Rady na rozstepy... Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-05, 17:46   #1
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14

Rady na rozstepy... Pomocy!


Witam! Możliwe, ze takie watek już był, jeśli tak to bardzo proszę o linka.
Mam pytanie odnosnie rozstepow. Nie mialam ich przez dluzszy okres ciąży, wgl miałam mały brzuch, dopiero w ostatnim miesiącu mi się powiększył tak naprawdę no i wtedy pojawiły się rozstępy i to całkiem sporo, ale tylko na brzuchu i pojedyncze na udach. Dopiero wtedy zaczęłam używać kremu, nie pamiętam teraz nazwy, ale wiem, ze coś z masłem kakaowym. Do tego strasznie swędział mnie brzuch w miejscach gdzie sa rozstępy to smarowałam parę razy dziennie, choć wiem, ze za późno. Wczoraj w nocy urodziłam, roztepy nadal mnie swędzą i wygląda to tragicznie jak jakiś rysunek ogniska sa strasznie czerwone.
Niektórzy mówią, ze one zbledną, inni, ze znikają. Wiem, ze nie znikną, ale błagam podajcie nazwę jakiś maści, które przyspiesza zbledniecie ich. Ile czasu to może trwać? Albo czy sa jakies zabiegi na usuniecie rozstepow w granicach 200 zł? Czytałam juz troche o tym i ceny sa rozne, ale czy to jest zabieg np usuniecia wszystkich rozstepow czy cena jednego? Nie mam pojecia co robic, a naprawde bym chciala, zeby chociaz byly mniej widoczne latem. Bardzo prosze o rady.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 19:10   #2
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Rady na rozstepy... Pomocy!

Po pierwsze gratulacje piękny prezent na święta . Po drugie odsapnij chwilkę po porodzie musi Ci się macica obkurczyć, przynajmniej mi mówili żeby przez parę pierwszych dni uważać na brzuch i za bardzo go nie dotykać.

U każdej kobiety jest inna skóra, bez zdjęcia też się nie da dokładnie powiedzieć, może masz 5 rozstępów a uważasz że jest to straszne i są też różne bardzo szerokie lub też wąskie. Wąskie i czerwone można bardzo szybko zlikwidować - peelingami i kremami na rozstępy. Duże, szerokie i głębokie tu już gorzej możliwe, że się nie da ich zlikwidować całkowicie domowymi sposobami, można je spłycić. Ale jeszcze jak są czerwone najlepiej się sprawdzi laser wtedy na 99,99% zlikwidujesz je całkowicie. Sama na własne oczy widziałam też jak zostały zlikwidowane stare rozstępy które już były blade

Naprawdę mało kobiet zostaje po ciąży bez rozstępów ja w okresie dojrzewania tak szybko rosłam, że mam całe pośladki i dół pleców "pocięte" za to w ciąży żadnego rozstępu na brzuchu a na piersiach mam kwiatki tak ładniej mi brzmi bo piersi rosły mi jak oszalałe
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 20:10   #3
Izaa155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 14
Dot.: Rady na rozstepy... Pomocy!

Dziękuję
No ja mam grube z tego co widzę i jest ich sporo naprawdę na udach mam z jednej strony dwa wąskie, na drugim prawie nie widać, ale brzuch masakra. Mi nie mówili żeby nie dotykać wiec jak swędziały to niestety musiałam sie podrapać. Myślałam żeby laserem usunąć, ale to pewnie duze koszty.
Izaa155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 12:23   #4
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Rady na rozstepy... Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Izaa155 Pokaż wiadomość
Dziękuję
No ja mam grube z tego co widzę i jest ich sporo naprawdę na udach mam z jednej strony dwa wąskie, na drugim prawie nie widać, ale brzuch masakra. Mi nie mówili żeby nie dotykać wiec jak swędziały to niestety musiałam sie podrapać. Myślałam żeby laserem usunąć, ale to pewnie duze koszty.

Spróbuj najpierw peelingami i kremami na rozstępy (zobacz sobie opinie KWC)
Co do kwestii kosztów to w każdym mieście inaczej to wygląda, ja bym jednak wybierała się do jakiejś kliniki medycyny estetycznej niż do kosmetyczki.
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-06 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.