Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-01, 17:23   #1
callmedarcy
Przyczajenie
 
Avatar callmedarcy
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Unhappy

Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?


Cześć dziewczyny,
potrzebuję porady - przez lata czytałam tutejsze historie. Nie sądziłam, że sama kiedyś jedną napiszę.

Sytuacja wygląda tak, że od roku spotykam się z pewnym chłopakiem, od pół roku jesteśmy oficjalnie razem. Ja poznałam jego rodziców + część rodziny, on analogicznie moich. Układa nam się bardzo dobrze, mamy czasem małe 'spiny', ale oprócz tego nie kłócimy się w ogóle. Nie mieszkamy razem chociaż planujemy to wkrótce po studiach. Wydawało mi się, że traktuje mnie poważnie, wiele razy to powtarzał. I tutaj pojawia się mój problem - dzisiaj odbyła się impreza rodzinna z jego strony (rocznica ślubu dziadków), na którą nie dostałam zaproszenia. Mój chłopak co prawda poinformował mnie około 2 tygodni temu, że takie coś się odbędzie, ale nie wspomniał nic o tym, czy chciałabym pójść z nim. Domyśliłam się, że najprawdopodobniej jest to taka tradycja rodzinna i spotykają się w małym gronie - najbliższych. Naprawdę jestem wyrozumiała i nie zadawałam dodatkowych pytań ani nie miałam o to problemu. W dodatku tych dziadków nie poznałam. Było to dla mnie wystarczające wyjaśnienie (w mojej głowie).

Dzisiaj jest mi jednak przykro i może powód wyda się błahy, ale kiedy chwilę pisaliśmy, dał mi znać, że jego kuzyn jest tam ze swoją dziewczyną. Z tego co widziałam na zdjęciu nie jest to impreza w domu, tylko w restauracji. Dodam, że gdy byliśmy "świeżo" (ponad miesiąc) parą zaprosiłam go do siebie na imprezę rodzinną, mimo obaw i strachu (doświadczenie z poprzedniego związku). Tym bardziej jest mi teraz jakoś nieswojo.

Mam trochę żal o taki rozwój sytuacji, nie wiem czy powinnam czuć się źle z tego powodu, czy zwyczajnie to "olać". Przez moment po odczytaniu tej wiadomości zaczęłam się zastanawiać, czy jest ze mną coś nie tak, czy się mnie wstydzi albo czy dlatego, że nie lubię/ nie umiem tańczyć? Nie rozumiem... Wiem, że najlepszą opcją byłoby skonfrontować to z nim, ale raz, że nie chcę psuć mu tego dnia, dwa, że ostatnio choruję i nie wiem czy ten żal nie jest efektem złego samopoczucia, trzy, że proszę Was o radę na chłodno, może przesadzam. Zdaje sobie sprawę, że tak może być. Obecnie nie mam z kim o tym porozmawiać, więc naprawdę będę wdzięczna, jeśli ktoś mi powie co o tym myśli. Czy powinnam czuć się z tego powodu źle? Wiem, że każdy człowiek jest inny i inaczej odbiera pewne kwestie, jestem bardzo emocjonalna, pracuję nad tym i zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też nie wybuchłam od razu oskarżeniami w jego stronę. Być może wiązało się to z większymi kosztami... nie wiem.

Jest mi zwyczajnie przykro... zwłaszcza, że to nie pierwszy raz, kiedy jestem w takiej sytuacji (mój chłopak o tym wiedział). Co gorsze w tym wszystkim, że on wydaje się nie widzieć tej niezręczności - to sprawia, że sama nie wiem co powinnam zrobić.

Proszę o radę.
Pozdrawiam,
Darcy
callmedarcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 18:57   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Przede wszystkim to jest impreza jego dziadków. Obcych dla ciebie ludzi. Nie pomyślałaś, że to ONI cię nie zaprosili, a nie twój chłopak postanowił cię nie zabierać?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 19:02   #3
6e9577db6ce2542298c043680bb84e2806dabe77_6019e7a59e04f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 604
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

To zależy jakie jest podejście w jego rodzinie do takich spraw. Ja byłam z chłopakiem 5 lat i o ile na wesela chodziliśmy razem, to na wszelkiego rodzaju chrzty, komunie, imprezy urodzinowe - nie. Nie widziałam potrzeby ciągnięcia go na imprezy do cioć i babć itp. i na odwrót.

