!!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-21, 15:35   #1
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32

!!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!


wITAM!
Niestety zawód jaki wykonuję nie pozwala mi na przesiadywanie na forum ,a jak przychodzę do domu marzę o spaniu!akurat dziś znalazłam chwilkę na zapytanko, więc wybaczcie infantylne złożenia zdań ale spieszę bardzo.,serdecznie prosiłabym o treściwe odpowiedzi, bo z czasem niestety nie wyrabiam a szkoda bo chciałąbym poczytać fora zwłąszcza bc!!!Z góry dzieuję za pomoc.
takich pytań chyba jeszcze nie było więc może przyda się to innym biochemiczkom!

oto moje pytania

1. czy mogę używać maści z witaminą A na skórę wokół oczu, w celu zapowbiegania zmarszczek ? Czy nie przyspieszy to "dojrzewania" skóry i czy nie osłabi działania późniejszych kremów faktycznie przeciwzmarszczkowych? czy robić okresowe kuracje tą maścią czy codzinnie jej używać? czy dodatkowo można by używać jej na krem przeciwzmarszczowy?(wersj a dla mojej mamy)mam 22 lata. na skórę twarzy korzysne działanie też będzie?
Na maści na stronie frontowej napisane jest retinol palmitas, a skład jest taki :substancja czynna palmityrian retinolu, substancje pomocnicze : wazelina biała, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

2 pytanie: (z myslą o mamie) wiem że kuracje retinaldehydowe to "miłość na całe życie" ,że najpierw svr hydroacid alfa,żeby przegotować skórę, a potem kremy z retinalem...
że trzeba je wprowadzać początkowo raz na tydzień kremy z retinaldehydami, potem częściej stosować, np jednego dnia krem z retinaldehydem,2 nawilżacz, potem już używać reinaldehydów tak często jak się da w okresach jesień-zin\ma-wiosa, laten 1 x w tyg dla podtrzymania efektu. więc moje pytanie jest takie czy nie można po zastosowaniu kremów: eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac lub retinA nałożyć kremy o typowym działaniu przeciwzmarszczkowym? np z kawiorem, elastyną, kolagenem teraz modnym pozyskiwanym z ryb? a jeśli nie to dlaczego i jakich składników unikać?

serdecznie proszę o treściwe odpowiedzi!!!
dzieuję z góry za wszystkie!!!

pozdro!!!
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 18:52   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

ciekawe pytania., ale mozesz uzywać maści tyle ze zawartość wit a (800jm)jest zbyt mała zeby miała pzmarszczkowe działanie na już istniejące zmarszczki , bardziej jako "pielęgnacja "czy nawilżenie

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-08-07 o 12:34
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 19:04   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
wITAM!
Niestety zawód jaki wykonuję nie pozwala mi na przesiadywanie na forum ,a jak przychodzę do domu marzę o spaniu!akurat dziś znalazłam chwilkę na zapytanko, więc wybaczcie infantylne złożenia zdań ale spieszę bardzo.,serdecznie prosiłabym o treściwe odpowiedzi, bo z czasem niestety nie wyrabiam a szkoda bo chciałąbym poczytać fora zwłąszcza bc!!!Z góry dzieuję za pomoc.
takich pytań chyba jeszcze nie było więc może przyda się to innym biochemiczkom!

oto moje pytania

1. czy mogę używać maści z witaminą A na skórę wokół oczu, w celu zapowbiegania zmarszczek ? Czy nie przyspieszy to "dojrzewania" skóry i czy nie osłabi działania późniejszych kremów faktycznie przeciwzmarszczkowych? czy robić okresowe kuracje tą maścią czy codzinnie jej używać? czy dodatkowo można by używać jej na krem przeciwzmarszczowy?(wersj a dla mojej mamy)mam 22 lata. na skórę twarzy korzysne działanie też będzie?
Na maści na stronie frontowej napisane jest retinol palmitas, a skład jest taki :substancja czynna palmityrian retinolu, substancje pomocnicze : wazelina biała, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

