Kwas salicylowy BHA w kosmetykach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 16:52   #61
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Krem z BHA

Pytanie zadane,mam nadzieję,że długo na odpowiedz nie będę czekać .
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:14   #62
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Szukam zamiennika dla Pauli o dużej pojemności i niskiej cenie, bo Paulę pewnie nieprędko pewnie będe mogła zakupić.
Do tej pory znałam tylko żel
http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...0065cd85902091
50 ml 39 zł
ale jest jeszcze 180 ml za 90 zł
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info...39&item=4#menu

O tych preparatch było kilka wątków:
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info...39&item=4#menu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...25#post1649163

Nie patrzyłam na te preparaty, bo powszechnie było wiadomo, że cyt. za Sandija "krem ten zawiera kontrowersyjny składnik, który miał być zabroniony do stosowania w kosmetyce - Diethyl Phtalate i to na wysokim miejscu w składzie."

W esentii jest skład, przejrzałam go kilka razy i nie ma Diethyl Phtalate albo ja jestem ślepa:

Aqua, alcohol denat, aloe barbadensis, glycerin, hydroxyethylcellulose, salicylic acid, urea, chamomilla recutita, soluble collagen, alantoin, bisabolol, propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, ethoxydiglycol, sodium methylparaben, magnesium nitrate, methyl-CI-Isothi-azolinone, parfum, D-Limonene, citrol

Przeszukałam inne składniki i tez nie są szkodliwe.
PYtanie: czy skłąd w esentii jest zły, czy po prostu producent wycofał się ze starego składu i usunął ftalan?
Jeśli tak, to byłaby to cenowo/pojemnościwo dobra propozycja, choć zawiera alkohol.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:20   #63
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Smoku, parę miesięcy temu pisałam właśnie do esentii w sprawie składu tego żelu i przepisany na moją prośbę skład był taki sam, jak ten teraz na stronie, dlatego myślę, że raczej go jakoś unowocześnili, pozbawiając tego szkodliwego składnika (chyba że Pani przepisująca mi skład w mailu i Pani zamieszczająca go na stronie popełniła jakiś błąd, też tego nie można wykluczyć). Ja wstępnie zrezygnowałam z zakupu właśnie z powodu alkoholu, ale ciągle nad tym myślę - miałam ostatnio na próbę jakiś nawilżający żel YR właśnie z alkoholem i choć mnie nie nawilżał, to również nie podrażniał... Myślę, czy by nie spróbować zastąpić takim żelem Effaclaru.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:22   #64
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Cytat:
Napisane przez Smok
Przeszukałam inne składniki i tez nie są szkodliwe.
PYtanie: czy skłąd w esentii jest zły, czy po prostu producent wycofał się ze starego składu i usunął ftalan?
.
A mi się wydawało,że ten producent uzywa w swoich kosmetykach polyacrylamide bardzo wysoko w składzie . Teraz to juz mi się wszystko pomieszało.

W tym kremie jest ten składnik:
http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...53&p_pid=27254

I zwróćcie uwagę,że jest w nawiasie. Może ta firma stosuje ten składnik, ale nie we wszytskich produktach, albo pani nie przepisała w tamtym kremie tego co znajdowało się w nawiasie.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:33   #65
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

No, to teraz komu wierzyć. Gdzieś dziewczyny pisały, że wystosowały maila do biomedu w sprawie składu, ale nie wiem, czy dostały odpowiedź.
Najbardziej interesująco wygląda ten żel w wersji 180 ml za 90 zł.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 15:24   #66
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Cytat:
Napisane przez Paula07
A mi się wydawało,że ten producent uzywa w swoich kosmetykach polyacrylamide bardzo wysoko w składzie . Teraz to juz mi się wszystko pomieszało.
No właśnie, gdy przeszukiwałam wizaż pod kątem tego żelu z BHA to spotkałam się z opinią o poliakrylamidzie...chyba, bo to było jakies pół roku temu. W każdym bądź razie opinia o szkodliwości któregoś ze składników była tak często powtarzana, że odpuściłam.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 16:18   #67
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

