Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-02, 18:09   #91
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: torbiel na jajniku....

Bywa, że nie należy się bardzo spieszyć z operowaniem torbieli.
Często jest to tylko przetrwały pęcherzyk Graffa, który urośnie większy i pęknie później niż zazwyczaj. Już nie raz zdarzyło się, że znikała torbiel u pacjentki kierowanej do szpitala. Ale nie można czekać zbyt długo, tyle tylko, ile zleci doktor.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:49   #92
LaLunka
Przyczajenie
 
Avatar LaLunka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Hej dziewczyny, zauważyłyście, że wszystkie prawie mamy torbiele po odstawieniu tabletek? Ja brałam 4 lata i w końcu chciałam z tym skończyc, przez dwa cykle miałam miesiączkę a później tylko plamienie. Poszłam do ginekologa i powiedział mi, że muszę dalej brac hormony albo zajśc w ciążę to wtedy się cykl ureguluje, na razie nie chcę miec dzieci, więc nie mam wyjścia muszę się dalej truc jakimiś plasterkami Evra. Ale może przynajmniej torbiel zniknie, gdybym wiedziała, że tak będzie nigdy nie tknęła bym tabletek.
LaLunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 21:55   #93
niezalezna25
Raczkowanie
 
Avatar niezalezna25
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Brzesko
Wiadomości: 77
GG do niezalezna25
torbiel

W czasie badanie USG pochwy ginekolog wykrył u mnie torbiel,który powstał po 3 miesiącach zażywania tabletek novyniette.Lekarz zmienił je na regulon.Po 4 miesięcznym stosowaniu torbiel zmniejszył się,ale odstawiłam tabletki, chciałabym zajść w ciążę.Czy w tym stanie jest to możliwe, bez powikłań?Czy można się pozbyć tego "czegoś"bez kolejnych hormonów?Obawiam się,że kolejne tabletki wywołaja następne skutki uboczne.
niezalezna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 22:32   #94
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: torbiel

Jeśli torbiel jest na jajniku,to można usunąć ją laparoskopowo.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:58   #95
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
czy dobrze robi?

Witam
Opisywalam juz po czesci moja sytuacje ale teraz juz wszystko zbiore razem
od jakiegos czasu cos mnie bolalo po prawej stronie, lekko napuchlo. Poszlam do lekarza ogolnego, skierowal mnie na usg bo bylo podejrzenie ze to moze wyrostek ale sie okazalo ze mam torbiel na jajniku. Poszlam do ginekologa z tymi wynikami i ona mowi ze pecherzyk Grafa mi nie pekl i na dodatek zlapalam zapalenie i to wszystko razem sie przyczynilo do tego ze mam torbiel na jajniku. Przepisala mi pare lekarstw i podobno da sie to rozgonic antybiotykami i ta torbiel ma sama peknac. Zdziwilam sie bo wszedzie pisze o tym zeby lepiej nie pekla
Z tego co wiem to jest to dobra ginekolog i sie podobno zna na tym co robi wiec mysle ze chyba sie nie myli w tej sprawie
co o tym myslicie?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 22:54   #96
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy dobrze robi?

Torbiel nie ma pęknąć ,tylko się wchłonąć .Być może tak powiedziała twoja lekarka Jeśli jest to przetrwały pęcherzyk Graffa to tak właśnie powinno się stać .
Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 00:14   #97
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: czy dobrze robi?

dokładniew przypadku torbieli o małych rozmiarach tak najczęściej sie dziejebyłam w takiej samej sytuacji i po tym jak zaczęłam brac tabletki anty torbiel zniknęła tzn. wchłonęła się
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 17:00   #98
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Unhappy pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

Zaczynam brac tabletki antykoncepcyjne, ale nie wiem kiedy je przyjać. otoż od dłuższego czasu nie miałam okresu, lekarka powiedziała ze to torbiel jajnika i przepisała mi progesteron. po ok. 5 dniach miałam dostac miesiączke i wtedy zacząć brac pigułki. wczoraj cos sie zaczeło, ale dla mnie nie przypomina mi to okresu tylko takie plamienie...ani mnie brzuch nie boli ani nic, tylko od czasu do czasu plamienie, bardzo skąpe. i moje pytanie: czy powinnam przyjąc juz pierwszą tabletkę anty. czy poczekac az okres sie "rozkręci"? bo nie wiem czy to plamienie mam potroktowac jako początek miesiączki czy jeszcze poczekac? prosze o pilna odpowiedz....
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:32   #99
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

przyjmij juz.. jak wczesniej nawet przyjmiesz nic sie nie stanie gorzej jak przyjmiesz pozniej... wtedy antykoncepcja moze nie byc zachowana.. jak juz jest plamienie to wez pigulke
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 18:25   #100
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

Pierwszą tabletke przyjmuje się w pierwszy dzień miesiączki i jeżeli od dłuzszego czasu jej nie miałaś a teraz po progestronie coś wystapiło choć skąpe to myślę ,ze powinnaś przyjac te tabletke .

