Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 21:07   #4261
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Kocham ćwiczyć z powerbandami. Mam 5, 10 i 15 kg. Szczególnie na ręce i plecy u mnie działają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakiej firmy masz powerbandy? Możesz coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:29   #4262
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja mam komplet 4, jakieś Majesctic Sport Home, nie mam pojęcia co to za firma . Gumy jak gumy, widzę ze są w jakiejś promocji.
Obciążenia z opisu:
Home Band Light zółta o sile oporu 2-6 kg
Home Band Medium czerwona o sile oporu 7-16 kg
Home Band Heavy fioletowa o sile oporu 12-30 kg
Home Band Extra Heavy czarna o sile oporu 16-39 kg


Widziałam mocniejsze, gdzie ostatnia, hard, miała obciążenie max do 49 kilo.


I czuje jak mnie zaczyna zakwaszać po tych gumach na całym tułowiu i tyłku. I barkach.
A jutro mam wizytę u fizjoterapeuty. Będzie wesoło .


Olka, zdrowia życzę i żeby jak najszybciej się wszystko unormowała i wróciło dobre samopoczucie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-04-13 o 21:30
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:30   #4263
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Jakiej firmy masz powerbandy? Możesz coś polecić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
15 kg mam z Decathlon. 5 i 10 kg z Forceband. Polecam też z Forceband uchwyt na drzwi. Bardzo ułatwia montaż. Polecam kupić 3-4 gumy, bo do niektórych ćwiczeń 10 i 15 kg mogą być za mocne, a 5 kg może być za słaba. Planuję kupić jeszcze 1-2 gumy o większym oporze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2021-04-13 o 21:32
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 08:02   #4264
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zrobiłam trening z długimi gumami od fitness_kaykay,
i powiem Wam ze niezły czad.
https://www.youtube.com/watch?v=bZXOK7ru3iU

Na pewno będę do niego wracać,
dziś tak z pewnym zapasem, bo i noga mi przeszkadza obdarta i jednak trzeba się techniki pracy z gumami nauczyć i dopasować obciążenia, ale i tak zdechłam parę razy.

Nigdy nie robiłam jeszcze całego treningu z gumami, na ogół występowały tylko pomocniczo, wiec bardzo jestem zaskoczona jak taki trening jest mega na stabilizację. Brzuch, skośne brzucha i prostowniki grzbietu cały czas pracują jak dzikie, bo jednak guma jest przede wszystkim niestabilna i cały czas trzeba to ciałem równoważyć, korygować, oporowac, No i uważać żeby nie dostać gumą w zęby jakby się wymsknęła.

Bardzo tez pracują pośladki (!) bo jak się gumę z jednej strony ciągnie, to z drugiej wcale nie łatwo ja np. nogą przy ziemi utrzymać. Trzeba specjalnie nogami dociskać.

No super, jak macie długie gumy, to bardzo, bardzo polecam.
Dla mnie ten trening to taki dosłownie, powiew świeżości.
Zrobiłam ten trening przedwczoraj jak go wkleiłaś i też bardzo mi się podobał.
Również zamierzam wracać. Jedyne co to skóra na dłoniach trochę obrywa od trzymania napiętych gum

I w jednym ćwiczeniu co się zaplątuje gumę o stopy w pozycji w podparciu to w ogóle nie mogłam na początku tego ogarnąć jak to zapleść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 08:13   #4265
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Zrobiłam ten trening przedwczoraj jak go wkleiłaś i też bardzo mi się podobał.
Również zamierzam wracać. Jedyne co to skóra na dłoniach trochę obrywa od trzymania napiętych gum

I w jednym ćwiczeniu co się zaplątuje gumę o stopy w pozycji w podparciu to w ogóle nie mogłam na początku tego ogarnąć jak to zapleść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



No własnie, trzeba sie nauczyć to zakładać i utrzymywać na sobie.
I jak dobierać obciążenia

Ja nie ogarniałam do końca, chyba właśnie w tym ćwiczeniu, jak wyprostować nogę do końca, żeby guma nie spadała ze stopy i żeby strzała nie dostać.


