Co robicie na obiad? część XX. - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-09-02, 19:46   #3271
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Marzą dajesz tyle cukru ile chcesz. Ja dałam mniej, ale następnym razem jeszcze zmniejszę ilość, a ciasteczka będę robić, oj będę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-02, 22:20   #3272
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Krupnik na kaczym udku, a na "drugie" frytki pieczone z cukinii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Na szczescie blisko domu mam plaze gdzie nie da sie dojechac autem ,wiec tam jest zawsze malo osob ;p
To są jeszcze takie plaże?...

My się też wybieramy nad morze w połowie września. Ale trochę jednak żałuję, że wystraszyliśmy się wakacyjnych tłumów, bo teraz za zimna woda będzie dla dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-02, 22:29   #3273
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Krupnik na kaczym udku, a na "drugie" frytki pieczone z cukinii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------


To są jeszcze takie plaże?...

My się też wybieramy nad morze w połowie września. Ale trochę jednak żałuję, że wystraszyliśmy się wakacyjnych tłumów, bo teraz za zimna woda będzie dla dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie ze zupelnie pusta, ale naprawde jest okey bo trzeba przejsc przez lasek. Ludzie sa niewiarygodnie leniwi. 500m w bok nie pojda tylko leza na sobie prosta droga od parkingu

Wydaje mi sie ze wrzesien bedzie ladniejszy niz sierpien, ktory byl serio zimny (przynajmniej w trojmiescie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 06:59   #3274
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Fajny plan na rozpoczęcie urlopu Udanego urlopu
Nie byłam nigdy w Kołobrzegu.


Wow, patrzyłam na przepis, czy one nie są za słodkie?





Dołączam do nielubiących tłumów, hałasu, tłoku.
Bieszczady uwielbiam


Mam to samo pytanie, co do Lulki, bo widzę, że w obu przepisach jest sporo cukru, czy one nie wychodzą za słodkie?


Gdyby było to możliwe, chętnie bym się podzieliła racuchami z Tobą i Pelagią (bo ona tez wspominała, że bardzo lubi), zwłaszcza, że ja jak już robię, to ilość jest, jak dla wojska

Jak się robi taką jajecznicę? Jakiego rodzaju wieprzowiny używasz?

U nas karkówka w marynacie paprykowej, pieczone ziemniaki i surówka z marchewki i jabłka.

Używam gulaszu wieprzowego. Mięso kroję w drobną kostkę i podsmażam mocno. Doprawiam solą i świeżo mielonym pieprzem. Duszę do miękkości i dodaję jajka. To taki mój smak z dzieciństwa. Dobra jest też wersja z cielęciną.


Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Boze ja ostatnio mam coraz wieksza alergia na tlumy ludzi ... a jak dwa tyg temu bylam z mezem w wyzej wspomnianym Sopocie to marzylam by przejsc ten deptak jak najszybciej. No pielgrzymka !
Na szczescie blisko domu mam plaze gdzie nie da sie dojechac autem ,wiec tam jest zawsze malo osob ;p
U nas dzis spaghetti carbonara w nowych talerzach do makaronu. Bardzo mi tam brakowalo lampki wina Załącznik 7757540

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Apetyczny makaron i śliczny talerz


Ja też nie jestem amatorką tłumów. Jak jesteśmy na plaży, to zawsze rozkładamy się jak najdalej od dzikiego tłumu, który siedzi sobie na głowach.
Podczas tegorocznego urlopu byliśmy m.in. w Międzyzdrojach. Jak zobaczyliśmy ten dziki tłum na deptaku, to postanowiliśmy przejechać przez miasto na rowerach ekspresowo, a i tak strasznie się przy tym wymęczyliśmy. Międzyzdroje - nigdy więcej


