Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-10, 23:24   #1
Rijaner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1

Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi


Mój problem polega na tym, ze zbyt mocno kocham, zbyt szybko się przyzwyczajam, zaczynam uwielbiać kogoś, kto jest dla mnie zwyczajnie miły, a mam tylko 16 lat. Nie chodzi mi w tej chwili tylko o chłopaków, choć o nich również, ale to później, ja przywiązuje się do nauczycielek, do pani sprzedawczyni, która pracuje w sklepie, do którego codziennie chodzę, do sąsiadów, do mojego rodzinnego lekarza, do rówieśników, do każdego. Wracając do chłopaków, to jestem w stanie co dwa miesiące być zauroczona w innym. Ktoś potrafi mi się spodobać w jeden dzień i potem czatuje przy telefonie jak nienormalna, licząc, że w ogóle się odezwie. A wystarczy, gdy jest dla mnie najzwyczajniej w świecie miły. To czasami dobijające, ponieważ wiem, że nie powinnam taka być, ale ja nie umiem przestać. Czy ze mną jest coś nie tak? Wspomnę też, że jestem dość lubiana i nie mam problemu z samotnością jako taką, nie jestem jakimś odludkiem. Przyznam, że w mojej rodzinie nie lubi się mówic o uczuciach, ale czy tylko to było by powodem? Przeszkadza mi to, ponieważ to jest dziwne, no i ja za bardzo się angażuję. Nie raz są to tylko zwykłe osoby przechodzące przez moje życie, a kiedy odejdą, ja czuje po nich pustkę. Najgorsze jest to, że kiedy z kimś rozmawiam to nie potrafię się do tego przyznać. Najczęściej wymyślam sobie jakieś bzdury, że to ta osoba, tak bardzo mnie lubi, a mi to przeszkadza. Co robić? Czy ze mną jest coś nie tak?
Rijaner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 17:08   #2
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Byłaś kiedyś u psychologa? Czy oprócz tego, że jesteś lubiana, masz jakąś prawdziwą przyjaciółkę/ bliską koleżankę?
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 21:12   #3
Hungi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Gdy byłam w Twoim wieku miałam podobnie. Bardzo się przywiązywałam do ludzi, potem gdy oni znikali ja bardzo to przeżywałam. Kilka razy bardzo się przejechałam na dobrych znajmych, nawet na ludziach których uważałam za przyjaciół. Dziś mam 23 lata i mam problem z nawiązywaniem kontaktów, utrzymaniem jakiejś bliższej relacji. Do mało kogo się przywiązuję, to też nie jest fajne. Moja rada dla Ciebie, minimalnie zdystansuj się do ludzi któzy nie są dla Ciebie jakoś cardzo bliscy, tak abyś nie popadła ze skrajności w skrajność tak jak to się stało w moim przypadku.
Hungi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:53   #4
sarah9494
Raczkowanie
 
Avatar sarah9494
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 140
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Cytat:
Napisane przez Hungi13 Pokaż wiadomość
Gdy byłam w Twoim wieku miałam podobnie. Bardzo się przywiązywałam do ludzi, potem gdy oni znikali ja bardzo to przeżywałam. Kilka razy bardzo się przejechałam na dobrych znajmych, nawet na ludziach których uważałam za przyjaciół. Dziś mam 23 lata i mam problem z nawiązywaniem kontaktów, utrzymaniem jakiejś bliższej relacji. Do mało kogo się przywiązuję, to też nie jest fajne. Moja rada dla Ciebie, minimalnie zdystansuj się do ludzi któzy nie są dla Ciebie jakoś cardzo bliscy, tak abyś nie popadła ze skrajności w skrajność tak jak to się stało w moim przypadku.
Dziwne, ale mam tak samo.
Teraz mam ogromny problem w kontaktach z ludźmi i nikomu nie ufam, nie potrafię.
sarah9494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 11:52   #5
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Zacznij się dystansować. Wiesz, każdy z nas chyba był kiedyś w takim wieku ze się szybko przywiązywał. To z czasem mija
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 12:26   #6
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
Wiesz, każdy z nas chyba był kiedyś w takim wieku ze się szybko przywiązywał. To z czasem mija
Niekoniecznie.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 08:01   #7
sadnesss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 31
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Ja miałam i w sumie czasem nadal mam podobnie. Przywiązywałam się do postaci z seriali, utożsamiałam się z nimi, z zapartym tchem śledziłam ich losy i normalne życie także. Nauczycielki- chciałam się przypodobać, gdy którąś po prostu lubiłam,a ona mnie, to zawsze jeszcze mocniej mnie to do nauki motywowało. Obecnie mam tak z promotorką mojej pracy mgr. Nie mam pojęcia czemu, bo jest oschła i taka średnio miła, ale zdarza jej się miły dzień i strasznie się wtedy cieszę. Chcę się przypodobać, wszystko robić dobrze, zakumplować się. Często myślę o tych ludziach do których ię przywiązuję `co oni by pomysleli jakby mnie teraz widzieli`... Głupie, męczące, ale czasem to przechodzę.
sadnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 13:56   #8
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Cytat:
Napisane przez sadnesss Pokaż wiadomość
Ja miałam i w sumie czasem nadal mam podobnie. Przywiązywałam się do postaci z seriali, utożsamiałam się z nimi, z zapartym tchem śledziłam ich losy i normalne życie także. Nauczycielki- chciałam się przypodobać, gdy którąś po prostu lubiłam,a ona mnie, to zawsze jeszcze mocniej mnie to do nauki motywowało. Obecnie mam tak z promotorką mojej pracy mgr. Nie mam pojęcia czemu, bo jest oschła i taka średnio miła, ale zdarza jej się miły dzień i strasznie się wtedy cieszę. Chcę się przypodobać, wszystko robić dobrze, zakumplować się. Często myślę o tych ludziach do których ię przywiązuję `co oni by pomysleli jakby mnie teraz widzieli`... Głupie, męczące, ale czasem to przechodzę.
Też tak miałam, że zabiegałam o sympatię ludzi, na których mi zależało.
Aż w końcu uznałam, że to coś wstydliwego i zaczęłam się dystansować do tych uczuć. Teraz, zanim komuś okażę sympatię, musi dużo wody w Wiśle upłynąć.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 01:06   #9
Hungi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Mam bardzo podobnie, teraz nie ufam nikomu, a jak już wejdę z kimś w głębsza relacje to potem żałuję, chyba nie potrafię się obchodzić z ludźmi.
Hungi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 06:06   #10
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zbyt mocno przywiązuję się do ludzi

Też tak miałam. Wynikało to z obniżonej samooceny, kompleksów i dzieciństwa. Może warto tutaj się przyjrzeć?
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-20 07:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.