Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-22, 12:36   #1
Mufinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34

Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ


Witam,
chciałam Was ostrzec przed kupowaniem biletów lotniczych bezpośrednio ze strony internetowej Lufthansy. Wydawałoby się, że kupowanie u źródła jest bezpieczne i korzystne, tymczasem nic bardziej mylnego!!!

Każdy wie, że bilety dzielą się na klasy: pierwszą, biznes i ekonomiczną, ale mało osób wie, że w ramach tych klas są jeszcze podklasy, które definiują prawa nabywcy np. w zakresie zmiany rezerwacji.
Kupując bilet przez stronę internetową Lufthansy w klasie ekonomicznej nie ma się wyboru jakiego rodzaju jest to bilet i nawet nie ma powiadomienia o ewentualnych problemach, które spotkają kogoś, kto chce zmienić datę lotu. Owszem - jest informacja, że za zmianę trzeba będzie zapłacić, ale nawet nie pisze w jakiej wysokości.
Kupując bilet w klasie ekonomicznej w Lufthansie przez internet kupuje się "najsłabszy" możliwy bilet, który nie daje żadnych praw, pomimo, że cena biletu wcale nie jest z tego powodu niższa!!!

Niestety dowiedziałam się o tym dopiero w momencie, kiedy będąc zagranicą musiałam pilnie wrócić do kraju i chciałam zmienić rezerwację biletu. Najpierw się okazało, że pani w biurze Lufthansy nie może przebukować biletu i że z biletem nic nie da się zrobić. Jedyne co zaproponowała, to wpisanie na tzw. listę oczekujących, która miała polegać na tym, że miałam w ciemno przyjść na samolot i jeśli będzie miejsce, a załoga na tyle miła, to mnie wpuszczą na pokład samolotu. Zaraz oczywiście zaczęłam wydzwaniać do Polski i polskiego biura Lufthansy i wyobraźcie sobie, że rozmawiający ze mną konsultant z rozbrajającą szczerością powiedział, że faktycznie mój bilet ma taką słabą podklasę i NIC się nie da zrobić, nawet nie da się go "ulepszyć" do wyższej podklasy, umożliwiającej zmianę rezerwacji i dlatego (tu cytat): on "nie ufa rezerwacjom internetowym"... No, ale ja musiałam wrócić, a niestety lot Lufthansą był jedyną możliwością, poza tym miałam bilet! Zadzwoniłam do centrali Lufthansy w Polsce. Wreszcie ktoś bardziej kompetenty! Pani bardzo mile wytłumaczyła, że bilet jest do niczego, ale ona już to teraz za dodatkową opłatą zmieni i będę mogła lecieć wybranym przeze mnie lotem, bo z miejscami nie ma problemu - samolot jest prawie pusty. Kwota zmiany 100 euro, trudno - liczyłam się, że tak może być, więc nie protestowałam, poprosiłam tylko o przesłanie na e-maila potwierdzenie rezerwacji. POTWIERDZENIA REZERWACJI pomimo dwóch kolejnych telefonów w ogóle NIE OTRZYMAŁAM!!!!
W momencie, kiedy przyszłam do biura Lufthansy na lotnisko odebrać bilet Pani w okienku wyliczyła kwotę do dopłaty - chyba w ramach kary za zmianę terminu rezerwacji - na 450 euro!!!!!!!!!!!! Ja musiałam lecieć, więc nie miałam wyboru i musiałam zaplacić, ale miałam w oczach łzy ze złości. Podsumowując za bilet zapłaciłam 1100 zł, natomiast za zmianę rezerwacji ponad 1700 zł.!!!
Dlatego ostrzegam wszystkich, którzy chcą kupić bilet lotniczy bezpośrednio ze strony Lufthansy - uważajcie, bo zapłacicie normalną cenę za bilet, ale będzie to bilet, z którym nic nie można zrobić, a wiadomo, że zawsze się może coś zdarzyć. Ja tez przecież nie planowałam wcześniejszego powrotu do Polski!

