Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-26, 01:34   #3061
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie jak długo odczuwalyscie dyskomfort przy sikaniu po porodzie sn ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w zasadzie wcale nie odczuwalam
Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Miałam przerwę od wątku bo ja nadal jestem w ciąży. Dooiero dzisiaj weszłam na wątek i nadrabiam. Widzę, że dobrze sobie radzicie a dzieciaki rosną jak na drożdżach.

Ja jestem 4 dni po terminie. Co dwa dni idę na ktg. W piątek albo idę do szpitala albo będę musiała chodzić na ktg do szpitala. Jeszcze nie wiem bo lekarze mówią, że mam jeszcze czas urodzić. Nie mam skurczy, Szyjka miękka ale zamknięta. Niby w każdej chwili może to ruszyć ale wątpię. Najpóźniej w poniedziałek będą wywoływać poród. Jak nie ruszy nic przez 2-3 dni to cesarka. Waga szacowana jest na 3.5-4 kg, więc drobna to ona raczej nie będzie.
Czuję się jak wieloryb. Nie mogę spać w nocy, ledwo co się ruszam w ciągu dnia bo wszystko mnie męczy. No i wszyscy pytają czy już urodziłam, tak jakby miałabym ukrywać fakt urodzenia dziecka przed nimi.
Dziwne, że sama zostałam w ciąży na tym wątku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za poród żeby był bezproblemowy i zaczął się jednak sam
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja żadnego dyskomfortu nie odczuwam i nie odczuwałam nic po porodzie a sikam bardzo dużo, jak w ciąży. Raz poczułam lekki ból w pochwie. Nie byłam nacinana tylko leciuteńko pękłam na 4 szwy. Ten poród był dla mnie naprawdę łaskawy i mało bolesny - jeśli o porodzie można tak powiedzieć. Mijają 2 tygodnie i krwawienie chyba też już powoli się kończy. Dziś weszłam na wagę i zostało mi 2,5 kg do wagi z przed ciąży a jem dużo i nadrabiam to czego w ciąży nie mogłam, niekoniecznie super zdrowo dziś śmigałam w jeansach z przed ciąży. Nie zmienia to faktu, że ponad 7 z przodu na wadze i chciałabym bardzo zrzucić 12 kg.
Sorry za takie jakby chwalenie się, po prostu cieszę się, że oprócz zmęczenia i braku snu bardzo dobrze się czuję, jeszcze... bo gorsze dni na pewno przyjdą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Myślałam o Tobie i pisałam na fb. Kilka dni zostało, trzymam mocno kciuki żeby poród był szybki i bezproblemowy, w każdym razie dużo lepszy niż poprzedni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie podobnie ja w sumie to śmigam od początku, urodziłam z ochroną krocza więc nic mnie nie boli. Czuję się zdecydowanie lepiej niż po pierwszym porodzie
Mam też 2.5 kg do zrzucenia i okazuje się, ze mieszczę się w swoje dżinsy, choc oponka wystaje
Jedynie zastanawia mnie to krwawienie bo jest naprawdę skąpe


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2020-08-26 o 01:35
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 06:51   #3062
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie jak długo odczuwalyscie dyskomfort przy sikaniu po porodzie sn ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W zasadzie w ogóle 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 06:52   #3063
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

No właśnie nie wiem czemu wszystkie dzieciaki tutaj się pospieszyły z wyjściem na świat a moja sobie nadal siedzi w brzuchu.

Dzisiaj mam na 10 ktg u mojego lekarza i chce jeszcze umówić się w przychodni szpitalnej bo mam kilka pytań co do wywoływania jakby nic nie wyszło wcześniej. Trochę się tym denerwuję, bo pierwszy poród był ciężki i boję się, że ten też taki będzie. Bo jak na razie idzie to w podobnym kierunku.

