Prośba faceta o dobór szminki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 20:33   #1
DarekJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12

Prośba faceta o dobór szminki


Witam
Chciałbym kupić swojej kobiecie drobny upominek. Pomyślałem o czerwonej szmince (W ogóle czy szminka i pomadka to to samo?). Mam na myśli taką czerwoną lub czerwonopodobną szminkę na okazje niedzielno-świąteczne. Nie takie krwistoczerwone szminki na imprezę typu sylwester czy wesele. W związku z tym mam do Was dziewczyny pytanie jak dobrać taką szminkę i gdzie mogę ją kupić przez internet? Chodzi mi o to żeby była dobra jakościowo i ładna kolorystycznie. Miło by było jakbyście podały jakieś linki. Kompletnie się na tym nie znam. Nie znam chyba nawet ani jednej firmy co produkuje szminki. Jeżeli ta informacja jest potrzebna to informuję, że moja wybranka ma 24 lata. ;-)
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Edytowane przez DarekJ
Czas edycji: 2016-03-06 o 20:39
DarekJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 20:46   #2
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Dosyć trudno jest dobrać odcień pomadki bez wiedzy jak wygląda, jakim jest typem urody itd : ) Co do firmy to z tańszych myślę, że mogę polecić golden rose, zwłaszcza matowe (http://goldenrose.pl/pomadki-20), ceny jak widać na stronie do 15 zł. Z droższych marek osobiście mogę polecić mac (http://www.maccosmetics.pl/), tutaj szminki są w okolicach 100 zł, przesyłka darmowa : ) Chociaż najlepiej zrobisz idąc na stoisko golden rose lub do douglasa, gdzie zazwyczaj jest mac, tam konsultantka Ci pomoże dobrać kolor : ) Myślę, że najlepiej jakbyś miał jakieś zdjęcie dziewczyny, wtedy w sklepie pomogą Ci dobrać : )
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:13   #3
DarekJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

100zł za szminkę to chyba lekkie przegięcie. ;-) Kojarzę taki sklep jak Douglas. Wezmę zdjęcie i pójdę. Ile tam może kosztować szminka?

Edytowane przez DarekJ
Czas edycji: 2016-03-06 o 21:15
DarekJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:24   #4
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Nie bardzo wiedziałam w jaki przedział cenowy celujesz, więc podałam Ci dwie możliwości : ) Właśnie w douglasie są droższe (od ok 50 zł w zależności od marki), w golden rose są tańsze a równie dobre jakościowo. Jeśli masz douglasa w okolicy to musisz też mieć stoisko golden rose (dokładne adresy na stronie, którą Ci podałam). Osobiście polecam matowe pomadki z golden rose, nie do zdarcia.
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:27   #5
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Cytat:
Napisane przez DarekJ Pokaż wiadomość
100zł za szminkę to chyba lekkie przegięcie. ;-) Kojarzę taki sklep jak Douglas. Wezmę zdjęcie i pójdę. Ile tam może kosztować szminka?
To zależy od marki, bo np. Lip Color od Toma Forda kosztuje ponad 200 zł, a pomadki Artdeco w granicach 50-60 zł. Mają jeszcze kosmetyki marki własnej, Revlona, Inglota - te są chyba najtańsze.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:38   #6
DarekJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Skoro polecasz to pójdę do tego golden rose. Już znalazłem adres. Wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że tam pomogą dobrać mi tą szminkę żeby moja kobieta była zadowolona. ;-)
Jeszcze jedno pytanie tak żebym miał pewność. Istnieją takie szminki nieco mniej elegantsze niż takie np. sylwestrowe? Tak jak pisałem chciałbym, żeby moja kobieta mogła jej użyć np. na święta. Bo jak bym kupił taką sylwestrową to ona powie: "Kochanie, ale to mi się przez najbliższe kilka miesięcy raczej nie przyda".

Edytowane przez DarekJ
Czas edycji: 2016-03-06 o 21:43
DarekJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:49   #7
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Jeśli twoja dziewczyna nie używa mocnych szminek normalnie to może celuj w jaśniejsze odcienie, jeśli używa to spokojnie możesz brać klasyczną czerwień, będzie ją nosić : ) I z tego co kojarzę to z tych matowych w golden rose nr 19 jest takim dziennym kolorem
__________________
Wymiana

