Naturalna henna rzęs i brwi - indygo - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-06, 17:42   #31
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Super ale na pewno uzywasz ta?- http://www.amazon.de/Khadi-reines-In...ef=pd_sim_dr_2
KHADI czysty proszek indygo+ woda
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 19:09   #32
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
No to mnie teraz przestraszyłaś a tak napaliłam się na to indygo na rzęsy...

przy okazji wklejam przepis, który znalazłam w komentarzach na mazidłach... Ale nie wiem czy się w takim razie odważę!
CZY KTORAS Z WAS robi indygo na rzesach? ??
- Jaki znacie sposob by farbujac rzesy indygo -nie dostala sie do oczu czy to mozliwe???

EmilaDz78 -mam do CIEBIE jeszcze pytanka przed kladzeniem indygo na brwi czym je odtluszczasz? i czy po 2h trzymania indygo na brwiach nie masz zaczerwienionej skory wokol brwi?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-07 o 19:40 Powód: Post pod postem
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 13:09   #33
Orzechova
Raczkowanie
 
Avatar Orzechova
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 106
farbowanie rzęs naturalną henną

hej nie wiem czy piszę w dobrym dziale, mam nadzieję że nie narobię bałaganu.. kupiłam w sklepie internetowym naturalną, czarną hennę. Na opakowaniu jest instrukcja odnośnie farbowania nią włosów- trzeba wymieszać ją z wodą, nanieść na włosy i po 2-3h spłukać. Ja właściwie mam plan farbować nią rzęsy.. Przeszukałam sieć i wszędzie znajduję instrukcje dla sztucznej henny, takiej jaką można kupić w drogeriach. Moje pytanko brzmi: czy żeby zafarbować rzęsy naturalną henną, muszę ją przetrzymać tyle samo czasu co na włosach? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?
Orzechova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 14:09   #34
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Cytat:
Napisane przez Orzechova Pokaż wiadomość
hej nie wiem czy piszę w dobrym dziale, mam nadzieję że nie narobię bałaganu.. kupiłam w sklepie internetowym naturalną, czarną hennę. Na opakowaniu jest instrukcja odnośnie farbowania nią włosów- trzeba wymieszać ją z wodą, nanieść na włosy i po 2-3h spłukać. Ja właściwie mam plan farbować nią rzęsy.. Przeszukałam sieć i wszędzie znajduję instrukcje dla sztucznej henny, takiej jaką można kupić w drogeriach. Moje pytanko brzmi: czy żeby zafarbować rzęsy naturalną henną, muszę ją przetrzymać tyle samo czasu co na włosach? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie?
nie ma czegoś takiego jak naturalna, czarna henna.
Naturalna henna, czyli lawsonia daje kolor rudy. Henna z różnymi dodatkami jest czarna (indygo). nie dasz rady pofarbować nią rzęs, ni cholery, do rzęs i brwi jest tylko ta "czystochemiczna"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 14:44   #35
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Dokladnie. bedziesz siedziec z zamknietymi oczami te 2-3h? Moze cos to da, ale wytrzymasz tyle? Do rzes to jednak potrzeby jest utleniacz zeby to poszlo ruki cuki, ale jesli ty dasz rade siedziec jak slepiec przez tyle czasu... daj znac jak jednak podejmiesz sie tego wyzwania. jestem ciekawa czy rzesy zlapia kolor tak jak wlosy.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 17:04   #36
Orzechova
Raczkowanie
 
Avatar Orzechova
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 106
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Naturalna henna, czyli lawsonia daje kolor rudy. Henna z różnymi dodatkami jest czarna (indygo).
niemniej jednak, to nadal jest naturalna henna z naturalnym dodatkiem, a nie mieszanka węglanu wapnia z .... cholera wie czym :P

hm, trochę lipa, myślałam że tak też się da no cóż, machnę sobie mehendi, nie lubię marnotrawstwa

dzięki za odpowiedzi! Jeśli jednak w przypływie weny spróbuję potraktować tym rzęsy, dam znać. No ale 3h.. chyba że sobie odpalę jakiegoś fajnego audiobooka..
Orzechova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 17:25   #37
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Cytat:
Napisane przez Orzechova Pokaż wiadomość
niemniej jednak, to nadal jest naturalna henna z naturalnym dodatkiem, a nie mieszanka węglanu wapnia z .... cholera wie czym :P
Naturalna ruda henna z dodatkiem czarnego naturalnego indygo ;p
Tak, ale to nie znaczy, że to naturalna, czarna henna. To tak, jakbyś miała kanapkę z nutellą i stwierdziła, że normalnie kupujesz chleb krojony, a każda kromka "firmowo" była posmarowana nutellą ;p
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 16:10   #38
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Na jakimś blogu dziewczyna pisała, że farbuje rzęsy indygo. Nie pamiętam tylko w jaki sposób to nakładała.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 01:18   #39
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: farbowanie rzęs naturalną henną

