Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 12:02   #931
mademoiselleg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Pieprze

Jak bezpiecznie bez blizn usunać pieprze i czy znacie moze na to jakies kremy ?
mademoiselleg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 13:54   #932
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Pieprze

Chodzi ci o pieprzyki? Jeśli tak to nie da się ich usunąć maściami i innymi kremami
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 20:10   #933
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Pieprze

pieprze? jestem poskładana ze śmiechu pieprzyków nie da się usunąć, ale można zapobiec m. in. stosując kremy z wysokim filtrem.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:42   #934
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pieprze

Cytat:
Napisane przez mademoiselleg Pokaż wiadomość
Jak bezpiecznie bez blizn usunać pieprze i czy znacie moze na to jakies kremy ?
To chyba jakiś żart?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:40   #935
marguerite_
Raczkowanie
 
Avatar marguerite_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 241
Dot.: Pieprze

Pieprzykow nie da się usunąć...
Ale stosuj kremy z filtrem, to częściowo zapobiegnie ich powstawaniu.
__________________
www.bookyourself.pl
marguerite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 13:45   #936
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

smarujac sie 50tką tez sie opalisz. wolniej i bezpieczniej, ale koloru nabierzesz. jesli masz skore sklonna do pieprzykow, mysle ze nie warto ryzykowac.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 12:18   #937
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam na brodzie wystający pieprzyk, który praktycznie nie ma koloru, ale ze rzuca się w oczy i wygląda to nieestetycznie.
Byłam u chirurga-onkologa, który po prostu mnie zbył i powiedział, że jak to usunie, to zostanie duża, brzydka blizna. Pytałam też o to dermatologa, lekarka stwierdziła, że to raczej jest znamię komórkowe i jeśli ona to zamrozi, to może odrosnąć... Co radzicie mi w takiej sytuacji ? Bardzo chciałabym się tego pozbyć, bo to jest mój duży kompleks
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 20:19   #938
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Czy to normalne, że w ciągu naszego życia pojawiają się nam nowe pieprzyki?
Zauważyłam u siebie na dekolcie nowego pieprzyka-wydaje mi się, że go wcześniej nie miałam-jest bardzo malutki, płaski, o regularnych brzegach, ciemnobrązowy-nie boli, nie swędzi, nie krwawi-czyli w sumie nie wzbudza żadnych podejrzeń poza tym, że go wcześniej nie było.
Czy każdy nowo pojawiający się pieprzyk jest groźny czy to, że pojawiają się np pod wpływem słońca jest zuepłnie normalne?
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 10:56   #939
octo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mialem usuwane znamiona miesiąc temu.Pozostaly po nich czerwone slady.Kiedy znikną,bo nie mogę chodzic na pływalnie?
octo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 20:34   #940
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez octo Pokaż wiadomość
Mialem usuwane znamiona miesiąc temu.Pozostaly po nich czerwone slady.Kiedy znikną,bo nie mogę chodzic na pływalnie?
Ja miałam usuwanie znamię na dłoni w lipcu i do tej pory to miejsce (wokół blizny) jest zaczerwienione.
Czytałam gdzieś, że skóra po szyciu goi się nawet do 12 miesięcy - musi minąć sporo czasu nim odbuduje się i uzyska dawną grubość.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 22:35   #941
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

A czy ktoś miał wycinane pieprzyki z powieki? Ja jadę 16 na usunięcie. Mam jeden na łopatce (i będzie normalnie wycinany i prawdopodobnie będą szwy) i drugi taki brzydko odstający na powiece ( i tu p. dermatolog wspomniała o elektrokoagulacji i że niby tylko strupek zostaje). No a ja się teraz trochę boję procesu gojenia - chyba limo będzie
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 10:35   #942
KASIA_lelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 43
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam, mam dużego pieprza na twarzy, chciałabym go usunąć, ponieważ jest z boku policzka i często go urażam a nawet zdrapuje. Ale ze względu na to, że jest to twarz bardzo zależy mi aby zabieg był dobrze przeprowadzony. Ponoć po dobrze przeprowadzonym wycięciu, nie powinien zostać ślad. Czy możecie mi polecić jakiegoś lekarza w Krakowie?
KASIA_lelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 13:19   #943
gorzkawa
Wtajemniczenie
 
Avatar gorzkawa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 158
Thumbs up Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

Dobre newsy dla posiadaczek wielu pieprzyków także mnie

Najnowsze badania dowodzą, że duża ilość pieprzyków świadczy o dobrym zdrowiu i powolnym procesie starzenia się.


Naukowcy z londyńskiego King's College ustalili, że osoby, które mają na ciele więcej, niż 100 pieprzyków (czas zagonić TŻ do liczenia ) znacznie rzadziej chorują na osteoporozę ze względu na mocniejsze kości.

