Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-07, 12:29   #271
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Lubię parówki/kiełbaski (ale nie białe, kaszanki też nie lubię) z musztardą i keczupem.


Musztardę lubię w zasadzie każdą, ziarnistą też.
Uwielbiam połączenie ser żółty + keczup. Na ciepło(pizza, zapiekanka) i na zimno też.
Majonez wymieszany z keczupem to świetny sos do mięs typu stek, kurczak z grilla, ale też np zapiekanki z bułki.



Pierogi ruskie lubię, jak ktoś zrobi. I może to dziwne połączenie, ale lubię do nich czerwony barszcz do popicia.


Nie znoszę, gdy coś (pierogi, pyzy, ziemniaki, jakieś danie) posypane jest smażoną cebulką, fuj. Ale z wiekiem nauczyłam się lubić skwarki.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 12:31   #272
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Frytki z majonezem i serem

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Btw robilam ostatnio samodzielnie twarog (akurat do paschy wielkanocnej). I powiem ci, ze nic prostszego. Do gotujacego sie mleka dodajesz jajka wymieszane ze smietana, czekasz az sie zwarzy, a potem to kilka godzin odsaczasz na sitku. That's it, mozesz sprobowac, jak cie najdzie na ruskie pierogi.
Kiedys sie w koncu bede musiala za to wziac, ale o ile robienie twarogu jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazic, to wyrabianie ciasta i lepienie pierogow juz tak niekoniecznie, za leniwa jestem na to Na palcach jednej reki moge zliczyc ile razy w zyciu robilam pierogi tak od zera #**ujowapanidomu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 12:53   #273
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kiedys sie w koncu bede musiala za to wziac, ale o ile robienie twarogu jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazic, to wyrabianie ciasta i lepienie pierogow juz tak niekoniecznie, za leniwa jestem na to Na palcach jednej reki moge zliczyc ile razy w zyciu robilam pierogi tak od zera #**ujowapanidomu

Można połączyć trzy przepisy: na pierogi ruskie, pierogi leniwe i kluski kładzione.
Mieszam w wiaderku:
ser biały, ziemniaki, smażoną cebulę, mąkę, jajko, sól, pieprz
- powinno smakować jak farsz do ruskich
- a konsystencja taka by się dało nabierać łyżką i wrzucać na wrzątek
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 13:28   #274
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez ollxxxxa Pokaż wiadomość
Można połączyć trzy przepisy: na pierogi ruskie, pierogi leniwe i kluski kładzione.
Mieszam w wiaderku:
ser biały, ziemniaki, smażoną cebulę, mąkę, jajko, sól, pieprz
- powinno smakować jak farsz do ruskich
- a konsystencja taka by się dało nabierać łyżką i wrzucać na wrzątek
Oooo, dziekuje za przepis, ciekawe rozwiazanie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 13:37   #275
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie jak wielu rzeczy nie jecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a mnie nie, ja mam dwoch takich wybrzydzaczy w domu. Jedno lat 6 drugie 37. I zeby nie bylo ze sobie obrzydzaja. Jedna nie tknie tego, drugi to zje ale nie zje tamtego co z kolei je tamta. Obiad ktory zjedza z apetytem oboje moge policzyc na palcach.
Ja jem praktycznie wszystko, z jednym sie tylko z nimi zgadzam, tez nie przepadam za zupami.

