Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-21, 20:05   #61
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Magdusia12
no i chyba przez te tabletki przyplątała się do mnie grzybica pierwszy raz w zyciu
to od pigulek mozna dostac grzybicy?!? No fajnie...pierwszy rz slysze...i jeszcze ktos wczesniej napisal ze po logescie mozna takze chorowac na jakies infekce miejsc intymnych hmmm czy takie skutki moga wystapic po wszystkich tabsach anty???

pozdr
n.
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 11:23   #62
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Logest i działania niepożądane

Ja uwazam ze od pigulek nie mozna dostac grzybicy, ale potwierdzam ze jest zwiakszony apetyt sama bralam Logest i przybralam na wadze wiec je odstawialm. Dzialania nieporzadane czasami wystepuja, ale to indywidualnie zalezy od kazdej kobiety.
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 11:41   #63
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Logest i działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Lila_17
Ja uwazam ze od pigulek nie mozna dostac grzybicy, ale potwierdzam ze jest zwiakszony apetyt sama bralam Logest i przybralam na wadze wiec je odstawialm. Dzialania nieporzadane czasami wystepuja, ale to indywidualnie zalezy od kazdej kobiety.
Można. No może nie od tabsów, ale przez nie jest się podatniejszym na tego typu infekcje. Tabletki zminiaja środowisko pochwy, na nieprzyjazne dla plemników, co jednocześnie oznacza większą podatność no grzybice i inne infekcje.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 16:27   #64
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Harmonet

kupialm te tabletki, za jedno opakowanie zaplacilam 26,5 wiec cena jak dla mnie jest ok zobaczymy jak moj organizm je przyjmie...
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 17:09   #65
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Harmonet

Witaj
Mi również one nie służyły
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 00:18   #66
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witaj
Mi również one nie służyły
Pozdrawiam
A mozesz podac szczegoly?? I kiedy zazywalas leki?? Wieczorem czy we wczesniejszych godzinach??
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 19:52   #67
asik.s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Harmonet

Witam. Ja biorę Harmonet od 3 lat. Uważam że jest świetny, do tej pory nie miałam żadnych objawów ubocznych. Na początku owszem były pewne zmiany ale spowodowane raczej zmianą poziomu hormonów w organiźmie. Natomiast nie mam żadnych niepokojących zmian.
Polecam zatem, jednak należy liczyć się również z tym że każdy organizm jest inny.
asik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 14:00   #68
Czar_Wodnika
Raczkowanie
 
Avatar Czar_Wodnika
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 109
Dot.: Logest i działania niepożądane

Hej!
Podzielam Wasze opinie, ze kazdy organizm reaguje inaczej i z pewnoscia duzo zalezy od tego... Ale mysle tez, ze przed rozpoczeciem przyjmowania tabletek anty powinny zostac przeprowadzone badania na poziom hormonow...U mnie nieststy lekarz nie pofatygowal sie i byc moze teraz odczuwam tego skutki
Bralam Logest przez prawie trzy tala i wydawalo sie, ze wszystko jest w porzadku...Nawet bylam bardzo zadowolona, gdyz moje miesiaczki byly regularne i bezbolesne...Wszystko bylo pieknie do czasu az okazalo sie, ze mam mlekotokLekarz stwierdzil, ze jest to mlekotok polekowy, po stosowaniu wlasnie Logest'u...Musialam natychmiast odstawic tabletki i zrobic badania hormonalne...dostalam Bromergon...i tak juz sie lecze nastepne trzy lata Teraz czeka mnie wizyta u endokrynologa, gdyz moj lekarz stwierdzil u mnie Prolaktynemie(chyba tak to nazwal)...
Nie wiem, czy to naprawde wina Logest'u ale mam nadzieje, ze w koncu przestane lykac te wszystkie leki...i w koncu uslysze, ze wyniki badan sa w porzadku
Czar_Wodnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:44   #69
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Logest i działania niepożądane

brałam Logest przez 2 tygodnie i więcej już nie mogłam, czułam się tak samo jak ty i dodatkowo zaczęła mnie swędzić skóra i to wszędzie, nie miałam żadnej wysypki tylko paskudne uczucie i sie drapała, drapałam, drapałam a potem powstawały rany i leciała krew, to było potworne przeżycie, nie skończyłam nawet 1 opakowania i szybko poszłam do ginekologa i ten mi zmienił na Novynette, teraz po 4 latach używam Rigevidon i od momenu Logestu nie mam już żadnych takich nieprzyjemnych doznań. Radzę jak najszybciej udać sie do lekarza
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:40   #70
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Logest i działania niepożądane

tabletki anty zmieniaja ph w pochwie i mozna latwo zalapac grzybice, ja jestem przykladem tego. ciagle powracajace grzybice, czego ja nie stosowalam, ale po namowie ginekologa zrezygowalam z tabletek i po grzybicy.
a co do nudnosic to moja kolezanka bierze cilest i miala przez okolo miesiac nudnosic po tym okresie minely, wiec musisz poczekac troszke
a co do logestu to u mnie na poczatku bylo swietnie, ale potem spadek libido, straszny bol piersi, ciagle chodzilam rozplakana i podminowana, rozdrazniona i te powracajace grzybice.
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:33   #71
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i działania niepożądane

