Czy to za wcześnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-10, 08:50   #1
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Unhappy

Czy to za wcześnie?


Witajcie,

Mam pewien problem.... otóż mój chłopak pragnie mi się oświadczyć. Kiedy się o tym dowiedziałam ucieszyłam się bardzo, jednak szybko moje szczęście zostało stłumione. A mianowicie moja mama i siostra zaczeły mi tłumaczyć, że to za wcześnie (ja mam 21 lat chłopak 24). Kiedy powiedziałam im, że ślubu jeszcze nie planujemy, ponieważ obydwoje chcemy abym skończyła studia, mama się uspokoiła i nawet chyba zaczęła się cieszyć. Natomiast siostra pytała dlaczego chcemy się zaręczyć, że kiedyś nie byłam zwolenniczką długich zaręczyn... odpowiedziałam, że zmieniło mi się myślenie itp. Według niej zaręczyny powinny się odbywać na góra 2 lata przed ślubem. Tak jak to było u niej.
I teraz mam już mętlik w głowie... myślałam, że to nic złego jeśli się zaręczymy wcześniej, że tym samym nasz związek wkroczy na nowy etap, przez myśl mi nie przeszły argumenty siostry i mamy.
Nie wiem co robić...
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 08:59   #2
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: Czy to za wcześnie?

jak to co robic?? cieszyc sie, ze jestes dla kogos najwazniejsza
z reszta zareczyny to jeszcze nie slub, i jesli po studiach stwierdzisz, ze to jednak nie TO, zawsze <przepraszam> je mozna zerwac

gratuluje
__________________
dno

Edytowane przez *sloneczko*
Czas edycji: 2008-12-10 o 09:01
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:03   #3
bjakbeata89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 271
Dot.: Czy to za wcześnie?

jesteście dorośli i to chyba nie jest sprawa Twojej mamy czy siostry tylko WASZA! Ja mam 19 lat i jestem zaręczona i rodzice nie mieli nic do gadania (spróbowali by! )
Jeśli oboje tego chcecie to nie patrz na opinie innych tylko myśl o sobie i zpaytaj sie mamy ile ona miała lat jak brała ślub
bjakbeata89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:16   #4
!! Ivi !!
Raczkowanie
 
Avatar !! Ivi !!
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Czy to za wcześnie?

21 lat za wcześnie???
a to przepraszam z jakiego powodu??? Ludzie biorą ślub w wieku lat 19, 20... a ty chcesz się dopiero zaręczyć....
Powiem ci jedną rzecz... Ja zaręczyłam się w wieku lat 22 a wyszłam za mąż w wieku lat 26. Przez ten czas zaliczyliśmy jeszcze 2 rozstania (w tym jedno prawie roczne). Rodzice często mają podejście w stylu.... "jak są zaręczyny to trzeba już weselicho szykować".... Nasi też takie mieli.... ale ja się nie dałam.... Postawiłam się całemu światu i odwołałam przygotowania weselne....
Nie czułam się gotowa na ślub.
Z racji czasu bardzo się cieszę, że przełożyłam wszystko. Nie wiem jak wyglądałoby teraz moje życie.... ale biorąc ślub 4 lata po zaręczynach byłam pewna i świadoma swojej decyzji.... a nie - jak to często bywa - robiłam to pod wpływem rodziców, rodziny itp.

Bądź silna i wytłumacz mamie i siostrze, że zaręczyny to nie wyrok skazujący. I nie oznacza to faktu, że rodzice muszą już przygotowywać się do ślubu i wesela...
!! Ivi !! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:21   #5
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Czy to za wcześnie?

