Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-02-13, 23:53   #1891
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wydaje mi się, że z tym makijażem jest największy problem.

Wystarczy inne wykończenie i odcień podkładu i zmieniają się "potrzeby" jak chodzi o resztę makijażu.

Przeważnie używam matowego podkładu. Mieszam dwa najjaśniejsze kolory (tzn. najjaśniejszy z takim o ton ciemniejszym - przeważnie w proporcji 3:1).

Teoretycznie najjaśniejszy odcień z Ingrid IdealMatt (za tą cenę świetny podkład - wytrzymuje na mnie dłużej niż np. Vichy czy Lancome) nie odcina się u mnie od szyi, ale na twarzy wygląda za blado i (chyba) zbyt chłodno. Dlatego dodaję trochę ciemniejszego, cieplejszego odcienia.

Przy takim podkładzie dobrze wyglądają u mnie odcienie odpowiednie dla SA.

Wypróbowałam w takim makijażu pomadkę MAC Cream Cup - polecają dla jasnej wiosny...Wyglądała fatalnie - za jasna i zbyt jaskrawa. Nie wiem jak to jest - czy różnym jasnym wiosnom mogą pasować różne odcienie? (jak chodzi o intensywność i stopień jasności) :/

Dodam, że kolor Please me - najjaśniejszy dla jasnego lata też wyglądał okropnie :P

Jeśli chodzi o czerń, to bez makijażu wyglądam "blado", ale w makijażu już mi pasuje. Tak jakbym w makijażu była zupełnie innym typem :P

Z jasnych kolorów na pewno nie pasują mi jasne odcienie różu.
Złamana biel (kremowy) wygląda dobrze.
Groszkowy nieźle, ale bez szału.
Jasnoniebieski wygląda b. dobrze.

Stary 2019-02-14, 11:11   #1892
Maggie Q
Wtajemniczenie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że z tym makijażem jest największy problem.

Wystarczy inne wykończenie i odcień podkładu i zmieniają się "potrzeby" jak chodzi o resztę makijażu.

Przeważnie używam matowego podkładu. Mieszam dwa najjaśniejsze kolory (tzn. najjaśniejszy z takim o ton ciemniejszym - przeważnie w proporcji 3:1).

Teoretycznie najjaśniejszy odcień z Ingrid IdealMatt (za tą cenę świetny podkład - wytrzymuje na mnie dłużej niż np. Vichy czy Lancome) nie odcina się u mnie od szyi, ale na twarzy wygląda za blado i (chyba) zbyt chłodno. Dlatego dodaję trochę ciemniejszego, cieplejszego odcienia.

Przy takim podkładzie dobrze wyglądają u mnie odcienie odpowiednie dla SA.

Wypróbowałam w takim makijażu pomadkę MAC Cream Cup - polecają dla jasnej wiosny...Wyglądała fatalnie - za jasna i zbyt jaskrawa. Nie wiem jak to jest - czy różnym jasnym wiosnom mogą pasować różne odcienie? (jak chodzi o intensywność i stopień jasności) :/

Dodam, że kolor Please me - najjaśniejszy dla jasnego lata też wyglądał okropnie :P

Jeśli chodzi o czerń, to bez makijażu wyglądam "blado", ale w makijażu już mi pasuje. Tak jakbym w makijażu była zupełnie innym typem :P

Z jasnych kolorów na pewno nie pasują mi jasne odcienie różu.
Złamana biel (kremowy) wygląda dobrze.
Groszkowy nieźle, ale bez szału.
Jasnoniebieski wygląda b. dobrze.
Zasada jest taka, że każdy kolor powinien pasować intensywnością, w zależności od jasności urody czy koloru włosów ten czy inny może być bardziej twarzowy, ale generalnie każdy powinien być dobry.
Jeśli kolory typów jasnych przytłaczają Cię, to faktycznie pomyśl o Zgaszonej Jesieni. Ciepłe beże, jasne przytłumione brązy, jarzębinowa czerwień, itp.
Zresztą wrzucałam niedawno linka

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2019-02-14 o 11:13
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:34   #1893
Lojra
Przyczajenie

Hej Dopiero zagłębiam się w tematykę analizy i mam pytanie:
Czy jest możliwe, aby zimą (czyli w okresie gdy jestem bardzo blada) mój typ urody to ciemna zima, a gdy się już opalę (a opalam się baardzo szybko i nigdy na różowo) to jestem ciemną jesienią? Bo już troszkę zgłupiałam
Lojra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:04   #1894
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Hej Dopiero zagłębiam się w tematykę analizy i mam pytanie:
Czy jest możliwe, aby zimą (czyli w okresie gdy jestem bardzo blada) mój typ urody to ciemna zima, a gdy się już opalę (a opalam się baardzo szybko i nigdy na różowo) to jestem ciemną jesienią? Bo już troszkę zgłupiałam
Nie Jest się zawsze jednym podtypem. Opalenizna może dawać wskazówkę odnośnie podtypu siostrzanego i nieco do niego zbliżyć, ale nie zmienia typu. Musisz się upewnić, czy jesteś bardziej ciepła czy bardziej chłodna.

