Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-20, 23:23   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Post

Mowa nienawiści - victim blaming, homofobia.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-20 o 23:28
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 23:33   #2
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak jak rozumie to Rada Europy:

"wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia".

Sprzecznosci tej definicji z wolnoscia slowa nie widze.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 07:18   #3
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja rozumiem to tak: wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda innego człowieka i intencja zaszkodzenia innemu człowiekowi oraz celowe wywołanie złych emocji wobec poszczególnych ludzi, grup społecznych, religii, orientacji seksualnej i narodowości poprzez rozpowszechnianie szkodliwych stereotypów i pomówień.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 07:48   #4
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Teraz to każdy domorosły geniusz z dostępem do internetu uważa się za publicystę, któremu ktoś chce odebrać 'wolność słowa' jak tylko pojawiają się apele o powściągnięcie emocji i języka. Zwykle takim ludziom wydaje się, że wolność słowa to wolność gadania czego tylko się chce, łącznie z bluzgami, kłamstwami i pomówieniami. Wychodzi brak edukacji i zwykłej kultury osobistej. Wychodzi brak wychowania.

A rozumiem to tak jak cytuje patiasym.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 08:01   #5
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Doprecyzowując, mowa nienawiści dotyczy zawsze (w moim odczuciu) grup społecznych ze względu na pochodzenie, wygląd, wiek, wyznawane wartości, etc. Pełne nienawiści i pogardy słowa kierowane wyłącznie do jednej osoby spowodowane osobistą urazą są godne potępienia, ale nie są mową nienawiści w ścisłym znaczeniu, bo nie mają potencjału rozszerzania swojego zasięgu na innych ludzi.

Wolność słowa nie oznacza oczywiście że można mówić wszystko. Już od bardzo dawna kodeks cywilny reguluje pojęcie naruszenia dóbr osobistych, które jednak nie rozciągało się na całe społeczności. Stąd wynikła potrzeba zdefiniowania mowy nienawiści (tak to rozumiem).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 08:18   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86398415]Teraz to każdy domorosły geniusz z dostępem do internetu uważa się za publicystę, któremu ktoś chce odebrać 'wolność słowa' jak tylko pojawiają się apele o powściągnięcie emocji i języka. Zwykle takim ludziom wydaje się, że wolność słowa to wolność gadania czego tylko się chce, łącznie z bluzgami, kłamstwami i pomówieniami. Wychodzi brak edukacji i zwykłej kultury osobistej. Wychodzi brak wychowania.

A rozumiem to tak jak cytuje patiasym.[/QUOTE]
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 09:18   #7
Kofeinka13
Przyczajenie
 
Avatar Kofeinka13
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 15
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja rozumiem to tak: wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywda innego człowieka i intencja zaszkodzenia innemu człowiekowi oraz celowe wywołanie złych emocji wobec poszczególnych ludzi, grup społecznych, religii, orientacji seksualnej i narodowości poprzez rozpowszechnianie szkodliwych stereotypów i pomówień.



Wolność słowa to bardzo wygodna wymówka dla usprawiedliwiania takich zachowań.

Można mieć różne poglądy i nie jest problemem komunikowanie ich w sposób neutralny, nie piętnujący nikogo i to gwarantuje wolność słowa, a nie możliwość bezkarnego obrażania innych ludzi, nakłaniania do nienawiści.
Kofeinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 10:31   #8
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-21 o 10:33
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 11:08   #9
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ludwik Dorn będąc marszałkiem sejmu powiedział: "pokaż lekarzu, co masz w garażu". Mowa nienawiści w sensie definicji to słowna wrogość i dyskryminacja z pozycji siły wobec słabszych, mniejszości, osób nie mogących odpowiedzieć na równym poziomie, więc nie do końca jestem przekonana czy akurat pasuje do tego zdania to określenie. Oczywiście na forum powinno się wystrzegać krytyki przekraczającej granice, ale nie powinno się zabraniać negatywnych opinii w ogóle. Jeżeli konkretna osoba daje się poznać ze złej strony, to można (rzecz jasna nie używając języka agresji i słów typu "konowały" czy "szuje") wyrazić opinię, np. "moim zdaniem większość lekarzy źle leczy". Ja na wątku o aktualnych wydarzeniach wyraziłam opinię o pewnej osobie, że manipuluje faktami. Możesz się nie zgodzić, ale stwierdzenia typu "mijasz się z prawdą" lub "manipulujesz faktami" uważam za dopuszczalną polemikę - jeżeli oczywiście potrafi się tego dowieść.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 11:51   #10
Kofeinka13
Przyczajenie
 
