Przedszkole i szkoła a nowe miejsce zamieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-05-20, 17:23   #1
asiolaczek
Raczkowanie

Przedszkole i szkoła a nowe miejsce zamieszkania

Mamy mozliwosc przeprowadzenia sie z miasta na wies do domku. Ladne, przyjazne miejsce. Cudowne miejsce do zamieszkania. Ucieczka od naprawde glosnego miasta, malutkiego mieszkania 43m2 na 4 osoby. Z roznymi ( w weekendy) glosnymi sasiadami ktorzy pija i krzyczą. Brakiem miejsca parkingowego. I to mowi za przeprowadzka zeby troche spokojniej i bez strachu żyć. Lecz obawiam sie jedynie szkoly naszych dzieci. Bo od domku do szkoly jest 5 km. Szkola jest we wiosce obok. Autobus szkolny jezdzi. Dojazd autobusem to 1 przystanek a autem 5 min. I nie wiem czy jest bardzo duzo czy nie az tak. Oraz pozniej liceum ktore najblizej jest w sasiednim miescie czyli 40 min autobusem albo 15 min autem( 13 km). Czy jest to duzo? Albo pozniej na studia. Tym najbardziej sie martwie. Bo nie chce zeby dzieci mialy ciezko do szkoly ale tez nie za bardzo nas stac zeby mieszkac blizej miasta. Co o tym sadzicie?
asiolaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:25   #2
Ruwi
Rozeznanie

Dot.: Przedszkole i szkoła a nowe miejsce zamieszkania

Ja osobiście słabo wspominam swoje dzieciństwo na wsi na zadupiu, miałam daleko do szkoły, do koleżanek, ogólnie dramat Też mniej więcej 5km autobus niby był, ale co jakiś czas musiałam jechać do szkoły rowerem, bo jego godziny nie pasowały.

No ale cóż, skoro moi rodzice mieli marzenie przeprowadzić się na wieś to nie moja sprawa, sama się po prostu wyniosłam stamtąd jak miałam 16 lat.
Ruwi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:26   #3
DarkChocolate666
Zakorzenienie

Moim zdaniem to wcale nie jest duzo

Sent from my SM-G960F using Wizaz Forum mobile app
Stary 2020-05-20, 19:01   #4
Mimiko
Wtajemniczenie

Wątek trochę nie ma sensu. Jak większość wizażanek napisze, że w życiu by się nie przeprowadziły to zostaniesz na 40 metrach? A jak większość napiszę, że super sprawa to przeprowadzisz się bez wątpliwości? Ja bym wolała mieszkać na wsi, ale mając dzieci musisz liczyć się z tym, że będziesz je do szkoły wozić (jak nie codziennie to pewnie co jakiś czas).
Stary 2020-05-20, 19:18   #5
eibhlin87
Zakorzenienie

Dzieci poza szkołą potrzebują też rozrywek, zajęć pozaszkolnych, spotkań z przyjaciółmi, dla mnie ważny jest też poziom szkoły/przedszkola (a także dodatkowe zajęcia i możliwości opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością). Nie napisałaś co to za domek, czy darowany w spadku czy to ma być budowa (za cenę budowy wolałabym kupić większe mieszkanie, bo chyba zdajesz sobie sprawę, że nawet mały domek dla 4 osób będzie kosztować z pół miliona).
Stary 2020-05-20, 19:53   #6
Persephone_
the contrarian

Dla mnie takie odległości są absolutnie na NIE.
Ale ja jestem dzieckiem miasta, muszę mieć w promieniu 1 km szkołę, lekarza i 3 markety.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:24   #7
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asiolaczek Pokaż wiadomość
Mamy mozliwosc przeprowadzenia sie z miasta na wies do domku. Ladne, przyjazne miejsce. Cudowne miejsce do zamieszkania. Ucieczka od naprawde glosnego miasta, malutkiego mieszkania 43m2 na 4 osoby. Z roznymi ( w weekendy) glosnymi sasiadami ktorzy pija i krzyczą. Brakiem miejsca parkingowego. I to mowi za przeprowadzka zeby troche spokojniej i bez strachu żyć. Lecz obawiam sie jedynie szkoly naszych dzieci. Bo od domku do szkoly jest 5 km. Szkola jest we wiosce obok. Autobus szkolny jezdzi. Dojazd autobusem to 1 przystanek a autem 5 min. I nie wiem czy jest bardzo duzo czy nie az tak. Oraz pozniej liceum ktore najblizej jest w sasiednim miescie czyli 40 min autobusem albo 15 min autem( 13 km). Czy jest to duzo? Albo pozniej na studia. Tym najbardziej sie martwie. Bo nie chce zeby dzieci mialy ciezko do szkoly ale tez nie za bardzo nas stac zeby mieszkac blizej miasta. Co o tym sadzicie?
a wchodzi w grę kupno większego mieszkania w mieście, a nie domu?