Oprócz tego staram się korzystać ze spokoju. Dużo śpię i oglądam filmów na netflixie albo Amazonie. Dużo gotuje i piekę bo mam czas. Planuje przeprowadzkę i szukam żłobka albo przedszkola w Wiedniu dla maluchów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 08:06   #3064
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie jeszcze 11 kg do zrzucenia z 21 na brzuszku nie mam oponki, on jeszcze jest spuchniety ale już w granicach normy, powiedzmy, że jakbym zjadła dwa mega kebaby reszta w udach, pupie i biodrach no i w cycach wczoraj już miałyśmy długi spacer, taki porządny, więc mam nadzieję na lawinowy spadek wagi hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 08:06   #3065
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Zrobię sobie badanie moczu może mam jakieś zapalenie, bo ciągle czuje jakiś dyskomfort przy oddawaniu moczu.
My mieliśmy wczoraj wizytę u pediatry, mały ładnie przybiera. Na problemy z wzdeciami lekarka kazała, nam dawać delicol i biogaje zobaczymy czy to coś pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 09:52   #3066
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Doora ja też byłam już po terminie i nic się nie działo, więc doskonale Cię rozumiem.
Trzymam kciuki za rychły szybki poród.


Okazuje się, że jednak możemy iść do przychodni bez nadanego peselu. Jak dzwoniłam sama to jakaś pani mówiła, że musimy czekać na akt, a dziś sami do mnie zadzwonili i zaprosili na wizytę patronażową, jutro. Okazuje się, że jednak możemy iść. Nic już z tego nie rozumiem.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

A odnośnie wagi i wyglądu - ja już tydzień po porodzie praktycznie nie miałam brzucha. Ważę dokładnie tyle samo, co przed zajściem w ciążę. I brzuch mam mniejszy niż przed porodem, bo wtedy miałam boczki i małą oponkę, a teraz tylko skóra jest taka mało jędrna, ale poza zgrubieniem w okolicy blizny brzuch jest płaski. Bardzo się z tego powodu cieszę.
Choć chciałabym zrzucić jeszcze jakieś 5-8 kg, żeby zjeść z rozmiaru 40/42, do 38 ale mąż mówi że wtedy już będę całkiem chuda i nawet nie będzie miał się do czego przytulić, bo będzie sama skóra i kości.

Rana mi się bardzo ładnie zagoiła, blizna jest tylko cienką kreską. Muszę podziękować mojemu lekarzowi, że tak ładnie mnie rozkroił i pozszywał, bo widziałam niektóre blizny u kobiet w rodzinie, to mają porozchodzone, brzydkie, pół brzucha porozcinane.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 10:58   #3067
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Udało nam się ogarnąć te skierowania, no i mamy już termin na bioderka i USG brzuszka na NFZ. Na USG przezciemiaczkowe zapisalismy się prywatnie

Ja bym chciała jeszcze od wagi sprzed ciąży schudnąć z 8 kg, czyli w sumie tak 10 i byłabym szczęśliwa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 10:59   #3068
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ale madre i ciekawe rzeczy !

A ja myslalam ze jak dziecko boli brzuszek to nie bedzie chcialo jesc. To moze moja mala tez ma problem z brzuszkiem ,bo czasem mimo ze jest najedzona to jak ja odkladam to poplakuje a potem doslownie rzuca sie na cyca. I trwa to z reguly az nie uslysze, ze zrobila kupe i wtedy zasypia.

Co do naszej rocznicy to skonczylo sie na samym sushi bo Emilka chyba podsluchala nasze plany i spala caly dzien by gdy maz wroci z pracy imprezowac z nami ! Jeeeej ... Ale to nie szkodzi Mamy za to ladna fotka do mojego albumu 50 pierwszych rocznic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe że też jej brzuszek doskwiera bo moja miała podobnie ale niestety z tygodnia na tydzień to się nasilalo. Fajna sprawa taki album szkoda, że nie wpadłam na taki pomysł też

My po szczepieniu. Już na udzie pojawil się obrzęk i robię okłady. Córka waży 4700g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 11:55   #3069
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Udało nam się ogarnąć te skierowania, no i mamy już termin na bioderka i USG brzuszka na NFZ. Na USG przezciemiaczkowe zapisalismy się prywatnie

Ja bym chciała jeszcze od wagi sprzed ciąży schudnąć z 8 kg, czyli w sumie tak 10 i byłabym szczęśliwa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz jakieś wskazania do usg brzuszka i przezciemiączkowego czy dla samej siebie robisz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 11:58   #3070
sicianek1
Raczkowanie
 
