Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 19:01   #3721
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R-ka

I owsianka z wiórkami kokosowymi, łyżką sera twarogowego (takiego do serników) i wiśniami z kompotu
II podwójna kanapka z żytniego z wędliną drobiową i ogórkiem, jabłko
III barszcz ukraiński z Green Waya (bardzo gęsty)
IV kawałeczek cukinii faszerowanej mięsem mielonym z sosem pomidorowym, twarożek z cynamonem

+ 2 kawy z mlekiem

Zabrakło mi orzechów dzisiaj
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-09-27 o 19:04
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:02   #3722
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Trochę dużo nabiału, ale co tam każdemu się zdarza taki dzień
Bardzo fajnie, tylko co to jest to X?
Serio to dużo nabiału?
X to takie trochę nie-wiem-co. W zasadzie chyba powinnam napisać P, ale staram się siebie oszukiwać, że tak nie jest .
Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Moje U

I dużo sernika na żytnim spodzie polanego stopioną czekoladą, herbata zielona cytrynowa

II Jabłkowe tosty francuskie w wersji wegańskiej

III 3 duże nalesniki z grzybami i soczewicą
IV Ponownie sporo sernika i capuccino

V spora miska sałatki greckiej z grzankami
Będzie przepis na naleśniki na blogu? ;>

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
I: owsianka moja ostatnio standardowa: 3łyżki otrębów owsiano-gryczano-jęczmiennych, banan, 3/4 jogurtu jogobella light pieczone jabłko (staram się, to zamienić na coś innego, ale sama nie wiem na co...żeby białkowe bardziej było) cynamon, wiórki kokosowe W tym jogurcie to akurat białka zbyt wiele nie ma- to głównie źródło węglowodanów. Radzę zrobić owsiankę z płatków owsianych z dodatkiem otrąb,a nei z samych otrąb i dodać twaróg/ serek wiejski/ białko jajka jako źródło białka.
(śniadanie było dopiero 3 h po wstaniu, niestety ale ostatnio przez to, że nie piłam wody, dostałam takich wzdęć, że spać i jeść nie mogłam)
II: pół kostki twarogu, kokosowe wiórki, kakao, słodzik (i tu pytanie, czy stewia jest lepsza?)
III: 3 łyżki kaszy jęczmiennej, żołądki drobiowe gotowane, brokuły z oliwą i czosnkiem Jestem ciekawa jak to smakowało :p.
IV: podwieczorek - reszta twarogu, jak z II posiłku (uparłam się na to, ale jestem przed okresem)
V: trochę żołądków, brokuła niewiele, musiałam trochę wpychać w siebie
Do tego 2 nektarynki przed obiadem, bo musiałam dojechać do pracy a zajęlo mi to prawie 2 h i zglodniałam.
1 jabłko.
To jabłko po kolacji jadłaś? Jeśli ma to być R to odradza się owoce tak późno .

Do tego: niecała kawa z mlekiem 2%, ponad litr wody poprawiłam się Do tego 3 szklanki coli zero. Jeszcze posiedzę ze 2-3 h to zapewne wypiję jeszcze z pół litra wody i herbatę zieloną idę robić.No to dobrze, że z wodą się poprawiłaś, jeszcze popracuj nad wyrzuceniem coli.
Ogólnie przydałoby się trochę pozmieniać .

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
No dobra, dziś nawet całkiem, całkiem
Moje U:
tylko wstałam bardzo późno, śniadanie o 12

1. micha sałatki "greckiej" sałaty lodowa, masłowa, papryka czerwona, pomidory, cebula, ser feta i dużo zielonych oliwek , po dwie czekoladowe muffinki takie
/kawa z mlekiem/
2. duże jabłko, frytki selerowe z masłem i pieczony kurak , dwie michy zupy z czerwonej soczewicy takiej <-- tutaj to ja się BARDZO najadłam miałam zamiar rozłożyć to na dwa posiłki ale łakomstwo wygrało
/inka z mlekiem/
3. dosłownie przed chwilą zjadłam czyli jakoś 19.40 dwa jajka sadzone na maśle i szpinak z czosnkiem na maśle
4. no i planuję trochę potem zjeść pół kostki twarogu z łyżką stołową oleju lnianego i michą przeróżnych warzyw: sałaty, kalarepa, papryka, pomidorki z cebulą, rzodkiewki i takie tam

GreenBalance dawaj swoje, jakoś tak się składa że ja dodaję te jadłospisy jak są fajne, a jak nie to już rzadziej więc nie jem tak idealnie
często ostatnio po nocy jem
a i próbowałam tą Twoją kawę z masłem i ja masło bardzo lubię, ale jakoś mi słabo podeszła..
Jak zwykle dużo warzyw co się chwali, jak i to że słuchasz organizmu.
Kawa z masłem? Ciekawe macie pomysły, nie powiem .
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:12   #3723
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Ogólnie przydałoby się pozmieniać.
Ale co pozmieniać?
1. Owoce staram się, jak najbardziej mogę (no cóż, jak mnie smak czasem najdzie to zjem później) jeść owoce do południa max 14. Wzdęcia:/
2. Czemu płatków do otrębów? I serek wiejski wg mnie nie jest zbyt zdrowy, jest tak przetworzony, że przestałam go jeść. Z resztą, po nim mam zgagę. A taki twaróg president? Jak jest w pudełeczku? Strach się bać tego nabiału sklepowego!!!
3. Co do jogurtu, to wiem Nauczyłam się - teoria komponowanie, ale czasem niestety to nie wychodzi, jak się ma na coś "smaka"
5. Cola zero, wiem wiem... muszę przestać. Nie wiem, czy to dlatego, że jestem słodyczoholikiem i po prostu to zastępuje mi słodkie.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2012-09-27 o 19:13
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:21   #3724
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
No dobra, dziś nawet całkiem, całkiem
Moje U:
tylko wstałam bardzo późno, śniadanie o 12