2 pytanie: (z myslą o mamie) wiem że kuracje retinaldehydowe to "miłość na całe życie" ,że najpierw svr hydroacid alfa,żeby przegotować skórę, a potem kremy z retinalem...
że trzeba je wprowadzać początkowo raz na tydzień kremy z retinaldehydami, potem częściej stosować, np jednego dnia krem z retinaldehydem,2 nawilżacz, potem już używać reinaldehydów tak często jak się da w okresach jesień-zin\ma-wiosa, laten 1 x w tyg dla podtrzymania efektu. więc moje pytanie jest takie czy nie można po zastosowaniu kremów: eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac lub retinA nałożyć kremy o typowym działaniu przeciwzmarszczkowym? np z kawiorem, elastyną, kolagenem teraz modnym pozyskiwanym z ryb? a jeśli nie to dlaczego i jakich składników unikać?

serdecznie proszę o treściwe odpowiedzi!!!
dzieuję z góry za wszystkie!!!

pozdro!!!


Ad.1.

Maść z wit A zawiera najłągodniejszą i najmniej aktywną postać wit A - retinyl palmitate. MA on raczej właściwości gojące niż przeciwzmarszkowe, więc cudów w tym kierunku nie zdziała. Nie jest to postac, która mogłąby spłycić zmarszki, należało by zstosowac silniejszą postać wita,miny A, np retianldehyd który znajdziesz tylko w porduktach filrmy Avene [opatentowali ten skłądnik], takich jak: Ystheal+ czy Elouage. Ystheal byłby dla Ciebie, Elouage dla twojej mamy, gdyz Elouage to to samo co Ystheal+, tyle że wzbogacony o frakcje kwasu hialuronowego.

CO do "przyzwyczajania się" skry do kosmetyków - jest to mit, ktorego nie potwierdzają badania.
Tu artykuły na ten temat:

http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosmetykami.php

http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
Ad.2.
Generalnie, nikt do tej pory nie odczuwał potrzeby nakłądania dodatkowo kremy p/zmarszkowego na retonoidy. ALE, jesli np. odczuwasz Ty czy Twoja mama wysuszenie, ściągnięcie skóry po aplikacj retinoidu, mozesz po 1-1,5h nałożyć na twarz jakis krem nawilżający, wazne jest aby nie miał on w skłądzie drazniących sklądników, czyli np kremy z kwasami AHA, BHA czy z wit C odpadają.
Krem z kawiorem czy eloastyną mogłby być, te z kolagenem to niestety chwyty marketingowe, nie daj się nabrać.
Chyba najlepiej sprawdzają się apteczne nawilżacze o prostych skłądach, takie jak: Hydrance Optimale Legere albo Riche, Hydraphase, Physiogel, NAnobase czy Lipobase itp...


Moja mama stosowala retin A, a po godzinie smarowała się NAnobase - efekty super. teraz [lato] uzywa Ysthealu na noc
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 11:49   #4
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

diroseal, diacneal, zorac lub retinA a te kremy nie zawierają retialdehydów??ten ysteal mogę uzywać w wieku 22 lat nawet jak nie mam zmarszczek? w celu zapobiegania tak?będą pojawiać się wolnieJ i mniej?
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 19:23   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
diroseal, diacneal, zorac lub retinA a te kremy nie zawierają retialdehydów??ten ysteal mogę uzywać w wieku 22 lat nawet jak nie mam zmarszczek? w celu zapobiegania tak?będą pojawiać się wolnieJ i mniej?
Diroseal (na naczynka) zawiera retinaldehyd - najmniej z całej serii, bo tylko 0,05%
Ystheal i Elouage zawierają retinaldehyd - obydwa są p/zmarszkowe, po 0,5%
Diacneal - 0,1% retinaldehydu

NAtomiast Zoraz i Rtin A to juz silniejsza postac wit A - tretinoina i nie możana jej porównywać do retinadehydu.

