Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którego kandydata na prezydenta głosujesz?
Andrzej Duda 16 9,09%
Rafał Trzaskowski 57 32,39%
Szymon Hołownia 40 22,73%
Robert Biedroń 36 20,45%
Władysław Kosiniak - Kamysz 9 5,11%
Krzysztof Bosak 15 8,52%
Stanisław Żółtek 1 0,57%
Marek Jakubiak 0 0%
Mirosław Piotrowski 0 0%
Paweł Tanajno 2 1,14%
Głosujący: 176. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-15, 20:46   #121
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
JKM to mizoginista, homofob, tyran. To możemy wrócić do tematu?
I cyklista. I chce wieszać komunistów za jaja, w końcu ostatnio o tym rapował. Cieszę się, że mamy ten coming out za sobą.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 20:50   #122
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 20:51   #123
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
iI megamag, ja to wkleiłam co wkleiłam, ale raczej nie chcę on tym dyskutować (bo np. nie lubię piersonalnych atakow w stylu nie zgadzasz się ze mną to jesteś psychiczna albo (inna szuflada - płeć, biologizm) - głupia cipa.

Wklejam (i jeszcze będę moze, jak cos znajdę) w celu, jak pisałam, np. opiniotworczym, w sensie ktoś przeczyta i cos mu to da, a jak nie to nie).
Ok, wypowiadasz się w dyskusji, bo nie chcesz dyskutować. Got it.

A jak myślę, że rzucanie z pamięci jak z rękawa wszystkimi cytatami z polityka, którego nie lubisz, czytanie wszystkich jego publikacji i nawet pisanie o niem chyba nie jest do końca normalne i jest grubą przesadą, to Cię atakuję. W końcu Ty piszesz o nim w każdym poście tak po prostu, bez celu i nie po to, żebyśmy to komentowały.

No ok. Załapałam.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:11   #124
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No ok. Załapałam.
Niestety nie.

(nie jesteś pępkiem świata i nie pisze tu czegoś wyłącznie po to, abyś ty musiała się do tego odnieść, bo forum to czyta też masa innych osob)

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ok, wypowiadasz się w dyskusji, bo nie chcesz dyskutować. Got it.

A jak myślę, że rzucanie z pamięci jak z rękawa wszystkimi cytatami z polityka, którego nie lubisz, czytanie wszystkich jego publikacji i nawet pisanie o niem chyba nie jest do końca normalne i jest grubą przesadą, to Cię atakuję. W końcu Ty piszesz o nim w każdym poście tak po prostu, bez celu i nie po to, żebyśmy to komentowały.
No ok. Załapałam.
Nie czytałam wszystkich jego publikacji, raczej nie mam tyle czasu (O matko nie... ), a poza tym po co, skoro praktycznie we wszystkich pisze dokładnie to samo .

Poza tym nie chodzi o to, aby przeczytać wszystkie, ale np.wystarczy czasem jeden rozdział, ale porządnie - a z tym nie mam problemow.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-05-15 o 21:04
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:19   #125
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Wysoki sądzie, czy można by tak osobny wątek o JKM?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 21:51   #126
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

A ja poproszę o zmianę tytułu wątku -

Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? - plus offtop (szersze ujęcie kandydatow),

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ok, wypowiadasz się w dyskusji, bo nie chcesz dyskutować. Got it.

A jak myślę, że rzucanie z pamięci jak z rękawa wszystkimi cytatami z polityka, którego nie lubisz, czytanie wszystkich jego publikacji i nawet pisanie o niem chyba nie jest do końca normalne i jest grubą przesadą
A ty czemu tutaj siedzisz na wizazu i dyskutujesz z osobami, z ktorymi się prawie zawsze nie zgaidzasz, w dodatku często pisząc, jakie to wiziazanki są złe... Jakaś obsesja?

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Plus zauważyłam, megamag, że masz (pozytywną?/negatywną?) obsesję na punkcie polityki (w dodatku z odchyleniem prawicowym, piszesz o tym w co drugim wątku).
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 22:04   #127
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? - plus offtop (w celu szerszego u

Megamag - tak myślę i faktycznie ciężko pytanie więc po co ten postulat w ogóle powstal?

