Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-29, 22:49   #1171
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
Prosze o rozszyfrowanie składu Wydaje mi sie, że kremik nie zaszkodzi i ma sporo naturalnych składników ale moge sie mylić


Pollena- Eva, Eva Natura Profilaktyka Zmarszczek Mimicznych 25+, Krem na noc aktywny

Skład: AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CANOLA OIL, GLYCERIN,, DICAPRYLYL ETHER, ISOSTEARYLNEOPENTANOATE, PETROLATUM, XANATH GUM / PECTIN / HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN / SERINE / ARGININE / PROLINE, LINUM USITATISSIUM, HYDROLYZED CAESALPINA SPINOSA GUM / CAESALPINA SPINOSA GUM, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ALGAE EXTRACT, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, BETAINE, HYDROLYZED MALLOW PROTEIN, ALLANTOIN, PARFUM, ASCORBYL PALMIATE, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL
Skladniki bardzo ciekawe- mieszanka emolientow+wyciagi roslinne
Mozliwe ze niektore cery moga narzekac na zapychanie-maslo shea jest w czolowce ale to kwestia indywiadualna.

W skrocie-krem wart uwagi



Cytat:
Napisane przez mala czarownica Pokaż wiadomość
bardzo prosze o rozszyfrowanie skladu dwoch kosmetykow:
No7 Intelligent Balabce -podklad w musie
cyclopentasiloxane, dimethicone, dimethicone crosspolymer, silica, phenyl trimethicone, cyclohexasilloxane, tribehenin, c30-45 alkyl methicone, c30-45 olefin, tocopheryl acetate, diisopropyl dimer dilinoleate, c10-30 cholesterol/lanosteron esters, triethoxycaprylylsilane, retinylpalmitate, ceramide 3, tocopherol (+/- C1 77891, C1 77492, C1 77491, C1 77499)

nie mam pojecia co oznaczaja cyferki w nawiasie spisalam wszystko
z gory dziekuje!
Cyferki to uzyte barwniki
Podklad stosunkowo lekki bo baza nosna sa silikony i ich pochodne-niestety taka mieszanka moze tez zapychac cery ktore za bardzo nie toleruja takiej kombinacji.
Nie jest zly ale nie sadze aby stopien krycia byl duzy,taki bajer ktory wygladza,nieco matuje i nadaje aksamitnego wykonczenie.

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
A ja proszę o analizę Pan sticka Max factora;

Mineral oil, kaolin, copernicia cerifera wax, beeswax, paraffin, ozokerite, fragnance, propylparaben, sorbic acid, methylparaben, titanium dioxide,iron oxides.
Bedzie wygladzac,dobrze kryc ale moze tez zapychac choc nie jest to regula.

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Proszę o analizę :
mam skórę mieszaną, a zależy mi na nawilżeniu całej twarzy, nie tylko policzków. czy ten krem nie będzie mi zapychał strefy T?


Iwostin, Krem intensywnie nawilżający SPF 20

Skład: Skład: aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl, ethoxydiglycol, polyglyceryl-3 methylglucose, distearate, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, glycerin, mineral oil (paraffinum liquidum), octocrylene, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, sodium acrylate/acrylodimethylta urate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum
O tym kremie juz wielokrotnie bylo pisane,wystarczy przeszukac watek badz liste ktora byla wczesniej kompletowana
W kazdym razie jak masz sklonnosc do zapychania to niestety uzyto tutaj popularnych zapychaczy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 23:02   #1172
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Prosze o analizę

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Żel oczyszczający do cery normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Lauryl Betaine, Peg-8, Sodium Laureth Sulfate, Hamamelis Virginiana/Witch Hazel Extract, Mentha Piperita/Peppermint Leaf Extract, Panthenol, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera/Grapefruit Extract, Citric Acid, Hexylene Glycol, Menthoxypropanediol, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Tetrasodium Edta, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool
Pomimo,ze uzyto tutaj SLS to jest duzo ciekawych wyciagow roslinnych dodatkowo kwas salicylowy ktory akurat dobrze podziala na cere mieszana czy tlusta.
Jest to kosmetyk wart uwagi i wyprobowania,moze akurat Ci spasuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 23:13   #1173
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Moja mama kupiła dzisiaj koncentrat Loreal Age Re-perfect z wit C. Proszę o zanalizowanie składu pod kątem zapychania i wit C(czy jest tam jej dużo). Tubka przypomina tę od Active C La Roche, krem jest w niej szczelnie zamknięty. Może to by był tańszy odpowiednik LRP?