Generalnie, nawet jak jedziemy na zorganizowaną wycieczkę all inclusive i mamy plażę przy hotelu, to często idziemy kawał drogi, w spokojniejsze miejsce
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 08:43   #3275
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Nad morzem-w Pomorskim, jest pełno takich plaż gdzie nie ma tłumów. Może nie ma tam mega infrastuktury, ale chyba chodzi o to by uciec od tego Wiadomo, często trzeba tam dojść ponad kwadrans, ale warto! Natomiast teraz już nie ma tłumów, zimny sierpień wystraszył turystów i wszędzie powinno być dość pusto.
ależ ten łosoś dobry wyszedł, w sosie porowo-koperkowym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210902_184149.jpg (78,9 KB, 38 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 09:46   #3276
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja też nie jestem amatorką tłumów. Jak jesteśmy na plaży, to zawsze rozkładamy się jak najdalej od dzikiego tłumu, który siedzi sobie na głowach.
Podczas tegorocznego urlopu byliśmy m.in. w Międzyzdrojach. Jak zobaczyliśmy ten dziki tłum na deptaku, to postanowiliśmy przejechać przez miasto na rowerach ekspresowo, a i tak strasznie się przy tym wymęczyliśmy. Międzyzdroje - nigdy więcej


Generalnie, nawet jak jedziemy na zorganizowaną wycieczkę all inclusive i mamy plażę przy hotelu, to często idziemy kawał drogi, w spokojniejsze miejsce
Byliśmy też w Międzyzdrojach i dramat
Nawet teraz niby już poza sezonem, ilość ludzi zatrważająca.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 10:14   #3277
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nad morzem-w Pomorskim, jest pełno takich plaż gdzie nie ma tłumów. Może nie ma tam mega infrastuktury, ale chyba chodzi o to by uciec od tego Wiadomo, często trzeba tam dojść ponad kwadrans, ale warto! Natomiast teraz już nie ma tłumów, zimny sierpień wystraszył turystów i wszędzie powinno być dość pusto.
ależ ten łosoś dobry wyszedł, w sosie porowo-koperkowym

Pysznie wygląda! Ale bym zjadła



Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Byliśmy też w Międzyzdrojach i dramat
Nawet teraz niby już poza sezonem, ilość ludzi zatrważająca.

W ogóle to byliśmy zdegustowani tamtejszym molo. Jakieś takie obskurne Potem pojechaliśmy trasą rowerową R10 do Niemiec i jak zobaczyłam tamtejsze molo, to... nie ma porównania.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 11:15   #3278
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
W ogóle to byliśmy zdegustowani tamtejszym molo. Jakieś takie obskurne Potem pojechaliśmy trasą rowerową R10 do Niemiec i jak zobaczyłam tamtejsze molo, to... nie ma porównania.
Mnie najbardziej zaskoczyły te sklepy na molo dla mnie trochę bez sensu. Generalnie jestem na nie. Wydaje mi się, że to raczej miejscowość mocno senatoryjna chyba, bardzo dużo starszych osób.

Przepraszam, że ja tak mało jedzeniowo. Podglądam Was regularnie, ale od tygodnia nie gotuję nic, jemy na mieście. Gdybyśmy jutro nie wracali, to chyba zamieniłabym się w rybę
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 11:48   #3279
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej zaskoczyły te sklepy na molo dla mnie trochę bez sensu. Generalnie jestem na nie. Wydaje mi się, że to raczej miejscowość mocno senatoryjna chyba, bardzo dużo starszych osób.

Przepraszam, że ja tak mało jedzeniowo. Podglądam Was regularnie, ale od tygodnia nie gotuję nic, jemy na mieście. Gdybyśmy jutro nie wracali, to chyba zamieniłabym się w rybę

Tak, te sklepy mnie również mocno zaskoczyły. Niektóre to takie obskurne trochę...