Badania przeprowadzono na grupie 1200 bliźniąt jednojajowych. Dzieci z większą liczbą pieprzyków po latach wyglądały młodziej niż brat czy siostra a komórki ich skóry szybciej się odnawiały. Zauważono także mniejszą podatność osób z dużą liczbą pieprzyków na choroby kości. Osoby, które miały powyżej 100 pieprzyków, cierpiały na osteoporozę 2 razy rzadziej niż te, które miały 25 pieprzyków lub mniej.

Takie osoby mają również mniej zmarszczek, dzięki czemu wyglądają nawet o 7 lat młodziej. Zdaniem ekspertów, duża ilość pieprzyków może być związana również z silniejszymi mięśniami oraz zdrowszym wzrokiem i lepszą kondycją serca

Wszystkie te korzyści przeważają nad większym — u osób z pieprzykami — ryzykiem zachorowania na złośliwego raka skóry. Pieprzyki są wynikiem szybkiego podziału komórek produkujących ciemny pigment w skórze w okresie dzieciństwa. Zwykle u osób w wieku średnim pieprzyki zaczynają zanikać, jednak u niektórych nadal pojawiają się nowe zmiany skórne. Badania dowodzą, że ludzie z dużą ilością pieprzyków mają w swojej krwi białe krwinki z niezwykle długimi telomerami, czyli częściami DNA umożliwiającymi replikację komórek. Im dłuższy telomer, tym później zaczyna się proces starzenia, co można zaobserwować właśnie na przykładzie osób obdarzonych przez naturę licznymi pieprzykami.

więcej na:

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/ciekawostkifit/cz...m,390,1,0.html

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/newsy/a5715-Pieprzyki_oznaka_zdrowia

http://czywiesz.pl/zdrowie/264201,Cz...-mlodosci.html



Ciekawe badania, zwłaszcza, ze do tej pory pieprzyki traktowane były głownie jako zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry.. teraz obok tego pojawiły się także pozytywy
__________________
24.06.2011 - yes..

wymiana książek


wymiana kosmetyków


wymiana szafa

Edytowane przez gorzkawa
Czas edycji: 2012-02-05 o 13:27
gorzkawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 16:29   #944
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

a to ciekawe. nie wiadomo już komu wierzyć ja na ciele mam mnóstwo pieprzyków i piegów. wiadomo, pieprzyki genetycznie, piegi i inne ciemniejsze małe znamiona od nadmiernego opalania (nad czym strasznie ubolewam, bo pół twarzy mam w tym cholerstwie). czy to taka oznaka zdrowia - ciężko mi uwierzyć
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 18:42   #945
agucha088
Jnes
 
Avatar agucha088
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 39
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

Muszę przyznac ze coś w tym jest, mam na ciele mnóstwo pieprzyków na twarzy również i wyglądam młodziej o jakies5lat niż mam w rzeczywistości
agucha088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 22:00   #946
edit333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 51
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

Hehehe, czy ja wiem musieliby przebadać wszystkich wszystkich, mama rówieśniczkę, która jest cała w pieprzyko piegach i to jej zawsze dają więcej lat niż mi. Więc może wyjątki są po to by potwierdzać regułę :roz a:
__________________
Jedyne w swoim rodzaju - Paris Avenue
edit333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:09   #947
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

heh w moim przypadku nic nie nie sprawdziło
mam tony pieprzyków na ciele, przeróżnych, począwszy od tych małych płaskich po duże odstające, mam je dosłownie wszędzie
a przy tym: mam słaby wzrok, poważne problemy ze zdrowiem, problemy skórne- m.in. trądzik, mimo 27 lat zmarchy mam jak stara baboszka
Więc pytam się kogo oni badali?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 14:23   #948
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

Szukanie korelacji to swietny sposob na szybką prace naukową dla badaczy

Nie patrzylabym w ten sposób. Pieprzyki (znamiona barwnikowe) mają wiele typów, a niektore z nich mogą przekształcić sie w czerniaka złośliwego.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:35   #949
dagmara138
Raczkowanie
 
Avatar dagmara138
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 68
Dot.: Pieprzyki - oznaka zdrowia i młodości

a w moim przypadku się akurat zgadza
Mam 30 lat, na zdrowie też nie narzekam, a ludzie wciąż nie mogą uwierzyć, że dwuletni chłopczyk obok to mój synek

Także cieszę się , że akurat znalazłam się w tej "zdrowej i młodej" grupie "popieprzonych"

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Szukanie korelacji to swietny sposob na szybką prace naukową dla badaczy
to także sposób na pogłębianie wiedzy.. tak przy okazji
__________________
.. narażać swoje życie i godnośc warto tylko dla takich dóbr bez któych żyć ciężko..