Skład:
Aqua/Water, Glycerin, Ascorbic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Petrolatum, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium, Polyacryloyldimethyltaura te, Potassium Hydroxide, Cetyl Alkohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Sodium Styrene/Ma Copolymer, Hydroxyapatite, Calcium Pantetheine Sulfonate, Xanthan Gum , Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum/Fragrance, Limonene, Ninalool, Alpha-isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citronellol, Coumarin, FIL B28444/1.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Stawiam na to,ze moze byc to odpowiednik LRP tymbardziej,ze to ten sam koncern ale czy tanszy,w sumie cenowo jest niewielka roznica.
Vit.C jest w czolowce skladu,piszesz ze opakowanie jest szczelne wiec moim zdaniem to bedzie mialo sens
Jest kilka potencjanlnych zapychaczy ale nie jest zle.


Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize maseczki Farmony dla cery naczynkowej.

Najbardziej, oczywiscie poza dzialaniem na naczynka, frapuje mnie ten retinol. Jest w skladzie i to nawet nie na szarym koncu, ale czy to "ten wlasciwy" retinol? Mozna ta maseczke stosowac jako krem na noc przeciwzmarszczkowy? Trudno mi uwierzyc, zeby preparat z "prawdziwym" retinolem byl tak tani i mogl konkurowac z RoC czy Avene. Wstepnie zaznaczylam dobre dla cery naczynkowej skladniki, nie wiem czy dobrze.

Farmona, DermaCos, Regenerujaca maseczka wzmacniajaca naczynka z ekstraktem z kwiatu pomaranczy i kontrolowanym czystym retinolem

INCI: Aqua, Isopropyl Miristate, Cyclomethicone, Polysorbate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Glycerin Vegetal, Biosccharide Gum, Oryza Sativa Oil, Citrus Auranti Floris, Aesculus Hippocastanus (czy to wyciag z kasztanowca?) , Soybean (Glycine Soya) Oil, Retinol, Polysorbate-20, Cellulose Gum, Hydrolised Wheat Protein, Cera Alba, Butyrospermum Parkii, Panax Ginseng Extract, Ginko Biloba, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Cetyl Alcohol Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Sodium Hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, BHA, CI 16255
Zacznijmy od tego,ze aby retinol mial dzialanie to musi byc opakowanie szczelnie zamkniete ew.typu airless a w tym przypadku to saszetka i niby ok ale producent musialby podac stezenie retinolu a tego tutaj nie ma wiec nie sadze aby bylo go stosunkowo duzo-poza tym znjaduje sie daleko w skladzie

Tak,to wyciag z kasztanowca i dobor skadnikow jest naprawde ciekawy szczegolnie dla cer naczynkowych choc nie tylko.

Niektore cery moze zapychac ten ksometyk bo na czele skladu jest umieszczony sztandarowy zapychacz i wrazliwce moga narzekac na podraznienia ze wzgledu na paskudny kosnerwant.


Zostawiam Was na deser
a powaznie,napisze pozniej co i jak bo chce aby moja odpowiedz byla pelna-kosmetyki sa ciekawe jednak potrzebuje wiecej czasu niz 5 minut w pogoni po Wizazu
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-30 o 12:18
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 10:21   #1174
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez miki188 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o zanalizowanie składu tego kosmetyku. Jakie jest wasze zdanie o jakości na podstawie składudu?
LANCASTER Ultra Protection Tan Control 50 SPF(Emulsja ochronna SPF50)

