Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-22, 10:06   #1
karola93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 47

Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko


Hej! Nie wiem czy umieściłam wątek w odpowiedznim miejscu, jeśli nie to przepraszam. Nie znalazłam w wyszukiwarce nic podobnego dlatego piszę.
Od dawna zastanawiam się nad swoim makijażem. Będzię to moja pierwsza przygoda z kosmetykami. Kompletnie nie wiem za co się zabrać. Jak narazie używam tylko błyszczyków. Może wy podzielicie się ze mną swoimi propozycjami. Chcę aby ten makijaż nie był zbyt wyrazisty. Taki naturalny. Z pewnością macie duże doświadczenie Czekam na propozycję Jeśli możecie podajcie marki kosmetyków jakie nadają się do napisanej przez was propozycji makijażu. Z góry dziekuję ;* Pozdrawiam
__________________
Karola
karola93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 10:07   #2
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Pierwszy makijaż...

A ile masz lat? Mogę się domyślić, że 14-15, tak?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 08:00   #3
karola93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 47
Dot.: Pierwszy makijaż...

Tak Czekam na propozycję ;D Pozdrawiam ;*
__________________
Karola
karola93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 09:36   #4
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Pierwszy makijaż...

Mając 14-15 lat użyłabym kremu tonującego i bezbarwnej odżywki do rzęs, ewentualnie jakiegoś tuszu w naturalnym kolorze (nie czarnym), puder czy szminka to zdecydowanie przesada. Brwi tez możesz wygładzić bezbarwnym żelem, na niedoskonałości nałożyć jakiś korektor. Kolor cieni (acz to chyba przesada już) zależy od typu urody i preferencji, na pewno wybrałabym jakiś delikatny.

Co do marek - wiem, że kremy tonujące ma np. Vichy czy Nivea. Nie piszesz nic o kwotach, jakie możesz na kosmetyki wydać. Przejrzyj recenzje kosmetyków, na pewno dobierzesz coś odpowiedniego do Twoich preferencji i kieszeni.

Jako 15-latka uzywałam tylko tuszu do rzęs i sporadycznie korektora - myslę, że to optymalny zestawik do makijażu dla tak młodej osoby, pozdrawiam

Homik
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 09:43   #5
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Pierwszy makijaż...

Cytat:
Napisane przez karola93 Pokaż wiadomość
Hej! Nie wiem czy umieściłam wątek w odpowiedznim miejscu, jeśli nie to przepraszam. Nie znalazłam w wyszukiwarce nic podobnego dlatego piszę.
Od dawna zastanawiam się nad swoim makijażem. Będzię to moja pierwsza przygoda z kosmetykami. Kompletnie nie wiem za co się zabrać. Jak narazie używam tylko błyszczyków. Może wy podzielicie się ze mną swoimi propozycjami. Chcę aby ten makijaż nie był zbyt wyrazisty. Taki naturalny. Z pewnością macie duże doświadczenie Czekam na propozycję Jeśli możecie podajcie marki kosmetyków jakie nadają się do napisanej przez was propozycji makijażu. Z góry dziekuję ;* Pozdrawiam
ja bym odczekala na Twoim miejscu jeszcze z makijazem, wiem ze to nieraz kusi ale z doswiadczenia wiem ze w mlodym wieku sie strasznie niszczy skora! ja tak wlasnie sobie ja nziszczylam i musialam czekac ponad rok zeby wrocila do siebie wiec narazie odradzam, ale jezeli juz koniecznie cos chcesz to cos lekkiego, dziewczyny pisaly ze nowy podklad z maybellina Affinitone jest kryjacy a leciutko do tego roz na policzki (od siebie polecam rowniez maybellina expert wear, sama uzywam i uwazam go za swojego faworyta), tusz do rzes ostatnio furore robil masterpice max potwierdzam ze jest bardzo dobry jakis blyszczyk do ust i wystarczy z cieni mozesz zrezygnowac bo nie sa konieczne a jezeli chcesz cos do zmatowienia twarzy to polecam puder prasowany z astora super mat, jest bardzo delikatny, prawie go nie widac a dosc dobrze matuje lepiej nie obciazac skory jakimis ciezkimi kosmetykami bo pozniej moga byc problemy
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 10:45   #6
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Pierwszy makijaż...