Avatar sicianek1
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My mamy pierwszą noc bez męża za sobą, bo musiał już wrócić do pracy i pierwszy raz od porodu się wyspałam . Mały budził się co 3 godziny na karmienie i ładnie zasypiał, a tak się bałam zostać z nim sama Tak z ciekawości zapytam czy szczepicie na rotawirusy i meningokoki?
sicianek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 12:03   #3071
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi zostało jeszcze 6 kg do wagi sprzed ciąży i mam wrażenie że wszystko mam w udach i tyłku... Nie mieszczę się jeszcze w żadne spodnie czy spódnice z czasu przed ciąża...

Jedziemy zaraz do pediatry sprawdzić czy ulewanie i m.in. niespokojny sen Małej nie są wynikiem zapalenia ucha czy jakiejś infekcji pęcherza. Trzymajcie kciuki żeby nie bo jeśli to pęcherz to mi coś pediatra wspominała ze trzeba będzie do szpitala mam nadzieję że to tylko skok rozwojowy po 4 tygodniu. I jeszcze fizjoterapeutę mamy dziś. Może ona coś poradzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 12:21   #3072
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Mi zostało jeszcze 6 kg do wagi sprzed ciąży i mam wrażenie że wszystko mam w udach i tyłku... Nie mieszczę się jeszcze w żadne spodnie czy spódnice z czasu przed ciąża...

Jedziemy zaraz do pediatry sprawdzić czy ulewanie i m.in. niespokojny sen Małej nie są wynikiem zapalenia ucha czy jakiejś infekcji pęcherza. Trzymajcie kciuki żeby nie bo jeśli to pęcherz to mi coś pediatra wspominała ze trzeba będzie do szpitala mam nadzieję że to tylko skok rozwojowy po 4 tygodniu. I jeszcze fizjoterapeutę mamy dziś. Może ona coś poradzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
A masz jakieś wskazania do usg brzuszka i przezciemiączkowego czy dla samej siebie robisz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co w szpitalu nam zalecili żeby zrobić ze względu na dużą wagę urodzeniową 🤷

Kurcze, dziś u mnie pusto na podpasce. Jestem 12 dni po porodzie sn i kurcze zastanawiam się czy to jest ok. Tzn coś tam że mnie wychodzi, jakieś "farfocle" ewentualnie trochę krwi ale jest ogólnie skąpo od początku
Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
My mamy pierwszą noc bez męża za sobą, bo musiał już wrócić do pracy i pierwszy raz od porodu się wyspałam . Mały budził się co 3 godziny na karmienie i ładnie zasypiał, a tak się bałam zostać z nim sama Tak z ciekawości zapytam czy szczepicie na rotawirusy i meningokoki?
Ja na rotawirusy na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 12:50   #3073
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Wiesz co w szpitalu nam zalecili żeby zrobić ze względu na dużą wagę urodzeniową 🤷

Kurcze, dziś u mnie pusto na podpasce. Jestem 12 dni po porodzie sn i kurcze zastanawiam się czy to jest ok. Tzn coś tam że mnie wychodzi, jakieś "farfocle" ewentualnie trochę krwi ale jest ogólnie skąpo od początku
Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Ja na rotawirusy na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo 12 dni po porodzie i też mało co na podpasce.

Zrobiłam dzisiaj to badanie moczu, popołudniu mam mieć teleporade z lekarzem rodzinnym. Ciekawe czy dostanę jakiś antybiotyk przy karmieniu piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 13:10   #3074
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Wiesz co w szpitalu nam zalecili żeby zrobić ze względu na dużą wagę urodzeniową 🤷

Kurcze, dziś u mnie pusto na podpasce. Jestem 12 dni po porodzie sn i kurcze zastanawiam się czy to jest ok. Tzn coś tam że mnie wychodzi, jakieś "farfocle" ewentualnie trochę krwi ale jest ogólnie skąpo od początku
Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Ja na rotawirusy na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dziś 15 dni po porodzie i dalej mam tak, jak przy normalnym okresie w szczytowym jego stadium no ale pisałam Wam, że mam dalej lekko spuchniety brzuch, więc to pewnie dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 13:13   #3075
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja już się martwiłam, że mało krwawię, ale potem się to zmieniło. Teraz jestem 2 tygodnie po porodzie i czasem mam plamienie a czasem jest tego więcej, w zależności od mojej aktywności.