Avatar Kofeinka13
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 15
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak dla mnie zbyt duża generalizacja to objaw pewnego ograniczenia w myśleniu zresztą to są wypowiedzi nie wnoszą żadnej wartości merytorycznej. Ani niczego konkretnego nie mówią, ani nikogo konkretnego nie obrażają, ot takie bezsensowne gadanie dla gadania.


Jeśli chodzi o krytykę osób publicznych i w ogóle krytykę, to jeśli jest konstruktywna i na poziomie to nie ma z tym żadnego problemu. Natomiast jakakolwiek agresja słowna obojętnie wobec kogo jest zła.
Kofeinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 12:40   #11
NazrecSieWyspacSie
Raczkowanie
 
Avatar NazrecSieWyspacSie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: trujmiajsto
Wiadomości: 71
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Jak to bywa przy wszelakich kwestiach etycznych, trudno wyznaczyć konkretne granice, które by mówiły, w którym momencie jakieś zachowanie zaczyna być niedopuszczalne.
W tym kraju nie ma bana na posiadanie klawiatur przed osoby chamskie, więc o tym, jaka "wolnośc słowa" jest dopuszczalna w danym miejscu w internecie decyduje poniekąd "gospodarz", czyli moderator/admin czy jak mu tam. Tak samo, jak ja decyduję, co w moim domu będzie tolerowane i np. gościom polecam ściągać buty, a jak im to nie odpowiada, bo naursza to ich wolność, to niech sobie idą gdzie indziej.
Prawo do wygłaszania opinii a kultura osobista to niestety dwie różne kwestie. Wiadomo, nie każdy umie zachować umiar i powściągać swoje emocje.
No i niestety nie wszystkie opinie są wartościowe, bo człowiek ma ograniczone zdolności poznawcze, więc to naturalne, że mózg ułatwia sobie robotę i tworzy pewne stereotypy albo uproszczenia, aby uniknąć nadmiaru informacji.

Warto oszacować, gdzie się zaczyna i kończy nasza osobista strefa wpływów, żeby hejterstwo z jednej strony jakoś ograniczać, ale nie truć sobie życia walką z wiatrakami. Hejterzy zawsze byli i będą, ale warto mieć do nich odpowiedni dystans i zrozumieć, że to są czesto ludzie z problemami.
Niektórzy sobie ulewają w internetach, bo gniecie ich frustracja, z którą nie mogą sobie widać poradzić, ale zauważyłam, że tacy internetowi mądrale przeważnie nie przebywają na portalach, gdzie większość ludzi jest kulturalnych i nie daje im pożywki. Np. nigdy nie widziałam, żeby na fanpejdżu "1 z 10" ktoś wyśmiał wygląd jakiegoś uczestnika, a na jakimś młodzieżowym forum pewnie na tym uczestniku nie zostawiliby suchej nitki.
Fanpejdże o charakterze politycznym albo inne wykopy przyciągają takich właśnie sfrustrowanych ludzi (jak wiadomo, w tym kraju ekspertem w sprawach polityki jest niemal każdy), ale jak dla mnie - proszę bardzo, swój do swego ciągnie i niech sobie tam "dyskutują" i kłębią się w swoich siedliskach przegrywów.
Osobiście próbuję się odcinać od tego typu klimatów i staram się nie odwiedzać toksycznych stron, a wszystkich znajomych głoszących jakieś polityczne mądrości usuwam z obserwowanych i mam lżejszą głowę.
Warto jednak wykorzeniać takie jednostki z miejsc, które z założenia mają być względnie kulturalne, ale niestety nie zawsze jest to takie łatwe i zawsze trochę hejtu się wlewa tam, gdzie być go nie powinno.
Na Wizażu bywa różnie, ale niestety dbałość o kulturę nie jest tutaj na najwyższym poziomie. Moim zdaniem brakuje tutaj porządnego, zbiorowego linczu za chamstwo. Czasami widze, że pewna stała użytkowniczka nie umie się pohamować i we wszystkie swoje opinie wplata jakieś bluzgi albo wulgaryzmy, a jakoś dotąd jej nie zbanowano i nikt jej nawet nie zwraca uwagi. No cóż, z jednej strony taka osoba psuje forum, ale ludziom "z góry" aż tak bardzo nie zależy na jej usunięciu, bo w reklamy pewnie klika i biznes się kręci. Z kolei ludzie zaczynają z nią dyskutować zamiast po prostu zignorować te wynurzenia i skończyć dyskusję ze względu na niski poziom kultury.
__________________

