SGGW- Wątek zbiorczy - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-21, 22:06   #2851
Bilbka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Jeśli nie udało mi się zarezerwować w akademiku, w którym chciałam i zarezerwowałam w oazie, to da się jakoś przenieść? I czy ktoś kto mieszkał w oazie, mógłby napisać jak tam jest?
Bilbka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 21:35   #2852
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Bilbka Pokaż wiadomość
Jeśli nie udało mi się zarezerwować w akademiku, w którym chciałam i zarezerwowałam w oazie, to da się jakoś przenieść? I czy ktoś kto mieszkał w oazie, mógłby napisać jak tam jest?
Możesz się przenieść jeśli znajdziesz osobę z danego akademika w którym chciałaś mieszkać i działa to tylko na zasadzie zamiany. Jeśli znajdziesz taką osobę to zanosicie podania do kierowniczki w Limbie i wtedy jest weryfikacja wniosku itd.
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 13:35   #2853
zrozpaczona_studentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

d_olivia masz może jakieś materiały (skrypty,książki, notatki) z pierwszego roku FiRu do sprzedania ?
zrozpaczona_studentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 21:01   #2854
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zrozpaczona_studentka Pokaż wiadomość
d_olivia masz może jakieś materiały (skrypty,książki, notatki) z pierwszego roku FiRu do sprzedania ?
Niestety nic nie wystawiam na sprzedaż. Za to mogę podpowiedzieć, że przydały mi się następujące książki (warto na nie polować w bibliotece):
1 semestr:
"Mikroekonomia" - D. Begg, S. Fisher, ...
"Podstawy ekonomii" - R. Milewski, E. Kwiatkowski
2 semestr:
"Podstawy ekonomii" - R. Milewski, E. Kwiatkowski
"Statystyka opisowa od podstaw" - E. Wasilewska
"Statystyka matematyczna w praktyce" - E. Wasilewska
"Finanse" - red. M. Podstawka
"Zbiór zadań z ekonomii z rozwiązaniami" - A. Zawojska
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.

Edytowane przez d_olivia
Czas edycji: 2016-09-28 o 21:06
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 20:32   #2855
zrozpaczona_studentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez d_olivia Pokaż wiadomość
Niestety nic nie wystawiam na sprzedaż. Za to mogę podpowiedzieć, że przydały mi się następujące książki (warto na nie polować w bibliotece):
1 semestr:
"Mikroekonomia" - D. Begg, S. Fisher, ...
"Podstawy ekonomii" - R. Milewski, E. Kwiatkowski
2 semestr:
"Podstawy ekonomii" - R. Milewski, E. Kwiatkowski
"Statystyka opisowa od podstaw" - E. Wasilewska
"Statystyka matematyczna w praktyce" - E. Wasilewska
"Finanse" - red. M. Podstawka
"Zbiór zadań z ekonomii z rozwiązaniami" - A. Zawojska
Dzięki
zrozpaczona_studentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 20:34   #2856
Etaldd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Witam, mam zamiar przenieść się z innej uczelni na SGGW kierunek Logistyka.
Mógłby mi ktoś szczerze napisać jak tam jest.. chodzi mi bardziej o wykładowców jaka jest atmosfera, czy jest tak jak mówią że mają w***bane na studentów i tylko wymagają a sami od siebie nic. To jest dla mnie bardzo wazne, ponieważ jestem dosc emocjonalną osoba i nie chce pozniej mieć przykrych doświadczeń (
Etaldd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 21:56   #2857
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Etaldd Pokaż wiadomość
Witam, mam zamiar przenieść się z innej uczelni na SGGW kierunek Logistyka.
Mógłby mi ktoś szczerze napisać jak tam jest.. chodzi mi bardziej o wykładowców jaka jest atmosfera, czy jest tak jak mówią że mają w***bane na studentów i tylko wymagają a sami od siebie nic. To jest dla mnie bardzo wazne, ponieważ jestem dosc emocjonalną osoba i nie chce pozniej mieć przykrych doświadczeń (