A właśnie, żeby znowu off topu nie było, dziś TŻ dostanie spaghetti z krewetkami (przełożone z wczoraj) a ja nie mam pomysłu, co bym zjadła
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 12:04   #3280
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dzisiaj ryba z frytkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 13:08   #3281
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie też ryba:
Łosoś duszony z cukinią i ziołami + marchew i ziemniaki na parze,

na deser koktajl jogurtowo-malinowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-03, 13:55   #3282
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
U mnie też ryba:
Łosoś duszony z cukinią i ziołami + marchew i ziemniaki na parze,

na deser koktajl jogurtowo-malinowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 16:12   #3283
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj ryba z frytkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie teżdo tego surówka coleslaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 18:48   #3284
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja kocham ryby, ale dziś krokiety ka kapusta kiszona i pieczarkami, i domowy barszcz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-03, 19:44   #3285
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

My dzisiaj ostatnia rybka
Łosoś grillowany w śmietanie, sos koperkowy, talarki ziemniaczane (chłop miał frytki) i surówki ☺

Jutro rano ruszamy do domu,

IMG_20210903_190333-01_copy_1600x899.jpegna Śląsk ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-04, 17:36   #3286
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Mam to samo pytanie, co do Lulki, bo widzę, że w obu przepisach jest sporo cukru, czy one nie wychodzą za słodkie?
Ja mam na myśli ten przepis https://www.mojewypieki.com/przepis/...kies-przepis-i i tam cukru też sporo, ale moim zdaniem dużo "robi" dodatek soli i smaki super się równoważą.
Ale nie jestem dobrym wyznacznikiem słodkości. Od bezy, ciepłych lodów i waty cukrowej bolą mnie zęby na samą myśl, a z drugiej strony bez mrugnięcia okiem jestem w stanie zjeść ze 2-3 kawałki na raz baklavy albo innej słodkości w tym stylu

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas dzis spaghetti carbonara w nowych talerzach do makaronu. Bardzo mi tam brakowalo lampki wina
Cudo

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ależ ten łosoś dobry wyszedł, w sosie porowo-koperkowym
Wygląda obłędnie i przypomina mi taką zapiekankę, łosoś, por na maśle i na górze ziemniaki puree

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Gdybyśmy jutro nie wracali, to chyba zamieniłabym się w rybę
Mam taki sam plan

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja kocham ryby, ale dziś krokiety ka kapusta kiszona i pieczarkami, i domowy barszcz
Ale dawno nie jadłam

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
My dzisiaj ostatnia rybka
Łosoś grillowany w śmietanie, sos koperkowy, talarki ziemniaczane (chłop miał frytki) i surówki ☺

Jutro rano ruszamy do domu,

Załącznik 7757593na Śląsk ☺
Cudownie i w ogóle wszystkie Wasze rybne inspiracje bardzo dobrze mnie nastrajają przed wyjazdem

A u mnie tak:
- w czwartek była zapiekanka z budki z kurczakiem bbq i sosem mango-mayo (obok stoi boski drink bardzo w moim stylu - gorzko-kwaśny )
- wczoraj zrobiłam kupne kopytka na 2 sposoby, dla TŻ-ta z odmrożonym sosem z jakiegoś poprzedniego obiadu (pojęcia nie mam od czego to, jakieś zrazy?), podsmażyłam boczek z cebulą, dodałam podgotowane suszone grzyby, gnocchi i na to ten sos, do tego reszta buraczków i ogórki kiszone
dla mnie odgapione od Knife kopytka (niestety nadziewane i to trochę psuło efekt) ze szpinakiem, serem blue i pecorino
porcje wyszły giga - jadłam na 2 razy
- dziś papryki faszerowane mielonym indykiem, puszkową fasolą i kukurydzą, na wierzchu z cheddarem, do tego kupna surówka
- jutro TŻ cały dzień w pracy, a ja po południu jadę do taty na obiad (zażądałam pieczonych nóg z kurczaka ), a potem na koncert zespołów tańca ludowego (nie śmiać się, byłam 2x w poprzednich latach - świetna sprawa )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210902_190959.jpg (108,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210903_182312.jpg (182,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210903_182256.jpg (125,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210904_182724.jpg (175,0 KB, 44 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-04, 20:45   #3287
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia co kto lubi, pewnie, że warto chodzić i na takie koncerty
Co do ciasteczek to moje nie były ciągnace w środku jak piszą w Twoim przepisie, moje kruchutkie. A cukru zawsze daje mniej niż w przepisie, dziwię się, że można się tak ściśle stosować
Zjadłabym te papryki i wszystko inne
też!
U mnie dziś kopiec kreta w wersji brownie Dałam mniej bananów, a za to borówki i maliny, a na obiad były znowu krokiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-04, 21:24   #3288
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Marzą dajesz tyle cukru ile chcesz. Ja dałam mniej, ale następnym razem jeszcze zmniejszę ilość, a ciasteczka będę robić, oj będę
W sumie racja, ale ja kiedyś tak przedobrzyłam (w sensie obcięłam cukier), że wyszło mi ciasto bez smaku, musiałam się ratować posypaniem cukrem pudrem po wierzchu

