Nie zdana matma;-( Co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-27, 10:27   #1
weluni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31

Nie zdana matma;-( Co dalej?


Niby dopuszczałam taka możliwość ale w 5% Z tego co liczyłam w dniu matury wychodziło mi 34%, a okazało się że 24% Zaczynam się nawet zastanawiać czy się nie pomylili wpisując wyniki. Myślicie że jest taka możliwość?

Wszystko inne poszło dobrze. Tylko ta wredna matma.

Uwazacie że jest szansa dostać się na studia we wrześniu? Znacie osoby którym się to udało?
weluni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:32   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Niby dopuszczałam taka możliwość ale w 5% Z tego co liczyłam w dniu matury wychodziło mi 34%, a okazało się że 24% Zaczynam się nawet zastanawiać czy się nie pomylili wpisując wyniki. Myślicie że jest taka możliwość?

Wszystko inne poszło dobrze. Tylko ta wredna matma.

Uwazacie że jest szansa dostać się na studia we wrześniu? Znacie osoby którym się to udało?
Taki wynik, to nie tylko niezdana matma, ale NIEZDANA MATURA. Z niezdaną maturą nie przyjmują na żadne studia, nawet tam, gdzie matma jest niepotrzebna.

Odpocznij parę dni i zacznij naukę do sierpniowej poprawki, to będzie najlepsze co zrobisz. We wrześniu na studia zawsze ktoś, komu udało się napisać sierpniową poprawkę się dostaje, ale są to kierunki, na które zostały wolne miejsca po rekrutacji lipcowej.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:33   #3
Little Lola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 86
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Nie panikuj,to najwazniejsze. Sprobuj jechac na wglad do pracy. Jesli okaze sie, ze sie nie udalo,to ucz sie ostro do poprawki. Oczywiscie,ze ludzie dostaja sie we wrzesniu na studia trzymam kciuki i powodzenia
__________________
Jestem Lola

niektórzy ludzie nigdy nie tracą rozumu.
jakże prawdziwie okropne życie
muszą prowadzić.


~C. Bukowski
Little Lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:44   #4
Catss
Zakorzenienie
 
Avatar Catss
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 424
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

A na jaki kierunek planujesz startować? We wrześniu na te oblegane będzie ciężko, ale na te mniej rekrutacja jeszcze trwa na początku października więc głowa do góry
__________________



Wróżka - Zębuszka


Catss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:55   #5
weluni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Myślałam o bezpieczeństwie wewnątrznym albo zarządzaniu. O BW moge już zapomnieć...
weluni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 10:57   #6
oblalemmature
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Przede wszystkim - maturę możesz zaliczyc trochę później, to nie koniec świata!!! (link)

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-27 o 11:05 Powód: wycięcie linku
oblalemmature jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 11:02   #7
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Sprawdz mature, ew popraw w sierpniu i startuj za rok. Ja tez musialam poczekac (mialam za malo punktow, ale zdalam) poprawilam wynik i jestem na wymarzonych studiach. Teraz koncze III rok. I nie stracilam czasu czekajac na kolejna rekrutacje. Poszlam na kursy jezykowe i komputerowe.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-27, 12:33   #8
slavianka
Raczkowanie
 
Avatar slavianka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 54
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Jesli ktos przez tyle lat edukacji nie nauczyl sie matematyki, to jesli nauczy sie przez dwa miesiace to niech sie lepiej od razu zglosi do Watykanu ze wlasnie dostapil cudu boskiego.
slavianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 12:52   #9
Figa634
Rozeznanie
 
