Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-03, 10:47   #1
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50

Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?


Zastanawiam się skąd to uparte przekonanie wśród internetowych randomów? W prawdziwym życiu się z tym nie spotykam. A w internecie:
-to niesprawiedliwe że na budowę chcą zatrudniać tylko mężczyzn!
-nie ma kobiecych cech ani męskich cech
I najgłupsze
-niech facet rodzi dziecko!
Według mnie się różnimy, nie powiem w czym bo nie jestem ekspertem ale nawet po głupim poście na forum potrafimy rozpoznać że pisał go facet.
Nie twierdzę że któraś płeć jest gorsza albo lepsza, ale jesteśmy inni. Również w świecie zwierząt są różnice między samcem i samicą, oczywiście nie chodzi o narządy rozrodcze.
A wy co uważacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nawspolnej
Czas edycji: 2018-07-03 o 13:42
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 14:12   #2
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Oprócz narządów płciowych i innych drobnych cech związanych z dymorfizmem płciowym nie ma różnic między mężczyzną i kobietą.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 15:30   #3
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Dlaczego piszesz swoją opinię jakby była faktem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 15:51   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Zastanawiam się skąd to uparte przekonanie wśród internetowych randomów? W prawdziwym życiu się z tym nie spotykam. A w internecie:
-to niesprawiedliwe że na budowę chcą zatrudniać tylko mężczyzn!
Bo to jest niesprawiedliwe. Powinno się zatrudniać do każdej pracy ludzi, którzy się do tego nadają, a nie tylko ludzi określonej płci. Niejedna kobieta nadawałaby się do pracy na budowie lepiej niż niejeden facet. To, co rzeczywiście by się różniło, to odsetek mężczyzn nadających się do takiej pracy od odsetka kobiet. Statystycznie mężczyźni jako całość mają więcej hormonów sprzyjających budowie masy mięśniowej, więc większa liczba mężczyzn jest w stanie stworzyć sobie warunki do takiej pracy, co jednak nie zmienia faktu, że to jest również osiągalne dla kobiet.
Cytat:
-nie ma kobiecych cech ani męskich cech
Poza anatomicznymi kwestiami to stwierdzenie jak najbardziej ma sens, bo nie istnieje żadna cecha, która występuje wyłącznie u jednej płci, a nie występuje u innej.
Cytat:
I najgłupsze
-niech facet rodzi dziecko!
Ale co w związku z tym? Jakiś kontekst? Cokolwiek?
Cytat:
Według mnie się różnimy, nie powiem w czym bo nie jestem ekspertem ale nawet po głupim poście na forum potrafimy rozpoznać że pisał go facet.
Tak, potrafimy, bo w języku polskim istnieją męskie formy formy czasowników chociażby
Cytat:
Nie twierdzę że któraś płeć jest gorsza albo lepsza, ale jesteśmy inni. Również w świecie zwierząt są różnice między samcem i samicą, oczywiście nie chodzi o narządy rozrodcze.
A wy co uważacie?
Ludzie to też "świat zwierząt" i owszem, wśród zwierząt innych niż ludzie dymorfizm płciowy obejmuje nie tylko narządy rozrodcze. Są jeszcze np. barwy piór/sierści, głos itp.
Sęk w tym, że w odniesieniu do ludzi większość tych niby-różnic to wynik warunkowania kulturowego, a nie rzeczywista konsekwencja biologicznej płci. Nie ma też tak, że jak weźmiesz losowo wybranego faceta i kobietę, to zawsze będą się mentalnie różnić bardziej niż losowo wybrani przedstawiciele tej samej płci. Nawet kiedyś było takie badanie, którego teraz nie mogę odnaleźć, z którego wynikało, że różnice między osobnikami w obrębie grupy jednej płci były większe niż średnie różnice między dwiema grupami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 17:17   #5
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Na pewno są fizyczne. Psychologiczne też, ale chyba w mniejszym stopniu. Na pewno nie można postawić znaku równości między kobietami i mężczyznami w tym sensie, że nie ma absolutnie żadnych różnic i że w kopalni albo żłobku powinno pracować tyle kobiet co mężczyzn, ale nie wolno zakładać, że konkretny mężczyzna jest gorszą nianią niż przeciętna kobieta i że jakaś kobieta będzie gorzej kopać węgiel niż facet, któremu bliżej właśnie do niani niż do górnika.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 18:47   #6
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;84586846]Bo to jest niesprawiedliwe. Powinno się zatrudniać do każdej pracy ludzi, którzy się do tego nadają, a nie tylko ludzi określonej płci. Niejedna kobieta nadawałaby się do pracy na budowie lepiej niż niejeden facet. To, co rzeczywiście by się różniło, to odsetek mężczyzn nadających się do takiej pracy od odsetka kobiet.
Ale tu chodzi raczej o ogół, a nie o wyjątki. Jeżeli jakaś cecha występuje u większości kobiet a rzadko u mężczyzn to jest uznawana za kobiecą.
Jeżeli jakaś kobieta się nadaje lepiej do pracy na budowie od przeciętnego faceta to z pewnością ją znajdzie, to że pracodawcy celują głównie w mężczyzn to nie znaczy że nie przyjmą kobiety.