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Używam gulaszu wieprzowego. Mięso kroję w drobną kostkę i podsmażam mocno. Doprawiam solą i świeżo mielonym pieprzem. Duszę do miękkości i dodaję jajka. To taki mój smak z dzieciństwa. Dobra jest też wersja z cielęciną.




dziękuję, brzmi bosko

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
.
ależ ten łosoś dobry wyszedł, w sosie porowo-koperkowym
Mniam

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
My dzisiaj ostatnia rybka
Łosoś grillowany w śmietanie, sos koperkowy, talarki ziemniaczane (chłop miał frytki) i surówki ☺
Wygląda t0 mega apetycznie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja mam na myśli ten przepis https://www.mojewypieki.com/przepis/...kies-przepis-i i tam cukru też sporo, ale moim zdaniem dużo "robi" dodatek soli i smaki super się równoważą.
Ale nie jestem dobrym wyznacznikiem słodkości. Od bezy, ciepłych lodów i waty cukrowej bolą mnie zęby na samą myśl, a z drugiej strony bez mrugnięcia okiem jestem w stanie zjeść ze 2-3 kawałki na raz baklavy albo innej słodkości w tym stylu


Cudo


Wygląda obłędnie i przypomina mi taką zapiekankę, łosoś, por na maśle i na górze ziemniaki puree


Mam taki sam plan


Ale dawno nie jadłam


Cudownie i w ogóle wszystkie Wasze rybne inspiracje bardzo dobrze mnie nastrajają przed wyjazdem

A u mnie tak:
- w czwartek była zapiekanka z budki z kurczakiem bbq i sosem mango-mayo (obok stoi boski drink bardzo w moim stylu - gorzko-kwaśny )
- wczoraj zrobiłam kupne kopytka na 2 sposoby, dla TŻ-ta z odmrożonym sosem z jakiegoś poprzedniego obiadu (pojęcia nie mam od czego to, jakieś zrazy?), podsmażyłam boczek z cebulą, dodałam podgotowane suszone grzyby, gnocchi i na to ten sos, do tego reszta buraczków i ogórki kiszone
dla mnie odgapione od Knife kopytka (niestety nadziewane i to trochę psuło efekt) ze szpinakiem, serem blue i pecorino
porcje wyszły giga - jadłam na 2 razy
- dziś papryki faszerowane mielonym indykiem, puszkową fasolą i kukurydzą, na wierzchu z cheddarem, do tego kupna surówka
- jutro TŻ cały dzień w pracy, a ja po południu jadę do taty na obiad (zażądałam pieczonych nóg z kurczaka ), a potem na koncert zespołów tańca ludowego (nie śmiać się, byłam 2x w poprzednich latach - świetna sprawa )
To ja myślałam o innych ciastkach z tej strony. Po Twoim opisie dotyczącym baklavy, widzę, że jednak w przypadku mnie i mojej rodziny trzeba obciąć cukier
Zaskoczyłaś mnie tymi tańcami
Obiady, jak zwykle u Ciebie świetne.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia co kto lubi, pewnie, że warto chodzić i na takie koncerty
Co do ciasteczek to moje nie były ciągnace w środku jak piszą w Twoim przepisie, moje kruchutkie. A cukru zawsze daje mniej niż w przepisie, dziwię się, że można się tak ściśle stosować
Zjadłabym te papryki i wszystko inne
też!
U mnie dziś kopiec kreta w wersji brownie Dałam mniej bananów, a za to borówki i maliny, a na obiad były znowu krokiety
Są ciasta, gdzie zbytnie obcięcie cukru źle się kończy np. beza.

