Króliczek Miniaturka IV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 19:54   #4051
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez króliczek Pokaż wiadomość
u mojego kociego weta trzymaja króliki w takich klatkach i potrafia wlazic i zlazic, wiec zakladam, ze potrafia?
To pewnie osobnicza cecha, ale skoro siedzą tylko na górze to zakładam, że nie potrafią. A ta jedna część jest na dwa króliki zdecydowanie za mała, poza tym mogą sobie krzywdę zrobić, jak im łapka wpadnie do tej dziury. Króliki to nie szczury, piętrowe klatki to nie najlepszy wybór.

Kropkara, zapewne znaczy teren, jest wykastrowany? Moje na łóżku się nie załatwiają.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...


Edytowane przez kukis
Czas edycji: 2011-06-24 o 20:01
kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 19:58   #4052
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Mój łóżka nigdy nie obsikał, strzelał jedynie po ścianach ale nie wykastrowałam go i dość szybko się uspokoił
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:09   #4053
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

moj tez traktuje tapczan jak kuwete, czasem wskakuje tylko po to zeby nabobczyc i sie wysikac mam caly czas folie na tapczanie masakra
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2011-06-24 o 21:13
yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:20   #4054
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Ja mojemu nie pozwalam wchodzic na lożko, chyba że ja na nim jestem to może wskoczyć i troche powariować, dzisiaj tak sie rozbrykał że spadł biedak :/
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:25   #4055
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

a moj jest len i w ogole nie bryka, nie skacze, nie fika. tylko biega ewentualnie troche
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:35   #4056
kropkara
Raczkowanie
 
Avatar kropkara
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 142
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

mam królice - samiczkę, kiedy jestem na łóżku to własnie fajnie bryka sobie , bawi sie, ale kiedy siade na dywanie ,a ona jest na pościeli to pierwsze co zrobi to nasiusia , wczoraj wyszlam odebrac telefon, wracam , a na poscieli plama, wykończyc sie można .
__________________
bornto-bebad.blogspot.com
Moda, uroda, lifestyle - zapraszamy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=565844<--moja wymiana kosmetyczna hmm??

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29191091 Ciuchy + biżu do wymiany?
WEGE WEGE WEGE !
kropkara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 22:02   #4057
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
Mój boi się każdej podróży, jak musiałam z nim przez 10 dni jeździć do weta to miałam wrażenie, że mały padnie na serce, w domu jeszcze przez 2-3 godziny cały dygotał. A droga zajmuje około 6 minut autem.

A oto ten panikarz

jeju, mój tak samo
Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
moj tez traktuje tapczan jak kuwete, czasem wskakuje tylko po to zeby nabobczyc i sie wysikac mam caly czas folie na tapczanie masakra

no to mój uszatek też tak ma, że lubi posikać na łóżko i to w każdym z trzech pokoi. W salonie mamy takie, że nie widać nawet jak posika, w sypialni moja strona łóżka wyścielana jest różnymi kocykami, ściereczkami, żeby nie zamoczył materacja, a jakoś na stronę mojego męża nie sika - czuje respekt. W ogóle on zakazuje mi wpuszczać królika na łóżko, ale ja nie mam serca mu czegokolwiek zakazać. W ogóle klatki już się pozbyliśmy w pierwszym roku jego życia, bo tak w nocy ją tarmosił i gryzł, że nie szło spać.

Wiecie, ja staram się jak tylko zasika, to uprać, albo wymienić szmatkę, żeby nie czuł swoich siuśków i na jakiś czas się sprawdza, ale często po prostu wyskakując z kuwetki wskakuje na łóżko, a łapki ma mokre no i już cąłe prześcieradło mokre
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 22:06   #4058
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez certina4 Pokaż wiadomość
jeju, mój tak samo



no to mój uszatek też tak ma, że lubi posikać na łóżko i to w każdym z trzech pokoi. W salonie mamy takie, że nie widać nawet jak posika, w sypialni moja strona łóżka wyścielana jest różnymi kocykami, ściereczkami, żeby nie zamoczył materacja, a jakoś na stronę mojego męża nie sika - czuje respekt. W ogóle on zakazuje mi wpuszczać królika na łóżko, ale ja nie mam serca mu czegokolwiek zakazać. W ogóle klatki już się pozbyliśmy w pierwszym roku jego życia, bo tak w nocy ją tarmosił i gryzł, że nie szło spać.