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 19:00   #101
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

Dzięki za odpowiedź tak tez zrobie, wezme dzisiaj... moze jeszcze ktos sie wypowie?
ps. mam jeszcze jedno pytanko (moze glupie) ale czy lepiej brac tabletke anty. po posiłku czy mozna na pusty żolądek...?
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 19:13   #102
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

jak sie chce ja biore wieczorem z tego co wiem wieczorem lepioej przespac okres kiedy tabletki wzmagaja apetyt zeby nie przytyc hehe.. przed posilkiem szybciej i lepiej sie wchlaniaja jakie kolwiek tabletki ale niszcza watrobe a po posilku dluzej sie wchlanaiaj ale mniejsza szkodliwosc dla watroby jak wolisz
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 19:56   #103
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: pytanie-prosze o pilną odpowiedz:)

Dzięki. ja tez słyszałam ze lepiej na noc, dlatego wezme dzisiaj przed pojsciem spać. pozdrawiam
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 21:23   #104
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

Zwracam sie do któregoś z lekarzy wiem ze musze z tym isc do lekarza ale najpierw chcialabym sie upewnic czy mam powod do obaw czy tez nie. Wiec moze zaczne od pocztaku mam stwierdzone pcos jednakze zmiany tylko na jenym jajniku w tej chwili nie pamietam ze stresu na ktorym ale chyba na lewym i dzis podczas prysznica odkrylam ze mam bardzo wypukly lewy jajnik czuc go az przez skore jest dosc twardy czasem lekko mnie ta m kluje ale bardzo slabo i sporadycznie a dzis sie tego wystraszylam to zgrubienie dochodzi az do podbrzusza, dodam ze nie naleze do osob szczuplych mimo iz z tym walcze ale ten zespol i zazywane leki mi w tym nie pomagaja, aktualnie biore tylko duphaston od 16 do 25 dc 2x1 we wtorek zazylam ostatnia tabletke, dzis jestem w 27 dc moje cykle sa 29 dniowe wiec w niedziele powinnam dostac okres i moje pytanie jest takie czy to moze byc cysta, torbiel, czy zwykle powiekszenie jajnika czy tez moze cos innego ja wiem ze nikt mi nie postawi diagnozy przez internet staralam sie to dosc dokaldnie opsiac zeby wiedziec jak pilnie powinnam udac sie do ginekologa podejrzewam ze najwczesniej jak mi sie to uda to w przyszlym tygodniu aha taka mala uwaga staramy sie o dziecko ale w zeszlym miesiacu beta pokazala 0,54 na 4 dni przed okresem tak wiec ciaza raczekj odpada a w tym cyklu stosunek byl dopiero w 22 dc. Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 21:38   #105
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

Ta wypukłośc i twardy jajnik mnie niepokoi,przy torbielach raczej nie spotkałam się z czymś takim .Nie chcę cie niepokoić,ale z twardym brzuchem,podbrzuszem należy iść jak najszybciej do lekarza,a w tym wypadku nawet na pogotowie .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 21:43   #106
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

brzuch ogolnie jest normalbny w dotyku to tylko jajnik i lekko wchodzaca twardosc i wypuklosc w okolicy pod pepkiem w podbrzuszu juz sama nie wiem co myslec pogotowie odpada pojde do ginekologa ale jeszcze nie wiem keidy znajde czas najpierw chcialabym uslyszec danie lekarza lub kogos kto mial moze cos pdoobnego ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 22:02   #107
luizinha
Rozeznanie
 
