Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-25, 12:49   #541
nuutricia
Przyczajenie
 
Avatar nuutricia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witam, czy ktoś może mi polecić dobrego chirurga szczękowego w Krakowie lub okolicach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
nuutricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 15:12   #542
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cześć Mili aparaciarze niedługo bo w maju będę posiadaczką GMD na górze i lip bumper na dole. Mam pytanie czy wyrywałyście zęby 8ki przed? Moja ortodontka najpierw powiedziała mi że mam usunąć potem że nie, dopiero w trakcie. Nie wiem czy za pierwszym razem źle ją zrozumiałam czy ona się gubi:/

Z góry dzięki
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 19:30   #543
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Mi orto kazała po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 21:11   #544
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez SylwiaSylwiaSylwiaSylwia Pokaż wiadomość
Cześć Mili aparaciarze niedługo bo w maju będę posiadaczką GMD na górze i lip bumper na dole. Mam pytanie czy wyrywałyście zęby 8ki przed? Moja ortodontka najpierw powiedziała mi że mam usunąć potem że nie, dopiero w trakcie. Nie wiem czy za pierwszym razem źle ją zrozumiałam czy ona się gubi:/

Z góry dzięki
Ja usuwałam przed.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 22:40   #545
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez nuutricia Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś może mi polecić dobrego chirurga szczękowego w Krakowie lub okolicach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli w celu usunięcia np. 8 to Karwan, a jeśli np. W celu operacji to Doktor Dowgierd, choć on operuje w innym mieście, ale w Krakowie ma konsultacje raz w miesiącu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 12:11   #546
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witajcie. Jestem po wizycie u orto i mam mieszane uczucia. O ile z górnym zębami problemu nie ma i aparat zaloze w połowie maja tak na dole mam niezły bałagan.

Mam dwie martwe szóstki na dole. W dodatku na rtg wyszło, że są tam źle wypełnione kanały i do poprawki albo i do usunięcia przynajmniej jedna.

Zęby mam mocno stloczone i od początku myslalam, żeby pozbyć się tych martwych szostek i na to miejsce ściągnąć siódemki i osemki. Miał ktoś z was podobna sytuacje? Orto kręciła nosem, że zrobi się bałagan w buzi, że raczej usunęłaby osemki i ratowała martwe szóstki, że nie wiadomo czy uda się ściągać i leczenie dluzsze.

Nie wiem co robić. Za 1.5tyg mam wizytę u stomatologa żeby zobaczył co z tymi szostkami.

Plan leczenia u orto 9 maja. A ja już spać po nocach nie mogę, bo szkoda mi usuwać zdrowe osemki i nie uśmiecha mi się powtórne leczenie kanałowe
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 13:50   #547
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja byłam wczoraj na wizycie i tylko moja orto mnie wkurzyła na razie nic jeszcze nie mówiła o ściąganiu góry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 14:19   #548
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem po wizycie u orto i mam mieszane uczucia. O ile z górnym zębami problemu nie ma i aparat zaloze w połowie maja tak na dole mam niezły bałagan.

Mam dwie martwe szóstki na dole. W dodatku na rtg wyszło, że są tam źle wypełnione kanały i do poprawki albo i do usunięcia przynajmniej jedna.

Zęby mam mocno stloczone i od początku myslalam, żeby pozbyć się tych martwych szostek i na to miejsce ściągnąć siódemki i osemki. Miał ktoś z was podobna sytuacje? Orto kręciła nosem, że zrobi się bałagan w buzi, że raczej usunęłaby osemki i ratowała martwe szóstki, że nie wiadomo czy uda się ściągać i leczenie dluzsze.

Nie wiem co robić. Za 1.5tyg mam wizytę u stomatologa żeby zobaczył co z tymi szostkami.

