Bazylia, tymianek, zioła - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 08:30   #31
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Hodowla Ziół, Pomocy!

dziękuje za szybką odpowiedź

a jak głęboko powinny być nasiona? po wysypaniu trzeba je jeszcze "przkryć" wartswą ziemi?

a i jeszcze jedno przeczytałam że po warstwie drenażu powinna się znaleść wełnianka - co to takiego?? dziś wybieram sie na zakupy i własnie kompletuje liste niezbednych rzeczy
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 08:46   #32
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39
Dot.: Hodowla Ziół, Pomocy!

Z nasionami niewiele pomogę, bo ja dostałam roślinki od moich rodziców z ogródka albo kupiłam. Chociaż nie, pietruszkę wyhodowałam sama Zrobiłam wgłębienia w ziemi na ok. 0,5cm, wrzuciłam nasiona i przykryłam ziemią. I rośnie! Kilka roślinek mi padło, zanim się zorientowałam, że wolą rosnąć na dworze a nie w domu.

Ja też nie wiem, co to jest ta wełnianka. Ja na dno doniczki daje keramzyt, na to ziemię i jakoś jest.
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:04   #33
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Hodowla Ziół, Pomocy!

ja dziś biorę się za wysiew bazylii i szczypiorku do doniczek

w kolejce czeka też szpinak, ale dla niego jakąś doniczkę muszę kupić, tylko nie wiem jakie rozmiary przybiera szpinak, bo dane mi było widzieć albo mrożony, albo listki pakowane Sądząc po nazwie "szpinak olbrzym zimowy" mam mieszane uczucia co do wielkości doniczki dla niego :P
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:15   #34
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Hodowla Ziół, Pomocy!

[QUOTE=gaga87;25914089]ja dziś biorę się za wysiew bazylii i szczypiorku do doniczek

w kolejce czeka też szpinak, ale dla niego jakąś doniczkę muszę kupić, tylko nie wiem jakie rozmiary przybiera szpinak, bo dane mi było widzieć albo mrożony, albo listki pakowane Sądząc po nazwie "szpinak olbrzym zimowy" mam mieszane uczucia co do wielkości doniczki dla niego


Szpinak ma wielkość tak jak pietruszka (chodzi mi o jej natkę), czyli ok. 20-30cm wysokości, nie ma silnie rozgałęzionego systemu korzeniowego. Najlepiej siej go gęsto, na ogródku bardzo szybko wschodzi po wysianiu.
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 23:59   #35
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Hodowla Ziół, Pomocy!

Dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do rad

A moja bazylia i szczypiorek sobie ładnie rosną, choć nie wiem czy tej pierwszej nie przelałam za bardzo, bo część kiełków uległa zniszczeniu
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:49   #36
maago
Przyczajenie
 
Avatar maago
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Mam spory problem z miętą. Rośnie sobie przy domu (grunt) i ładnie odbiła w tym roku, mrozom się nie dała, ale za to pojawił się na niej jakiś robal. Pierwszy raz mi się to zdarza, a wiem że i babcia dawno temu miała miętę w tym miejscu. Przeszukałam neta i wyszło mi że to złotka miętowa - chrząszcz, który żywi się tą rośliną. Niestety nigdzie nie ma sposobu pozbycia się tego paskudztwa. Dodam, że są to spore żuczki, lśniące, ciemnozielone. A mieta ginie w oczach! Czy ktoś miał taki problem, albo może wie jak się pozbyć drania?
maago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 23:09   #37
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

u mnie mięta trzyma się bez zarzutu w ogrodzie więc nie pomogę.

Ostatnio przesadziłam trochę mięty do doniczki i trzymam na balkonie. Jak jest potrzebna, to komu by się chciało schodzić na dół
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 14:01   #38
maago
Przyczajenie
 
Avatar maago
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Najbardziej zadziwia mnie, ze ten robal podobno lubi wilgoć i siedzi najczęściej nad brzegami rzek czy jezior, a u mnie sucho jak pieprz i raczej tej mięty nie podlewam, bo dotąd sama sobie świetnie radziła
maago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 19:19   #39
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Kupiłem sobie miętę, bazylię i oregano. Chciałbym, aby mi troszkę pożyły i rosły
1. Czy trzeba je przesadzać do jakiejś większej doniczki? Ta aktualna jest mała i plastikowa.
2. Jak je podlewać? Wszystkie zioła mam w jednej osłonce. Czy mogę do niej wlewać wodę i te zioła będą ją sobie pobierać? Czy może trzeba wlewać prosto do ziemi? Mało, czy dużo wody? I co ile dni?
3. Czy mogą stać na parapecie na zewnątrz okna? Strona południowa, ale nie jest mocno nasłonecznione.