Mozesz stosowac retinaldehyd w produktch wyzej wymienionych przeciwzmarszkowo - jako "prewencja". ja tez poki co nie mam zmarszczek, a stosowałam przez zime diacneal
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 21:01   #6
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

hmmm powiem ci tak wszystko zalezy co uzywasz masc czy kosmetyk bo to jest roznica... w kosmetyku pochodne witaminy A so to 0,01 % to jerst dosc malo takze szkody nie powinno zrobic natomiast preparaty apteczne moga juz zawierac wiecej pochodnej witaminy a a to moze miec dzialanie drazniące.. pamietajmy ze skora wokol oczu jest bardzo delikatna i zbyt drazniace efekty moga przyspieszyc tylko jej proces starzenia sie tam niz pomoc... ja bym nie byla za stosowaniem retinoidow na powieki chyba ze pod kontrola dermatologa... pozatym stosujac retinoidy trzeba stopsowac krem z filtrami koniecznie!!!

nie wiem jaki amsz typ skory.... jestes mloda 22 lata pamietaj ze sklad ktory podalas jest w nim wazelina ktora zapycha ujscia gruczolow lojowych
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 07:58   #7
hotlips
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 7
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez L_V
Diroseal (na naczynka) zawiera retinaldehyd - najmniej z całej serii, bo tylko 0,05%
Ystheal i Elouage zawierają retinaldehyd - obydwa są p/zmarszkowe, po 0,5%
Diacneal - 0,1% retinaldehydu
Ystheal i Eluage zawierają taką samą ilość retinaldehydu jak Diroseal czyli 0,05%. Więc ta trójka ma jego mniej niż Diacneal. Diacneal jest najsilniejszy (nawet przeciwzmarszczkowo mimo że formalnie jest to preparat przeciwtrądzikowy).
hotlips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 14:33   #8
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

nic nie rozumiem...L_V pisze że "Diroseal (na naczynka) zawiera retinaldehyd - najmniej z całej serii, bo tylko 0,05%
Ystheal i Elouage zawierają retinaldehyd - obydwa są p/zmarszkowe, po 0,5%
Diacneal - 0,1% retinaldehydu

NAtomiast Zoraz i Rtin A to juz silniejsza postac wit A - tretinoina i nie możana jej porównywać do retinadehydu." i ze nie ma zmarszczek a profilaktycznie używa diacneal, za to Ray że "zbyt drazniace efekty moga przyspieszyc tylko jej proces starzenia sie tam niz pomoc... ". teraz to nie wiem w ogóle...Zorac i retinA mają sielniejsze działanie niż diacneal czy doroseal , bo to tretinoina jak napisała L_V a nie można do retinaldehydów zaliczyć??
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 14:44   #9
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!

Tinak - retinaldehyd to jesten z retinoidów, jest słabszy od tretinoiny (Retin A, Atrederm) czy tazarotenu (Zorac), ale mocniejszy od palmitynianu retinolu (wszelkie mazidła kosmetyczne z witaminą A).
Najsilniejsze retinoidy powodują głębokie złuszczanie naskórka i nieodpowiednie stosowanie i pielęgnacja łuszczącej sie skóry może tylko zaszkodzić (ja sama sie waham, bo myśle o tretinoinie, ale mam tendencje do obdzierania z twarzy wszelkich odstających skórek, wiec zamiast gładkiej paszczy może sie skoończyć na masie blizenek). Preparaty z retinylaldehydem (czyli Avenkowe cuda) mają dzialanie łagodniejsze - nie powodują takiego złuszczania (albo w ogóle skóra sie nie luszczy), stąd są odpowiedniejsze na mniejsze problemy skórne tudzież dla początkujących.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 11:58   #10
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Exclamation Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDzI!!!!!!!!!!!!


czyli ja mogę zrobić sobie kurację na zimę dirosealem co 2 dni? tak zapobiegawczo mimo że nie mam zadnych problemów skórnych?


