Mamy grudniowe 2020 część II :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-04, 10:26   #61
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez JestemKropka Pokaż wiadomość
Najśmieszniejsze jest ze mało co jem a już 5kg na plusie brzuszek się uwypuklił i ku rozpaczy widzę jakie duże uda dostałam

Ciągnie mnie bardzo do słodyczy, mam tak z natury ale hamuje się trochę bo cukier ostatnio miałam wysoki i nie chce przeskoczyć granicy

Ja pod koniec lipca mam zamiar zrobić listę wyprawkowa( wszystko co potrzeba bo to nasze pierwsze dziecko), a po sierpniowej wizycie zacząć kupować.

Mam ten sam plan czekam na wizytę i połówkowe, które mam pod koniec lipca, i ruszam z wydawaniem kasy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez RulaBee Pokaż wiadomość
Włosy wypadają mi garściami. Śmieje się, że łysa zostanę, a dziecko będzie włochate
Właśnie sobie leżę i czuję jak malutka kopie. Odsłoniłam brzuch i kop, widziałam, jak się odkształcił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi włosy tak samo, tragedia. Chociaż dużo rosnie, bo takiej „grzywki” z baby hairow nie miałam
Zazdroszczę ruchów, ja nic nie czuje, a w poniedziałek wg usg zaczynam 18 tydzień (wg om już jest 18).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 10:31   #62
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Ja takie naprawdę poważne ruchy czyje dopiero od 4 dni a dzisiaj mam 18+4. Wcześniej jakieś pojedyncze kopniaki i takie bardziej przesuwanie. Jak położę się na prawym boku to czuje jak się wierci

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 10:37   #63
k_opiko
Zadomowienie
 
Avatar k_opiko
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 294
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez JestemKropka Pokaż wiadomość
Najśmieszniejsze jest ze mało co jem a już 5kg na plusie brzuszek się uwypuklił i ku rozpaczy widzę jakie duże uda dostałam

Ciągnie mnie bardzo do słodyczy, mam tak z natury ale hamuje się trochę bo cukier ostatnio miałam wysoki i nie chce przeskoczyć granicy

Ja pod koniec lipca mam zamiar zrobić listę wyprawkowa( wszystko co potrzeba bo to nasze pierwsze dziecko), a po sierpniowej wizycie zacząć kupować.
Mam tak samo, jem bo muszę, na nic nie mam apetytu, a 5 kg na plusie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08.2015
29.10.2016
07.07.2018
k_opiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 11:31   #64
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Hejo melduje sie w nowym wątku

Mi włosy nie wypadają, wręcz sie zagęściły trochę
Co do wyprawki to ja nie mam jeszcze płci potwierdzonej i czekam nadal z zakupami, aczkolwiek zaczęłam przeglądać internet i wszędzie pustki jeśli chodzi o rozmiary te 56/62


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 12:27   #65
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Zapisałam się na do innego gin na wizytę w poniedziałek - martwi mnie jednak ten twardy brzuch, od nocy nie mija chyba wole być spokojna, niż czekać jeszcze ponad 2 tygodnie na wizytę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 14:30   #66
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
A ja mam coś dzisiaj jakby twardszy brzuch od rana.. nie wiem, może to przez jelita..? Jak leżę na boku, to miękki, a jak na wznak albo stoję, to twardszy. Ale nie tylko dol, cały od samej gory (pod piersiami). Wczoraj miałam kolejny masaż z fizjoterapeuta (same barki, góra pleców), leżałam na brzuchu - może już nie powinnam.
Pierwsza ciąża i człowiek nie wie, co jest normalne, a co już nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też tak mam i nie martwię się tym. Jestem prawie pewna, że to jelita. Od początku ciąży mam problemy z zaparciami, a taki brzuch pojawia się jak zjem bardzo dużo, więc stawiam na jelita, zwłaszcza że na wizycie 3 dni temu wszystko było OK. Podobno twardy brzuch to powód do zmartwienia, gdy pojawia się np. rano, po wstaniu z łóżka.