1. micha sałatki "greckiej" sałaty lodowa, masłowa, papryka czerwona, pomidory, cebula, ser feta i dużo zielonych oliwek , po dwie czekoladowe muffinki takie
/kawa z mlekiem/
2. duże jabłko, frytki selerowe z masłem i pieczony kurak , dwie michy zupy z czerwonej soczewicy takiej <-- tutaj to ja się BARDZO najadłam miałam zamiar rozłożyć to na dwa posiłki ale łakomstwo wygrało
/inka z mlekiem/
3. dosłownie przed chwilą zjadłam czyli jakoś 19.40 dwa jajka sadzone na maśle i szpinak z czosnkiem na maśle
4. no i planuję trochę potem zjeść pół kostki twarogu z łyżką stołową oleju lnianego i michą przeróżnych warzyw: sałaty, kalarepa, papryka, pomidorki z cebulą, rzodkiewki i takie tam

GreenBalance dawaj swoje, jakoś tak się składa że ja dodaję te jadłospisy jak są fajne, a jak nie to już rzadziej więc nie jem tak idealnie
często ostatnio po nocy jem
a i próbowałam tą Twoją kawę z masłem i ja masło bardzo lubię, ale jakoś mi słabo podeszła..
Fajnie jak zwykle. A ja lubię jak masz takie luźniejsze sama musze sie tego nauczyć. Zjadlabym gdzieś tylko owoca edit: jest jablko - pardon ;€

i. paleo porridge czyli : 2 jajka rozmieszane z rozgniecionym bananem, mlekiem kokosowym i siemieniem lnianym -> ugotowane na gęsto z malinami i wiorkami kokosowymi
ii. salatka: pomidor, kielki ,papryka, oliwki, wołowina, natka, oliwa; brzoskwinia
iii. duża porcja puree ziemniaczanego z klopsikami wieprzowymi w sosie pomidorowym; fasolka szparagowa żółta z masłem
iv. miseczka bobu z natką; pomidor; kalarepka; kilka domowych czekoladek (olej kokosowy, kakao, miod, wiorki)
__________________
Every day is a chance...

Edytowane przez GreenBalance
Czas edycji: 2012-09-27 o 19:22
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:35   #3725
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Ale co pozmieniać?
1. Owoce staram się, jak najbardziej mogę (no cóż, jak mnie smak czasem najdzie to zjem później) jeść owoce do południa max 14. Wzdęcia:/
2. Czemu płatków do otrębów? I serek wiejski wg mnie nie jest zbyt zdrowy, jest tak przetworzony, że przestałam go jeść. Z resztą, po nim mam zgagę. A taki twaróg president? Jak jest w pudełeczku? Strach się bać tego nabiału sklepowego!!!
3. Co do jogurtu, to wiem Nauczyłam się - teoria komponowanie, ale czasem niestety to nie wychodzi, jak się ma na coś "smaka"
5. Cola zero, wiem wiem... muszę przestać. Nie wiem, czy to dlatego, że jestem słodyczoholikiem i po prostu to zastępuje mi słodkie.
1. Rozumiem. Mówię teoretycznie, sam anie jestem jakąś propagatorką tej zasady i jak dla mnie możesz jeść owoce nawet po tej '16' .
2. Wydaje mi się, że wtedy będzie to bardziej wartościowy posiłek. I może sycący? Choć nie pisałaś by u ciebie był z tym problem.
Wiem, że przetworzony, ale lepszy w wartościach odż. od takiego jogurtu ;p. Najlepiej zwykły biały twaróg w kostce. Nie wiem jak wygląda skład tego o którym piszesz, musiałabyś sama zerknąć.
3. Od czasu do czasu nie zaszkodzi .
5 a właściwie 4. Owoce/warzywa nie pomagają w zamian?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:49   #3726
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiejsze P (zapewne)

I. owsianka (4 czubate łyżki płatków,cynamon, garść malin,garść miąższu dyni, orzechy włoskie,pestki dyni(garść),aromat waniliowy,kilka wiórków masła, 3 suszone sliwki,300 ml mleka)
kromka żytniego razowca ze słonecznikiem z masłem i sałatką (sałąta lodowa, korniszony,koper,ketchup)
"góralki" orzechowe
II. kefir 400ml z 2 ząbkami czosnku, kiść winogron spora
III. kapuśniak (dużo mięska z kaczki, kiełbasy) z pomidorami, kroma chleba jak na śniadanie, korniszony
wpadła miska buraczków z papryką (robienie weków)
IV. lody: 3 duże gałki (kokos z białą czekoladą, bakaliowa z orzechami, truskawkowa) w słodkim waflu, winogrona
V. 3 kanapki z żytniego: masło,szynka,pomidor/pasztet pieczony,pomidor/ majonez,jajko na twardo,porcja buraczków z papryka
szklanka soku warzywnego z bazylią