Dzisiaj wzielam moja 10 tabletke logestu. Biore okolo 21 wiec kiedy zaczynam sie czuc nie bardzo tak okolo 23-24 wskakuje do łózka...wiec nie odczuwam juz tych parszywych mdlosci, jednak nadal dokuczaja mi wzdecia, takie dziwne uczucie pelnosci w brzuszku przed snem, bulgotanie to jest tak jakby mi jakies tam straszliwe chemiczne reakcje zachodzily ..hehe ale opisowo to ujelam...
No i doszedl jeszcze jeden skutek uboczny w postaci porannego dolku i poczucie beznadziejnosci ktore pozniej raczej mija w ciagu dnia...nie wiem, ale chyba bede musiala isc na wczesniejsza konsultacje do ginekologa

Pozdrawiam
nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 22:36   #72
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Logest i działania niepożądane

Ja bralam rózne tabsy i po żadnych nie odczuwałam po bezpośrednim spożyciu efektów ubocznych, a po Logeście myślałam, że zwymiotuję!
W końcu sie przyzwyczaiłam, ale na dobre mi to nie wyszło-depresja, rozdrażnienie, bóle w podbrzuszu, migreny, maksymalny spadek libido...a po odstawieniu problemy z cyklem. Aha i potwierdzam, że podczas stosowania tabletek anty, częsciej zapada się na grzybice i inne infekcje pochwy...niestety to fakt, jak odstawiłam wszystko minęło jak ręką odjął.
Ale teraz reguluję cykl,wcześniej Lutenylem, teraz Bromergonem, coraz bardziej wierzę, że to wszystko przez długotrwałe branie tabsów Ale wymyśliłam też, że moze lepiej brać te trójfazowe, bo naśladują nasz naturalny kobiecy cykl, a nie utrzymują nas na sztucznym jednohormonalnym poziomie Nellcia pogadaj o tym z Twoim "ginem" , Pozdrawiam.
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 16:17   #73
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: Logest i działania niepożądane

A jak tam u Was kobitek z cerą w czasie brania logestu - polepszyła się, pogorszyła, a może bez zmian??? Bo u mnie jakby sie pogorszylo, jakies syfy i takie plamy czerwone wyskakuja mi na buzi jesli bedzie sie pogarszac to po prostu musze odstawic bo problemow z cera po prostu nie zniose . Mam nadzieje jednak ze to tylko przejsciowe

pozdrowki

ps. bergamio, a o ktorej porze dnia bralas tabsy? Bo ja biore teraz poznym wieczorkiem i juz mdlosci mi tak nie dokluczaja
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:43   #74
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Logest i działania niepożądane

Nellcia, ja zawsze i wszystkie tabletki brałam o 12tej w południe i nigdy nie miałam żadnych "efektów" ubocznych, dopiero przy "Logeście" miałam strasznie. A co do cery...hmmm..myslę, że popsuła mi się, jakieś dziwne krostki mi wyskakiwały na twarzy i dekolcie, nie wiedziałam od czego, a nigdy nie miałam problemów tego typu, ale jak odstawiłam "Logest" to się dowiedziałam Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 20:22   #75
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Logest i działania niepożądane

ja też odstawiłam Logest przez bardzo nasilone skutki uboczne. Ale mam jeszcze recepty i myślę o tym żeby wrócić. Może jeśli przrtrwam tak jak pisał ktoś tam wyżej pierwszy miesiąc wszystko ustąpi. Po odstawieniu dostałam krwawienie z odstawienia a teraz pierwszy normalny okres. Planuję wskoczyć na Logest, bo tyle o nim dobrego słyszę, ale z drugiej strony stany depresyjne jakie po nim miałam, a także nudności już mnie przerażają...może jednak nie warto..nie wiem, pogadam z moją gin. przy następnej wizycie.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:32   #76
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez magdzia33
Harmonet - dostalam takie tabletki, na wyregulowanie okresu, bo z takim problemem poszłam do lekarza. Okres spoznial mi sie nawet miesiac.... czy bral ktos te teblatki?? Jestem dosc szczupla i boje sie, zebym nie przytyla...
Harmonet dostaje od lekarki juz prawie rok czasu i w tym czasie nie przytylam naet kilograma. Powiedziala mi, ze tycie po tabletkach hormonalnych moze byc spowodowane głownie predyspozycjami organizmu i 80% dziewczyn nie reaguje tyciem.
Po harmonecie faktycznie okres jest cholernie regularny (co do godziny!) no i po 2 opakowaniu calkowicie bezbolesny. Na początku jedynie przez 2 pierwsze opakowania, kazdego dnia czulam sie jak tydzien przed okresem. Bolące piersi, podbrzusze... ehh... teraz zyję pełnią zycia zadnych objawów a i okres trwa krócej i jest mniej intensywne krwawienie (przynajmniej w moim przypadku).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 11:00   #77
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: Harmonet