Pozdrawiam i życzę samych przyjemnych spokojnych lotów!
Mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 18:22   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Nie wiem o co tyle krzyku! To nie tylko u Lufthansy tak jest.
Przeciez nie mozna zrezygnowac z lotu. Jesli chce sie zmienic termin to zawsze placi sie bardzo duzo nawet w najtanszych liniach.
Np. lecac najtanszym Wizzair za bilet placilam 120 zl, a za zmiane na wczesniejszy termin zaplacilam dodatkowo 190 zl. A wiec tez zaplacilam wiecej niz za normalny bilet.
Tak jest chyba wszedzie.
Trzeba sie z tym pogodzic. Nic na to nie poradzimy...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 20:31   #3
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Myślę, że jest o co robić krzyk. Bo nie chodzi to o to że trzeba dopłacić za zmianę terminu lotu, a jeśli wierzyc temu co pisze autorka, brak informacji o tym jakie prawa przysługują klientowi, jakie są konsekwecje wykupienia takiej czy innej opcji biletu. Nie każdy od razu jest obeznany z wszelkimi chwytami jakie stosują linie lotnicze i umie sie w tym wszystkim znaleźć.
spilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 22:24   #4
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Cytat:
Napisane przez spilka Pokaż wiadomość
Myślę, że jest o co robić krzyk. Bo nie chodzi to o to że trzeba dopłacić za zmianę terminu lotu, a jeśli wierzyc temu co pisze autorka, brak informacji o tym jakie prawa przysługują klientowi, jakie są konsekwecje wykupienia takiej czy innej opcji biletu. Nie każdy od razu jest obeznany z wszelkimi chwytami jakie stosują linie lotnicze i umie sie w tym wszystkim znaleźć.

Świetnie napisane.
Zgadzam się w 100%
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 00:49   #5
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