Avatar Figa634
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 658
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Myślałam o bezpieczeństwie wewnątrznym albo zarządzaniu. O BW moge już zapomnieć...
Zależy na jakiej uczelni chcesz studiować, np na PB czy UwB te kierunki to kosmos.
Powinnaś złożyć podanie, napiać poprawkę w sierpniu. Miałaś 24% czyli zabrakło Ci 3pkt. Na wgląd pracy to bez sensu jechać bo przy takiej punktacji napewno się nie pomylili.
Fakt, matematyka jest trudna jeśli nie robi się jej na bierząco. Do poprawki poprzeglądaj arkusze maturalne od 2010r. Dużo zagadnień się powtarza, zmienione są zazwyczaj tylko wartości w zadaniach zamkniętych. Tego naprawdę da się wyuczyć na te biedne 30%
__________________
my
wszystkowątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1100551 zapraszam
Odpisz proszę u mnie

03.09.2012
Figa634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 14:57   #10
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Na Twoim miejscu trochę bym odpoczęła, ochłonęła i zaczęła naukę do poprawki. Wiesz już co Ci poszło kiepsko więc możesz nad tym nieco dłużej posiedzieć.
We wrześniu pozostają przeważnie resztki miejsc, ale próbować warto!
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 16:12   #11
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez slavianka Pokaż wiadomość
Jesli ktos przez tyle lat edukacji nie nauczyl sie matematyki, to jesli nauczy sie przez dwa miesiace to niech sie lepiej od razu zglosi do Watykanu ze wlasnie dostapil cudu boskiego.
Eh znowu ty..
Jak nauczyciel jest do d** i pojawia się taki, który naprawdę potrafi nauczyć, to nauczy się nawet w te 2 miesiące..
ja polecam filmiki od mrciupi.. bardzo mi pomógł
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-27, 19:07   #12
Philosmenos
Rozeznanie
 
Avatar Philosmenos
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 619
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Najważniejsze, to się nie załamywać! Tylko walczyć - poprawisz w sierpniu! Są gorsze tragedie, a mam kolegę, który naprawdę nic nie ogarniał z matmy, a w ciągu 2 msc się poprawił o sporo %.
Polecam matemaksa - przerób z nim wszystkie filmiki, zdążysz.
Philosmenos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:35   #13
weluni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez Figa634 Pokaż wiadomość
Fakt, matematyka jest trudna jeśli nie robi się jej na bierząco. Do poprawki poprzeglądaj arkusze maturalne od 2010r. Dużo zagadnień się powtarza, zmienione są zazwyczaj tylko wartości w zadaniach zamkniętych. Tego naprawdę da się wyuczyć na te biedne 30%
Akurat arkusze maturalne z matmy przerobiłam chyba wszystkie Na tej maturze nie było "pewniaków". Na każdej maturze były nierówności czy też proste zadanie "tabelkowe", tu nie było. To była najtrudniejsza matura obowiązkowa. Właśnie dlatego boje się sierpnia, bo nie wiem co wymyślą.

Dużo uczelni robi jeszcze rekrutacje we wrześniu?
weluni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 19:41   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Dużo uczelni robi jeszcze rekrutacje we wrześniu?
Chyba każda, bo każda ma kierunki na które nikt nie chce iść. U mnie jest to na przykład rolnictwo, zawsze na to rekrutacja trwa jeszcze we wrześniu.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 20:25   #15
annc
Raczkowanie
 
Avatar annc
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Nie zdało tyle osób, że CKE zrobi banalną poprawkę, bo takie wyniki (29% oblanych) są im mocno nie na rękę. Uwierz w siebie i popracuj jeszcze trochę, szczególnie pracuj z kartą wzorów - naprawdę można tylko z nią napisać na min. 70%
__________________
annc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 20:50   #16
SubconsciousIllusion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 37
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Nie ma spiny, są drugie terminy Po zarządzaniu w sumie i tak nie ma pracy, więc możesz od razu złożyć CV w Tesco
A tak na poważnie, naprawdę nie każdy musi mieć maturę. Na to 30% każda w miarę inteligentna osoba była w stanie to napisać (tak, zdawałam maturę w tym roku).
Poza tym pisze się "niezdana". Jak widać z polskiego też orłem nie byłaś A czekanie na cud faktycznie nie jest takie złe. Pomedytuj i zastanów się nad sensem życia. Zawsze pomaga.