Hej
Ja również biorę Harmonet a właściwie brałam bo teraz mam małą przerwę a za miesiąc startuję z Yasmin. Harmonet jak dla mnie okazał się OK, coprawda przytułam ok.7kg (ale dowodów nie mam że to przez tabletki i nie pokusiłabym się by powiedzieć, że to tylko ich wina). Faktem jest natomiast, że zmniejszył moje potrzeby seksualne do zera :O Ach... no i najważniejsze: w zeszłym roku od lutego do sierpnia miałam przerwę i dostałam ogromnego trądziku grudkowatego, który leczyłam antybiotykami, ale te nic nie pomagały i znów zaczęłam przyjmować Harmonet. Trądzik się ulotnił. Mam nadzieję, że po odstawieniu w przyszłości Yasmin tak nie będzie.
Jesli chodzi o wszystko inne to jest super: regularność okresu można sprawdzać z zegarkiem w ręku (w piątek co 28 dni dostawałam okres między 9.00 a 10.00), bóle do wytrzymania (bez tabletek miewam straszne, więc dobre i to). No i zdecydowanie bardziej skąpa miesiączka - ogromny plus.
Ale wiadomo, każdy organizm inny.
P.S. Nie martw się, gdy przy pierwszym i drugim opakowaniu będziesz plamić, to normalne.
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 11:24   #78
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Question Dot.: Harmonet

A ja mam takie pytanko odnośnie biustu Mi dosyć znacznie się powiększył po braniu właśnie harmonetu. W sumie teraz przerwałam branie i mam nadzieję, że wróci do dawnych rozmiarów bo musiałabym chyba zainwestować w nowe staniki i koszulki, które mam dość dopasowane i obcisłe a teraz stały się poprostu za małe Czy biust zawsze wraca do dawnego rozmiaru po odstawieniu tabletek
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:06   #79
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Harmonet

dziewczyny, dziekuje za wszystkie informacje
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 14:33   #80
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez Milka19
A ja mam takie pytanko odnośnie biustu Mi dosyć znacznie się powiększył po braniu właśnie harmonetu. W sumie teraz przerwałam branie i mam nadzieję, że wróci do dawnych rozmiarów bo musiałabym chyba zainwestować w nowe staniki i koszulki, które mam dość dopasowane i obcisłe a teraz stały się poprostu za małe Czy biust zawsze wraca do dawnego rozmiaru po odstawieniu tabletek
Najczęściej wraca, gdyż to pozorne urośnięcie to abrzdiej taka jakny opuchlizna, która schodzi, kiedy rezygnujemy z tabletek.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:41   #81
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Harmonet

Cytat:
Napisane przez tutusia
Najczęściej wraca, gdyż to pozorne urośnięcie to abrzdiej taka jakny opuchlizna, która schodzi, kiedy rezygnujemy z tabletek.
Dziekuje
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:27   #82
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Smile Dot.: Harmonet

Harmonet brałam przez 2 lata i przez ten cały czas warzyłam równiutkie 50kg.biust sostał przy swoich rozmiarach . Lekarz zalecił mi żebym brała je zawsze o jednej godzinie ,najlepiej żebym była już po kolacji więc brałam zawsze o 20:00. nie czułam się po nich najlepiej ale zniosłam jakoś te dwa latka (miałam po harmonecie straszne mdłości i bolała mnie często głowa... ale nie codziennie...), też brałam je na urególowanie okresu bo tak jak Ty spózniał mi się nawed o miesiąc albo i więcej zdarzało się nawed że raz nie miałam 82 dni bardzo się tego wystraszyłam że coś jest ze mną nie tak, ale już wszystko wróciło do normy.Lekarz kazał mi je brac dopuki nie będę chcieć dzidziusia, ta chwila nadeszła za parę miesięcy chcę zajść w ciąże teraz biorę tylko FOLIK i jest ok. pozdrawiam
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:49   #83
igausia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8
Dot.: Harmonet