Avatar luizinha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 526
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

czy czulas to kiedys wczesniej i czy to czsami mija? np jednego dnia czujesz a za dwa dni nie?? poniewaz bardzo czesto w ten sposob *twardnieje* jelito cienkie u nie ktorych osob, szczegolnie jesli ma sie np zaparcia... to raczej malo radopodobne zeby jajnik byl tak duzy. mam nadzieje ze to jelito
luizinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 22:06   #108
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

wiesz znam troche swoja budowe i wiem gdzie mam janik a gdzie jelito i wierz mi to nie jelito pozatym zaprcia nie mam bo tez wiem czym sie charakteryzuje ja wiem ze to jajnik poprostu tej rzeczy jestem pewna.

jesli chodzi o klucie to ono raz jest raz go nie ma a taki twardy jajnik mam po raz pierwszy nigdy wczesniej tego nie zauwazylam wyczulam to dzis podczas prysznica jak mylam brzuch po poczulam normalnie dlonia to i boli jak naciskam
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 00:20   #109
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

Witaj serdecznie,
wiesz nie chce Cie straszyc ale to chyba torbiel. Ja mam to samo najpierw pojawilo sie lekkie zgrubienie, takie niby napuchniete, czasem mnie tam w srodku cos bolalo i okazalo sie ze mam torbiel i to dosyc duza na szczescie jestem pod opieka dobrej lekarki i juz mi sie ta torbiel troche zmniejszyla
wiec nie zwlekaj z wizyta u lekarza

pozdr. i trzymam kciuki
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 09:01   #110
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: dziwne zgrubienie w okolicy lewego jajnika-pyt do lekarza

dziekuje za rade kurcze chcialabym by jakis lekarz wypowiedzial sie w tej kwestii okazalo sie ze lekarz moze mnie zbadac pod koniec przyszlego tygodnia a ja nie wiem co to moze byc co do torbieli moja siostra je miala wiem o nich dosc duzo i wiem ze one bola a mnie boli tylko jk tam bardzo silnie nacisne a czasem tylko leciutko kluje
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 15:31   #111
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Unhappy torbiel na jajniku

mam 21 lat i wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku, który jest powiększony i podobno zebrało sie tam coś galaretowatego. Bolał mnie czasem, mam tą torbiel już gdzieś od 6 lat, ale dopiero teraz sie to wydało. Ide na konsultacje z tym do ginekologa ale mam pytanko. Czy to może u mnie w przyszłości spowodować problemy z zajściem w ciąże?zawsze bardzo pragnęłam mieć dzieci a teraz sie boje....odpiszcie
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 16:42   #112
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: torbiel na jajniku

Tak może to spowodować kłopoty,jednak jeśli będziesz to leczyła na pewno nie będzie problemu.
Torbiele powstają gdy pęcherzyki nie pękają a jak pęcherzyk nie pęknie to nie ma jajeczka.
Jednak można to leczyć
więc nie zamartwiaj sie na zapas
Trzymam kciuki,na pewno wszystko będzie ok
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 18:24   #113
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: torbiel na jajniku

Witam
ja miałam 2 razy usuwane torbiele na jajnikach pierwszy jak miałm tez 21 lat obecnie biore cały czas antykoncepcje aby hamowac owulacje jak nie planuje ciąży.Natomiast zawsze istnieje chocby małe ryzyko ,że moga wystapić u nas osób ,które miały torbiele problemy takie z ciazą tak mi powiedził lekarz.Ale póki co trzeba byc dobrej mysli i pozytywnie mysleć

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:23   #114
kaniusia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
GG do kaniusia18
Dot.: Torbiel jajnika :-(

witajcie towarzyszki kobiety,
od ponad tygodnia mam torbiel jajnika.w ciągu pierwszych pięciu dni torbiel rozrastała się regularnie o 1cm.szóstego dnia ginekolog zalecił mi gravistat 125.biorę go i od tamtej pory ustały bóle.jednak mój problem jest taki, iż byłam u 5(!) ginekologów i każdy ma inne zdanie na mój temat.posłuchałam tego, ktory wydawał mi się najbardziej wiarygodny.mam kilka ważnych pytań:
1)na czym dokładnie polega laparoskopia?
2)wiem że torbiel może się wchłonąć lub pęknąć-jak objawia się pęknięcie?czy boli?czy krwawi?czy nie dojdzie do zapalenia otrzewnej?
3)kiedy będe mogła znów zacząć współżycie?dopiero gdy sie jej pozbęde?
kaniusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 21:42   #115
sylvia7
Raczkowanie
 