Edytowane przez dagmara138
Czas edycji: 2012-02-06 o 15:36
dagmara138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 20:36   #950
Julkaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

mam pytanko. na moim lewym policzku znajduje sie znamie. kiedys zrobil mi sie brodawczak. najpierw mialam go usuwanego laserem, a potem azotem. znamie bylo mniej widoczne. ogolnie ok. teraz znów mi sie cos robi. jak myslicie, tym razem bedzie skalpelem?
Julkaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:00   #951
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dziewczyny, proszę o pomoc!

Jutro wybieram się do dermatologa. chciałabym przede wszystkim aby obejrzał wszystkie moje znamiona na całym ciele (ponoć naświetla je specjalnym przyrządem, czy cos takiego) i sprawdził, które z nich należy usunąć w pierwszej kolejności. Wiem, że to głupie obawy u prawie 30 letniej baby, ale: czy mam się rozbierać do bielizny (majtki, stanik) na tej wizycie? Pieprzyki mam głównie na dekolcie, plecach, rękach, szyi, i jeden - największy i najgorszy - w okolicy intymnej. Troszkę sie stresuję tym obnażeniem się , wiem , że to głupie, bo nie takie badani juz przechodziłam...

Jak wygląda takie badanie - ile trwa - podzielcie się wrażeniami, za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:13   #952
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

preetamsingh, mam dokładnie ten sam problem i już się zastanawiałam, jak powiedzieć o moich wszystkich znamionach (a mam ich bardzo wiele w różnych częściach ciała, także intymnych). Jeden wzbudza moje podejrzenia (na ręce), ale jak już się wybiorę do dermatologa to chciałabym, żeby obejrzał wszystkie.

Wymyśliłam (co pewnie jest dosyć logiczne), że na wizycie powiem, że mój niepokój wzbudza pieprzyk na ręce, a do tego mam kilka innych, które samodzielnie nie potrafię ocenić i potrzebuję rady specjalisty. Wymienię gdzie są i jak lekarz mi powie, że mam się rozebrać to zapytam wprost jak to "taktycznie" rozwiązać

Opisz jak było na Twojej wizycie.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 01:54   #953
GeorgiaMay
Przyczajenie
 
Avatar GeorgiaMay
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Miałam usunięte znamię barwnikowe. Mam 19 lat i bardzo się boję, płaczę w obawie czy to rak. Choc przed byłam u dermatologa i pediatry i mówili, że znamię wygląda OK. Ale słyszałam, że ich opinia czasem okazuje się fałszem. Miałam to odkąd pamiętam, na biodrze, mniej niż 1cm, może 6-7 mm.nie wiem. Jasny brąz i ciemny. Jego większa częsc odstawała i lekko nierówny. Wydaje mi się teraz, że każde znamię to rak tak strasznie się boję. MAm nadzieję, że zdązyłam je usunąc, że nie usunelam za pozno jak nie zwariowac? 3-4 tyg czekania na wynik!!!!!!!!!
GeorgiaMay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:27   #954
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Czy któraś z Was miała robione badanie wideodermatoskopowe ciała? Robią je w Poznaniu w Centrum Diagnostyki znamion. Cena 150 zł. Chciałam zapytać, czy to koszt za jedno znamię czy całe ciało?
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:58   #955
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _samantha_ Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała robione badanie wideodermatoskopowe ciała? Robią je w Poznaniu w Centrum Diagnostyki znamion. Cena 150 zł. Chciałam zapytać, czy to koszt za jedno znamię czy całe ciało?
raczej za całe ciało, ja miałam niedawno na śląsku robioną dermatoskopię, zapłaciłam 100zł, za obejrzenie i zbadanie znamion z cąłego ciała

Byłam u dermatologa, badanie było ok, wywiad rodzinny, obejrzenie znamion pod przyrzadem, także luz. Warto powiedzieć, zwrócić uwagę, na zanioma, które szczególnie nas niepokoją, wtedy demratolog zaleci co dalej.
Dziś mam zabieg wycięcia chirurgicznie pieprzyka dużego, ze zmianą, mam stracha, bo boję się co wykaże badanie histopatologiczne, i czy szwy się nie rozejdą, bo ma skłonność, do brzydkeigo gojenia się ran. Trzymajcie za mnie kciuki...