Ja będę szczepić na rota. Meningo może później. Jeszcze nie wiem. Starszaków nie szczepiłam do tej pory, bo to niestety duży koszt

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 13:22   #3076
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
My mamy pierwszą noc bez męża za sobą, bo musiał już wrócić do pracy i pierwszy raz od porodu się wyspałam . Mały budził się co 3 godziny na karmienie i ładnie zasypiał, a tak się bałam zostać z nim sama Tak z ciekawości zapytam czy szczepicie na rotawirusy i meningokoki?
Na rota nie, starsza córka bardzo źle zniosła i po pierwszej dawce zaprzestałam też. Meningo niestety za duży koszt dla mnie choć bym chciała



Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Wiesz co w szpitalu nam zalecili żeby zrobić ze względu na dużą wagę urodzeniową 🤷

Kurcze, dziś u mnie pusto na podpasce. Jestem 12 dni po porodzie sn i kurcze zastanawiam się czy to jest ok. Tzn coś tam że mnie wychodzi, jakieś "farfocle" ewentualnie trochę krwi ale jest ogólnie skąpo od początku
Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Ja na rotawirusy na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Co do krwawienia u mnie też bardzo szybko się skończyło, czekam jeszcze 2 tygodnie do końca połogu i idę do gina na kontrolę.




Ja czekam właśnie na wizytę cdl, mam nadzieję że coś zaradzi na ten coraz większy ból przy przystawianiu i zbyt płytki chwyt mimo kapturków



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 13:23   #3077
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja planuję szczepić meningo i rota. Rota teraz, meningo pewnie później z racji mniejszych dawek. Syna planuje teraz zaszczepić na meningo.

Ja jestem 8 dzień po CC i nadal mam brzuch (ale u mnie szybko sam nie zejdzie ) ale nogi mam ewidentnie szczuplejsze. Spadłam 8kg od porodu i codziennie widzę mniej na wadze. Brakuje mi jeszcze 5kg do wagi wyjściowej.

Dzisiaj zamówiłam sobie plastry sutricon na blizne i zaczynam regularnie szczotkować brzuch. Mam nadzieję, że to pomoże uelastycznić brzuch i zmniejszyć widoczność rozstępów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 13:37   #3078
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jestem 16 dni po cc i nadal mam krwawienie. Nie za wielkie, ale coś tam jest. Raz plamienie, raz leci bardziej. Ale zwykłe podpaski wystarczają.


Huśtawka nastrojów na szczęście już minęła, wydaje się że baby blues za mną.
A jak jest u Was?
W ogóle doszłam do wniosku, że połóg nie jest aż taki straszny, a tak się go obawiałam.


Ja nie zamierzam szczepić Małego ani na meningokoki ani na rotawirusy.


Dziś miała przyjść do nas położna, ale jednak miałyśmy tylko teleporadę. To siedzę i gotuję obiad, czekam na mamę bo wpada do nas na kilka dni w odwiedziny, a jutro jedziemy na tę wizytę patronażową do pediatry.


Kropka, tak wcześnie zaczynasz już działać z blizną? Mnie w szpitalu fizjoterapeutka zaleciła wstrzymać się chociaż do końca połogu.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-08-26 o 13:39
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 14:08   #3079
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
My mamy pierwszą noc bez męża za sobą, bo musiał już wrócić do pracy i pierwszy raz od porodu się wyspałam . Mały budził się co 3 godziny na karmienie i ładnie zasypiał, a tak się bałam zostać z nim sama Tak z ciekawości zapytam czy szczepicie na rotawirusy i meningokoki?
Na rota nie szczepimy, na meningokoki B i C tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Wiesz co w szpitalu nam zalecili żeby zrobić ze względu na dużą wagę urodzeniową 🤷

