Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-15, 20:57   #1
Emmax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 14

Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi


.

Edytowane przez Emmax3
Czas edycji: 2021-08-15 o 00:40
Emmax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 21:53   #2
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Osoba, która namieszała komuś w związku i poniekąd chciała go celowo zniszczyć, obsmarowując partnera tej osoby, śmie nazywać się jego przyjacielem? Co z tego, że znają się od dzieciaka skoro nie można ufać tej osobie? Ludzie się zmieniają i na to wpływu nie mamy. Ktoś, kto kiedyś był przyjacielem, nie oznacza, że będzie nim zawsze. Raczej po takiej sytuacji nie wiem czy byłabym w stanie ponownie zaufać..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 23:35   #3
Stysia21
Rozeznanie
 
Avatar Stysia21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wilkowice
Wiadomości: 636
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Jeśli mój przyjaciel celowo chciałby rozwalić mój związek, nie byłby już moim przyjacielem.
Zresztą, osoby trzecie nie powinny się wtranżalać w relacje między dwoma osobami. Przyjaciel może wysłuchać, coś doradzić, ale nie mącić.
Stysia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 00:04   #4
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Czyżby to kobieta z partnerem i przyjaciELEM/ mężczyzna z partnerką i przyjaciÓŁKĄ?
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 00:34   #5
Arlekinowa
Raczkowanie
 
Avatar Arlekinowa
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 237
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

W kwestii przyjaciela to - moim zdaniem - zależy. Jeżeli powiedział co powiedział szczerze, bo naprawdę tak uważał to nie widzę problemu. Przyjaciel nie musi lubić Twojego/mojego/czyjegokolwiek partnera i wprowadzać samocenzury, bo przez sam fakt, że to Twój/mój/czyjś partner to nie można o nim powiedzieć złego słowa. Jeżeli faktycznie uważał, że "ta osoba rujnuje ci życie" itd. no to takie ma zdanie. Ja od przyjaciół oczekuję szczerości, a nie wchodzenie mi do tyłka, jeśli dla mojego przyjaciela mój partner jest złamasem no to trudno, przecież lubić się nie muszą, a on ma prawo powiedzieć co myśli. Zwłaszcza w sytuacji kiedy przecież rozmawiamy na ten temat, więc to nie tak, że przyjaciel bez żadnej konkretnej przyczyny na tego partnera najeżdża. Natomiast jeżeli przyjaciel ewidentnie mówił to wszystko, żeby sabotować ten związek no to żaden z niego przyjaciel, pogoniłabym takiego.
W kwestii partnera. Gdyby ktoś próbował mi wybierać znajomych to też bym go pogoniła. On i moi przyjaciele nie muszą się lubić, mogą mieć swoje własne opinie o sobie nawzajem i nawet nie muszą to być opinie pochlebne. Łączę ich tylko ja i nic więcej nie musi. Ale facet próbujący mnie ustawiać i stawiać mi jakieś oczekiwania co do moich relacji towarzyskich, przy okazji emocjonalnie szantażując, że "dla niego to jak zdrada", byłby skreślony. Jestem dużą dziewczynką, sama potrafię sobie dobrać znajomych, nie jestem ubezwłasnowolniona, żeby ktoś robił (a przynajmniej próbował robić) to za mnie. Jeśli nie czułabym, że przyjaciel działał przeciwko mnie, jeśli sama nie czułabym potrzeby zerwania relacji to nie zrobiłabym tego, bo partner tak chce.
Arlekinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 00:40   #6
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 05:25
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 02:29   #7
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Obie strony tu raczej nie są święte i pewnie mają nieco manipulatorskie zapędy, ten tekst o wyczuwaniu fałszu jeśli był bezpodstawny, to też bardzo niefajny. Na miejscu tej osoby zdecydowałabym (i poinformowała o tym obie strony) w ogóle nie rozmawiać z partnerem o przyjacielu i z przyjacielem o partnerze i obserwować, kto mimo wszystko będzie szukał okazji do napieprzania na drugą osobę i odsuwania mnie od niej. Miałam podobną sytuację jako przyjaciółka (z tymże ja powiedziałam partnerowi przyjaciółki w twarz, co sądzę o jego zachowaniu) i z takim rozwiązaniem wtedy wyszłam - pasuje ci przemocowe piekiełko, spoko, nie będę się wtrącać, ale nie chcę w takim razie więcej o tym słyszeć, bo mnie boli, że nie mogę Ci pomóc, a twój chłop próbuje robić ze mnie temat zastępczy do waszych problemów. Dało radę koegzystować aż ich związek posypał się do reszty.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-16, 03:53   #8
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Przyjaciółka na życie nie lubi mojego partnera i mówi, że marnuję sobie z nim życie...
To by było dla mnie coś do zastanowienia w kwestii związku, bo tak silna i długa przyjaźń nie bierze się znikąd i tak duży rozjazd w ocenie partnera byłby zastanawiacy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 06:46   #9
wakeupme32
Raczkowanie
 
