Pigmentacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-26, 21:46   #1
19Klaudiaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1

Pigmentacja


Kochani.

Przychodzę do Was z takim pytaniem. Od lat miałam jasne popielate blond włosy (zawsze drogeryjne farby Joanna) po czasie zdecydowałam się na przyciemnienie ich farbą również z Joanny Naturia 215 zimny blond. Efekt dla Mnie bomba, ale na krótko bo strasznie szybko mi się ten kolor wypłukuje. Wyczytałam o pigmentacji ale nie bardzo znam się na tych numerkach, oznaczeniach itp. Co bym miała nałożyć jako pigmentacja (również z joanny ponieważ tylko z nich jestem zadowolona i tylko na nich moje włosy odziwo nie cierpią) przed kolorem docelowym 215 zimny blond. Czarna magia to dla Mnie. A chciałabym się tym kolorem cieszyć troszkę dłużej.

I jeszcze jedno mimo iż kolor zawsze wychodzi fajnie, to przy skórze głowy łapie delikatnie na rudo (3% woda) co robię źle?



Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna. 🥰
19Klaudiaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-29, 21:42   #2
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Pigmentacja

Do pigmentacji nie możesz użyć farby drogeryjnej. Wyłącznie profesjonalna, która pigment i utleniacz ma osobno. Pigmentację przeprowadza się przez nałożenie pigmentu (tubka z "kolorem") w wybranym neutralnym kolorze (z reguły farby z oznaczeniem / lub /0, np 8/0). Dopiero po tym farbuje się włosy wybranym odcieniem (farby profesjonalnej, nie drogeryjnej). Plus - pigmentacja z reguly jest wykonywana jeżeli ktoś, mając wcześniej mocno rozjaśniane włosy, chce je przyciemnić (o co najmniej dwa tony).

Pigmentacja także nie niszczy włosów, to jest po prostu wprowadzenie pigmentu do wlosa, bez żadnych utleniaczy. Jeżeli już, to włosy po pigmentacji wyglądają zdrowiej.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2021-08-29 o 21:44
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-29 22:42:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.