Kurcze, dziś u mnie pusto na podpasce. Jestem 12 dni po porodzie sn i kurcze zastanawiam się czy to jest ok. Tzn coś tam że mnie wychodzi, jakieś "farfocle" ewentualnie trochę krwi ale jest ogólnie skąpo od początku
Jak to u Was wyglądało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Ja na rotawirusy na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie 2 tygodnie od porodu i taka leciuteńka wydzielina różowo-żółta. Wkładka by wystarczyła ale strach, że jednak coś jeszcze poleci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Na rota nie, starsza córka bardzo źle zniosła i po pierwszej dawce zaprzestałam też. Meningo niestety za duży koszt dla mnie choć bym chciała



Rozumiem Co do krwawienia u mnie też bardzo szybko się skończyło, czekam jeszcze 2 tygodnie do końca połogu i idę do gina na kontrolę.




Ja czekam właśnie na wizytę cdl, mam nadzieję że coś zaradzi na ten coraz większy ból przy przystawianiu i zbyt płytki chwyt mimo kapturków



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My szczepilismy na meningo B dopiero po 6 miesiący starszaka. Teraz też z Kornelem tak planuję żeby nie ładować mu naraz tyle szczepionek tylko w odstępach czasowych. Tak samo 6w1 rozdzielam z pneumokokami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

W każdym razie drogie są te wszystkie szczepienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 15:12   #3080
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja jeszcze nie wiem czy szczepić na meningokoki i rotawirusy.. I nie wiem czy szczepić nieodpłatnymi szczepionkami czy 5w1 czy 6w1. Nie ma jak dla mnie wiarygodnego źródła informacji co do szczepień i szczepionek.

Zazdroszczę Wam powrotu do wagi o figury. Mi z 20kg zostało jeszcze 10kg na plusie. Mam brzuch jak w połowie ciąży.. Moja rana po cc ma na bokach zgrubienia, które bolą przy dotyku. Położna powiedziała, że to normalne, bo tam jakieś haki podczas cc. Ciekawe kiedy się to zagoi..

Wiecie może do kiedy trzeba przemywać ranę po cc octaniseptem i od kiedy można stosować maść na bliznę?

Też uważam, że połóg nie jest taki straszny jak się spodziewałam Tym bardziej po cc myślałam, że będzie gorzej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 15:14   #3081
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

To chyba u mnie to też normalne z tym krwawieniem trochę jestem spokojniejsza.

Dziś zaczęło mnie mocno boleć krocze podczas siedzenia/chodzenia i dotyku. Jestem prawie pewna, że to zasługa żylaków sromu jestem opuchnięta i to raczej nie kwestia ranki po szyciu bo wcześniej mnie nic nie bolało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 15:18   #3082
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My wrocilysmy od pediatry. Mala sie tak skupkala ze prawie do drzewi dolecialo 🤣 lekarka musiala to z podlogi sprzatac.

Pediatra bardzo konkretna i rzeczowa. Ja potrzebuje takiego lekarza bo sama zawsze szukam dziury w calym (az do przesady) a widac ze ona zdecydowanie nie.
Mala ladnie przybiera ,ale nawet pediatra stwierdzila ze wyglada szczuplo, lecz nie ma sie co martwic jak przybiera.

Co do szczepien to nie mam pojecia ! Musze sie tym zaczac interesowac


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 15:54   #3083
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem czy szczepić na meningokoki i rotawirusy.. I nie wiem czy szczepić nieodpłatnymi szczepionkami czy 5w1 czy 6w1. Nie ma jak dla mnie wiarygodnego źródła informacji co do szczepień i szczepionek.

Zazdroszczę Wam powrotu do wagi o figury. Mi z 20kg zostało jeszcze 10kg na plusie. Mam brzuch jak w połowie ciąży.. Moja rana po cc ma na bokach zgrubienia, które bolą przy dotyku. Położna powiedziała, że to normalne, bo tam jakieś haki podczas cc. Ciekawe kiedy się to zagoi..

Wiecie może do kiedy trzeba przemywać ranę po cc octaniseptem i od kiedy można stosować maść na bliznę?

Też uważam, że połóg nie jest taki straszny jak się spodziewałam Tym bardziej po cc myślałam, że będzie gorzej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na pewno 6w1, co do meningo i rota jeszcze się zastanawiam, starszaka nie szczepiłam, ale miał 6w1 też.

