Podejrzane promocje! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 20:40   #1
aarabica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9

Podejrzane promocje!


Chciałabym poruszyć tu temat konkretnej podejrzanej jak dla mnie promocji oferowanej przez większe markety ale wątek może posłużyć wymianie poglądów na temat innych podejrzanych produktów...
do rzeczy
zauważyłyście może ostatnio po sklepach promocję proszku PERSIL ?? pudlo albo worek 6,4 kg za 32-34 zl ??
za kg proszku wychodzi to 5 zł z groszami. podczas gdy inne mniejsze opakowania proszku wychodzą po minimum 12 zł za kg.
ja wiem, że to duże opakowanie ale nie czarujmy się, dosie, bonuxy i inne proszki robione dla danego sklepu wychodzą po minimum 6-7 zł za kg wiec skad ta cena persila??
tyle słyszy się o różnych kredach i innych substancjach mających na celu "wypełnic" proszek by był tanszy.
Nie chcę popsuć sobie nowej pralki. Moze macie jakies zdanie na ten temat??
aarabica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:37   #2
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Podejrzane promocje!

zartujesz prawda?
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:50   #3
aarabica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
zartujesz prawda?
nie pisze serio
aarabica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 16:10   #4
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Podejrzane promocje!

Dla mnie najgłupsze promocje to "Cukierki luz 1,89 zł za 100gram", bo to wcale taniej niż zwykle nie jest, tylko to 1,89 tak fajnie wygląda.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 17:13   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Podejrzane promocje!

W sklepie są co najmniej 3 pólki z proszkami- wybierasz, który chcesz-zazdroszczę wolnego czasu nad zastanawianiem sie nad proszkiem
dwa twoja pralka i tak po okresie gwarancji się zepsuje- taka kolej rzeczy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 17:22   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Podejrzane promocje!

To rosyjski spisek. A, i wina Tuska na pewno też.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 17:57   #7
aarabica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Podejrzane promocje!

nie ma to jak zjechać za temat który kogoś nie interesuje. temat nie koniecznie dotyczy proszku ale szerokopojętych promocji na które ludzie łapią się... bez zastanowienia i dają się robić w balona. nie masz nic do powiedzenia w temacie to się nie wypowiadaj, jak dla mnie proste
aarabica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 19:05   #8
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez aarabica Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć tu temat konkretnej podejrzanej jak dla mnie promocji oferowanej przez większe markety ale wątek może posłużyć wymianie poglądów na temat innych podejrzanych produktów...
do rzeczy
zauważyłyście może ostatnio po sklepach promocję proszku PERSIL ?? pudlo albo worek 6,4 kg za 32-34 zl ??
za kg proszku wychodzi to 5 zł z groszami. podczas gdy inne mniejsze opakowania proszku wychodzą po minimum 12 zł za kg.
ja wiem, że to duże opakowanie ale nie czarujmy się, dosie, bonuxy i inne proszki robione dla danego sklepu wychodzą po minimum 6-7 zł za kg wiec skad ta cena persila??
tyle słyszy się o różnych kredach i innych substancjach mających na celu "wypełnic" proszek by był tanszy.
Nie chcę popsuć sobie nowej pralki. Moze macie jakies zdanie na ten temat??
Ktoś przyjdzie po proszek. I kupi jeszcze 15 innych produktów za które przepłaci. Logiczne?
Chodzi o to aby oferta była atrakcyjna i przyciągała jak najwięcej klientów.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 19:59   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dwa twoja pralka i tak po okresie gwarancji się zepsuje- taka kolej rzeczy
Moja się nie zepsuła po okresie gwarancji. Chyba jakaś wykolejona jest w takim razie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 01:07   #10
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: Podejrzane promocje!

Abstrahując od tematu proszków, to tam gdzie ja pracowałam w markecie dużo było takich podejrzanych promocji, w sensie że oszukańcze
Czasem cena na promocji, była wyższa od tej przed
Albo zmieniają cenę na wyższą o 5-6 zł (np. alkohol) i przy towarze który jest w asortymencie już od co najmniej pół roku, dają wielką plakietkę "NOWOŚĆ" by więcej ludzi się skusiło

Oczywiście i promocje 3-5groszowe się trafiały: wielkim drukiem napisane PROMOCJA [cena] a maluteńkim obok, albo nawet zasłonięta, stara cena, jedynie wyższa o 2 gr...no ale ludzie kupują, bo "promocja".

A już te produkty na wagę...o nie nigdy w życiu w markecie, bo to co widziałam:
-rozrywanie przeterminowanych cukierków i ciastek z torebki/paczek i wrzucanie jako produkt na wagę
-wyciągane z magazynu stare, zrobaczałe, chyba 10-letnie cukierki, by sprzedawać je na wagę...nam kazali po prostu glisty powybierać spomiędzy nich i wymieszać z nową partią dla niepoznaki

Wiem, wiem, mogłam to gdzieś zgłosić ale mieć pracę a jej nie mieć kiedy utrzymujesz się sam, oto jest dylemat na szczęście długo tam nie robiłam bo to była parodia...

A sanepid i tak uprzedza na parę dni wstecz, że będzie i jest czyszczenie sklepu ze stojących na pułkach i w lodówkach przeterminowanych konserw, past rybnych, pierogów lepionych, bakalii (znajdywałam nawet o rok przeterminowane!)... Na bieżąco nie da się sprawdzać, bo jest tak mało pracowników na zmianach, a cisną by jak najwięcej towaru wystawić...No ale kryzys i ludzi do pracy nie chcą

Ale Was ostrzegam jakby co ...