Plan leczenia u orto 9 maja. A ja już spać po nocach nie mogę, bo szkoda mi usuwać zdrowe osemki i nie uśmiecha mi się powtórne leczenie kanałowe
Hej, ja miałam, powiedzmy, podobną sytuację. Nie miałam piątki i ortodontka przedstawiła dwa warianty leczenia. Przesuwamy 6, 7 (8 usunęłam w trakcie leczenia orto) lub w miejsce piątki wstawiamy implant. Ta pierwsza opcja wiązała się z dłuższym czasem leczenia (wg planu, bo ostatecznie i tak wszystko się przeciągnęło). Ja wybrałam opcje z implantem, ale każda sytuacja jest inna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 14:36   #549
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja nie miałam 3(tzn była gdzieś tam, ale nie wyszła i nawet nie zamierzała). Po założeniu aparatu 2-3 miesiące i zaczęła wychodzić. Teraz już jest praktycznie dobrze ustawiona, brakuje małych mm do zadowalającego efektu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 17:13   #550
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witam
Może się komuś przyda. Wrzucam dla porównania zdjęcia przed leczeniem metodą CA i obecnie. Jestem w trakcie leczenia, noszę właśnie kolejny etap. Zdjęcia nie oddają tego całego zamieszania, jakie miałam w ustach przed rozpoczęciem leczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WIN_20180413_16_50_03_Pro (2).jpg (27,6 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WIN_20190405_16_05_16_Pro (2).jpg (32,1 KB, 72 załadowań)
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 10:42   #551
bangsa
Raczkowanie
 
Avatar bangsa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 302
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Magda jak długo trwa już Twoje leczenie ?

Ja miesiąc temu założyłam aparat porcelanowy na górę i za jakiś czas będę mieć także na dół. Powiem Wam że bardzo szybko przyzwyczaiłam się do noszenia aparatu, nic mnie nie obciera , nie użyłam ani razu wosku.

Ósemki mam zatrzymane ale będę je usuwać juz w trakcie noszenia aparatu. Przed założeniem aparatu miałam usuwaną chirurgicznie górną trójkę zatrzymaną. Mam do usunięcia z łuku jeszcze mleczną trójkę. Plan leczenia mam na 2 lata, wizyty ci 2 miesiące 😉
bangsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 11:15   #552
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
Magda jak długo trwa już Twoje leczenie ?

Ja miesiąc temu założyłam aparat porcelanowy na górę i za jakiś czas będę mieć także na dół. Powiem Wam że bardzo szybko przyzwyczaiłam się do noszenia aparatu, nic mnie nie obciera , nie użyłam ani razu wosku.

Ósemki mam zatrzymane ale będę je usuwać juz w trakcie noszenia aparatu. Przed założeniem aparatu miałam usuwaną chirurgicznie górną trójkę zatrzymaną. Mam do usunięcia z łuku jeszcze mleczną trójkę. Plan leczenia mam na 2 lata, wizyty ci 2 miesiące 😉
Clear Aligner założyłam w połowie lipca ubiegłego roku. Wcześniej miałam aparat A.L.F. na rozszerzenie górnej szczęki. Mam duży problem z dołem, bo żeby ruszyć muszę usunąć dwie zatrzmane ósemki. Byłam u chirurga i zrobił mi tomografię CBT, po czym stweirdził, że przy usuwaniu tych ósemek praktycznie pewne jest, że dojdzie do uszkodzenia nerwu trójdzielnego. Co robić?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 13:52   #553
Zgaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem po wizycie u orto i mam mieszane uczucia. O ile z górnym zębami problemu nie ma i aparat zaloze w połowie maja tak na dole mam niezły bałagan.

Mam dwie martwe szóstki na dole. W dodatku na rtg wyszło, że są tam źle wypełnione kanały i do poprawki albo i do usunięcia przynajmniej jedna.

Zęby mam mocno stloczone i od początku myslalam, żeby pozbyć się tych martwych szostek i na to miejsce ściągnąć siódemki i osemki. Miał ktoś z was podobna sytuacje? Orto kręciła nosem, że zrobi się bałagan w buzi, że raczej usunęłaby osemki i ratowała martwe szóstki, że nie wiadomo czy uda się ściągać i leczenie dluzsze.

Nie wiem co robić. Za 1.5tyg mam wizytę u stomatologa żeby zobaczył co z tymi szostkami.