2018: 92/52
2019: 7/52

Edytowane przez NazrecSieWyspacSie
Czas edycji: 2019-01-21 o 12:41
NazrecSieWyspacSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 13:19   #12
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Czy udostępniane na FB obrazki pod adresem jednej konkretnej osoby to także mowa nienawiści, jeśli upubliczniająca je osoba piastuje publiczne stanowisko z powołania przez miasto stołeczne?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:43   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Znajoma podlinkowała mi ten list. Przerażające i prawdziwe.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:44   #14
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 16:55   #15
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Znajoma podlinkowała mi ten list. Przerażające i prawdziwe.
Z zasady nie ufam Psom Pana ale ten człowiek wyraża jasno to, co czuje wielu ludzi, których jeszcze nie udało się arazić nienawiścią i zmanipulować. Niestety, jak tak dalej pójdzie, kościoły zaczną świecić pustkami bo od ohydy każdy rozumny człowiek trzyma się z daleka.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 22:51   #16
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie widzę rozwiązania, bo moja definicja wolności słowa oznacza, że można mówić wszystko w każdej sytuacji i nikt nie ma prawa cię uciszyć ani ukarać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 23:01   #17
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie widzę rozwiązania, bo moja definicja wolności słowa oznacza, że można mówić wszystko w każdej sytuacji i nikt nie ma prawa cię uciszyć ani ukarać.
Straszne to co piszesz. Zastanawialas sie kiedys nad tym czym jest przemoc psychiczna?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 23:04   #18
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 23:05   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Straszne to co piszesz. Zastanawialas sie kiedys nad tym czym jest przemoc psychiczna?

Byłam jej ofiarą. 3 lata liceum.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 00:57   #20
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Byłam jej ofiarą. 3 lata liceum.
I pomimo tego masz takie zdanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 02:40   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;86402658]I pomimo tego masz takie zdanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Oczywiście.

Zabraniano mnie wyzywać. I myslisz, że było mi jakoś lepiej?

I tak nie miałam przyjaciół, nikt mnie nie lubił ani nigdzie nie zapraszał.

To było przykre. Ale przyzwyczaiłam się.

Czy że mnie szydzono czy nie, czy pozwalano mi się tego dnia odzywać na lekcjach, co za różnica?

Co słowa w tym wszystkim zmienią?

Jakie prawo może nakazać ludziom mnie lubić. Albo zakazać gnębić w sposób pasywno-agresywny. Wychowawca nie może nikogo zmusić, żeby usiadł ze mną w ławce czy robił projekt. Znaczy może, ale nie może ich zmusić CHCIEĆ to robić.

A usadzenie wszystkich alfabetycznie na lekcjach, żebym nie siedziała sama, było bardziej ponizające, niż miłe czy przyjemne.