Też mam wrazenie, że mi ten brzuch wyskoczył teraz większy
Na wadze +0 kg, ręce i nogi patyki, ale brzuch jest Jutro ciąg dalszy objazdów po rodzinie - tym razem jedziemy powiadomić tatę TŻ.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 14:44   #67
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Też tak mam i nie martwię się tym. Jestem prawie pewna, że to jelita. Od początku ciąży mam problemy z zaparciami, a taki brzuch pojawia się jak zjem bardzo dużo, więc stawiam na jelita, zwłaszcza że na wizycie 3 dni temu wszystko było OK. Podobno twardy brzuch to powód do zmartwienia, gdy pojawia się np. rano, po wstaniu z łóżka.

Też mam wrazenie, że mi ten brzuch wyskoczył teraz większy
Na wadze +0 kg, ręce i nogi patyki, ale brzuch jest Jutro ciąg dalszy objazdów po rodzinie - tym razem jedziemy powiadomić tatę TŻ.

No właśnie poczułam go jakoś w nocy czy nad bardzo wczesnym rankiem - koło 5 rano. I tak trzyma. Wieczorem był „najedzony” ale normalny. Ja właśnie w ogóle nie mam problemów z zaparciami, czasem może mam wzdęcia, ale na tyle lekkie, że prawie niezauważalne, dlatego to dla mnie coś nowego... i się zmartwiłam oczywiście naczytałam się znowu o poronieniach i ze twardy brzuch nie jest ok itd ... na szczęście bólu nie czuje... a obiecałam sobie nie czytać!

A wizytę miałam 2 tygodnie temu i tez było ok.
Pewnie to nic takiego, ale wole sprawdzić, a zapisałam się do gina, który jest tez endokrynologiem, więc przy okazji skonsultuje moje skaczące wyniki tarczycy

U mnie na wadze -1 kg (schudłam najpierw przez wymioty 3kg, nadrobiłam 2, ale wciąż na minus), brzuch powoli wywala, ale wciąż nie jest to wyraźna ciąża ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 14:47   #68
vivian58
Zadomowienie
 
Avatar vivian58
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 579
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

laski no ale góra brzucha nie ma nic z ciążą wspólnego a przynajmniej nie na tym etapie. uspokoić mi się tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vivian58 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 14:52   #69
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Jeśli się niepokoisz, to dobrze, że idziesz Daj znać co Ci powie, ale czytałam o wielu przyczynach takiego brzucha i te złe to mniejszość Dużo teraz tam się dzieje, dopóki nie ma krwawienia i regularnych skurczy to trzeba łapać dystans, bo oszalejemy. I nie czytać wszystkiego, co jest w internecie, bo wg tamtych informacji wszystko może oznaczac poronienie Bo pewnie może, ale zazwyczaj ryzyko jest małe, więc po co się stresować. Dobre rady, sama PRÓBUJĘ się do nich stosować

Też pewnie pójdę do lekarza przed czasem, bo odstawienie Luteiny nie przyniosło jakiejś zauważalnej poprawy i chociaż lekarka powiedziała, że nie mam infekcji, to pójdę chyba jeszcze na posiew, bo mi to nie daje spokoju

Dziewczyny, chociaż nie znoszę spodni, to jakieś jednak trzeba mieć, a obawiam się, że te, które leżą na półkach mogą już być za ciasne w pasie. Polecicie jakieś ciążowe jeansy? Byle tanie, bo żal mi wydawać kasy na takie rzeczy
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 14:56   #70
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
laski no ale góra brzucha nie ma nic z ciążą wspólnego a przynajmniej nie na tym etapie. uspokoić mi się tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przesadziłam z górą, jest już miękka ;p Twardość jest od pępka do dołu.
No nic, zobacze jak jutro i najwyżej odwołam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Jeśli się niepokoisz, to dobrze, że idziesz Daj znać co Ci powie, ale czytałam o wielu przyczynach takiego brzucha i te złe to mniejszość Dużo teraz tam się dzieje, dopóki nie ma krwawienia i regularnych skurczy to trzeba łapać dystans, bo oszalejemy. I nie czytać wszystkiego, co jest w internecie, bo wg tamtych informacji wszystko może oznaczac poronienie Bo pewnie może, ale zazwyczaj ryzyko jest małe, więc po co się stresować. Dobre rady, sama PRÓBUJĘ się do nich stosować

