Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-11, 21:10   #2941
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, czy w salonie Vision express dopasują mi soczewki i nauczą je stosować? Byłam ostatnio u okulisty, zbadał mi wzrok, ale jak zapytałam o soczewki to powiedział, że z tym muszę iść do prywatnego gabinetu bądź jakiegoś optyka, który się tym zajmuje i zastanawiam się czy mogę to w salonie visiona załatwić czy może lepiej jednak poszukać prywatnego okulisty?
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 21:26   #2942
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Tak, najlepiej umów się na wizytę do optometrysty, można tam się zapisać przez internet.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:01   #2943
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam wrażliwe i często przesuszone oczy. Jaki płyn do soczewek wg was będzie dla mnie najlepszy ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:26   #2944
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Pewnie Ci dziewczyny doradzą katalityczny
Ja bym poleciła spróbować EYEYE, jest bardzo łagodny a przy tym skuteczny w działaniu.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 23:27   #2945
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jeśli szukasz płynu bez konserwantów, no to dziewczyny podsunęły już najlepsze pomysły Aosept Ciby Vision i Monosept Eyeye. Ale czy płyn wystarczy na przesuszone oczy..? Na pewno pomoże, ale warto używać kropli, szczególnie gdy przemęczasz oczy przed komputerem. Używam czasem Blink'ów i są ok.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
W Optilandzie kosztuje 38 zł, podrożał ostatnio.
Dolar ostatnio skoczył w górę, euro się chwieje i w stosunku do dolara jest w tendencji spadkowej, sytuacja na rynkach walutowych mało stabilna to i ceny poszły w górę. Zobaczymy jak bardzo to będzie odczuwalne. W sumie ceny soczewek i płynów i wszystkiego co do nich potrzebne to i tak nadal bajka w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu...
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 08:56   #2946
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
Jeśli szukasz płynu bez konserwantów, no to dziewczyny podsunęły już najlepsze pomysły Aosept Ciby Vision i Monosept Eyeye. Ale czy płyn wystarczy na przesuszone oczy..? Na pewno pomoże, ale warto używać kropli, szczególnie gdy przemęczasz oczy przed komputerem. Używam czasem Blink'ów i są ok.
Krople też używam. Okulista przepisał mi Gel Teal, ale mimo to nadal odczuwam pewien dyskomfort

A co sądzicie o płynie Opti Free ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2010-06-13 o 09:07
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 09:09   #2947
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja mam krople aquify i jestem zadowolona. mialam problem z suchymi oczami zanim zaczelam nosic soczewki
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 09:11   #2948
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
K
A co sądzicie o płynie Opti Free ?
Malla chwali Ale ja raz wzięłam dla odmiany po Eyeye i mnie leciutko podrażniał - a miałam tą wersję łagodniejszą RepleniSH.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 14:01   #2949
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
ja mam krople aquify i jestem zadowolona. mialam problem z suchymi oczami zanim zaczelam nosic soczewki
też ich używam. Są świetnie i takie "gęste" - żelowe jakby. Mi wystarczają 2 apliacje w ciągu dnia. Miałam ******* wcześniej i tych potrzebowałam co 2 godz.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 14:15   #2950
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

też mam aquify dostałam w zestawie startowym z pierwszymi soczewkami, jestem z nich zadowolona
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 18:37   #2951
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II


czy regułą w noszeniu soczewek jest noszenie ich o 0,25 dioptria słabszych od przepisanych przez okulistę na recepcie odnośnie szkieł do okularów ?
Za pierwszym razem kupiłam słabsze, ale nie potrafiłam przeczytać wszystkich literek na tablicy w szkole i widziałam w nich niezbyt ostro. Od jakichś 3 miesięcy noszę mocniejsze tj. takie jak mam okulary i widze w nich rewelacyjnie, ale czy to źle, że mam mocniejsze szkła ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-13, 19:17   #2952
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

nie o_O to nie jest zle. wazne,zebys dobrze widziala.
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 19:26   #2953
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mi komputerowo wyszło ponad -2, tradycyjnie - 1.25 i o takiej mocy mam też soczewki.
Szkła w okularach mam z kolei -1 ale jeszcze dobrze w nich widzę...
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 19:59   #2954
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość

czy regułą w noszeniu soczewek jest noszenie ich o 0,25 dioptria słabszych od przepisanych przez okulistę na recepcie odnośnie szkieł do okularów ?
Za pierwszym razem kupiłam słabsze, ale nie potrafiłam przeczytać wszystkich literek na tablicy w szkole i widziałam w nich niezbyt ostro. Od jakichś 3 miesięcy noszę mocniejsze tj. takie jak mam okulary i widze w nich rewelacyjnie, ale czy to źle, że mam mocniejsze szkła ?
Jest regułą, gdyż soczewkę kontaktową, masz dokładnie na rogówce oka, natomiast okulary prawie na końcu nosa. To znaczna różnica w odległości. W wieku rozwojowym okuliści często zalecają niższą moc, aby nie rozleniwiać oka.

Edytowane przez BarwyOczu
Czas edycji: 2010-06-13 o 20:01
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 21:12   #2955
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
czy regułą w noszeniu soczewek jest noszenie ich o 0,25 dioptria słabszych od przepisanych przez okulistę na recepcie odnośnie szkieł do okularów ?
Tak, ale dopiero od wady rzędu +/- 3-4 D.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 21:22   #2956
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość

czy regułą w noszeniu soczewek jest noszenie ich o 0,25 dioptria słabszych od przepisanych przez okulistę na recepcie odnośnie szkieł do okularów ?
Za pierwszym razem kupiłam słabsze, ale nie potrafiłam przeczytać wszystkich literek na tablicy w szkole i widziałam w nich niezbyt ostro. Od jakichś 3 miesięcy noszę mocniejsze tj. takie jak mam okulary i widze w nich rewelacyjnie, ale czy to źle, że mam mocniejsze szkła ?
Nie jest to regułą.
Soczewki powinno nosić się słabsze niż okulary dopiero wtedy gdy wada wzroku jest większa niż -3.50.

Im większa jest wada tym większa różnica pomiędzy mocą soczewek w okularach a soczewek kontaktowych np nosząc okulary -3.5 soczewki prawdopodobnie będą najlepsze o mocy -3,25 , ale przy okularach -6,o soczewki powinny mieć moc raczej -5.5

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
mi komputerowo wyszło ponad -2, tradycyjnie - 1.25 i o takiej mocy mam też soczewki.
Szkła w okularach mam z kolei -1 ale jeszcze dobrze w nich widzę...
badanie komputerowe wzroku niestety często pokazuje zbyt wysoki wynik( za bardzo ujemny) dlatego nie można się nim do końca sugerować, tylko trzeba sprawdzić dokładniej jaka faktycznie jest wada.

np, Ja mam silną akomodację i w moim przypadku, badanie komputerowe daje mocno przekłamany wynik. Zwykle wychodzi ok -1.50 a ja noszę +0.50
Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
Jest regułą, gdyż soczewkę kontaktową, masz dokładnie na rogówce oka, natomiast okulary prawie na końcu nosa. To znaczna różnica w odległości. W wieku rozwojowym okuliści często zalecają niższą moc, aby nie rozleniwiać oka.
Skoro tak piszesz to chyba nie rozumiesz do końca na jakiej zasadzie to działa.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale ta "znaczna" różnica odległości nie ma praktycznie żadnego wpływu na korekcję jeżeli wada wzroku wynosi np -1.
Są pewne wzory, dzięki którym można przeliczyć jaką moc powinna mieć soczewka kontaktowa, która jest bliżej oka o mniej więcej 12mm niż soczewka okularowa.
Dla wady -1.00 soczewka powinna mieć moc 0.99, takiej soczewki nie ma do wyboru więc można dopasować albo -0.75 ( która będzie za słaba o 0.24- to jest wartość odczuwalna, która pogorszy ostrość widzenia) lub zostawić -1.00 ( która będzie za mocna o 0.01 - wartość tak mała że nieodczuwalna)
Wniosek jest prosty- zostajemy przy mocy -1. Chyba, że ktoś założy taką soczewkę na badaniu i zgłasza, że kręci mu się w głowie itp

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2010-06-13 o 21:27
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 00:45   #2957
BarwyOczu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Nie jest to regułą.
Soczewki powinno nosić się słabsze niż okulary dopiero wtedy gdy wada wzroku jest większa niż -3.50.

