Ślub bez wesela - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-23, 13:55   #31
pendrak
Raczkowanie
 
Avatar pendrak
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 56
Dot.: Ślub bez wesela

My z mężem też nie chcięliśmy wesela, od zawsze nie znosiłam tych szopek, całe szczęście zgadzaliśmy się obydwoje w tym temacie; mięliśmy tylko ślub cywilny, a potem przyjęcie w restaruacji ok. 40 osób z nami, ale to głównie dlatego że moja rodzina nalegała na to przyjęcie, bo dla mnie mogłoby go nie być; jeśli nie robiłabym wogóle przyjęcia, to nie zapraszałabym też ludzi na ślub, po prostu powiedziałabym że zdecydowaliśmy to uczcić sami i tyle; jeśli już się zaprosi ludzi na ślub, to moim zdaniem jest chamskie odesłać ich później do domu, a szczególnie dzielić ich na lepszych i gorszych (niektórzy dostaną poczęstunek a inni nie, każdy może się poczuć urażony, szczególnie jak kupił prezent). W każdym razie ja miło wspominam mój ślub i przynajmniej uniknęłam tych wszystkich kompromitujących zabaw weselnych.
pendrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 14:31   #32
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Ślub bez wesela

Ślub tylko we dwoje, gdzieś daleko odpada, narzeczony się nie zgadza Poza tym chyba jednak nie chciałabym się w tym dniu tak całkiem odciąć od najbliższych.


Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
My wybraliśmy mały, drewniany Kościółek, potem obiad dla najbliższych - max 25 osób. Będzie skromnie, kameralnie ale jednocześnie Ci, na których nam zależy będą w tym dniu z nami. To najlepsze dla mnie rozwiązanie.
Takie rozwiązanie mi się chyba najbardziej podoba. Przy czym podliczyłam sobie teraz, to u nas "grono najbliższych" to będzie koło 40-45 osób. Reszta rodziny dostałaby po prostu powiadomienie o ślubie, bo uważam, że jednak branie ślubu w zupełnej tajemnicy jest niegrzeczne.


Cytat:
Napisane przez rudy_moniq Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że takie powiadomienie będzie jak najbardziej na miejscu, kto ma daleko i komu nie zależy ten nie przyjdzie, ale myślę że dla czystości sumienia należy powiadomić bliskich Część osób zrozumie i będzie dzielić się z Wami tą radością Część pewnie się obrazi, ale wszystkim nie da się dogodzić.
Dalsza rodzina nawet jeśli nie przyjdzie, to może zechce zadzwonić po ślubie i życzyć Wam wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, dlatego warto podać telefony.
A Wasza podróż wcale nie musi być daleka i kosztowna, wystarczy np. weekend w Kazimierzu Dolnym lub innym sentymentalnym dla Was miejscu

Nie rozumiem dość negatywnych wypowiedzi innych wizażanek, dlaczego czułybyście się dziwnie? Jeżeli każdy będzie powiadomiony o sytuacji to nie mam mowy o zdziwieniu. Może na początku, przy wręczeniu powiadomienia, ale potem po oswojeniu się z sytuacją każdy będzie wiedział jak ten ślub będzie wyglądał, więc to jego wybór czy będzie uczestniczyć czy nie.
Często czytuje opinię, że wesela to wielkie festyny, niepotrzebny wydatek, a jak ktoś w ogóle chce zrezygnować z tej oprawy (podkreślam, OPRAWY) to już jest dziwne i radzi się obiad albo wyjazd ze ślubem z dala od bliskich. Jeśli Młodzi nie chcą aby uczestniczyła w tej uroczystości rodzina, to ok, ale ja zrozumiałam, że dorotqa chce uczestnictwa bliskich, tylko bez imprezy.
Dobrze zrozumiałaś, nie chciałabym brać ślubu tak całkiem we dwoje, ale żeby byli przy nas tylko Ci najbliżsi (rodzice, rodzeństwo z rodzinami, chrzestni i najbliżsi przyjaciele), ciotki i kuzynostwo dostaliby powiadomienie, ale nie oczekiwałabym ich na ślubie - taki tłum gapiący się na mnie, na moją sukienkę i fryzurę, raczej by mnie stresował niż cieszył Nie chcę wielkiego świętowania i stresu, np. że goście się źle bawią (akurat wczoraj byłam na weselu i było troszkę nudno, stąd ta refleksja ).