U nas dziś było jedzenie na mieście: pizza i lody
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-04, 22:18   #3289
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Danie jednogarnkowe: brązowy ryż z warzywami (cukinia, marchew, papryka, por) i udka kurczaka zapiekane - sprawne przygotowanie, bo ryż surowy, a mięso bez obsmażania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-05, 01:05   #3290
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dobry wieczór. Debiutuję na wątku z dalem z soczewicy i sernikiem na podwieczorek.
IMG_20210904_151118.jpgIMG_20210904_210117.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 12:32   #3291
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś taka klasyka plus moja surówka z pory IMG_20210905_125245_copy_800x600.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 13:31   #3292
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A u mnie tak:
- w czwartek była zapiekanka z budki z kurczakiem bbq i sosem mango-mayo (obok stoi boski drink bardzo w moim stylu - gorzko-kwaśny )
- wczoraj zrobiłam kupne kopytka na 2 sposoby, dla TŻ-ta z odmrożonym sosem z jakiegoś poprzedniego obiadu (pojęcia nie mam od czego to, jakieś zrazy?), podsmażyłam boczek z cebulą, dodałam podgotowane suszone grzyby, gnocchi i na to ten sos, do tego reszta buraczków i ogórki kiszone
dla mnie odgapione od Knife kopytka (niestety nadziewane i to trochę psuło efekt) ze szpinakiem, serem blue i pecorino
porcje wyszły giga - jadłam na 2 razy
- dziś papryki faszerowane mielonym indykiem, puszkową fasolą i kukurydzą, na wierzchu z cheddarem, do tego kupna surówka
- jutro TŻ cały dzień w pracy, a ja po południu jadę do taty na obiad (zażądałam pieczonych nóg z kurczaka ), a potem na koncert zespołów tańca ludowego (nie śmiać się, byłam 2x w poprzednich latach - świetna sprawa )
Ło Pani! Wszystko bym jadła

A co do koncertu, to ja tam lubię takie rzeczy nie ma się z czego śmiać ☺

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Dobry wieczór. Debiutuję na wątku z dalem z soczewicy i sernikiem na podwieczorek.
Załącznik 7757656Załącznik 7757657

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo smacznie wygląda, nie przepadam za soczewicą ale serniczek bym wciągnęła

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś taka klasyka plus moja surówka z pory Załącznik 7757681

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale pycha
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 18:57   #3293
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś taka klasyka plus moja surówka z pory Załącznik 7757681

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
uwielbiam taka klasyka ☺

ja w weeknd zle sie czulam i maz sam pojechal na zakupy na caly tydzien ... ja zawsze jezdze z nim lub daje mu liste pod plan obiadow,a tutaj pelna improwizorka. Myslalam ze cos zaplanuje ,ale on tak sobie bral na oslep a to kurczak, a to dynia a to kurki, wiec teraz musze kombinowac
Na dzis ogarnelam tortellini z dna szafy z boczkiem i sosem z pieczonej dyni i mascarpone posypane pestkami dyni. Calkiem smacznie wyszlo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 20:07   #3294
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś kopiec kreta w wersji brownie Dałam mniej bananów, a za to borówki i maliny, a na obiad były znowu krokiety
O rety, ale pysznie brzmi

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Danie jednogarnkowe: brązowy ryż z warzywami (cukinia, marchew, papryka, por) i udka kurczaka zapiekane - sprawne przygotowanie, bo ryż surowy, a mięso bez obsmażania
Superowo

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Dobry wieczór. Debiutuję na wątku z dalem z soczewicy i sernikiem na podwieczorek.
Cześć! Już Cię lubię - wygląda wszystko przepysznie

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś taka klasyka plus moja surówka z pory
Ach, te pyreczki - czemu w mojej krainie ziemniaka takich nie mam

