy za samochód przepraszam chcecie kupić z ratą 2700 ?
Ty się czytasz w ogóle?
Jak czytam cos takiego to uwazam, ze dla niektorych nie ma ratunku

Mam 150 tysięcy długu. Często staję przed wyborem: kupić sobie nowe buty, bo te już się rozwalają, czy też wydać pieniądze na dziecko. Wiadomo, która z tych dwóch opcji zazwyczaj wygrywa. Na szczęście mogę liczyć na wsparcie rodziny - to zaleta posiadania siódemki rodzeństwa.

Niebawem składam wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, bo przy moich zarobkach będę spłacać długi do końca życia. Na co dzień sprzątam i pobieram opłaty na targowisku miejskim, zarabiam najniższą krajową. Wiem, że mogłabym postarać się znaleźć jakieś lepsze zajęcie, ale w mojej sytuacji budżetówka to najlepsze wyjście. Przynajmniej mam umowę o pracę i prawo do urlopu.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 19:45   #114
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Mnie rozwaliła ta historia:

Cytat:
Anna (35 lat, pośredniczka nieruchomości)
Dobrze zarabiałam, miałam stałą pracę i dwa kredyty - jeden miał pokryć studia podyplomowe, drugi wycieczkę do Wenezueli. Pracowałam w służbie zdrowia, byłam psychologiem. Ale w 2017 roku okazało się, że ktoś ma lepsze znajomości i mnie wygryzł. Pacjentów, a co za tym idzie - pieniędzy, było coraz mniej. Mąż zaczął zarzucać mi, że za mało zarabiam. "Mało" to dla niego sześć tysięcy netto.

Brałam kolejne pożyczki, żeby żyć ponad stan i uniknąć awantur z mężem. W 2018 roku miałam już 70 tysięcy zobowiązań finansowych. Mąż stawał się coraz bardziej agresywny, zaczął znęcać się nade mną psychicznie. Aby załagodzić sytuację, dołożyłam sobie 130 tysięcy długu. Nie byłam już w stanie go spłacać. Ale gdy zaciągasz kolejne pożyczki, łudzisz się, że jakoś będzie.

Udało mi się spłacić już 80 tysięcy złotych. Aktualnie nie mam nic, walczę z (byłym już) mężem o odpowiedni podział majątku: chciałabym odzyskać mój wkład własny zainwestowany w zakup naszego domu, w którym dziś mieszka on. Jestem dumna, że jakoś wszystko wytrzymałam, że się nie zabiłam. Na początku bałam się telefonów z windykacji, zastraszania itd. Teraz sobie z nimi radzę. Wszystko zaczyna się powoli układać. Co prawda pracuję w trzech miejscach, ale mam dzięki temu pięć tysięcy stałego dochodu oraz wpływy z prowizji. Zmieniłam całkowicie branżę. Jestem między innymi pośrednikiem nieruchomości. Mam jeden cel - chcę za dwa lata wyjść całkowicie z tego g***a.
Ja wiem, że szewc bez butów chodzi, ale żeby aż tak?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:13   #115
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

nie pamiętam jaka to była marka samochodu, pamiętam że powiedział mi że można sobie to auto spersonalizowac, np. zmienić kształt foteli, kolor tapicerki itd. i jak on tak pozmieniał, to mu wyszło 2700 zł... aż mi ręce opadły, mówie mu że trzeba doliczyć paliwo, ubezpieczenie i wyjdzie że, bedziemy musieli wywalić na to całą jedną pensje... to sie wcale nie kalkuluje...
z drugiej pensji nie da się zapłacić za mieszkanie z opłatami, życie i inne wydatki... to po prostu nie da rady, ale on uważa że damy rade
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:20   #116
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Nie chodzi o markę i kolor tapicerki ale rząd wielkości, jeśli samochód chciałby brać za 2700 to równie dobrze mogłoby to być auto za 130 tyś. Tak w ogóle bez refleksji nie zastanowiła cie rata wartości 3/4 sredniej krajowej netto? Przecież studiujesz finanse.
Dlatego pytałam czy się czytasz w ogóle, zakładając że nie ściemniasz, i pozostawiając wszystkie problemy jacy są teściowie na zdrowy rozum związałabyś się z kimś kto planuje zakup samochodu w jego i twojej sytuacji za 130 tyś ?
Bo ja nie wiem w ogóle jak można o cos takiego się kłócić. Czemu nie o wille za 20 mln z xy sypialniami basenem i szmery bajery.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:24   #117
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
nie pamiętam jaka to była marka samochodu, pamiętam że powiedział mi że można sobie to auto spersonalizowac, np. zmienić kształt foteli, kolor tapicerki itd. i jak on tak pozmieniał, to mu wyszło 2700 zł... aż mi ręce opadły, mówie mu że trzeba doliczyć paliwo, ubezpieczenie i wyjdzie że, bedziemy musieli wywalić na to całą jedną pensje... to sie wcale nie kalkuluje...
z drugiej pensji nie da się zapłacić za mieszkanie z opłatami, życie i inne wydatki... to po prostu nie da rady, ale on uważa że damy rade
🤦
Niech gość oleje te egzaminy i w trybie natychmiastowym poszuka jakiejkolwiek roboty. Tak ze 3 miesiące poszukiwań nauczą go o życiu więcej niż 5 lat studiów na zarządzaniu. Ja bym nawet nie rozmawiała z nim o ślubie ani o wyprowadzce od Twoich rodziców dopóki oboje nie zaczniecie zarabiać. W obecnej sytuacji takie mrzonki są bezsensowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:35   #118
Zagubiona9700
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 42
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

a teraz pojechał do swoich rodziców, powiedział że na tydzień (bo sie dawno z nimi nie widział), a tu sie okazuje że przed chwilą się dowiedziałam, że jednak zostanie tam 3 tygodnie tam będzie
dziwi mnie postawa jego rodziców, że nie powiedzieli mu coś w stylu "masz tam dziecko, masz dziewczyne, jestes ojcem chcesz być głową rodziny to wracaj do nich, tydzień już minął - jeszcze sie zobaczymy" , al widze że im w to graj
Zagubiona9700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:40   #119
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

raczej dziwne by było że pozwoliłaś facetowi który jest ojcem twojego dziecka zostawić was samych na 3 tyg.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-14, 20:43   #120
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: wychodzić za mąż w takiej sytuacji???

Cytat:
Napisane przez Zagubiona9700 Pokaż wiadomość
a teraz pojechał do swoich rodziców, powiedział że na tydzień (bo sie dawno z nimi nie widział), a tu sie okazuje że przed chwilą się dowiedziałam, że jednak zostanie tam 3 tygodnie tam będzie
dziwi mnie postawa jego rodziców, że nie powiedzieli mu coś w stylu "masz tam dziecko, masz dziewczyne, jestes ojcem chcesz być głową rodziny to wracaj do nich, tydzień już minął - jeszcze sie zobaczymy" , al widze że im w to graj
A czyli zostawił cię na 3 tygodnie z dzieckiem, super ojciec i partner
Serio pomysl dobrze nad tym związkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-15 16:07:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.