Tak czy siak, jeśli twoja klasa/zespół w pracy/znajomi z kółka parafialnego/ktokolwiek inny Cię nie lubi, to i tak nie będzie ci tam dobrze. Możesz zacisnąć zęby albo zmienić środowisko. Jedyne wyjscia, żeby przez to przebrnąć.

Chodzenie kogokolwiek i pilnowanie, czy wszyscy się do Ciebie grzecznie odnoszą wcale nie pomaga.

Oczywiście kiedy mówimy o fizycznej agresji to zupełnie inna sprawa, tutaj można kogoś złapać za rękę.

Ale przemocy psychicznej nie zatrzymasz zabraniając ludziom mówić. Przestaną cie wyzywać, ale dalej będą patrzeć i Cię ignorować. A nie zabronisz ludziom patrzeć i nie zmusisz ich do rozmawiania z osobą, której chce doje.ać, to tak nie działa.

Zdrowiej jest przegadywać wszystkie poglądy, bez strachu, że pojda za nie do widzenia. Jak neonazisci/rasiści/antysemici/seksiści powiedzą ci, jaką mają ideologię i dlaczego, to możesz z nimi porozmawiać, przedstawić im argumenty, może ich przekonasz.

Zabraniając im mówić sprawiasz, że ich ruch rośnie w podziemiu. I napędza się tym emo poczuciem niezrozumienia i kiszenia we własnych poglądach, których nikt nie kwestionuje i rosną w kult wzajemnej adoracji.

Plus - dzisiaj ty cenzorujesz, co ludzie mogą mówić. Jutro to twoje słowa mogą być cenzurowane.

Walcząc o czyjąś wolność dziś, walczysz o swoją wolność jutro.

Pytanie do Ciebie - gdzie obiektywnie zaczyna się cudze krzywda werbalnie? Kto o tym zadecyduje i według jakich kryteriów?

