Kwasy Potrzebuję pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-14, 22:21   #1
Konrad124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Unhappy

Kwasy Potrzebuję pomocy


Witam wszystkich jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy a mianowicie w internecie jest tyle informacji o kwasach , że człowiek nie wie co do czego jest .. Proszę pomóżcie podajcie jakieś gotowe kosmetyki ... Posiadam cerę bardzo dziwną a mianowicie robią mi się pod skórą dziwne krostki , coś jakby zaskórniki ale są dużo większe możliwe , że to kaszaki bądź jakieś zaskórniki z stanem zapalnym . One nie zniakają wyczytałem , że kwasy LHA i BHA wnikają głęboko i usuwają owe zaskórniki i stan zapalny .. Mam również trądzik oraz przebarwienia potrądzikowe , i na prawdę nie wiem jaki kosmetyk wybrać Proszę dajcie jakieś wskazówki albo linki do sklepów gdzie można bez recepty owe kwasy kupić . Z góry dziękuję za pomoc Pozdawiam wszsytkich
Konrad124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 13:37   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy a mianowicie w internecie jest tyle informacji o kwasach , że człowiek nie wie co do czego jest .. Proszę pomóżcie podajcie jakieś gotowe kosmetyki ... Posiadam cerę bardzo dziwną a mianowicie robią mi się pod skórą dziwne krostki , coś jakby zaskórniki ale są dużo większe możliwe , że to kaszaki bądź jakieś zaskórniki z stanem zapalnym . One nie zniakają wyczytałem , że kwasy LHA i BHA wnikają głęboko i usuwają owe zaskórniki i stan zapalny .. Mam również trądzik oraz przebarwienia potrądzikowe , i na prawdę nie wiem jaki kosmetyk wybrać Proszę dajcie jakieś wskazówki albo linki do sklepów gdzie można bez recepty owe kwasy kupić . Z góry dziękuję za pomoc Pozdawiam wszsytkich
Jeśli to kaszaki, to je się usuwa mechanicznie, a nie kwasami.

Wybrałeś sobie trochę kiepską porę na kwasy, bo już prawie wiosna i kwasy raczej się wiosną odstawia, a jeśli już jest konieczność ich używania, to trzeba unikać słońca i używać wysokich filtrów (SPF50). Ewentualnie stosować tylko lekkie produkty typu tonik z kwasem migdałowym, ale skoro już masz przebarwienia, to nie wiem, czy jest sens ryzykować.

Kwasy LHA i BHA to są akurat kwasy, z którymi znajdziesz mało gotowych produktów, a te co są, mają albo malutkie stężenia (LHA) albo kwas BHA jako dodatek do innych kwasów z reguły w stężeniu 2-3%. Jak ktoś chce akurat te kwasy solo to albo idzie do kosmetyczki na profesjonalny peeling albo kupuje sobie te kwasy z półproduktów i sam kręci sobie peeling, z tym że akurat kwas BHA jest dość trudny w obejściu, ciężko się rozpuszcza, wytrąca z roztworu. Profesjonalne produkty z większym stężeniem mogą powodować sporo skutków ubocznych (u mnie tak było).
No i to nie są kwasy na wiosnę/lato.

Ewentualnie może na Twoim miejscu spróbowałabym kwasu glikolowego np Glyco-A. Jest to już jakieś konkretne stężenie, ale jeszcze nie powinno zrobić krzywdy, tylko też raczej nie do używania, jak pojawi się słońce.

