Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 18:48   #571
kasiarzyna0
Raczkowanie
 
Avatar kasiarzyna0
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 57
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

a no nie ma na tubce takiej informacji. a pudełeczko , w którym był Skinoren juz dawno wyrzuciłam więc niewiem co tam było napisane
kasiarzyna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:03   #572
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez kasiarzyna0 Pokaż wiadomość
a no nie ma na tubce takiej informacji. a pudełeczko , w którym był Skinoren juz dawno wyrzuciłam więc niewiem co tam było napisane
To nie pomogę.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 22:05   #573
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez kasiarzyna0 Pokaż wiadomość
heej ile ważny jest skinoren po otwarciu? uzywalam go od listopada do lutego i jeszcze duzo go zostalo i zastanawiam się czy mogę teraz jeszcze używać tej samej tubki czy raczej wypada kupić nową ? termin ważnosci na opakowaniu niby do 2017 ale wolę się upewnić;>
ja bym uzywała ale to tylko moje zdanie, nie mam zadenej potwierdzonej informacji że można
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 13:49   #574
marcelina933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

ja mialam we Wroclawiu 3 x i teraz zaluje ze tam poszlam efektow nie bylo zadnych a gdy im to powiedzialam byli wielce zdziwieni w gabinecie ze co ja opowiadam itd... trafedia fakt mam dosc spore blizny nie spodziewalam sie ze calkiem znikna po 3 zabiegach ale zeby nie bylo kompletnie zadnych efektow? jeszcze przy 3 naciągneli mnie na regeneris bo twierdzili ze bardzo mi pomoze! haha i nie dosc ze nie pomoglo to bolalo jak cholera!! ;/ zreszta sam zabieg laserem to bylo dla mnie bardzo bolesne przezycie nie wychodzilam przez tydzien strasznie swędzialo pieklo a podczas zabiegu umieralam mimo znieczulenia.Nie spodziewajcie sie ze to zniknie po 2,3 zabiegach bo zeby zobaczyc jaki kolwiek efekt potrzeba tych zabiegow min 5,6.. a koszty sa straszne..
Teraz jadę za miesiac do zielonej gory mam tam pierwszy zabieg do bardzo dobrej kliniki i mam zamiar wykonac tam kilka zabiegow fraxelem tyle ze za 1 zaplace 2tyś...
marcelina933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 09:23   #575
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Witam,

Czytam ten wątek już od jakiegoś czasu...od kilku lat...i co ja mogę poradzić na blizny i trądzik z mojego doświadczenia.
Mam obecnie 36 lat. Trądzik pojawił się u mnie, gdy miałam około 15 lat. Było strasznie. Miałam tak okropną twarz, że wstydziłam się wyjść na ulicę. Bez makeapu nie wychodziłam, choć wiadomo, że to zapychało pory (wtedy nie było takich nie zapychających), więc koło się zamykało. Nie pomagały maści, antybiotyki (jeśli już to na krótko,a po skończonej kuracji problem powracał) Dopiero za radą Pani ginekolog, dostałam Diane 36. W tamtych czasach nie mówiło się jeszcze o szkodliwości tego leku. I nagle trądzik znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki. Zajęłam się więc zwalczaniem blizn i tu pomogły stosowane preparaty, oczywiście w odstępach czasowych-nie powiem trwało to kilka lat! Retinoidy, kwasy-szczególnie polecam Glyco-A. Kremy z wit. C, kolagenem, kwasem hialuronowym. Gdy nie stosowałam kwasów i retinoidów !Nigdy nie byłam u kosmetyczki. nie bylo mnie na to stać. Diane brałam kilka lat na przemian z innym lekiem anty. Zwykle Pani ginekolog robiła tak: Pół roku Diane, Pół roku inny anty. Miałam też dłuższe przerwy od Diane-2-3 lata, ale zwykle problem powracał. Super było podczas ciąży i kilka lat (chyba 2) po niej. ale potem trądzik znów powracał. Ratowałam się najczęściej retinoidami i Glyco-A.
Obecnie jestem po drugiej ciąży i znów jest super (trądzik atakuje mi nie tylko twarz, ale i plecy!) Mam cichą nadzieję, że w tym wieku już nie wróci...ale to się okaże. Na razie karmię piersią już 7 m-c i jak na razie mam gładziutką śliczną twarz. Oczywiście cera nie jest tak zupełnie pozbawiona blizn, gdzieniegdzie sa jeszcze przebarwienia, ale wystarczy krem Bielendy, ten CC zielony i jest ok.
Pozdrawiam. chętnie odp. na pytania, gdyby ktoś miał.
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:46   #576
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Czesc zglaszam sie do was bo nie wiem co zrobic. Mialam problem z tradzikiem glownie w okolicy ust i brody, poszlam do dermatologa. Lekarz przepisal mi Zineryt oraz Acnederm 2-3 razy w tyg bo moja twarz ma sklonnosc do przesuszania sie. Zineryt na razie pomogl, czasem cos wyskoczy ale juz nie tak jak kiedys, acnederm srednio pomaga glownie przesusza i nie rozjasnia przebarwien, a kiedy mam przesuszona skore to sa one bardziej widoczne. Zalaczam zdjecie na nosie to piegi oprocz tego czerwonego, moje przebarwienia po tradziku sa czerwono-brazowe na zdjeciu nie sa az tak widoczne bo aparat troche oszukuje i wygladza kolory w rzeczywistosci sa duzo ciemniejsze. Czy ktos z was jest mi w stanie cos poradzic? Probowalam tez ostrych peelingow z ziaji myslalam ze jak zluszcze naskorek to troche skora sie rozjasni ale niestety to dziala w przeciwna strone - sa one jeszcze bardziej widoczne. Stosowalam tez krem na przebarwienia la roche posay effaclar duo + i nie za bardzo pomogl. Chcialabym wyjsc z domu bez makijazu i nie martwic sie tymi przebarwieniami na skorze, bez podkladu, ktory wyrowna koloryt niestety nie wyjde. Nie wiem co robic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2265.jpg (80,6 KB, 81 załadowań)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:48   #577
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Dlaczego piszesz w każdym wątku? O.o poczekaj na odpowiedź tam, gdzie już pisałaś, zamiast zasmiecac forum
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 08:47   #578
marcelina933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