kawa parzona,gorzka x2, herbaty owocowe, woda
Idę na noc do pracy więc jakaś kanapka i jogurt wpadnie ;p
Proszę o ocenkę
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 19:50   #3727
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
1. Rozumiem. Mówię teoretycznie, sam anie jestem jakąś propagatorką tej zasady i jak dla mnie możesz jeść owoce nawet po tej '16' .
2. Wydaje mi się, że wtedy będzie to bardziej wartościowy posiłek. I może sycący? Choć nie pisałaś by u ciebie był z tym problem.
Wiem, że przetworzony, ale lepszy w wartościach odż. od takiego jogurtu ;p. Najlepiej zwykły biały twaróg w kostce. Nie wiem jak wygląda skład tego o którym piszesz, musiałabyś sama zerknąć.
3. Od czasu do czasu nie zaszkodzi .
5 a właściwie 4. Owoce/warzywa nie pomagają w zamian?
2. Takim śniadaniem najadam się na kilka godzin. Otręby namaczam i puchną mi całą noc. Niby 3 łyżki a robi się porządne ponad półmiseczki. Robię owsiankę na wodzie. Nie chcę na mleku, chyba że jako dodatek do odgotowanej już owsiany. http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie...President.html Taki. Ale chyba wolę ten z 4% tłuszczu. Chociaż w wiórkach dodaję, ale nie za wiele.
3. Właśnie - dobrze, że jem dopiero kilka dni dokładnie 4... wcześniej inaczej jadłam... uparłam się coś na smak jabłka
4 i 5 no właśnie, nie wiem czemu. Mam czasem taką fazę na colę zero. Tydzień bębnię a potem nic.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 20:49   #3728
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P
500ml mleka+lyzki manny z kokosem
kroma razowego z maslem i serem zolym(2plastry)
kroma razowego z dzemem i serem bialym

II
banan

Obiad
talerz krupniku na zeberkach
miesko

podwieczorek
2jablka+sliwka+150 g jogurtu

kolacja
2 jaja sadzone
kroma razowego z serem tlustym bialym i ogorem
kroma razowego z maslem pomidorem ogorkiem
jablko+sliwka
kroma razowca z 2 plastrami szynki i serem
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 20:49   #3729
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez emila86 Pokaż wiadomość
Bardzo dzięki za "Sympatyczne " potraktowanie. Boże ludzie skąd tyle jadu...ktos tu ma spory problem chyba z samym sobą...
a co mam pisać wszem i wobec że kradnę pistacje żeby mieć jakiekolwiek orzechy w diecie? ża masło orzechowe i lody kupił mi chlopak na urodziny(tak dle was to pewnie niesłychane ale dl mnie to prezent). sernik był upieczony kilka dni temu na imieniny taty i jemy go juz kilka dni po malch kawałakch...
Na obiad jem co jest.a mięso jest od święta...poza tym pisalam że nie trawię go dobze. Jogurty to nie slodycze, a sernik z tego co wiem jest wartościowy jak na ciasto tak? rano jem nabiał i to jest poracja bialka. a na obiad są zazwyczaj ziemniaki z masłem samym, albo ryż na mleku/z sosem pomidorowym na kostce rosołowej robionym/zupa z proszku(1,5 zl kosztuje)np barszcz biały lub czerwony albo pieczarkowa do tego mamy zawsze po kromce chleba jeszcze i tak jemy.
Widzę że nikt tu nie doradzi tylko bogacze wstęp mają najwidzoczniej a ludzie biedniejsi są jak zawsze uważani za ścierwo... milo
Owoca powiedziałam że dodam ale jabłek nie mogę a one sa tanie. pomyślalam, że łatwo będzie zwędzić kilk a kulek winogrona do kieszeni....
tymbardziej mnie dobija i wkur.....że mam napady bo rodzice jedza suchy chleb a ja kur...zjadam im go i zwracam a tak mieli by chleb na kolację i śniadanie bo w trakcie napadu zjadam cały bochenek często i popijam wodą, aż do bolu brzucha
chciałam rad...pomocy.....
a dostaje opier...ol milutko naprawdę

a jeszcze jedno : jakbym miała gdzieś to bym tu nie pisała....
Ziemniaki, ryż, drobne kasze, chleb, masło, pomidory...jeśli to jest dla Ciebie dostępne, to po co po prostu jadasz tyle słodkiego? Na ziemniakach na pewno zdrowiej przytyjesz niż na słodyczach. Jeśli wiesz, że jadłospis nie nadaje się do oceny- to po co go wystawiasz? Przecież wiesz, co usłyszysz. Tutaj nikt nie wie czy lody dostałaś na jakąś okazję czy je kupiłaś w sklepie bo miałaś ochotę i wydałaś 1,5zł na loda a nie na 2kg ziemniaków. (absurdalny przykład, ale obrazuje moje intencje). Nie chodzi mi o atak na biedę, bo sama nie jestem bogata, nie mam kasy na pistacje(więc ich nie jem) ani nie kupuje drogich produktów. ..ale jogurt mogę wybrać naturalny, płatki i zboża to nie są drogie produkty, paczka płatków owsianych kosztuje 2zł, a starczy na więcej niż bochenek chleba. Rozumiem, że możesz jedynie pszenne pieczywo- a kasza manna?, jaglanka? (myślę, że tę możesz bo to delikatna kasza, a zdrowsza) To na równym 'poziomie' jeśli chodzi o strawność. Moją radą jest to, żebyś stawiała na dostępne, tanie produkty, które nie będą rujnowały Twojego zdrowia. Można zawsze wybrnąć, uwierz mi proszę. Mięsa nie trzeba jeść codziennie, białko nie jest niezbędne w ilościach prezentowanych na wizażu(naprawdę! spokojnie możesz jeść mięso 1-2 x w tygodniu, a białka dostarczać jedynie z dostępnych Tobie źródeł), więc spokojnie.
Jeśli jeszcze nie jesteś na terapii- apropo napadów- to nie warto czegoś poszukać na nfz?