No rękawiczki sie przydadzą, bo faktycznie problem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 08:32   #4266
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
O, a ja mam to ćwiczenie też w "swoim" treningu siłowym i mam jednocześnie kocham go i nienawidzę- dwójki i poślady mnie paaaląąąąą
Właśnie ja coś źle robię, ale nie wiem co, bo nic nie czuję przy tym ćwiczeniu ze ścierką.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 08:41   #4267
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Właśnie ja coś źle robię, ale nie wiem co, bo nic nie czuję przy tym ćwiczeniu ze ścierką.
Może nagraj się z boku i porównaj z filmikiem? Może nie trzymasz napiętych pośladków podczas ruchu? A może za bardzo podbierasz się rękami? Możesz spróbować je skrzyżować na klatce piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-14, 09:48   #4268
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Zrobiłam ten trening przedwczoraj jak go wkleiłaś i też bardzo mi się podobał.
Również zamierzam wracać. Jedyne co to skóra na dłoniach trochę obrywa od trzymania napiętych gum

I w jednym ćwiczeniu co się zaplątuje gumę o stopy w pozycji w podparciu to w ogóle nie mogłam na początku tego ogarnąć jak to zapleść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego zawsze staram się najpierw obejrzeć trening, a potem ćwiczę, bo znam siebie i wiem, że jestem bardzo nierozgarnięta w tego typu rzeczach. Jeżeli od razu włączałam trening, to potem się irytowałam, bo nie wiedziałam, jak co założyć i tylko traciłam czas/pauzowałam/cofałam filmik
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może nagraj się z boku i porównaj z filmikiem? Może nie trzymasz napiętych pośladków podczas ruchu? A może za bardzo podbierasz się rękami? Możesz spróbować je skrzyżować na klatce piersiowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry pomysł Plus trzeba do tego ćwiczenia napiąć brzuch (jak do prawie każdego ;d ), dzięki czemu łatwiej jest utrzymać lędźwiowy i miednicę we właściwej pozycji.

cava i Dolczi, dzięki za polecenie gum. Widziałam też ten uchwyt na powerbandy u Agaty na insta i bardzo mi się podoba, chyba sobie taki sprawię

U mnie wczoraj wleciało 10k kroków (cudownie spacerowało mi się w deszczu ). I to by było na tyle, jeżeli chodzi o moją aktywność.

Mam nadzieję, że u mnie będzie lepiej w następnym tygodniu, pół roku temu przy wprowadzaniu leku miałam identyczne objawy przez tydzień, więc mój organizm chyba się przyzwyczaja do nowej dawki truci... leku
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 09:56   #4269
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Dzięki za porady, nagram się, fakt, to mogą być ręce. Z napięciem mięśni to na pewno nie problem, bo napinam mięśnie brzucha przy każdym ćwiczeniu i pośladków też pilnuję przy tego typu ćwiczeniach.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-14, 15:40   #4270
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

A ja tak zapytam, bo się zastanawiam. Ile powinien trwać trening interwałowy? Na orbitreku czy trampolinie jak robię (nie wliczając czasu rozgrzewki i rozciągania) to u mnie trwa 20-25 minut. I zastanawiam się czy to dobry czas. Robię tempo 20:10 sekund (20 na maxa, 10 wolniej) i tak przez 4 minuty. Po takiej kolejce robię 30s lub 1minuta przerwy i kolejna runda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2021-04-14 o 17:07
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-15, 06:45   #4271
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
A ja tak zapytam, bo się zastanawiam. Ile powinien trwać trening interwałowy? Na orbitreku czy trampolinie jak robię (nie wliczając czasu rozgrzewki i rozciągania) to u mnie trwa 20-25 minut. I zastanawiam się czy to dobry czas. Robię tempo 20:10 sekund (20 na maxa, 10 wolniej) i tak przez 4 minuty. Po takiej kolejce robię 30s lub 1minuta przerwy i kolejna runda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do 25 minut, same interwały, czyli OK.


Ja wczoraj tak lajtowo, bez niczego, z Heather:
https://www.youtube.com/watch?v=XichmyxfCGc
Bardzo przyjemny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 10:20   #4272
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Dziękuję wszystkim za polecenie polskich trenerek na YT Jutro się zabiorę za coś polskiego. Dziś poszłam sobie na 10km spacer, żeby wykorzystać tak piękną pogodę.