czy dla mojej mamy

1.svr hydroacid alfa codziennie na wieczór napierw(czy latem można to?),
2potem ten diroseal co 2 dni i w przerwie jakiś nawilżacz,
3potem codziennie diroseal aż do skończenia tuby a na to jakiś przeciwzmarszczkowy krem jeszcze
4
na koniec zorac lub retin a to byłby dobry plan?na ten retin i zorac też krem jakiś stosowałaby. a jak to wszystko się "przejdzie" to od początku trzeba , zaczynać od svr czy tylko można wybierać między dirosealem, diancealem, zoraciem, retinemA i atredermem???nie przerywając oczywiście????

oczywiście to wszystko wieczorem, a rano serum z wit C lub sam juvit (czy same te kropelki nawilżają, czy mogę dodać do butelki z juvitem kilka kropel alkoholu zeby lepiej się wchłaniało czy to nie zmniejszy jego trwałości???)i na to krem z filtrami.
a co daje serum z wit pp?od jakiego wieku używać to pitiserum i serum zkoenzymem Q10?te sera lepiej na dzień prawda??? a jak z częstotliwością? czy napierw jedno serum przez np miesiąc a potem inne , czy można jedno serum na drugie?czy kupione w aptece olejki np aloesowy , oliwa z oliwek ,yalngowy, czy jak to się pisze, można używać bez żadnych modyfikacji bezpośrednio na skórę???a co z kapsułkami z wit e i a, czy mozna je przekłuć i nanieść na ryjca?mam tyle pytań ale wole tu niż nowe wątki zakłądać!

Edytowane przez tinak
Czas edycji: 2006-06-25 o 12:42 Powód: kolejne pytania
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 13:22   #11
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDzI!!!!!!!!!!!!


czyli ja mogę zrobić sobie kurację na zimę dirosealem co 2 dni? tak zapobiegawczo mimo że nie mam zadnych problemów skórnych?
Możesz - zresztą jeśli bedziesz używała filtrow przepisowych ilościach, to nie ma problemu i latem.
Masz cerę naczynkową, że akurat nastawiasz sie na Diroseal (bo Diacneal jest przede wszystkim przeciwtrądzikowy, Diroseal na naczynka a Ystheal na zarszczki). Dirosealn nie powinnien podrażniać, więc równie dobrze możnaby go stosować codziennie (ja stsosowałam Ystheal na przemian z Diacnealem - Diacneal oprócz retinylaldehydu ma kwas glikolowy, wiec jest dosc drażniący).

Cytat:
Napisane przez tinak
czy dla mojej mamy

1.svr hydroacid alfa codziennie na wieczór napierw(czy latem można to?),
2potem ten diroseal co 2 dni i w przerwie jakiś nawilżacz,
3potem codziennie diroseal aż do skończenia tuby a na to jakiś przeciwzmarszczkowy krem jeszcze
4
na koniec zorac lub retin a to byłby dobry plan?na ten retin i zorac też krem jakiś stosowałaby. a jak to wszystko się "przejdzie" to od początku trzeba , zaczynać od svr czy tylko można wybierać między dirosealem, diancealem, zoraciem, retinemA i atredermem???nie przerywając oczywiście????
W sumie rozpiska niezła - ale tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu, bo może się np. okazać, ze Hydracid będzie jednak podrażniał i że lepiej będzie go używać co drugi, trzeci dzień (6% AHA to nie jest dużo - ale wszystko zależy od wrażliwości cery). Na Diroseal uz chyba raczej nie będzie trzeba nic dodatkowego nakładac bo jest w miarę treściwy.
Tak naprawdę to na dobrą sprawę można i zacząć od silnych retinoidów (szczegolnie przy głębokich zmarszczakch czy bliznach potrądzikowych) ale lepiej przygować jeśli nie skórę to i siebie mentalnie na nieprzyjemne efekty uboczne na początku - bo szczypanie i lekki prosiaczek, tudzież wysyp pryszczy na początku stosowania Diacnealu to ni w porównaniu do czerwonej i łuszczącej sie płatami paszczy przy Zoracu.