Ja też kiedyś miałam takie podejście, że zaręczać się należy na tyle czasu przed ślubem, żeby akurat był czas na załatwienie tego wszystkiego, czyli tak max 2 lata wcześniej Jakoś w międzyczasie bycia z TŻ moje podejście się zmieniło, i kiedy mu o tym powiedziałam to niedługi czas po tym dostałam pierścionek (który jak się później okazało, został już kupiony dużo wcześniej i tylko czekał na okazję ).
I teraz jestem happy, zaręczona już od ponad pół roku, a ślub planujemy w 2011, kiedy skończę studia.
Aha, ja w lutym kończę 22 lata, a mój TŻ niedawno skończył 26
Także teraz sobie myślę, że zaręczyny nie oznaczają od razu tego, że zaraz trzeba biegać i wszystkie załatwiać - to po prostu taka deklaracja, że bardzo się kochamy i chcemy spędzić życie razem.
A jak już *słoneczko* wcześniej napisała - zawsze można się rozmyślić
A nasi rodzice nie mieli nic przeciwko, na początku tylko ze strachem się pytali, czy już chcemy się pobierać, ale ich uspokoiliśmy, że jeszcze nie teraz
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:23   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Czy to za wcześnie?

Bzdura. Zaręczyny mogą i 20 lat trwać i nie ma reguły ile powinny a ile nie powinny. Ciesz sie z faktu bycia narzeczoną i nie przejmuj się opinią innych.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 16:05   #7
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez !! Ivi !! Pokaż wiadomość
21 lat za wcześnie???
a to przepraszam z jakiego powodu??? Ludzie biorą ślub w wieku lat 19, 20... a ty chcesz się dopiero zaręczyć....
Powiem ci jedną rzecz... Ja zaręczyłam się w wieku lat 22 a wyszłam za mąż w wieku lat 26. Przez ten czas zaliczyliśmy jeszcze 2 rozstania (w tym jedno prawie roczne). Rodzice często mają podejście w stylu.... "jak są zaręczyny to trzeba już weselicho szykować".... Nasi też takie mieli.... ale ja się nie dałam.... Postawiłam się całemu światu i odwołałam przygotowania weselne....
Nie czułam się gotowa na ślub.
Z racji czasu bardzo się cieszę, że przełożyłam wszystko. Nie wiem jak wyglądałoby teraz moje życie.... ale biorąc ślub 4 lata po zaręczynach byłam pewna i świadoma swojej decyzji.... a nie - jak to często bywa - robiłam to pod wpływem rodziców, rodziny itp.

Bądź silna i wytłumacz mamie i siostrze, że zaręczyny to nie wyrok skazujący. I nie oznacza to faktu, że rodzice muszą już przygotowywać się do ślubu i wesela...
nie rozumiem... Po co się zaręczałaś jak cyt. "Nie czułam się gotowa na ślub."


--------
hehe teraz już rozumiem większości dziewczyn nie chodzi o to, żeby zaręczać się i myśleć o ślubie (co za tym idzie być ŻONĄ, rodzić dzieci itd) tylko po to, żeby dostać pierścionek i móc powiedzieć "jestem narzeczoną, zaręczyłam się" bo to tak fajnie
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 16:14   #8
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Czy to za wcześnie?

my zaręczyliśmy się w tamtym roku ja miałam 20 lat TZ 23 ślub w 2010 więc 3 lata po zaręczynach i wcale nie uważam, ze jestesmy za młodzi kwestia charakteru i dojrzałości
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 19:51   #9
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez sava_na Pokaż wiadomość
Witajcie,

Mam pewien problem.... otóż mój chłopak pragnie mi się oświadczyć. Kiedy się o tym dowiedziałam ucieszyłam się bardzo, jednak szybko moje szczęście zostało stłumione. A mianowicie moja mama i siostra zaczeły mi tłumaczyć, że to za wcześnie (ja mam 21 lat chłopak 24). Kiedy powiedziałam im, że ślubu jeszcze nie planujemy, ponieważ obydwoje chcemy abym skończyła studia, mama się uspokoiła i nawet chyba zaczęła się cieszyć. Natomiast siostra pytała dlaczego chcemy się zaręczyć, że kiedyś nie byłam zwolenniczką długich zaręczyn... odpowiedziałam, że zmieniło mi się myślenie itp. Według niej zaręczyny powinny się odbywać na góra 2 lata przed ślubem. Tak jak to było u niej.
I teraz mam już mętlik w głowie... myślałam, że to nic złego jeśli się zaręczymy wcześniej, że tym samym nasz związek wkroczy na nowy etap, przez myśl mi nie przeszły argumenty siostry i mamy.
Nie wiem co robić...
Nierozumiem! Chcesz zaręczyn, czy nie? Bo jeśli chcesz to tylko się cieszyć, a jeśli nie to odmówić i wyjaśnić, ze to za wsześnie wg Ciebie.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:29   #10
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Dot.: Czy to za wcześnie?