Avatar wakeupme32
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 229
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

ja to bym się zastanowiła na początku skąd wynika taka niechęć przyjaciółki do tego faceta. Ale patrząc na wcześniejsze jej stosunki z moimi byłymi facetami: było tak samo czy zwykle się lubili? Bo jeżeli było tak samo i zawsze jej coś nie pasowało z moim facecie i próbowała mącić no to coś jej z nią nie tak i facet ma rację. Ale jeżeli wcześniej, przez te wszystkie lata się z moimi ex dogadywała i akurat w przypadku tego wykazuje inną postawę to zastanowiłabym się poważnie nad tym facetem. Może ona, stojąc z boku, widzi coś czego nie widzę ja, zaślepiona motylkami w brzuchu i warto się nad tym zastanowić.
wakeupme32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 08:07   #10
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Na pewno bym nie zerwała wieloletniej przyjaźni bo facet ma problem że przyjaciółka go nie lubi i sama koleżanka zaliczyła przypał nadając brzydkie hasła na partnera. Ale ja ogólnie nie lubię prania brudów ze związków przez przyjaciół. To co jest w związku dot. związku. Bardzo nie lubię takiego wałkowania związkowych spraw przez psiapsieli, dla mnie to brak lojalności ale rozumiem że są tacy co mają najwyraźniej problem z samodzielnym myśleniem. Koleżanka jakby miała rozum powiedziałaby co myśli w jakiś dyplomatyczny sposób, nie musiała udawać jeśli czegoś nie akceptuje ale jej wtrącanie się na chamca, porażka. Także jak dla mnie tu partnerka również ma co przemyśleć jeśli chodzi o własne postępowanie. Co do faceta raczej nie zauważam niczego co by wskazywało na jakieś jego ''winy'', natomiast jeśli partnerka ma zwyczaj międlić tematy dot. partnerów z przyjaciółką, partnerka daje się przyjaciółce nakręcać czy wzbudzać wątpliwości, to nie dziwię się jego pretensjom i oczekiwaniu zerwania tego idiotycznego układu poniekąd tercetu.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-11-16 o 08:10
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 08:20   #11
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Najwięcej to w całej sytuacji namieszałaś Ty. Po co chodzisz i paplasz partnerowi co mówi przyjaciółka? Po co oczerniasz partnera przed przyjaciółką a później się dziwisz że ona ma o nim kiepskie zdanie?
Jak wyżej. Nie zerwałabym przyjaźni tylko dlatego że mój facet tego sobie życzy ale na Twoim miejscu przestałabym zaogniać sytuację między nimi ciągle plotkując z jednym o drugim. Bardzo dziecinne zachowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-16, 09:31   #12
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

1. Wygląda na to, że partner miał rację co do fałszu przyjaciółki.
2. Nie rozumiem narzekania na partnera dla samego gadania.
3. Nie wyobrażam sobie, że partner wybierałby mi znajomych. Dlaczego nie możecie kontynuować znajomości w innej formie? Np. tylko spotykać się z przyjaciółką na kawę, bez partnera i innych osób?
4. Zastanów się, czy przyjaciółka lub partner tobą nie manipulują.
5. Nie wierzę w takie "przyjaciółka chciała dobrze w swoim mniemaniu". Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Od dorosłych ludzi oczekuję rozumu i myślenia.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 10:56   #13
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Mogła się wygadać partnerka że przyjaciółka wylewała pomyje, to nie musiało być przyznanie się partnerowi przez przyjaciółkę.