A co do podróży to planujemy taki 3-tygodniowy wypad objazdowo-wypoczynkowy do Włoch, i myślę, że będziemy mieli stamtąd nawet więcej miłych wspomnień niż z jednego wieczoru spędzonego na weselu - to odnośnie argumentów jakim cudownym przeżyciem jest wesele i ile pozostaje z niego wspomnień

Cytat:
Napisane przez pendrak Pokaż wiadomość
... W każdym razie ja miło wspominam mój ślub i przynajmniej uniknęłam tych wszystkich kompromitujących zabaw weselnych.
Hehe, dokładnie, też chcę tego uniknąć

Edytowane przez dorotqa
Czas edycji: 2011-10-23 o 18:50
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 14:45   #33
racjonalnie
Przyczajenie
 
Avatar racjonalnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: Ślub bez wesela

Doskonale rozumiem autorkę wątku, bo też miałam takie podejście do swojego ślubu. Po prostu nie odnajduję się w konwencji weselnej i zupełnie mi nie odpowiada cała ta szopka. Nawet nie chodzi tutaj o kwestię finansowe, bo wiele osób rezygnuje z wesela z tego właśnie powodu, ale po prostu tego nie chcieliśmy. Jeszcze nieporozumienia rodzinne pogłębiały moją niechęć do wesela czy choćby wspólnego obiadu. Każdy miał swoją wizję, w pewnym momencie nie miałam nic do powiedzenia, cierpliwość mi się skończyła i zrobiliśmy po swojemu. Po cywilnym od razy wyjechaliśmy. Najbliżsi wiedzieli o naszych planach, dostali zawiadomienia w których było zaznaczone, że nie wyprawiamy przyjęcia. Rodzina się średnio pogodziła z naszą decyzją, malutkie przyjęcie rodzinne dla najbliższego grona i tak się odbyło, ale bez nas, bo byliśmy w tym czasie w podróży poślubnej W efekcie chyba wszyscy byli zadowoleni. My jako Para Młoda uniknęliśmy sztucznej atmosfery i miło spędziliśmy czas tylko we dwoje, a rodzina też się nie najgorzej bawiła. Nie żałuję tej decyzji i tak naprawdę wystarczy chcieć i czasem postawić na swoim, a nie robić coś wbrew sobie. To w końcu ma być Wasz dzień
racjonalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 16:28   #34
Clood
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 160
Dot.: Ślub bez wesela

My dzisiaj zaklepaliśmy termin w kościele na Wielkanoc przyszłego roku też nie robimy wesela, tylko skromne spotkanie - my, rodzice, rodzeństwo, babcie i zastanawiamy się czy prosić chrzestnych czy nie. Przyjątko będzie najprawdopodobniej w moim mieszkaniu. Też pryśniemy potem na wycieczkę za granicę gdzieś.

Cieszy mnie ten termin, bo wiem, że rodzina nie specjalnie odczuje braku mojego wesela, bo i tak będą szykować święta i tak, więc nie będzie kwasów i obrażania się.

Powodzenia
__________________
Żonka

Clood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 20:50   #35
marie89
Raczkowanie
 
Avatar marie89
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: ... z daleka!
Wiadomości: 310
Dot.: Ślub bez wesela

Całe życie marzyłamo hucznym weselisku, choć po zaręczynach parę razy zaświatała mi myśl, że może jednak warto urządzić ślub bez wesela. Ostatecznie jednak mój TŻ rozwiał moje wątpliwości i szykujemy imprezę na 180 osób. Myślę, że kwestię ślubu i potencjalnego wesela, trzeba przemyśleć i się zastanowić, żeby potem nie żałować niczego
__________________

Nienarodzone dziecko nie umiera...Ono zmienia tylko datę przyjścia na świat (26.08.2013)
marie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 18:20   #36
nocny_skowronek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Ślub bez wesela

Nieco inna wizja, ale też w temacie...