Cytat:
Napisane przez tinak
oczywiście to wszystko wieczorem, a rano serum z wit C lub sam juvit (czy same te kropelki nawilżają, czy mogę dodać do butelki z juvitem kilka kropel alkoholu zeby lepiej się wchłaniało czy to nie zmniejszy jego trwałości???)i na to krem z filtrami.
Juvit C nawilża ale może zapychać, no i zostawia warstewkę na skórze- na zimę u mnie sie sprawdzał - latem czuję sie przy samym Juvicie zaklajstrowana.
Co do wpływu alkoholu na Juvit to nie jestem pewna - raczej nie- ale ine sądzę, zeby te parę kropli coś dało, na pewno nie zmieni też konsystencji - najlepiej, dla zwiększenia wchłanialność nakładać serum na jeszcze wilgotną twarz.
Cytat:
Napisane przez tinak
a co daje serum z wit pp?od jakiego wieku używać to pitiserum i serum zkoenzymem Q10?
Jakiejś granicy wiekowej nie ma - antyoksydanty chronią skórę przed starzeniem, a wit. PP poprawia nawilżenie, wygładza, rozjaśnia skórę.
Cytat:
Napisane przez tinak
te sera lepiej na dzień prawda??? a jak z częstotliwością? czy napierw jedno serum przez np miesiąc a potem inne , czy można jedno serum na drugie?
Sera w których nie ma witaminy A na dzień - na noc tez mażna stosować, np. w przerwie miedzy kwasami czy retinoidami. Częstotliwość to kwestia indywidualnego wyboru- ja najpierw się juviciłam teraz niacinamiduje Mozna naprzemiennie - można jedno na drugie (tzn. odczekać 10 minut aż sie poprzednie wchłonie), tylko trzeba wziąć pod uwagę, szczególnie przy obecnej pogodzie, to, że filtr też sie musi wchłonąć a nie spłynąć po 20 minutach, więc po prostu trzeba znaleźć złoty środek. Wodniste sera nie są problemem- ale np. Juvit jest treściwy.

Cytat:
Napisane przez tinak
czy kupione w aptece olejki np aloesowy , oliwa z oliwek ,yalngowy, czy jak to się pisze, można używać bez żadnych modyfikacji bezpośrednio na skórę???a co z kapsułkami z wit e i a, czy mozna je przekłuć i nanieść na ryjca?
Nie za bardzo wiem o jakie olejki Ci chodzi - bo jedna rzecz to olejki eteryczne- i one w stężeniu to raczej zaszkodzą, bo są drażniące, można ew . dodać kroplę do jakichś mazidel w celu czysto estetycznym (zapachowym)- na dizalaniu olejków eterycznych specjalnie sie nie znam, wiec nie będę ściemniać. Oliwa z oliwek czasami może wysuszać, wiec też bym uważała- ja jej używam do demakijażu oczu (na zwilżony wodą płatek parę kropel).
Wit. E - mozńa, ale może zapychać, wit.A - też można - ale na noc.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-25, 17:12   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDzI!!!!!!!!!!!!


czyli ja mogę zrobić sobie kurację na zimę dirosealem co 2 dni? tak zapobiegawczo mimo że nie mam zadnych problemów skórnych?


czy dla mojej mamy

1.svr hydroacid alfa codziennie na wieczór napierw(czy latem można to?),
2potem ten diroseal co 2 dni i w przerwie jakiś nawilżacz,
3potem codziennie diroseal aż do skończenia tuby a na to jakiś przeciwzmarszczkowy krem jeszcze
4
na koniec zorac lub retin a to byłby dobry plan?na ten retin i zorac też krem jakiś stosowałaby. a jak to wszystko się "przejdzie" to od początku trzeba , zaczynać od svr czy tylko można wybierać między dirosealem, diancealem, zoraciem, retinemA i atredermem???nie przerywając oczywiście????