Edytowane przez SubconsciousIllusion
Czas edycji: 2014-06-27 o 20:55
SubconsciousIllusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 21:32   #17
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez SubconsciousIllusion Pokaż wiadomość
Nie ma spiny, są drugie terminy Po zarządzaniu w sumie i tak nie ma pracy, więc możesz od razu złożyć CV w Tesco
A tak na poważnie, naprawdę nie każdy musi mieć maturę. Na to 30% każda w miarę inteligentna osoba była w stanie to napisać (tak, zdawałam maturę w tym roku).
Poza tym pisze się "niezdana". Jak widać z polskiego też orłem nie byłaś A czekanie na cud faktycznie nie jest takie złe. Pomedytuj i zastanów się nad sensem życia. Zawsze pomaga.
Oj przestań, trochę empatii chyba nie zaszkodzi? Moja siostra nigdy nie miała głowy do nauki, a w gimnazjum znalazła się nawet w 9 najgorzej uczących się osób w klasie. Jednak zawsze miała ambicje. Poszła do technikum, choć nauczycielka jej doradzała zawodówkę, ale niestety nie zdała matury. Zabrakło jej 2%, czyli 1 pkt. Przez 2 miesiące chodziła na korki i ją zdała. Dostała się podczas wrześniowej rekrutacji. Poszła na pedagogikę, specjalność: gerontogogika. Dziś właśnie ukończyła II rok i jest bardzo szczęśliwa, bo ze znalezieniem pracy nie powinna problemu

Ja też w tym roku pisałam maturę (jestem średnio zadowolona) i sama przyznasz, że nie była ona schematyczna, więc wielu się zaskoczyło.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 22:25   #18
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez slavianka Pokaż wiadomość
Jesli ktos przez tyle lat edukacji nie nauczyl sie matematyki, to jesli nauczy sie przez dwa miesiace to niech sie lepiej od razu zglosi do Watykanu ze wlasnie dostapil cudu boskiego.
bez przesady.
jak sie człowiek nauczy pracować z tablicą (a to jest jak najbardziej do zrobienia w dwa tygodnie), to na luzie zda.
autorko - jak nie teraz to za rok jesli nie bedzie juz rekrutacji na "twoje" kierunki to zawsze mozesz rok popracowac, pochodzic na kursy czy do policealnej, a studia zacząć za rok - to nie koniec świata i duzo osób tak robi
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 08:48   #19
Figa634
Rozeznanie
 
Avatar Figa634
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 658
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez annc Pokaż wiadomość
Nie zdało tyle osób, że CKE zrobi banalną poprawkę, bo takie wyniki (29% oblanych) są im mocno nie na rękę. Uwierz w siebie i popracuj jeszcze trochę, szczególnie pracuj z kartą wzorów - naprawdę można tylko z nią napisać na min. 70%
Z drugą połową tej wypowiedzi,się zgadzam, tablice bardzo dużo dają.
Natomiast co do pierwszej tak bym nie pocieszała...brakuje ludzi z konkretnym zawodem a nie po byle jakich studiach
__________________
my
wszystkowątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1100551 zapraszam
Odpisz proszę u mnie

03.09.2012
Figa634 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 10:51   #20
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Nie zdana matma;-( Co dalej?

Cytat:
Napisane przez weluni Pokaż wiadomość
Akurat arkusze maturalne z matmy przerobiłam chyba wszystkie Na tej maturze nie było "pewniaków". Na każdej maturze były nierówności czy też proste zadanie "tabelkowe", tu nie było. To była najtrudniejsza matura obowiązkowa. Właśnie dlatego boje się sierpnia, bo nie wiem co wymyślą.

Dużo uczelni robi jeszcze rekrutacje we wrześniu?
Owszem, to była najtrudniejsza obowiązkowa matura, zgadzam sie. Wszystkie poprzednie z naszej podstawy były sporo prostsze. Ale już ta czerwcowa w tym roku była schematyczna, więc nie bój się. Idź w sierpniu walczyć, trzymam kciuki.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 11:51:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.