Razem z TŻ również nie wyobrażaliśmy sobie własnego wesela. Co więcej nie wyobrażaliśmy sobie by podczas ślubu towarzyszyło nam wiele osób. Może to dziwne no ale tacy już jesteśmy i najchętniej spędzilibyśmy tą chwilę sam na sam. Stanęło na tym, że wyjedziemy daleko łącząc podróż poślubną ze ślubem jednak zabierzemy ze sobą rodziców, którym bardzo zależało by być z nami nawet na drugim końcu świata. Reszta bliskiej rodziny rozumie naszą decyzję i szanuje a nawet wspiera

Po powrocie chcielibyśmy jednak by nasze rodziny poznały się ale w nieco odmiennym charakterze niż obiad/przyjęcie/wesele itp. Chcielibyśmy wynająć na weekend jakąś chatkę czy pensjonat w górach, zaprosić wszystkich (max. 40 osób ale wątpię by wszyscy się pojawili), zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek, może jakiegoś prosiaka itp. Żadnego strojenia się, taka po prostu mała rodzinna biesiada.

Czy któraś z Was organizowała kiedyś coś podobnego albo przyjęcie które nie odbywało się bezpośrednio po ślubie? Jakieś wskazówki jak to najlepiej zorganizować?
nocny_skowronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 08:20   #37
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez nocny_skowronek Pokaż wiadomość
Nieco inna wizja, ale też w temacie...

Razem z TŻ również nie wyobrażaliśmy sobie własnego wesela. Co więcej nie wyobrażaliśmy sobie by podczas ślubu towarzyszyło nam wiele osób. Może to dziwne no ale tacy już jesteśmy i najchętniej spędzilibyśmy tą chwilę sam na sam. Stanęło na tym, że wyjedziemy daleko łącząc podróż poślubną ze ślubem jednak zabierzemy ze sobą rodziców, którym bardzo zależało by być z nami nawet na drugim końcu świata. Reszta bliskiej rodziny rozumie naszą decyzję i szanuje a nawet wspiera

Po powrocie chcielibyśmy jednak by nasze rodziny poznały się ale w nieco odmiennym charakterze niż obiad/przyjęcie/wesele itp. Chcielibyśmy wynająć na weekend jakąś chatkę czy pensjonat w górach, zaprosić wszystkich (max. 40 osób ale wątpię by wszyscy się pojawili), zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek, może jakiegoś prosiaka itp. Żadnego strojenia się, taka po prostu mała rodzinna biesiada.

Czy któraś z Was organizowała kiedyś coś podobnego albo przyjęcie które nie odbywało się bezpośrednio po ślubie? Jakieś wskazówki jak to najlepiej zorganizować?
Moi rodzice byli jakiś czas temu na takim "luźnym"weselu. Ślub był w górach, a większość gości z Warszawy - więc był wynajęty pensjonat dla przyjezdnych. Ślub i impreza odbywały się w domu rodzinnym jednego z małżonków. Na ceremonii zaślubin wszyscy oczywiście pięknie wystrojeni, później był jeszcze recital smyczkowy - natomiast potem można było pójść i przebrać się w coś luźniejszego: i było właśnie ognisko, gra w bule w ogródku... jednym słowem jak na luźnym spotkaniu wśród grona znajomych. Podobno wszyscy byli zachwyceni taką formą
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 19:13   #38
nocny_skowronek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Ślub bez wesela

Mam nadzieje, że i u mnie spodoba się i nie będą żałować przyjazdu
nocny_skowronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 21:09   #39
bubastis
Raczkowanie
 