Nie wiem do końca jak jest na logistyce, ale jeśli chodzi o WNE SGGW to nie zakładaj, że nie będą wymagać - będą, a to że jesteś emocjonalną osobą - nikt nie będzie Cię pytał czy jesteś wrażliwa czy nie, po prostu trzeba o siebie walczyć - tak jak na każdych studiach na uczelni publicznej. Jeśli nie chcesz mieć żadnych przykrych doświadczeń to lepiej nie iść na żadne studia, bo przypadki chodzą po studentach
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 16:27   #2858
anika9999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 33
Question SGGW Informatyka jak jest?

Cześć, chciałabym zapytać się Was na temat studiowania informatyki na SGGW w Warszawie. Teraz studiuję w Lublinie na 1 semestrze, ale uczelnia mi się nie podoba, miasto też słabe- ciężko o pracę, a jak jest to za 6zł na godzinę.
W Wawie jest więcej możliwości dorobienia, dostania się na jakieś staże w firmie, itp.
Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat SGGW, atmosfery na uczelni, jacy mniej więcej ludzie tam studiują (mam nadzieję, że nie same "wielkie pany ze stolycy" jak straszą mnie znajomi), jaki poziom kształcenia, itp.
Jeśli ktoś mieszka w akademiku to chciałabym się dowiedzieć czy mieszkają tam Ukraińcy, jak tak to w jakiej ilości. W Lublinie na Politechnice jest masakra- cały akademik napchany Ukraińcami, którzy kompletnie nie chcą się integrować z Polakami, których jest mało. Trochę znam ich język, bo w szkole uczyłam się rosyjskiego i co słyszę? Ciągle jakieś złośliwe rozmówki, a Polacy tacy i owacy. Niestety mieszkam z dwoma Ukrainkami, one kompletnie nie zwracają na mnie uwagę, próbowałam się z nimi zakumplować- nic z tego. Nie chcę wyjść na jakiegoś ksenofoba czy coś tam, ale czuję się wśród nich jak obcy, choć mieszkam w Polsce. Na stancji nie mieszkam ze względu na finanse i dojazd.

Sorry, że taki długi esej wyszedł. Dzięki z góry za Wasze odpowiedzi!
anika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 21:59   #2859
d320d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez d_olivia Pokaż wiadomość
Nie wiem do końca jak jest na logistyce, ale jeśli chodzi o WNE SGGW to nie zakładaj, że nie będą wymagać - będą, a to że jesteś emocjonalną osobą - nikt nie będzie Cię pytał czy jesteś wrażliwa czy nie, po prostu trzeba o siebie walczyć - tak jak na każdych studiach na uczelni publicznej. Jeśli nie chcesz mieć żadnych przykrych doświadczeń to lepiej nie iść na żadne studia, bo przypadki chodzą po studentach
Hej,czy mogłabym napisać do Ciebie na priv, żeby zadać parę pytań odnośnie FiR-u? Jestem tu na 1 roku.
d320d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 20:57   #2860
d320d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: SGGW Informatyka jak jest?