I przy okazji jeszcze: w jaki sposób je wykorzystywać kuchni? Mam je dodawać w całości razem z łodyżkami?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:23   #40
maago
Przyczajenie
 
Avatar maago
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Mięta się bardzo rozrasta i inwestuje w system korzeniowy, więc może zagłuszyć inne. Lepiej przesadzić osobno. Ja zawsze i wszędzie polecam listek miety do herbaty albo w taki upał - wodę z cytryną i miętą - kupne soki się chowają.
maago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 13:46   #41
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Haaaloooo Kobitki

Co tu tak cicho????

Zasadzilam

-3x bazylia
-2x szczypiorek
-kolendra
-pietruszka wloska

Jak narazie kielkuje moja kochana bazylianka

Piszcie szybciutko jak u Was.
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 21:14   #42
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Hej!
Opiekuję się bazylią na okres 3 tygodni. Z nią sobie radzę.
Dostałam też biedne, zasuszone oregano, które zostało mi przekazane na zasadzie "jak zdechnie to zdechnie, ale możesz spróbować je uratować". Wzięłam sprawy w swoje ręce, wszystkie suche korzenie i badylki usunęłam. Zostawiłam dwa maleństwa, które dopiero co wyrastały, przełożyłam je do innej ziemi. Teraz te dwie łodyżki sobie rosną, każda ma po 4 listki. Stają się coraz wyższe, ale nie widzę, by pojawiały się nowe roślinki obok. Powiedzcie proszę, w jaki sposób "rozmnaża się" oregano, chodzi mi dokładniej o okres, w jakim mogą się pojawić nowe dzieciaczki. Widzę, że te dwie gałązki z listkami rosną dość szybko i myślę, że uda mi się odratować tę roślinkę.
Czytałam na forum ogrodniczym, że w okresie, który właśnie nadchodzi można doświetlać roślinki zwykłą lampką i tak też robię.
P.S. Bardzo przepraszam za niezbyt naukowe słownictwo, ale nie znam się na roślinach ani ziołach zupełnie.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 14:40   #43
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Kilka dni temu pożegnałam się z bazylią, która towarzyszyła mi w kuchni przez cały mijający rok i postanowiłam czym prędzej zastąpić ją nową. Dotychczas kupowałam wyrośnięte zioła w sklepie. Tym razem postanowiłam bazylię zasiać. Wybrałam dwa rodzaje: bazylię cytrynową i bazylię czerwoną. Pół doniczki obsadziłam ziarenkami pierwszej, pół - drugiej. Przed kilkudziesięcioma minutami bazylię zasadziłam, nieznacznie podlałam. I tu moje pierwsze pytanie - jak często należy podlewać świeżo zasadzone ziarenka? Nie chciałabym ich przelać, bo z racji tego, że to moje pierwsze w życiu sadzenie czegokolwiek, bardzo je przeżywam i wolałabym uniknąć porażki Jakieś rady dla początkującej ogrodniczki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-12-29 14.31.47.jpg (88,5 KB, 11 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 07:03   #44
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

A na pewno to już czas na bazylię? Najlepiej patrzeć na okresy, w których należy siać dane rośliny - nie mam doświadczenia jak wyglądają plony zasiane "gdzieś pomiędzy" Zazwyczaj wszystko opisane jest na paczuszce.

A i dobrze jeszcze do wykiełkowania nasionek owinąć donicę przezroczystą folią aluminiową, porobić kilka dziurek i obserwować ziemię - ja najczęściej zraszam ją, gdy widzę, że przesycha Jeśli zaczną kiełkować musisz chwilkę poczekać, aż pojawią się listki ( nie liścienie, czyli dwa pierwsze ) ) i wtedy wybierzesz sobie najładniej rozwinięte sadzonki i przepikujesz do osobnych donic
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 09:39   #45
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

I na opakowaniu, i na forach ogrodniczych jest napisane, że w warunkach domowych można to robić przez cały rok, byleby dostarczyć roślince minimum pięć godzin naturalnego światła i przechowywać ją w miejscu suchym i ciepłym. Liczę więc, że pora, kiedy ją zasiałam, nie będzie miała negatywnego wpływu na moją bazylię

Dziękuję za podpowiedzi dot. zraszania i folii - jeszcze dzisiaj wypróbuję O przesadzaniu roślinek nawet nie śmiem jeszcze myśleć - nie mam ręki do kwiatków i nie chcę zapeszyć
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 11:58   #46
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
I na opakowaniu, i na forach ogrodniczych jest napisane, że w warunkach domowych można to robić przez cały rok, byleby dostarczyć roślince minimum pięć godzin naturalnego światła i przechowywać ją w miejscu suchym i ciepłym. Liczę więc, że pora, kiedy ją zasiałam, nie będzie miała negatywnego wpływu na moją bazylię

Dziękuję za podpowiedzi dot. zraszania i folii - jeszcze dzisiaj wypróbuję O przesadzaniu roślinek nawet nie śmiem jeszcze myśleć - nie mam ręki do kwiatków i nie chcę zapeszyć
A to chyba że tak