Avatar bubastis
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 168
Dot.: Ślub bez wesela

dorotqa, widzę że mamy podobny problem Też nie chcemy robić wesela, ale zastanawiamy się co dalej. I wstępnie wymysliliśmy tak: ślub chcemy wziąć w kościele oddalonym od nas ok 50km (mały stary drewniany kościółek) - bierzemy tylko najbliższą rodzinę + znajomych. Jest to w miarę daleko, więc nie zjawią się żadni niechciani "gapiowie", na czym bardzo nam zależy. W miejscowości obok kościółka znaleźlismy bardzo klimatyczną restaurację, gdzie zabieramy tylko rodzinę na obiad + kawa z ciastkiem (z nami 30 osób - niby trochę sporo, ale taką właśnie mamy najbliższą rodzinkę). I wracamy do domu, na noc poślubną A ze znajomymi zrobimy sobie po prostu domówkę. Ślub chcielibyśmy brać w maju/lipcu, ale jeszcze nic nie mamy zaklepane. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z terminem np. na maj czy lipiec, jesli chodzi o restaurację w małej miejscowości. Ale to się okaże wkrótce
bubastis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:57   #40
dorotqa
Raczkowanie
 
Avatar dorotqa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 224
Dot.: Ślub bez wesela

Bubastis, Twój pomysł jest całkiem fajny. Podoba mi się też pomysł z tym "luźnym" weselem w górach
Niestety w moim przypadku to odpada, bo "najbliższych" wychodzi u nas około 50 osób, więc to już normalne weselicho a narzeczony nie zgadza się na sam obiad
Kwestia "braku wesela" nadal pozostaje otwarta.
dorotqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 13:16   #41
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Ślub bez wesela

Dziewczyny a co z suknia? planujecie długą tradycyjną czy jakąś inną?
Ja coraz poważniej rozważam pójście w krótszej, stylizowanej na retro, coś jak na załączonym zdjęciu. Nie lubię się wyróżniać i pewnie wzbudzę sensację w mojej małej mieścinie, ale z drugiej strony po co mi podczas obiadu długa suknia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suknia retro2.jpg (100,3 KB, 213 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg suknia retro ok.jpg (112,4 KB, 253 załadowań)
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 10:49   #42
panta_rei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 34
Dot.: Ślub bez wesela

Kochane Wizażanki
Ślub planujemy na sierpień 2013, chociaż TŻ upiera się na ten rok :P
Jego rodzice rozwiedli się jakiś czas temu. Ojciec nie był aniołkiem (alkohol) i wyrządził im dużą krzywdę. TŻ razem z siostrą zbuntowali się i stanęli po stronie mamy, przez co nie mają kontaktu z rodzicami i siostrą ojca. Nie wiemy, co zrobić... Ślub chcielibyśmy w jakimś małym kościółku w gronie najbliższych nam osób - moi rodzice (również po rozwodzie), dziadkowie, chrzestny, mama TŻ z partnerem, siostra TŻ. Ale nie wiemy, co zrobić z "zapomnianą" częścią rodziny - czy wysłać im jakieś zawiadomienie o ślubie? Balibyśmy się przyjadą i zaczną robić aferę, jeżeli zorientują się, że jest tam ich była synowa ze swoim przyjacielem... Nie wiadomo, czy zaprosić ojca TŻ. Mógłby zareagować dość nieprzewidywalnie.

Może to dziwne, ale właśnie dlatego boję się tego ślubu.

Czy zorganizować później jakiś obiad dla rodziny - ok. 16 osób?

Pomóżcie
panta_rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:45   #43
karola_bb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Ślub bez wesela

