najlepsza dieta - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-15, 19:41   #61
bambo225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza dieta

Ja z godzinami mam trochę słabo ale nie do końca.
Tydzień na rano czyli o 5 śniadanie a o 20 kolacja .
następny tydzień na noc czyli o 14 zaczynam od śniadania lub obiadu kolacja o 5 rano
i kolejny tydzień na 14 czyli o 8 śniadanie kolacja o 21

nie jest tak źle jak bym pracował jeden dzień na noc drugi na południe było by dopiero słabo
a tak
jest jeszcze w miarę
przerabiałem to 4 lata temu ale jakoś odpuściłem teraz już na dobre się zawziąłem i pilnuję wszystkiego .
bambo225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-05, 19:38   #62
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: najlepsza dieta

Nie istnieje cos takiego jak najlepsza dieta dla kazdego.
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:10   #63
OlaJeszFresh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza dieta to taka, która staje się sposobem odżywiania na całe życie. Oczywiście nie twierdzę, że na redukcji należy być całe życie (!), ale zasady powinny być zachowane. Polecam zacząć od podstaw, czyli zebrać informacje z rzetelnych źródeł.xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-08 o 09:12 Powód: reklama
OlaJeszFresh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 08:08   #64
bambo225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza dieta

U mnie dalej spada wszystko waga i brzuch
chociaż już bardzo wolno ale co tydzień waga i mierzenie i idzie w dół w sumie 3 miesiące minęły teraz zaczynam 4 miesiąc

pilnuje cały czas 5 posiłków i kalorie liczę tak na oko nie mam kalkulatora to co uzyskałem wystarczy juz mi bo nie mam brzucha ii waga jest ok teraz tylko pilnować tego trzeba


Edytowane przez bambo225
Czas edycji: 2021-04-11 o 08:09
bambo225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 19:10   #65
betsq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1
Dot.: najlepsza dieta

Dla mnie podstawa to zmiana trybu życia - dłuższe spacery, mniej imprez. Odnośnie diety - sprawdziła się South Beach (dieta plaż południowych), nie było jojo, ale po 1-2 roku waga znów wzrosła.

Zmiana diety to przede wszystkim świadomość - np. mniej czerwonego mięsa (nie musisz być vege!). Znajomość podstawowych informacji (np. tutaj https://pytanienadzis.pl/dieta-w-cza...nie-organizmu/). Podsumowując:
  • -Węglowodany i błonnik pokarmowy: powinny one stanowić główne źródło energii dla organizmu.
  • -ogranicz spożycie wysokoprzetworzonej żywności
  • -Tłuszcze – pamiętaj o podziale na zdrowe i niezdrowe
  • -Oblicz odpowiednią dla twojego wieku, poziomu aktywności fizycznej oraz twojej masy ciała i płci wartość energetyczną (kaloryczność) codziennej

U mnie pomogło, po 3 miesiącach powrotu do lepszej aktywności i świadomej diety udało się schudnąć 6 kg. Bez ekstremalnych wyrzeczeń. Nie jest to dużo, ale wydaje się że da się utryzmać Powodzenia!
betsq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 01:40   #66
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: najlepsza dieta

Przede wszystkim staram się, żeby moja dieta była zbilansowana. Jem dużo warzyw, owoców, ale też oczywiście kasze, ciemne pieczywo, mięso, ryby. Poza sezonem raczej ciężko o świeże warzywa, a te które są, szybko się nudzą, ale od czego są mrożonki Często korzystam z gotowych mieszanek, np warzywa na patelnie, paella itp. Bardzo smaczne i szybko gotowe.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:03   #67
dundermufflin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 6
Dot.: najlepsza dieta

Ha! Wybór odpowiedniej diety to był zawsze wielki problem. Niestety nie ma uniwersalnego rozwiązania i warto skorzystać z pomocy dietetyka. Niestety pewnie zawsze będzie to jakiś koszt, ale myślę, że warto, bo w końcu dietetycy poświęcają temu tematowi cały swój czas pomagając innym. Ja ostatnio byłam w Płocku i udało mi się trafić na dobrego dietetyka a jak mieszkałam w Gostyninie, to nie mogłam niestety nikogo takiego znaleźć. Powodzenia, na pewno coś znajdziesz
dundermufflin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 09:55   #68
Ola0871
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1
Dot.: najlepsza dieta

Dla mnie najlepsza dieta to redukcja kalorii, ale i odpowiednie suplementy. Mam też konkretny plan dietetyczny i trzymam się go każdego dnia.
Ola0871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 00:16   #69
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Exclamation Dot.: najlepsza dieta

Mniej jeść, to najlepsza dieta.
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 16:23   #70
Danka531
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 7
Dot.: najlepsza dieta

Najlepsza dieta to chyba taka, aby jeść to na co ma się ochotę
Danka531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 16:57   #71
livia277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: najlepsza dieta

ja to chyba przewertowałam cały internet w poszukiwaniu tych diet cud Owszem, zgodze się z tym ze bardzo wazna role odgrywa ruch, jednak jedzenie jest tak samo istotne. Jakis czas temu zaczelam korzystać z diety 1:1 która zna się na rzeczy i pomogla już nie jednej osobie z problemem otylosci. Koniecznie sprawdzcie ich stronę i spójrzcie tylko jakie genialne posilki maja w swojej ofercie <3
livia277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-14, 21:26   #72
zabunia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: najlepsza dieta