Zrobiłam wczoraj trening ze Strong Nation na YT i nawet nie wiedziałam, że mam zakwasy w nogach, dopóki nie uklękłam, żeby wyjąć wyjąć ubrania z pralki. Boli mnie tył ud, ale tylko i wyłącznie jak klękam. To jak jutro dam radę to zrobię trening na stojąco bez turlania się po ziemi.

Dumna jestem z siebie, że skończyłam trening ze Strong Nation. Oczywiste, że w ślimaczym tempie, ale dałam radę. Ale chyba nigdy tego nie powtórzę bo umrę.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-15, 14:49   #4273
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Zrobiłam dzisiaj interwałowy trening z Caroline (z epic II, ale w sumie uważam, że średni jak na nią) i pokazało mi 250 kalorii; także w sumie jak na taką tanią opaskę Mi Band 3 raczej wiarygodnie pokazuje przelicznik, tak sądzę.

I przynajmniej na razie motywuje mnie bardziej to do robienia kroków.

Chodzi za mną sztanga, ale jednak chyba żal mi kilkuset złotych .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-15, 15:02   #4274
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Siłowy już za mną. Jeszcze tylko trampoliny wieczorem.
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj interwałowy trening z Caroline (z epic II, ale w sumie uważam, że średni jak na nią) i pokazało mi 250 kalorii; także w sumie jak na taką tanią opaskę Mi Band 3 raczej wiarygodnie pokazuje przelicznik, tak sądzę.

I przynajmniej na razie motywuje mnie bardziej to do robienia kroków.

Chodzi za mną sztanga, ale jednak chyba żal mi kilkuset złotych .
Też myślę o sztandze. Mam wypożyczoną z klubu fitness, do którego chodziłam przed pandemią, ale ona jest kiepskiej jakości i nie chce jej uszkodzić swoimi treningami. Poza treningami online jej nie używam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-15, 21:39   #4275
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja mam sztangę z decathlonu (waży ~8kg) i na warunki domowe jest w porządku. Pasują do niej talerze od moich hantli regulowanych, więc gites. Trzeba było jeszcze dokupić zaciski (19 zł) i razem ze sztangą zapłaciłam chyba coś koło 140 zł.

Dzisiaj wleciał u mnie wspaniały HIIT z ciężarami od Healthy with Ty. Zmęczyłam się, ale jednocześnie świetnie bawiłam się przy tym treningu ciekawa odmiana po treningach typowo siłowych Dzięki cava za polecenie tego kanału, jest świetny :róża:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-16, 12:26   #4276
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Jest 13:30, a już zrobiłam 13tys kroków taki luźniejszy dzień bez pracy, to aż chce się pochodzić. Dziś jeszcze mam w planach trening z nowej rozpiski i jestem ciekawa, jak mi pójdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-16, 12:33   #4277
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jest 13:30, a już zrobiłam 13tys kroków taki luźniejszy dzień bez pracy, to aż chce się pochodzić. Dziś jeszcze mam w planach trening z nowej rozpiski i jestem ciekawa, jak mi pójdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



A ja 1500 niecałe.

Siedzę przylutowana do biurka.
Dzień jak co dzień, pogoda paskudna jak zwykle (choć nie powiem, lepiej niż wczoraj), tyle dobrego że... !!!! PIĄTUNIO !!!!




Ja dziś chyba zrobię jogę, bo tez trzeba.
Jutro i pojutrze się steram .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-16, 12:38   #4278
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja srednio dziennie robie teraz 6000 krokow, wiec chyba nie jest ze mna zle.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-16, 15:45   #4279
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja pracuję z domu, na zewnątrz pada deszcz, więc kroków mało. Ale za to siłowy zrobiłam. Nie mam ochoty na żadne cardio/interwały. Miałam 3 treningi cardio/interwał i 4 siłowe w tym tygodniu. Wystarczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 16:07   #4280
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Podziwiam za 13 tysięcy kroków , ja wczoraj zrobiłam tyle przez cały dzień, ale musiałam pójść na długi spacer. W dzień po domu to wychodzi mi około 2 tysięcy.