Im większa jest wada tym większa różnica pomiędzy mocą soczewek w okularach a soczewek kontaktowych np nosząc okulary -3.5 soczewki prawdopodobnie będą najlepsze o mocy -3,25 , ale przy okularach -6,o soczewki powinny mieć moc raczej -5.5



badanie komputerowe wzroku niestety często pokazuje zbyt wysoki wynik( za bardzo ujemny) dlatego nie można się nim do końca sugerować, tylko trzeba sprawdzić dokładniej jaka faktycznie jest wada.

np, Ja mam silną akomodację i w moim przypadku, badanie komputerowe daje mocno przekłamany wynik. Zwykle wychodzi ok -1.50 a ja noszę +0.50


Skoro tak piszesz to chyba nie rozumiesz do końca na jakiej zasadzie to działa.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale ta "znaczna" różnica odległości nie ma praktycznie żadnego wpływu na korekcję jeżeli wada wzroku wynosi np -1.
Są pewne wzory, dzięki którym można przeliczyć jaką moc powinna mieć soczewka kontaktowa, która jest bliżej oka o mniej więcej 12mm niż soczewka okularowa.
Dla wady -1.00 soczewka powinna mieć moc 0.99, takiej soczewki nie ma do wyboru więc można dopasować albo -0.75 ( która będzie za słaba o 0.24- to jest wartość odczuwalna, która pogorszy ostrość widzenia) lub zostawić -1.00 ( która będzie za mocna o 0.01 - wartość tak mała że nieodczuwalna)
Wniosek jest prosty- zostajemy przy mocy -1. Chyba, że ktoś założy taką soczewkę na badaniu i zgłasza, że kręci mu się w głowie itp
W praktyce nie jest do końca tak jak piszesz. Wzory wzorami, nie przeczę i nie mogę zaprzeczyć.
Wśród znajomych mam sporo okularników, wielu z nich zmieniło okulary na soczewki . Miały one wartości słabsze od okularów średnio 0,25, a nawet 0.50 tak jak napisałaś w przypadku krótkowzroczności wysokiej.

Sama noszę soczewki od dość wielu lat, na szczęście wadę mam dość niską. -2.25 szkła okularowe, soczewki -2.00. Przy wartościach równym szkłom okularowym miałam "kolorowy" zawrót głowy.
BarwyOczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 09:47   #2958
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BarwyOczu Pokaż wiadomość
W praktyce nie jest do końca tak jak piszesz. Wzory wzorami, nie przeczę i nie mogę zaprzeczyć.
Wśród znajomych mam sporo okularników, wielu z nich zmieniło okulary na soczewki . Miały one wartości słabsze od okularów średnio 0,25, a nawet 0.50 tak jak napisałaś w przypadku krótkowzroczności wysokiej.

Sama noszę soczewki od dość wielu lat, na szczęście wadę mam dość niską. -2.25 szkła okularowe, soczewki -2.00. Przy wartościach równym szkłom okularowym miałam "kolorowy" zawrót głowy.
Wszystko widać zależy od praktyki. Z moich doświadczeń wynika, że te teoria się sprawdza w praktyce i zaniżanie mocy soczewek kontaktowych przy niskiej wadzie refrakcji, powoduje, że osoby te widzą gorzej niż w okularach, zwłaszcza jeżeli aplikuję się soczewki air optix.
Od czasu do czasu zdarzają się tez osoby, które tak jak Ty lepiej czują się w słabszych soczewkach, ale ja bym powiedziała, że to sporadyczne sytuacje.

Chodzi mi głownie o to, że NIE jet regułą, że soczewki powinny być słabsze od okularów o 0,25 D
myślę, że nie ma co nad tym dyskutować, bo nie ma takiej reguły i koniec.
W żadnej fachowej literaturze, nie ma takiej zasady dobierania mocy soczewek kontaktowych.
Co więcej, na żadnym szkoleniu nie usłyszysz takiej teorii ( raczej będzie mowa o tym o czym pisałam wcześniej, czyli zmieniamy moc soczewki indywidualnie w zależności od wysokości wady i odległości od rogówki w trakcie pomiaru)
Firmy produkujące soczewki często udostępniają tabele przeliczeniowe ( ułatwiające obliczenie mocy soczewki kontaktowej znając korekcję okularową) i proszę mi uwierzyć, że NIE jest tam napisane, że zawsze dobieramy soczewkę słabszą o 0,25 od okularów.
Uważasz, że oni wszyscy nie potrzebnie utrudniają sobie życie zamiast stosować się do prostej reguły ( 0,25 mniej niż w okularach) ?
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 07:16   #2959
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mam pytanie, które zastanawia mnie już pewien czas...
jestem początkująca w temacie soczewek (miesiąc) i zastanawiam się nad taką sprawą: jeżeli mam soczewki miesięczne (30 dniowe) i nie noszę ich codziennie, to tracą one swoją żywotność 30 dni po wyjęciu ich z orginalnego fabrycznego opakowania czy po 30 dniach noszenia na oczkach?
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!