I w ogóle zastanawia mnie czy jest jakieś wyjaśnienie dlaczego najczęściej prawicowe poglądy gospodarcze idą w parze z religijnym światopoglądem? Przecież KK propaguje pomoc innym - czyli w tym wypadku socjal - jest przykazanie "nie zabijaj" no i raczej sympatyzuje z biedniejszymi ludźmi. Mi to stoi w sprzeczności z poglądami typowo wolnościowymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 22:08   #128
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
I cyklista. I chce wieszać komunistów za jaja, w końcu ostatnio o tym rapował. Cieszę się, że mamy ten coming out za sobą.
+

Rozczuliło mnie, że za ten jego rap poseł lewicy się poczuł naprawdę zagrożony. Niech żyje wolność słowa, ale tylko jak nas dotyczy - jak innych, to nie.
Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
iI megamag, ja to wkleiłam co wkleiłam, ale raczej nie chcę on tym dyskutować (bo np. nie lubię piersonalnych atakow w stylu nie zgadzasz się ze mną to jesteś psychiczna albo (inna szuflada - płeć, biologizm) - głupia cipa.

Wklejam (i jeszcze będę moze, jak cos znajdę) w celu, jak pisałam, np. opiniotworczym, w sensie ktoś przeczyta i cos mu to da, a jak nie to nie).
Ale Korwin - jaki jest, wszyscy widzą. To nie jest jakaś wiedza tajemna, spisek, jakie on ma poglądy i co mówi. Facet w co drugim wywiadzie mówi, jakie ma spojrzenie na tę rzeczywistość.
A więc co ma na celu ta akcja opiniotwórcza?
Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
sublips - nie wiem dlaczego zakłądasz, że wszyscy inni na tym wątku chcą zagłosować na PiS? Rzeczywiście, światopoglądowo nie różni ich zbyt wiele. No i ?
I w końcu hit wieczoru - a gdzie ja dokonałam takiego uogólnienia?
To ja napisałam, że zagłosuję na Bosaka albo Hołownię, żeby nie wygrał Duda, a później pojawiły się posty "a wy wiecie, co Konfederacja mówi o kobietach?".
To tylko tak uprzejmie informuję, że obecnie panująca partia to samo uważa o kobietach, o ich roli w małżeństwie i tym podobnych rzeczach, ale tego nie mówi wprost, tak ostro, takimi słowami, a do tego rozwala gospodarkę, co mnie się personalnie bardzo nie podoba.
I też nie widzę, żeby ktoś analizował w tym wątku światopogląd Dudy czy polityków PiS'u, a to nam chyba grozi bardziej niż Konfederacja, które cudem się dostała do sejmu, ma jakieś śmieszne poparcie w sumie nadal, za to z PiS'em spędzimy jeszcze parę uroczych lat.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 22:21   #129
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale Korwin - jaki jest, wszyscy widzą. To nie jest jakaś wiedza tajemna, spisek, jakie on ma poglądy i co mówi. Facet w co drugim wywiadzie mówi, jakie ma spojrzenie na tę rzeczywistość.
A więc co ma na celu ta akcja opiniotwórcza?
Ojesu, i w koło macieju, no po to, że napisałaś (i nie tylko ty, bo to zdaje się mit jakiś), że to, co on myśli to tylko wyrwane z kontekstu sensacyjne zdania. Otoż nie, to wręcz jedynie wierzchołek gory lodowej. Co udokumentowałam, cytując (osobiście napisaną przez niego) książkę. Jeśli się z tym nie zgasza to ok, tylko błagam, nie pytaj mnie trzeci raz o to samo.