Ja farbuję brwi i rzęsy naturalną czarną farbą Khadi. To mieszanka henny, indygo i jakichś tam jeszcze ziół. Nigdy mi to nie zaszkodziło, ale teraz jestem trochę przerażona że można sobie tym uszkodzić oczy. Na brwi, jak ktoś wyżej, przyklejam paski folii, na rzęsy nie, nakładam na końcówki i pozwalam żeby wyschło. Trzymam około godziny, efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się bardzo długo, a włoski dodatkowo są odżywione i mocniejsze. Niestety takie farbowanie nie zadziała na bardzo jasnych włosach. Po drogeryjnej 'hennie' miałam bardzo rozjaśnione końcówki rzęs, musiałam najpierw przyciemnić je naturalną henną na rudo, potem dopiero na czarno.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 17:32   #40
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

do brwi lepiej uzyc indygo czy khadi?zalezy mi na czarnych brwiach,naturalne mam jasniutkie.od roku uczulenie na syntetyczna henne niestety a mecza mnie strasznie te wszystkie korektory i cienie do brwi.wiec chce sprobowac z henna tylko kompletnie sie na tym nie znam
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 01:01   #41
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Indygo to ciemnoniebieski barwnik roślinny, a Khadi to nazwa firmy, która takie naturalne farby sprzedaje Mają w ofercie też czyste indygo, ale nigdy go nie używałam. Jeśli masz bardzo jasne brwi, to indygo ani czarna mieszanka mogą ich nie zafarbować. Musiałabyś przyciemnić najpierw henną a potem farbować na czarno.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 12:27   #42
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

moj blad chodzilo mi o khadi czarna lub inygo
o kurcze, ale przyciemnic henna jaka?a potem czym farbowac? taki lajkonik ze mnie w tym temacie

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-09-25 o 13:06
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 21:43   #43
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Możesz spróbować od razu farbować na czarno, a jeśli nie wyjdzie to popróbować z henną, taką roślinną do włosów. Jeśli masz bardzo jasne brwi to nie polecam stosowania indygo, bo mogą nabrać niebieskiego odcienia. Czarna farba khadi ma cieplejszy odcień, ale mi na przykład nie zadziałała na bardzo jasnych rzęsach. Zafarbowałam je wtedy na rudo henną do włosów, a potem na czarno. Jeśli boisz się farbować brwi na rudo to możesz pokombinować z mieszanką indygo, henny i kasji- moja mama farbuje w ten sposób włosy na brąz. Im więcej dasz indygo tym ciemniejszy będzie kolor. Nie muszą to być farby khadi, na allegro też można kupić dużo taniej roślinne farby dobrej jakości.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 08:34   #44
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

hmm no wlasnie jak bym miala kupowac zwykla henne plus indygo plus czarna to 60 zł wyszlo na allegro..jak na brwi to troche za duzo dla mnie.
moze kupie najpierw tylko czarna henne khadi i zobacze czy sie uda..a jak nie to sie bede martwic w wsciekac dalej znalazlam jakis blog gdzie dziewczyna farbowala wlasnie sama czarna brwi i ladnie to wychodzilo,tyle ze niewiem jaki miala wyjsciowy kolor brwi.
a podasz mi nazwy innych firm?czy w normalnych drogeriach da sie kupic zwykla podstawowa henne naturalna czy tylko syntetyczne?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 11:18   #45
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

W drogeriach można kupić farby Venita, one zawierają hennę, ale chyba nie są w 100% naturalne. Na pewno są też inne, ja kupuję hennę na Allegro w sklepie 'polehenny', sprowadzana bezpośrednio z Indii. Można tam kupić też indygo i inne, ale nie ma mieszanek, więc musiałabyś rzeczywiście kupić każdy barwnik osobno. Wystarczyłoby Ci chyba na całe życie Ja swoją czarną Khadi 100g kupiłam ponad rok temu i nie widzę żeby jej ubywało.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 07:13   #46
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

venita ma pewnie ppd a ja musze sie wlasnie tego wystrzegac.
moze znajde gdzies jakies mniejsze opakowania a jak nie kupie 100g i bede faarbowac wszystkie kolezanki
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:23   #47
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

a sprawdzi sie jezeli czarna henne naloze na brwi ktore hennowalam henna syntetyczna i sa teraz czarne?
jak dluho naturalna henna utrzymuje sie na brwiach?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 02:00   #48
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