Wiecie, ja staram się jak tylko zasika, to uprać, albo wymienić szmatkę, żeby nie czuł swoich siuśków i na jakiś czas się sprawdza, ale często po prostu wyskakując z kuwetki wskakuje na łóżko, a łapki ma mokre no i już cąłe prześcieradło mokre
ja bym nie mogla bez klatki bo bym utonela pod bobkami. moj krol robi bobki do kuwety tylko kiedy jest zamkniety w klatce, jak biega luzem ot zalatwia sie tylko na lozku. czasem mam go juz dosc z tego powodu. ale tez nie umiem byc stanowcza i mu zakazac na lozko wlazic.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 22:57   #4059
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

a próbowałyście utrudnić im wskakiwanie na łóżko? Mój królas tez przez pewien czas traktował łóżko jak kuwete (nie tylko w moim pokoju - potrafił pobiec do rodziców tylko po to, żeby zabobczyć i zasikać fotel). Przerabiałam ceraty, folie.. ale to jest strasznie męczące i nie wygląda atrakcyjnie ..
Zaczęłam składać swoje łóżko w taki sposób, by królik się na nie nie dostał - oparcie składałam inaczej, przez co łóżko było ukośne :P Monk stał na nim, ale nie mógł się nawet położyć. Dodam, że to królik wysokościowy - uwielbia wskakiwać na szafki, parapet, taborety i.. pianino.
Po 2 tygodniach takiego skłądania łóżka Monk oduczył się na nie wskakiwać i już nie sika
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 09:42   #4060
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
a próbowałyście utrudnić im wskakiwanie na łóżko? Mój królas tez przez pewien czas traktował łóżko jak kuwete (nie tylko w moim pokoju - potrafił pobiec do rodziców tylko po to, żeby zabobczyć i zasikać fotel). Przerabiałam ceraty, folie.. ale to jest strasznie męczące i nie wygląda atrakcyjnie ..
Zaczęłam składać swoje łóżko w taki sposób, by królik się na nie nie dostał - oparcie składałam inaczej, przez co łóżko było ukośne :P Monk stał na nim, ale nie mógł się nawet położyć. Dodam, że to królik wysokościowy - uwielbia wskakiwać na szafki, parapet, taborety i.. pianino.
Po 2 tygodniach takiego skłądania łóżka Monk oduczył się na nie wskakiwać i już nie sika


super pomysł, ale u nas się nie sprawdzi bo sofa i kanapa zamykają się tylko w jedną stronę, a nasze łoże małżeńskie w ogóle się tylko zaściela... dzisiaj znowu po świeżutkim upraniu pościeli i szmatek, które kładę na łóżku, jedna z nich koło mojej poduszki została posikana. No ale przynajmniej nie pościel