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
+
Ale Korwin - jaki jest, wszyscy widzą.
No nie wszyscy, bo panuje (jak napisałam wyżej) mit, jakoby on tak naprawdę kochał kobiety, a złe media tylko wyciągają sensacje. (owszem, media potrafią wyciągać głupoty, ale akurat tu tego co najgorsze czy też istotne nie wyciągnęli - nie chodzi o to, że kobiety nie potrafią w matematykę, szachy, ale o to, że te szachy są pierwiastkiem odniesienia)

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
+
Niech żyje wolność słowa, ale tylko jak nas dotyczy - jak innych, to nie.
zgadzam się
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-05-15 o 22:33
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 22:31   #130
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
No nie wszyscy, bo panuje (jak napisałam wyżej) mit, jakoby on tak naprawdę kochał kobiety, a złe media tylko wyciągają sensacje.

Skąd ty to wzięłaś?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 23:39   #131
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87853187]Skąd ty to wzięłaś?[/QUOTE]

Ze swojego wewnętrznego świata, w którym prowadzi polemikę sama ze sobą i nie daje się presji, że tu wszyscy chcą rozmawiać o kandydatach, którzy w tych wyborach kandydują.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-16, 00:02   #132
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? - plus offtop (w celu szerszego u

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Megamag - tak myślę i faktycznie ciężko pytanie więc po co ten postulat w ogóle powstal?

I w ogóle zastanawia mnie czy jest jakieś wyjaśnienie dlaczego najczęściej prawicowe poglądy gospodarcze idą w parze z religijnym światopoglądem? Przecież KK propaguje pomoc innym - czyli w tym wypadku socjal - jest przykazanie "nie zabijaj" no i raczej sympatyzuje z biedniejszymi ludźmi. Mi to stoi w sprzeczności z poglądami typowo wolnościowymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Prawdopodobnie ten postulat ma charakter symboliczny i ma zadowolić część wyborców plus może zablokować w przyszłości możliwość wprowadzenia małżeństw homoseksualnych jakoś bardziej (chociaż w zasadzie obecna konstytucja też na nie nie pozwala).

A poglądy łączą się często historycznie i czasem w sprzeczności z logiką. Ale chrześcijaństwo raczej do wolności osobistej nic nie ma, a pomagać można na przykład dobrowolnie, a nie przymusowo przez państwowy system, który odbiera jednym, a daje drugim. Poza tym można też argumentować, że socjal robi krecią robotę, bo nie zachęca ludzi do zmian, tylko często utrzymuje kolejne pokolenia w patologii. Walka z aborcją też jest z nie zabijaj w zgodzie.

Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to na pewno do tego, że sporo partii prawicowych popiera karę śmierci, co jest w jawnej sprzeczności z nauczaniem KK. Do tego dochodzi broń, a czasem nawet jakieś formy militaryzmu.

Z drugiej strony nastawianie drugiego policzka na gruncie kontaktów międzypaństwowych mogłoby się skończyć tragicznie dla państwa nastawiającego i dla własnego bezpieczeństwa jakieś możliwości obronne trzeba mieć.

Z trzeciej strony przez wieki armie szły zabijać i napadać z krzyżem na sztandarach, co już się kompletnie ma nijak do nauczania Jezusa. No ale historia ludzkości i ludzkiej myśli jest zawiła i czasem idzie dziwnymi drogami.

Jak się tak zastanowić, to wiele zestawień poglądów nie ma sensu. Na przykład większość wegan jest za aborcją. Niektórzy nawet pająka z domu wyniosą, żeby nie zabić, ale z płodami nie mają problemy. Czy to człowiek czy nie, to się nad definicją można spierać, ale niewątpliwie jest to żywe. Idąc dalej, powszechnie stosowaną praktyką jest usypianie miotów, które nie otworzyły jeszcze oczy.... bo... no właśnie co? Są wtedy mnie psami czy kotami?

Dużo jest takich rzeczy, nad którymi jak się zastanowisz, to nie mają sensu. Ale tak się przyjęło i tak jest. Logika nigdy nie była mocną stroną cywilizacji ludzkiej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 08:31   #133
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Kandydaci nie są idealni i pewnie mało kto się z którymś zgadza w 100%, ale jakiś priorytet trzeba wybrać.
megamag, odpowiem na Twojego posta później.
Wczoraj bolała mnie głowa, a potem wywaliło mi wizaż w telefonie, ale pamiętam o tym.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 08:56   #134
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Nie podoba mi się to i jestem przerażona tym, że jak probuję kulturalnie wziąć udział w dyskusji to osoba, ktora ma inne zdanie atakuje personalnie i wyzywa mnie od psychicznie chorych (i nie tylko mnie, bo to powszechna praktyka). Nie podoba mi się taka agresywna dyskusja. Zresztą jest to tanie i pojście na łatwiznę.

A potem jak ja nie chce się z nią kłocic to także ma o to pretensje. Ja nie potrzebuję klotni, bo szanuję zdanie innych. Jeśli ktoś zauważył coś innego niż ja to ja naprawdę nie widzę sensu bronienia swojego zdania na siłę, bo po co? Nawet nie wiem, czy moje zdanie na jakiś temat jest słuszne.

Ja, jak już wcześniej powiedziałam, zauważyłam na profilu konfederacji wypowiedzi kobiet, że K tak naprawdę bardzo szanuje kobiety. Jeśli ktoś tego nie zauważył to ok, to jego niezauważenie. Natomiast ja nie będę szukała teraz skanow na fan page'u, bo nie mam czasu, mam dużo pracy dzisiaj, a niestety nie mam dobrej koncentracji i podzielności uwagi.

To, że napisałam, iż wkleiłam coś w celu opiniotworczym to poniekąd związane jest z tym, że szanuję zdanie innych osob. Może komuś to coś da a może nie, nie chcę, aby dawało na siłę.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-05-16 o 09:41
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 09:16   #135
jarekcda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 39
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

W wyborach została zastąpiona Kidawa Błońska przez Trzaskowskiego. Ale nie zmienił się program tej partii. Głos na Trzaskowskiego to podniesienie wieku emerytalnego,
zniesienie 500+ i innych,
powrót do emerytur esbeków,
wprowadzenie euro,
zgoda na małżeństwa homo i wejście LGBT do szkół,
likwidacja IPN i CBA,
przyjęcie muzułmańskich uchodźców,
wykonywanie poleceń Berlina,
nie będzie reparacji od Niemiec
jarekcda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 09:29   #136
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarekcda Pokaż wiadomość
W wyborach została zastąpiona Kidawa Błońska przez Trzaskowskiego. Ale nie zmienił się program tej partii. Głos na Trzaskowskiego to podniesienie wieku emerytalnego,
zniesienie 500+ i innych,
powrót do emerytur esbeków,
wprowadzenie euro,
zgoda na małżeństwa homo i wejście LGBT do szkół,
likwidacja IPN i CBA,
przyjęcie muzułmańskich uchodźców,
wykonywanie poleceń Berlina,
nie będzie reparacji od Niemiec
Idealny kandydat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 09:54   #137
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87853632]Idealny kandydat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

jarekcda raczej sama sobie ten program wymyśliła. PO zawsze podkreśla, że nie jest za zniesieniem 500+. A Trzaskowski już zdążył obiecać, że da więcej, w tym na program mieszkaniowy, refundację antykoncepcji i kij wie jeszcze na co i skąd.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Może komuś to coś da a może nie, nie chcę, aby dawało na siłę.
Tak. poczujemy się bogatsze od memów z JKM. Weź Ty się dziewczyno opanuj, bo jedyne, czego od Ciebie chcemy, to żebyś przestała robić off top. Załóż sobie nowy wątek o JKM, jak chcesz o nim gadać, i po problemie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 10:23   #138
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? - plus offtop (w celu szerszego u

No przecież żartuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 10:24   #139
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Według sondażu Kantar Polska dla Faktów TVN 51 proc. Polaków w wyborach głosowałoby na Andrzeja Dudę, 17 proc. na Szymona Hołownię, 11 proc. na nowego kandydata PO Rafała Trzaskowskiego. 6 proc. wybrałoby Władysława Kosiniaka-Kamysza, 5 proc. Krzysztofa Bosaka, a 3 proc. Roberta Biedronia.