I mi naprawdę nie chodzi o jad, obrażanie ani nic w tym stylu. Tylko kurcze, naprawdę takie jadłospisy ciężko jest pozytywnie oceniać czy dawać inne rady.
ps. Ja też dostałam kiedyś w prezencie masło orzechowe i nie jest to dla mnie dziwne, serio.

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość

No wlasnie chyba trochę przesadzilam,moglo być z ok 200 g twarogu.Zawsze tyle jem-mam problem z ogromnym apetytem rano. Stąd takie 'mordercze' sniadanie,bo reszta posilkow w ciągu dnia jest o wiele mniejsza... Często budze się z takim burczeniem w brzuchu,że nie wyobrażam sobie jeść mniejszej porcji A na późną kolację potrafie zjesc jajecznice z 2-3 jaj z szynka i pomidorem,więc to chyba nie jest wina zbyt malo kalorycznego ostatniego posiłku.
Nie, nie, nie chodzi mi o zmniejszenie porcji rano. Po prostu dodaj ze 2 łychy płatków owsianych, a twaróg zmniejsz do np 100g i dodaj sobie kromkę razowca czy jakąś grahamkę do 2 śn.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2012-09-27 o 20:53
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 21:17   #3730
Kinia 06
Przyczajenie
 
Avatar Kinia 06
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Hej, jestem tu nowa ale od dłuższego czasu podglądam i biorę do serca wszelkie porady i modyfikuje jadłospis. Jestem na redukcji. Mam 163cm i 54kg. Chcę zrzucić te 4kg więc nie tak dużo. Od dwóch tygodni jestem na diecie i nie schudłam nic a bardzo konsekwentnie trzymam się zasad. Np moje dzisiejsze R do oceny. Proszę o opinię co robię źle

Śn; owsianka z 4 łyżek płatków górskich, 1,5 szklanki mleka 2% plus duże jabłko

2Śn: 2 kromki chleba orkiszowego plus odrobina masła, 2 plastry polędwicy i świeży ogórek

Obiad: makaron pełne ziarno (3/4 szklanki przed ugotowaniem) plus gotowany indyk i sos pomidorowy (domowy)

podwieczorek: serek homo naturalny plus garść orzechów włoskich

Kolacja: sałatka z 3/4 papryki, połowy pokrojonej kalarepy, kilka plastrów polędwicy, 2 jajka na twardo

Czy widzicie coś, co trzeba poprawić? Z góry dzięki za ocenę

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Aha i jeszcze dwie kawy z mlekiem 2% wpadły, w tym jedna cykoriowa "ricore"
Kinia 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 21:41   #3731
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Fajnie jak zwykle. A ja lubię jak masz takie luźniejsze sama musze sie tego nauczyć. Zjadlabym gdzieś tylko owoca edit: jest jablko - pardon ;€

i. paleo porridge czyli : 2 jajka rozmieszane z rozgniecionym bananem, mlekiem kokosowym i siemieniem lnianym -> ugotowane na gęsto z malinami i wiorkami kokosowymi
ii. salatka: pomidor, kielki ,papryka, oliwki, wołowina, natka, oliwa; brzoskwinia
iii. duża porcja puree ziemniaczanego z klopsikami wieprzowymi w sosie pomidorowym; fasolka szparagowa żółta z masłem
iv. miseczka bobu z natką; pomidor; kalarepka; kilka domowych czekoladek (olej kokosowy, kakao, miod, wiorki)
Ale super!!Strasznie mi się podoba, muszę zrobić tą owsiankę, ale oczywiście nie mam mleka kokosowego ze zwykłym wyjdzie ?napisałbyś dokłądnie jak ją robisz? może być na pw. i te czekoladki bym zjadła, ale znowu oleju nie mam, nich to ....kiedy ja go wreszcie kupię?
Przechodzisz po mału na paleo? widzę czytasz klorę się się stosujesz, jak waga? jak się czujesz?
ale zazdroszczę tego jedzonka
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2012-09-27 o 21:54
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 05:12   #3732
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Kinia 06 Pokaż wiadomość
Hej, jestem tu nowa ale od dłuższego czasu podglądam i biorę do serca wszelkie porady i modyfikuje jadłospis. Jestem na redukcji. Mam 163cm i 54kg. Chcę zrzucić te 4kg więc nie tak dużo. Od dwóch tygodni jestem na diecie i nie schudłam nic a bardzo konsekwentnie trzymam się zasad. Np moje dzisiejsze R do oceny. Proszę o opinię co robię źle

Śn; owsianka z 4 łyżek płatków górskich, 1,5 szklanki mleka 2% plus duże jabłko

2Śn: 2 kromki chleba orkiszowego plus odrobina masła, 2 plastry polędwicy i świeży ogórek

Obiad: makaron pełne ziarno (3/4 szklanki przed ugotowaniem) plus gotowany indyk i sos pomidorowy (domowy)

podwieczorek: serek homo naturalny plus garść orzechów włoskich

Kolacja: sałatka z 3/4 papryki, połowy pokrojonej kalarepy, kilka plastrów polędwicy, 2 jajka na twardo

Czy widzicie coś, co trzeba poprawić? Z góry dzięki za ocenę

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Aha i jeszcze dwie kawy z mlekiem 2% wpadły, w tym jedna cykoriowa "ricore"
Dziwne, że nie schudłaś, bo jadłospis jest praktycznie idealny. Jest wszystko, co być powinno, a nie jesz też za dużo. Może ćwiczysz? Wtedy możliwy jest przyrost wagi mięśni, chociaż generalnie tłuszczu ubywa. Radziłabym na jakiś czas zrezygnować z wagi i mierzyć obwody
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 06:12   #3733
aszer
Raczkowanie
 