Statystycznie mężczyźni jako całość mają więcej hormonów sprzyjających budowie masy mięśniowej, więc większa liczba mężczyzn jest w stanie stworzyć sobie warunki do takiej pracy, co jednak nie zmienia faktu, że to jest również osiągalne dla kobiet.
Poza anatomicznymi kwestiami to stwierdzenie jak najbardziej ma sens, bo nie istnieje żadna cecha, która występuje wyłącznie u jednej płci, a nie występuje u innej.
Ale co w związku z tym? Jakiś kontekst? Cokolwiek?
Kiedy facet chce mieć dziecko - niech sobie urodzi Widziałam dzisiaj taki komentarz, pisany na poważnie i z wielkim oburzeniem na to że mężczyzna chce znaleźć kobietę która urodzi mu dzieci
Tak, potrafimy, bo w języku polskim istnieją męskie formy formy czasowników chociażby
Koledzy na naszym forum mogą się wypowiadać bezosobowo, a i tak każda z nas widzi że tego nie pisała kobieta
Ludzie to też "świat zwierząt" i owszem, wśród zwierząt innych niż ludzie dymorfizm płciowy obejmuje nie tylko narządy rozrodcze. Są jeszcze np. barwy piór/sierści, głos itp.
Sęk w tym, że w odniesieniu do ludzi większość tych niby-różnic to wynik warunkowania kulturowego, a nie rzeczywista konsekwencja biologicznej płci. Nie ma też tak, że jak weźmiesz losowo wybranego faceta i kobietę, to zawsze będą się mentalnie różnić bardziej niż losowo wybrani przedstawiciele tej samej płci. Nawet kiedyś było takie badanie, którego teraz nie mogę odnaleźć, z którego wynikało, że różnice między osobnikami w obrębie grupy jednej płci były większe niż średnie różnice między dwiema grupami.[/QUOTE]

Czytałam że mamy inną gospodarkę hormonalną, małe różnice w budowie mózgu, w mózgu kobiety jest więcej połączeń między półkulami.
Masz racje, że te różnice w większości są wynikiem warunkowania kulturowego, ale przez to są i trzeba umieć je zauważyć.
Nie piszę teraz o tobie, ale ludzie często nie rozumieją że osoby również tej samej płci się od nich różnią co utrudnia komunikacje

Edytowane przez Nawspolnej
Czas edycji: 2018-07-03 o 18:48
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 19:29   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Czytałam że mamy inną gospodarkę hormonalną, małe różnice w budowie mózgu, w mózgu kobiety jest więcej połączeń między półkulami.
To samo będzie prawdą jak weźmiesz sobie dwóch facetów i dwie kobiety i ich/je porównasz. Dwie osoby tej samej płci też będą miały różną gospodarkę hormonalną, a ich mózgi będą różne.
Cytat:
Masz racje, że te różnice w większości są wynikiem warunkowania kulturowego, ale przez to są i trzeba umieć je zauważyć.
Dlaczego trzeba?
Cytat:
Nie piszę teraz o tobie, ale ludzie często nie rozumieją że osoby również tej samej płci się od nich różnią co utrudnia komunikacje
Zakładanie, że wszyscy faceci od wszystkich kobiet się różnią w jakiś szczególny sposób również utrudnia komunikację.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 19:34   #8
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Jeżeli chcesz z kimś wejść w relacje to trzeba, naprawdę nie rozumiesz dlaczego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 19:37   #9
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