Plan leczenia u orto 9 maja. A ja już spać po nocach nie mogę, bo szkoda mi usuwać zdrowe osemki i nie uśmiecha mi się powtórne leczenie kanałowe
Hej. Miałam podobny dylemat, albo usuwamy 6tkę i przesuwamy 7 i 8, albo usuwamy 8, ale zdecydowałam się na ratowanie zęba, bo nigdy nie wiesz ile czasu zajmie Ci przesunięcie zębów z tyłu, zresztą 8ki są zbędne - szybko się psują, więcej kłopotów niż pożytków z tych zębów.. tak więc ogólnie rzecz biorąc mam wszystkie 8ki do usunięcia

Czy ktoś z Was miał mini implanty ortodontyczne?
Zgaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:02   #554
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Zgaga dzięki za odpowiedź.

Osemki są zbędne ale jak usunę 7 to one 8 zajmą miejsce 7 wiec bez problemu ze szczotkowaniem i utrzymaniem ich w dobrej kondycji, wiec nie zgodzę się ze to zbędne zeby owszem na swoim miejscu 8 się psują właśnie przez utrudniony dostęp. Jednej mojej szóstki nie da się uratować prawdopodobnie i jest naprawdę marna. Cała zaplombowana i niewiele tego zeba zostało. i dlatego mam dylemat zresztą jak przyjdzie mi usunąć tez przedtrzonowe ze względu na brak miejsca to trochę za dużo tej ekstrakcji (osemki, szóstki i czwórki) na gorze mam usunięte 8 i w maju dowiem się czy miejsca starczy czy usuwamy tez czwórki. Chyba będę walczyć za wszelką cenę żeby osemek nie usuwać tylko te marne 6. Szkoda mi całkowicie zdrowych zębów na rzecz tych marnych 6:/ zresztą wydaje mi się ze orto trochę ze swojej wygody kręci nosem na ściąganie osemek. Zresztą na dole mogę nosić aparat i 4 lata jeśli uda się zapełnić lukę po 6.

Czy można nosić tylko na dole aparat do uzykania porzadanego efektu czy będę musiała nosić i górę i dół, aż żeby na dole dojdą na swoje miejsce?

Czy powtórne leczenie kanałowe będzie znowu bolało?
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 16:00   #555
Zgaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Zgaga dzięki za odpowiedź.

Osemki są zbędne ale jak usunę 7 to one 8 zajmą miejsce 7 wiec bez problemu ze szczotkowaniem i utrzymaniem ich w dobrej kondycji, wiec nie zgodzę się ze to zbędne zeby owszem na swoim miejscu 8 się psują właśnie przez utrudniony dostęp. Jednej mojej szóstki nie da się uratować prawdopodobnie i jest naprawdę marna. Cała zaplombowana i niewiele tego zeba zostało. i dlatego mam dylemat zresztą jak przyjdzie mi usunąć tez przedtrzonowe ze względu na brak miejsca to trochę za dużo tej ekstrakcji (osemki, szóstki i czwórki) na gorze mam usunięte 8 i w maju dowiem się czy miejsca starczy czy usuwamy tez czwórki. Chyba będę walczyć za wszelką cenę żeby osemek nie usuwać tylko te marne 6. Szkoda mi całkowicie zdrowych zębów na rzecz tych marnych 6:/ zresztą wydaje mi się ze orto trochę ze swojej wygody kręci nosem na ściąganie osemek. Zresztą na dole mogę nosić aparat i 4 lata jeśli uda się zapełnić lukę po 6.

Czy można nosić tylko na dole aparat do uzykania porzadanego efektu czy będę musiała nosić i górę i dół, aż żeby na dole dojdą na swoje miejsce?

Czy powtórne leczenie kanałowe będzie znowu bolało?
W moim przypadku większa część korony 6tki odpadła i ten ząbek został 'dosztukowany' i póki co nie ma mowy o usunięciu.. Ważne, że korzenie są całe Więc może i w Twoim przypadku warto o nie powalczyć? Musisz skonsultować to z lekarzem
A dlaczego aż tak dużo ekstrakcji? Nie popieram usuwania zdrowych zębów, choć zdaję sobie sprawę z tego, że może czasem brakować miejsca (przy bardzo dużych stłoczeniach). Jest jeszcze druga opcja typu aparat podniebienny czy taki aparat bez ligatur? Oba służą temu, aby rozszerzyć szczękę
Leczenie kanałowe wtórne w ogóle nie boli, także tym nie ma co się przejmować. Jedyne co może zaboleć to portfel, bo takie powtórne leczenie jest droższe..
Zgaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 16:33   #556
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Mam szerokie żeby i duże stloczenia, w dodatku żeby są wychylone do przodu jak u konia na szczęście widać to tylko na rtg