Jeśli jesteś Ciemną Zimą, to:
- twarzowa powinna być dla Ciebie czysta biel;
- twarzowe są dla Ciebie silne kontasty typu czarno-białe wzory;
- twarzowa jest dla Ciebie ciemna i chłodna zieleń, np. butelkowa, szmaragdowa, bądź świerkowa;
- twarzowe są dla Ciebie kolory "lodowe" - tj. bardzo jasny szary, różowy, fioletowy, błękitny.

Jeśli jesteś Ciemną Jesienią, to:
- korzystniejsza dla Ciebie będzie złamana biel, kość słoniowa, kremowa, ecru, itp.;
- odpadają mocne kontrasty kolorystyczne, korzystniejsze będą uśrednione, np. różne odcienie tego samego koloru;
- lepsza będzie dla Ciebie ciemna i złamana ciepła zieleń, np. khaki, ciemna oliwka, moro, zieleń wojskowa, itp.,
- bardzo ciemne brązy (i brązy ogólnie) są dla Ciebie bardziej twarzowe niż czerń od stóp do głów;
- od czystych błękitów, chabru, kobaltu, itp., lepsze będą ciemne i przytłumione turkusy w rodzaju petrolu.
Stary Wczoraj, 14:02   #1895
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka

Orientujecie się może czy MAC Nippon to kolo, który powinien pasować jasnej wiośnie?

Jakie jeszcze pomadki z MACa poza Cream Cup powinny być super dla jasnej wiosny?

Z tego co zrozumiałam pomadki powinno się testować bez makijażu i na tej podstawie stwierdza się czy kolor pasuje (żeby określić typ), prawda?
Stary Wczoraj, 14:24   #1896
Lojra
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Nie Jest się zawsze jednym podtypem. Opalenizna może dawać wskazówkę odnośnie podtypu siostrzanego i nieco do niego zbliżyć, ale nie zmienia typu. Musisz się upewnić, czy jesteś bardziej ciepła czy bardziej chłodna.
Dziękuję za odpowiedź W tych kombinacjach dla Ciemnej Jesieni, o których pisałaś jest mi twarzowo w sumie cały rok, ale gdy jestem bardzo blada jest mi korzystnie też w tych zestawieniach dla Ciemnej Zimy. Hmm to w takim razie wychodzi na to, że jestem Ciemną Jesienią, ale moim podtypem siostrzanym jest Ciemna Zima, tak?
Lojra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:58   #1897
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź W tych kombinacjach dla Ciemnej Jesieni, o których pisałaś jest mi twarzowo w sumie cały rok, ale gdy jestem bardzo blada jest mi korzystnie też w tych zestawieniach dla Ciemnej Zimy. Hmm to w takim razie wychodzi na to, że jestem Ciemną Jesienią, ale moim podtypem siostrzanym jest Ciemna Zima, tak?
Tak jest Z tym, że jak porównasz kolory swojego typu i typu siostrzanego, Twoje zawsze będą idealnie pasować i tworzyć pełną harmonię z Twoją urodą. Zaś kolory typu siostrzanego będą "prawie" pasować i będą mniej harmonijne z Twoją cerą (tzn. będą się bardziej odcinać od skóry, będzie widać, że kolor jest nieco zbyt chłodny w stosunku do tego, który leży idealnie).

Hisoka - Tak, MAC Nippo to jest kolor Jasnej Wiosny.
Cream Cup to już bardziej Jasne Lato.
Generalnie wszystkie szminki z MAC-a (i nie tylko) które są z odcieniach rozbielonego oranżu, brzoskwini, ciepłe beżo-róże, jasne ciepłe róże to kolory Jasnej Wiosny.
Stary Wczoraj, 16:55   #1898
okrytonasienna
Arctium lappa L.

Cytat:
Ja mam tak, że opalenizna mnie lekko "tłumi" - latem pasują mi mniej jaskrawe kolory, no i dużo cieplejsze niż gdy jestem blada ale ja mam bardzo rude piegi
okrytonasienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:26   #1899
Maggie Q
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Ja mam tak, że opalenizna mnie lekko "tłumi" - latem pasują mi mniej jaskrawe kolory, no i dużo cieplejsze niż gdy jestem blada ale ja mam bardzo rude piegi
Jesteś Ciepłą Wiosną, dobrze pamiętam?
Mnie opalenizna "zażółca", tak więc powoduje to, że pasuje mi więcej kolorów wiosennych (oczywiście z wyłączeniem np. oranżu czy ewidentnie ciepłych czerwieni bądź różowości).
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
Frau_Nachbarin
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości