Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-30, 19:06   #1
brzydkaiglupia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 14

Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?


Jestem amatorką, jeśli chodzi o śpiewanie; nigdy nie uczyłam się tego profesjonalnie, nie brałam udziału w żadnych lekcjach, moim jedynym źródłem wiedzy o śpiewie jest internet. Nie planuję robić kariery w branży muzycznej, a kiedy nikogo nie ma w domu, bawię się własnym głosem jedynie dla przyjemności. ;p

Mam jednak jeden mały problem, który sprawia, że mam wątpliwości, czy aby na pewno wszystko jest w porządku z moim słuchem muzycznym i czy w ogóle mam jakiekolwiek zdolności do śpiewania. Kiedy śpiewam jakiś utwór acapella, wydaje mi się, że brzmię całkiem okay - te uczucie towarzyszy mi zarówno wtedy, kiedy słyszę siebie na żywo, na bieżąco, w czasie samej czynności oraz wtedy, gdy odsłuchuję swój głos nagrany na dyktafon. Sytuacja komplikuje się, kiedy próbuję śpiewać z podkładem muzycznym bez linii melodycznej. Mam wrażenie, jakby muzyka mnie rozpraszała, przez co nieprecyzyjnie trafiam w dźwięki i gubię rytm. Jest zdecydowanie gorzej niż w trakcie śpiewania acapella, po prostu słyszę, jak fałszuję. Dlatego też zastanawiam się, jaka może być tego przyczyna? Może to być kwestia miernego słuchu muzycznego? Co prawda, sprawdzałam się razem z testami wstępnymi do szkoły muzycznej, które są publikowane na internecie na formie filmów i wykonywałam wszystkie zadania bezbłędnie. Udało mi się też w stopniu podstawowym samodzielnie opanować grę na instrumencie, więc nie wiem, co myśleć o tym moim fałszowaniu. Szukałam odpowiedzi na moje pytanie w internecie, ale widzę, że chyba nikt wcześniej nie miał tego problemu, dlatego też założyłam nowy wątek...
brzydkaiglupia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 19:55   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Czy ty jestes trollem czy co?
Jak ktokolwiek może ci powiedzieć czy twój śpiew jest dobry nigdy Cię nie słyszeć.
Zapisz się na lekcje śpiewu i spytaj profesjonaliste na zywo
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 19:56   #3
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

A nie możesz pójść po prostu na parę lekcji do kogoś by wydał opinię ?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 21:43   #4
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Podkład z liną melodyczną jest dla amatorów, a bez 'melodii' bardziej profesjonalny. Więc może faktycznie jakieś lekcje?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 01:33   #5
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Bo muzyka nie wydaje identycznych dźwięków, które ty masz zaśpiewać i ci się to miesza, stąd głos ucieka i nie trafiasz tam, gdzie chciałaś.

Więc to nie oznacza, że nie umiesz śpiewać. Ale też nie oznacza, że umiesz. Ot, to umiejętność, którą się nabywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 05:46   #6
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Jak już dziewczyny wyżej pisaly, idź do jakiegoś profesjonalisty i niech cię oceni, z muzyką i bez.
Mnie tam łatwiej śpiewać z muzyką, bo mnie jakby ona prowadzi i raczej nie fałszuje wtedy. Jeśli nie masz dobrego słuchu, to może sama nie słyszysz zawsze, że fałszujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 09:30   #7
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Śpiewanie do podkładu muzycznego trzeba po prostu wytrenować. To umiejętność jak każda inna. Oczywiście, ważne są predyspozycje, ale, jak piszesz, jesteś w stanie powtarzać melodię, więc jakiś tam słuch muzyczny masz. Przy śpiewaniu do muzyki ważny jest też słuch harmoniczny. Dowolny nauczyciel śpiewu Cię w 5 minut zdiagnozuje, jeśli potrzebujesz. Ale wbrew obiegowej opinii, że śpiewać się z natury potrafi lub nie. (Tak naprawdę jakieś tam predyspozycje ma znaczna większość ludzkości). Cały sekret to ćwiczenia, cwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Oczywiście nie wszyscy będą drugą Marią Callas, ale na przyzwoitym i miłym dla ucha poziomie niemal każdy może się wytrenować.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 12:46   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Cały sekret to ćwiczenia, cwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Oczywiście nie wszyscy będą drugą Marią Callas, ale na przyzwoitym i miłym dla ucha poziomie niemal każdy może się wytrenować.
A to prawda akurat.