Orto mówiła o strippingu moich zębów, ale wciąż nie ma gwarancji ze się zmieszczą. 9 maja ma mi przedstawić plan leczenia i wtedy będę wiedziała juz na 100% co i jak jak jux wszystko pomierzy. Sen z powiek spędzają mi tylko szóstki dolne. Chyba Wolałabym juz wstawić implant szostek niż je ratować... skoro leczenie kanałowe powtórne jest jeszcze droższe...:/
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 17:10   #557
Zgaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Mam szerokie żeby i duże stloczenia, w dodatku żeby są wychylone do przodu jak u konia na szczęście widać to tylko na rtg

Orto mówiła o strippingu moich zębów, ale wciąż nie ma gwarancji ze się zmieszczą. 9 maja ma mi przedstawić plan leczenia i wtedy będę wiedziała juz na 100% co i jak jak jux wszystko pomierzy. Sen z powiek spędzają mi tylko szóstki dolne. Chyba Wolałabym juz wstawić implant szostek niż je ratować... skoro leczenie kanałowe powtórne jest jeszcze droższe...:/
Droższe, ale wydaje mi się, że implanty jeszcze więcej wyniosą.. no i nie masz gwarancji czy taki implant nie zostanie 'odrzucony' przez organizm.. Póki co nie przejmuj się, Twoja orto na pewno znajdzie najlepsze wyjście, to jest lekarz i trzeba mu zaufać
Zgaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 12:23   #558
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Mam szerokie żeby i duże stloczenia, w dodatku żeby są wychylone do przodu jak u konia na szczęście widać to tylko na rtg

Orto mówiła o strippingu moich zębów, ale wciąż nie ma gwarancji ze się zmieszczą. 9 maja ma mi przedstawić plan leczenia i wtedy będę wiedziała juz na 100% co i jak jak jux wszystko pomierzy. Sen z powiek spędzają mi tylko szóstki dolne. Chyba Wolałabym juz wstawić implant szostek niż je ratować... skoro leczenie kanałowe powtórne jest jeszcze droższe...:/
Zawsze można też poszerzyć szczękę, żuchwe żeby wszystkie ząbki się mieściły. Ja miałam szczękę za wąska o 10mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 14:22   #559
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Rozumiem, ale poszerza się szczękę od tak sobie? Tzn mimo że góra i dół pasują do siebie idealnie to poszerza się tylko po to żeby zmieściły się zeby?