Avatar aszer
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 133
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Proszę ocenić, R

I placki - dwa jajka, 125g chudego twarogu, otręby, słonecznik, wiórki kokosowe, jabłko; kawa z mlekiem 2%
II łosoś z piekarnika, surówka wiosenna (kupna)
III serek wiejski + świeży ogórek + szczypiorek + czosnek
IV makrela + pomidor z cebulką
__________________

aszer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 07:27   #3734
piffre
Przyczajenie
 
Avatar piffre
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R; (dzień 1) i jestem zaziębiona i nie mam smaku i węchu :<
I.omlet z dwóch wiejskich jaj + białko, dwie łyżki jog.nat. papryka, vegeta natur, na kapce oleju z pestek winogron; cały malinowy pomidor z pieprzem i solą; zielona herbata
II.dwa małe jabłka, woda (rozłożone w czasie)
III." dość spora kostka" mintaja smażona na oleju jak w śniadaniu w ziołach i przyprawach z papryką,cukinią,cebulą; pół worka ryżu brązowego lub kaszy jęczmiennej (zależy co kupię) zielona herbata
IV.200g twarogu chudego z solą, pieprzem, jogurtem naturalnym, dynią duszoną z cebulą i ziołami na ostro, marchewka, do picia pokrzywa

z ruchu dziś jeszcze nie wiem, pewnie spacer 1h z psem, i hula hop.

proszę o rady bo w ogóle się nie znam, jako taką wiedzę mam tylko w tego forum.

__________________
po raz kolejny-tym razem ostatni !
akcja odchudzanie :

77 76 -75-74-73-72-71-70-
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
piffre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 08:18   #3735
Kinia 06
Przyczajenie
 
Avatar Kinia 06
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez whiness Pokaż wiadomość
Dziwne, że nie schudłaś, bo jadłospis jest praktycznie idealny. Jest wszystko, co być powinno, a nie jesz też za dużo. Może ćwiczysz? Wtedy możliwy jest przyrost wagi mięśni, chociaż generalnie tłuszczu ubywa. Radziłabym na jakiś czas zrezygnować z wagi i mierzyć obwody
Dziękuje za ocenę. Nie, właśnie praktycznie w ogóle nie ćwiczę, co najwyżej chodzę na spacery, czasami udaje mi się dość długi. Nie wiem właśnie, czemu nic nie schodzi...
Kinia 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 09:23   #3736
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U
I Owsianka na mleku z potarkowaną cukinią i 2x marchewką z kakao i pestkami słonecznika
II 2x Marchew, jabłko,zarodki pszenne,siemie lniane swiezo zmielone z maślanką ( wychodzi budyń o smaku orzechowym) pestki słonecznika
kromka razowca z domowym dzemem z pigwy
III Zupa krem z cebuli z czosnkowymi grzankami + gruby plaster pieczonego udzca indyka
IV 2 jajka + kromka chleba z masłem i kilka garści pomidorków koktajlowych
V Kakao bez cukru z mlekiem
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 09:26   #3737
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Kinia 06 Pokaż wiadomość
Dziękuje za ocenę. Nie, właśnie praktycznie w ogóle nie ćwiczę, co najwyżej chodzę na spacery, czasami udaje mi się dość długi. Nie wiem właśnie, czemu nic nie schodzi...
możliwości są wg mnie dwie - nie zmieniłaś zbytnio bilansu kalorycznego [żeby chudnąć 0,5 -1 kg na tydzień musisz obciąć kaloryczność dotychczasowej diety o około 500 kcal], więc powinnaś sama przyjrzeć się swoim jadłospisom pod tym kątem; masz problemy ze zdrowiem, które utrudniają Ci zrzucenie wagi - badałaś sobie np. TSH? [ta druga opcja wynika z faktu, że coś o tym wiem ]
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 10:30   #3738
Kinia 06
Przyczajenie
 
Avatar Kinia 06
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Tak tak, badam się co roku (btw dzisiaj akurat oddawałam krew ) i wszystko gra. Z kaloriami wydaje mi się, że jest ok bo nie przejadam się, ale też nie chodzę głodna a chyba o to chodzi. Poza tym na pewno w porównaniu z tym jak jadłam wcześniej (do po południa dość zdrowo, ale np wieczorem wpadała pizza, lody, jakieś ciastka) jest tych kalorii znacznie mniej i są o wiele bardziej wartościowe. A wieczorem kładę się spać z leciutkim ssaniem i to mi służy, bo bardzo źle się czuję, gdy jestem pełna. Dodatkowo przemiana materii mam wrażenie, że wzrosła . No cóż, może zatrzymałam wodę, albo coś. Spróbuje ciągnąć tak dalej.
Dzisiejsze R:

Śn; 2 kromki chleba żytniego z masłem, szynką drobiową i ogórkiem. Jajko na twardo. Kawa z mlekiem.

II Śn; 4 ciasteczka owisiane z rodzynkami własnej roboty (2 szklanki płatków owsianych, szklanka mąki orkiszowej, jajko, 3/4 szklanki rodzynek, łyżeczka roszku do pieczenia i 1,5 szklanki wody-pieczone na blasze z papierem - wychodzi dużo ciastek) plus szklanka kefiru 2%

w planie:
Obiad: połowa wędzonej makreli, kawałek wędzonego tuńczyka, duży ogórek kiszony

Podwieczorek: garść orzechów włoskich, serek homo naturalny

Kolacja: 3/4 gotowanej piersi z kurczaka, warzywa (brokuł, kalafior), plaster sera mozzarella

To chyba nie jest za dużo kalorii jak na redukcję? Dzisiaj waga pokazała rano 53,8kg, niewiele mniej, ale może coś ruszy wreszcie...