To nie tylko Lufthansa..w listopadzie miałam leciec ryanairem ...nie dośc żę nie powiadomili mnie ze lot odwołano to jeszcze przepadło 200euro z mojego biletu i 200euro z biletu siostry....tak to już jest KOMERCJA i tyle
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 06:29   #6
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Z ciekawosci zasymulowalam kupno biletu i ponizej byly adnotacje, ze "basic ticket" mozna zmienic za oplata 195 PLN, o ile w danej klasie sa jeszcze miejsca. Jesli nie ma, doplacamy taka sama kwote za przesuniecie klase wyzej. Zwrot biletu nie jest mozliwy. Takie informacje sa na ich stronie i nie chce mi sie wierzyc, ze jest inaczej. Zdziwila mnie tez uwaga pracownika L., ktory nie ufa internetowym rezerwacjom. Moj maz rok temu spoznil sie z powodu korkow na lot i na lotnisku pani z Lufthansy zaproponowala mu lot do Polski za 100 E. Dziwne, ze Ciebie tak potraktowali tym bardziej, ze bylo to przed terminem odlotu i z pewnoscia ktos Twoje miejsce zajal.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 08:42   #7
Mufinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Cytat:
Napisane przez tornado Pokaż wiadomość
Z ciekawosci zasymulowalam kupno biletu i ponizej byly adnotacje, ze "basic ticket" mozna zmienic za oplata 195 PLN, o ile w danej klasie sa jeszcze miejsca. Jesli nie ma, doplacamy taka sama kwote za przesuniecie klase wyzej. Zwrot biletu nie jest mozliwy. Takie informacje sa na ich stronie i nie chce mi sie wierzyc, ze jest inaczej. Zdziwila mnie tez uwaga pracownika L., ktory nie ufa internetowym rezerwacjom. Moj maz rok temu spoznil sie z powodu korkow na lot i na lotnisku pani z Lufthansy zaproponowala mu lot do Polski za 100 E. Dziwne, ze Ciebie tak potraktowali tym bardziej, ze bylo to przed terminem odlotu i z pewnoscia ktos Twoje miejsce zajal.
Witam,
no cóż, gdybym była dobrze potraktowana, absolutnie nie zakładałabym tego wątku i tym samym nie zawracala Wam głowy. Wszystko się wydarzyło tak, jak opisałam. Oficjalną skargę z dokładnym opisem też złożyłam i czekam na odpowiedź. Wiem, że takie sytuacje się zdarzają również w innych liniach, jednak uważam, że nalezy o nich mówić głośno, bo inaczej nic się w traktowaniu klienta nie zmieni. Dlaczego np. na stronie internetowej część informacji była przetłumaczona na polski, a cześć i to dosyć istotna nie? Zwróciłam w swojej reklamacji na to uwagę. Co prawda znam dobrze angielski i rozumiałam swój bilet, ale czy muszę, żeby zamawiać bilet z polskiej strony??? Tornado, przykro mi się zrobiło, że podważasz moje słowa dot. uwagi pana z obsługi, że nie wierzy internetowi, ja to naprawdę usłyszałam i również opisałam w reklamacji. Nie chcę podawać tutaj nazwisk, bo to nie o to chodzi, swoim postem chciałam Was tylko ostrzec, żeby dokładnie sprawdzać co się kupuje i to nie tylko w L., ale i w innych koncernach również. Poza tym naprawdę za przebukowanie biletu w jedna stronę zapłaciłam 450 euro (nie złotych!) i mam to napisane na bilecie, sama zachodzę w głowę dlaczego nie ma na stronie informacji, że to kosztuje więcej. Od czasu tego felernego biletu nie wchodziałm już na stronę L., więc może się tam teraz juz coś zmieniło.
Człowiek uczy się na błędach, a najlepiej, jesli nie na własnych - stąd mój post!
Pozdrawiam!
Mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 19:59   #8
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Cytat:
Napisane przez Mufinka Pokaż wiadomość
Tornado, przykro mi się zrobiło, że podważasz moje słowa dot. uwagi pana z obsługi, że nie wierzy internetowi, ja to naprawdę usłyszałam i również opisałam w reklamacji.
Mufinko, ja absolutnie nie podważam Twoich słów. Jak najbardziej Ci wierzę, że facet coś takiego powiedział. Pewnie należy do tych, którzy boją się zakupów przez internet a jeszcze bardziej płacenia kartą - stąd ta minka Mam nadzieję, że uznają Twoją reklamację, bo zapłaciłaś kupę kasy za bilet. Albo trafiłaś na wredną osobę, albo polityka firmy się aż tak zmieniła.
A apropos tanich biletów - właśnie wczoraj przesunęliśmy nasze tanie bilety z British Airways. Były to najtańsze, nieprzesuwalne bilety i myśleliśmy, że nam przepadną, ale za stosunkowo niewielką opłatą dało się je przesunąć. Byliśmy bardzo zdziwieni, bo na stronie była informacja, że nie można ich przesunąć. Także miła niespodzianka. Mam nadzieje, że Tobie też się uda rozwiązać tę sprawę.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:19   #9
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Mufinko, zgadzam się z Tobą całkwicie, moim zadniem im droższe linie, tym wieksze lekceważenie klienta, który leci klasą ekonomiczną.
Ja swoje doświadczenie w tej kwestii mam "dzięki" Alitalii.
Ehhh długo by opowiadać i się na nowo denerwować na ich zamuloną biurokrację, bałagan i lekceważenie, oraz politykę nie pro a anty ludzką
tam, gdzie jest dowolność decyzji, tam z pewnością na rękę Ci nie pójdą.. ehhh szkoda gadać
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 08:23   #10
ruchisanaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

Tanie loty - https://pl.trip.com Super wyszukiwarka lotów, więc oszczędź się czas na szukanie najlepszych połączeń, bilety często też są w lepszej cenie niż kupując bezpośrednio u linii lotniczych, same korzyści.

Edytowane przez ruchisanaki
Czas edycji: 2022-07-24 o 10:55
ruchisanaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 09:50   #11
OYAKATA
Raczkowanie
 
Avatar OYAKATA
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 43
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

No nie wiem, ja zawsze kupuje bilety u tańszych przewoźników i takie rzeczy się też dzieją, ale przynajmniej ceny przy zmianie nie są takie drogie jak w LOT czy Lufthansa
__________________
Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.
OYAKATA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 11:33   #12
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Ostrzeżenie przed LUFTHANSĄ

A to nie mozna sobie wykupić ubezpieczenia na takie sytuacje?
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-23 11:33:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.