oczywiście to wszystko wieczorem, a rano serum z wit C lub sam juvit (czy same te kropelki nawilżają, czy mogę dodać do butelki z juvitem kilka kropel alkoholu zeby lepiej się wchłaniało czy to nie zmniejszy jego trwałości???)i na to krem z filtrami.
a co daje serum z wit pp?od jakiego wieku używać to pitiserum i serum zkoenzymem Q10?te sera lepiej na dzień prawda??? a jak z częstotliwością? czy napierw jedno serum przez np miesiąc a potem inne , czy można jedno serum na drugie?czy kupione w aptece olejki np aloesowy , oliwa z oliwek ,yalngowy, czy jak to się pisze, można używać bez żadnych modyfikacji bezpośrednio na skórę???a co z kapsułkami z wit e i a, czy mozna je przekłuć i nanieść na ryjca?mam tyle pytań ale wole tu niż nowe wątki zakłądać!
1) Mozesz używać dirosealu i nie tylko zima, on jest bardzo łągodny. na początku co 2-3 dni, potem nawet codziennie.


2) Dla mamy - Hydracid Alfa PLUS codzienne na noc - na dzien matki kupiłam ten kremik mojej mamie i uzywa z powodzeniem, ale pamietaj, ma byc PLUS - to wersja dla kobiet w wieku okołomenpauzalnym, przeciwdziała hormonalnemu stzrzeniu sie skory. reszta pielęgnacji - dobrze sobie to rozlanowałaś

Po skonczeniu Dirosealu dobrze było by pezejsc na Diacneal, bo zawuera wyzsze stezenie retinaldehydu i stosowac go co 2-3 dni, aby przyzwyczaic skore do mozniejszycg stezen, dopiero potem przerzucic sie na Zorac. Zorac tak samo - poczatkowo co 3-4 dni nawet i potem coraz czesciej.

Co do Juvitu -krople sa na glicerynie i baaaaaaaaaaaardzo nawilżają. Jesli chcesz, mozesz dodatkowo wcisnąc kapsułke Tokovitu (wit E) 200jm [albo 2x po 100lm] - wersja zimowa dla barzo suchej skory.

Co do ser/ serów ??? - stosujemy je kiedy chcemy, nie ma ograniczen wiekowych, ja akurat nigdy nie rpbiłam sobie serum domowego, jeedynie Juvit z wit E.

Wiem, ze serumz Pp nie jest polecane dla cer naczynkowych, poza tym - bez przeszkod. ie ma obaw przed stoswaniem takze koenzymu Q10 [ krzywdy nie zrobi
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 15:04   #13
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

mam kolejne pytania :/

a więc:1. czy kremy dla mężczyzn są bardziej skuteczne niż dla kobiet i czy dziewczyny mogą ich też używać jżeśli działają skuteczniej?
2. skoro można robić kuracje z retinaldehudami na młodych skórach, czy można też okresowo użyć na młodą skórę oczywiście kremu dla cery dojrzałej?
3Czy używianie jednorazowych próbek z koenzymem Q 10 np lub retinolem (dla cer dojrzałych)zrobi szkody w skórze?
4. czy używanie w młodym wieku np tych retinaldehydów i serów z wit c i innych nie spowoduje tego ,że skóra nie będzie reagowała w późniejszym wieku na kosmetyki?czytałam o przyzwyczajeniu cery do kremów ale nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi.
5, te kremiki z retinald. można na okolice oczu także?
6, eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac , retin A, atraderm :cały czas piszemy o działaniu przeciwzmarszczkowym , a jakie korzyści ten doroseal będzie miał dla mnie, jak zacznę jesienią kurację tym preparatem?
7kwasy aha są dobre dla cer przesuszonych ? bha dla tłustych z zaskórnikami?
8,jaki stopień ochrony przed UVA ma avene ultra high protection emulsiol 50+, i która emulsja Avene ma największą ochroną przed UVA???


Dzieuję za odpowiedzi ponownie!!!