jestem po juz
teraz czekam az sie w koncu zagoi..
marcelina933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 15:40   #579
mali876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: środki na blizny i zmiany skórne

W moim odczuciu na blizny potrądzikowe najlepszą opcją są zabiegi kosmetyczne - dadzą najlepsze efekty i są najbardziej pewne (oczywiście jeśli są dobrze wykonane). Dość popularna jest mikrodermabrazja, czyli usuwanie martwego naskórka powstałego po trądziku na rzecz "nowego". Ewentualnie peelingi chemiczne - podobno działają nawet lepiej. Z kremów na blizny również mogę polecić NO-SCAR. Działanie całkiem niezłe, ale nie zastąpi zabiegów kosmetycznych (nie ma co się martwić jak coś, mężczyźni również z takowych zabiegów korzystają w razie obaw )

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-12-10 o 09:56 Powód: link
mali876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:02   #580
ZosiaKaminska
Przyczajenie
 
Avatar ZosiaKaminska
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: środki na blizny i zmiany skórne

Jak dla mnie to nie ma jakiś niesamowitych środków naturalnych na takie blizny i przebarwienia, a kupić coś w internecie, bym się bała. Ja długo brałam tabletki antykoncepcyjne i po wystawieniu na słońce robiły mi się plamy na twarzy;/ Poszłam usunąć u specjalistycznej kosmetyczki http://cashmire.pl/kosmetologia/likwidacja-blizn/, bo naturalne sposoby zawiodły ;/
ZosiaKaminska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 09:45   #581
mama_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z trądzikiem zostają blizny..

Kolego, jak syf wyjdzie to nie wyciskaj, sam się zasuszy a później posmaruj unigelem, zeby blizna się szybciej zagoiła. Działa bakteriobójczo, więc nie będzie się stan zapalny roznosił po całej twarzy. Trochę wytrwałości, ruch i dieta i będzie ok.
mama_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 13:55   #582
Dominik905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Problem z przebarwieniami/zaczerwieniami.

Cześć.
Przez jakiś czas używałem Aknemycin Plus na trądzik na czole, brodzie. Pomógł bardzo lecz pozostały mi na czole oraz brodzie różne przebarwienia/ zaczerwienia które nie mogę Aknemycinem usunąć.
Mam w domu takie rzeczy jak:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...treatment.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ia-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...skornikom.html

I mam pytanie czy któryś z tych rzeczy pomoże? czy kupić coś innego?
Jeśli te się nadadzą to jak stosować? Które najlepiej na noc, rano?

Wszelka pomocna mile widziana.
Dominik905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 23:46   #583
mcreasio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Problem z przebarwieniami/zaczerwieniami.