„Nasze forum” - i wszystko jasne

Specjalnie nie chciało mi się rozpisywać, bo wiele razy już coś podobnego pisałam, za duzo. Zajrzałam teraz i mogę powiedzieć, że Lisbeth wyraziła w 100% to, co chciałabym wyrazić ja.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz z kimś wejść w relacje to trzeba, naprawdę nie rozumiesz dlaczego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie trzeba. Jestem w udanej relacji.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 20:09   #10
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Dlaczego piszesz swoją opinię jakby była faktem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest faktem
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 20:24   #11
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Jest faktem bo ty tak uważasz, świetnie. Nie powinnaś wypowiadać się w dyskusjach z takim podejściem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 20:26   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz z kimś wejść w relacje to trzeba, naprawdę nie rozumiesz dlaczego?
Nie pytałabym gdybym wiedziała o co ci chodziło w tym zdaniu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 20:34   #13
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
-nie ma kobiecych cech ani męskich cech
A są?

W naszej, zachodniej, kulturze kobiece jest to, a męskie tamto. W innych kulturach co innego. Wniosek? Chyba nie są to kwestie biologiczne.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:01   #14
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Właśnie są kwestie biologiczne które nas różnią - jak już wspomniałam mamy inna gospodarkę hormonalna. To hormony sprawiają że jesteś kobietą i niektóre z nich odpowiadają za nasze emocje.
Oni mają więcej testosteronu, my za to oksytocyny. Chyba nie muszę tłumaczyć jaki to ma wpływ na zachowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Nawspolnej
Czas edycji: 2018-07-03 o 21:04
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:50   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Właśnie są kwestie biologiczne które nas różnią - jak już wspomniałam mamy inna gospodarkę hormonalna. To hormony sprawiają że jesteś kobietą i niektóre z nich odpowiadają za nasze emocje.
Oni mają więcej testosteronu, my za to oksytocyny. Chyba nie muszę tłumaczyć jaki to ma wpływ na zachowanie

A ja mam więcej testosteronu niż przeciętny mężczyzna.


I co? I nic. To też tylko pewne średnie.


A większość różnic ma podłoże kulturowe, a nie biologiczne.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:54   #16
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Ja jestem bardziej awanturująca się niż mój mąż, pewnie mam więcej testosteronu niż on
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 22:12   #17
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Agnyska
To niekoniecznie musi być testosteron

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 22:23   #18
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Właśnie są kwestie biologiczne które nas różnią - jak już wspomniałam mamy inna gospodarkę hormonalna. To hormony sprawiają że jesteś kobietą i niektóre z nich odpowiadają za nasze emocje.
Oni mają więcej testosteronu, my za to oksytocyny. Chyba nie muszę tłumaczyć jaki to ma wpływ na zachowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istnieją takie choroby jak: zespół turnera i zespół klinefeltera i co wtedy? Taki facet nie jest facetem, albo kobieta kobietą bo mają genetycznie zaburzoną gospodarkę hormonalną?
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 22:27   #19
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8459727 6]Istnieją takie choroby jak: zespół turnera i zespół klinefeltera i co wtedy? Taki facet nie jest facetem, albo kobieta kobietą bo mają genetycznie zaburzoną gospodarkę hormonalną?[/QUOTE]
Ciekawam odpowiedzi autorki
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 23:40   #20
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Mysle, ze to fajne, ze w dzisiejszych czasach kazdy moze sie odnalezc w tym swiecie .
Cieszy mnie, ze mezczyzna, ktory nie lubi sie bic i kobieta, ktora nie jest plodna, nie sa ludzmi gorszego sortu i nie sa skazani na zycie na uboczu spoleczenstwa.
Wszelkie uogolnienia dotycza tylko pewnej grupy osob Jesli powiemy, ze kobiety sa z reguly wrazliwe i przez to nadaja sie do pracy z dziecmi, to moze statystycznie mamy racje. Ale nie moze to sprawic, ze przy rekrutacji na nianie postawimy na Karyne, mimo ze to Sebix jest bardziej wrazliwy.
Moj TZ jest kiepski w skladaniu mebli, skrecaniu, ogolnie majsterkowaniu. Mam go wyrzucic z domu? Czy jest "niemeski", bo nie potrafi skrecic szafki? Czy mam mu mowic, ze mezczyzna musi umiec skrecac szafki?