Od jakieś czasu zastanawiam się nad dietą i ćwiczeniami od Michała Wrzoska, znacie ? Dajcie znać, czy ktoś stosował i jak wyszło. Jak na razie słyszałam same dobre opinie.
zabunia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-26, 10:06   #73
agnieszkaniedoszewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: najlepsza dieta

Na początek jakakolwiek aktywność wystarczy
agnieszkaniedoszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-16, 11:10   #74
Omin001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 8
Dot.: najlepsza dieta

w swoim życiu przerobiłam setki diet i w końcu na starość zmądrzałam. obliczyłam swoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne, ucięłam 700 kcal i jem codziennie właśnie tyle. 300 kcal spalam albo ćwicząc albo wchodząc do sauny karbonowej. deficyt mam minimum 7tys kcal tygodniowo i chudnę ok 1-1,5kg tygodniowo. Jak przesadzę z sauną, to schodzi 2 kg, a raz nawet 3kg. jednak staram się nie chudnąć więcej niż 1kg tygodniowo, żeby skóra nadążyła.

złote zasady:
- nie jem słodyczy, bo nigdy się nie kończy na 1 kostce czekolady, a jak mam drażnić kubki smakowe i myśleć o napoczętej tabliczce, leżącej w szufladzie, to lepiej dla mnie nie mieć tej czekolady
- codziennie piję kawę z cukrem (dziennie wychodzi 3 łyżeczki cukru), to moje szaleństwo dietowe - oczywiście wliczam w dziennie spożycie kcal
- na dni, coś bym zjadła ale nie wiem co mam kisiel i galaretkę, czasami galaretkę łączę z jogurtem i wychodzi coś ala sernik
- jem 4 posiłki dziennie i nie chodzę głodna
- diety 1000kcal i inne głodówki zawsze prowadzą do jojo.
- i ostatnia zasada chyba najważniejsza, to nie traktuje swojego żywienia jako dietę. po prostu jem zdrowo i mam zamiar już na tym zostać, więc rozsądnie planuję przede wszystkim tygodniowe zakupy, rozpisując co będę jeść przez następne 7 dni na obiad. nie dopuszczam do pominięcia posiłku, bo wtedy głodna jestem już do końca dnia i suma sumarów zjadam potem tyle, że przekraczam swój limit kcal. w chwilach, gdy nie mam jak przygotować posiłku jem banana lub jogurt. to zawsze można schować do torebki i nie głodować.
Omin001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 10:20   #75
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: najlepsza dieta

Jeśli zależy Ci na zdrowiu, to polecam poczytać o diecie doktora Ornisha (dieta przebadana klinicznie )
https://zdrowie.vegie.pl/dieta.html
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-31, 17:31   #76
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 163
Dot.: najlepsza dieta

Podstawą każdej zdrowej diety jest zróżnicowanie, zbilansowanie i wyeliminowanie przetworzonej żywności.

Dietami najbardziej uniwersalnymi, bo jednocześnie zaliczanymi do najzdrowszych i najłatwiejszymi w prowadzeniu, które można stosować przez całe życie, są diety: śródziemnomorska, okinawska, adwentystów dnia siódmego i DASH. Są bardzo podobne, różnice między nimi są drugorzędne.

Polegają na tym, że jada się przede wszystkim świeże warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe (razowy chleb, brązowy ryż, płatki owsiane, gruboziarniste kasze jak gryczana i jęczmienna), rośliny strączkowe (np. soczewicę) i owoce. Można też używać razowego makaronu.
Jako główne źródło tłuszczu używa się oliwy z oliwek, względnie oleju lnianego/siemienia lnianego, a także orzechów i awokado. Oczywiście w niewielkiej ilości.
Głównym sposobem obróbki termicznej jest gotowanie, unika się smażenia.
Takiego rodzaju diety pozwalają utrzymać ujemny bilans kaloryczny lub zero kaloryczne.
W nich ok. 90% produktów jest roślinnych, a ok. 10% produktów odzwierzęcych.

Nie używa się białego pieczywa, przetworów mięsnych, słonych przekąsek ani słodyczy (poza czarną czekoladą).
I uważa się z nasyconymi kwasami tłuszczowymi.
Można jeść chudy nabiał i jajka, choć też w umiarkowanych ilościach.

Są różne bardzo restrykcyjne diety odchudzające, jednak na ogół są niebezpieczne, ich stosowanie jest ryzykowne.
Dieta ketogeniczna, z założenia będąca dietą leczniczą stosowaną przy padaczce lub cukrzycy, jest bardzo restrykcyjna i trudna w prowadzeniu, więc dla nie-epileptyków i nie-cukrzyków na pewno nie jest dietą dobrą na całe życie.
Błonnik jest potrzebny jelitom.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-31 17:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.