Z mojego doświadczenia moge polecić skinoren lub tańszy zamiennik acnederm lek wydawany bez recepty.Przy regularnym stosowaniu przebarwienia ładnie znikają,myśle że pierwsze efekty zobaczysz po 2 tygodniach.Z kosmetyków które masz polecam używać pasty z Ziaji jest rewelacyjna Proponuje tak:
Na noc oczyścić dokładnie twarz żelem który masz,potem peeling z Ziaji (pamiętaj aby nie uzywać gdy masz stan zapalny) i preparat wymieniony wyżej przeze mnie.


pozdrawiam

Edytowane przez mcreasio
Czas edycji: 2015-11-19 o 23:49 Powód: Poprawka
mcreasio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 22:16   #584
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Problem z trądzikiem zostają blizny..

Czytam, czytam i nie wierzę w to co widzę. Naprawdę wierzysz w to, że trądzik zaczął się od zjedzenia kilku czekolad, albo że soki typu Vitaminka to prawdziwe, zdrowe soki?
Po pierwsze skup się na dobraniu odpowiednich preparatów do pielęgnacji (łagodny, niewysuszający żel/płyn micelarny, lekki krem nawilżający, peeling jeśli już to enzymatyczny, żeby nie roznosić bakterii, proste maseczki typu spirulina/glinki) kosmetyki drogeryjne przeznaczone do skóry trądzikowej to naprawdę nie jest dobry wybór
Po drugie, jeśli dobrze wywnioskowałam, twoim największym problemem są czerwone ślady po wypryskach (jeśli możesz to wrzuć zdjęcia), są to tak zwane przebarwienia pozapalne. Podziałać możesz na nie kosmetykami z kwasem glikolowym (np. Glyco-A), azelainowym (Skinoren, Acne Derm, Skinoren), witaminą C czy niacynamidem.
Po trzecie popracuj nad dietą. Co prawda nie u każdego dieta ma wpływ na nasilenie/zmniejszanie trądziku, ale nie zaszkodzi spróbować Wyeliminuj cukier (czekolada, soki - zwłaszcza te dosładzane - Vitaminka), produkty wysoko przetworzone, fast foody, alkohol. Piszesz też, że ćwiczysz, co to znaczy? Jakaś domowa siłownia? Bierzesz jakieś odżywki, suplementy na sylwetkę?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 20:20   #585
Edyta123xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Blizny potradzikowe laser frakcyjny

Hejo wszystkim 😚 mój problem dotyczy blizn potradzikowych . zdecydowałam się na laser frakcyjny. Kogo poleca cie chodzi mi o najlepszego dermatologa z Warszawy Lublina lub z Kielc który jest specjalista w laserze frakcyjnym . blagam o szczere odpowiedzi ☺☺
Edyta123xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 11:29   #586
Malamigotka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Blizny potradzikowe laser frakcyjny

Szczerze to polecam dr Michała Kowalczewskiego z Ars Estetica. Sama miałam z tym problem i byłam u kilku lekarzy - od dermatologów po lekarzy medycyny estetycznej. Trafiłam na Kowalczewskiego bo znajoma do niego chodziła. To był jedyny lekarz, który nie sprzedawał, nie czarował i nie mamił mnie nie wiem czym. Powiedział jak jest i czego się moge spodziewać. Serio ja polecam. No ale decyzje podejmij sama. Miałam 3 zabiegi laserem Co2 a dodatkowo dostałam od doktora jeszcze w prezencie mezo z osocza. Jestem zadowolona z efektów choć wiem że pewnie z 2 zabiegi by się jeszcze przydały.
Malamigotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 12:18   #587
Oliwia008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Blizny potrądzikowe. Od czego zacząć.?

Dzień dobry wszystkim.

Ponieważ udało mi się po wieloletnich trudach uporać się z trądzikiem, po którym zostały mi blizny, mam pytanie. Od czego powinnam teraz zacząć? Mieszkam w Poznaniu. Może mógłby mi ktoś polecić jakieś konkretne zabiegi, czy też gabinety gdzie można by te zabiegi przeprowadzić. Liczę na Waszą pomoc
Oliwia008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 11:29   #588
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Blizny potrądzikowe. Od czego zacząć.?

Cytat:
Napisane przez Oliwia008 Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim.

Ponieważ udało mi się po wieloletnich trudach uporać się z trądzikiem, po którym zostały mi blizny, mam pytanie. Od czego powinnam teraz zacząć? Mieszkam w Poznaniu. Może mógłby mi ktoś polecić jakieś konkretne zabiegi, czy też gabinety gdzie można by te zabiegi przeprowadzić. Liczę na Waszą pomoc
Wątek przenoszę, ponieważ takowy o bliznach jest. Radziłabym najpierw zapoznać się z regulaminem.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 13:24   #589
Amelia1919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Hej, jako nastolatka miałam okropny trądzik. Na szczęście się go pozbyłam. W wyniku wyciskania pryszczy zostały mi blizny. Czy jesteście w stanie mi polecić jakiś krem na tę przypadłość? Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Amelia1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-12, 08:05   #590
hero_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Amelia1919 Pokaż wiadomość
Hej, jako nastolatka miałam okropny trądzik. Na szczęście się go pozbyłam. W wyniku wyciskania pryszczy zostały mi blizny. Czy jesteście w stanie mi polecić jakiś krem na tę przypadłość? Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Dla mnie skuteczny okazał się krem sevolium, ogólnie fajny bo naturalny, może i tobie pomoże
hero_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-06, 05:22   #591
peczko_wika
Przyczajenie
 