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
ja w weeknd zle sie czulam i maz sam pojechal na zakupy na caly tydzien ... ja zawsze jezdze z nim lub daje mu liste pod plan obiadow,a tutaj pelna improwizorka. Myslalam ze cos zaplanuje ,ale on tak sobie bral na oslep a to kurczak, a to dynia a to kurki, wiec teraz musze kombinowac
Mój podobnie - musi mieć listę, ale taką ścisłą.
Ostatnio miał zapisane "banan", a kupił wielką kiść (stąd ciasto piekłam) i "fasolka szparagowa" bez ilości to wziął przeszło kilo

Ja dziś u taty jadłam kurczaka z rożna (pieczony na takim specjalnym stojaku). Do tego były podsmażane ziemniaki, domowa surówka z kiszonej kapusty, fasolka i kapusta z grzybami.
Do kawy upiekłam chałkę, bardzo fajna wyszła - puchata w środku, chrupiąca na zewnątrz. Zjedliśmy z masłem i domowymi dżemami.
I tak pisałam o koncercie, a finalnie nie poszłam bo huhu pierwszy raz od chyba 2 lat drapie mnie w gardle i czuję, że przeziębienie łapie a w środę wyjeżdżamy
Wróciłam więc dość szybko do domu i teraz czekam na TŻ-ta i popijam aspirynę. Jeśli w porę uda mi się to zatrzymać to obędzie się bez kataru do pasa, a to zawsze moja największa bolączka. Trzymajcie kciuki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210905_200829.jpg (119,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210905_200810.jpg (175,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20210905_200847.jpg (194,0 KB, 40 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 20:30   #3295
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
uwielbiam taka klasyka ☺

ja w weeknd zle sie czulam i maz sam pojechal na zakupy na caly tydzien ... ja zawsze jezdze z nim lub daje mu liste pod plan obiadow,a tutaj pelna improwizorka. Myslalam ze cos zaplanuje ,ale on tak sobie bral na oslep a to kurczak, a to dynia a to kurki, wiec teraz musze kombinowac
Na dzis ogarnelam tortellini z dna szafy z boczkiem i sosem z pieczonej dyni i mascarpone posypane pestkami dyni. Calkiem smacznie wyszlo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój to ma tak, że zawsze kupi z listy ale w ilościach hurtowych
A to było na promocji, a to smacznie wyglądało.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja dziś u taty jadłam kurczaka z rożna (pieczony na takim specjalnym stojaku). Do tego były podsmażane ziemniaki, domowa surówka z kiszonej kapusty, fasolka i kapusta z grzybami.
Do kawy upiekłam chałkę, bardzo fajna wyszła - puchata w środku, chrupiąca na zewnątrz. Zjedliśmy z masłem i domowymi dżemami.
I tak pisałam o koncercie, a finalnie nie poszłam bo huhu pierwszy raz od chyba 2 lat drapie mnie w gardle i czuję, że przeziębienie łapie a w środę wyjeżdżamy
Wróciłam więc dość szybko do domu i teraz czekam na TŻ-ta i popijam aspirynę. Jeśli w porę uda mi się to zatrzymać to obędzie się bez kataru do pasa, a to zawsze moja największa bolączka. Trzymajcie kciuki!
Ale pysznie kurczak wygląda
A chałeczkę bym do herbatki chętnie zjadła. Super!

Zdrówka Ci życzę! Oby minęło do wyjazdu


_______

Ja dzisiaj zebrałam pierwszy raz marchewkę z ogródka, zdziwiłam się bo niektóre spore wyrosły ☺
Zebrałam też pomidory i kilka ogórków.
Ogórki chyba już ostatnie, bo zaczęło je dziwnie wykręcać, pewnie jakaś choroba.