Też pewnie pójdę do lekarza przed czasem, bo odstawienie Luteiny nie przyniosło jakiejś zauważalnej poprawy i chociaż lekarka powiedziała, że nie mam infekcji, to pójdę chyba jeszcze na posiew, bo mi to nie daje spokoju

Dziewczyny, chociaż nie znoszę spodni, to jakieś jednak trzeba mieć, a obawiam się, że te, które leżą na półkach mogą już być za ciasne w pasie. Polecicie jakieś ciążowe jeansy? Byle tanie, bo żal mi wydawać kasy na takie rzeczy

Na pewno dam znać i juz nie czytam i nie schizuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 14:58   #71
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
Przesadziłam z górą, jest już miękka ;p Twardość jest od pępka do dołu.
No nic, zobacze jak jutro i najwyżej odwołam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak leżysz, to też jest twardy? Odpocznij porządnie i pewnie przejdzie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 15:02   #72
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Twardy brzuch może znaczyć wszystko i nic. W pierwszej ciąży miałam twardy brzuch od 18tc do końca. W 20tyg spanikowałam i pojechałam do szpitala. Na takim etapie ktg jest bez sensu. Dostałam kroplówki z magnezem, fenoterol a on nadal twardniał. Lekarze po 2tyg stwierdzili, że taka moja uroda i wypisali do domu. Twardniał raz bardziej raz mniej do końca. Szyjka skróciła się dopiero 10 tygodni później więc raczej nie miało to wpływu.

Teraz tez mi twardnieje dlatego mam się oszczędzać bo szyjka nie robi szału długością. Biorę końską dawkę magnezu, nospę ale nie widzę specjalnie efektu więc może faktycznie taki mój urok. No ale leżę, wizyta za 2tyg i zobaczymy co dalej

Ważne, żeby twardnieniu nie towarzyszył ból brzucha i plamienia.


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014

Edytowane przez NecroKitty
Czas edycji: 2020-07-04 o 15:14
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 15:12   #73
pink_rabbit22
Zakorzenienie
 
Avatar pink_rabbit22
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

manuilla- a bierzesz magnez? Mi teraz dr włączyła od 2 trym.
Mój brzuch wygląda na wzdęcie. Oczywiście dla mnie już widać🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pink_rabbit22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 15:29   #74
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Jak leżysz, to też jest twardy? Odpocznij porządnie i pewnie przejdzie

Jak leżę na boku, to nie, na wznak mocniej, ale najbardziej jak wstaje i chodzę. Leżę od rana, już mnie nosi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Twardy brzuch może znaczyć wszystko i nic. W pierwszej ciąży miałam twardy brzuch od 18tc do końca. W 20tyg spanikowałam i pojechałam do szpitala. Na takim etapie ktg jest bez sensu. Dostałam kroplówki z magnezem, fenoterol a on nadal twardniał. Lekarze po 2tyg stwierdzili, że taka moja uroda i wypisali do domu. Twardniał raz bardziej raz mniej do końca. Szyjka skróciła się dopiero 10 tygodni później więc raczej nie miało to wpływu.

Teraz tez mi twardnieje dlatego mam się oszczędzać bo szyjka nie robi szału długością. Biorę końską dawkę magnezu, nospę ale nie widzę specjalnie efektu więc może faktycznie taki mój urok. No ale leżę, wizyta za 2tyg i zobaczymy co dalej

Ważne, żeby twardnieniu nie towarzyszył ból brzucha i plamienia.