Edytowane przez Baby Lu
Czas edycji: 2010-06-16 o 07:18
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 07:39   #2960
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Proszę o radę
noszę soczewki o średnicy 14,20 (eyeye), ale chce je wymienić, ponieważ nie pasują mi i w najbliższym czasie wyjeżdżam na wakacje, więc bardziej komfortowe były by soczewki, których nie musiałabym wyjmować na noc. Chce zamówić soczewki biofinity, czy będą dla mnie dobre skoro ich średnica wynosi 14 ?
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 08:09   #2961
izaa1916
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 90
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
mam pytanie, które zastanawia mnie już pewien czas...
jestem początkująca w temacie soczewek (miesiąc) i zastanawiam się nad taką sprawą: jeżeli mam soczewki miesięczne (30 dniowe) i nie noszę ich codziennie, to tracą one swoją żywotność 30 dni po wyjęciu ich z orginalnego fabrycznego opakowania czy po 30 dniach noszenia na oczkach?

Z tego co mi powiedziała okulistka, to ten czas liczy się od chwili wyjęcia soczewki z fabrycznego opakowania, bez różnicy ile dni je używałaś.
__________________
05.12.2003 - pierwsze spotkanie
20.12.2008 - nasze zaręczyny
13.08.2011 - ślub
J
izaa1916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 08:25   #2962
asdi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: laboratorium
Wiadomości: 85
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a ja noszę pure vision i są rewelacyjne, zwłaszcza, że nie muszę się martwić, kiedy czasem w nich zasnę, bo można w nich spać
co do płynów pielęgnacyjnych , to większość mnie uczula. Po miesiącu stosowania danego płynu oczy zaczynają mnie bardzo szczypać przy zakładaniu, przechodzi w ciągu godziny po założeniu. Ale przez godzinę jest nie do wytrzymania Podobno jest to alergia na środki konserwujące. Próbowałam wiele płynów (np. Solo Care, opti free, renu, avizor, horien) i po wszystkich tak miałam.
Jedyny płyn, który mnie nie szczypie w oczy to eyeye all in one.
ciekawi mnie czy któraś z Was miała taki problem jak ja i czy jakiś inny płyn jest nie uczulający?
__________________
"do szeregu i tu moralnie nie dezerteruj!"
asdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 09:05   #2963
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Baby Lu Pokaż wiadomość
mam pytanie, które zastanawia mnie już pewien czas...
jestem początkująca w temacie soczewek (miesiąc) i zastanawiam się nad taką sprawą: jeżeli mam soczewki miesięczne (30 dniowe) i nie noszę ich codziennie, to tracą one swoją żywotność 30 dni po wyjęciu ich z orginalnego fabrycznego opakowania czy po 30 dniach noszenia na oczkach?
30 dni od momentu otworzenia opakowania

Cytat:
Napisane przez Paulettka Pokaż wiadomość
Proszę o radę
noszę soczewki o średnicy 14,20 (eyeye), ale chce je wymienić, ponieważ nie pasują mi i w najbliższym czasie wyjeżdżam na wakacje, więc bardziej komfortowe były by soczewki, których nie musiałabym wyjmować na noc. Chce zamówić soczewki biofinity, czy będą dla mnie dobre skoro ich średnica wynosi 14 ?
Takie rzeczy można sprawdzić tylko podczas badania, przez internet nie da się tego przewidzieć. Zmianę soczewek na inny rodzaj zawsze trzeba konsultować ze specjalistą.

