Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-12, 20:10   #4201
Gaba20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Hejka. Jest ktoś kto studiuje prawo na UE?
Gaba20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 12:28   #4202
unfollowed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 23
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gaba20 Pokaż wiadomość
Hejka. Jest ktoś kto studiuje prawo na UE?
Studiuję prawo na UEK-u. Generalnie wszelkie opinie , które mówią ,,olaboga jak to prawo na ueku?! tylko UJ" są głupie. I to bardzo. Może nawet bardziej krzywdzące niż głupie.
Ja mogłam pójść na UJ poszłam na UEK, bo chciałam tłuc też bardziej ekonomiczną stronę prawa. O UJ nasłuchałam się zbyt wiele złego i nie zamierzałam tam iść, bo ,, kurłaaa UJ taki prestiżowy"(jakby jakakolwiek Polska uczelnia była prestiżowa XD) Na UEKu est naprawdę przyzwoicie. Niektóre przedmioty były takimi zapchaj dziurami np. ekonomia z prof. Szopą - ciężko było coś z tego wynieść, trust me. Ale raczej większość bardzo ciekawa. Wykładowcy bardzo przyjaźni, można się z nimi dogadać w wielu kwestiach. Atmosfera mocno na plus. Były też takie przedmioty jak prawo administracyjne, które zebrały duże żniwa, ale chyba na UJ jest podobnie
Ale prawo to prawo, wszystko zależy czy jesteś leniwą dupą, czy chce ci się uczyć. Jeśli będziesz się uczyć i przykładać, to czy UJ czy UEK czy Harvard, to będziesz dobra w tym co robisz.
Ja już się załapałam na praktyki, nikt nie patrzył na moją uczelnie, więc to kolejna bujda, że nie będą chcieli przyjmować po UEKu. Wielu moich znajomych siedzi po kancelariach i jakoś nikt nie przeżywał, ze nie są po UJ. A słyszałam takie mądrości, szczególnie ludzi, którzy UEKu na oczy nie widzieli.
Albo podobał mi się komentarz, że mamy tak mało godzin prawa cywilnego. Upsik, tyle,że my mamy podzielone prawo cywilne na bloki tematyczne i robimy je przez pięć lat, a nie przez rok jak UJ więc stąd ta ,,mała" liczba godzin
No albo to, że będziemy zawsze niedouczeni, bo przecież prawa rzymskiego nie mamy. Szkoda, ze nawet na UJ się od tego odchodzi i jest to przedmiot jedynie do wyboru. Pewnie dlatego, że jego nauka nie ma większego sensu
Jedyne, co mi naprawdę przeszkadza, to tak mała ilość prawa karnego. Oczywiście, my na karnistów nie jesteśmy chowani, więc robimy podstawy praktycznie, ale uważam, że to trzeba będzie zmienić. Mimo wszystko. Ja niestety swą miłość do prawa karnego odkryłam dopiero na studiach, więc teraz resztę materiału przerabiam sobie sama.
Kierunek jest świeży, przechodzi zmiany, powoli zaczyna się wszystko klarować. Godziłam się na to, że będę trochę przedmiotem eksperymentu.
Chciałabym, żeby osoby, które tak tłumaczyły, że studiowanie prawa na UEKu jest nic nie warte, jakoś to wszystko uargumentowały, bo zastanawiam się skąd to info

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez 201702092106 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, patrząc na przyszły plan nie polecam nikomu prawa na UEKu. Myślę, że progi nie będą zbyt wygórowane, Ci z lepiej napisaną maturą pójdą na UJ i taka jest prawda.
O kurcze, a ja poszłam zamiast na UJ na UEK. Niemądra ja Jestem błędem statystycznym

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Rosaliie Pokaż wiadomość
To bardziej opcja dla tych, którym nie chciało się uczyc i nie dostali się na UJ.
Wiele kierunków na UEK jest świetnych, ale jednak prawo to zupełnie inna bajka.
Jak to miło się dowiedzieć, ze wybrałam UEK, bo rzekomo nie chciało mi się uczyć i nie miałam szans na UJ Dobrze się dowiedzieć, czegoś o swoim życiu
Proszę, nie oceniaj jeżeli nie masz pojęcia o czymś. Mnóstwo znajomych z UEKu odbywa praktyki w kancelariach, udziela się naukowo, uczą się i są ambitni. Nikt nie patrzy na uczelnię, taka jest smutna(dla ciebie) prawda

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Sie zirytowałam mocno. Ale nie wiem skąd te krzywdzące opinie i umniejszanie na siłę.
unfollowed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 19:00   #4203
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Witam. Wpadam na wątek i wbijam chyba w środek jakiejś dyskusji, ale mam pytanie. Jestem po licencjacie z filologii angielskiej, pracuję w korpo, chciałabym skończyć mgr z czegoś związanego z finansami. Jak to jest na UEKu z ludźmi, którzy mają licencjat całkiem od czapy? Na jakim kierunku jest ich najwięcej? Radzą sobie? Będę wdzieczna za opinie.
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 10:21   #4204
panthere
Przyczajenie
 
Avatar panthere
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Kraków/Zagórzany
Wiadomości: 7
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Powinnaś sobie poradzić na studiach mgr na kierunku związanym z finansami. Jest kilka przedmiotów do których trzeba znać podstawy z licencjata, ale mimo to na mgr jest dużo studentów z innych uczelni, z rożnych kierunków i dają sobie radę. Ja studiuje kierunek rachunkowość i controlling i mogę go polecić. Ekonomia też spoko np
panthere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 08:18   #4205
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Mam pytanie co do rachunkowości i rewizji finansowej. Zainteresowała mnie ta specjalizacja. Czy ktoś tutaj studiuje to?
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 14:49   #4206
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - ZBIORCZY

Hej,

jesk ktos mi wstanie pomóc i przeprowadzic krok po kroku z skladaniem pracy mgr na Uek?
Z gotowa prace idę do promotora, i ten daje mi "skierowanie" na antyplagiat? gdzie muszą umieścić taka informacje? czy po prostu wrzucam do systemu?
Ile antyplagiat sprawdza prace?
pozniej z wynikiem udaje sie do promota, a ten zleca recenzenta- czy musze czekac na jego ocene?
Czy po tym moge juz złozyc prace do dziekanatu?

Pomocy
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-10 15:49:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.