yoona wiesz mój król ma kuwetki w dwóch pokojach i co do zasady robi do nich, czasami jak mu się coś przyczepi to wtedy wyleci gdzieś indziej, ale co do zasady to sika i bobczy do kuwet
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 15:25   #4061
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Ooo to mój to przy Waszych aniołek
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 18:36   #4062
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Mojej Zuzieńce niestety nie ma się już na zycie. Ma 9 latek i nigdy nie chorowała aż do teraz. Weterynarz wyciął jej ropień, podawał przy tym antybiotyk, który zupełnie wyjałowił jej układ pokarmowy. Od tygodnia nic nie je i nie pije, jedynie to co podam jej strzykawką. Najpierw była biegunka a teraz niestety zupełnie się nie wypróżnia. To tylko kwestia czasu jak zapcha się jej przewód pokarmowy. Także dziewczyny wystrzegajcie się podawania antybiotyków przez jakże wykwalifikowanych Państwa weterynarzy bez podawania jakiś leków osłonowych. Lakcyt lub typowo dla królisiów Bio-Lapis.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0800.jpg (215,9 KB, 33 załadowań)
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:46   #4063
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez melka90 Pokaż wiadomość
Mojej Zuzieńce niestety nie ma się już na zycie. Ma 9 latek i nigdy nie chorowała aż do teraz. Weterynarz wyciął jej ropień, podawał przy tym antybiotyk, który zupełnie wyjałowił jej układ pokarmowy. Od tygodnia nic nie je i nie pije, jedynie to co podam jej strzykawką. Najpierw była biegunka a teraz niestety zupełnie się nie wypróżnia. To tylko kwestia czasu jak zapcha się jej przewód pokarmowy. Także dziewczyny wystrzegajcie się podawania antybiotyków przez jakże wykwalifikowanych Państwa weterynarzy bez podawania jakiś leków osłonowych. Lakcyt lub typowo dla królisiów Bio-Lapis.
to straszne
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 20:08   #4064
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez melka90 Pokaż wiadomość
Mojej Zuzieńce niestety nie ma się już na zycie. Ma 9 latek i nigdy nie chorowała aż do teraz. Weterynarz wyciął jej ropień, podawał przy tym antybiotyk, który zupełnie wyjałowił jej układ pokarmowy. Od tygodnia nic nie je i nie pije, jedynie to co podam jej strzykawką. Najpierw była biegunka a teraz niestety zupełnie się nie wypróżnia. To tylko kwestia czasu jak zapcha się jej przewód pokarmowy. Także dziewczyny wystrzegajcie się podawania antybiotyków przez jakże wykwalifikowanych Państwa weterynarzy bez podawania jakiś leków osłonowych. Lakcyt lub typowo dla królisiów Bio-Lapis.
przykro to słyszeć, może na zaparcia masuj brzuszek, podawaj lakcid, są jeszcze witaminki dla królików, glukoza, wszystko co ją wzmocni. To już dorosły króliczek, ale wierzę, że jeszcze pożyje trochę Walcz o nią i głowa do góry
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 17:33   #4065
kropkara
Raczkowanie
 
Avatar kropkara
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 142
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez melka90 Pokaż wiadomość
Mojej Zuzieńce niestety nie ma się już na zycie. Ma 9 latek i nigdy nie chorowała aż do teraz. Weterynarz wyciął jej ropień, podawał przy tym antybiotyk, który zupełnie wyjałowił jej układ pokarmowy. Od tygodnia nic nie je i nie pije, jedynie to co podam jej strzykawką. Najpierw była biegunka a teraz niestety zupełnie się nie wypróżnia. To tylko kwestia czasu jak zapcha się jej przewód pokarmowy. Także dziewczyny wystrzegajcie się podawania antybiotyków przez jakże wykwalifikowanych Państwa weterynarzy bez podawania jakiś leków osłonowych. Lakcyt lub typowo dla królisiów Bio-Lapis.
Bidulka, bidulka, to okropne, że musi się tak meczyc twoje słoneczko , miałam identyczną sytuacje ze szczeniaczkiem, który urodził sie z nierozwiniętym juz układem pokarmowym.
Kwalifikacje niektórych wetów w Polsce są poprostu nie do zaakceptowania, trzeba było się uczyć na studiach , a nie teraz powodować cierpienie małych istotek , az serce sie kraja.
IMBECYLE ! Antybiotyk bez osłony? jeszcze dla takiego maleństwa?
__________________
bornto-bebad.blogspot.com
Moda, uroda, lifestyle - zapraszamy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=565844<--moja wymiana kosmetyczna hmm??