Edytowane przez my_vampiree
Czas edycji: 2016-03-06 o 21:50
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 21:57   #8
DarekJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Właśnie do tej pory nie używała szminek. Raczej tylko te błyszczyki. A chciałbym żeby czasem umalowała usta na czerwono dlatego pomyślałem o tej szmince. Jednak nie chciałbym jej kupować od razu takiej krwistoczerwonej bo mogłaby się zrazić. Jest raczej skromną osobą. Ubiera się elegancko, ale skromnie tj. żadnych głębokich dekoltów, ani zbyt krótkich mini. Piszesz o matowych szminkach więc domyślam się, że są też błyszczące. Przypuszczam, że te matowe będą jednak nieco skromniejsze niż te błyszczące?
DarekJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 22:04   #9
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Matowe są zdecydowanie trwalsze, bardziej napigmentowane, więc dają mocniejszy kolor. Zwykłe, nie-matowe pomadki, zazwyczaj dają mniej koloru, ponieważ są słabiej napigmentowane. Jeśli nie używała wcześniej pomadki i boisz się, że może ją ona przerazić to odpuść matowe i patrz wśród tych zwykłych.

Edit: wybierając pomadkę maźnij sobie testerem po wierzchu dłoni i porównaj w ten sposób, która da więcej koloru a która mniej : )
__________________
Wymiana

Edytowane przez my_vampiree
Czas edycji: 2016-03-06 o 22:05
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 22:46   #10
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Ja tam z Golden Rose bym się nie ucieszyła Przepraszam, ale jeśli już ma to być prezent, to może coś bardziej ekskluzywnego, czego sama by sobie raczej nie kupiła?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 07:44   #11
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Ja tam z Golden Rose bym się nie ucieszyła Przepraszam, ale jeśli już ma to być prezent, to może coś bardziej ekskluzywnego, czego sama by sobie raczej nie kupiła?
Popieram Może i Golden Rose mają fajne szminki (choć ja miałam jakąś jedną i była tragiczna ) ale też uważam że na prezent to tak średnio Też bym celowała raczej w MAC
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 08:15   #12
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Podpisuję się pod ostatnimi postami dziewczyn z apelem żeby nie kupować na prezent ukochanej produktu za 10 zł
Jasne - mega fajnie z Twojej strony, że podejmiesz wysiłek tego całego przedsięwzięcia (zapytanie na forum, konsultacja w perfumerii, ogarnięcie zdjęcia ) i sympatyczny pomysł są na duży plus.

Ale odpuść Golden Rose. Skoro nie MAC za 86 zł, to chociaż L'oreal za niecałe 40-50.
W kwestii doboru koloru niezbędne będzie posiłkowanie się wizerunkiem twarzy - kolor skóry, włosów i oczu będzie bardziej wymierny niż wiek
Czerwień strażacka pasuje wszystkim, moim zdaniem to świetny wybór. No ale dziewczyna też się musi dobrze czuć, więc wybierzcie coś bardziej zgaszonego. Może później się przekona do klasyki

I módlmy się żebyś trafił na dobrą konsultantkę

Maty są bardziej modne i eleganckie.
__________________
pachnę

Edytowane przez your Angel
Czas edycji: 2016-03-07 o 08:16
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 10:14   #13
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Cytat:
Napisane przez DarekJ Pokaż wiadomość
Właśnie do tej pory nie używała szminek. Raczej tylko te błyszczyki. A chciałbym żeby czasem umalowała usta na czerwono dlatego pomyślałem o tej szmince. Jednak nie chciałbym jej kupować od razu takiej krwistoczerwonej bo mogłaby się zrazić. Jest raczej skromną osobą. Ubiera się elegancko, ale skromnie tj. żadnych głębokich dekoltów, ani zbyt krótkich mini. Piszesz o matowych szminkach więc domyślam się, że są też błyszczące. Przypuszczam, że te matowe będą jednak nieco skromniejsze niż te błyszczące?
ide o zakład, że nie będzie tego używała. Kup jej może w sephorze/douglasie coś z leciutkich poltransparentnych pomadek jak np dior addict

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Ja tam z Golden Rose bym się nie ucieszyła Przepraszam, ale jeśli już ma to być prezent, to może coś bardziej ekskluzywnego, czego sama by sobie raczej nie kupiła?
no popatrz, ja też nie