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez piffre Pokaż wiadomość
R; (dzień 1) i jestem zaziębiona i nie mam smaku i węchu :<
I.omlet z dwóch wiejskich jaj + białko, dwie łyżki jog.nat. papryka, vegeta natur, na kapce oleju z pestek winogron; cały malinowy pomidor z pieprzem i solą; zielona herbata
II.dwa małe jabłka, woda (rozłożone w czasie)
III." dość spora kostka" mintaja smażona na oleju jak w śniadaniu w ziołach i przyprawach z papryką,cukinią,cebulą; pół worka ryżu brązowego lub kaszy jęczmiennej (zależy co kupię) zielona herbata
IV.200g twarogu chudego z solą, pieprzem, jogurtem naturalnym, dynią duszoną z cebulą i ziołami na ostro, marchewka, do picia pokrzywa

z ruchu dziś jeszcze nie wiem, pewnie spacer 1h z psem, i hula hop.

proszę o rady bo w ogóle się nie znam, jako taką wiedzę mam tylko w tego forum.

Wydaje mi się, że zamiast twarogu chudego lepszy jest półtłusty i bez soli. A rybkę mogłabyś w piekarniku zrobić - polać łyżką oliwy, posypać ziołami i zawinąć w folię aluminiową. Ja czasami "smażę" ją na wodzie pod przykrywką a na samym końcu doprawiam- naprawdę dobra.

Edytowane przez Kinia 06
Czas edycji: 2012-09-28 o 10:20
Kinia 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 12:04   #3739
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Serio to dużo nabiału?
X to takie trochę nie-wiem-co. W zasadzie chyba powinnam napisać P, ale staram się siebie oszukiwać, że tak nie jest .

Będzie przepis na naleśniki na blogu? ;>


Ogólnie przydałoby się trochę pozmieniać .


Jak zwykle dużo warzyw co się chwali, jak i to że słuchasz organizmu.
Kawa z masłem? Ciekawe macie pomysły, nie powiem .
Kurczę właśnie zjadłam ostatnie a zdjęcia nie zrobiłam ale powie mCi ze ciasto robisz jak na nalesniki a farsz to ugotowana soczewica, którą po ostygnięciu przeciskasz przez praskę do ziemniaków albo traktujesz tłuczkiem do ziemniaków. potem dodajesz podsmażone na maśle grzybki z cebulką (ja dodałam grzybki lesne bo miałam zamrożone), pieprz ziołowy, pieprz czarny, kucharka i inne ulubione przyprawy (ja dałam odrobinę papryki czerwonej). ale koniecznie pieprz ziołowy z przypraw. Mieszasz i faszerujesz ja nalesniki jeszcze podawałam z sosem grzybowym, (zapomniałam napisać)ale to jak wolisz
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 12:49   #3740
biedroneczka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U:
1. dwie kromki zwykłego chleba z margaryną, wędliną (łącznie 3 plasterki), pomidorem i cebulą, pół papryki; trochę po 6 śliwek
2. jogurt naturalny z ziarnami, saszetka Fitelli bananowej
3. pół woreczka ryżu brązowego z sosem chrzanowym, 1 pulpet, 200g brokuła
4. jabłko
5. dwie kromki chleba tak jak na śniadanie

chyba udane dziś?
biedroneczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 13:04   #3741
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
P
500ml mleka+lyzki manny z kokosem
kroma razowego z maslem i serem zolym(2plastry)
kroma razowego z dzemem i serem bialym

II
banan

Obiad
talerz krupniku na zeberkach
miesko

podwieczorek
2jablka+sliwka+150 g jogurtu

kolacja
2 jaja sadzone
kroma razowego z serem tlustym bialym i ogorem
kroma razowego z maslem pomidorem ogorkiem
jablko+sliwka
kroma razowca z 2 plastrami szynki i serem
Tyjesz na tym???? Co to ma być???? Brakuje drugiego śniadania i podiweczorku a inne posiłki słabe

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez emila86 Pokaż wiadomość
Bardzo dzięki za &quot;Sympatyczne &quot; potraktowanie. Boże ludzie skąd tyle jadu...ktos tu ma spory problem chyba z samym sobą...
a co mam pisać wszem i wobec że kradnę pistacje żeby mieć jakiekolwiek orzechy w diecie? ża masło orzechowe i lody kupił mi chlopak na urodziny(tak dle was to pewnie niesłychane ale dl mnie to prezent). sernik był upieczony kilka dni temu na imieniny taty i jemy go juz kilka dni po malch kawałakch...
Na obiad jem co jest.a mięso jest od święta...poza tym pisalam że nie trawię go dobze. Jogurty to nie slodycze, a sernik z tego co wiem jest wartościowy jak na ciasto tak? rano jem nabiał i to jest poracja bialka. a na obiad są zazwyczaj ziemniaki z masłem samym, albo ryż na mleku/z sosem pomidorowym na kostce rosołowej robionym/zupa z proszku(1,5 zl kosztuje)np barszcz biały lub czerwony albo pieczarkowa do tego mamy zawsze po kromce chleba jeszcze i tak jemy.
Widzę że nikt tu nie doradzi tylko bogacze wstęp mają najwidzoczniej a ludzie biedniejsi są jak zawsze uważani za ścierwo... milo
Owoca powiedziałam że dodam ale jabłek nie mogę a one sa tanie. pomyślalam, że łatwo będzie zwędzić kilk a kulek winogrona do kieszeni....
tymbardziej mnie dobija i wkur.....że mam napady bo rodzice jedza suchy chleb a ja kur...zjadam im go i zwracam a tak mieli by chleb na kolację i śniadanie bo w trakcie napadu zjadam cały bochenek często i popijam wodą, aż do bolu brzucha
chciałam rad...pomocy.....
a dostaje opier...ol milutko naprawdę