Edytowane przez 201703081551
Czas edycji: 2013-02-19 o 01:14
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 01:41   #11
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Podejrzane promocje!

mroja: zdradziłabyś nazwę sklepu chociaż na priv?

autorko tematu: a kto powiedział, że inne proszki są warte swojej ceny? Tak jak ktoś napisał jedna rzecz jest tańsza sporo, żeby przyciągnąć klientów, którzy przepłacą na czymś innym.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 02:17   #12
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
mroja: zdradziłabyś nazwę sklepu chociaż na priv?

autorko tematu: a kto powiedział, że inne proszki są warte swojej ceny? Tak jak ktoś napisał jedna rzecz jest tańsza sporo, żeby przyciągnąć klientów, którzy przepłacą na czymś innym.
Też poproszę, jeśli można - chociaż takie praktyki to chyba wszędzie
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:21   #13
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Podejrzane promocje!

Mnie rozwala mega promocja herbat 20+5 torebek gratis, gdzie w normalnym opakowaniu jest ich... uwaga, uwaga... 25
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:31   #14
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez aarabica Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć tu temat konkretnej podejrzanej jak dla mnie promocji oferowanej przez większe markety ale wątek może posłużyć wymianie poglądów na temat innych podejrzanych produktów...
do rzeczy
zauważyłyście może ostatnio po sklepach promocję proszku PERSIL ?? pudlo albo worek 6,4 kg za 32-34 zl ??
za kg proszku wychodzi to 5 zł z groszami. podczas gdy inne mniejsze opakowania proszku wychodzą po minimum 12 zł za kg.
ja wiem, że to duże opakowanie ale nie czarujmy się, dosie, bonuxy i inne proszki robione dla danego sklepu wychodzą po minimum 6-7 zł za kg wiec skad ta cena persila??
tyle słyszy się o różnych kredach i innych substancjach mających na celu "wypełnic" proszek by był tanszy.
Nie chcę popsuć sobie nowej pralki. Moze macie jakies zdanie na ten temat??
Chodzi Ci o to, że persil w promocji kosztuje 5 zł za kg a Persil bez promocji kosztuje 12zł za kg?
No przecież to jest promocja, prawda?
Woolite, który kupuję do prania kosztuje ok 50zł za 4,5L w cenie regularnej.W cenie promocyjnej kosztuje 22zł.Baaa kiedyś w Tesco kupiłam te 4,5l za 12zł.I nie wcale nie był oszukany i rozcieńczony.Po prostu promocja była.
Ja tam zawsze chętnie korzystam z promocji bo niby czemu mam przepłacać jak nie muszę.Trzeba tylko uważać na kruczki i sprawdzać ceny.
Nie doszukiwałabym się tutaj teorii spiskowych.To są zbyt duże sklepy, żeby robić jakieś przekręty.Już szybciej bym się spodziewała kredy w niemieckich proszkach tak chętnie kupowanych na bazarach wszelkiego typu.

Cytat:
Napisane przez andere Pokaż wiadomość
Mnie rozwala mega promocja herbat 20+5 torebek gratis, gdzie w normalnym opakowaniu jest ich... uwaga, uwaga... 25
Albo sok Capri czy jak mu tam-zawsze ma 50% gratis.Nie ma opakowań bez gratisów

Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2013-02-20 o 17:33
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 18:02   #15
SugarFreexD
Rozeznanie
 
Avatar SugarFreexD
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 607
Dot.: Podejrzane promocje!

co do soku caprio
SugarFreexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:06   #16
aarabica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o to, że persil w promocji kosztuje 5 zł za kg a Persil bez promocji kosztuje 12zł za kg?
No przecież to jest promocja, prawda?
pewnie i promocja może i jakaś zbyt podejrzliwa jestem ale kiedy ta promocja pojawiła się jednocześnie w tesco i kauflandzie pomyslałam ze to jakas taka specjalna partia... wiecie, typowo na promocję. a tymbardziej wydało mi się to podejrzane że z całej alejki proszków tańszym od owego persila był tylko prosze marki kaufland

moze i się doszukuję. Ale jestesmy robieni w balona przez producentów dosłownie na każdym kroku, a jeśli nie mają oni skrupułów truć nas spożywką to chemia pewnie też jest pewnie niezle "oszukana" ale tego już tak łatwo nie rozpoznamy
aarabica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:07   #17
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Podejrzane promocje!

Cytat:
Napisane przez aarabica Pokaż wiadomość
pewnie i promocja może i jakaś zbyt podejrzliwa jestem ale kiedy ta promocja pojawiła się jednocześnie w tesco i kauflandzie pomyslałam ze to jakas taka specjalna partia... wiecie, typowo na promocję. a tymbardziej wydało mi się to podejrzane że z całej alejki proszków tańszym od owego persila był tylko prosze marki kaufland

moze i się doszukuję. Ale jestesmy robieni w balona przez producentów dosłownie na każdym kroku, a jeśli nie mają oni skrupułów truć nas spożywką to chemia pewnie też jest pewnie niezle "oszukana" ale tego już tak łatwo nie rozpoznamy
Ja tam nie wierzę w te teorie spiskowe na temat gorszej jakości produktów

Producenci owszem oszukują ale moim zdaniem na czym innym-np na cenach duże niby się bardziej opłaca ale czasami 2x małe opakowanie jest tańsze niż duże.
Powolne zmniejszanie produktu ale cena pozostaje bez zmian.Przykładem jest tutaj ptasie mleczko i kostki masła.Czy ktoś w ogóle pamięta, że ptasie mleczko miało kiedyś 500g a kostka masła 250?
Itp itd.Przykłady można mnożyć.
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.