Dziękuję Wam dziewczyny... poprostu ja mam taki charakter, że bardzo liczę się ze zdaniem bliskiej mi rodziny. Ale jak widać nie zawsze dobrze na tym wychodzę.
Zrozumiałam, że liczy się to, iż się kochamy i chcemy być razem na zawsze .
Także nie będę sie przejmować zdaniem innych tylko cieszyć własnym szczęsciem .
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:35   #11
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Czy to za wcześnie?

nie masz powodow zeby rezygnowac z wlasnego szczescia na rzecz rodziny oni i tak Cie kochaja i wkoncu zrozumieja ze to prawdziwe uczucie, i ze sie mylili ze to za wczesnie.
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 21:55   #12
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Czy to za wcześnie?

pewnie sava_na, w tym przypadku rób to co czujesz W twoim wieku duzo dziewczym wychodzi za mąż i świetnie sobie później radzi, a zaręczyny to piękny krok w Waszym związku Cieszcie się wieć nim
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 11:50   #13
!! Ivi !!
Raczkowanie
 
Avatar !! Ivi !!
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez the_sania Pokaż wiadomość
nie rozumiem... Po co się zaręczałaś jak cyt. "Nie czułam się gotowa na ślub."


--------
hehe teraz już rozumiem większości dziewczyn nie chodzi o to, żeby zaręczać się i myśleć o ślubie (co za tym idzie być ŻONĄ, rodzić dzieci itd) tylko po to, żeby dostać pierścionek i móc powiedzieć "jestem narzeczoną, zaręczyłam się" bo to tak fajnie

Być może w twoim mniemaniu kwestia zaręczenia się ogranicza się do określenia "narzeczona"..... w moim znaczy to zupełnie co innego. Jeśli zaręczasz się tylko z takiego powodu to .... współczuję wybrankowi

Masz dokładnie takie samo (staroświeckie)podejście jak duża większość rodziców czy ludzi tzw. "starszej daty" ... Jak się zaręczyłaś to teraz jak naszybciej powinnaś wyjść za mąż, urodzić dzieci, być przykładną matką i żoną....
Otóż jak zapewne wiesz..... dzisiejsze czasy są dość trudne szczególnie dla młodych (mieszkanie, praca, dom, dzieci, urlopy macierzyńskie itp.)

Ja nie czułam się na siłach udźwignąć ciężar utrzymania domu (z racji świeżo podjętej pracy przez nas oboje - bez "kokosów" finansowych), ewentualnego urodzenia i utrzymania dziecka oraz chęci skończenia studiów.....

Dla mnie bycie ŻONĄ nie polega tylko i wyłącznie na posiadaniu takiego tytułu i przedstawianiem się mianem "żony".
Zaręczyć można się dużo wcześniej.... a pobrać dużo później

P.S bycie gotowym na ślub, a bycie gotowym na zaręczenie się to dwie różne rzeczy.... Jak dla mnie - nieporównywalne..
!! Ivi !! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 13:01   #14
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Dot.: Czy to za wcześnie?

Kiedyś (pod wpływem rodziny zapewne) również myślałam, że zaręczyny zobowiązują na tyle, że od razu trzeba uzgodnić datę ślubu...

Cytat:
Napisane przez !! Ivi !! Pokaż wiadomość
Zaręczyć można się dużo wcześniej.... a pobrać dużo później

P.S bycie gotowym na ślub, a bycie gotowym na zaręczenie się to dwie różne rzeczy.... Jak dla mnie - nieporównywalne..
Dokładnie się z tym zgadzam.
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 13:06   #15
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Czy to za wcześnie?