Avatar peczko_wika
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez hero_12 Pokaż wiadomość
Dla mnie skuteczny okazał się krem sevolium, ogólnie fajny bo naturalny, może i tobie pomoże

A zastanawiam się, czy gdzieś go kupie stacjonarnie? I czy on jest bez recepty?
peczko_wika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 13:19   #592
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

temat samego trądziku i sposobów radzenia sobie z nim to temat rzeka (ja osobiście obstawiam na naturalne metody), Teraz już nie mam trądziku ale zostały mi 3 nieładne blizny dokładnie na środku policzka... wygląda to średnio. Koleżanka mi poleciła żel sutricon na te blizny, smaruję od dwóch tygodni dopiero, ale ponoć efekty po skończonej kuracji są zniewalające dam znać
__________________
What goes around comes around
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 21:37   #593
Patka2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Też mam problem z bliznami po trądziku. Zastanawiam się nad usunięciem ich, bo kremy i maści niewiele dają. Myślę nad zabiegiem laserem: https://proclinic.pl/usuwanie-blizn-...-tradzikowych/ Mam nadzieję, że ten zabieg będzie skuteczny i bezpieczny.
Patka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-07, 10:12   #594
kasiakk1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Wiem, że wątek stary, ale może ktoś się wypowie jak sobie radzi z przebarwieniami potrądzikowymi?
kasiakk1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-10, 02:57   #595
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez kasiakk1991 Pokaż wiadomość
Wiem, że wątek stary, ale może ktoś się wypowie jak sobie radzi z przebarwieniami potrądzikowymi?
Podobno Dermapen i np Dermaheal SB. Będę ten zestaw testować jeszcze w tym mcu. Poza tym - wszystko, co juz zostało napisane, np Acne Derm
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 22:02   #596
asiulenka121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Przebarwienia po trądziku

Hej. Mam taki problem, że miałam trądzik, którego pozbyłam się sama a zostały duże przebarwienia na twarzy. W aptece polecono mi Krem na noc firmy Pharmaceris. Złuszcza on naskórek. Stosowałam dwa miesiące i brak efektów. Znacie jakieś sposoby lub niedrogie produkty,które mogą rozjaśnić przebarwienia? Dodam, że jak na ten moment nie pojawiają się nowe krostki w tym miejscu. Nie wiem już co z tym zrobić , w ostateczności udam się do dermatologa.
asiulenka121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-21, 21:31   #597
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez asiulenka121 Pokaż wiadomość
Hej. Mam taki problem, że miałam trądzik, którego pozbyłam się sama a zostały duże przebarwienia na twarzy. W aptece polecono mi Krem na noc firmy Pharmaceris. Złuszcza on naskórek. Stosowałam dwa miesiące i brak efektów. Znacie jakieś sposoby lub niedrogie produkty,które mogą rozjaśnić przebarwienia? Dodam, że jak na ten moment nie pojawiają się nowe krostki w tym miejscu. Nie wiem już co z tym zrobić , w ostateczności udam się do dermatologa.
Dobry kosmetolog układający plany pielegnacji, zabiegi w gabinecie TCA z nakłuwaniem DermaPenem plus jako wsparcie polecona przez niego domowa pielęgnacja i codziennie mocny SPF (także w domu). No i przed ustaleniem planu musisz wykonać badania krwi - żelazo, hormony, nie pamiętam co jeszcze. Specjalista Cię pokieruje.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-22, 22:01   #598
asiulenka121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
asiulenka121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-04, 20:18   #599
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
żelazo, hormony, nie pamiętam co .
Cześć, hormony OK, a co z żelazem? ja ma w normie, ale za to mam ciągły problem z niską ferrytyną (prawie na dolnej granicy) i biorę teraz Siofor, potem będę badać krew. Dzięki
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 08:04   #600
Marinnarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 13
Dot.: Przebarwienia po trądziku

Polecam zabiegi u dobrej kosmetolog, która doradzi odpowiednie zabiegi, które rozjaśnią i ostatecznie usuną przebarwienia.
Marinnarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.