Cytat:
Napisane przez anika9999 Pokaż wiadomość
Cześć, chciałabym zapytać się Was na temat studiowania informatyki na SGGW w Warszawie. Teraz studiuję w Lublinie na 1 semestrze, ale uczelnia mi się nie podoba, miasto też słabe- ciężko o pracę, a jak jest to za 6zł na godzinę.
W Wawie jest więcej możliwości dorobienia, dostania się na jakieś staże w firmie, itp.
Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat SGGW, atmosfery na uczelni, jacy mniej więcej ludzie tam studiują (mam nadzieję, że nie same "wielkie pany ze stolycy" jak straszą mnie znajomi), jaki poziom kształcenia, itp.
Jeśli ktoś mieszka w akademiku to chciałabym się dowiedzieć czy mieszkają tam Ukraińcy, jak tak to w jakiej ilości. W Lublinie na Politechnice jest masakra- cały akademik napchany Ukraińcami, którzy kompletnie nie chcą się integrować z Polakami, których jest mało. Trochę znam ich język, bo w szkole uczyłam się rosyjskiego i co słyszę? Ciągle jakieś złośliwe rozmówki, a Polacy tacy i owacy. Niestety mieszkam z dwoma Ukrainkami, one kompletnie nie zwracają na mnie uwagę, próbowałam się z nimi zakumplować- nic z tego. Nie chcę wyjść na jakiegoś ksenofoba czy coś tam, ale czuję się wśród nich jak obcy, choć mieszkam w Polsce. Na stancji nie mieszkam ze względu na finanse i dojazd.

Sorry, że taki długi esej wyszedł. Dzięki z góry za Wasze odpowiedzi!
Ja studiuję tutaj dopiero trochę ponad 2 miesiące i powiem Ci, że jest nawet okej, jeśli chodzi o ludzi, atmosferę itd. Ciężko przewidzieć, jakie osoby Ci się trafią w grupie. Ja nie liczyłabym na jakieś wielkie przyjaźnie mimo wszystko. Może minęło jeszcze zbyt mało czasu, ale u nas każdy raczej rozmawia w małych grupkach z tymi osobami, które poznało się na samym początku, no i tyle. Natomiast jeśli chodzi o wykładowców/ćwiczeniowców to trochę obawiam się sesji, bo jest tutaj trochę absurdów no i słyszałam trochę legend o niektórych, ale nie wiem, ile z tego jest prawdą. W mojej ogólnej ocenie mimo wszystko jest to bardzo fajna uczelnia, więc zapraszamy do nas))
Aha i proszę, nie słuchaj tych bredni na temat ludzi z Warszawy. Jestem przyjezdna i jak na razie mam bardzo pozytywne wrażenia co do kultury ludzi tutaj. Nie spotykam się z buractwem, chamstwem itd, każdy raczej jest dla siebie miły. W przeciwieństwie do ludzi z mniejszego miasta, z którego okolic pochodzę. Zawsze się znajdą jakieś wyjątki, wiadomo, ale 'warszafka' to stereotyp.

Edytowane przez d320d
Czas edycji: 2016-12-07 o 21:00
d320d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 15:30   #2861
blondygirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Hej mam taki problem ponieważ mieszkam w akademiku Cezarze i ogólnie nie mam tu wgl znajomych w weekendy siedzę sama, a współlokatorka spędza czas ze swoim towarzystwem, z którym trudno złapać mi jakikolwiek kontakt. Powiem tak że należę do osób otwartych i ogólnie nie mam problemu z nawiązywaniem nowych znajomości. Po prostu mam wrażenie że ludzie są tu mało otwarci i trzymają się tylko w swoich grupkach. Zastanawiam się co zrobić ?
Który akademik jest najbardziej otwarty i imprezowy?
blondygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 10:57   #2862
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW Informatyka jak jest?