Skład:
WATER, ISOAMYL p-METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CYCLOHEXASILOXANE, 4-METHYL BENZYLIDENE CAMPHOR, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLPHENOL, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ISOPROPYL PALMITATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ALCOHOL DENAT, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT, ASCORBIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, BENZTL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, BHT, BUTYLENE GLYCOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CAMELLIA SINESIS LEAF EXRRACT, CETRIMONIUM CHLORIDE, CETYL RICINOLEATE, CINNAMAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRIC ACID, CITRONELLOL,citrulius vulgaris(watermelon)EXTRA CT, CYCLOPENTASILOXANE, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, EUGENOL, FARNESOL, GERANIOL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED ENTEROMORPHA COMPRESSA EXTRACT, HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, HYDROXYCITRONELLAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LECITHIN, LINALOOL, MOTUS NIGRA ROOT EXTRACT, PEG-8, PONGAMIA PINNATA EXTRACT, PVP, SAXIFRAGA SARMENTOSA EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, SILICA, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, SODIUM METABISULFITE, SODIUM POLYACRYLATE, SODIUM SULFITE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, VITIS VINIFERA <GRAPE>FRUIT EXTRACT, XANTHAN GUM, CHLORPHENESIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE

Emulsja jest fotostabilna,wyboldowalam filtry-reszta pozniej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 11:21   #1175
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Battaglia Profesjonal
Balsam do włosów zniszczonych z papayą i aloesem


Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Vitis Vinifera Oil, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Carica Papaya Exctract, Ampacrylats/allyl Methacrylate Copolymer, Amodimethicone, BHT, Parfum, Coumarin, Trideceth-10, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

Widze tu przeróżne wyciągi roślinne ale chciałabym się dowiedzieć, czy balsam nie zawiera jakiejs niemiłej niespodzianki? Dodam, ze sprawuje się rewelacyjnie, ma aż podejrzanie za dobry wpływ na moje włosy.
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 12:26   #1176
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Battaglia Profesjonal
Balsam do włosów zniszczonych z papayą i aloesem


Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Vitis Vinifera Oil, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Carica Papaya Exctract, Ampacrylats/allyl Methacrylate Copolymer, Amodimethicone, BHT, Parfum, Coumarin, Trideceth-10, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

Widze tu przeróżne wyciągi roślinne ale chciałabym się dowiedzieć, czy balsam nie zawiera jakiejs niemiłej niespodzianki? Dodam, ze sprawuje się rewelacyjnie, ma aż podejrzanie za dobry wpływ na moje włosy.

Majade pochwal sie gdzie dorwalas ten balsam? bo jest naprawde swietny skladowo i na dodatek nie ma zadnych niespodzianek,przez zawartosc polimerow stawiam ze jest bardzo przyjemny w aplikacji i zapach musi byc zabojczy
Poza alosem i papaya zawira olej z pestek winogron
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 12:45   #1177
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Majade pochwal sie gdzie dorwalas ten balsam? bo jest naprawde swietny skladowo i na dodatek nie ma zadnych niespodzianek,przez zawartosc polimerow stawiam ze jest bardzo przyjemny w aplikacji i zapach musi byc zabojczy
Poza alosem i papaya zawira olej z pestek winogron
Hexx no zmartwię Cię chyba. Złapałam go we Włoszech w normalnym markecie za zawrotna kwotę 1,90 euro/150 ml.
Załuję teraz, bo był tam wielki stojak z kilkoma liniami tych kosmetyków - produkty do całej pielęgnacji // stylizacji dla róznych włosów a chwyciłam tylko ten produkt
Ten konkretny balsam (a własciwie to chyba maska) jest doskonały- niech się schowaja kallosy i matrixy. Jeszcze nigdy mi nic tak dobrze nie posłuzyło.
http://www.francobattagliaprofession...roduct7_en.swf

I bardzo dziękuję za analizę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odż.JPG (35,4 KB, 59 załadowań)
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 12:51   #1178
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Hexx no zmartwię Cię chyba. Złapałam go we Włoszech w normalnym markecie za zawrotna kwotę 1,90 euro/150 ml.
Załuję teraz, bo był tam wielki stojak z kilkoma liniami tych kosmetyków - produkty do całej pielęgnacji // stylizacji dla róznych włosów a chwyciłam tylko ten produkt
Ten konkretny balsam (a własciwie to chyba maska) jest doskonały- niech się schowaja kallosy i matrixy. Jeszcze nigdy mi nic tak dobrze nie posłuzyło.
http://www.francobattagliaprofession...roduct7_en.swf

I bardzo dziękuję za analizę

Faktycznie szkoda ze poza zasiegiem Jedyne pocieszenie,to ze moze akurat pojawi sie okazja by kogos poprosic o zakup.
Skladowo naprawde swietnie to wyglada i moze konkurowac z profesjonalnymi kosmetykami ktore wcale nie zachwycaja skladowo.