Poza tym pamiętaj, że to zawsze metoda prób i błędów. Jak wybierzesz coś słabego, to może się zdarzyć, że tylko rozjuszysz tym te siedzące w skórze zmiany, ale produkt nie będzie miał wystarczającej mocy, żeby je usunąć. Ale także przy teoretycznie słabych procentowo produktach mogą wystąpić skutki uboczne typu podrażnienie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 23:14   #3
Konrad124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Witam Panią bardzo dziękuję za szybką odpowiedź a więc chcę zacząć stosować kwasy ponieważ i tak bardzo mało przebywam na dworze max pół h dziennie .. A jak wyjdę to nałożę filtr na twarz. Kwas Glikolowy z tego co widzę jest na blizny. A mi potrzebny mlekowy i salicylowy (chyba) te mi pomogą. Czytałem o Retinoidach a może to będzie kluczem do rozwiązania moich problemów ? Pisałem o kwasach LHA ponieważ z tego co doczytałem wystarczą 3% kwasu aby super poprawić cerę a LHA ma to do siebie , że wnika bardzo głęboko wgłąb skóry akurat dostałby się do tych moich głębokich dużych dwóch zaskórników na twarzy .. Tylko nie mam pojęcia jak owy kwas stworzyć znalazłem stronę ZSK ale i tak nic nie wiem... wyczytałem też , że produkt Effaclar K i Effaclar Duo zawiera owy kwas LHA lecz też nie mogę znaleźć ile proszę o pomoc.

tutaj znalazłem 2 gotowe produkty zawartość kwasów jest duża takie coś ma szansę mi pomóc ?

https://allegro.pl/oferta/ava-peelin...2-6-7807312408


oraz ten chodź tutaj nie pisze ile zawiera poszczególnych kwasów

https://allegro.pl/oferta/bielenda-z...tor-7789442483
Konrad124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 09:45   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
Witam Panią bardzo dziękuję za szybką odpowiedź a więc chcę zacząć stosować kwasy ponieważ i tak bardzo mało przebywam na dworze max pół h dziennie .. A jak wyjdę to nałożę filtr na twarz. Kwas Glikolowy z tego co widzę jest na blizny.
Niekoniecznie, u mnie Glyco-A bardzo ładnie usunęło zamknięte zmiany na żuchwie.

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
A mi potrzebny mlekowy i salicylowy (chyba) te mi pomogą. Czytałem o Retinoidach a może to będzie kluczem do rozwiązania moich problemów ?
Retinoidy na trądzik są na receptę i to raczej szczebel wyżej niż kwasy.

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
Pisałem o kwasach LHA ponieważ z tego co doczytałem wystarczą 3% kwasu aby super poprawić cerę a LHA ma to do siebie , że wnika bardzo głęboko wgłąb skóry akurat dostałby się do tych moich głębokich dużych dwóch zaskórników na twarzy .. Tylko nie mam pojęcia jak owy kwas stworzyć znalazłem stronę ZSK ale i tak nic nie wiem... wyczytałem też , że produkt Effaclar K i Effaclar Duo zawiera owy kwas LHA lecz też nie mogę znaleźć ile proszę o pomoc.
Tutaj o samorobnych recepturach KLIK. Ani LHA ani kwas salicylowy to nie są kwasy do zabaw dla kogoś, kto nie ma pojęcia co i jak, rozpuszczają się trudno.
Effaclary to są produkty regulujące skórę z lekkim nasileniem problemów albo do utrzymania efektów po innej kuracji. Na większe problemy są za słabe.

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
tutaj znalazłem 2 gotowe produkty zawartość kwasów jest duża takie coś ma szansę mi pomóc ?

https://allegro.pl/oferta/ava-peelin...2-6-7807312408
To jest duże stężenie i na Twoim miejscu nie mając w ogóle do czynienia z kwasami, nie brałabym się od razu za taki kaliber.

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
oraz ten chodź tutaj nie pisze ile zawiera poszczególnych kwasów

https://allegro.pl/oferta/bielenda-z...tor-7789442483
I nie dowiesz się tego, pytałam kiedyś u producenta, to mnie zbyli. Sądząc po składzie jest to peeling mlekowo-migdałowy z dodatkiem kwasów azelainowego i salicylowego, czyli pewnie tego salicyla tam jest standardowe 2%. Do tego ten peeling ma 4 miesiące przydatności po otwarciu, więc ja bym go nie zaczynała przed zbliżającym się okresem słonecznym.

To jest mocny produkt, podobnie jak ten powyższy i może być to niekoniecznie dobry produkt na start dla kogoś, kto się na tym nie zna i nigdy kwasów nie stosował. I niekoniecznie dobry na lato.