Ja i mój narzeczony bierzemy ślub w sierpniu 2012. Od zawsze wiedzieliśmy że nie chcemy żadnego wesela i w efekcie zapraszamy w sumie 9 osób po kościele na kolację, myślę że max do godz 23 (kościół mamy na godz, 17). Jeżeli chodzi o koszty to taka kolacja kosztuje już od 50zł do 100zł za os (w zależności od menu). Po ślubie jedziemy na wymarzoną wycieczkę.
Dla znajomych przygotujemy zawiadomienia a dalszej rodziny nie powiadamiamy.
Znajomych zaprosimy w bliżej nieokreślonym terminie po powrocie z wakacji na kolację "poślubną" w domu.
Dla nas taka opcja jest spełnieniem marzeń i szczerze niewiele mnie interesuje co powie jakaś ciocia-klocia z którą widzę się 2 razy w roku
karola_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 09:05   #44
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez karola_bb Pokaż wiadomość
Ja i mój narzeczony bierzemy ślub w sierpniu 2012. Od zawsze wiedzieliśmy że nie chcemy żadnego wesela i w efekcie zapraszamy w sumie 9 osób po kościele na kolację, myślę że max do godz 23 (kościół mamy na godz, 17). Jeżeli chodzi o koszty to taka kolacja kosztuje już od 50zł do 100zł za os (w zależności od menu). Po ślubie jedziemy na wymarzoną wycieczkę.
Dla znajomych przygotujemy zawiadomienia a dalszej rodziny nie powiadamiamy.
Znajomych zaprosimy w bliżej nieokreślonym terminie po powrocie z wakacji na kolację "poślubną" w domu.
Dla nas taka opcja jest spełnieniem marzeń i szczerze niewiele mnie interesuje co powie jakaś ciocia-klocia z którą widzę się 2 razy w roku
podoba mi się
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 09:07   #45
justynaczek
Przyczajenie
 
Avatar justynaczek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub bez wesela

Ja mam trochę inny problem. Marzę o pięknym weselu do białego rana, ale liczba osób z rodziny mojej i TŻ łącznie ze znajomymi, których chcięlibyśmy mieć w tym dniu blisko zamyka się w 40 osobach, więcej nie wyczarujemy. Jeśli byliby to bardzo rozrywowi ludzie to nie byłoby problemu i można to wesele robić, ale boję się że przy ich temperamentach wyjdzie z tego stypa nie wesele. Moja siostra miała wesele na 70 osób, a mimo to było nie dokońca tak jak powinno :/. Nie wiem już co robić. Mogłabym zrobić tylko obiad, ale wiem, że nie jest to sposób w jaki chciałabym przeżyć ten dzień
justynaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:18   #46
panta_rei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 34
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez panta_rei Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki
Ślub planujemy na sierpień 2013, chociaż TŻ upiera się na ten rok :P
Jego rodzice rozwiedli się jakiś czas temu. Ojciec nie był aniołkiem (alkohol) i wyrządził im dużą krzywdę. TŻ razem z siostrą zbuntowali się i stanęli po stronie mamy, przez co nie mają kontaktu z rodzicami i siostrą ojca. Nie wiemy, co zrobić... Ślub chcielibyśmy w jakimś małym kościółku w gronie najbliższych nam osób - moi rodzice (również po rozwodzie), dziadkowie, chrzestny, mama TŻ z partnerem, siostra TŻ. Ale nie wiemy, co zrobić z "zapomnianą" częścią rodziny - czy wysłać im jakieś zawiadomienie o ślubie? Balibyśmy się przyjadą i zaczną robić aferę, jeżeli zorientują się, że jest tam ich była synowa ze swoim przyjacielem... Nie wiadomo, czy zaprosić ojca TŻ. Mógłby zareagować dość nieprzewidywalnie.

Może to dziwne, ale właśnie dlatego boję się tego ślubu.

Czy zorganizować później jakiś obiad dla rodziny - ok. 16 osób?

Pomóżcie
Doradzi któraś? ślub w przyszłym roku, a nie wiadomo, co zrobić
panta_rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 16:39   #47
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez panta_rei Pokaż wiadomość
Doradzi któraś? ślub w przyszłym roku, a nie wiadomo, co zrobić

powiem tak- moi rodzice sa po rozwodzie - rozwiedli się jak miałam 13 lat. Z ojcem nie utrzymuję kontaktów i z tamtą stroną rodziny również- oni też nie szukają kontaktu ze mną.
Nie zapraszałam ani ojca ani tamtej rodziny nawet na sam ślub do kościoła i już.
Moje wesele było 2 m-ce temu i były tam osoby na których nam zależy i które są życzliwe mi i mężowi. Jeśli tamta rodzina się dowie- trudno ślub to wydarzenie rodzinne gdzie wokół młodych gromadzą się bliscy i przyjaciele a takimi osobami ani mój ojciec ani tamta część rodu nie jest.