Co do maści na bliznę, to można stosować jak już będzie zagojona. U mnie jeszcze są strupki, więc chyba jeszcze się wstrzymam. I też mnie boli po bokach Octaniseptu w ogóle nie używałam, tylko wietrzyłam, ile mogłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:01   #3084
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
My mamy pierwszą noc bez męża za sobą, bo musiał już wrócić do pracy i pierwszy raz od porodu się wyspałam . Mały budził się co 3 godziny na karmienie i ładnie zasypiał, a tak się bałam zostać z nim sama Tak z ciekawości zapytam czy szczepicie na rotawirusy i meningokoki?
O widzisz jak miło, że dzidziuś dał mamie odpocząć ja szczepie na rotawirusa rotarixem (2 dawki) jedna była dziś, a druga za 8 tygodni. Jedna dawka u mnie kosztuje 320zl. Na meningokoki zaszczepie przed pójściem do żłobka/przedszkola. Tak samo na ospę wietrzną
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem czy szczepić na meningokoki i rotawirusy.. I nie wiem czy szczepić nieodpłatnymi szczepionkami czy 5w1 czy 6w1. Nie ma jak dla mnie wiarygodnego źródła informacji co do szczepień i szczepionek.

Zazdroszczę Wam powrotu do wagi o figury. Mi z 20kg zostało jeszcze 10kg na plusie. Mam brzuch jak w połowie ciąży.. Moja rana po cc ma na bokach zgrubienia, które bolą przy dotyku. Położna powiedziała, że to normalne, bo tam jakieś haki podczas cc. Ciekawe kiedy się to zagoi..

Wiecie może do kiedy trzeba przemywać ranę po cc octaniseptem i od kiedy można stosować maść na bliznę?

Też uważam, że połóg nie jest taki straszny jak się spodziewałam Tym bardziej po cc myślałam, że będzie gorzej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam dylemat z tymi szczepieniami, ale zaobserowalam na instagramie mamapediatra i poczytałam jej bloga, i w sumie wpisuje się w moje przekonania.
Ja z blizna nic nie robiłam, na początku kilka razy prysnelam octaniseptem, a tak to normalnym żelem mylam i osuszalam ręcznikiem papierowym, dużo wietrzylam. Ładnie się zagoila i ginekolog powiedziała że nie ma potrzeby naklejania plastrow bo i tak lepiej jak teraz wyglądać nie będzie. 8 tygodni po porodzie mogę zacząć masować jakimś olejkiem po kąpieli sobie żeby się wyprostowala bo jest taka trochę ściągnięta z boków podobnie jak u Ciebie.

Moja dzidzia po szczepieniu cały dzień dziś śpi. Troszkę popiła cyca, ale mało i już mi twardnieją. Chyba będę musiała trochę odciągnąć, bo młodej nie idzie dobudzic, a na spiocha tylko kilka łyków i odlot.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:04   #3085
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja jestem 16 dni po cc i nadal mam krwawienie. Nie za wielkie, ale coś tam jest. Raz plamienie, raz leci bardziej. Ale zwykłe podpaski wystarczają.


Huśtawka nastrojów na szczęście już minęła, wydaje się że baby blues za mną.
A jak jest u Was?
W ogóle doszłam do wniosku, że połóg nie jest aż taki straszny, a tak się go obawiałam.


Ja nie zamierzam szczepić Małego ani na meningokoki ani na rotawirusy.


Dziś miała przyjść do nas położna, ale jednak miałyśmy tylko teleporadę. To siedzę i gotuję obiad, czekam na mamę bo wpada do nas na kilka dni w odwiedziny, a jutro jedziemy na tę wizytę patronażową do pediatry.


Kropka, tak wcześnie zaczynasz już działać z blizną? Mnie w szpitalu fizjoterapeutka zaleciła wstrzymać się chociaż do końca połogu.
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem czy szczepić na meningokoki i rotawirusy.. I nie wiem czy szczepić nieodpłatnymi szczepionkami czy 5w1 czy 6w1. Nie ma jak dla mnie wiarygodnego źródła informacji co do szczepień i szczepionek.