nie straszcie mnie...
Ja przez kilka miesięcy używałam właśnie Viviean control therapy night cream (http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...53&p_pid=27254) i nie podejrzewałam, że może mieć w sobie coś szkodliwego...
Skład na esentii jest dziwny. Mój jest podobny, tylko nie zawiera tych składników podanych w esentii w nawiasach...
Mam jeszcze trochę tego kremu i chciałam go w najbliższym czasie wykończyć. Czy czegoś się powinnam bać? Co mam wpisać w wyszukiwarkę by sprawdzić co może mnie czekać?
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-15, 16:27   #68
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Cytat:
Napisane przez agnieska
No właśnie, gdy przeszukiwałam wizaż pod kątem tego żelu z BHA to spotkałam się z opinią o poliakrylamidzie...chyba, bo to było jakies pół roku temu. W każdym bądź razie opinia o szkodliwości któregoś ze składników była tak często powtarzana, że odpuściłam.

No, niestety to dość typowa sytuacja na wizazu - głuchy telefon, wszyscy powtarzają jakąś informację, do zdarcia, aż się okazuje, że totalnie została przekręcona. Ja ten żel Viviean znałam z BU, tam Justy napisała o tych ftalanach. Skąd się wziął ten poliakrylamid w kontekście tego żelu, to nie wiem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:16   #69
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Cytat:
Napisane przez Smok
No, niestety to dość typowa sytuacja na wizazu - głuchy telefon, wszyscy powtarzają jakąś informację, do zdarcia, aż się okazuje, że totalnie została przekręcona. Ja ten żel Viviean znałam z BU, tam Justy napisała o tych ftalanach. Skąd się wziął ten poliakrylamid w kontekście tego żelu, to nie wiem.
Ja też pamiętam z BU, że chodziło o ftalany - reszta to pewnie efekt głuchego telefonu...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 00:42   #70
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Viviean, CONTROL THERAPY EXFOLIANT GEL BHA 2%

Ja swoją wiedzę nt. tego składnika czerpałam na przykład stąd: http://www.plastech.pl/slownik.php?op=showitem&id=41
Jeżeli już go nie ma w tych kwasach, a jest np. w tym kremie, do którego link załączyła Paula, to może rzeczywiście zmienili skład. To wtedy można pomyśleć, jak komuś alkohol nie przeszkadza
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:20   #71
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

temat wałkowany bez przerwy ale na coś jednak trzeba się zdecydować

chciałabym jesienią wprowadzić do pielęgnacji coś co zajmie się skuteczniej moją trudną cerą..
największy wróg to zaskórniki, bardzo rozszerzone pory, do tego drobne krostki (raz mniej raz więcej) - ogólnie twarz jest pełna nierówności, grudek itp.
jednoczesnie cera jest wrażliwa i naczynkowa (zwłaszcza przy nosku stałe zaczerwienienie)

obecnie używam:
- Acne derm - od maja - działa kojąco na buzię, trochę zalecza krostki, rozjasnia przebarwienia ale nie zlikwidował zaskórników
- na dzień filtry- obecnie Anthelios DP i Aqua-lait, zastanawiam się nad kupnem jakiejś lekkiej Avene
- skrobia z mazideł
- lekkie nawilżacze - ale nie znalazłam idealnego - żel na naczynka FLos lek, obecnie hydro-żel Olay
- czasem serum z witaminą C własnej roboty - ale ostatnio mniej
- maseczka aspirynowa (bardzo lubię)

no i teraz chciałabym dorzucić coś do AD, zastanawiam się nad:
- kwasy Pauli (to nr 1 , ale tylko jesli uda się zorganizować zakupy
- PHA 10-12% Neostraty - krem albo emulsja do ciała
- Diacneal - ma świetne opinie i używany rzadziej bywa tolerowany przez naczynka
- Diroseal - boję się że może zapychać

i co na to eksperci?
niestety większości preparatów nie mam możliwości wcześniej wypróbować, są drogie więc musze dobrze przemyśleć zakupy

a jeszcze: Ystheal i Effaclar już miałam i nie byłam zadowolona
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 15:08   #72
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