Edytowane przez tinak
Czas edycji: 2006-06-27 o 16:04
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 15:07   #14
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

aha cery nie mam naczynkowej ,ale nie chcę traktować sie na początek diancealem , większym stężeniem, bo boje się ,że cera nie zareaguje kiedy faktycznie będę miała zmarszczki :/
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 08:40   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

Cytat:
Napisane przez tinak
mam kolejne pytania :/

a więc:1. czy kremy dla mężczyzn są bardziej skuteczne niż dla kobiet i czy dziewczyny mogą ich też używać jżeśli działają skuteczniej?
2. skoro można robić kuracje z retinaldehudami na młodych skórach, czy można też okresowo użyć na młodą skórę oczywiście kremu dla cery dojrzałej?
3Czy używianie jednorazowych próbek z koenzymem Q 10 np lub retinolem (dla cer dojrzałych)zrobi szkody w skórze?
4. czy używanie w młodym wieku np tych retinaldehydów i serów z wit c i innych nie spowoduje tego ,że skóra nie będzie reagowała w późniejszym wieku na kosmetyki?czytałam o przyzwyczajeniu cery do kremów ale nie znalazłam tam jednoznacznej odpowiedzi.
5, te kremiki z retinald. można na okolice oczu także?
6, eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac , retin A, atraderm :cały czas piszemy o działaniu przeciwzmarszczkowym , a jakie korzyści ten doroseal będzie miał dla mnie, jak zacznę jesienią kurację tym preparatem?
7kwasy aha są dobre dla cer przesuszonych ? bha dla tłustych z zaskórnikami?
8,jaki stopień ochrony przed UVA ma avene ultra high protection emulsiol 50+, i która emulsja Avene ma największą ochroną przed UVA???


Dzieuję za odpowiedzi ponownie!!!

Ad.1.
Kremy z podziałem na płec to chwyt marketingowy. Kiedys analizwałam skład kremu p/oczy mojego TZ-ta i moj, oba z tej samej filrmy. roznica byla taka ze jego "parfum" byl meski a moj damski, no i jakims cudem on mial tego kremu 20 ml a ja 15.
Poza tym - nie ma wiekszej roznicy.


Ad.2.

Mozna jesli jest taka potrzeba [zwiotczala, przeszuszona, zmeczona czy odwodniona skora]. Kremy zpodzialem na wiek to tez chwyt marketingowy - zauwaz, ze te skierowane na kobiety dojrzale sa zazwyczaj drozsze

Ad.3.

Nie, oczywiscie ze nie. Ale nie sadze zeby byly jakiekolwiek efekty.

Ad.4.
Nie ma mozliwosci aby skora "zapaimietał', ze juzkiedys taki krem byl stosowany i potem przestala na dany skladnik reagowac. Z retinoidami jest np tak: na poczatku stosowania skora moze byc podrazniona i moze sie łuszczyc [to normalne "objawy", ale i tak nie wszyscy w ten sposob reaguja, u mnie diacneal przeszedł "bezobjawowo"]. potem skora dostosowuje sie do danego skladnika i jest wszystko ładne. u niektorych osob luszczenie trwa kilka dni, tygodni, co wrazliwsze osopby łuszca sie nawet pol roku, dlatego w ich przypadku nie wskazana jest codzienna aplikacja kremy z retinaldehydem czy inna postacia wit A. Załózmy, zełuszczenie minelo i skora jest ju "dostosowana do nowej pielegnacji". Kuracja trwa jesien i zime, na wiosne i lato odstawiamy, wiedzac, ze powtorzymy caly zabieg na jesien. I niestety, jesienia zaczynamy od zera, tzn. nasza skora moze na nowo reagowac łuszczeniem i podraznieniem, a to dlatego, ze nie "zapapmietała" wczesniejszego kontaktu z danym skladnikiem, nie przyzwyczaiła sie. Podobnie z iinymi skladnikami, np kwasami, wit C.
Skora to nie jest dysk twardy w komputerze - NIE PRZYZWYCZAJA SIE. bez obaw mozesz jesienia cz6 zima, co rok, robic sobie kuracje retinaldehudem - profilaktycznie, przeciwzmarszczkowo. na razie nie zauwazysz roznicy, ale za 10 lat na pewno.