Znam osobę, która "jesteś gruba" wpedziło w anoreksję. Mnie nie wpędziło. Więc jest to obiektywnie szkodliwe czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:18   #22
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Byłam jej ofiarą. 3 lata liceum.
no jak widać nie pomogło to twojej empatii.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:30   #23
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zdrowiej jest przegadywać wszystkie poglądy, bez strachu, że pojda za nie do widzenia. Jak neonazisci/rasiści/antysemici/seksiści powiedzą ci, jaką mają ideologię i dlaczego, to możesz z nimi porozmawiać, przedstawić im argumenty, może ich przekonasz.
Mały problemik wykryłam w Twojej filozofii.
Zajdzie on wtedy kiedy ktoś ze środowiska neonazistów/rasistów/antysemitów/seksistów NIE ZECHCE Z TOBĄ ROZMAWIAĆ. Jak ich zmusisz do rozmowy ? Ludzie o skrajnych poglądach zwykle szukają towarzystwa takich samych jak oni, gdyby byli otwarci na dialog i inne zdanie, to by nie zatwardziali w swojej agresywnej, wykluczającej ideologii. Za głoszeniem agresywnych haseł zwykle stoi własna frustracja, niskie poczucie własnej wartości, nieudolność. Stąd szukanie wroga i chęć wyeliminowania go, odbicia sobie na kimś swoich niepowodzeń, zrzucenia na kogoś winy za swoje marne życie. Tak przynajmniej wynika z badań w naukach społecznych na te tematy.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:38   #24
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Jesli będziemy przyzwalac na takie zachowania to oczywiście, że nic się nie zmieni.. I to, że Ty masz silna psychikę nie oznacza, że każdy ja ma. Wiesz ile ludzi popełnilo samobójstwo przez hejt? Wiesz ilu ludzi ma w dorosłych życiu zryta psychikę,bo byli wyśmiewany w szkole albo byli w mega toksycznych związkach z których nie potrafili się uwolnić? Wiesz ilu ludzi jest teraz z takich powodów na psychotropach np.? I to nie jest ich wina, tylko ich oprawców a dodatkowo tez ludzi, którzy o tym wszystkim wiedzieli, a nic z tym nie robili albo robili zbyt mało by pomóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-01-22 o 09:43
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:49   #25
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Limonka, nie możesz przenosić Twoich jednostkowych doświadczeń na innych. I też nie o to w całej sprawie chodzi, by coś surowo zakazywać, stosować sankcje, tylko żeby zmienić klimat, edukować, uświadamiać jakim złem jest mowa nienawiści. Żeby jakakolwiek słowna agresja była oceniana jednoznacznie źle (przez rówieśników w szkole, koleżanki i kolegów w pracy, znajomych), a nie była powodem do robienia beki i rosła w siłę.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:49   #26
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Zresztą obecna władza absolutnie toleruje środowiska głoszące hasła skrajne i wykluczające, nienawistne i agresywne. Przez trzy ostatnie lata pozwalała im robić i mówić co chcą, nie kneblowała im ust. Jednego z aktywnych uczestników jednej z nacjonalistycznych organizacji włączono niedawno do rządu na urząd wiceministra cyfryzacji.
Cieszmy się ich sukcesami i czekajmy na efekty. Przecież to taka nowość, nikt tego wcześniej nie ćwiczył i trudno sobie wyobrazić czym skończy się nieskrępowane głoszenie nienawiści i wnoszenie na stanowiska państwowe ludzi z taką mentalnością.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:03   #27
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Nie tylko obecna niestety. Każda władza na poziomie centralnym mimo gadania robi bardzo niewiele. Torpedowanie jakichkolwiek inicjatyw mających poprawić sytucję przez kk to już normalka (wystarczy przypomnieć całą gównoburzę na temat Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej). W dodatku tolerowane są często skandaliczne wypowiedzi polityków wszystkich opcji (pamiętacie posła Węgrzyna z PO, który powiedział "z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami... to chętnie bym popatrzył " albo Palikota "być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną")? No i rzecz jasna przykład idzie z góry, co się dziwić.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:40   #28
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
no jak widać nie pomogło to twojej empatii.
Dlaczego? Bo nie propaguje sposobów, które jej nie pomogły kiedy przeżywała to samo?

Zresztą to tak nie działa. Był kiedyś nawet wątek o tym. Nie, to że ktoś był/jest ofiarą nie oznacza, że nie stanie się katem i że w ogóle obchodzi go los innych. On siebie obchodzi, może ludzie w podobnym nieszczęściu. Ale niekoniecznie wszyscy.
Może też uważać, że inni muszą przejść przez to samo, żeby było sprawiedliwie.

Ofiara =/= dobry człowiek. Bardzo częsty błąd poznawczy.

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2019-01-22 o 10:46
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:44   #29
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Nie tylko obecna niestety.
Ci durnie u władzy nie wiedzą z czym igrają. A obecna władza, pieszcząc nacjonalistów i kiboli drących gęby o śmierci wrogów ojczyzny, wycierających je sobie honorem i Bogiem, lżących i znieważających wszystko co było ważne w życiu społecznym, wbija właśnie ostatni gwóźdź do trumny. Trumny z napisem społeczeństwo obywatelskie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:46   #30
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Mowa nienawiści, victim blaming, homofobia.

Jeśli stanie się katem to jest to też spowodowane tym, że żyła w takim a nie innym środowisku i przez takie coś ma potem zrytą psychikę. Oczywiście, że to nikogo nie usprawiedliwia, ale właśnie dlatego trzeba powstrzymywać przemoc i z nią walczyć, bo "przemoc rodzi przemoc"

Zaraz się zacznie, że ofiara gwałtu też jest sama sobie winna, że żona którą mąż bije jest sama sobie winna, że osoba nad którą znęcają się psychicznie widocznie sobie na to zasłużyła, albo jest złym człowiekiem albo była albo będzie więc jej się "należy". To jest właśnie victim blaming
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-13 22:13:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.