Skoro sama myśl o tym, że tamta rodzina do Was przyjedzie wywołuje u Ciebie strach i się boisz to po co chcecie sobie dostarczać stresu w tym najważniejszym dniu.
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:16   #48
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez panta_rei Pokaż wiadomość
Doradzi któraś? ślub w przyszłym roku, a nie wiadomo, co zrobić
Ja bym nie zapraszała,nie utrzymujecie kontaktów to wystarczy
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:52   #49
panta_rei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 34
Dot.: Ślub bez wesela

Dzięki, Dziewczyny
panta_rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 11:46   #50
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez justynaczek Pokaż wiadomość
Ja mam trochę inny problem. Marzę o pięknym weselu do białego rana, ale liczba osób z rodziny mojej i TŻ łącznie ze znajomymi, których chcięlibyśmy mieć w tym dniu blisko zamyka się w 40 osobach, więcej nie wyczarujemy. Jeśli byliby to bardzo rozrywowi ludzie to nie byłoby problemu i można to wesele robić, ale boję się że przy ich temperamentach wyjdzie z tego stypa nie wesele. Moja siostra miała wesele na 70 osób, a mimo to było nie dokońca tak jak powinno :/. Nie wiem już co robić. Mogłabym zrobić tylko obiad, ale wiem, że nie jest to sposób w jaki chciałabym przeżyć ten dzień

Kochana, my robimy przyjęcie na 50 osób i powiem Ci, że też trochę martwię się że może wyjść z tego stypa. Z drugiej strony jednak nie wyobrażam sobie zapraszać ciotek itd z którymi nie utrzymuje się kontaktów, a robić wesele na pokaz. Ale to jest NASZ dzień i ja tak czy inaczej będę szczęśliwa
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:33   #51
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
powiem Ci, że też trochę martwię się że może wyjść z tego stypa

nie ma się czego bać

jak jest drętwe towarzycho to i wesele byłoby drętwe :P

u nas było 21 os -na przyjęciu było dość oficjalnie... ale potem impreza przeniosła się (moja rodzina do moich rodziców, a znajomi do nas na mieszkanie) i tą noc wspominam jako najlepszą w życiu
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:45   #52
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Kochana, my robimy przyjęcie na 50 osób i powiem Ci, że też trochę martwię się że może wyjść z tego stypa. Z drugiej strony jednak nie wyobrażam sobie zapraszać ciotek itd z którymi nie utrzymuje się kontaktów, a robić wesele na pokaz. Ale to jest NASZ dzień i ja tak czy inaczej będę szczęśliwa
też się obawiałam, że będzie stypa. na początku było drętwo. 100 lat to praktycznie zaśpiewał nam tylko mój teśc (nie mieliśmy zespołu, który by śpiewał), reszta coś mruczała, ale potem się rozkręcili, były tańce i wyszło super. Muzyka leciała z płyty. Jak komuś podpasował jakiś utwór dawał głośniej i szedł na parkiet. Myślę, że wszystko zależy od tego jakie osoby są na przyjęciu, a nie od tego, czy jest ich 20 czy 200
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:04   #53
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ślub bez wesela

Zobaczymy jak wyjdzie to wszystko. U mnie ma być zespół , to może jakoś to ruszy. Wrażeniami podzielę się w maju
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:12   #54
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Kochana, my robimy przyjęcie na 50 osób i powiem Ci, że też trochę martwię się że może wyjść z tego stypa. Z drugiej strony jednak nie wyobrażam sobie zapraszać ciotek itd z którymi nie utrzymuje się kontaktów, a robić wesele na pokaz. Ale to jest NASZ dzień i ja tak czy inaczej będę szczęśliwa
My mieliśmy ok. 40 osób z czego spora część, to były osoby starsze - a bawiliśmy się świetnie
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:25   #55
marta200
Raczkowanie
 