no właśnie, nie wiadomo, jak będzie z tym zamówieniem Pauli. ja używam lotionu 2% BHA i jestem bardzo zadowolona. problem rozszerzonych porów praktycznie nie istnieje. zaskórników tylko trochę mniej, ale tak zupełnie to chyba nic ich nie zlikwiduje. naczynek nie podrażnia.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:44   #73
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

dziękuję justa

wątek o zamówieniu Pauli zamierzam reaktywować..ale to tak pod koniec sierpnia chyba - gdy już zapach lata będzie uciekał
wtedy się okaże czy i kiedy odbędą się te zakupy..chciałabym tak w połowie września ale musiałby się zdarzyć mały cud pewnie

jeśli nie uda się tak szybko zamówić to chyba wypróbuję kwasy PHA (ktoś je tu szalenie zachwalał, zwłaszcza dla naczynek fajne) albo Diacneal (zwłaszcza że mam gdzieś jakąś zachomikowaną próbeczkę )

ale jeśli kiepsko kombinuję to proszę mnie sprowadzić na właściwą scieżkę
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 19:49   #74
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

dobrze kombinujesz, jeśli chodzi o złuszczanie cery naczynkowej

a co do zakupów u Pauli, to już dziś należałoby wznowić sprawę - np. dać 2 tygodnie na zebranie listy chętnych, następnie tydzień na wpłacenie pieniędzy, nie wiadomo ile na przesyłkę z Holandii do Polski i jeszcze kilka dni na rozesłanie przesyłek po Polsce. czyli chyba najmniej z miesiąc wyjdzie... ale warunkiem jest, aby ktoś posiadał kartę kredytową, a chyba nie ma wśród nas takiej osoby.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 20:40   #75
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: BHA, PHA a może Diacneal do cery mieszanej i naczynkowej?

Szkoda, że te kwasy Pauli tak trudno zdobyć, też bym sie chętnie na nie pisała, chyba sobie zrobię sama tonik z kwasem salicylowym i glikolem propylenowym, ciekawe czy zadziała tak samo No chyba, że znajdzie sie ktoś z kartą kredytową
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:00   #76
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Kwasy BHA

Witam serdecznie,
mam prośbe czy znacie moze jakies dobre kremy do twarzy z kwasami BHA na niedoskonałości cery?
Kiedys uzywałam kremów z kwasami AHA ale ze wzgledu na wrażliwą cere i pekajajace naczynka wolałabym przenieśc sie na kwasy BHA. Czy macie moze jakies doswiadczenia w ich stosowaniu?
Czy niweluja w jakimś stopniu zaskórniki i rozszerzone pory? bo w sumie z tym mam najwiekszy problem, wiem ze w wiekszym znaczeniu to problem hormonalny bo z takim sie tez borykam.
Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za porady.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:07   #77
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Krem z kwasami BHA,pomóżcie!!

kwasy Bha przenikaja przez łój , tłuszcz i mają wpływ na zaskórniki czy grudki , oczywiscie dłuzej je się uzywa niz kwaśów AHA. np Effaclar K ma pochodną bha - lha.jesli zas masz rozszerzone pory genetycznie to całkowicei nie da isę ich zamknać , ale zawsze mozna probowac domykać
jesli masz hormonalny problem to moze pig go ustabilizuja. przy zaskórnikach pomocne są nadtlenek benzoilu czy kwas azelainowy. swietny jest Acne derm albo drozszy skonorem. mozesz zrobic sobie domowo maseczke z kawasmi BHA - 3 asityny bajera rozpusc w wodzie, dodaj naturalnej\go jogurtu .
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 18:22   #78
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Krem z kwasami BHA,pomóżcie!!