Dziekuje za linka i info
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 15:49   #1179
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Pomimo,ze uzyto tutaj SLS to jest duzo ciekawych wyciagow roslinnych dodatkowo kwas salicylowy ktory akurat dobrze podziala na cere mieszana czy tlusta.
Jest to kosmetyk wart uwagi i wyprobowania,moze akurat Ci spasuje
Dziękuję za rozszyfrowanie składu
Właśnie używam tego już któreś opakowanie i byłam ciekawa co tak dobrze w nim działa.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 16:47   #1180
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

przypominam się #1173 z góry dziękuję
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:25   #1181
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Serdecznie prosilabym o analize 2och kosmetykow:

Boots, Face Blemish Prone Pore Perfecting Toner:
Aqua,Kaoiln,Glycerin,Buty lene glycol,Rosmarinus officinalis, Phenoxyethanol, Sodium Citrate,PEG-40hydrogenated castor oil,sodium methylparben. citric acid, tetrasodium pyrophosphate, zinc chloride, Cl 42090

Boots, Face Blemish Prone Pore Perfecting Deep Clean Mousse
Aqua, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Sodium chloride, Salix nigra, Rosmarinus officinalis, Peg-120 methyl glucose dioleate, sodium citrate, butylece glycol,citric acid, phenoxyethanol,styrene/acrylates copolymer, methylparaben, sodium benzoate, limonene, parfum, tetrasodium EDTA, Linalool, Sodium lauryl sulfate, Dipropylene glycol, Citronellol

Mam nadzieje,ze nic nie pomylilam
Z gory serdecznie dziekuje
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 20:26   #1182
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
ja takze naleze do osób u których Humektan tez przestal działac super a nawet wprost przeciwnie- wyskakuja mi niemile niespodzianki po nim ale znalazlam nowy kremik, prosiłabym o analize pod wzgledem zapychania i nawilzania (mam cere normalną, z wypryskami)
Pharmaceris R, Hydro - Rosalgin (Multikojący krem do cery tłustej)


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol


dziękuję
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 22:16   #1183
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o rozszyfrowanie składu Bazy pod makijaż Giordani Gold

Lista składników >>

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, BUTYLENE GLYCOL, TALC, POLYETHYLENE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, MICA, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, METHYLPARABEN, IMIDAZOLIDINYL UREA, SILICA, PROPYLPARABEN, HYDROGENATED CASTOR OIL, DISODIUM EDTA, PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, CI 77891, CI 77491
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 13878_l.png (26,0 KB, 9 załadowań)
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 00:29   #1184
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o ocenę składu: Szampon Zdrowy Włos - Anna

Składniki:
Aqua, Sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, Sodium chloride, Cocamide DEA, Urtica dioica extract, Glycerin, Panthenol, Parfum, Citric acid, Mythylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, C.I. 42080, C.I. 19140.

Z góry dziekuję.

Edit: Wlaśnie dotarłam do wątku ze składami na Fryzjerskim. Jak mogłam go nie zauważyć.... Myślałam, że składy tylko to tutaj. Jeśli nie na temat, to przepraszam za zamieszanie i proszę o usuniecie posta przez Moderatorkę. Wtedy przeniosę pytanie na tamto forum żeby nie dublować.
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 12:24   #1185
slonko09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
który KREM SAMOOPALAJĄCY - skład

Olay linia: Total Effects 7x
Słoneczna Cera Krem na dzień spf15


KARNACJA JASNA : Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, PPG-15 Stearyl Ether, Homosalate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Dimethicone, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Polyethylene, Panthenyl Ethyl Ether, Tocopheryl Nicotinate, Camellia Sinensis Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Erythrulose, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Myristyl Alcohol, PEG – 100 Stearate, Polysorbate 60, Sorbitan Stearate, Squalene, Stearyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, BHT, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalool.