Na obiad był rosół (kurczak, indyk, wołowina), a na drugie mielone wołowe, ziemniaki z koperkiem i pomidory, ogórki, cebula ze śmietaną (teoretycznie nie powinno się łączyć pomidorów i ogórków, ale my lubimy bardzo). Przepraszam za uwalony talerz

IMG_20210905_110759-01_copy_899x1600.jpegIMG_20210905_113648-01_copy_899x1600.jpegIMG_20210905_150455-01_copy_899x1600.jpegIMG_20210905_153838-01_copy_899x1600.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 20:45   #3296
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mój to ma tak, że zawsze kupi z listy ale w ilościach hurtowych
A to było na promocji, a to smacznie wyglądało.



Ale pysznie kurczak wygląda
A chałeczkę bym do herbatki chętnie zjadła. Super!

Zdrówka Ci życzę! Oby minęło do wyjazdu


_______

Ja dzisiaj zebrałam pierwszy raz marchewkę z ogródka, zdziwiłam się bo niektóre spore wyrosły ☺
Zebrałam też pomidory i kilka ogórków.
Ogórki chyba już ostatnie, bo zaczęło je dziwnie wykręcać, pewnie jakaś choroba.

Na obiad był rosół (kurczak, indyk, wołowina), a na drugie mielone wołowe, ziemniaki z koperkiem i pomidory, ogórki, cebula ze śmietaną (teoretycznie nie powinno się łączyć pomidorów i ogórków, ale my lubimy bardzo). Przepraszam za uwalony talerz

Załącznik 7757732Załącznik 7757733Załącznik 7757734Załącznik 7757735
jakie piekne zbiory rzeczywiscie marchewki smieszne ,ale przypomnialy mi jak w dziecinstwie wyrywalismy marchewki z dzialki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-05, 20:48   #3297
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia ach ta chałka Miałam przepis kiedyś, na taka z kakao i, muszę zrobić
To ja Ci podam dziś moją zasmarkaną rękę TŻ mnie zaraził ech...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mój to ma tak, że zawsze kupi z listy ale w ilościach hurtowych
A to było na promocji, a to smacznie wyglądało.



Ale pysznie kurczak wygląda
A chałeczkę bym do herbatki chętnie zjadła. Super!

Zdrówka Ci życzę! Oby minęło do wyjazdu


_______

Ja dzisiaj zebrałam pierwszy raz marchewkę z ogródka, zdziwiłam się bo niektóre spore wyrosły ☺
Zebrałam też pomidory i kilka ogórków.
Ogórki chyba już ostatnie, bo zaczęło je dziwnie wykręcać, pewnie jakaś choroba.

Na obiad był rosół (kurczak, indyk, wołowina), a na drugie mielone wołowe, ziemniaki z koperkiem i pomidory, ogórki, cebula ze śmietaną (teoretycznie nie powinno się łączyć pomidorów i ogórków, ale my lubimy bardzo). Przepraszam za uwalony talerz

Załącznik 7757732Załącznik 7757733Załącznik 7757734Załącznik 7757735
Pyszny obiadek, i super zbiory! Masz chyba młody ogródek, bo u mnie już prawie nic nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-06, 06:37   #3298
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
jakie piekne zbiory rzeczywiscie marchewki smieszne ,ale przypomnialy mi jak w dziecinstwie wyrywalismy marchewki z dzialki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się wychowałam na wsi iudzieciństwo kojarzy mi się z ziemią między zębami
Wszystko się jadło prosto z ziemi, trochę się otrzepało tylko. Teraz bym tak nie zjadła, na samą myśl mnie otrząsa

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pyszny obiadek, i super zbiory! Masz chyba młody ogródek, bo u mnie już prawie nic nie ma
Późno sadziłam, bo pogoda nie sprzyjała.
No i to był mój pierwszy raz samodzielnego ogrodnictwa, w przyszłym roku sporo rzeczy zrobię inaczej

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2021-09-06 o 06:38
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-06, 06:57   #3299
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj gulasz wieprzowo-warzywny, ziemniaki, ogórki (dla mnie i córki ostatnie świeże, dla męża małosolne). Gotowałam jeszcze rosół dla dziecka. Dziś na nim będzie pomidorowa. A na drugie cos bezmięsnego z cukinią - makaron? a może placki z fetą? tarta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-06, 08:48   #3300
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj było risotto i wyszło pyszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.