Z badania wynika, że w nowych wyborach prezydenckich na Marka Jakubiaka zagłosowałby 1 proc. pytanych, a dla Stanisława Żółtka, Pawła Tanajno i Mirosława Piotrowskiego wynik badania, to zero proc. "Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)" odpowiedziało 6 proc. ankietowanych.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany w piątek przez Kantar na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 pełnoletnich osób.
za rmf24
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-16, 15:23   #140
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 15:36   #141
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Trzepotko, czy jest możliwość wymiany MKB na Trzaskowskiego w sondzie? Na nią i tak nikt nie głosował, a teraz jest inny wybór.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 15:43   #142
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-05-16 o 15:48
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 16:06   #143
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Trzaskowski wg sondażu ma drugie miejsce.
Cytat:
Największym poparciem cieszy się urzędujący prezydent Andrzej Duda, na którego zagłosowałoby 43,7 proc. osób, które wzięły udział w badaniu. 14 proc. respondentów oddałoby głos na Rafała Trzaskowskiego. Podium zamyka Szymon Hołownia, na którego chęć zagłosowania wyraziło 13,3 proc. biorących udział w badaniu.

W badaniu 9,8 proc. uzyskał Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentujący PSL, a za nim znalazł się Krzysztof Bosak z Konfederacji (6,9 proc). Stawkę zamyka Robert Biedroń z poparciem rzędu 5,2 proc.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...-s,nId,4499209
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 16:23   #144
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 18:45   #145
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

No, czyli tego samego dnia są trzy sondaże i w każdym inne wyniki
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 21:16   #146
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No, czyli tego samego dnia są trzy sondaże i w każdym inne wyniki
Bo próby małe. Poza tym to jakoś tak magicznie działa, że wynik się odchyla w jakąś stronę w zależności od preferencji medium zlecającego sondaż.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-05-16 o 21:17
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 22:49   #147
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Bo próby małe. Poza tym to jakoś tak magicznie działa, że wynik się odchyla w jakąś stronę w zależności od preferencji medium zlecającego sondaż.
Chłopskie preferencje teleexpressu, no jasne
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 00:54   #148
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz? + offtop.

Zastanawia mnie pewna niespojność – z jednej strony pragnienie wolności ale (jak to bywa także z tolerancją) jest to wolność raczej wybiorcza, przymykająca oko na wykluczenie prawnego uprzywilejowania lub uznawania jakichkolwiek innych związków – partnerskich, konkubinatów, homoseksualnych, etc . (https://bosak2020.pl/wp-content/uplo...wyPorzadek.pdf – str. 20).

Jest to wolność wciskająca człowieka już od urodzenia w ciasne ramy płci, bo Państwo i prawo musi w swym funkcjonowaniu bazować na naturalnym porządku społecznym, wynikającym z różnej i komplementarnej natury mężczyzn i kobiet, a odrzucić błędny i szkodliwy społecznie paradygmat „gender”. Komplementarnej? - Ok, tylko że owa komplementarność, owa koncentracja i podział na to co męskie i żeńskie jest kobietom jak kula u nogi.

Bo co kryje się za tą ludzką potrzebą koncentracji na binarności? Jak pisał Hegel – wrogość do każdej innej tożsamości, ktorą wykazuje tożsamość. Człowiek może poczuć się istotnym, podmiotem tylko poprzez przeciwstawność. (stąd np. wojny, status Innego w stosunku do tubylca w innym kraju, itd.). Stąd ow „naturalny porządek społeczny i komplementarna natura” to potrzeba pokazania, że się jest istotnym, wyemancypowania się. Coś w tym jest, bo jak pisze Anna Zadrożyńska w książce Powtarzać czas początku w związku z tym, że natura dała kobiecie biologiczną przewagę nad mężczyzną (rodzenie dzieci - pierwotnie nie znano biologii, medycyny, nie znano statusu ojca, a mężczyzna posądzał kobietę o to, iż jej ciąża jest wynikiem kontaktow z siłami nadprzyrodzonymi) mężczyzna pragnął się wyemancypować wobec pierwotnego matriarchatu i w tym celu przez wieki stworzył cały system ograniczen dla kobiet, kulturowych norm.