U mnie naturalna henna utrzymuje się bardzo długo. Staram się powtarzać hennowanie co miesiąc, ale właściwie nie ma takiej potrzeby. W przeciwieństwie do chemicznej 'henny' naturalne barwniki wypłukują się bardzo delikatnie i, co najważniejsze, nie zostawiają rozjaśnionych wodą utlenioną włosków. Jednak w przypadku brwi czy rzęs hennowanych chemicznie radziłabym odczekać kilka tygodni przed farbowaniem ziołowym, bo naturalne barwniki 'nie lubią się' z chemią i możesz nie uzyskać zamierzonego efektu.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 17:22   #49
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

o dobrze ze mnie ostrzeglas bo zamierzalam jutro lub pojutrze zrobic henne na ta synetyczna..i by bylo jakbym miala zielone brwi albo wcale

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-09-30 o 19:07
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 02:55   #50
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Eee, tak źle by nie było, po prostu naturalne farby działają na odpowiednio przygotowanych włosach, przede wszystkim dobrze oczyszczonych. Jeśli używasz jakiejś odżywki do brwi to lepiej odstaw ją kilka dni wcześniej. A dzień, dwa po farbowaniu unikaj smarowania brwi np. kremem, bo zmyjesz barwnik zanim połączy się z włosem.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 15:53   #51
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

bede sie starala choc uwielbiam wieczoram po oczyszczeniu buzi porzadnie wysmarowac twarz kremem i nawalic mnostwo na brwi ale jakos sie powstrzymam...skoro nie grozi mi wypadniecie albo zzielenienie brwi to moze zaryzykuje w weekend(bedzie 10 dni po syntetycznej) i pohennuje je.
a wlasnie ile to trzymac na brwiach bo czytalam ze niektore babki to i po 3 godziny trzymaja tak trzeba ? :P
dzieeekuje za wszystkie rady
cierpisz na bezsennosc?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:42   #52
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Indygo działa około 1,5 godziny, więc nie ma sensu dłużej trzymać.
Co do zzielenienia, to podobno indygo wymieszane z henną w niewłaściwych proporcjach potrafi dać początkowo zielonkawy odcień

Nie cierpię na bezsenność, po prostu jestem taki 'nocny marek'
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 15:38   #53
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

wlasnie trzymam w rekach swoja henne khadi czarna.przeczytalam wszystko od deski do deski i caly czas mysle czy ryzykowac i nakladac od razu czarna henne czy kupowac najpierw naturalna henne...chyba sproboje najpierw nalozyc na mala czesc brwi i zobacze co sie stanie ale dla bezpieczenstwa zrobie to w weekend a jak mozna zarazic ewentualnej zielonej poswiacie?na wlosach to pol biedy ale zielonkawe brwi
niewiem czy jeszcze nocny czy juz raczej ranny marek
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 00:01   #54
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Będę trzymać kciuki Na zieloną poświatę podobno pomaga posmarowanie czymś intensywnie czerwonym np. sokiem pomidorowym, albo zmycie barwnika olejkiem. Ale zielonkawy odcień utrzymuje się tylko kilka godzin.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 17:12   #55
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

wlasnie zrobilam henne...czarna.nakladalam na brwi hennowane sztuczna henna 2,5 tyg temu wiec kolor jeszcze byl,cos jakby ciemny braz czyli juz nie czarne ani moje naturalne (jasniutki rudawy blond).i co i nic.po zmyciu brwi sa zdecydowanie jasniejsze i lekko rudawe,miedziane...co ja zrobilam zle???nakladalam na czyste suche brwi,trzymalam 1,40min z folia,papka byla jednolita dobrze wymieszana...zalamka

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-10-11 o 17:14
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 21:52   #56
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Dziwne, ja po czarnej farbie Khadi nie miałam nigdy rudawego odcienia. Taka ziołowa farba nie może też rozjaśnić włosów, mogła w jakiś sposób zareagować z syntetyczną henną którą miałaś wcześniej. Na Twoim miejscu zafarbowałabym jeszcze raz, trzymając ok. godziny. Być może Twoja farba ma inne proporcje barwników i za bardzo zadziałała henna A jakiej temperatury wody użyłaś do wymieszania farby? Z tego co wiem nie może ona być zbyt gorąca, bo indygo nie zadziała.
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:53   #57
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

hmm moze to w tym klopot.zagotowalam wode przelalam do naczynka i z 5min odczekalam,moze woda za goraca byla faktycznie...bede probowala jeszcze raz ale jak tym razem nie wyjdzie to..bede miala do oddania henne czarna
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 21:21   #58
AlDzamal
Raczkowanie
 
Avatar AlDzamal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 33
Dot.: Naturalna henna rzęs i brwi - indygo

Po 5 min mogła być faktycznie za gorąca. No to teraz jak masz już brwi przyciemnione henną to po następnym farbowaniu powinno być ok
AlDzamal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 22:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.