Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-12, 20:15   #991
Kasienkaaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Witajcie

Weszłam na to forum ponieważ dopiero co uświadomiłam sobie, że pierwszy raz w życiu przebyty dziś atak migreny (nie polecam spowodowany był najprawdopodobniej zażywanym od dwóch tygodni dionelle. Parę lat temu brałam Atywię i jedynym efektem ubocznym (nie najgorszym zresztą zważywszy, że nie mam za dużych piersi) był ich wzrost To co się dzieje obecnie: niewielkie, ale wciąż utrzymujące się krwawienie, które zaraz doprowadzi do anemii (opinia Pani z centrum krwiodawstwa, z przerażeniem patrzącej na wyniki rozmazmazu i bardzo niską hemoglobinę, atak migreny: mroczki, ból, wymioty.. Eh, szkoda mówić (uratował mnie zastrzyk ketanolu w przychodni Myślę, że jeśli nasz organizm tak źle na coś reaguje to nie ma co się męczyć. Ja wracam do Atywii
Kasienkaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 18:06   #992
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny,

Biorę Atywię od kilku miesięcy ze względu na PCO, do tego Flutamid na zahamowanie androgenów, który bardzo uspokoił moją skórę.
Moim problemem są jednak gule na twarzy, które wychodzą w ciągu pierwszych 2-4 dni nowych opakowań Atywii. Spotkałyście się z czymś takim? Koło 8-9 tabeltki wszystko zaczyna wracać do normy i do końca opakowania i w czasie przerwy między opakowaniami moja skóra jest niemal idealna, a na początku kolejnego opakowania znów gule powracają
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 17:02   #993
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Też przypisano mi atywię daily ze względu na PCO i przy okazji na trądzik, który się nasilił wraz z coraz rzadszą owulacją. Dzisiaj jestem na ostatniej tabletce placebo z pierwszego opakowania.

Ogólnie mam podobny problem, bo powstają mi podskórne gule i to jeszcze zlokalizowane w okolicach ust czego nienawidzę (trądzik na czole czy policzkach mi aż tak nie przeszkadza wizualnie). Jednak u mnie pojawiły się w momencie ostawienie aktywnych pigułek, a raczej w momencie rozpoczęcia krwawienia. Rano obudziłam się z gładką twarzą, a w południe już wyszło kilka bolących i czerwonych gul. Jak zobaczyłam, że w przeciągu kilku godzin moja skóra stała się tragiczna to aż się popłakałam przed lustrem.

Dodatkowo głupia ja zaczęłam grzebać przy jednym i teraz mam kuku i się babra . Aż pierwszy raz w życiu poszłam do pracy z podkładem na twarzy.

Poza tym mój organizm bardzo dobrze znosi tabletki. Ze skutków ubocznych to póki co to mam plamienia (coraz rzadziej występują) i dwa razy pojawiły mi się nudności. Mam nadzieję, że ten wysyp trądziku to tylko tymczasowe przyzwyczajanie się organizmu do hormonów
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 13:40   #994
innaodmienna
Ruda
 
Avatar innaodmienna
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
GG do innaodmienna
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny!

Przez 4 lata przyjmowałam Atywie. Niestety z biegiem czasu zauważyłam, że to ona miała wpływ na znaczny wzrost mojej wagi, a i cera nie była idealna. Przestałam brać tabletki w sierpniu. Teraz wróciłam do anty i gin przepisała mi Dionelle. Wzięłam wczoraj pierwsza tabletkę (4 miesiące nie miałam okresu, wysoływałam luteina). Co prawda nie był to pierwszy dzień normalnego okresu tylko plamienie, gin powiedziała, że to normalne po luteinie i mojej przerwie od okresu. Dzisiaj trochę boli mnie głowa i jestem strasznie ospała, pewnie nakręcam się samym faktem zaczęcia tabletek, ale jak tam u Was z tymi konkretnymi tabsami. Naczytalam się starych postów, o plamieniu przez miesiąc, migrenach itp... Poza tyciem i spadkiem libido nie miałam przy Atywi innych skutków ubocznych, teraz panikuje strasznie w związku z tą zmianą...
innaodmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 11:21   #995
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Dziewczyny głupie pytanie mam. Biorę Jeanine. Raz mi się zdarzyło że jednego dnia wzięłam 2 tabletki (zmienili opis na opakowaniu dni tygodnia a ja nie zauważyłam) i teraz ciągle mi tej jednej tabletki brakuje i muszę mieć zapasowe opakowanie. Czy coś by się stało gdybym jednego dnia nie połknęła jednej tabletki - wiem że najlepiej takie zmiany są tolerowane w 1 i 3 tygodniu brania tabletek. Od razu zaznaczam że w tym miesiącu nie zależy mi na ochronie bo biorę jeszcze inne tabletki gdzie współżycie nie wchodzi w grę. Wiem że mogłabym na końcu po prostu nie brać tej jednej tabletki ale wtedy przesunie mi się okres a tego nie chcę. Poza tym co z późniejszą ochroną w następnym miesiącu?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 12:08   #996
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziewczyny głupie pytanie mam. Biorę Jeanine. Raz mi się zdarzyło że jednego dnia wzięłam 2 tabletki (zmienili opis na opakowaniu dni tygodnia a ja nie zauważyłam) i teraz ciągle mi tej jednej tabletki brakuje i muszę mieć zapasowe opakowanie. Czy coś by się stało gdybym jednego dnia nie połknęła jednej tabletki - wiem że najlepiej takie zmiany są tolerowane w 1 i 3 tygodniu brania tabletek. Od razu zaznaczam że w tym miesiącu nie zależy mi na ochronie bo biorę jeszcze inne tabletki gdzie współżycie nie wchodzi w grę. Wiem że mogłabym na końcu po prostu nie brać tej jednej tabletki ale wtedy przesunie mi się okres a tego nie chcę. Poza tym co z późniejszą ochroną w następnym miesiącu?
Przecież krwawienie z odstawienia może przyjść dowolnego dnia przerwy; to że przez pół roku pojawia się na przykład trzeciego dnia przerwy nie oznacza, że tak będzie zawsze.
Na Twoim miejscu albo bym wzięła 14 tabletek i zrobiła 7 dniową przerwę (wtedy nie zmieni Ci się dzień tygodnia brania tabletek) albo nie kombinowała i wzięła 20 tabletek i zrobiła przerwę.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 19:46   #997
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziewczyny głupie pytanie mam. Biorę Jeanine. Raz mi się zdarzyło że jednego dnia wzięłam 2 tabletki (zmienili opis na opakowaniu dni tygodnia a ja nie zauważyłam) i teraz ciągle mi tej jednej tabletki brakuje i muszę mieć zapasowe opakowanie. Czy coś by się stało gdybym jednego dnia nie połknęła jednej tabletki - wiem że najlepiej takie zmiany są tolerowane w 1 i 3 tygodniu brania tabletek. Od razu zaznaczam że w tym miesiącu nie zależy mi na ochronie bo biorę jeszcze inne tabletki gdzie współżycie nie wchodzi w grę. Wiem że mogłabym na końcu po prostu nie brać tej jednej tabletki ale wtedy przesunie mi się okres a tego nie chcę. Poza tym co z późniejszą ochroną w następnym miesiącu?
pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu to chyba właśnie jedno z bardziej ryzykownych pominięć
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 20:05   #998
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu albo bym wzięła 14 tabletek i zrobiła 7 dniową przerwę (wtedy nie zmieni Ci się dzień tygodnia brania tabletek)
To chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-15 20:05:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.