Jeśli chcesz się pomalować po raz pierwszy to ja proponuję na początek:
-lekki korektor pod oczy jeśli masz cienie
-puder, ale tylko na nos, żeby się nie błyszczał
-uładź brwi, za pomocą odżywki do rzęs
-tusz do rzęs brązowy, pomaluj nim raz rzęsy
-błyszczyk

I to tyle wystarczy ^^
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:20   #7
karola93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 47
Dot.: Pierwszy makijaż...

Własnie zakupiłam bezbrwna odzywke do rzęs. Jest super Ile razy powinnam jej używać (dziennie czy tygodniowo) o nie mam pojęcia ;P
__________________
Karola
karola93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-05, 20:47   #8
julka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Na dobry początek.... :)

Witam.

Mam 16 lat i dopiero zaczynam przygodę z makijażem dlatego prosze o pomoc i radę. Mam okrąglą twarz i zalezy mi żeby jakoś ją wyszczuplić, chciałabym też podkrelić oczy i zatuszować niedoskonałości skóry. W tym wszystkim zależy mi na naturaności, nie chciałam bym chodzić z toną tapety dlatego najlepiej ekko i naturanie.

Co polecicie?
julka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:17   #9
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Na dobry początek.... :)

Cytat:
Napisane przez julka92 Pokaż wiadomość
Witam.

Mam 16 lat i dopiero zaczynam przygodę z makijażem dlatego prosze o pomoc i radę. Mam okrąglą twarz i zalezy mi żeby jakoś ją wyszczuplić, chciałabym też podkrelić oczy i zatuszować niedoskonałości skóry. W tym wszystkim zależy mi na naturaności, nie chciałam bym chodzić z toną tapety dlatego najlepiej ekko i naturanie.

Co polecicie?
wyszczuplisz twarz nakładając bronzer lub jakis róż na ukos na policzkach...oczy pokreślisz tuszem i może jakąś cienką kreseczką na górnej powiece. a co do niedoskonałości to musisz zainwestować w jakiś dobry korektor.
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:22   #10
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Na dobry początek.... :)

Cytat:
Napisane przez melka90 Pokaż wiadomość
wyszczuplisz twarz nakładając bronzer lub jakis róż na ukos na policzkach...oczy pokreślisz tuszem i może jakąś cienką kreseczką na górnej powiece. a co do niedoskonałości to musisz zainwestować w jakiś dobry korektor.
zgadzam sie w sumie najlepiej zeby to byl korektor antybakteryjny, ja uzywam takiego z bell i moge polecic, podklad najlepiej lekki ale zeby tez cos kryl, moze affinitone maybellina? albo cos bardziej kryjacego jak np lasting performance max factora? jednak jego lepiej kupowac na all bo kosztuje troche ponad 30 zl a w sklepie z 50zl. Mozesz zrobic lekka kreseczke czarna albo ciemno brazowa kredka na gornej powiece i wytuszowac rzesy tak jak pisala melka
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:24   #11
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Exclamation początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Hej, wiem ze potraficie doskonale doradzić i jesteście świetne w tej dziedzinie. Chciałabym zacząć sie malować, ale tak porządniej. Zawsze używałam tylko jakiegoś fluidu (który i tak nie maskował moich czerwonych krostek i sińców pod oczami) tuszu i błyszczyka. Ale postanowiłam cos zmienić. Ja tak na prawdę nie wiem co do czego i z czym, az wstyd sie przyznac dlatego proszę napiszcie mi co po kolei się nakłada zeby było idealnie (chodzi mi o make up na wieksze wyjscia a nie na codzien, na codzien chyba puder blyszczyk + tusz wystarcza). polećcie mi jakies kosmetyki, w przystępnej cenie, jakie pędzle itp. a najlepiej stwórzcie listę rzeczy,które muszę kupic i najlepiej jakieś przykładowe nazwy. Liczę na waszą pomoc. I mam nadzieje ze tym wątkiem pomogę również innym niedoświadczonym dziewczynom.
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 12:28   #12
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
Hej, wiem ze potraficie doskonale doradzić i jesteście świetne w tej dziedzinie. Chciałabym zacząć sie malować, ale tak porządniej. Zawsze używałam tylko jakiegoś fluidu (który i tak nie maskował moich czerwonych krostek i sińców pod oczami) tuszu i błyszczyka. Ale postanowiłam cos zmienić. Ja tak na prawdę nie wiem co do czego i z czym, az wstyd sie przyznac dlatego proszę napiszcie mi co po kolei się nakłada zeby było idealnie (chodzi mi o make up na wieksze wyjscia a nie na codzien, na codzien chyba puder blyszczyk + tusz wystarcza). polećcie mi jakies kosmetyki, w przystępnej cenie, jakie pędzle itp. a najlepiej stwórzcie listę rzeczy,które muszę kupic i najlepiej jakieś przykładowe nazwy. Liczę na waszą pomoc. I mam nadzieje ze tym wątkiem pomogę również innym niedoświadczonym dziewczynom.
.......
hej Dziewczyny Ci pewnie chętnie pomoga,ale to jest wątek na 'Pytania do Wizażystki" tutaj prezentujemy tylko swoje makijaże.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:34   #13
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