Nie rozumiem dlaczego przejmujesz się tymi słowami. Znaczy zdaję sobie sprawę, że siostra i mama to ważne osoby bardzo dla Ciebie i liczysz się z nich zdaniem jednak myślę, że w miłości trzeba być bardziej pewnym swoich uczuć.
Jeśli zaręczyny są tym, czego teraz pragniesz, jeśli chcesz przeżyć tą chwilę, wiedzieć że Twój facet jest tak bardzo poważnie zaangażowany nie powinnaś zwracać uwagi na negatywne opinie.
Zaręczonym można być całe życie jeśli tylko pragnie tego para, a na pewno lepiej brzmi 'narzeczona' niż 'dziewczyna', z pewnością w jakimś tam stopniu bardziej zażyły będzie po tym wydarzeniu Wasz związek, a że od razu nie będziecie planować ślubu to może nawet i lepiej bo zamiast wpadać w wir przygotować ślubnych spokojnie nacieszycie się narzeczeństwem.

Edytowane przez Eflinka
Czas edycji: 2008-12-11 o 13:13
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 13:14   #16
Sprezynkaa
Raczkowanie
 
Avatar Sprezynkaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 204
Dot.: Czy to za wcześnie?

Zgadzam się z IVI.
Narzeczeństwo może trwać tyle czasu, ile oboje będziecie potrzebowali. Kiedy ułożycie już sobie wszystkie ważne sprawy, weźmiecie ślub. I już!
Sprezynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 21:44   #17
BLONDASEK6519
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy to za wcześnie?

Jak dla mnie to wcale nie za wczesnie kazda matka tak mowi.wszystko zależy od was i od tego jak bardzo wam na sobie żależy.każy ma swoje zdanie i jedynie co to nie daj się i nie słuchaj tego co mówią inni.u mnie jest to samo jeśli z nikim nie byłam był spokój dopuki nie zaczełam się spotykać ze swoim obecnym mama wcale nie jest zachwycona tym zreszta jak za kazdym razem jak z kims bylam.dlatego jej zdanie jest dla mnie jak najmniej wazne i ty tez nie bierz tego pod uwage.ja mam 22 i w sumie chcialabym juz byc chociazby zareczona bo to jednak choc odrobine do czegos zobowiazuje.zgodz sie
BLONDASEK6519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:13   #18
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: Czy to za wcześnie?

Wg mnie lepiej żeby zaręczyny były max. 2-2.5 roku przed ślubem. Chodzi głównie o to, aby nie zmieszać czasu narzeczeństwa z tzw. chodzeniem ze sobą. To jest jakby etap bycia dla kogoś "przyrzeczoną" tj. bycia po słowie w sposób zewnętrzny.
Jestem ze swoim chłopakiem prawie 2.5 roku, mam 21 lat i chcielibyśmy dopiero po studiach się pobrać dlatego jeszcze nie czas na pierścionek Niech tradycji stanie się zadość
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 19:12   #19
mes-bijoux
Rozeznanie
 
Avatar mes-bijoux
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 613
Dot.: Czy to za wcześnie?

Może moja odpowiedź zostanie zbesztana, ale czuję potrzebę wypowiedzenia się w tym wątku. Mam 19 lat i mój luby starszy o kilka miesięcy oświadczył mi się w sierpniu po 6 miesiącach bycia razem (właściwie 8... ) i 10 miesiącach znajomosci. Przez ten cały czas prawie 24 godziny na dobę jesteśmy razem. Mam bardzo dobre stosunki z teściami. Bardzo często on nocuje u mnie (mieszka 40 km ode mnie, a studiuje w moim miescie), a w weekendy ja u niego.

Ślub planujemy nie wcześniej niż za 2 lata, ponieważ chwilowo nie mamy warunków... Małżeństwo w tej chwili byłoby małżeństwem na niby. Oboje mamy dość ciężkie studia i pracujemy tylko dorywczo, co w żaden sposób nie wystarczy na utrzymanie (ja korepetycje i robię biżu, on korepetycje). Musielibyśmy być kompletnie zależni od rodziców. Oni z kolei nie mają żadnych "ale". W zasadzie nam kibicują, ale właśnie studia stawiają na pierwszym miejscu i jeżeli czegoś się obwaiają to tego, żebyśmy nie zaniedbali nauki.