A co do pikantnego zarcia i sosikow, uwielbiam te platki chilli
https://www.amazon.co.uk/Laoganma-Cr...41760765&psc=1 tylko ja kupuje na miejscu w chinskim sklepie wiec place duzo mniej.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 13:58   #276
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie rzeczy, ktorych nie jem dziela sie na dwie kategorie:
1/ X nie jest moim preferowanym jedzeniem, majac cokolwiek innego do wyboru raczej wybiore inny produkt
2/ wolalabym umrzec z glodu, niz zjesc X, nigdy w zyciu tego nie tkne
Zdecydowanie wiecej rzeczy zaliczylabym do pierwszej kategorii - nie przepadam za niektorymi warzywami, za mocno pikantnym jedzeniem, za spora czescia mies i wedlin, za spora czescia zup. Ale nie majac wielkiego wyboru jednak je zjem bez wiekszej ilosci marudzenia. Do drugiej kategorii za to zaliczylabym wszystkie krwiste wynalazki - kaszanki, czernine, blood sausage, blood jelly i potrawy wykonane z podrobow i innych wnetrznosci - flaki, serca, mozgi, jelita, jezyki - jedynym wyjatkiem jest watrobka wieprzowa. Jesli cos mnie obrzydza, to w zyciu tego nie tkne, chocbym nie wiem jak glodna byla. I wcale nie musze znac smaku danej potrawy, zeby mnie obrzydzala - nigdy nie jadlam czerniny, nie mam pojecia jak to wyglada, smakuje i pachnie, a mimo to na sama mysl o niej mam konkretny odruch wymiotny i nic na to nie poradze.
O to ja z podrobami mam trochę na odwrót. Mózgu próbowałam i był obrzydliwy, do wątróbki drobiowej ostatnio się trochę przekonałam, ale wieprzowa czy cielęca jest bleh. Wszystkie inne podroby uwielbiam, serduszka i żołądki do rosołu idą obowiązkowo.
Nie wiem czy czerniny i innych krwistych wynalazków dałabym radę w ogóle spróbować, ale kaszankę jem od najmłodszych lat, bardzo lubię.
U mnie kategoria pierwsza to zupy, pierogi, ciasto francuskie. Druga to budyń. Gdzieś pomiędzy wątróbka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:29   #277
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez ollxxxxa Pokaż wiadomość
Można połączyć trzy przepisy: na pierogi ruskie, pierogi leniwe i kluski kładzione.
Mieszam w wiaderku:
ser biały, ziemniaki, smażoną cebulę, mąkę, jajko, sól, pieprz
- powinno smakować jak farsz do ruskich
- a konsystencja taka by się dało nabierać łyżką i wrzucać na wrzątek

A jakie mniej więcej proporcje? Ile sera w stosunku do ziemniaków i mąki?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 14:32   #278
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
O to ja z podrobami mam trochę na odwrót. Mózgu próbowałam i był obrzydliwy, do wątróbki drobiowej ostatnio się trochę przekonałam, ale wieprzowa czy cielęca jest bleh. Wszystkie inne podroby uwielbiam, serduszka i żołądki do rosołu idą obowiązkowo.
Nie wiem czy czerniny i innych krwistych wynalazków dałabym radę w ogóle spróbować, ale kaszankę jem od najmłodszych lat, bardzo lubię.
U mnie kategoria pierwsza to zupy, pierogi, ciasto francuskie. Druga to budyń. Gdzieś pomiędzy wątróbka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Budyn mnie obrzydza jak robi sie w nim kozuch. To samo mam z gotowanym mlekiem. Trauma z dziecinstwa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:32   #279
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Nigdy nie jadłam czerniny, ale chciałabym spróbować.
Kaszankę lubię. Serca, żołądki, ozory spoko, flaki mogą też być. Mózgu nie jadłam, trochę bym się brzydziła jednak. Wątróbki nie lubię.
Bardzo mało jest rzeczy, których za żadne skarby bym nie tknęła. Tych jajek z pisklęciami bym nie tknęła.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:33   #280
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Ja bym nie zjadła ślimaka, bo nawet jako żywe zwierzę mnie obrzydza, mam wręcz fobię.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:47   #281
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie rzeczy, ktorych nie jem dziela sie na dwie kategorie:
1/ X nie jest moim preferowanym jedzeniem, majac cokolwiek innego do wyboru raczej wybiore inny produkt
2/ wolalabym umrzec z glodu, niz zjesc X, nigdy w zyciu tego nie tkne
Zdecydowanie wiecej rzeczy zaliczylabym do pierwszej kategorii - nie przepadam za niektorymi warzywami, za mocno pikantnym jedzeniem, za spora czescia mies i wedlin, za spora czescia zup. Ale nie majac wielkiego wyboru jednak je zjem bez wiekszej ilosci marudzenia. Do drugiej kategorii za to zaliczylabym wszystkie krwiste wynalazki - kaszanki, czernine, blood sausage, blood jelly i potrawy wykonane z podrobow i innych wnetrznosci - flaki, serca, mozgi, jelita, jezyki - jedynym wyjatkiem jest watrobka wieprzowa. Jesli cos mnie obrzydza, to w zyciu tego nie tkne, chocbym nie wiem jak glodna byla. I wcale nie musze znac smaku danej potrawy, zeby mnie obrzydzala - nigdy nie jadlam czerniny, nie mam pojecia jak to wyglada, smakuje i pachnie, a mimo to na sama mysl o niej mam konkretny odruch wymiotny i nic na to nie poradze.
Jeśli chodzi o produkty, których nigdy nie spróbuję to chyba wszystkie pochodzą z produktów odzwierzęcych. Mocno je ograniczam, mało lubię rodzajów nabiału czy mięsa, natomiast takie wynalazki jak czernina, salceson czy jakieś ślimaki, żaby, kiszone śledzie i inne lokalne przysmaki to nie ma w ogóle opcji. I też nigdy nie przepadałam za parówkami, mielonymi czy kiełbasami, serami. Pamiętam jak kiedyś zjadłam kimchi, smakowało mi, ale strasznie śmierdziało, dowiedziałam się, że to sprawa dodatku sosu rybnego. Jak dowiedziałam się jak robi się ten sos, czyli że surowe ryby kisi się w beczkach miesiącami aż zrobi się z tego czarna maź to sorry, ale nie Kiedyś spróbowałam też anchois i nope, nope, nope. Ale ryby ogólnie lubię, tylko bez żadnego 'wydziwiania'

Ale w sumie ja zawsze za dzieciaka wybrzydzałam i dopiero w dorosłości otworzyłam się na inne smaki, za wyjątkiem tego co wyżej pisałam

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja bym nie zjadła ślimaka, bo nawet jako żywe zwierzę mnie obrzydza, mam wręcz fobię.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Ja podobnie, mało czego boję się tak jak ślimaków
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 14:48   #282
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Budyn mnie obrzydza jak robi sie w nim kozuch. To samo mam z gotowanym mlekiem. Trauma z dziecinstwa.
Niam, budynie mi bardzo smakują, beszamel i inne kremy nie, ale takie nieprzesłodzone budynie wanilia, toffi, śmietankowy, wiśniowy to i na ciepło i na zimno bardzo lubię. Dodaję do nich owoce leśne, truskawki, wiśnie, czasem konfiture z róży. Mogłabym nie jeść żadnych słodyczy do końca życia poza czasem takim deserem z budyniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:54   #283
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Budyń pycha, mmm, kożuch na zimnym budyniu tez pycha, nie wiem jak można nie lubić aż sobie chyba zrobię jutro na deser. Ja tam mało czego nie lubię, nie jestem szczególnie wybredna, ale podrobów to nie ruszę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:54   #284
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88624492]
duzo zdrowia Ci zycze, Nolunia[/QUOTE]

Dziękuję, dzisiaj jest już duuuuużo lepiej,ale ostatnie dwa dni były fatalne. Myślę, że to jednak zwykłe zapalenie gardła, bo poza tym nie mam żadnych innych objawów. Dzisiaj czuję się wyjątkowo rześko i radośnie

Co do jedzenia to tak jak mówiłam - ja sałatki jarzynowej u kogoś nie tknę...Białą kiełbasę nauczyłam się lubić po latach niejedzenia, ale zawsze jem ją powoli i w małych ilościach, bo szybko się po niej czuję "pełna". Pierogi należą chyba do moich ulubionych dań - uwielbiam w prawie każdej formie, czy to "ruskie", czy z kapustą i grzybami, czy wszelkie wersje na słodko z serem albo z owocami. Moje ulubione to chyba te z jagodami, chociaż trudno tak naprawdę zdecydować - truskawkowe też są niezłe !