a jeszcze jedno : jakbym miała gdzieś to bym tu nie pisała....
Nie wieże ze jestes aż tak biedna ze na nic Cię nie stać. Poza tym mozesz poprosić chłopaka żeby zamiast słodyczy kupił Ci jakieś orzechy. Nie musza być pistacje mogą być włoskie, ziemne.... Mozesz tez odłożyć troche pieniędzy i nie kupowac słodyczy a potem kupić coś zdrowszego..... I nie musisz kraść, wystarczy pójsć i ładnie poprosić
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 14:25   #3742
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Kinia 06 Pokaż wiadomość
Hej, jestem tu nowa ale od dłuższego czasu podglądam i biorę do serca wszelkie porady i modyfikuje jadłospis. Jestem na redukcji. Mam 163cm i 54kg. Chcę zrzucić te 4kg więc nie tak dużo. Od dwóch tygodni jestem na diecie i nie schudłam nic a bardzo konsekwentnie trzymam się zasad. Np moje dzisiejsze R do oceny. Proszę o opinię co robię źle

Śn; owsianka z 4 łyżek płatków górskich, 1,5 szklanki mleka 2% plus duże jabłko ok, jeśli chciałabyś obciąć kaloryczność to rób pół na pół wody z mlekiem

2Śn: 2 kromki chleba orkiszowego plus odrobina masła, 2 plastry polędwicy i świeży ogórek ok

Obiad: makaron pełne ziarno (3/4 szklanki przed ugotowaniem) plus gotowany indyk i sos pomidorowy (domowy) super, ale dołożyłabym surówkę

podwieczorek: serek homo naturalny plus garść orzechów włoskich ok

Kolacja: sałatka z 3/4 papryki, połowy pokrojonej kalarepy, kilka plastrów polędwicy, 2 jajka na twardo ok

Czy widzicie coś, co trzeba poprawić? Z góry dzięki za ocenę

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Aha i jeszcze dwie kawy z mlekiem 2% wpadły, w tym jedna cykoriowa "ricore"
Jest ok, może nie chudniesz przez brak ruchu?

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez aszer Pokaż wiadomość
Proszę ocenić, R

I placki - dwa jajka, 125g chudego twarogu, otręby, słonecznik, wiórki kokosowe, jabłko; kawa z mlekiem 2% II łosoś z piekarnika, surówka wiosenna (kupna)
III serek wiejski + świeży ogórek + szczypiorek + czosnek
IV makrela + pomidor z cebulką
Ładnie (choć brakuje mi II śniadania), ale dołożyłabym jednak węgli- nie masz w swoim przepisie chleba, mąki, płatków, tylko trochę otrębów, uważam, że to za mało.

Cytat:
Napisane przez piffre Pokaż wiadomość
R; (dzień 1) i jestem zaziębiona i nie mam smaku i węchu :<
I.omlet z dwóch wiejskich jaj + białko, dwie łyżki jog.nat. papryka, vegeta natur, na kapce oleju z pestek winogron; cały malinowy pomidor z pieprzem i solą; zielona herbata
II.dwa małe jabłka, woda (rozłożone w czasie) to nie posiłek! a woda to już zwłaszcza... dołóż serek/twarożek przynajmniej
III." dość spora kostka" mintaja smażona na oleju jak w śniadaniu w ziołach i przyprawach z papryką,cukinią,cebulą; pół worka ryżu brązowego lub kaszy jęczmiennej (zależy co kupię) zielona herbata ładnie, choć ryba mogłaby być pieczona/duszona/parowana
IV.200g twarogu chudego z solą, pieprzem, jogurtem naturalnym, dynią duszoną z cebulą i ziołami na ostro, marchewka, do picia pokrzywa super

z ruchu dziś jeszcze nie wiem, pewnie spacer 1h z psem, i hula hop.

proszę o rady bo w ogóle się nie znam, jako taką wiedzę mam tylko w tego forum.

Całkiem, całkiem.

Cytat:
Napisane przez Kinia 06 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R:

Śn; 2 kromki chleba żytniego z masłem, szynką drobiową i ogórkiem. Jajko na twardo. Kawa z mlekiem.

II Śn; 4 ciasteczka owisiane z rodzynkami własnej roboty (2 szklanki płatków owsianych, szklanka mąki orkiszowej, jajko, 3/4 szklanki rodzynek, łyżeczka proszku do pieczenia i 1,5 szklanki wody-pieczone na blasze z papierem - wychodzi dużo ciastek) plus szklanka kefiru 2%

w planie:
Obiad: połowa wędzonej makreli, kawałek wędzonego tuńczyka, duży ogórek kiszony za mało, dorzuć więcej warzyw i ew. trochę makaronu/ryżu/kaszy