KARNACJA ŚREDNIA : Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, PPG-15 Stearyl Ether, Homosalate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Dimethicone, Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Polyethylene, Tocopheryl Nicotinate, Panthenyl Ethyl Ether, Camellia Sinensis Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Erythrulose, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Myristyl Alcohol, PEG – 100 Stearate, Polysorbate 60, Sorbitan Stearate, Squalene, Stearyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, BHT, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalol

Olay, Complete Słoneczna Cera, Krem nawilżający z dodatkiem substancji opalających spf 15

Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearyl Alcohol, Homosalate, Dihydroxyacetone, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyethylene, Dimethiconol, Squalane, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloydimethyl Taurate copolymer, Arachidyl Alcohol, Myristil Alcohol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Disodium, EDTA, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol.

Loreal Nutribronze do twarzy, Krem nawilżający 12h, Efekt stopniowej opalenizny, filtr przeciwsłoneczny spf 15

Skład : Aqua, Octocrylene, Propylene Glycol, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Alkohol denat, dimethicone, isohexadecane, butyl methoxydibenzolmethane, dihydroxyacetone, C12-15 alkyl benzoate, tri-C14-15 alkyl citrate, glycerin, arachidy alkohol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, behenyl alkohol, phenoxyethanol, dimethiconol, arachidyl glucoside, methylparaben, sodium polyacryloyldimethyl taurate, disodium edta, tocopherol, polysorbate 80, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, sorbitan oleate, butylparaben, perfum/ fragrance


Lavera SAMOOPALAJĄCY KREM DO TWARZY
Składniki: Skład: Water (aqua), Glycine soja (soybean) oil, Alcohol, Glycerin dihyroxyaceton, Caprylic/capric, Triglyceride, Glyceryl stearate citrate, Cetearyl alcohol, Myristyl alcohol, Erythrulose, Orbinya, Oleifera seed oil, Olea europaea (olive) fruit oil, Calendula officinalis flower extract, Tocopheryl acetate, Xanthan gum, Prunus persia fruit extract, Prunus armeniaca fruit extract, Actinidia chinensis (kiwi) fruit extract, Cairica papaya fruit extract Citrus aurantifolia (lime) fruit extract, Tocopherol, Ascorbyl palmitate, Fragrance (parfum), Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool.

Poproszę o analizę składu pod względem konserwantów chemicznych, zapychania (mam cerę mieszaną) i czy nie zaszkodzą naczynką?
slonko09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 12:40   #1186
marti88
Przyczajenie
 
Avatar marti88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Przypominam tylko POST #1021
Później wrzuce jeszcze interesujące mnie składy
Buźka
marti88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 08:51   #1187
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam Jakby któraś z pań miała chwilkę czasu i ochotę to bedę dozgonnie wdzięczna za analizę składu tego specyfiku:

Pevonia, Enzymo spherides peeling cream:
water, glyceryl stearate, saponaria officinalis root extract, papain (spherulites), bromelain (spherulites), lecithin, safflower seed oil, titanum dioxide, stearic acid, corn starch, gingko bilboa leaf extract, calendula officinalis flower extract, chamomile flower extract, arnica montana flowerhead extract, horse chestnut extract, pineapple fruit extract, papaya friut extract, lemon peel oil, citric acid, dimethicone, phenoxyethanol, sodium citrae, hydroxyethyl cellulose, methylisothiazolinone

Dodam, że krem poleciła mi moje kosmetyczka, po zabiegu i zdiagnozowaniu mojej skóry jako wrażliwej. Sporadycznie pojawiają mi się drobne zaskórniki i własnie na to, jej zdaniem, ten specyfik mam mi pomóc. Dodam, że na codzień stosuję Hydraphase XL plus Diacneal na noc. Jestem prawie zdecydowana na zakup tego kremu Pevonii, jednak za względu na niemałą canę, wolę zasięgną porady bardziej doświadczonych Z góry dzięki za pomoc
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 20:20   #1188
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej


Skład: Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine

moglabym prosic jeszcze o odszyfrowanie tego kremu?

oswiezam ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 17:31   #1189
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Kolejna część wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278


Zapraszam!
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-07 o 10:03 Powód: Link do kolejnej części
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.