Dziekuje bardzo za odpowiedz
Obecnie biore wlasnie pigułki, ktore bardzo poogly na cere bo ne wyskakuje mi juz nc tylko jeszcze pozostał problem zaskornikow i porow. Uzywam obecnie brevoxylu ale chcialabym go zmienic bo juz zbyt dlugo cyba stosuje. A czy z neostraty moglaby cos Pani polecic bo slyszalam ze ta firma ma chyba spory wybór kremów z kwasami BHA czy jeszcze moze cos innego.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 19:12   #79
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kwasy BHA

BHA to np Effaclar K
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 19:56   #80
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Krem z kwasami BHA,pomóżcie!!

http://www.bio-med.pl/neostratadetal.html Neostrata zarówno BHA (kwas salicylowy) jak i PHA (wynalazek Neostraty)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:45   #81
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kwasy BHA

Nie do końca, Effaclar K to LHA, coś podobnego do BHA (można powiedzieć, że to samo działanie).
Obecnie dzięki istnieniu internetowego sklepu mazidla.com można sobie samodzielnie ukręcić tonik 2% BHA, zamiast wydawać 80 zł na tonik Pauli, dostępny i tak tylko przesyłką z USA.
Cytat:
Czy niweluja w jakimś stopniu zaskórniki i rozszerzone pory? bo w sumie z tym mam najwiekszy problem, wiem ze w wiekszym znaczeniu to problem hormonalny bo z takim sie tez borykam.
Tak, na tym polega działanie kwasów - przez złuszczanie, oczyszczanie, odnawianie naskórka, zwężanie porów.
Kwasy BHA polecane są właśnie osobom z cerą naczynkową - nie wpływają na nie negatywnie.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:13   #82
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Kwasy BHA

Nurtuje mnie wlasnie, czy na pewno tonik z mazidel bedzie dzialal jak liquid od Pauli, bo kusi mnie wyprobowanie Pauli
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:42   #83
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Kwasy BHA

No wlasnei tak przegladam preparaty z kwasami BHA ale w sumie nie wiele ich jest a nawet bardzo mało na polskim rynku hmmm. Effaclar k mialam ale jak dla mni to byl za delikatny chyba.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 22:10   #84
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Nurtuje mnie wlasnie, czy na pewno tonik z mazidel bedzie dzialal jak liquid od Pauli, bo kusi mnie wyprobowanie Pauli
To jest na pewno to samo - chodzi o 2% BHA, pod tym względem działanie będzie takie samo.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 07:49   #85
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Kwasy BHA

Znalazłam w necie jeszcze taki kremik firmy VIVIEAN Control therapy exfoliant gel BHA 2% ktory zainteresowal mnie, ale po przeczytaniu kilku postów na wizazu wyczytalam ze posiada jakis kontrowryjny kladnik. hmmm a juz myslalam ze sie na niego skusze...
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 08:17   #86
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kwasy BHA

Też jakiś czas temu o tym myślałam, ale z tych samych powodów dałam sobie spokój.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 08:38   #87
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Kwasy BHA

Znalazłam jeszcze cos takiego NeoStrata; Płyn oczyszczający 2% BHA. Na stronce http://www.bio-med.pl/bha.html opisany jest ten specyfik. Tylko on zawiera tez inne kwasy. Nie wiem czy nie beda one szkodliwe na naczynka hmmm?
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 08:47   #88
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Kwasy BHA

i jeszcze cos takiego NeoStrata Żel przeciwtrądzikowy 2% BHA.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 09:09   #89
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez monia84 Pokaż wiadomość
Znalazłam w necie jeszcze taki kremik firmy VIVIEAN Control therapy exfoliant gel BHA 2% ktory zainteresowal mnie, ale po przeczytaniu kilku postów na wizazu wyczytalam ze posiada jakis kontrowryjny kladnik. hmmm a juz myslalam ze sie na niego skusze...
Tylko że ostatnio ktoś cytował skład tego żelu, i tego składnika - czyli diethyl phtalate - tam nie ma. Być może zmieniono skład, więc chyba warto spróbować
A ten żel Neostraty jest do stosowania punktowego, nie nadaje się do posmarowania całej twarzy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 09:26   #90
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Dot.: Kwasy BHA

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Tylko że ostatnio ktoś cytował skład tego żelu, i tego składnika - czyli diethyl phtalate - tam nie ma. Być może zmieniono skład, więc chyba warto spróbować
A ten żel Neostraty jest do stosowania punktowego, nie nadaje się do posmarowania całej twarzy.
No własnie w jdnych skladach jest w innych go nie ma. Podobno tylo w nawasie byl napisany. hmmm musz jeszcze to przesldzi bo bylabym sklonna sie na niego skusic i wyprobowac...
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 09:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.