Zazdroszczę Wam powrotu do wagi o figury. Mi z 20kg zostało jeszcze 10kg na plusie. Mam brzuch jak w połowie ciąży.. Moja rana po cc ma na bokach zgrubienia, które bolą przy dotyku. Położna powiedziała, że to normalne, bo tam jakieś haki podczas cc. Ciekawe kiedy się to zagoi..

Wiecie może do kiedy trzeba przemywać ranę po cc octaniseptem i od kiedy można stosować maść na bliznę?

Też uważam, że połóg nie jest taki straszny jak się spodziewałam Tym bardziej po cc myślałam, że będzie gorzej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Samo dotykanie blizny jest już jej mobilizacją dlatego podczas mycia zawsze przejadę tam kilka razy delikatnie placami. Wtedy też czuje gdzie jeszcze jest niezagojona a gdzie jest już ok. brzuch drapie delikatnie, nie zjeżdżam niżej do blizny. Plastry zacznę kleić jak wszystko się tam zagoi.

Ja starszaka szczepiła m 6w1 i rota i Młodą też tak będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:12   #3086
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Samo dotykanie blizny jest już jej mobilizacją dlatego podczas mycia zawsze przejadę tam kilka razy delikatnie placami. Wtedy też czuje gdzie jeszcze jest niezagojona a gdzie jest już ok. brzuch drapie delikatnie, nie zjeżdżam niżej do blizny. Plastry zacznę kleić jak wszystko się tam zagoi.

Ja starszaka szczepiła m 6w1 i rota i Młodą też tak będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej z tym dotykaniem mam straszny problem takie to niemiłe uczucie, że nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 16:26   #3087
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ojej z tym dotykaniem mam straszny problem takie to niemiłe uczucie, że nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie same odczucia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 17:14   #3088
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nadal jestem w ciąży. W piątek idę do szpitala do przychodni i tam będzie podjęta decyzja co dalej. Nie wiem czy nie będę musiała zostać w szpitalu na weekend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 17:24   #3089
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My już po wizycie u pediatry. Wyniki moczu dobre, brak zapalenia ucha więc jak to stwierdziła - trafił się nam "ciężki egzemplarz". I jestem bardzo zadowolona z fizjoterapeutki na jaką trafiłam, tak ją wymasowala i wyćwiczyła że od razu widać że Małej lepiej na brzuszku się zrobiło, po powrocie do domu jest spokojniejsza i śpi już ponad 2 godziny co ostatnio nie miało miejsca. Mamy robić codziennie cwiczenia i mam nadzieję że dadzą taki sam efekt.

Co do szczepień wybraliśmy 6w1. Poszłam za poleceniem znajomych i pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-26, 18:16   #3090
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Ja na pewno 6w1, co do meningo i rota jeszcze się zastanawiam, starszaka nie szczepiłam, ale miał 6w1 też.

Co do maści na bliznę, to można stosować jak już będzie zagojona. U mnie jeszcze są strupki, więc chyba jeszcze się wstrzymam. I też mnie boli po bokach Octaniseptu w ogóle nie używałam, tylko wietrzyłam, ile mogłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie wiem co to znaczy zagojona..🤨 nie mam żadnych strupków, nic się nie sączy, więc nie wiem po czym poznać.
Mnie czasami przy zmianie pozycji wręcz pali ta rana . Nadal chodzę w majtkach siateczkowych, więc się niby wietrzy, chyba że jest chłodniej z zakładam leginsy (btw: ciążowe ).
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
My już po wizycie u pediatry. Wyniki moczu dobre, brak zapalenia ucha więc jak to stwierdziła - trafił się nam "ciężki egzemplarz". I jestem bardzo zadowolona z fizjoterapeutki na jaką trafiłam, tak ją wymasowala i wyćwiczyła że od razu widać że Małej lepiej na brzuszku się zrobiło, po powrocie do domu jest spokojniejsza i śpi już ponad 2 godziny co ostatnio nie miało miejsca. Mamy robić codziennie cwiczenia i mam nadzieję że dadzą taki sam efekt.

Co do szczepień wybraliśmy 6w1. Poszłam za poleceniem znajomych i pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A do fizjoterapeuty tak po prostu poszliście czy jakieś wskazania były?

Co przemawia za 6w1?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.