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Na szczęście nie ma plamien, co do bólu to raczej tez nie. Może delikatnie czuje w dole, ale to na granicy boli/nie boli...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez pink_rabbit22 Pokaż wiadomość
manuilla- a bierzesz magnez? Mi teraz dr włączyła od 2 trym.
Mój brzuch wygląda na wzdęcie. Oczywiście dla mnie już widać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie biorę, w poniedziałek się zaopatrzę.
Albo zaraz poszukam jakiegoś w domowej apteczce, może coś mam - taki zwykły najzwyklejszy można brać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 15:55   #75
sadaruka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Też mam czasem takie odczucie twardego brzucha ale obstawiam że to jelita. Bo przez 2 dni miałam problem z zaparciami.... Bóle też czasem mam jak nie z lewej to z prawej ale na razie nie panikuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadaruka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:00   #76
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Co sądzicie o porodzie w domu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:02   #77
Misiozaur2702
Zadomowienie
 
Avatar Misiozaur2702
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o porodzie w domu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Jestem na nie ponieważ jeśli były by jakieś komplikacje to nie będzie dostatecznej szybkiej opieki dla mnie i dla malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiozaur2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:02   #78
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez sadaruka Pokaż wiadomość
Też mam czasem takie odczucie twardego brzucha ale obstawiam że to jelita. Bo przez 2 dni miałam problem z zaparciami.... Bóle też czasem mam jak nie z lewej to z prawej ale na razie nie panikuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Takie bóle tez mam, to akurat mnie nie martwiło. Ale pierwszy raz taki twardy mam tez nadzieje, że to tylko jelita zaczely się stawiać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:02   #79
tanizaki
Wtajemniczenie
 
Avatar tanizaki
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: GZM
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
Przesadziłam z górą, jest już miękka ;p Twardość jest od pępka do dołu.
No nic, zobacze jak jutro i najwyżej odwołam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------




Na pewno dam znać i juz nie czytam i nie schizuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałam tak samo. Tak samo poszłam to sprwdzić na wizytę. Gin zaleciłam suplementować magnez. Ustąpiło wszystko po magnezie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."

INSTAGRAM
tanizaki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 16:05   #80
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o porodzie w domu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Ja tez jestem na nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez tanizaki Pokaż wiadomość
Miałam tak samo. Tak samo poszłam to sprwdzić na wizytę. Gin zaleciłam suplementować magnez. Ustąpiło wszystko po magnezie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupię na pewno w poniedziałek (chyba jeszcze jeden dzień zwłoki nie zaszkodzi?) dzięki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:20   #81
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Taki będzie ok? Czy to trzeba jakiś specjalny dla kobiet w ciazy brać? IMG_8587.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:20   #82
szokson
Rozeznanie
 
Avatar szokson
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 514
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o porodzie w domu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Poczytaj sobie o domach narodzin Jak dla mnie super opcja ale ciaza musi przebiegac ksiazkowo i jest kilka innych warunkow, ktore latwo moga taki porod wykluczyc, m.in. konflikt serologiczny.
__________________





If God is watching us, the least we can do is be entertaining.
szokson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:30   #83
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Oj nie poród w domu mnie przeraża tzn generalnie jak poród przebiega fizjologicznie to można gdziekolwiek urodzić, problem się pojawia kiedy coś się dzieje źle, wtedy liczy się czas i z domu do s pita la może go zabraknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:40   #84
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez szokson Pokaż wiadomość
Poczytaj sobie o domach narodzin Jak dla mnie super opcja ale ciaza musi przebiegac ksiazkowo i jest kilka innych warunkow, ktore latwo moga taki porod wykluczyc, m.in. konflikt serologiczny.
U mnie na szczęście konfliktu nie ma. Właśnie zastanawiam się nad takim porodem i myślam że może która z pań rodziła w domu albo miała kogoś w rodzinie

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:56   #85
sadaruka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o porodzie w domu?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
U mnie poród w domu odpada. Prawdopodobnie szykuje się na cesarkę. Raz gadałam z gniem i tak zasugerował mi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadaruka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 16:57   #86
k_opiko
Zadomowienie
 
Avatar k_opiko
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 294
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Jeśli się niepokoisz, to dobrze, że idziesz Daj znać co Ci powie, ale czytałam o wielu przyczynach takiego brzucha i te złe to mniejszość Dużo teraz tam się dzieje, dopóki nie ma krwawienia i regularnych skurczy to trzeba łapać dystans, bo oszalejemy. I nie czytać wszystkiego, co jest w internecie, bo wg tamtych informacji wszystko może oznaczac poronienie Bo pewnie może, ale zazwyczaj ryzyko jest małe, więc po co się stresować. Dobre rady, sama PRÓBUJĘ się do nich stosować