Nie znoszę za to makowca... Nie wiem jak można go normalnie zjeść. Nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się chociaż zjeść kawałek - na pewno ponad 10 lat temu Chyba mamy indywidualny poziom odczuwania tego co słodkie, bo dla mnie pewna ilość słodkich rzeczy jest niejadalna, a niektórzy przecież to lubią, jedzą bez problemu, a może nawet zajadają się - ja z tej frakcji, która nie jest w stanie zjeść nawet kawałka makowca, naprawdę słodkich ptysi, wszelkich słodkości ze sporą warstwą lukru. Bezy są bardzo smaczne, ale na Boga - tak słodkie, że ja wymiękam. No i nawet zwykły pączek z marmoladą jest dla mnie nie do strawienia - już wolę te z toffi lub ajerkoniakiem. Tak jakoś dziwnie mam. Mam wrażenie, że z wiekiem jeszcze mi się wyostrzyło.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 14:57   #285
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja bym nie zjadła ślimaka, bo nawet jako żywe zwierzę mnie obrzydza, mam wręcz fobię.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
A ja właśnie lubię ślimaki morskie i lądowe, podobnie jak inne wodne bezkręgowce mule w białym winie z czosnkiem są pyszne.
Lubię jeść, ale też obserwować żywe


Z podrobów nie znoszę wątróbki, chyba, że jest specjalnie zamarynowana w ziołach i winie, a potem owinięta w plaster boczku i ugrillowana. Wtedy zjem.
Flaczki lubię, serca i żołądki są mi dość obojętne, móżdżku próbowałam, ale nie zachwycił mnie, a cynaderek czy czerniny nigdy nie jadłam.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:13   #286
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość

A co do pikantnego zarcia i sosikow, uwielbiam te platki chilli
https://www.amazon.co.uk/Laoganma-Cr...41760765&psc=1 tylko ja kupuje na miejscu w chinskim sklepie wiec place duzo mniej.
Można też taki samemu zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=bNJn0q3po6Q

No i teraz tyle już jest sklepów azjatyckich stacjonarnych, czy internetowych, że spokojnie można też kupić. Na pewno we Wrocławiu jest.

Uwielbiam owoce morza, ale ślimaki też mnie obrzydzają. Zwlaszcza właśnie te morskie, duże. Z podrobów i dziwnych, strasznych rzeczy, to lubię tylko wątróbkę. Może skusiłabym się na jakieś flaki, czy kurze łapki, ale w wersji koreańskiej.

Edytowane przez 837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Czas edycji: 2021-04-07 o 15:16
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:14   #287
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
A ja właśnie lubię ślimaki morskie i lądowe, podobnie jak inne wodne bezkręgowce mule w białym winie z czosnkiem są pyszne.
Lubię jeść, ale też obserwować żywe


Z podrobów nie znoszę wątróbki, chyba, że jest specjalnie zamarynowana w ziołach i winie, a potem owinięta w plaster boczku i ugrillowana. Wtedy zjem.
Flaczki lubię, serca i żołądki są mi dość obojętne, móżdżku próbowałam, ale nie zachwycił mnie, a cynaderek czy czerniny nigdy nie jadłam.
Mule i ostrygi zjem, ale bez szału. Z podrobów pewnie bym spróbowała wszystko, tak samo jeśli mam jeść mięso to krwiste, a najchętniej w ogóle surowe
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:28   #288
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kiedys sie w koncu bede musiala za to wziac, ale o ile robienie twarogu jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazic, to wyrabianie ciasta i lepienie pierogow juz tak niekoniecznie, za leniwa jestem na to Na palcach jednej reki moge zliczyc ile razy w zyciu robilam pierogi tak od zera #**ujowapanidomu
Nie znoszę potraw, które wymagają wyrabiania jakiegoś ciasta. W ciągu ostatnich 5 lat porwałam się raz na kluski śląskie. Nie dość, ze kuchnia cała u*ebana, to wyszło mi coś w stylu thanks for not aborting me. Co wrażliwsze estetycznie osobniki pewnie by nie ruszyły. Mnie to w sumie raczej zwisa, więc zjadłam, ale nie mam ochoty na powtórkę.
Zresztą dla mnie w ogóle polska kuchnia jest nieatrakcyjna z powodu jej "mączności".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:30   #289
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88627651]Dziękuję, dzisiaj jest już duuuuużo lepiej,ale ostatnie dwa dni były fatalne. Myślę, że to jednak zwykłe zapalenie gardła, bo poza tym nie mam żadnych innych objawów. Dzisiaj czuję się wyjątkowo rześko i radośnie