Jeszcze 1 rzecz, skoro przyjaciółka po tym jak narobiła smrodu nie uznaje ochłodzenia relacji dla złapania dystansu bo albo wszystko albo nic to również postrzegam to jako szantaż z jej strony. Nawaliła, razem z partnerką, obrabiając facetowi tyłek do imentu za to ma tupet stawiać żądania, zero jakiejś refleksji. No to jak nie to nie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 11:18   #14
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Fajnych masz przyjaciół w takim razie
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 12:04   #15
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Moim zdaniem przyjaciel ma wspierać, a nie judzić na kogoś innego. Sytuacja jest złożona, informacji niewiele, na pewno ostro bym myślała co zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 12:14   #16
Magdallona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 199
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Po pierwsze to moim zdaniem tutaj dawno przekroczone zostały granice dobrego smaku i to chyba przez wszystkie zamieszane w to osoby.

Przyjaciel nie powinien się wypowiadać nt. partnera niezależnie od stopnia Waszej zażyłości. Tak się po prostu nie robi. Niech sobie myśli co chce i zachowa to dla siebie.
Partner w ogóle nie powinien być w to zamieszany. Co to znaczy "partner dowiaduje się o sytuacji". Powiedziałaś mu? Jeśli tak to też nie rozumiem, po co.
Magdallona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 12:28   #17
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Jezeli faktycznie przyjaciel wykorzystal sytuacje, zeby obsmarowac partnera of gory do dolu, to nie bylby juz moim przyjacielem - rozumiem obiektywna krytyke (zarowno w stosunku do mnie, jak i partnera), ale celowe macenie w glowie jest be. Jezeli faktycznie przyjaciel mial na celu zniechecenie Cie do partnera, a nie chec pomocy/rady, to raczej ochlodzilabym kontakt. Ja swojemu przyjacielowi tez sie zale, ale zawsze jest obiektywny i wiem, ze moge polegac na jego osadach.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 12:40   #18
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Jeśli to przyjaźń damsko-męska, to taka nie istnieje. Próba rozbicia związku była po to żeby dać sobie szansę na zajęcie w nim miejsca. Nie ma żadnej wielkiej filozofii w takich sytuacjach.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-16, 19:16   #19
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Co byście w tej sytuacji poczeli? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi

Największy bezsens to paplanie tej uciemiężonej osoby a to na partnera a to na przyjaciela. Sama stworzyła i zaogniła konflikt, zrobiła telenowelę i teraz ma kolejne tematy zastępcze do rozkminek i rozdzierania szat. To obce dla siebie osoby i jak raz się zrobi czarny PR to o ile nie mają pamięci złotych rybek to tak będą na siebie patrzeć i nawet jak ty zapomnisz bo motylki/bo kikanaście lat znajomości to im się to nie wyzeruje.



Bardziej prawdopodobne że parner zachowuje się ujowo a "winą" drugiej strony jest pisanie usprawiedliwień tego że ona czuje się źle i "coś nainterpretuje/się czepia" i wątpliwościami niszczy ten miesiąc miodowy po "zażegananym" kryzysie, niż ten zuy przyjaciel przez kilkanaście lat skrywał się by akurat teraz socjopatycznie "rozbijać" czyjś związek, notabene podsumowując to co zostało mu przekazane przez nią, a nie szpiegując czy knując misterne intrygi.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-16 20:16:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.