Filologia-UWr, UŁ lub UMSC? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-03, 15:12   #1
tysia98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3

Filologia-UWr, UŁ lub UMSC?


Hej, chciałabym dowiedzieć się czegoś o poniższych kierunkach:
-filologia serbska i chorwacka/czeska (UWr)
-romanistyka/iberystyka (UMSC)
-filologia słowiańska/włoska/romańska/hiszpańska (UŁ)
Najbardziej zależy mi na tym czy ciężko się dostać na te kierunki (matura z polskiego poszła mi słabo) i czy w ogóle warto iść na te studia? Chciałabym też wiedzieć jak wyglądają te studia, czy stawiają bardziej na teorię czy praktykę?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
tysia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 09:00   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Filologia-UWr, UŁ lub UMSC?

Nie ma zeszłorocznych progów na stronach tych uczelni? Te progi zwykle mało się zmieniają w ciągu lat. Zwykle najbardziej obstawione, jeśli chodzi o filologie, uczelnie w tym kraju to UW, UJ i UAM. UWr też jest w rankingach dość wysoko, więc progi mogą być wyższe. Zagaduję, że na UMCS i UŁ będą niższe, bo to często dla maturzystów takie uczelnie drugiego wyboru i jak ktoś dostanie się gdzie indziej, rezygnuje. Co do jakości akurat tych filologii się nie wypowiem, ale mogę się wypowiedzieć ogólnie o filologii. Licencjat zawsze w pewnym sensie jest praktyczny, bo prawie codziennie masz naukę języka. Reszta to zwykle przedmioty językoznawcze i literaturoznawcze/kulturoznawcze. One na pierwszy rzut oka wydają się mało praktyczne, ale z perspektywy czasu się je docenia. Otwierają głowę na obszar, którym się zajmujemy, i na język jako taki. Mnie się to w pracy tłumacza przydaje, zgaduję, że nauczycielom pewnie też.

I jeszcze jedno, rzadkie filologie (chorwacka czy słowiańska) mają to do siebie, że niby jest mniejsza konkurencja, ale też niestety dużo mniej pracy. Języki romańskie są jednak na rynku bardziej chodliwe. Z rzadkich to opłacalne są w zasadzie tylko skandynawskie i niektóre azjatyckie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 10:57   #3
tysia98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Filologia-UWr, UŁ lub UMSC?

Dzięki Właśnie mnie nie ciągnie do zawodu nauczyciela, dlatego myślę o specjalności tłumaczeniowej
tysia98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-04 11:57:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.