Avatar sylvia7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 67
Dot.: Torbiel jajnika :-(

ja mam torbiele dwa :/ jeden 17 mm, a drugi 27mm. Od 30mm trzeba cos z nimi robic bo moga byc grozne. U mnie objawialo sie to duzymi krawieniami i ostrymi bolami brzucha w czasie miesiaczki ( w tym takze wysoka temp. i mdlosci) wykryto je u mnie jak mialam jakies 14-15 lat. Od tamtej pory sie nie badalam. Na te dziadostwo bierze sie hormony, albo w przypadkach tragicznych wycina sie je, nawet z jajnikiem. Mojej mamy kolezanka miala wyciete 2 jajniki, czyli nie mogla miec dzieci. Torbiel urusl jej w ciagu 2-3 tyg. do rozmiarow glowki dziecka. Jezeli bedziecie dbac o siebie i chodzic regularnie do ginekologa to mysle ze nie dojdzie do takich sytuacji.
sylvia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 22:24   #116
asiagold2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 35
Dot.: torbiel na jajniku

witam ja tez mam problemy z torbielem ,kiedys mialam ale sam znikł,urodziłam dziecko i przez jakiś czas był spokój, teraz znowu mi się zrobił i nawet antykoncepcja nie pomaga. Lekarz powiedzial ze trzeba będzie usunąć chirurgicznie.Moze ktos mi napisze na czym polega usuwanie torbieli, bo nie wiem czego mam sie spodziewac --- wyobrazam sobie najgorsze..
asiagold2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 22:42   #117
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: torbiel na jajniku

Torbiel na jajniku można usunąć laparoskopowo.Jest to metoda mniej inwazyjna niż tradycyjne cięcie ooperacyjne i szybciej przebiega rekonwalescencja.Nawet w trzy dni po zabiegu pacjentka może być wypisana do domu
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:52   #118
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: torbiel na jajniku

Jeżeli byś tozaniedbała to tak jest takie prawdopodobieństwo natomaist myślę .że szybko pójdziesz do lekarza i coś z tym zrobi Tobie.Nistety torbiele to częsta dolegliwośc kobiet ale dzisiejsza medycyna z tym umie walczyć
ja tez się z tym uporałam także głowa do góry

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 10:52   #119
misia2v
Raczkowanie
 
Avatar misia2v
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: O-c :)
Wiadomości: 238
Dot.: torbiel na jajniku

Hejka nie przjmuj się wszystko bedzie ok u mojej koleżanki ok 6 miesięcy temu wykryto torbiel na jajniku i w te ferie miała operacje i wszystko poszło ok a jest od ciebie o parę lat młodsza Co prawda wiązało się to z tym że lekarze mieli oczywiście wątpliwości czy to nie jest rak ale naszczeście wszystko jest dobrze Pozdrawiam
__________________
( `v¨`)
`-.¸.-` KOCHAM



misia2v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:34   #120
milkshake
Raczkowanie
 
Avatar milkshake
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 80
Dot.: Torbiel jajnika :-(

nie wiem czy ktoś jeszcze zagląda na ten wątek, ale stwierdziłam,że jako BYŁA posiadaczka torbiela (wiem ze to troche glupio brzmi) moglabym sie co nie co wypowiedziec.

mam 16 lat. torbiela wykryto u mnie rok temu, w wieku 15(!!!!!) lat i zupelnie wpadlam w panike. w tym wieku torbiel?? zaczelo się od charakterystycznego klucia w prawym boku. bolalo caly czas; jak robilam siusiu, siedzialam, lezalam.. nie moglam wprost wytrzymac z bolu i zara dzien przed swietami wielkanocnymi pojechalam na USG. doktor nie powiedzial mi dokladnie, ze jest to torbiel ale na zdjeciu zauwazyl zmiany przy jajniku..
pojechalam do ginekolog no i okazalo się..
pozniej pojechalam do poznania i tam zrobili mi wszystkie badania (3 razy pobierana krew ) i okazalo się ze mialam za malo jakiegos hormonu.. lekarz powiedzial ze to sie dosc czesto zadaza w wieku dojrzewania. bralam przez miesiac czopki i 3 miesiace tabletki hormonalne (wybczcie nie pamietam nazwy, ale cos na H..Harmonie? nie wiem ) i po 3 miesiacach okazalo się że pękł

ps; aha torbiel mial 4 cm srednicy;/
__________________
"I'll be your SUPER STAR!"

milkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.