Czy to dobry pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 10:01   #1
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54

Czy to dobry pomysł?


Witajcie wizażowe!
Rozważam pójście na studia licencjackie z zakresu położnictwa na UJ w Krakowie, a potem wyjechanie do USA, do Chicago na magisterkę. Czy to dobry pomysł? Ile trwają takie studia z samą magisterką, nie zaczynając niczego od początku, tylko po prostu jakby je dokańczając?
Dzięki za pomoc!
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:52   #2
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Czy to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez MadzikSmile Pokaż wiadomość
Witajcie wizażowe!
Rozważam pójście na studia licencjackie z zakresu położnictwa na UJ w Krakowie, a potem wyjechanie do USA, do Chicago na magisterkę. Czy to dobry pomysł? Ile trwają takie studia z samą magisterką, nie zaczynając niczego od początku, tylko po prostu jakby je dokańczając?
Dzięki za pomoc!

Jeżeli masz takie zamiary,powinnaś też coś niecoś o tym wiedzieć.Z tego co wiem,pielęgniarki są mile widziane w innych krajach,oczywiście ważna jest znajomość danego języka.A ile trwa magisterka?. Pewnie jeśli poszukasz w Internecie ,znajdziesz tam z pewnościa odpowiedź.Ale pomysł moim zdaniem jest super.Zrealizuj go,tego Ci życzę.Pa.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 13:50   #3
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: Czy to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez nowa_wizazystka Pokaż wiadomość
Jeżeli masz takie zamiary,powinnaś też coś niecoś o tym wiedzieć.Z tego co wiem,pielęgniarki są mile widziane w innych krajach,oczywiście ważna jest znajomość danego języka.A ile trwa magisterka?. Pewnie jeśli poszukasz w Internecie ,znajdziesz tam z pewnościa odpowiedź.Ale pomysł moim zdaniem jest super.Zrealizuj go,tego Ci życzę.Pa.
Też słyszałam, że pielęgniarki są ostatnimi czasy potrzebne. Magisterka chyba trwa 2 lata, ale nie wiem czy dobrze mówię, mogę się mylić. Jedyną wadą studiów w USA jest to, że nie ma czegoś takiego jak w PL, że możesz pracować w czasie studiów na pełen etat. Możesz tylko pracować chyba 20h czy 40 na tydzień.
Dziękuję!
__________________
MadzikSmile
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 14:05   #4
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Czy to dobry pomysł?

A nie lepiej zrobić tą magisterkę w Polsce (na UJ w Krakowie tak jak planujesz - nie wiem czy wiesz, ale ta uczelnia jest cholernie ceniona przez obcokrajowców, dużo z nich nawet specjalnie przyjeżdża do Polski żeby tu skończyć studia, wątpię czy któryś z uniwersytetów w Chicago jej dorówna ) , w międzyczasie mocno szkolić język i potem dopiero wyjechać do pracy? (skoro tak Cię do tego USA ciągnie , chociaż z tego co się orientuję, to pielęgniarki i położne bardziej poszukiwane są w Wielkiej Brytanii niż w stanach...) W każdym razie jakąkolwiek decyzję podejmiesz powodzenia życzę !
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:46   #5
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
A nie lepiej zrobić tą magisterkę w Polsce (na UJ w Krakowie tak jak planujesz - nie wiem czy wiesz, ale ta uczelnia jest cholernie ceniona przez obcokrajowców, dużo z nich nawet specjalnie przyjeżdża do Polski żeby tu skończyć studia, wątpię czy któryś z uniwersytetów w Chicago jej dorówna ) , w międzyczasie mocno szkolić język i potem dopiero wyjechać do pracy? (skoro tak Cię do tego USA ciągnie , chociaż z tego co się orientuję, to pielęgniarki i położne bardziej poszukiwane są w Wielkiej Brytanii niż w stanach...) W każdym razie jakąkolwiek decyzję podejmiesz powodzenia życzę !
eeeeee skąd Ty bierzesz informacje??
Oczywiście, że ukończenie studiów na uniwersytecie w USA jej da DUŻO więcej w karierze międzynarodowej niż jakiś tam marny UJocik w Polsce o której obcokrajowcy myślą, że nie mamy elektryczności.... Polskie dyplomy za granicą Europy nie mają znaczenia.
UJ to prestiż tylko w Polsce i nie można go porównywać do najlepszych uczelni w USA, które uważa się za najlepsze na świecie.
W stanach również potrzeba pielęgniarek, tak samo w Kanadzie, Australii, Skandynawii itp. z tym że w wielu krajach uprawnienia z PL nic nie znaczą i trzeba kończyć tam osobne szkoły - głównie poza UE.
Wiem, że nauka pielęgniarek w USA trwa 2 lata i nie potrzeba mieć magistra żadnego i ja mając takie plany wyjechałabym od razu po maturze do szkoły pielęgniarskiej do USA i po 2 latach pracowała i zarabiała.....szybciej:eh em:
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 18:42   #6
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Czy to dobry pomysł?