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post29191091 Ciuchy + biżu do wymiany?
WEGE WEGE WEGE !
kropkara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 23:27   #4066
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Kurczę, serio wet nie zasugerował podawania Lakcidu? To faktycznie konował do potęgi, nawet mój psio-koci weterynarz wie, że przy antybiotykach i ogólnie dolegliwościach przewodu pokarmowego podaje się leki osłonowe...
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 16:12   #4067
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

dziewczyny!
ile miesięcznie kosztuje was utrzymanie króliczka ?
zamierzamy z TŻ kupić w przyszłym roku baranka, ale będziemy oboje na studiach i nie wiem czy wyrobimy finansowo
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 17:20   #4068
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
dziewczyny!
ile miesięcznie kosztuje was utrzymanie króliczka ?
zamierzamy z TŻ kupić w przyszłym roku baranka, ale będziemy oboje na studiach i nie wiem czy wyrobimy finansowo

hmm to zależy i to od bardzo wielu rzeczy, oczywiście na początek: klatka, kuwetka, poidełko, miseczka, granulat, sianko, a potem zależnie czy masz działkę z której możesz do woli korzystać z zielonki, jeśli nie to pozostają Ci zakupy jedzenia dla króliczka i to ciężko powiedzieć ile, niektóre rzeczy możesz wziąć ze sklepu za darmo bo to odpady: np. liście z rzodkiewki, kalarepki, ciężko powiedzieć, ja nigdy tak nie podliczałam, ale myślę że z 50zł na pewno ( ja jeszcze raz na 3tyg- miesiąc jeźdzę podcinać uszatkowi zęby - koszt 10zł). A jeśli chodzi o jedzenie, to z działki w okresie letnim mogę wziąć koniczynę, mlecz, krwawnik, liście malin, truskawek, jeżyny. Mój król nie jje w ogóle siana więc muszę mu dawać więcej zieleninki. W sklepie kupuję rukolę, pietruszkę, bazylię, oregano, selera naciowego, selera, koperek, kalarepkę itp. , natkę marchewki, z suszków mój lubi pokrzywę i babkę lancetowatą, do tego ma dobry granulat i jeszcze pokarm uzupełniający witaminowy( jego koszt 10,90zł za małe opakowanie, które starcza mi głównie na tydzień-półtora). Wydaje mi się, że utrzymanie królika nie jakoś bardzo drogie, na pewno tańsze niż kota czy psa
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 17:27   #4069
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez certina4 Pokaż wiadomość
hmm to zależy i to od bardzo wielu rzeczy, oczywiście na początek: klatka, kuwetka, poidełko, miseczka, granulat, sianko, a potem zależnie czy masz działkę z której możesz do woli korzystać z zielonki, jeśli nie to pozostają Ci zakupy jedzenia dla króliczka i to ciężko powiedzieć ile, niektóre rzeczy możesz wziąć ze sklepu za darmo bo to odpady: np. liście z rzodkiewki, kalarepki, ciężko powiedzieć, ja nigdy tak nie podliczałam, ale myślę że z 50zł na pewno ( ja jeszcze raz na 3tyg- miesiąc jeźdzę podcinać uszatkowi zęby - koszt 10zł). A jeśli chodzi o jedzenie, to z działki w okresie letnim mogę wziąć koniczynę, mlecz, krwawnik, liście malin, truskawek, jeżyny. Mój król nie jje w ogóle siana więc muszę mu dawać więcej zieleninki. W sklepie kupuję rukolę, pietruszkę, bazylię, oregano, selera naciowego, selera, koperek, kalarepkę itp. , natkę marchewki, z suszków mój lubi pokrzywę i babkę lancetowatą, do tego ma dobry granulat i jeszcze pokarm uzupełniający witaminowy( jego koszt 10,90zł za małe opakowanie, które starcza mi głównie na tydzień-półtora). Wydaje mi się, że utrzymanie królika nie jakoś bardzo drogie, na pewno tańsze niż kota czy psa
dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź
no właśnie psa albo kota też chciałabym mieć - najlepiej cały zwierzyniec ale nie wiem czy jako niepracującą studentkę będzie mnie stać na takie zwierzę, bo to już wyższe koszta - 100 albo 200zł miesięcznie
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 17:28   #4070
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez certina4 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że utrzymanie królika nie jakoś bardzo drogie, na pewno tańsze niż kota czy psa
Kłóciłabym się Pies psu nierówny, wiadomo że królik będzie tańszy w utrzymaniu niż taki dog niemiecki, który pożera 15kg karmy miesięcznie, ale już np od chihuahua będzie myślę, że droższy. Ja wydaję ok 100zł miesięcznie, najwięcej idzie na siano, żwirek i zieleninę, bo mieszkam w centrum miasta i wszystko muszę kupować. Jeśli do tego dojdzie weterynarz, no to 100zł na miesiąc spokojnie wyjdzie.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...