Szczerze mówiąc takie straszne fałszowanie, że ktoś w dźwięki w ogóle nie trafia i jest przypadkiem beznadziejnym, to tylko w filmach widziałam (a raczej słyszałam).

A nad tym się przecież pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 14:47   #9
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to prawda akurat.

Szczerze mówiąc takie straszne fałszowanie, że ktoś w dźwięki w ogóle nie trafia i jest przypadkiem beznadziejnym, to tylko w filmach widziałam (a raczej słyszałam).

A nad tym się przecież pracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są takie osoby, często jest to kwestia nieprawidłowości słuchu i aparatu mowy. Niektórym też rytm sprawia trudności. Ale większość ludzi jest wyuczalna.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 14:50   #10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc takie straszne fałszowanie, że ktoś w dźwięki w ogóle nie trafia i jest przypadkiem beznadziejnym, to tylko w filmach widziałam (a raczej słyszałam).
Oj, ja slyszalam kilka osob, ktore kompletnie nie czuly rytmu i nagminnie falszowaly, albo np. nie wylapaly tonacji i cala piosenke spiewaly np. za nisko, czyli kompletnie nie te dzwieki.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 17:23   #11
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Jak to miło przeczytać, że ktoś może mieć inne problemy życiowe niż miłość, zdrada, dzieci, pieniądze itp.
Po pierwsze jeżeli śpiewanie sprawia Ci przyjemność to śpiewaj i nie przejmuj się czy fałszujesz. Po drugie, jak już dziewczyny pisały, wszystko można wyćwiczyć.
Jeżeli jednak chcesz to robić lepiej, to zdecydowanie polecam zapisać się na lekcje śpiewu lub do prywatnej szkoły muzycznej.
Napisałaś, że opanowałaś umiejętność gry na instrumencie. Na jakim? Jeżeli to fortepian to będzie Ci zdecydowanie łatwiej by ćwiczyć samodzielnie. Pisałaś również o testach, które przeprowadza się podczas egzaminu do szkoły muzycznej. To jest tzw. badanie przydatności i określa minimalne wymagania, które trzeba spełniać by dostać się do szkoły, a które będą umożliwiać rozwój umiejętności. Śpiew trzeba systematycznie ćwiczyć, podobnie jak grę na instrumencie. Podejrzewam, że Twój problem jest taki, że jak śpiewasz a cappella to zmieniasz nieświadomie tonacje. Wielu początkujących śpiewaków ma z tym problem. Dlatego gdy śpiewasz z podkładem słyszysz, że fałszujesz, ponieważ podkład jest stały i nie zmienia tonacji, a Twój śpiew jest wtedy za nisko lub za wysoko. Podobnie jest z rytmem. Gdy się śpiewa samemu jest szansa na dużą dowolność w tempie, przy podkładzie nie. Jeżeli jednak słyszysz, że masz z tym problem to jest duża szansa, że będziesz mogła swoje śpiewanie ulepszyć poprzez różne ćwiczenia. Jeżeli masz pianino w domu to możesz znaleźć na youtube przeróżne ćwiczenia, choćby zwykłe ćwiczenia do rozśpiewania. Najlepsze efekty uzyskasz jednak na pewno gdy znajdziesz kogoś profesjonalnego, kto będzie Cię mógł uczyć indywidualnie.
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013

Edytowane przez luniaska
Czas edycji: 2020-05-31 o 17:24
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 17:34   #12
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Czy to oznacza, że po prostu nie nadaję się do śpiewania?

Są też aplikacje mierzące częstotliwość dźwięku, można sobie na nich cwiczyć skoki i ogólnie trafianie w dźwięki. Ja korzystam z PanoTunera.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-31 17:34:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.