Cytat:
Napisane przez d320d Pokaż wiadomość
Ja studiuję tutaj dopiero trochę ponad 2 miesiące i powiem Ci, że jest nawet okej, jeśli chodzi o ludzi, atmosferę itd. Ciężko przewidzieć, jakie osoby Ci się trafią w grupie. Ja nie liczyłabym na jakieś wielkie przyjaźnie mimo wszystko. Może minęło jeszcze zbyt mało czasu, ale u nas każdy raczej rozmawia w małych grupkach z tymi osobami, które poznało się na samym początku, no i tyle. Natomiast jeśli chodzi o wykładowców/ćwiczeniowców to trochę obawiam się sesji, bo jest tutaj trochę absurdów no i słyszałam trochę legend o niektórych, ale nie wiem, ile z tego jest prawdą. W mojej ogólnej ocenie mimo wszystko jest to bardzo fajna uczelnia, więc zapraszamy do nas))
Aha i proszę, nie słuchaj tych bredni na temat ludzi z Warszawy. Jestem przyjezdna i jak na razie mam bardzo pozytywne wrażenia co do kultury ludzi tutaj. Nie spotykam się z buractwem, chamstwem itd, każdy raczej jest dla siebie miły. W przeciwieństwie do ludzi z mniejszego miasta, z którego okolic pochodzę. Zawsze się znajdą jakieś wyjątki, wiadomo, ale 'warszafka' to stereotyp.
Mieszkam w akademiku SGGW a całe moje piętro to Erasmus, ewentualnie Ukraińcy i Białorusini z Kartą Polaka. W pokoju mam dwie Białorusinki, wkurza mnie czasem że zupełnie ich nie rozumiem i słyszę tylko język rosyjski, a idę do kuchni i słyszę angielski i hiszpański, ale cóż, takie życie! Też pochodzę z malutkiej miejscowości, ale nie martw się - słoików w Warszawie jest dużo.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez d320d Pokaż wiadomość
Hej,czy mogłabym napisać do Ciebie na priv, żeby zadać parę pytań odnośnie FiR-u? Jestem tu na 1 roku.
Zapraszam
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 16:00   #2863
Etaldd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Chcialbym sie przenieść z uczelni prywatnej na panstwową, oczywiscie na ten sam przemiot.. Prosze o pomoc, lepiej to zrobic po 1 semestrze czy po 1 roku, i czy ktoś juz próbował sie przenosic to jakie są wymagania, mam róznice programową 1/2 przedmiotów. Bardzo bym chcial sie dowiedziec nie chce juz widziec jak mama pracuje zeby oplacic te prywatne studia..
Etaldd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 20:12   #2864
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Hej, czy ktoś zaczął się interesować magisterka na SGGW? Chodzi mi o WNE, czy są egzaminy wstępne, czy trudno je zdać i czy wiadomo z góry jaki zakres obejmują?
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 20:42   #2865
Azellique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cześć! Jestem zainteresowana kierunkiem turystyka i rekreacja na SGGW, czy jest tu ktos kto może wyrazić opinię, czy warto? Chętnie usłyszę opinie wszystkich, ale najbardziej pomocne myślę byłyby wiadomości od przyjezdnych bo sama jestem w takiej sytuacji.. jak wygląda sprawa rekrutacji w razie przyjęcia? Jest możliwość ze jak mnie nie będzie to papiery może przynieść ktoś inny na podstawie upoważnienia? Jak na to patrzą? Czy ciężko dostać stypendium? Miejsce w Akademiku?
Azellique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 21:16   #2866
ja19majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 17
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Azellique Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem zainteresowana kierunkiem turystyka i rekreacja na SGGW, czy jest tu ktos kto może wyrazić opinię, czy warto? Chętnie usłyszę opinie wszystkich, ale najbardziej pomocne myślę byłyby wiadomości od przyjezdnych bo sama jestem w takiej sytuacji.. jak wygląda sprawa rekrutacji w razie przyjęcia? Jest możliwość ze jak mnie nie będzie to papiery może przynieść ktoś inny na podstawie upoważnienia? Jak na to patrzą? Czy ciężko dostać stypendium? Miejsce w Akademiku?
ja sama zastanawiam się nad tym gdzie na studia, w sensie jaki kierunek i miasto, dużo o tym gadałam z moją siostrą i jej znajomymi, bo oni są rocznik 91 i już studia mają pokończone i powiem Ci, że gadałam z jedną laską z turystyki, z tym, że ona chyba po jakiejś innej uczelni, AFW bodajże i nie polecała, mówiła, że nie za bardzo jest co po tym robić...
ja19majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 23:34   #2867
Azellique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ja19majka Pokaż wiadomość
ja sama zastanawiam się nad tym gdzie na studia, w sensie jaki kierunek i miasto, dużo o tym gadałam z moją siostrą i jej znajomymi, bo oni są rocznik 91 i już studia mają pokończone i powiem Ci, że gadałam z jedną laską z turystyki, z tym, że ona chyba po jakiejś innej uczelni, AFW bodajże i nie polecała, mówiła, że nie za bardzo jest co po tym robić...
Wiesz, kończę technikum obsługi turystycznej, więc kwestie zawodowe znam.. a niespecjalnie mi się coś innego podoba, może prędzej w hotelarstwo jak już bym coś zmieniała, bo całkowicie w ekonomię nie chcę iść a to jednak ekonomie w sobie łączy w jakiś sposób, lubię tę branżę, kontakt z gośćmi, spełnianie marzeń. Po studiach, a moze i w trakcie chciałabym pracować w hotelu/biurze żeby stworzyć podstawy dla założenia własnego małego biznesu w tej kategorii. Plany mam dosyć konkretne jak widzisz
Chodzi mi w tym momencie o opinie o szkole, ale dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ^^