Edytowane przez kukis
Czas edycji: 2011-06-30 o 17:30
kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 17:34   #4071
certina4
Wtajemniczenie
 
Avatar certina4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: gdzieś na końcu świata
Wiadomości: 2 930
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Kłóciłabym się Pies psu nierówny, wiadomo że królik będzie tańszy w utrzymaniu niż taki dog niemiecki, który pożera 15kg karmy miesięcznie, ale już np od chihuahua będzie myślę, że droższy. Ja wydaję ok 100zł miesięcznie, najwięcej idzie na siano, żwirek i zieleninę, bo mieszkam w centrum miasta i wszystko muszę kupować. Jeśli do tego dojdzie weterynarz, no to 100zł na miesiąc spokojnie wyjdzie.

masz rację, zależy jaki pies niepotrzebnie generalizuję

Mi z tym wetem i ulubionym granulatem wychodzi tak koło 70zł m-cznie, ale nie dotyczy to przecież każdego króla, więc wydaje mi się, że to kwestia bardzo indywidualna
__________________


Apel Rumburaka
Uszy przedłużeniem duszy
certina4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 15:11   #4072
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Wyleczyliśmy układ pokarmowy Zuzieńki apetyt wrócił, ładnie się wypróżnia. Ale teraz od jednego problemu przeszliśmy do drugiego. Od pewnego czasu ma czerwony mocz. Nie dostaje do jedzenia nic co by mogło barwić jej mocz. Nie zauważyłam też w moczu żadnych krwinek. Weterynarz powiedział, że narazie nie powinniśmy się tym martwić ale jednak coś jest nie tak. No i niestety ten okropny ropień powraca, ropa znowu się zbiera....
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:28   #4073
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

to Zuzia jednak zuch dziewczyna

ale ten moczy taki czerwony czy rdzawy bardziej?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:50   #4074
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
to Zuzia jednak zuch dziewczyna

ale ten moczy taki czerwony czy rdzawy bardziej?
Taki właściwie rdzawo czerwony ale raczej bardziej czerwony.
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 09:28   #4075
Gosjanek
Raczkowanie
 
Avatar Gosjanek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 43
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Tańszy od psa?? Z tego co widzę to moi rodzice nie wydają na psa nawet połowy tego co ja na królika...Koszt miesięczny psa- karma sucha, jakieś psie kiełbaski i kostki do czyszczenia zębów. Smakołyki to rzeczy, które jedzą ludzie (czyli tzw. coś ze stołu). Nie wliczam weterynarza, bo to nie jest stały wydatek. Za to królik- siano, karma sucha, żwir, gałązki/gryzaki, mnóstwo świeżych warzyw (drogie zwłaszcza zimą).
Trudno powiedzieć ile wychodzi mi miesięcznie bo tego co wydaję na warzywa nigdzie nie zapisuję, ale już sam żwir 16 zł, granulat 17 zł, siano po 5 zł , gryzaki tez k.6 zł za paczkę . No ale do tego dochodzi młoda włoszczyzna, sałata rzymska, cykoria, natka, pietruszka, buraczki, jabłuszka, gruszki, rzodkiewki....Zakupy co kilka dni...
Gosjanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 11:33   #4076
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Mój królik wczoraj wygryzł dwie wielkie dziury w firance Nie wiem co się z nim dzieje, jest coraz bardziej nieznośny! Już nawet wynoszę go z klatką na noc z pokoju bo nie daje mi spać
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 13:36   #4077
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Unhappy Dot.: Króliczek Miniaturka IV

witam.! trzy dni temu dostałam od chłopaka króliczka rasy karzełek. Biszkopt ma się u mnie nieźle, jednak nigdy przedtem nie miałam pod obieką królika.. Moje zadanie jest dodatko trudniejsze gdyż ma on dopiero 2 miesiące. kwestię żywienia i odpowiedniej diety staram sie opanowac za pomocą róznych artykułów... nie wiem natomiast co zrobic by mój króliczek przestał załatwiac się do miseczki z jedzonkiem. Biszkopt ma wyścółkę ze żwirku a w kuwetce są trociny.. Niestety upatrzył sobie kuwetę i zamiast się do niej załatwiac spi w niej.. ( nie pomaga przenoszenie do niej odchodów). Zmieniłam mu juz 3 miseczkę do wody ( nie pije z poidła wiec konieczna jest miseczka) lecz on uwielbia siedziec w wodzie przeznaczonej do pica O_o macie jakieś rady by oduczc go tych nawyków?
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 13:42   #4078
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez zmore3ka Pokaż wiadomość
witam.! trzy dni temu dostałam od chłopaka króliczka rasy karzełek. Biszkopt ma się u mnie nieźle, jednak nigdy przedtem nie miałam pod obieką królika.. Moje zadanie jest dodatko trudniejsze gdyż ma on dopiero 2 miesiące. kwestię żywienia i odpowiedniej diety staram sie opanowac za pomocą róznych artykułów... nie wiem natomiast co zrobic by mój króliczek przestał załatwiac się do miseczki z jedzonkiem. Biszkopt ma wyścółkę ze żwirku a w kuwetce są trociny.. Niestety upatrzył sobie kuwetę i zamiast się do niej załatwiac spi w niej.. ( nie pomaga przenoszenie do niej odchodów). Zmieniłam mu juz 3 miseczkę do wody ( nie pije z poidła wiec konieczna jest miseczka) lecz on uwielbia siedziec w wodzie przeznaczonej do pica O_o macie jakieś rady by oduczc go tych nawyków?
wyczyść klatkę i daj żwirek tylko do kuwety... królik nie musi mieć wyłożonej klatki ewnetualnie możesz mu dać jakiś ręcznik/kocyk/etc
poza tym trociny nie są dobre dla królika
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 13:46   #4079
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

dziękuję za radę zaraz się do niej dostosuję. Serio trocinki są niedobre? doradziła mi je pani z zoologicznego O_o widac jak się znają....;/
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 13:47   #4080
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Gosjanek Pokaż wiadomość
Tańszy od psa?? Z tego co widzę to moi rodzice nie wydają na psa nawet połowy tego co ja na królika...Koszt miesięczny psa- karma sucha, jakieś psie kiełbaski i kostki do czyszczenia zębów. Smakołyki to rzeczy, które jedzą ludzie (czyli tzw. coś ze stołu). Nie wliczam weterynarza, bo to nie jest stały wydatek. Za to królik- siano, karma sucha, żwir, gałązki/gryzaki, mnóstwo świeżych warzyw (drogie zwłaszcza zimą).
Trudno powiedzieć ile wychodzi mi miesięcznie bo tego co wydaję na warzywa nigdzie nie zapisuję, ale już sam żwir 16 zł, granulat 17 zł, siano po 5 zł , gryzaki tez k.6 zł za paczkę . No ale do tego dochodzi młoda włoszczyzna, sałata rzymska, cykoria, natka, pietruszka, buraczki, jabłuszka, gruszki, rzodkiewki....Zakupy co kilka dni...
chodziło mi o to, że psom kupuje się drogie karmy
sama mam chomika i koszty utrzymania są niskie, mimo że rozpieszczamy go świeżym jedzeniem i gryzaczkami więc myślałam, że z króliczkiem będzie podobnie
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 19:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.