Kto jest Swoim (czy też jak pisze Simone de Beauvoir – Tożsamym) a kto Obcym w relacji kobieta – mężczyzna?

Kobieta – jak pisze Anna Zadrożyńska – jest w kulturze tradycyjnej (ktora to kultura ewoluowała przecież w naszą wspołczesną kulturę popularna, jest w niej obecna – np., reklamy, itd.) synonimem wrogich człowiekowi mocy. Człowiekowi, to znaczy mężczyźnie. (a także mocy tajemnych, niezwykłych). I podobnie jak tzw. mieszkańcy zaśwatow (z ktorymi kobietę łączył brak lub uchodzenie krwi – np. wampry/menstruacja) była w strefie śmierci. A śmierć jest przecież pewnego rodzaju anomalią w stosunku do życia. W każdym razie kobieta zawsze była definiowana w stosunku do mężczyzny jak anomalia.

Tak więc o ile dla mężczyzny ow tradycyjny porządek nie jest uciążliwy (może oprócz rzeczywiście dyskryminacji ojcow w procesie wychowania, z czym się zgadzam) to dla kobiety bycie utożsamianą z tradycyjną rolą kobiety jest związane z waloryzowaniem negatywnym (przejawia się to już chociażby w codziennym języku - np. mieć jaja znaczy coś pozytywnego, czyli mieć odwagę, z kolei określenie typu „taka pipka z niego, z niej” - jest nacechowane negatywnie. Albo - logika, kulturowo przyporządkowana mężczyźnie jest powszechnie bardziej ceniona niż intuicja. Doświadczenia mężczyzn nadal są uważane za normę, a kobiet jaki odstępstwo od niej (jesteś zdenerwowana, to pewnie masz okres). W polityce bardziej ceniona jest rywalizacja niż umiejętność zrozumienia, uważność w stosunku do drugiej osoby.

Z kolei Monika Ksieniewicz zauważa przemoc wobec kobiet w kulturze począwszy od mitow i opowiadan biblijnych, w których kobieta jest osobą z żebra Adama, poprzez prawo od czasow Arystolesa zabraniające jej wstępu do sfery publicznej, psychologię, która dzięki Freudowi uczyniła z kobiety ista skończywszy na filozofii, w której Logos wyparł Muthos, a niemal każda koncepcja o charakterze uniwersalnym nie obejmowała kobiet. Historia myśli ludzkiej obfituje w teorie wrogie płci żeńskiej, które tworzyły antykobiecy klimat sprzyjający przemocy w klasycznej formie.

Dlatego owa komplementarność, tradycyjny podział na to co żeńskie i męskie (jako tak naprawdę potrzeba wyemancypowania, podporządkowania sobie kogoś, pokazania własnej ważności, istotności, czy wręcz wyjątkowości) jest moim zdaniem korzystna obecnie raczej tylko dla jednej strony. Bo jak napisałam, dla kobiety utożsamianie się głównie z własną płcią jest niczym XIX wieczny gorset, jest nacechowane negatywnie, stawiające ją na gorszej pozycji. Tym bardziej jest to nieco absurdalne, że w takie ramy włożył ją ludzki alternatywizm, czyli subiektywny sposob konstrukcji zdarzeń. I tym bardziej, że ow naturalny porządek (nakazujący kobiecie uległość) wcale nie jest taki naturalny, a raczej jest względnym konstruktem kulturowym. I jak pisze Judith Butler – większość kobiet odmawia bycia w owej wątpliwej społce z mężczyzną.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 10:21   #149
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Możliwe, rzeczywiście.

(myślałam, że moj post się zleje z poprzednim.)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-05-17 o 10:23
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 10:25   #150
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Wybory prezydenckie 2020 - na kogo głosujesz?

Dobranko, jak w świetle tego o czym piszesz skomentujesz takie wypowiedzi Bosaka z 8 marca?
https://www.wnp.pl/parlamentarny/spo...tom,58987.html
Jestem też ciekawa ile procent elektoratu Bosaka to kobiety.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 13:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.