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Azellique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 21:31   #2868
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Azellique Pokaż wiadomość
Cześć! Jestem zainteresowana kierunkiem turystyka i rekreacja na SGGW, czy jest tu ktos kto może wyrazić opinię, czy warto? Chętnie usłyszę opinie wszystkich, ale najbardziej pomocne myślę byłyby wiadomości od przyjezdnych bo sama jestem w takiej sytuacji.. jak wygląda sprawa rekrutacji w razie przyjęcia? Jest możliwość ze jak mnie nie będzie to papiery może przynieść ktoś inny na podstawie upoważnienia? Jak na to patrzą? Czy ciężko dostać stypendium? Miejsce w Akademiku?
Cześć! Dużo masz pytań, więc będzie dużo odpowiedzi, ale tak na początek - polecam poczytać forum sprzed roku, dwóch, nawet trzech - na wiele pytań już tam zostało odpowiedziane, może to zaspokoi twoją ciekawość.

"jak wygląda sprawa rekrutacji w razie przyjęcia?" Rekrutacja zaczyna się już w momencie twojej rejestracji na SGGW i 'zgłoszenia' przez platformę. Jeśli zostaniesz przyjęta to dostajesz e-mail i daty kiedy można złożyć papiery (osobiście radzę jak najszybciej, jeżeli jesteś pewna, że chcesz studiować właśnie tutaj, bo wiele osób czeka do końca terminów i kolejki, które się tworzą są horrendalne!).

" Jest możliwość ze jak mnie nie będzie to papiery może przynieść ktoś inny na podstawie upoważnienia?" Proponuję dzwonić do dziekanatu i dowiadywać się, ale pewnie jest taka możliwość - bynajmniej jeśli nic się nie zmieni w tym roku.

"Jak na to patrzą?" Jeśli jest taka możliwość, to nie ma problemu, nikt 'nie patrzy' inaczej.

"Czy ciężko dostać stypendium?" Na pierwszym roku to głównie stypendium socjalne wchodzi w grę - to zależy od dochodów twojej rodziny na jednego członka wg odpowiednich przeliczników, czy ciężko? To zależy od zamożności twoich domowników, sporo osób dostaje je, gdyż są 'progi' i niektórzy dostają większe, niektórzy mniejsze.

"Miejsce w Akademiku?" Są, nawet wiele! Zależy od odległości twojego miejsca zamieszkania do SGGW wg najkrótszej możliwej drogi; te 'progi' co roku są coraz wyższe, w zeszłym roku trzeba było mieć ponad 90 km.
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.

Edytowane przez d_olivia
Czas edycji: 2017-04-23 o 21:32
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 00:27   #2869
Azellique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez d_olivia Pokaż wiadomość
Cześć! Dużo masz pytań, więc będzie dużo odpowiedzi, ale tak na początek - polecam poczytać forum sprzed roku, dwóch, nawet trzech - na wiele pytań już tam zostało odpowiedziane, może to zaspokoi twoją ciekawość.