zolla - ja nie wiem skąd TY z kolei bierzesz takie informacje Nie mówię tu o jakiejś podrzędnej PWSZ u nas, tylko o UJ w Krakowie, a ta uczelnia jest jako jedyna z naszych zresztą bardzo rozpoznawalna za granicą i bardzo ceniona. A powiedz mi, jakie masz prestiżowe uniwersytety w Chicago?? Bo ja nie mówię o Harwardzie itp., ale no bez przesady, w stanach tak jak i wszędzie - są lepsze uczelnie wyższe i te gorsze... Nie ma co generalizować, że skoro USA to już musi być uniwersytet nie wiadomo jakiej rangi...

A co do "popytu" na pielęgniarki i położne to wspomniałam o UK, bo wiem że swego czasu tam było największe zapotrzebowanie na te zawody , o USA nie słyszałam, ale na pewno też w jakimś stopniu łatwiej o pracę niż u nas...

W każdym razie skoro autorce zależy na tym, ma jakieś plany i wytyczony cel, to czemu nie? Najważniejsze aby spełniać swoje marzenie i robić to co się lubi...

Edytowane przez basiek0109
Czas edycji: 2012-05-05 o 12:03
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 19:53   #7
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy to dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
zolla - ja nie wiem skąd TY z kolei bierzesz takie informacje Nie mówię tu o jakiejś podrzędnej PWSZ u nas, tylko o UJ w Krakowie, a ta uczelnia jest jako jedyna z naszych zresztą bardzo rozpoznawalna za granicą i bardzo ceniona. A powiedz mi, jakie masz prestiżowe uniwersytety w Chicago?? Bo ja nie mówię o Harwardzie itp., ale no bez przesady, w stanach tak jak i wszędzie - są lepsze uczelnie i wyższe i te gorsze... Nie ma co generalizować, że skoro USA to już musi być uniwersytet nie wiadomo jakiej rangi...

A co do "popytu" na pielęgniarki i położne to wspomniałam o UK, bo wiem że swego czasu tam było największe zapotrzebowanie na te zawody , o USA nie słyszałam, ale na pewno też w jakimś stopniu łatwiej o pracę niż u nas...

W każdym razie skoro autorce zależy na tym, ma jakieś plany i wytyczony cel, to czemu nie? Najważniejsze aby spełniać swoje marzenie i robić to co się lubi...
UJ i UW to rzeczywiście jedyne Polskie uczelnie w jakikolwiek sposób rozpoznawane za granicą, występujące w rankingach (bardzo bardzo bardzo daleko) ale nie przesadzajmy z "bardzo cenione"...
Wiesz co..... moja przyjaciółka była na wymianie w liceum w USA na jakiejś teksańskiej wsi, wyposażenie pracowni chemicznej było lepsze niż moje obecne na studiach na katedrze chemii (a wyposażenie jest całkiem całkiem jak na PL)..... tyle na temat poziomu Polskiego szkolnictwa.
Nie wiem ja stoją uniwersytety z Chicago, można sprawdzić w necie, ale podejrzewam, że w rankingach i tak będą wyżej niż Uj
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.