Dzisiaj robiłam tam różne rzeczy, ale przede wszystkim Caroline heat na ramiona i rzeczywiście dobry trening. Spodziewam się jutro zakwasów.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Ja mam sztangę z decathlonu (waży ~8kg) i na warunki domowe jest w porządku. Pasują do niej talerze od moich hantli regulowanych, więc gites. Trzeba było jeszcze dokupić zaciski (19 zł) i razem ze sztangą zapłaciłam chyba coś koło 140 zł.

Dzisiaj wleciał u mnie wspaniały HIIT z ciężarami od Healthy with Ty. Zmęczyłam się, ale jednocześnie świetnie bawiłam się przy tym treningu ciekawa odmiana po treningach typowo siłowych Dzięki cava za polecenie tego kanału, jest świetny :róża:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, coś pokombinuję, bo jak widzę na Decathlonie cenę sztangi za 800 złotych, to cóż.

To muszę też spróbować tego kanału.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-16, 19:44   #4281
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Jest 13:30, a już zrobiłam 13tys kroków taki luźniejszy dzień bez pracy, to aż chce się pochodzić. Dziś jeszcze mam w planach trening z nowej rozpiski i jestem ciekawa, jak mi pójdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
13k kroków przed 14 szacun. Dzisiaj mam 7k i byłam z siebie dumna, biorąc pod uwagę pogodę xd
Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Podziwiam za 13 tysięcy kroków , ja wczoraj zrobiłam tyle przez cały dzień, ale musiałam pójść na długi spacer. W dzień po domu to wychodzi mi około 2 tysięcy.

Dzisiaj robiłam tam różne rzeczy, ale przede wszystkim Caroline heat na ramiona i rzeczywiście dobry trening. Spodziewam się jutro zakwasów.



Dzięki, coś pokombinuję, bo jak widzę na Decathlonie cenę sztangi za 800 złotych, to cóż.

To muszę też spróbować tego kanału.
Na takie sztangi nawet nie patrzyłam może kiedyś, jak będziemy mieć dom, to zrobię sobie swoją siłownię i wtedy pomyślę o gryfach olimpijskich, dużych talerzach itd. Teraz wystarczy mi to, co mam, plus chcę sobie kupić komplet powerbandów.

A jak mi nie starczą takie ciężary, to cóż... Pozostaje kiedyś powrócić na siłownię, bo na dom w wymarzonej lokalizacji raczej nie będzie mnie nigdy stać

Wczoraj ćwiczyłam ten trening, bardzo polecam z lżejszym ciężarem będzie rekreacyjnie, z odpowiednie cięższym będzie ooogień https://youtu.be/irJYFJJbYX8

U mnie dzisiaj przymusowy rest, a jutro spróbuję jakiś kalisteniczny FBW. Widziałam coś takiego u Caroline Girvan, pewnie wypróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 04:57   #4282
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Czy też macie mocniejszą i słabszą stronę ciała?
To normalne, jednak u mnie jest bardzo duża różnica w możliwościach obu stron - prawa bez zawahania podnosi większy ciężar więcej razy, prawa nogą ma zdecydowanie większą stabilność itd.
Piszę o tym, bo właśnie obudziłam się z... zakwasami tylko na jednym, tym mocniejszym pośladku po wczorajszym treningu. Pewnie przejął pracę w ćwiczeniach i pozwolił "lenić się" temu słabszemu. Muszę bardziej na to zwracać uwagę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 07:28   #4283
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Tez tak mam, prawa silniejsza.
Lekka dysproporcja na stronę dominująca jest powszechna, ale pilnować się trzeba.
Natomiast równowagę mam lepsza na lewą, słabsza nogę.
Myśle ze u mnie to idzie z tego osłabionego reumatyzmem biodra.


Ja staram się robić te 1-2 powtórzenia więcej na słabszą stronę, a jak nie liczę, kończyć set zawsze powtórzeniem na słabsza stronę, albo w trakcie zrobić pod rząd 2-3 powtórzenia na słabsza stronę jak robi się na zmianę, właśnie dlatego żeby silniejsza nie robiła więcej i żeby dysproporcja się nie powiększała.

Efektów nie widze ale nie widzę tez żeby dysproporcja się powiększała, czy zakwasie po 1 stronie tez mi się nie zdarzyło mieć.