"jak wygląda sprawa rekrutacji w razie przyjęcia?" Rekrutacja zaczyna się już w momencie twojej rejestracji na SGGW i 'zgłoszenia' przez platformę. Jeśli zostaniesz przyjęta to dostajesz e-mail i daty kiedy można złożyć papiery (osobiście radzę jak najszybciej, jeżeli jesteś pewna, że chcesz studiować właśnie tutaj, bo wiele osób czeka do końca terminów i kolejki, które się tworzą są horrendalne!).

" Jest możliwość ze jak mnie nie będzie to papiery może przynieść ktoś inny na podstawie upoważnienia?" Proponuję dzwonić do dziekanatu i dowiadywać się, ale pewnie jest taka możliwość - bynajmniej jeśli nic się nie zmieni w tym roku.

"Jak na to patrzą?" Jeśli jest taka możliwość, to nie ma problemu, nikt 'nie patrzy' inaczej.

"Czy ciężko dostać stypendium?" Na pierwszym roku to głównie stypendium socjalne wchodzi w grę - to zależy od dochodów twojej rodziny na jednego członka wg odpowiednich przeliczników, czy ciężko? To zależy od zamożności twoich domowników, sporo osób dostaje je, gdyż są 'progi' i niektórzy dostają większe, niektórzy mniejsze.

"Miejsce w Akademiku?" Są, nawet wiele! Zależy od odległości twojego miejsca zamieszkania do SGGW wg najkrótszej możliwej drogi; te 'progi' co roku są coraz wyższe, w zeszłym roku trzeba było mieć ponad 90 km.
Dziękuję! To przynajmniej o akademik w razie przyjęcia się nie martwię bo mieszkam daleeeeeeko (niedaleko śląskiej granicy ze Słowacją ) tylko to stypendium.. hmm no ciekawej sytuacji nie mam ale zawsze troche przekraczamy jednak jakiekolwiek progi, no cóż, zawsze zostanie kredyt studencki i praca w trakcie znalazłam informacje o stypendium dla pierwszoroczniaków finalistów olimpiad już napisałam maila czy taka jedna w której brałam udział się liczy, okaże się ^^ dziękuję Ci jeszcze raz
Azellique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 14:47   #2870
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Jeszcze zapytam... planujesz studia dzienne prawda? Bo zaoczni nie mają możliwości otrzymania miejsca w akademiku (tak dodaje zeby byla jasnosc). Ciesze sie ze pomoglam.
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 20:36   #2871
Azellique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez d_olivia Pokaż wiadomość
Jeszcze zapytam... planujesz studia dzienne prawda? Bo zaoczni nie mają możliwości otrzymania miejsca w akademiku (tak dodaje zeby byla jasnosc). Ciesze sie ze pomoglam.
Tak, dzienne
Jestem taką dziwną osobą, że nie dalabym rady dojeżdżać więc muszą być dzienne z zamieszkaniem xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Azellique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 13:22   #2872
mga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Hej Mam pytanie co do przelicznika i punktów progowych na SGGW. Chciałabym się dostać na Budownictwo (60,2) lub Logistykę(60,6). Na podstawie zdaję; polski,matme, niemiecki a na rozszerzeniu; matme, fizykę i niemiecki. Myślę, że będzie dobrze, ale ile procent z poszczególnych przedmiotów zagwarantuje mi, że zostanę przyjęta na dzienne?.
mga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 01:19   #2873
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Nie ma czegoś takiego jak "stała liczba punktow" ktora zagwarantuje dostanie sie na dzienne studia. Jest okreslona liczba miejsc i po prostu wybierana jest dana liczba osob z najwyzszymi wynikami na liscie chetnych. Jesli duzo osob z wysoka iloscia punktow bedzie sie chcialo dostac na dany kierunek to progi beda wysokie, taka prosta zaleznosc.
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 17:18   #2874
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Hej Mam być może głupie pytanie. Zarejestrowałam się na architekturę krajobrazu i wprowadziłam już wyniki z matury. Na stronie z wynikami jest napisane "Liczba punktów kwalifikacyjnych na wybrany przez kandydata kierunek studiów podana jest na stronie głównej panelu administracyjnego (w menu)", ale u mnie póki co widnieje tam liczba 0. Wynik powinien się zmienić po zakończeniu rejestracji (i zaliczeniu egzaminu z rysunku) czy może ja zrobiłam coś źle?
Jeśli znalazłby się tu ktoś studiujący ak, to byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi na jeszcze parę pytań
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 19:09   #2875
patw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Siemanko Mam pytanie. Jeśli chciałbym mieszkać ze znajomym w jednym pokoju, to muszę im to zgłosić od razu po tym jak nas przyjmą do akademika ?
patw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 15:02   #2876
d_olivia
Raczkowanie
 