Jeśli Tobie to przeszkadza to po prostu mu to powiedz. To, że kuzyn był z dziewczyną nic nie znaczy. Może są ze sobą dłużej, może mają inne podejście, może akurat dziadkowie tę dziewczynę znają.
6e9577db6ce2542298c043680bb84e2806dabe77_6019e7a59e04f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 19:18   #4
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Zgadzam się z dziewczynami. Po pierwsze dlaczego obcy ludzie mieliby Cię zapraszać na imprezę tylko dlatego, że jesteś dziewczyną ich wnuka? A po drugie i co z tego, że był tam kuzyn ze swoją dziewczyną? Może ją znają, może oni są długo razem, może są zareczeni, może coś tam jeszcze innego. Nie w każdej rodzinie dziewczyny/chlopaki jej czlonkow są traktowani jak część rodziny. Nie zawracaj sobie tym głowy, bo to na serio nie jest poważny problem.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 19:18   #5
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

To zależy, jakie podejście ma dana rodzina.
Rodzina mojego TŻ często mnie zaprasza, nawet, żeby wpaść na wigilie, imieniny dziadka etc., a u mnie w domu z drugiej strony takich zapędów nie ma. To znaczy lubią mojego chłopaka i jeśli chce to jest mile widziany, ale nie ma trucia, żebym go zaprosiła, żeby przyszedł etc. Czasem ja wyjdę z taką propozycją, czasem nie. Nie ma w tym większej filozofii i rozkmin.
Może w jego rodzinie też to tak funkcjonuje, on w związku z tym może nie czuje, że jest sens cię zapraszać na taką domową imprezkę i oto cała ta zagadka
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 19:27   #6
Cynomya
Raczkowanie
 
Avatar Cynomya
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 359
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Moim zdaniem przesadzasz. Jesteście razem krótko- pół roku, jego dziadków nie poznałaś...
Wiesz jak długo jego kuzyn jest z tą dziewczyną?
Cynomya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 19:31   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Jeszcze mnie dziwi w tym wątku zestawienie poważnego traktowania z zapraszaniem na rodzinne imprezy. No jakoś nie widzę związku. Mnie by w życiu nie przyszło do głowy zabieranie partnera na imprezę tego pokroju. Poza tym co to za atrakcja - świętowanie rocznicy ludzi, których się w życiu nie widziało
Rozumiem, że w niektórych rodzinach może i jest taki zwyczaj, że zaprasza się także partnerów rodziny, ale nie wszędzie. Dlatego ciężko też jest tutaj mówić o wzajemności typu "ja zapraszam, więc on mnie też powinien". A on nawet nie jest organizatorem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 19:52   #8
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Jestescie razem od pol roku i moze dla jego rodziny to za krotko, zeby zapraszac Cie na taka impreze. Nie ma sie czym przejmowac.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 20:35   #9
callmedarcy
Przyczajenie
 
Avatar callmedarcy
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Miłego wieczoru!
callmedarcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 13:30   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

to jest impreza jego dziadków, a nie jego, więc może skieruj pretensje w inną stronę?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 15:39   #11
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Ja jestem z narzeczonym długo i przed zaręczynami też nie byłam zapraszana na np komunie czy chrzciny. Uważam, że to normalne zwłaszcza jak się nie zna tych osób. Teraz jakby była taka sytuacja i ktoś z jego rodziny by go zaprosił samego no to nie wiem byłoby to dla mnie dziwne bo jednak jesteśmy zaręczeni, ale na pewno nie miałabym pretensji do narzeczonego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-03, 18:13   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Ja się nawet cieszę, że u mojego chłopaka jest zasada, że bez ślubu się nie liczy.

Dwa razy więcej uroczystości rodzinnych by mnie zabiło.

Pewnie tamta dziewczyna jest z kuzynem dłużej i ot, cała historia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 18:27   #13
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Ja bym na Twoim miejscu się cieszyła, że nie muszę spędzać wieczoru na takiej "rozrywce". To nie świadczy w żaden sposób o tym czy traktuje Cię poważnie czy też nie. Jeśli nie zaprosiłby Cię na swoją imprezę - to byłby problem.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 19:24   #14
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Dziadkowie Cię nie znają, to nie zaprosili. Nie wiem, co ma nieumiejętność tańczenia do imprezy starszych państwa w postaci zapewne obiadu w restauracji szukasz dziury w całym.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 05:32   #15
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brak zaproszenia ze strony rodziny chłopaka - jak reagować?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-03 20:24:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.