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez GeorgiaMay Pokaż wiadomość
Miałam usunięte znamię barwnikowe. Mam 19 lat i bardzo się boję, płaczę w obawie czy to rak. Choc przed byłam u dermatologa i pediatry i mówili, że znamię wygląda OK. Ale słyszałam, że ich opinia czasem okazuje się fałszem. Miałam to odkąd pamiętam, na biodrze, mniej niż 1cm, może 6-7 mm.nie wiem. Jasny brąz i ciemny. Jego większa częsc odstawała i lekko nierówny. Wydaje mi się teraz, że każde znamię to rak tak strasznie się boję. MAm nadzieję, że zdązyłam je usunąc, że nie usunelam za pozno jak nie zwariowac? 3-4 tyg czekania na wynik!!!!!!!!!
tak długo się czeka na wynik? o kurczę, myślałam, że to kwestia tygodnia...

Edytowane przez preetamsingh
Czas edycji: 2012-03-06 o 14:57
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:21   #956
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ja za I razem czekałam równo 3 tygodnie, za II - 2 tygodnie. Podobno nie mieli wielu próbek do badania, więc zbadali szybciej, więc nigdy nic nie wiadomo
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:41   #957
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
raczej za całe ciało, ja miałam niedawno na śląsku robioną dermatoskopię, zapłaciłam 100zł, za obejrzenie i zbadanie znamion z cąłego ciała

Byłam u dermatologa, badanie było ok, wywiad rodzinny, obejrzenie znamion pod przyrzadem, także luz. Warto powiedzieć, zwrócić uwagę, na zanioma, które szczególnie nas niepokoją, wtedy demratolog zaleci co dalej.
Dziś mam zabieg wycięcia chirurgicznie pieprzyka dużego, ze zmianą, mam stracha, bo boję się co wykaże badanie histopatologiczne, i czy szwy się nie rozejdą, bo ma skłonność, do brzydkeigo gojenia się ran. Trzymajcie za mnie kciuki...
Dzięki i trzymam kciuki! Daj znać, jak poszło.
Dzwoniłam do Centrum i rzeczywiście płatność za badanie całego ciała. Dzisiaj byłam u dermatolog i ją zaniepokoiły 2 znamiona dlatego zleciła mi takie badanie. Jestem poddenerwowana ale mam nadzieję, że to nic poważnego. Co najwyżej wytną i będzie po sprawie...
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 14:05   #958
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _samantha_ Pokaż wiadomość
Dzięki i trzymam kciuki! Daj znać, jak poszło.
Dzwoniłam do Centrum i rzeczywiście płatność za badanie całego ciała. Dzisiaj byłam u dermatolog i ją zaniepokoiły 2 znamiona dlatego zleciła mi takie badanie. Jestem poddenerwowana ale mam nadzieję, że to nic poważnego. Co najwyżej wytną i będzie po sprawie...
A więc.. daję znać Wczoraj mnie kroili
Strasznie się stresowałam, ale nie było tak źle. Lekarz zrobił mi dwa a nie jeden zastrzyk ze znieczuleniem , bo po pierwszym jeszcze trochę miałam czucie. Potem zaczął wcinać - czułam dotyk,a le nie czułam bólu, najgorsze było zszywanie - czułam naciągnie skóry, ale tak jak w przypadku cięcia - nie odczuwałam żadnego bólu. Cała wizyta trwała ok. 20 minut, z czego większość czasu trwało czekanie aż znieczulenie zadziała, samo cięcie i szycie, może 5-7 minut. Za 2 tyg. mam zdjęcie szwów, w tedy też dowiem się wyniku badania histopatologicznego. Nie ma się czego bać. Lekarz powiedział tylko żebym nie napinała mięśni brzucha, zęby szwy się nie rozeszły, ale mogę to normalnie myć, nie muszę się z tym specjalnie obchodzić, poza wysiłkiem fizycznym. Teraz mam tylko nadzieję, że ładnie się zrośnie i wynik badania też będzie ok.

Edytowane przez preetamsingh
Czas edycji: 2012-03-07 o 14:07
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:18   #959
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Kurczę, nie minęły 4 dni od wycięcia pieprza, a rana strasznie swędzi!
Nie boli właśnie a swędzi. Oczywiście nie drapię, ale wkurzające to jest, ale pocieszam się, że to oznaka że rana się goi.
Jutro kupię chyba jakąś maść na blizny, może to ukoi świąd...
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:22   #960
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez preetamsingh Pokaż wiadomość
Kurczę, nie minęły 4 dni od wycięcia pieprza, a rana strasznie swędzi!
Nie boli właśnie a swędzi. Oczywiście nie drapię, ale wkurzające to jest, ale pocieszam się, że to oznaka że rana się goi.
Jutro kupię chyba jakąś maść na blizny, może to ukoi świąd...
Goi goi Mnie też swędziało.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.