Podwieczorek: garść orzechów włoskich, serek homo naturalny

Kolacja: 3/4 gotowanej piersi z kurczaka, warzywa (brokuł, kalafior), plaster sera mozzarella
Kalorii absolutnie nie za dużo.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 14:48   #3743
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Nie wieże ze jestes aż tak biedna ze na nic Cię nie stać. Poza tym mozesz poprosić chłopaka żeby zamiast słodyczy kupił Ci jakieś orzechy. Nie musza być pistacje mogą być włoskie, ziemne.... Mozesz tez odłożyć troche pieniędzy i nie kupowac słodyczy a potem kupić coś zdrowszego..... I nie musisz kraść, wystarczy pójsć i ładnie poprosić
Nie żyjemy w bajce. Aczkolwiek oczywiście nie jestem za kradzieżą orzechów. ...jednak to nie forum, na którym naszym zadaniem jest ocenianie postępowania koleżanki.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 14:58   #3744
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
U
I Owsianka na mleku z potarkowaną cukinią i 2x marchewką z kakao i pestkami słonecznika
II 2x Marchew, jabłko,zarodki pszenne,siemie lniane swiezo zmielone z maślanką ( wychodzi budyń o smaku orzechowym) pestki słonecznika
kromka razowca z domowym dzemem z pigwy
III Zupa krem z cebuli z czosnkowymi grzankami + gruby plaster pieczonego udzca indyka
IV 2 jajka + kromka chleba z masłem i kilka garści pomidorków koktajlowych
V Kakao bez cukru z mlekiem
Bardzo ładnie i smacznie ale nie wiem czy jak na ilośc ruchu jaką masz to nie za mało. Podziwiam twoje bieganie!
Mogłabym prosić o przepis na zupe?

Teczowa- juz pisze na pw.
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 15:26   #3745
uaremyheroine
Rozeznanie
 
Avatar uaremyheroine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z polnocy
Wiadomości: 834
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez uaremyheroine Pokaż wiadomość
hej. mam pytanie. Przez kilka dni mam dietę płynną i półpłynną . Robię sobie jakieś koktajle, zupy. Powiem szczerze, że apetyt też nie dopisuje i w związku z tym wychodzi mi mało kcal . I mam pytanie, jak potem wrócić do "normalnego" jedzenia? Wprowadzać powoli więcej jedzenia ? czy odrazu zacząć jeść tak jak przed zabiegiem?
podbijam
__________________
go on little girl, feet twirl, go and make him smile.


uaremyheroine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 15:39   #3746
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

P (wreszcie przybywa na wadze )

I opieczony obwarzanek z ziarnami z kozią roladką twarogową, pomidorkami cherry, sałatą i ziołami, muffina ze śliwkami posmarowana bardzo grubą warstwą masła sezamowego + kawa parzona

II czekoladowy krem sojowy z 2 garściami migdałów i śliwkami
sok marchewkowy, kawałek quiche z gorgonzolą i szpinakiem

III krewetki smażone na oleju arachidowym z makaronem soba w sosie teryiaki z brokułami, zielonym groszkiem w strączkach, papryczką chilli i orzeszkami ziemnymi podane z sosem sojowym i dodatkowymi prażonymi orzeszkami

ricore, 2 kawałki żytniego brownie podanego z konfiturą śliwkowo-gruszkowo-orzechową

IV grzanki z chleba dyniowego z gruszką na pikantnie i gorgonzolą x2

V domowy pasztet sojowy z papryką i pomidorami podany na kremie sezamowym

do picia: woda, pokrzywa i czarna herbata
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 15:50   #3747
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez uaremyheroine Pokaż wiadomość
podbijam
Hej. Mogłabyś napisać dokładnie ile dni stosujesz dietę płynną a ile półpłynną? Chętnie pomogę, ale to zależy także od wskazań i powodu dla którego potrzebujesz stosować tą dietę.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 18:06   #3748
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U
I mrożony serek wiejski z bran flakes, granolą czekoladową, jabłkiem, orzechami włoskimi

II 4 kromki razowego z masłem, serem białym, pomidorem

III 3 duze nalesniki z soczewicą i grzybami z sosem grzybowym

IV sporo sernika na kruchym spodzie z polewą czekoladową

V 4 kromki razowego opiekane z serem Brie i grzybami, gotowane jajko na miękko

W między czasie podjadane orzechy włoskie, winogrono i 2 gruszki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 18:36   #3749
uaremyheroine
Rozeznanie
 
Avatar uaremyheroine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z polnocy
Wiadomości: 834
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Hej. Mogłabyś napisać dokładnie ile dni stosujesz dietę płynną a ile półpłynną? Chętnie pomogę, ale to zależy także od wskazań i powodu dla którego potrzebujesz stosować tą dietę.
dietę płynną i półpłynną stosuje tylko tymczasowo - po wyrwaniu zęba mądrości z kości. Przez 2 dni była to dieta wyłącznie płynna bo ledwo usta mogłam roztworzyc teraz przez 2 dni jest półpłynna, bo nadal boli mnie przy przełykaniu, no i muszę uważac na szwy (póki nie zdejmą, czyli w nastepny piątek) . Dodam, że przez ten dyskomfort nie mam też za bardzo apetytu, więc jem mniej niż wcześniej. I teraz pytanie czy po odrazu wracać do poprzedniego sposobu odżywiania i kaloryczności tej co jadlam przed? czy wprowadzać stopniowo?
__________________
go on little girl, feet twirl, go and make him smile.


uaremyheroine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 19:51   #3750
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

r
  1. grahamka z pomidorem, serem żółtym, szynką...kawa z mlekiem
  2. parówka cielęca mała
  3. 2 kromki orkisza z paprykarzem i keczupem
  4. pierś kurczaka zapiekana w piekarniku, micha szpinaku na maśle + czosnek, 12 pomidorków koktajlowych




i jak?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.