Co do jedzenia to tak jak mówiłam - ja sałatki jarzynowej u kogoś nie tknę...Białą kiełbasę nauczyłam się lubić po latach niejedzenia, ale zawsze jem ją powoli i w małych ilościach, bo szybko się po niej czuję "pełna". Pierogi należą chyba do moich ulubionych dań - uwielbiam w prawie każdej formie, czy to "ruskie", czy z kapustą i grzybami, czy wszelkie wersje na słodko z serem albo z owocami. Moje ulubione to chyba te z jagodami, chociaż trudno tak naprawdę zdecydować - truskawkowe też są niezłe !

Nie znoszę za to makowca... Nie wiem jak można go normalnie zjeść. Nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się chociaż zjeść kawałek - na pewno ponad 10 lat temu Chyba mamy indywidualny poziom odczuwania tego co słodkie, bo dla mnie pewna ilość słodkich rzeczy jest niejadalna, a niektórzy przecież to lubią, jedzą bez problemu, a może nawet zajadają się - ja z tej frakcji, która nie jest w stanie zjeść nawet kawałka makowca, naprawdę słodkich ptysi, wszelkich słodkości ze sporą warstwą lukru. Bezy są bardzo smaczne, ale na Boga - tak słodkie, że ja wymiękam. No i nawet zwykły pączek z marmoladą jest dla mnie nie do strawienia - już wolę te z toffi lub ajerkoniakiem. Tak jakoś dziwnie mam. Mam wrażenie, że z wiekiem jeszcze mi się wyostrzyło.[/QUOTE]A ja właśnie nie uznaję ciast czy słodyczy z rodzaju "dobre, takie nie za słodkie". Tzn. lubię, ale są dla mnie bardzo zgubne, bo nie mam nigdy dość i potrafię zjeść czegoś takiego całą furę. Jakiś ptyś, beza, pączek w lukrze, czy czekoladki typu malaga wawela to jest coś, czego zjem trochę, zaspokoję apetyt na słodkie i kolejne stają mi w gardle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 15:33   #290
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie znoszę potraw, które wymagają wyrabiania jakiegoś ciasta. W ciągu ostatnich 5 lat porwałam się raz na kluski śląskie. Nie dość, ze kuchnia cała u*ebana, to wyszło mi coś w stylu thanks for not aborting me. Co wrażliwsze estetycznie osobniki pewnie by nie ruszyły. Mnie to w sumie raczej zwisa, więc zjadłam, ale nie mam ochoty na powtórkę.
Zresztą dla mnie w ogóle polska kuchnia jest nieatrakcyjna z powodu jej "mączności".
Z podobnych powodow nie lubie wyrabiac ciasta na domowe jedzenie, juz wolalabym isc i kupic albo isc zjesc w restauracji (byle nie za miliony monet, jak to niestety u mnie jest z polskimi pierogami). Na taka zabawe w robienie pierogow (i syfu dookola) przez 5-6h jestem zwyczajnie za leniwa. Niestety lubie maczne jedzenie. Makarony, kluski, pierogi, swieze pieczywo - wszystkie te rzeczy bardzo mi smakuja.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:36   #291
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z podobnych powodow nie lubie wyrabiac ciasta na domowe jedzenie, juz wolalabym isc i kupic albo isc zjesc w restauracji (byle nie za miliony monet, jak to niestety u mnie jest z polskimi pierogami). Na taka zabawe w robienie pierogow (i syfu dookola) przez 5-6h jestem zwyczajnie za leniwa. Niestety lubie maczne jedzenie. Makarony, kluski, pierogi, swieze pieczywo - wszystkie te rzeczy bardzo mi smakuja.
Ja też nienawidzę wyrabiać ciasta. Mój tż uwielbia domową pizzę, więc teraz on zagniata jak ma ochotę ale pierogi i inne takie wolę zamówić. Chodzą za mną domowe pierogi, ale jak już to mogę przygotować farsz a ciasto niech ktoś inny szykuje.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:42   #292
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z podobnych powodow nie lubie wyrabiac ciasta na domowe jedzenie, juz wolalabym isc i kupic albo isc zjesc w restauracji (byle nie za miliony monet, jak to niestety u mnie jest z polskimi pierogami). Na taka zabawe w robienie pierogow (i syfu dookola) przez 5-6h jestem zwyczajnie za leniwa. Niestety lubie maczne jedzenie. Makarony, kluski, pierogi, swieze pieczywo - wszystkie te rzeczy bardzo mi smakuja.