JA chetnie pomoge.
Ale napisz w jakich cenach mniej wiecej bys chciala kosmetyki -moze wklej zdjecie swoje.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 13:00   #14
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

kosmetyki jak najetansze i jak nalepsze tak do 30 złotych bo tak an jeden raz wydać to dużo zdjęcia na razie nie wkleję bo aparat zepsuty no ale tak: od czasu do czasu pojawiają sie pryszcze, nieduże sińce pod oczami małe oczy, nosze okulary, jestem krótkowidzem, dość duże pełne usta - może to coś pomoże
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 13:06   #15
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
kosmetyki jak najetansze i jak nalepsze tak do 30 złotych bo tak an jeden raz wydać to dużo zdjęcia na razie nie wkleję bo aparat zepsuty no ale tak: od czasu do czasu pojawiają sie pryszcze, nieduże sińce pod oczami małe oczy, nosze okulary, jestem krótkowidzem, dość duże pełne usta - może to coś pomoże
Tylko napisz jakim jestes typem urody(wiosna,lato,jezien, zima) kolor wlosow oczy itd.
Nosisz okulary tak?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 13:25   #16
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

1. Jak się opalasz - dość szybko. Odcień opalenizny jest lekko przykurzony

2. Kolor oczu - zielone, oprawa raczej jasna, delikatne cienie pod oczami

3. Piegi - nie ma

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? ziemisto - oliwkowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond złotawo-brązowe przebłyski , latem jasny blond

6. Kolor ust - czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze - zielenie, turkusy, niebieski

Wiec jakim jestem typem??
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 13:45   #17
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - dość szybko. Odcień opalenizny jest lekko przykurzony

2. Kolor oczu - zielone, oprawa raczej jasna, delikatne cienie pod oczami

3. Piegi - nie ma

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? ziemisto - oliwkowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond złotawo-brązowe przebłyski , latem jasny blond

6. Kolor ust - czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze - zielenie, turkusy, niebieski

Wiec jakim jestem typem??
Jak dla mnie pasujesz do typu urody "WIOSNA"




Skóra: Twoją skórę charakteryzuje przeźroczysta bladość o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa lekko zaróżowiona. Jeżeli masz piegi, to mają one złote zabarwienie. Łatwo się opalasz, nawet na ciepły, ciemny brąz.
Oczy: mają zazwyczaj nieco ciemniejszą od włosów oprawę. Tęczówka oka ma odcień od niebieskiego do zielonego, rzadziej złotego brązu. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym.
Włosy: jako dziecko byłaś blondynką. Teraz Twoje włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli masz brązowe włosy, zawsze mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk."