Do większości peelingów kwasowych o takich wysokich stężeniach będziesz potrzebował neutralizatora.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 17:53   #5
Konrad124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Dziękuję bardzo za pomoc .. a więc Retinoidy zacznę stosować za jakiś rok , najpierw zacznę od kwasów około pół roku temu stosowałem Kwas Migdałowy 10 % . Faktycznie Ten Peeling z AVA wydaje się być bardzo mocny , więc odpuszczę go sobie ale ta Bielenda jest już z Neutralizatorem kosztuje tylko 86 zł nie podali zawartości kwasów może dlatego , że to nie jest aż tak mocny produkt .. Chyba się na niego skuszę bo właśnie jest z dedykowanym Neutralizatorem ... To nadal będzie potrzebny fitr na słońce ? Glyco-A w ogóle mnie gdzieś nie interesuje :/ Robienie Kwasów na własną rękę też sobie odpuszczę ale na przyszłą zimę zacznę Dziękuję za wszystkie informacje Jeszcze widzę , że bielenda ma dużo takich ciekawych mocnych kwasów z Neutralizatorami bardzo mnie to kusi no ale nie wiem co wybrać .

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Jeszcze dodam , że od Tygodnia stosuję Tołpa dermo face sebio żel oraz Peeling on zawiera Kwas Salicylowy stosowałem też z Firmy Tołpa chusteczkę z kwasami i maseczki .. i Powiem szczerze , że pod oczami te kaszaki znikły o jakieś 80 % ... Trochę widać na czole , że rozwścieczyłem te zmiany skórne bo wyszły na wierzch ..
Konrad124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 19:50   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc .. a więc Retinoidy zacznę stosować za jakiś rok , najpierw zacznę od kwasów około pół roku temu stosowałem Kwas Migdałowy 10 % . Faktycznie Ten Peeling z AVA wydaje się być bardzo mocny , więc odpuszczę go sobie ale ta Bielenda jest już z Neutralizatorem kosztuje tylko 86 zł nie podali zawartości kwasów może dlatego , że to nie jest aż tak mocny produkt .. Chyba się na niego skuszę bo właśnie jest z dedykowanym Neutralizatorem ... To nadal będzie potrzebny fitr na słońce ? Glyco-A w ogóle mnie gdzieś nie interesuje :/ Robienie Kwasów na własną rękę też sobie odpuszczę ale na przyszłą zimę zacznę Dziękuję za wszystkie informacje Jeszcze widzę , że bielenda ma dużo takich ciekawych mocnych kwasów z Neutralizatorami bardzo mnie to kusi no ale nie wiem co wybrać .
To jest mocny produkt, łączna zawartość kwasów to 40%. Zresztą piszę z własnego doświadczenia, możesz spodziewać się piekącej gęby i łuszczącej się skóry.

Ogólnie przy mocnych kwasach powinno się stosować filtry, ale to już każdy musi sam rozważyć, na ile jest to wykonalne przy danym stylu życia oraz reakcji skóry na kremy z filtrami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 20:22   #7
Konrad124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Kupię za jakiś czas i dam znać jak działa na mnie czy mi pomogło Bardzo dziękuję za pomoc a ma Pani jakieś zestawienie poszczególnych kwasów chodzi mi o to gdzie pisze który kwas poszczególnie za co odpowiada np mlekowy zaskórniki
migdałowy zmarszczki
fitowy przebarwienia
Konrad124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-18, 18:28   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy Potrzebuję pomocy

Cytat:
Napisane przez Konrad124 Pokaż wiadomość
Kupię za jakiś czas i dam znać jak działa na mnie czy mi pomogło Bardzo dziękuję za pomoc a ma Pani jakieś zestawienie poszczególnych kwasów chodzi mi o to gdzie pisze który kwas poszczególnie za co odpowiada np mlekowy zaskórniki
migdałowy zmarszczki
fitowy przebarwienia
Tu jest trochę KLIK.
Tutaj o tym peelingu Bielendy KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-18 19:28:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.