Cytat:
Napisane przez asdi Pokaż wiadomość
a ja noszę pure vision i są rewelacyjne, zwłaszcza, że nie muszę się martwić, kiedy czasem w nich zasnę, bo można w nich spać
co do płynów pielęgnacyjnych , to większość mnie uczula. Po miesiącu stosowania danego płynu oczy zaczynają mnie bardzo szczypać przy zakładaniu, przechodzi w ciągu godziny po założeniu. Ale przez godzinę jest nie do wytrzymania Podobno jest to alergia na środki konserwujące. Próbowałam wiele płynów (np. Solo Care, opti free, renu, avizor, horien) i po wszystkich tak miałam.
Jedyny płyn, który mnie nie szczypie w oczy to eyeye all in one.
ciekawi mnie czy któraś z Was miała taki problem jak ja i czy jakiś inny płyn jest nie uczulający?
W takiej sytuacji zaleca się zwykle stosowanie płynów opartych na wodzie utlenionej np Aosept.
One nie zawierają konserwantów i po 6 godzinach ulegają neutralizacji, więc rano soczewki wyjmuje się z roztworu soli fizjologicznej - a ona nie uczula.
Lub możesz pozostać przy tym płynie, który dobrze tolerujesz.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:16   #2964
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny a ja mam pytanie. Noszę soczewki od 2 miesięcy. Nie czuję dyskomfortu, suchości, widzę dobrze. Problem polega na zdejmowaniu soczewki. Ja mam wrażenie, że jest za sucha (ale niczego nie czuję na oku). Konsultowałam się z lekarzem oczywiście ale dowiedziałam się, żeby zakraplać ( mam Hylo-Comod) i dopóki nie odczuwam suchości itp. to jest w porządku.
Ale czy rzeczywiście? Nie zdejmę soczewki (mam na myśli normalne, delikatne zdjęcie a nie skrobanie na chama), jeśli bezpośrednio przed zdejmowaniem nie zakroplę oczu (pomaga zarówno sól fizjologiczna jak i krople). Może jestem przewrażliwiona ale coś jest chyba nie halo
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:42   #2965
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A co masz na myśli pisząc, że nie zdejmiesz soczewki?, że ona jest przyssana do oka i nie chce się odczepić? czy chodzi o coś innego?
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:45   #2966
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Przysysa się i jest taka sucha ( nie wiem jak to dobrze opisać, nie ma na niej żadnej wilgoci, jest delikatnie klejąca w dotyku)
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 22:51   #2967
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Przysysa się i jest taka sucha ( nie wiem jak to dobrze opisać, nie ma na niej żadnej wilgoci, jest delikatnie klejąca w dotyku)
To normalne, u mnie też soczewka po zdjęciu z oka nie jest aż tak wilgotna jak po wyjęciu z płynu, raczej sprawia suche wrażenie, i jeśli brzegi się skleją, to trudniej je rozkleić niż soczewki rano, po całonocnym moczeniu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 10:05   #2968
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Przysysa się i jest taka sucha ( nie wiem jak to dobrze opisać, nie ma na niej żadnej wilgoci, jest delikatnie klejąca w dotyku)
Moim zdaniem to, że soczewka jest sucha nie jest zbyt dużym problemem. Gorzej, że przysysa się do oka. Tak nie powinno być, że soczewka jest nieruchoma na oku.
Jeżeli tak jest codziennie, to moim zdaniem powinnaś poprosić swojego okulistę o zmianę soczewek, albo zakraplać oczy regularnie tymi kroplami tak często, żeby nie dochodziło do przyssania.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-17, 21:09   #2969
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziękuję za odpowiedź dziewczyny
Nie przysysa się kiedy zakroplę i dlatego zawsze mam przy sobie albo kropelki albo sól fizjologiczną. Nurtowało mnie to bardzo, bo w mojej dalszej rodzinie również jest użytkownik soczewek a takich problemów nie ma i jak sam twierdzi soczewka przy wyjmowaniu jest bardziej mokra niż sucha.
Tak czy inaczej przy wizycie kontrolnej zapytam jeszcze raz
A jeszcze jedno pytanko. Czy wybierając płyn muszę wybrać ten od producenta soczewek, czy to nie ma znaczenia (noszę Ciba Air Optix Toric)
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-18, 07:53   #2970
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

bajeczka - wiem doskonale o co ci chodzi. tez czasem (rzadko) tak mam. najczesciej gdy za dlugo nosilam, lub z jakiegos powodu mam wysuszone oczy (za duzo komutera, wiatr, brak okularow p.slonecznych itp)

nie zakrapiam niczym - wyciaganie nie jest wtedy przyjemne, ale jakos sobie radze. wazne, ze nie jest tak codziennie, tylko w wyjatkowych okolicznosciach.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.