Natomiast mam wrażenie, ze trochę się wyrównało, odkąd ćwiczę głównie niezaleznymi ciężarami ( hantlami) a nie tylko głównie sztangą. bo tez wtedy bardzo to wyszło.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 07:48   #4284
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja na pewno zauwazam roznice w rozciagnieciu. Lewa strone ciala mam gorzej rozciagnieta.

Musze dzisiaj zrobic jakis trening, ale cos lekkiego. Zlapala mnie wczoraj migrena, ale tak uber mocna. Jeszcze mnie cmi wiec wleci jakies modelowanie, zadnego skakania i truchtow w miejscu.

W ogole musze sie pochwalic. Ja czlowiek leniwiec / czlowiek bulka. Po prawie 2 latach cwiczen (lajtowych w porownaniu z Wami, ale jednak) zaczynam odczuwac cos jak potrzeba kontynuacji tych wiczen. Nie cwicze juz tylko 100% z rozsadku, ale tak 70% z rozsadku a 30% bo czuje potrzebe.

Krok milowy u mnie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 11:56   #4285
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja na pewno zauwazam roznice w rozciagnieciu. Lewa strone ciala mam gorzej rozciagnieta.

Musze dzisiaj zrobic jakis trening, ale cos lekkiego. Zlapala mnie wczoraj migrena, ale tak uber mocna. Jeszcze mnie cmi wiec wleci jakies modelowanie, zadnego skakania i truchtow w miejscu.

W ogole musze sie pochwalic. Ja czlowiek leniwiec / czlowiek bulka. Po prawie 2 latach cwiczen (lajtowych w porownaniu z Wami, ale jednak) zaczynam odczuwac cos jak potrzeba kontynuacji tych wiczen. Nie cwicze juz tylko 100% z rozsadku, ale tak 70% z rozsadku a 30% bo czuje potrzebe.

Krok milowy u mnie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Gratuluję, to naprawdę bardzo duży krok. Sama byłam osobą, która traumatycznie wspomina WF, jedynie lubiłam pływać, i jestem zaskoczona, ile ćwiczenia fizyczne zmieniły w moim samopoczuciu psychicznym i fizycznym. A jako nastolatka byłam przekonana, że sport i ja to nie idzie w parze, jedynie uprawiałam długie cardio i to na siłę.

Tylko czekam na otwarcie siłowni, bo wiem, że marudzę, ale mnie treningi domowe nigdy nie zastąpią tych w klubie fitness. W tym przypadku bardziej się niestety zmuszam niż chcę rzeczywiście poćwiczyć. Boję się, że jednak nie będzie tak jak w tamtym roku i nawet na wakacje nie otworzą siłowni.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 20:35   #4286
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy też macie mocniejszą i słabszą stronę ciała?
To normalne, jednak u mnie jest bardzo duża różnica w możliwościach obu stron - prawa bez zawahania podnosi większy ciężar więcej razy, prawa nogą ma zdecydowanie większą stabilność itd.
Piszę o tym, bo właśnie obudziłam się z... zakwasami tylko na jednym, tym mocniejszym pośladku po wczorajszym treningu. Pewnie przejął pracę w ćwiczeniach i pozwolił "lenić się" temu słabszemu. Muszę bardziej na to zwracać uwagę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak i żeby było bardziej smiesznie- prawa strona mam silniejsza tzn noga i reka, ale jeśli mam coś przeskoczyć, czy zrobić dluzszy krok, to zawsze wybije się z lewej nogi, równowagę mam lepsza na lewej nodze, szpagat robilam tylko z lewą nogą "do przodu" z prawa- no way.
Wraca córka marnotrawna na wątek

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-18, 22:47   #4287
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Zamówiłam rower przez francuski odpowiednik OLX. Mam nadzieję, że dojdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-19, 13:42   #4288
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88652136]Zamówiłam rower przez francuski odpowiednik OLX. Mam nadzieję, że dojdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Na leboncoin ? O fajnie, na jaki model sie zdecydowalas?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-19, 13:56   #4289
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Na leboncoin ? O fajnie, na jaki model sie zdecydowalas?
Tak. Brompton, podobny do tego Załącznik 7746659

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-19, 13:59   #4290
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88653283]Tak. Brompton, podobny do tego Załącznik 7746659

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To jest skladak aluminium i chcesz go wozic w metrze? Koniecznie daj znac jak sie sprawdza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-10 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.