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2016-03-07 o 10:36
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 14:31   #14
dzastinaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar dzastinaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Elantris
Wiadomości: 4 024
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Aaaa ja uważam, że pomadka golden rose dla 24 latki to nie do końca trafiony pomysł. Popieram koleżanki, które jak nie mac to już loreal albo burjous czy jak to się piszę
__________________
WYMIANKA 10.2017
dzastinaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 19:23   #15
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Ja bym poszła do Douglasa lub Sephory i kupiła jej bon i niech sobie sama wybierze. jak lubi błyszczyki, to szansa, ze pokocha szminke jest...slaba, a że pokocha matową wiecej niż mizerna
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 20:25   #16
DarekJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Dzięki dziewczyny za duży odzew.
Dziś postanowiłem, że kupię jej taką typową czerwoną. Będzie używać to fajnie, jak nie to trudno. Albo może chociaż będzie malowała sobie usta na te... no... "specjalne" okazje. To jest taki prezent bez okazji, więc jak nie do końca będzie udany to nie będzie tragedii z tego powodu. Mogłyście podać mi jakieś linki do konkretnych szminek, tak żebym mógł kupić ją on line w cenie tak ok. 50zł? Szczerze mówiąc, myślę, że bym się trochę krępował, gdybym miał wybierać szminkę w normalnym sklepie. Moja kobieta ma jasną karnację, oczy szaro-zielone, a włosy kasztanowe.
DarekJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 10:16   #17
binx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 124
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Dziewczynie, która dotąd używała tylko błyszczyków, jako pierwszą szminkę zaproponowałabym LOreal Rouge Caresse. Są one lekkie ale dające wyraźny kolor, króry można stopniować. Są tam 2 ładne odcienie czerwieni: 401 rebel red i 403 hypnotic red. Kolorystycznie pierwszą porównałabym do truskawki, drugą do maliny.
Link do ceneo (wytnij spacje)
http://www. ceneo.p l/24846298
binx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 12:40   #18
LoveIsWeakness
Przyczajenie
 
Avatar LoveIsWeakness
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 22
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Gdyby mój facet kupił mi czerwoną pomadkę, to już teraz mogę powiedzieć, że prezent byłby nietrafiony, bo nie każda czerwień mi pasuje. Baaaaardzo trudno jest mi dobrać odcień. Jak ktoś napisał powyżej, najlepiej jest dać bon upominkowy, i powiedzieć że chciałbyś zobaczyć ją w czerwonej pomadce. Tak samo, jakby Ci dziewczyna kupiła różową koszulkę, albo inną, jakiej byś nie nałożył.
LoveIsWeakness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 20:16   #19
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Ja tam z Golden Rose bym się nie ucieszyła Przepraszam, ale jeśli już ma to być prezent, to może coś bardziej ekskluzywnego, czego sama by sobie raczej nie kupiła?
Zgadzam sie calkowicie

Szczerze mowiac na prezent nie kupilabym nikomu szminki z drogerii (co innego sama sobie).

Proponuje MAC (okolo 100zl) ale uwazam, ze warto.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 21:33   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Na bank nie będzie jej używać. Nie trafisz z odcieniem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:24   #21
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Ja bym wzięła MAC Red, bardzo klasyczny kolor.

A z tańszych max factor scarlet ghost (wpisz sobie w wyszukiwarkę i w obrazach zobaczysz takie złote opakowanie).

Kiedy zaczynałam malować się szminkami nie lubiłam matowych, bo wysuszały usta i czuć je było na ustach, że coś tam jest.
Ale jeśli używa błyszczyków, to zawsze może sobie na pomadkę nałożyć błyszczyk.

Jeśli ubiera się klasycznie to czerwień ładnie jej podkreśli taki prosty wizerunek, ale nie wiem, czy nie lepiej by było, gdybyś zapytał, czy nie miałaby ochoty poeksperymentować, albo zabrał ją gdzieś do teatru i tam jej dał prezent, lub tuż przed wyjściem z domu - romantyczne i stwarza okazję do noszenia pomadki.
Ja bym ją wtedy nosiła chociażby dla samego faktu aranżacji wręczenia, miło by mi się kojarzyła
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 09:26   #22
my29butterfly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 11
Dot.: Prośba faceta o dobór szminki

Cytat:
Napisane przez paulina aurora Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła MAC Red, bardzo klasyczny kolor.

A z tańszych max factor scarlet ghost (wpisz sobie w wyszukiwarkę i w obrazach zobaczysz takie złote opakowanie).

Kiedy zaczynałam malować się szminkami nie lubiłam matowych, bo wysuszały usta i czuć je było na ustach, że coś tam jest.
Ale jeśli używa błyszczyków, to zawsze może sobie na pomadkę nałożyć błyszczyk.

Jeśli ubiera się klasycznie to czerwień ładnie jej podkreśli taki prosty wizerunek, ale nie wiem, czy nie lepiej by było, gdybyś zapytał, czy nie miałaby ochoty poeksperymentować, albo zabrał ją gdzieś do teatru i tam jej dał prezent, lub tuż przed wyjściem z domu - romantyczne i stwarza okazję do noszenia pomadki.
Ja bym ją wtedy nosiła chociażby dla samego faktu aranżacji wręczenia, miło by mi się kojarzyła
Popieram MAC, klasyka sama w sobie!
my29butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-22 10:26:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.