Jesli masz problemy skorne to zapraszam na kosmetyczne( tam tez sama szukam pomocy)
NA tuszowanie tradziku sincow pod oczami itd polecam Dermacol(pod oczy wylacznie na krem nawilzajacy)
Na cala twarz nie polecam bo robi maske i podkresla suche skorki.
Co do podkladu na cala twarz to zalezy od cery czy sucha czy tlusta itd.
Ja bym Cie widziala w makijazu zloto-brazowym
Tusz przykladowo brazowy na twarz kulki brazujaco -rozswietlajace(np Cantare,Avon brazujace)
I brazowa kreska na oczach(wiele firm na brazowe kredki)
I zlote cienie(Bell Planete ma naprawde ładny zloty i brazowy takze)
A co do okularow to ja teoretycznie nosze ale nie bardzo sie znam jak z makijazem do okularnic
Ale tutaj podaje linka i poczytaj sobie->

http://uroda.onet.pl/1322267,2050,19...ry,makeup.html
W skrocie pisze o tym by powiekszac oczy przy takich okularach wiec tusz do rzes,biala kredka w wewnetrznej stronie powieki.
I polecam zalotke.
Acha i jesli pisalam o zloto brazowym makijazu to takze blyszczyk w cieplym kolorze zloto-miedzianym(taki takze ma Avon ale i wiele innych firm)

Acha i czy szukasz kompletow pedzli?
Ile sztuk?
Bo rozne zestawy sa na allegro i zalezy czy chodzi o proste makijaze czy bardziej skomplikowane.

Acha i jesli jakies jeszcze pytania to pytaj postaram sie pomoc (moze tez inne wizazanki pomoga)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:09   #18
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

No na początek to pędzle jakieś podstawowe a korektor powinnien byc w takim kolorze jak skora czy jasniejszym/ciemneijszym?

I moja gorąca prośba: napisz mi krok po kroku jak co sie i jakim pędzlem nakłada, jakie cienie są dobre i ile kosztują, jaki kolor różu powinnam wybrać jak go nakładac, jak nakładać cienie w 3 odceiniach.. no takie podstawy i rzeczy ktore dla ciebie moga wydawac sie oczywiste, bo zapewniam dla mnie one takei oczywiste nie są
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:51   #19
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

ja się dołączam
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 15:08   #20
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
No na początek to pędzle jakieś podstawowe a korektor powinnien byc w takim kolorze jak skora czy jasniejszym/ciemneijszym?

I moja gorąca prośba: napisz mi krok po kroku jak co sie i jakim pędzlem nakłada, jakie cienie są dobre i ile kosztują, jaki kolor różu powinnam wybrać jak go nakładac, jak nakładać cienie w 3 odceiniach.. no takie podstawy i rzeczy ktore dla ciebie moga wydawac sie oczywiste, bo zapewniam dla mnie one takei oczywiste nie są
Pedzle podstawowe to okolo 10,15 sztuk z allegro-kolo 50,60 zl.
(sama planuje kupic albo i wiekszy zestaw)
Lepiej inwestowac w drozsze i lepsze niz 10 sztuk za 15 zl bo szybko zgubia wloski.

Tutaj 16 sztuk->http://www.allegro.pl/item393604733_...zt_w_etui.html

Krok po kroku to makijaze sa na przyklad na MM(Moje makijaze) tam Gamegirl pokazywala wideo

Tutaj jej makijaz z wideo>http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263825

Tutaj jej reszta makijazy->http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=9826022

I pokaze cos mojego->http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=263769


Po krotce napisze tyle.
Pod cienie nalezy stosowac baze ktora je utrwala(APC,Artdeco,Sepho ra,Lumene)
Jest to dosc drogi wydatek ale wtedy mozna i stosowac tanie cienie a bazy sa wydajne na pare lat
(choc na mnie bazy sie nie sprawdzaja,jedynie APC i to w niewielkim stopniu)
Polecane cienie to raczej cienie w kamieniu,raczej nie w musie(szybko sie walkuja)
Co do cieniowania to jasniejszy cien do polowy oka (ja robie tak do konca teczowki)i ciemniejszy w kaciku(i dobrze rozetrzec granice)
Jak pisalam do zielonych oczu bylyby dobre cienie zlote,miedziane,brazowe.