Ad.5.
Mozna - sama tak robiłam. i na powieki tez, ale pod oczy radze ostrozniej, np raz czy 2 w tygodniu. chyba ze skora nie reaguje podraznieniem, nie łusczy sie - musisz zdecydowac sama na ile mozesz sobie pozwolic ze swoja skora.
Ja pod oczami podrazniona bylam tylko raz, na twrazy wcale. Na to miekjscowe podraznienie zastosowalam kapsulke Tokovitu E, na noc, bezposrednio na skore - i po porblemie

Ad.6.

Diroseal wzmocnia naczynka. Poza tym sam retinaldehyd oczyszcza i domyka pory, usuwa grudki podskorne. To dzilanie szczegollnie widac stosujac Diacneal. Swietnie wygłądza nierownosci skory. A do tego wspomniana juz profilaktyka przeciwzmarszkowa. Dodoatkowo, pogrubia nieco naskorek, uszcelniajac tym samym naczynka i wzmacniajac funkcje obronne skory - przed czynnikami srodowiskowymi i rakze promieniami UV [oczywiscie nie zwlania nas to ze stosowania kremow z filtrami].

Ad.7.
Tak. Chociaz naczynkowcy takze sobie chwala BHA - za pogrubianie naskorka i uszczelnianie naczynek.

Ad.8.

Niestety nie znam dokładnego PPD filtrow avene, firma nie podaje ich na opakowaniu. Gdzies to czytalam, jak sie dogrzebie do tych infrmacji to wpisze. Chyab ze jakas inna Wizazanka pamieta.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 23:52   #16
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

przejrzalam wątek pobieznie, wiec jesli zadam to samo pytanie, to mnie kopnijcie
autorka watku zapytala m.in. o krem z kawiorem, ale chyba temat nie został rozwiniety.
bylam dzis na spotkaniu biznesowym (tak, niestety w niedziele pracowalam, buuu - i to az 4 godziny) i dostalam od kontrahenta oprocz innych rzeczy krem z kawiorem. Opakowanie jest bordowe ze złota nakretką, wiec sie domyslam, ze to dla dojrzalych cer, nazwa:ultimate luxury caviar cream 24-hour, marka: living dimension, vienna.
Moze Wy o czyms takim slyszalyscie. Mnie nazwa firmy jest obca.
Kremik chyba raczej mam podarowac mamie? pod filtr czy na noc? no i czy to cos dobrego czy kawior to tylko chwyt marketingowy?

edit: znalazlam ich w necie: http://www.diosapharm.com/diosa-eng/...d=28&Itemid=41
ten w sloiczku to ten krem, o ktorym pisze, a tych dwoch pozostalych mam probki
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 00:39   #17
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

Ciekawa jestem, co ten kawior miałby zdziałać zewnętrznie? pewnie tyle samo, co kolagen czy inna tam macica perłowa
Ech, kawior jest na topie - co drugi krem ma kawior albo obiecuję efekt botoksu. A nie, przepraszam, teraz zaczyna go wypierać efekt złotych nici:
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 08:39   #18
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

czyli nic wartego i mozna sobie pouzywac jako zwykły krem nawilżający?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 11:56   #19
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

Bez składu to ciężko powiedzieć, ale już po nazwie myślę, że to kolejne cuda-wianki Bez niego to myślę, że jako nawilżacz może się sprawdzi - jako przeciwzmarszczkowiec: nie sądze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-07, 12:38   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: !!!!!Takich pytań jeszcze nie było!!!!proszę o rady!!!!

jak dla mnie to chwyty reklamowe.właśnie penie coś takiego jak ten kolagen , który jak się okazuje ma za duże cząsteczki zeby wnikać wgłab skóy... w sumie też chętnie looknęłabym na skłąd , ale podchodzę sceptycznie do tych wynalazków.retinaldehydy , filtry ,kwasy, p-utleniacze, algi może związki złota... do tego przekonana jestem jeli chodzi o dziąłanie przeciwznmarszczkowe

a tinak to dobry plan, tylko pamiętaj o częstotliwości
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.