Avatar marta200
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 432
Dot.: Ślub bez wesela

hej dziewczyny a gdzie można pojechać aby wziąć cichy ślub? i jakie dokumenty są potrzebne?
marta200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 10:57   #56
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez marta200 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny a gdzie można pojechać aby wziąć cichy ślub? i jakie dokumenty są potrzebne?
Jeśli kościelny to raczej cichy nie będzie.. też myśleliśmy o tym, ale bez zapowiedzi w "naszych" kościołach by się nie obeszło, więc tak czy inaczej drogą pantoflową by się rozniosło..
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:15   #57
karola_bb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Ślub bez wesela

Hej
oczywiście że kościelny też może być cichy. Jeżeli bierzesz ślub w dużym mieście to raczej marne są szanse ze się rozniesie W moim kościele zapowiedzi były wywieszone na 2 tygodnie przed ślubem i na ślub przyszły tylko osoby które sama o tym poinformowałam i było nas ok 10 osób
Dokumenty jakie są potrzebne do ślubu kościelnego to: zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego, zaświadczenie o odbyciu nauk przedślubnych, zaświadczenie o odbyciu spowiedzi przedślubnej. Pozatym trzeba sporządzić u księdza protokół przedślubny i podać dane świadków.
Dziewczyny ja brałam ślub kościelny, w sumie było zaproszonych 5 osób (i kilku znajomych ale tylko w kościele), kolacja w domu. Potem na drugi dzień wymarzona podróż poślubna. Było super tak jak chcieliśmy.
karola_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 09:10   #58
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez karola_bb Pokaż wiadomość
W moim kościele zapowiedzi były wywieszone na 2 tygodnie przed ślubem i na ślub przyszły tylko osoby które sama o tym poinformowałam i było nas ok 10 osób
Szkoda że tych zapowiedzi nie da się pominąć bo nawet nie chodzi o to że przyjdzie ktoś spoza zaproszonych, tylko żeby dowiedzieli się po fakcie... Ja już widzę te wszystkie obrażone ciotki klotki nie zaproszone na wesele, którego nawet nie będzie. Z resztą, moja mama też nie jest zadowolona bo chciałaby wyprawić wesele, ale musi się raczej pogodzić z jego brakiem.
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 09:14   #59
marianna_pol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub bez wesela

Wesele zawsze można zrobić w innej parafii.
Zapowiedzi tez nie koniecznie muszą być w parafii do której się należy. Trzeba tylko dobrze zagadać z księdzem
__________________
mój prywatny blog optyczny - ciekawe informacje o lupach i mikroskopach
marianna_pol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 10:29   #60
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Ślub bez wesela

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Szkoda że tych zapowiedzi nie da się pominąć bo nawet nie chodzi o to że przyjdzie ktoś spoza zaproszonych, tylko żeby dowiedzieli się po fakcie... Ja już widzę te wszystkie obrażone ciotki klotki nie zaproszone na wesele, którego nawet nie będzie. Z resztą, moja mama też nie jest zadowolona bo chciałaby wyprawić wesele, ale musi się raczej pogodzić z jego brakiem.
A u Ciebie w kościele te zapowiedzi wygłaszają lub wiszą one w jakimś widocznym miejscu? Bo np. u mnie wrzucają je tylko na stronę internetową, więc raczej mało kto zwraca na nie uwagę. U TŻ-a też nie wygłaszali (siostra mówiła, że będą gdzieś wisieć, ale nigdy na żadnej tablicy nie widziałam tam zapowiedzi).

Samych zapowiedzi raczej trudno jest uniknąć, chyba że są ku temu jakieś wskazania - ksiądz mówił nam, że np. jak ludzie żyją razem 15 lat, mają dzieci i wszyscy naokoło myślą, ze są małżeństwem, to że wtedy mogą dostać dyspensę od zapowiedzi, żeby sąsiedzi nie plotkowali

Poza tym, nie wszyscy o tym wiedzą, ale parafia, do której się należy, to nie ta, gdzie jest się zameldowanym, ale ta, gdzie zamieszkuje się bodajże od minimum trzech miesięcy (a może od pół roku - nie pamiętam już dokładnie). Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w Twoim przypadku, ale u niektórych na pewno tak.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-04 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.