Polecam takie filmy nauki makijazu-> http://pl.youtube.com/watch?v=pLDwurH2-2k
->http://pl.youtube.com/watch?v=R5WilS...eature=related

Co do rozu to raczej taki brazujacy dla Ciebie(ale jesli masz jasna cere to lekki brazik ze zlotem) i duzy pedzel do rozu(lepiej skosny ale to wlasnie bedzie w zestawie z pedzlami)

Acha i co do dobrych cieni to zalezy w sumie od osoby.
Na mnie sie wlasnie zadne musy nie trzymaja ale dobrze cienie w kamieniu i Bell Planete i APC(APC jest dobra firma)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 16:39   #21
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

ilo16na dziękuje za pomoc, i takie pytanko jeszcee czy jka kupie sobie na bazarku jakies cienie w takim zywym kolorze czy on tak samo bedzie wygladal na powiece czy przygasnie??
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 16:44   #22
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
ilo16na dziękuje za pomoc, i takie pytanko jeszcee czy jka kupie sobie na bazarku jakies cienie w takim zywym kolorze czy on tak samo bedzie wygladal na powiece czy przygasnie??
Ilona jesli mozna
Ale to juz zalezy od cienia
Bo jesli na sucho bedziesz stosowac to kolor zapewne bedzie mniej intensywny od tego jaki jest cien.
Polecam zmoczyc-gabke,pedzelek do cieni(byle nie kapalo z niego) i wtedy nakladac to kolor powinien byc zywy.
Tak samo bazy wzmacniaja kolor(ale z doswiadczenia wiem ze utrudniaja cieniowanie)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:29   #23
pannamadlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 76
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Mi bardzo przypadły do gustu cienie Inglot, świetne kolory
__________________

pannamadlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:32   #24
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez pannamadlen Pokaż wiadomość
Mi bardzo przypadły do gustu cienie Inglot, świetne kolory
ja tych akurat nie znam
Tylko widzialam je w drogeriach i na wizazu
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:25   #25
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Zacznij od podkładu. Jeśli masz cimniejszy kolor cery będzie łatwiej. Pamietaj że lepiej zeby podkład był za jasny niż za ciemny. Zależy też od skóry.Dla mieszanej polecam T balance Ori-ale niestety nie bardzo kryje.
Potem puder. Na początek polecam prasowane. Jakoś do sypkich nie moge się przekonać (ale jeśli chodzi o sypkie poczytaj o pudrach Vipery-dziewczyny zachwalają, a nie są drogie). Przyda się też puder matujący-na powieki, przed nałożeniem cienia, jako baza.
Potem jeśli chcesz lub nie możesz pomyśleć o rozświetlaczu/brązerze/rózu. Tu niestety niemoge nic polecić, bo sama szukam ideału.
Z reszta makijażu masz duże pole do popisu. Jeśli chcesz wystąpić w pełnym makijażu to potrzebujesz jeszcze mascary oczwyscie, cieni i jakiejś kredki i pomadki.
Mascara-wedle potrzeb ale ja chwale sobie firmy Maybelline-tanie a dobre.
Cienie- tutaj moim zdaniem nie warto wydawac duzo. Te bazarkowe spisują się znakomicie. Chyba ze jestes alergikiem to trzeba uważać. Polecam Ruby rose, ale też tańsze polskie-bell!!. Co do inglota-bardzo fajne jest mozliwosc stworzenia własnej paletki-5 cieni kosztuje 35 zł i można szaleć z kolorami. Jest o tym osobny wątek Ja bardzo lubie inglota, ale ciężko zapłacic mi 20 zł za pojedyńczy cień.
Kredka-Polecam Eveline i Sensique (z ostatniej limitowanki niebieski jest boski!)
No i Pomadka- jeśli lubisz szminki-to rimmel lasting finish albo avon ucr też są fajne, a o błyszczyki to nawet te najtańsze - np. wibo-spicy lip gloss jest super, ostatnio też używam H&M-7,90 a świetnie nawilża usta.