Kasztanka ale pierogów ruskich nie robi się 5-6 h przecież to jest z godzina-1,5 roboty maksymalnie. No chyba, że lepisz 500 pierogów, ale na obiad dla rodziny to jest jak wyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:47   #293
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

A nie można gdzieś kupić gotowego ciasta do pierogów? Ja jestem co prawda zawsze strona niegotujaca w związkach, ale pamietam ex kupował różne ciasta w plachtach do wrzucenia do pieca i voila. Tak jak masę do naleśników można kupić i nie trzeba się brudzić z jajkami i mąka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:49   #294
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A nie można gdzieś kupić gotowego ciasta do pierogów? Ja jestem co prawda zawsze strona niegotujaca w związkach, ale pamietam ex kupował różne ciasta w plachtach do wrzucenia do pieca i voila. Tak jak masę do naleśników można kupić i nie trzeba się brudzić z jajkami i mąka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do klusek śląskich widziałam, to pierogów nie.
Tylko mnie by to nie urządzało, bo w pierogach najbardziej czasochłonne to jest ich lepienie.
W kluskach zresztą też kulanie zajmuje najwięcej czasu.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:50   #295
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A nie można gdzieś kupić gotowego ciasta do pierogów? Ja jestem co prawda zawsze strona niegotujaca w związkach, ale pamietam ex kupował różne ciasta w plachtach do wrzucenia do pieca i voila. Tak jak masę do naleśników można kupić i nie trzeba się brudzić z jajkami i mąka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie uznaje takich półśrodków. Albo robię normalnie tzn nie z półproduktów albo zamawiam gotową pizzę.
Ciasto na naleśniki jest też dla mnie o wiele łatwiejsze i mnie upierdliwe w przygotowaniu niż takie do wygniatania, więc tu akurat nie widzę problemu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:53   #296
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Ale to szybko można ulepić - kształt od większej szklanki czy kubka (nie lubie małych pierogów, a Pozatym z dużymi jest znacznie szybciej) i zaciskasz je widelcem. Ja co prawda nie robię pierogów, bo preferuje ultra szybka kuchnie, wrzucić, podsmażyć, pomieszać, dodać i gotowe i pozatym mam non stop od babci pierogi, ale generalnie nie jest to trudne ani na bank nie trwa 6h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 15:55   #297
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Zawsze można w wolny dzień zwołać rodzinę/przyjaciół, polać winka i lepić w ramach wspólnej rozrywki
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 16:00   #298
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Zawsze można w wolny dzień zwołać rodzinę/przyjaciół, polać winka i lepić w ramach wspólnej rozrywki

To tez dobre rozwiązanie.
W ogóle jak już mam gotowac to właśnie muszę mieć czas, ochotę, jakieś wino, muzykę.

A z półproduktów (dobrych) korzystam. Nawet głupie naleśniki to pół łyżeczki tego, tamtego, siamtego. Jakieś odwazanie proporcji itd, a i tak za każdym razem wychodzi inaczej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 16:04   #299
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Ja ostatnio zaczęłam sama robić pierogi i nie powiem, że to nie jest czasochłonne; 6 godzin to nie, ale tak z 1,5-2 trzeba liczyć.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-07, 16:09   #300
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 67.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A z półproduktów (dobrych) korzystam. Nawet głupie naleśniki to pół łyżeczki tego, tamtego, siamtego. Jakieś odwazanie proporcji itd, a i tak za każdym razem wychodzi inaczej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zawsze robię na oko.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zaczęłam sama robić pierogi i nie powiem, że to nie jest czasochłonne; 6 godzin to nie, ale tak z 1,5-2 trzeba liczyć.
No raczej. 2 godziny stania przy garach plus sprzątanie usyfionej kuchni to dla mnie poziom trudności zaawansowany.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-02 19:08:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.