W moim przypadku czas między zaręczynami i ślubem przedłuża się z czynników hmm.. zewnętrznych, ale gdybyśmy mogli, pobralibyśmy się już teraz. Dlaczego? Przede wszystkim bardzo się kochamy, możemy na siebie liczyć (chociażby był przy mnie, kiedy podejrzewano u mnie ciężką chorobę, nie wystraszył się), mamy milion dwieście wspólnych planów... trudno teraz wszystkie czynniki wymieniać.

Po zaręczynach rzeczywiście wkroczyliśmy na nowy etap.. to tez trudno opisać, ale jesteśmy siebie pewni i ja mam świadomość, że to jest człowiek, z którym chcę być i będę do końca, z którym stworzę rodzinę i z którym chcę spędzić dobre i złe chwile.

Uważam, że nie powinnaś mieć żadnych obaw, bo kochasz tego człowieka. Poza tym, tak jak ktoś napisał, ja sama nie wiem, czy właśnie w tej chwili byłabym w stanie wziąć na siebie obowiązek prowadzenia domu. Z różnych przyczyn często to na mnie spadało i jestem pewna, ze poradziłabym sobie w sensie fizycznym i "merytorycznym" , jednak wydaje mi się, że odrobina jeszcze "beztroskiego" życia jest potrzebna tak młodym osobom.

Może jestem jeszcze trochę "gówniara" i nie powinnam gadać takich rzeczy, ale to jest moja historia i moje zdanie na ten temat.

SZCZĘŚCIA WAM ŻYCZĘ KOCHANI!
__________________
Moje Biżu - kolekcja ślubna w lipcu

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009
mes-bijoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-14, 12:28   #20
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy to za wcześnie?

Mi też się wydaje, że czas po zaręczynach powinien być już przygotowaniem do ślubu, bo nie rozumiem celu zaręczania się, nie planowania ślubu i "chodzenia" ze sobą latami. Bo "mój chłopak" czy "moja dziewczyna" brzmi mniej poważnie niż "narzeczony" czy jak?
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 16:00   #21
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Mi też się wydaje, że czas po zaręczynach powinien być już przygotowaniem do ślubu, bo nie rozumiem celu zaręczania się, nie planowania ślubu i "chodzenia" ze sobą latami. Bo "mój chłopak" czy "moja dziewczyna" brzmi mniej poważnie niż "narzeczony" czy jak?
zgadzam sie z Tobą może jestem staroświecka, ale jak dla mnie zaręczyny są związane z ustaleniem okresu kiedy chce się ślubować.. np 2-3 lata, bo wiadomo Że niektórzy sami zbierają sobie na wesele.. ale nie rozumiem zaręczania się jak nie ma mowy oslubie.. znam kilka dziewczyn które chlubią się tym że są zaręczone i mają pierścionek..(pierścionek to tylko symbol), a są zaręczone już od 2 lat i nadal nie mają daty ustalonej.. my zaręczylismy się w te wakacje, zaręczyny były dla mnie zuprłny szokiem i ślub planujemy na maj 2010 czyli niecałe 2 latka po zaręczynach będzie ślub..

i denerwują mnie wypowiedzi że zaręczyny mogą trwać długo, bo zawsze można je zerwać jakby co..
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 09:48   #22
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
zgadzam sie z Tobą może jestem staroświecka, ale jak dla mnie zaręczyny są związane z ustaleniem okresu kiedy chce się ślubować.. np 2-3 lata, bo wiadomo Że niektórzy sami zbierają sobie na wesele.. ale nie rozumiem zaręczania się jak nie ma mowy oslubie.. znam kilka dziewczyn które chlubią się tym że są zaręczone i mają pierścionek..(pierścionek to tylko symbol), a są zaręczone już od 2 lat i nadal nie mają daty ustalonej.. my zaręczylismy się w te wakacje, zaręczyny były dla mnie zuprłny szokiem i ślub planujemy na maj 2010 czyli niecałe 2 latka po zaręczynach będzie ślub..