Ja równiez miałam nieregularny okres, czasami nie miałam go nawet 3 miesiące, ale lekarka przepisała mi Castagnus, to nie są tabletki hormonalne, tylko ziołowe i one pomogły, bez obciążania organizmu hormonami! Teraz okres mam idealny i zaczełam brac Cilest jako zabezpieczenie. Moze więc warto porozmawiać z lekarzem o tym, że lepiej byłoby inaczej wyregulować okres? Pozdrawiam
igausia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:39   #84
KasiaB5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50
Dot.: Harmonet

Również stosowałam Harmonet ,było to 6 lat temu ,ale pamietam,ze nie przytyłam i wszystko było ok.Ale brałam z innego powodu ,ponieważ miałam bardzo bolesne miesiączki.Powodzenia i nie przejmuj się!
KasiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 14:31   #85
Magdusia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 20
Dot.: Logest i działania niepożądane

Jeśli chodzi o cerę to na początku przy dwóch pierwszych opakowaniach miałam mały problem. Za kazdym razem po pierwszych kilku tabletkach pojawiało mi się kilka krostek ale przy trzecim opakowaniu to się skończyło na szczęście i teraz mam o wiele ładniejszą cerę niz przed tabletkami
Magdusia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 17:49   #86
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: Logest i działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Magdusia12
Jeśli chodzi o cerę to na początku przy dwóch pierwszych opakowaniach miałam mały problem. Za kazdym razem po pierwszych kilku tabletkach pojawiało mi się kilka krostek ale przy trzecim opakowaniu to się skończyło na szczęście i teraz mam o wiele ładniejszą cerę niz przed tabletkami
U mnie tak samo Teraz mam sliczną skórkę bez żadnych problemów

A zwiększony apetyt rzeczywiście był, ale nie przytylam dużo. Może 1 kg...
__________________

Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:06   #87
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Unhappy Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Hmmm..sorki ze znowu zawracam glowe, ale mam pewien problem. Nie dawno skonczylam moje pierwsze op logestu. Miala byc 7 dniowa przerwa, ale dostalam plamienie po dwoch dniach nie brania pigulek( czyli trzeciego dnia), zignorowalam to i nie wzielam tabletki (bo 2 dni przerwy to przeciez zbyt krotko), ale nastepnego dnia bylo juz wieksze krwawienie (wygladalo to na taki poczatek okresu) wiec pomyslalam ze to juz miesiaczka i wzielam tabletke (czyli po trzech dniachnie brania). W ulotce wyczytalam ze mozna skrocic przerwe wiec pomyslalam ze skoro okres sie zaczal wczesniej to co tam - biore...
Problem w tym ze nastepnego dnia mialam tylko lekkie krwawienie rano i w ciagu dnia, a wieczorem juz NIC....zgupialam i poniewaz nie wiedzialam co robic lyknelam kolejna tabletke. Dzisiaj to samo - wogole nie krwawie, a tabletke wzielam bo spanikowalam i kompletnie nie wiem co robic
Brac czy nie brac?????? Skoro "okres" mialam poltora dnia to moze to nie byl prawdziwy okres??? Powinnam przerwac teraz branie tabsow (narazie wzielam 3), ale wtedy przeciez wszystko sie pomiesza i rozreguluje

Czy mialyscie kiedys taka sytuacje i jesli tak to jak ja rozwiazac? Nie wiem czy nie wybrac sie do lekarza (chociaz termin mam dopiero za 3 tygodnie...)Doradzicie cos bo nie wiem co robic

Pozdrawiam,
nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:44   #88
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Po pierwszym opakowaniu, tabletki nie bierze się już w pierwszy dzień okresu, po to jest ta 7 dniowa przerwa, żeby on była i po 7 dniach dopiero bierzesz pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Kiedy jest to konieczne oczywiście możesz sobie skrócić przerwę, ale w przeciwnym wypadku nie jest to potrzebne.

Czyli tak 3 tyg brania, 7 dni przerwy i pierwsza tabletka z nowego opakowania.
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:10   #89
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Oj Nelllciu, Szczepcio ma racje. Skąd ty wymyśliłaś, że w przerwie bierze się tabletki jak wystąpi krwawienie? Przecież tabletki hamują go i dlatego u ciebie zniknął. Właśnie po to robi się tą przerwę - zawsze 7-dniową, zawsze. Następnym razem po prostu bierz już je normalnie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:12   #90
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Logest i problem. Pomóżcie pilnie please!

Jeszcze dodam, że powinnaś wiedzieć, że w trakcie brania tabletek prawdziwa miesiączka nie występuje. Jest tylko krwawienie, a nawet krótkie plamienie z odstawienia ich na 7 dni.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.