No to chyba wszystko. Mam nadzieję że troche pomogłam.Oczywiście znalezienie odpowiednich dla siebie kosmetyków i skompletowanie kosmetyczki troche trwa i nie kupisz pewnie wszystkiego odrazu.
Poczytaj sobie wątki o poszczególych firmach mozna się wiele dowiedzieć i wynaleźć cuda
Pozdrawiam.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:32   #26
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Cienie- tutaj moim zdaniem nie warto wydawac duzo. Te bazarkowe spisują się znakomicie. Chyba ze jestes alergikiem to trzeba uważać. Polecam Ruby rose, ale też tańsze polskie-bell!!. Co do inglota-bardzo fajne jest mozliwosc stworzenia własnej paletki-5 cieni kosztuje 35 zł i można szaleć z kolorami
Takze polecam te cienie co Aako.
Ruby Rose jest na bazarkach i allegro i naprawde to sa fajne cienie-trwale i ladne kolorki.
I jestem tez na tak z Bell(Planete) co do musow to na mnie sa nietrwale
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:36   #27
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Takze polecam te cienie co Aako.
Ruby Rose jest na bazarkach i allegro i naprawde to sa fajne cienie-trwale i ladne kolorki.
I jestem tez na tak z Bell(Planete) co do musow to na mnie sa nietrwale
nie bylam na poczatku przekonana do ruby rose ale odkąd zaczęłam przygotowywać powieke do malowania tzn-puder matujący+biały cień jako baza wszystko zaczęło nagle się trzymać

Co do bell narazie mam te z limitowanki-super, inglot za 4,50
czaje sie na satin i na sypkie-widziałam już co potrafią na MM


Edit: doczytałam że polecasz dermacol na cienie pod oczami. Mimo euforii jaka opanowała wizaż za jego sprawą ja nie jestem zadowolona. U mnie w 100% nie kryje a rzeczywiście jest ciężki.

Edit2: cienie w musie wcale sie nie wałkują trzeba je tylko dobrze rozsmarować. I do zielonych oczu fajnie wyglądają kontrastowe kolorki. U mnie pięknie wygląda fiolet .
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:50   #28
sylwia468
Raczkowanie
 
Avatar sylwia468
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 416
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Ahhh ja gorąco polecam cienie inglota może na sam początek zestaw 3 cieni ? Niekiedy juz "gotowe" odpowiadają musisz się przejść albo na stoisko albo do sklepu
__________________
Nie warto w życiu płakać i szlochać.
Nie warto w życiu marzyć i śnić.
Lecz warto kogoś bardzo pokochać
I dla tej miłości cierpieć i żyć.
sylwia468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:52   #29
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

tez mam zielone oczy z domieszka brazy i uzywam fioletu i szarych odcieni.
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:58   #30
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
nie bylam na poczatku przekonana do ruby rose ale odkąd zaczęłam przygotowywać powieke do malowania tzn-puder matujący+biały cień jako baza wszystko zaczęło nagle się trzymać

Co do bell narazie mam te z limitowanki-super, inglot za 4,50
czaje sie na satin i na sypkie-widziałam już co potrafią na MM


Edit: doczytałam że polecasz dermacol na cienie pod oczami. Mimo euforii jaka opanowała wizaż za jego sprawą ja nie jestem zadowolona. U mnie w 100% nie kryje a rzeczywiście jest ciężki.

Edit2: cienie w musie wcale sie nie wałkują trzeba je tylko dobrze rozsmarować. I do zielonych oczu fajnie wyglądają kontrastowe kolorki. U mnie pięknie wygląda fiolet .
Dermacol mi sincow pod oczami tez nie kryje ale zaczerwienienia itd to bardzo dobre kryje.

Cienie w musie Bell mi sie walkuja w starej i nowej wersji po godzinie( w kamieniu po 6 godzinach )
A uzywalam wszystkich baz jakie to mozliwe pod te musy i nic to nie dawalo
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.