Avatar d_olivia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 38
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patw123 Pokaż wiadomość
Siemanko Mam pytanie. Jeśli chciałbym mieszkać ze znajomym w jednym pokoju, to muszę im to zgłosić od razu po tym jak nas przyjmą do akademika ?
Każdy by chciał mieszkać ze znajomymi ;p
- w administracji twierdzą, że można się zamieniać z konkretną osobą już po zamieszkaniu w DS.
__________________
studentka WNE SGGW - FiR.
d_olivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 11:13   #2877
Buttercup_
Przyczajenie
 
Avatar Buttercup_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Cześć
Widzę, że posty dawno się nie pojawiały, ale nie chciałam specjalnie zakładać osobnego wątku. Moja sytuacja wygląda tak: studiuję pedagogikę na pewnej uczelni i chciałabym się przenieść na SGGW. Jest to 2 rok. Myślałam, by przenieść się od nowego semestru, bądź od października (czyli na 3 rok) Poszukuję osób, które studiują pedagogikę na SGGW na 2gim roku i zechciałyby prywatnie (PW) ze mną porozmawiać oraz dać jakąś radę - czy w ogóle warto tam studiować i się przenosić. Na tę uczelnię mam o wiele bliżej, poza tym w mojej obecnej nie podobają mi się niektóre sposoby nauczania i panujące zasady. Jest też taka opcja by przenieść się dopiero po 3 roku, ale chyba wolałabym wcześniej. Nie chcę jednak żałowć tej decyzji, więc proszę o jakiś odzew
Buttercup_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:27   #2878
krasnolud10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: SGGW- Wątek zbiorczy

Ktoś wie o co chodzi z krótkoterminowym warunkiem i jak go uzyskać? Studiuję OŚ na SGGW i mam niezaliczoną tylko geologię i geomorfologię a Zagórski już mnie wygania (zaliczył mi wczoraj z łaski rozpoznawanie a co do teorii nie wiem, więc zostały mi tylko kolosy z geomorfologii do poprawy a może nawet 1 (po 3 razach) a jutro egzamin, z prac też nic nie ogarniam). I dlaczego na stronie WBIS są 2 podania - jedno o wpis a drugie o warunek! Jednakże ja chcę przetrwać tylko 2 semestr (gleboznawstwo z Zagórskim) i potem się mam nadzieję przenieść na UKSWord lub UW (i tak nawet nie patrzę na oceny), bo na Akademię Teatralną raczej się nie nadaję - nie mam żadnych castingów na koncie. I tak, poprawiam maturę ale nawet nie wiem jak szybko napisać ładną rozprawkę i zdążyć z czytaniem oraz nie pogubić się przez stres na matmie rozszerzonej.


Help me!!!:prosi :
krasnolud10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-13 21:27:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.