Też pewnie pójdę do lekarza przed czasem, bo odstawienie Luteiny nie przyniosło jakiejś zauważalnej poprawy i chociaż lekarka powiedziała, że nie mam infekcji, to pójdę chyba jeszcze na posiew, bo mi to nie daje spokoju

Dziewczyny, chociaż nie znoszę spodni, to jakieś jednak trzeba mieć, a obawiam się, że te, które leżą na półkach mogą już być za ciasne w pasie. Polecicie jakieś ciążowe jeansy? Byle tanie, bo żal mi wydawać kasy na takie rzeczy
Ja kupiłam dżinsy w lidlu online i jestem zadowolona. Za chyba 50 zł. Rozmiar wzięłam taki jak przed ciążą i są dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08.2015
29.10.2016
07.07.2018
k_opiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 17:01   #87
Katerina29
Raczkowanie
 
Avatar Katerina29
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Scotland -> Krakow
Wiadomości: 397
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Do dziewczyn z twardniejącym podbrzuszem, też zaczęło mi się tak dziać w tym tygodniu, z rana, leżąc na plecach i wręcz wywalało mi takie jajo :P Wczoraj na wizycie lekarz zbadał szyjkę itd i wszystko jest prawidłowo także uspokajam. Jedynie magnez mam łykać w większej ilości.



Zaczęliśmy dziś wakacje i 6km spacerku na liczniku, nogi odpadają z racji tego, że od początku ciąży raczej ruchu mialam malo, ale mam nadzieję, że dziecko w brzuchu się dobrze czuję
Katerina29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 17:15   #88
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Katerina29 Pokaż wiadomość
Do dziewczyn z twardniejącym podbrzuszem, też zaczęło mi się tak dziać w tym tygodniu, z rana, leżąc na plecach i wręcz wywalało mi takie jajo :P Wczoraj na wizycie lekarz zbadał szyjkę itd i wszystko jest prawidłowo także uspokajam. Jedynie magnez mam łykać w większej ilości.



Zaczęliśmy dziś wakacje i 6km spacerku na liczniku, nogi odpadają z racji tego, że od początku ciąży raczej ruchu mialam malo, ale mam nadzieję, że dziecko w brzuchu się dobrze czuję

To mnie bardzo uspokajasz, bo u mnie tez właśnie od rana.. chociaż wciąż się trzyma ta twardość. Ile mg magnezu teraz bierzesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
U mnie na szczęście konfliktu nie ma. Właśnie zastanawiam się nad takim porodem i myślam że może która z pań rodziła w domu albo miała kogoś w rodzinie

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

U mnie konflikt występuje, ale i tak nastawiam się na cesarkę. Przy domowych bałabym się najbardziej nieoczekiwanych komplikacji i potem tracenie czasu na dojazd do szpitala.. Z tego co wiem, to przy takim porodzie jest tylko położna, bez lekarza (wiem, ze w szpitalu tak samo, ale jednak lekarz w razie co blisko jest...). Ja bym się bała, abstrahując od mojego ogólnego panicznego leku dot porodu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 17:20   #89
Misiozaur2702
Zadomowienie
 
Avatar Misiozaur2702
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

U mnie się okazało że nie urodziłam łożyska w całości i miałam łyżeczkowanie wody zielone córka owinięta pępowina ja podziękuję za adrenalinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiozaur2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 17:48   #90
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Mając za sobą jeden poród w życiu bym się nie zdecydowała rodzić w domu
Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
Taki będzie ok? Czy to trzeba jakiś specjalny dla kobiet w ciazy brać? Załącznik 7720957


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lepiej kupić magnez który jest lekiem. W tych suplementach to nie wiadomo co tak naprawdę jest. Ja biorę Aspargin tak jak w pierwszej ciąży.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-10 09:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.