Rozwazania bez sensu. Cieszmy sie soba i nie myslmy o naszych ograniczeniach czy predyspozycjach.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 23:58   #21
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

[1=faf3d67d51656f0b2bcdb9f 98a45434bc3aa12e6;8459727 6]Istnieją takie choroby jak: zespół turnera i zespół klinefeltera i co wtedy? Taki facet nie jest facetem, albo kobieta kobietą bo mają genetycznie zaburzoną gospodarkę hormonalną?[/QUOTE]Nie jestem w temacie, nie znam tych zaburzeń.
Nie rozmawiamy o ludziach zaburzonych, tylko przeciętnych.
Równie dobrze możesz podać jako przykład człowieka niepełnosprawnego umysłowo by udowodnić że 12-latkowie są bardziej rozgarnięci od dorosłych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 00:11   #22
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Nawspolnej, widzę, że po prostu przyszłaś tu z gotową tezą, a tu zonk, nikt nie przyklasnął. I raczej nie przekonasz tu nas, nie w tych czasach, nie przy takim dostępie do informacji, że Twoja teza jest słuszna.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:26   #23
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Nie chcę nikogo przekonywać, na samym początku zapytałam co uważacie. Poczułyście się zaatakowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:57   #24
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
w mózgu kobiety jest więcej połączeń między półkulami.
a to tez czytalam z tym bardziej unerwionym mozgiem, jak tak potocznie to mozna byloby nazwac

stąd nieraz szybciej cos powiemy zanim pomyslimy

tu ciekawy artykul, choc nie ze wszystkim sie zgodze, bo kazdy czlowiek jest inny i dwie kobiety i dwoch facetow, to ciekawostka fajna
http://www.poradnikzdrowie.pl/psycho...ego_34793.html

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Roznimi sie i nie mowie o wygladzie zewnętrzym, ale jako ludzie

bo ktos powie, ze kobieta to ciepla, taka delikatna, nad pieskiem zapłacze, dziecko przytuli, ale facetów tez takich spotykam

chociazby ostatnio jak odwieźlismy wykarmionego ptaszka do rezerwatu, przyszedl leśniczy, no taki kochany, i choc mowil, ze jego ptaki sie boja żony nie, to jego zachowanie i ta milosc do zwierzat byla taka sama jak moja, ciepła, spontaniczna, nie dziwił sie, ze chce sie pozegnac czule, corki pytal czy jej nie szkoda sie rozstawac, a przyszla zaraz jego kolezanka i calkiem przeciwienstow, choc fajna babeczka, to tak jakby sie mozgami zamienili, jesli mowimy, ze kobieta ma taki, a facet taki

wiec tez nie generalizuje, ze tylko facet to, a kobieta to, dla mnie ludzie są po prostu rozni
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 08:57   #25
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Jesteśmy inni. Z resztą nie trzeba być różnych płci. Każdy jest inny. Ale co z tego?
Pracodawca nie powinien oceniać mnie przez pryzmat tego co mam w spodniach, tylko co umiem, jakie mam wykształcenie, doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:06   #26
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Pracodawca nie powinien oceniać mnie przez pryzmat tego co mam w spodniach, tylko co umiem, jakie mam wykształcenie, doświadczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a to juz dyskryminowanie i to jest brzydkie bardzo

cale szczescie znam takie rzeczy tylko z opowiesci, ja jeszcze nie zostalam zdyskryminowana jako kobieta,

no chociaz raz tu na wizazu, bo musialam podac haslo do PW modowi, bo cos mi nie dzialalo, to szybko zmienilam swoje na takie proste 12345, zeby potem wrocic do swojego , a ten potem mi pisze, facet, ze mam sobie zmienic, bo takie slabe, no coś Ty, napisalam mu parę slow od siebie wtedy, chyba mnie potraktowal jak głupiutka jakąs

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

http://www.poradnikzdrowie.pl/psycho...ego_34793.html

wagina i mozg-obudź w sobie boginie

i tym na pewno roznimy sie od facetów
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:19   #27
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Myślę, że obecnie te różnice się mocno zatarły.
Uważam, że powinno się traktować kobiety i mężczyzn jak najrówniej się da. Czyli z jednej strony gwarantowanie mężczyznom takich samych uprawnień np. urlopowych jak mają kobiety - matki, a z drugiej niezmniejszanie wymaganych kwalifikacji do określonych zawodów ze względu na płeć. Nie rozumiem dlaczego kobieta, która chce zostać żołnierzem, policjantem czy pełnić służbę w innych jednostkach ma spełniać niższe normy niż mężczyzna. Normy w tego typu zawodach powinny być takie same bez względu na płeć.



Co sądzicie o normach pracy dotyczących np. ciężaru dźwiganych przedmiotów? Są inne dla kobiet i dla mężczyzn, a co niektórzy tu piszą, że się niczym nie różnimy ponoć
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:54   #28
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Myślę, że obecnie te różnice się mocno zatarły.
Uważam, że powinno się traktować kobiety i mężczyzn jak najrówniej się da. Czyli z jednej strony gwarantowanie mężczyznom takich samych uprawnień np. urlopowych jak mają kobiety - matki, a z drugiej niezmniejszanie wymaganych kwalifikacji do określonych zawodów ze względu na płeć. Nie rozumiem dlaczego kobieta, która chce zostać żołnierzem, policjantem czy pełnić służbę w innych jednostkach ma spełniać niższe normy niż mężczyzna. Normy w tego typu zawodach powinny być takie same bez względu na płeć.



Co sądzicie o normach pracy dotyczących np. ciężaru dźwiganych przedmiotów? Są inne dla kobiet i dla mężczyzn, a co niektórzy tu piszą, że się niczym nie różnimy ponoć
Powinny byc dostosowane do stanu kregoslupa i miesni kazdego z osobna.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 09:57   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Myślę, że obecnie te różnice się mocno zatarły.
Uważam, że powinno się traktować kobiety i mężczyzn jak najrówniej się da. Czyli z jednej strony gwarantowanie mężczyznom takich samych uprawnień np. urlopowych jak mają kobiety - matki, a z drugiej niezmniejszanie wymaganych kwalifikacji do określonych zawodów ze względu na płeć. Nie rozumiem dlaczego kobieta, która chce zostać żołnierzem, policjantem czy pełnić służbę w innych jednostkach ma spełniać niższe normy niż mężczyzna. Normy w tego typu zawodach powinny być takie same bez względu na płeć.



Co sądzicie o normach pracy dotyczących np. ciężaru dźwiganych przedmiotów? Są inne dla kobiet i dla mężczyzn, a co niektórzy tu piszą, że się niczym nie różnimy ponoć
Biologicznie jednak się różnimy. Mężczyzna jednak przeciętnie podniesie więcej niż kobieta.

Ale ja bym te różnice BHP posuneła o krok dalej. Bardziej na masę i wysokość A nie na płeć. Przecież udźwignę więcej (jestem w miarę wysoka i chodzę na fitness) niż niski kolega, który ma patyczkowatą budowę i zero kondycji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 10:34   #30
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Czy sądzicie że nie ma różnic między kobietą i mężczyzną?

Różnimy się biologicznie to chyba nie podlega dyskusji. W mniejszym stopniu istnieją też różnice psychologiczne, które są np. następstwem innego wydzielania hormonów, ale nie można tu generalizować.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-13 17:06:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.