i denerwują mnie wypowiedzi że zaręczyny mogą trwać długo, bo zawsze można je zerwać jakby co..
zgadzam się
w takim razie po co zaręczyny? skoro tak są obecnie odbierane.
moim zdaniem to takie na pokaz, skoro na ślub albo nie jest się gotowym, albo nie ma się jak. Nie zapominajmy czym są tak naprawdę zaręczyny. To nie jest zwykłe chodzenie. A gadka o tym, że mogą zaręczyny trwać kilka lat to moim zdaniem bzdura i na siłę dopasowywanie do siebie rzeczywistości.
Nie pojmuję tego, że ktoś się zaręcza, a nie jest gotowy na ślub to czym są wtedy zaręczyny? innym etapem "chodzenia" ?
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 14:48   #23
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Czy to za wcześnie?

Dokładnie, przecież na zaręczynach nasi TŻ pytaja się nas :czy zostaniemy ich żonami" a nie czy będziemy ich narzeczonymi
chociaż ja zdałąm sobie z tego sprawę dopiero w momencie moich zaręczyn
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 16:57   #24
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Czy to za wcześnie?

Dla mnie jeżeli ktoś nie jest gotowy na ślub, to nie jest gotowy również na zaręczyny..
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 17:55   #25
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: Czy to za wcześnie?

Nie słuchaj innych, wsłuchaj się w swoje serce.
A tak z ciekawości, ile jesteście ze sobą?
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 18:02   #26
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Dot.: Czy to za wcześnie?

Pragniemy się pobrać (jeśli byśmy tego nie chcieli to nie byłoby zaręczyn) tylko dopiero jak skończę studia....
Ale szanuję Wasze zdanie, tym bardziej, że sama chciałam je znać.

Hajja Hawwa jesteśmy ze sobą 4 lata .
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 19:05   #27
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez sava_na Pokaż wiadomość
Pragniemy się pobrać (jeśli byśmy tego nie chcieli to nie byłoby zaręczyn) tylko dopiero jak skończę studia....
Ale szanuję Wasze zdanie, tym bardziej, że sama chciałam je znać.

Hajja Hawwa jesteśmy ze sobą 4 lata .
Do tego czasu jeszcze sporo może się zmienić ... skoro teraz pragniecie to i zakładam że i po studiach będziecie pragnąc, dlatego po co się śpieszyć z zaręczynami?
Ludzie to teraz tak wszystko na szybko chcą, tylko po co? Kochanie kochaniem, ale ... rozsądek rozsądkiem.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 16:53   #28
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez zkrainyoz Pokaż wiadomość
Do tego czasu jeszcze sporo może się zmienić ... skoro teraz pragniecie to i zakładam że i po studiach będziecie pragnąc, dlatego po co się śpieszyć z zaręczynami?
Ludzie to teraz tak wszystko na szybko chcą, tylko po co? Kochanie kochaniem, ale ... rozsądek rozsądkiem.

Zgadzam sie
My już po pół roku wiedzieliśmy że to jest to ale zaręczyliśmy się po 3,5 latach razem..a ślub będzie jak będziemy ze sobą 5 lat aha i obecnie mam 22 latka

Edytowane przez can't be perfect
Czas edycji: 2008-12-17 o 16:55
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:27   #29
sava_na
Raczkowanie
 
Avatar sava_na
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 113
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
Zgadzam sie
My już po pół roku wiedzieliśmy że to jest to ale zaręczyliśmy się po 3,5 latach razem..a ślub będzie jak będziemy ze sobą 5 lat aha i obecnie mam 22 latka
Czyli ślub praktycznie po takim samym czasie jakim my planujemy.... ale mimo to nie spieszyc sie...
Dziekuje za rady, ale juz zdecydowalam co zrobie mojej sprawie.
__________________




Dzielnie zapuszczam włoski...
sava_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 11:50   #30
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Czy to za wcześnie?

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
Dla mnie jeżeli ktoś nie jest gotowy na ślub, to nie jest gotowy również na zaręczyny..

mądre ! i właśnie o to w tym chodzi
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.