Jakoś to poszerzanie nie przemawia do mnie. Nie zmieniają się wtedy rysy twarzy?
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 16:29   #560
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ale dawno mnie tu nie było! Od dwóch miesięcy jestem na stypendium w innym kraju (na pół roku) i niestety wydłuży mi się przez to leczenie, bo wizyty mam co 2 miesiące zamiast co miesiąc-6 tygodni. Miałyście kiedyś taką sytuację, że wyjechałyście za granicę w trakcie leczenia? Jakie to miało skutki? Na szczęście do tej pory nic się nie stało, nie miałam żadnych awarii, oby tak dalej.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 10:13   #561
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Po ostatniej wizycie orto stwierdziła, że już może mi ten aparat ściągać Niestety muszę jeszcze zaliczyć wizytę u chirurga (implant) i protetyka (wymiana koron + licówki + korekta starć), co będzie się wiązało z ogromnymi kosztami zaraz po ściągnięciu (aż mnie serce boli na samą myśl...), ale może w końcu będę miała ten hollywoodzki uśmiech.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 16:26   #562
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny czy zdarzało Wam się, że łuk się ruszał? W sensie że przesuwał się delikatnie w jedną bądź drugą stronę?
Mam tak z dołem, jakieś 1,5 tygodnia temu za bardzo mi końcówka z prawej strony wystawała i raniła policzek a teraz z lewej strony bardziej wystaje i tam mam ranę
Czy Wam orto zagina łuki na końcach?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 18:00   #563
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zdarzało Wam się, że łuk się ruszał? W sensie że przesuwał się delikatnie w jedną bądź drugą stronę?
Mam tak z dołem, jakieś 1,5 tygodnia temu za bardzo mi końcówka z prawej strony wystawała i raniła policzek a teraz z lewej strony bardziej wystaje i tam mam ranę
Czy Wam orto zagina łuki na końcach?
Miałam tak dużo razy, często wychodził tak, że mi dziurawił policzek idź do orto jak możesz ona ci utnie go i po problemie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 09:10   #564
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zdarzało Wam się, że łuk się ruszał? W sensie że przesuwał się delikatnie w jedną bądź drugą stronę?
Mam tak z dołem, jakieś 1,5 tygodnia temu za bardzo mi końcówka z prawej strony wystawała i raniła policzek a teraz z lewej strony bardziej wystaje i tam mam ranę
Czy Wam orto zagina łuki na końcach?
Mi się tak ruszał drut ,zbagatelizowałam to bo nie czułam ,że aż tak bardzo mnie boli a wizytę dopiero co miałam i tak sobie chodziłam z tym ruszającym się drutem parę razy aż pewnego dnia tak mnie bolało,że myślałam,że wyjdę z siebie okazało się,że zrobiłam sobie taka ranę ,że trzeba było to zszyć,także ze swojego doświadczenia Ci powiem ,że idź z tym lepiej od razu.
Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Ale dawno mnie tu nie było! Od dwóch miesięcy jestem na stypendium w innym kraju (na pół roku) i niestety wydłuży mi się przez to leczenie, bo wizyty mam co 2 miesiące zamiast co miesiąc-6 tygodni. Miałyście kiedyś taką sytuację, że wyjechałyście za granicę w trakcie leczenia? Jakie to miało skutki? Na szczęście do tej pory nic się nie stało, nie miałam żadnych awarii, oby tak dalej.
Po roku noszenia aparatu przeprowadziłam się do innego kraju zanim to zrobiłam długo myślałam co zrobić ,czekać aż mi zdejmą aparat mi się nie opłacało bo orto nie potrafiła się określić kiedy to będzie.Pytała mnie czy chce swoje papiery i dokończyć leczenie w nowym miejscu zamieszkania ale po przeprowadzce okazało się ,że dla mnie będzie tańszą opcją latać co miesiąc do swojej orto niż leczyć się tu na miejscu gdzie żaden ortodonta nie chciał dokańczać czyjejś pracy plus koszty były mega duże więc odpuściłam i latałam sobie tak co miesiąc przez pół roku.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 21:03   #565
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Powiedzcie mi czy to "normalne" że orto zostawił mi przecięty drut?
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 22:10   #566
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy to "normalne" że orto zostawił mi przecięty drut?
Yyyy, raczej nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 12:30   #567
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy to "normalne" że orto zostawił mi przecięty drut?
Zależy Np. Po dystrakcji żeby robiła się szpara między jedynkami orto przecina drut. Szczerze to takie pytanie powinnaś zadać orto, nie nam My tu mamy tylko swoje doświadczenia, każdy ma inny plan leczenia. Więc jeśli masz wątpliwości to zadzwoń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 13:13   #568
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Zależy Np. Po dystrakcji żeby robiła się szpara między jedynkami orto przecina drut. Szczerze to takie pytanie powinnaś zadać orto, nie nam My tu mamy tylko swoje doświadczenia, każdy ma inny plan leczenia. Więc jeśli masz wątpliwości to zadzwoń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie mogę sie skontaktować z ortodontą bo do 7 maja go nie ma, a mi się zęby pokrzywiły i właśnie miedzy jedynkami mi się przerwa zrobiła.. teraz nie wiem czy mnie inny ortodonta przyjmie i mi założy nowy drut
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 13:29   #569
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny czy orientujecie się czy można założyć aparat nie mając 7 i tylko dwie 6? Mam konsultację u ortodonty 07.05 ale zaczynam się stresować czy w ogóle będzie taka możliwość. Czy ktoś coś wie?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 13:36   #570
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy orientujecie się czy można założyć aparat nie mając 7 i tylko dwie 6? Mam konsultację u ortodonty 07.05 ale zaczynam się stresować czy w ogóle będzie taka możliwość. Czy ktoś coś wie?
Hmm, myślę że można ja nie miałam 2 bodajże i bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.