Co do przesadzania - ja nigdy nie potrafię zasiać tak, żeby były jakieś sensowne odstępy, więc stąd najczęściej przerywam rośliny, żeby te silniejsze lepiej się rozwijały
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:37   #47
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Co do przesadzania - ja nigdy nie potrafię zasiać tak, żeby były jakieś sensowne odstępy, więc stąd najczęściej przerywam rośliny, żeby te silniejsze lepiej się rozwijały
Obawiam się, że pomimo moich starań ziarenka i tak spadły tam, gdzie chciały, więc pewnie i mnie to przesadzanie nie minie Na razie opatuliłam doniczkę folią i zaklinam rzeczywistość, żeby bazylia nie tylko wyrosła, ale by wyrosła szybko
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 21:56   #48
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Prosiłam, prosiłam i... wyprosiłam Zaczęło się dziać!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-01-01 21.51.58 HDR.jpg (108,5 KB, 28 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 15:21   #49
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Prosiłam, prosiłam i... wyprosiłam Zaczęło się dziać!
Gratki Jak rozwiną się liścienie, trzeba zdjąć folię
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 17:58   #50
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Tak wygląda moja bazylia po dwudziestu pięciu dniach. Zauważyłam, że kilka ziaren nie wzeszło. Cztery liścienie padły (wyrosły w kupkach przy innych i widać okazały się słabsze).

Czy przy takim rozmieszczeniu liścieni w doniczce bazylia wymaga przesadzania? A może mogę ją tak zostawić? Czy rozwija się prawidłowo? Odkąd zrobiło się pochmurno, popołudniami i wieczorem stawiam ją pod lampką, żeby dogrzewała się w cieple sztucznego światła, ale być może niewystarczająco długo Będę wdzięczna za wszystkie rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-01-22 17.47.55.jpg (100,1 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-01-22 17.49.07 HDR.jpg (110,6 KB, 22 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 19:43   #51
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Nie sądzę żeby lampka zwykła coś zadziałała - potrzeba promieni UV Ładnie Ci wschodzi, ale ja bym z czasem wybrała kilka lepszych sadzonek i przesadziła je osobno do pudełek po jogurcie, żeby każdy miał miejsce dla siebie
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 20:03   #52
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

A za jaki czas należałoby je rozsadzić?
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 22:12   #53
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
A za jaki czas należałoby je rozsadzić?
Aż pojawią się "prawdziwe" listki
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 22:18   #54
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Dziękuję! Ale pewnie i tak zanim to zrobię, to pozwolę sobie się jeszcze skonsultować
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 12:58   #55
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Prawdziwe listki pojawiły się dobry tydzień temu, więc dziś zadecydowałam o przeprowadzce roślinek ze wspólnej doniczki i dziś wyglądają już tak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-02-10 12.45.40 HDR.jpg (111,7 KB, 42 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 12:37   #56
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

No i super, gratki! ja zaniedługo przymierzę się do pomidorków
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 00:31   #57
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

A dziękuję Też o nich myślałam i o papryczce. Nawet kupiłam nasionka, pod wpływem impulsu, ale teraz muszę poczytać jak to się robi Dzisiaj zasiałam lawendę lekarską i lebiodkę pospolitą. Poluję jeszcze na rozmaryn, jak go znajdę to zasieję go z tymiankiem. Miętę cytrynową mam dostać wyrośniętą już, więc to chyba tyle będzie jeśli chodzi o zioła A właśnie, a od kiedy można/należy nawozić roślinki? Czymś konkretnie nawozi się zioła czy mogę np. zwykłym biohumusem?
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 09:53   #58
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Dziewczyny, podbijam! Jak tam stan waszych rozsadników? Zaczęłyście już siew czy czekacie na połowę marca?
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:23   #59
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podbijam! Jak tam stan waszych rozsadników? Zaczęłyście już siew czy czekacie na połowę marca?
Ja jeszcze nic nie ruszyłam - głównie ze względu na to, że zaraz zaczynamy remont i będziemy tymczasowo mieszkać u moich rodziców;(
sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 00:41   #60
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Bazylia, tymianek, zioła

To ja zabrałam się za sianie z impetem - dziś do rozsadnika trafiły pomidorki cherry (żółte i czerwone), ostra papryka, trawa cytrynowa, bazylia właściwa i poziomka, a do doniczki - rukola i rzodkiewka. Kolejny siew planuję w drugiej części marca Z zimowego siewu bazylii padła mi 1/4 (przelałam i pojawił się grzyb). Zostawiłam sobie sześć siewek (cztery cytrynowej, dwie czerwonej, która nota bene jakoś jeszcze czerwona nie jest , a resztę rozdałam Wyrosły nawet całkiem mocne Jutro pewnie wrzucę zdjęcia na bloga
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-03-01 16.22.18.jpg (138,7 KB, 30 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-19 11:12:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.