jako dziecko wychowane na wsi (z podobnymi odległościami jak u Ciebie) - nienawidziłam tego. i im byłam starsza tym było gorzej. wszystko mnie omijało. musicie wziąć poprawkę na to, że takie dziecko będzie trzeba wozić, będzie trzeba pojechać po nie późnym wieczorem jak się spotka ze znajomymi, podrzucić na jakąś imprezę od czasu do czasu itd. nie można tak ooo go zostawić z tym że będzie całe nastoletnie życie daleko od wszystkiego.

ale z drugiej strony już chyba lepszy dom za miastem niż gnieżdżenie się na 43m w 4...
Pani_Mada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:08   #8
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asiolaczek Pokaż wiadomość
Nie jestem fanką mieszkania za miastem, ale odległości i czas dojazdu jakie opisujesz nie są duże.

Mieszkając w mieście woziłam dzieci do przedszkola 4-5 km bo nigdzie bliżej nie było miejsc. Jak był remont jednego z głównych skrzyżowań na tej trasie, jechałam półtorej godziny i tak przez ponad pół roku 2 razu dziennie.

Licea i tak dzieci różnie wybierają, mogą iść i do takiego na drugim końcu kraju i mieszkać w internacie. Moje chodziły w tym samym mieście a odległość 10 km jedno i jakieś 6 drugie a komunikacją miejska to od 40 minut do półtorej godziny jak godziny szczytu po południu w piątek. samochodem trochę lepiej, ale kto wozi licealistę? Rodzic raczej sam do pracy w tym czasie jedzie.

Studia to w ogóle się wybiera nie pod katem czasu dojazdu tylko kierunku i do tego czasu możecie się jeszcze 5 razy przeprowadzić albo dzieci wybrać studia za granica albo w ogóle się na nie nie zdecydować.

sklerotnik funkcjonalny

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-05-20 o 22:10
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:22   #9
Hultaj
Zakorzenienie

Nie zapominaj jeszcze że może dzieci będa miały gorzej pod względem swobodnego latania na imprezy bez odwózki ale zyskają własne pokoje i przestrzeń także.
Teraz macie tak że mają wspólny mały pokój a za ścianą w salonie z sypialnią (aneksem kuchennym również czy chociaż kuchnia zamknięta?) rodzice. Mało intymności lub wcale. Mieszkanie 43 m 2 to jednak nie 70 czy 60.
Hultaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:46   #10
amillia
Zadomowienie

Generalnie to nie robić sobie dwójki dzieci jak się nie ma na to warunków...

Ale jak już się zrobiło to obie opcje mają swoje poważne wady. Ten domek na wsi to domek z rodzicami/teściami czy mieszkalibyście tam sami? Co to jest za wieś? Są tam jakieś sklepy, rozrywki, jak często jeździ komunikacja do miasta? Są ścieżki rowerowe do miasta?
amillia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:46   #11
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Moze sprzedajcie samochod skoro nie ma miejsca postojowego.
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 09:35   #12
meliandra
Zadomowienie

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim czy macie możliwość kupna większego mieszkania i jak by miał wyglądać ten dom? Będziecie budować, macie od kogoś dostać będziecie mieszkać sami?

Ciśnięcie się w 2 pokojach w 4 osoby jest wg mnie słabe i mało komfortowe, ale pamiętaj, że życie dzieci nie kręci się tylko w okół szkoły. Będą chciały spotykać się ze znajomymi, chodzić, na basen, do kina, na zajęcia dodatkowe. 40 min do LO to wg mnie bardzo dużo czasu w dwie strony. Autobusy z wiosek jeżdżą dość rzadko, czasem zdarza się, że nie przyjedzie wcale. Cały czas będziesz robić za taksówkę.
Stary 2020-05-21, 10:18   #13
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Pytanie "czy to jest dużo" trochę nie ma sensu. W mieście to nie jest dużo, a na wsi to odległość, która może cię łatwo udupić. I twoje dzieci też. W teorii to tylko 5 minut albo 1 przystanek, w praktyce to dostosowywanie swojego dnia pod rozkład PKSów, gnicie na przystankach i wykluczenie towarzyskie.
Dziwię się też, że martwisz się tylko o odległość od szkoły, a o możliwości, jakie te szkoły dają - już nie.

Sama dorastałam w małym miasteczku i chodziłam do klasy z osobami dojeżdżającymi ze wsi. Mówili, że ich marzeniem jest mieszkać w tym małym zadupiu, do którego dojeżdżają codziennie niż te 5-10km dalej i wstawać 0 5 rano żeby zdążyć na szkolny autobus, który przecież co 5 minut nie jeździ

Edytowane przez Lisbeth
Czas edycji: 2020-05-21 o 10:25
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości